LAATSTE BERICHTEN Zullen Roosevelt en Mussolini als bemiddelaars optreden Warschau één groote puinhoop. GEMENGD NIEUWS SPORTNIEUWS Vreemd vliegtuig boven ons land beschoten. Twee militairen op onbewaakten overweg door trein gegrepen en omgekomen. Er heerscht groote nood. De Russische garnizoenen in Estland. Een Russische beschouwing. Noorsch stoomschip op een mijn geloopen. Vier koopvaardijschepen der geallieerden tot zinken gebracht. De Luxemburgers gaan druiven oogsten. De gevaarlijke weifeling Gearresteerd na zijn zestigste inbraak. Man en vrouw gewond bij echtelijken twist. De volksverhuizingen. Nog een Engelsch slagschip beschadigd? BURGERLIJKE STAND O In welingelichte kringen te Helsinki zijn naar Beuter meldt, berichten in omloop, welke de mogelijkheid opperen aan Roose velt en Mussolini te vragen de rol op zich te nemen van bemiddelaars voor een alge- meenen vrede. Woensdag zal deze aangelegenheid ter sprake komen op de conferentie der Noord- sche landen te Stockholm. KASTEELHEER SCHOOT ZIJN ECHTGENOOTE DOOD. 5 jaar gevangenisstraf geëischfc. Op kermis-Zondag, 11 Juni, van dit jaar, heeft te Meerssen (L de bewoner van het kasteel Vaeshartelt de 61-jarige H. J E. R.v zijn echtgenoote, de 42-jarige H. S C. M v. d. D. de W met revolverschoten gedood De landgoed-eigenaar bekende aan de politie dat hy zijn echtgenootena een heftige woordenwisseling had neerge schoten met eenige kogels uit een pistool. De vrouw bleek door een drietal schoten in de borststreek te zijn geraakt. Zij moet vrijwel op slag dood zijn gewset. De dader van den aanslag werd in het huis van bewaring opgesloten. Tijdens het vooronderzoek heeft men het noodig geoordeeld een psychiatrisch onder zoek te laten instellen naar de geestvermo gens van den verdachte. Dr. A. Janssen uit Venray bracht rapport uit en conclu deerde tot verminderde toerekeningsvat baarheid. Deze zaak werd hedenmorgen voor de Maastrichtsche re.chtbank behandeld. Het O M eischte tegen R. een gevangenisstraf van vijf jaar. De Regeeringspersdienst meldt: Gisterenavond laat is langs de Noordzee kust achtereenvolgens op verschillende plaatsen motorgeronk waargenomen. Blijk baar is een vreemd vliegtuig, dat zich door den mist niet oriënteeren kon, boven ons grondgebied verdwaald geraakt. Op verschillende plaatsen is het vliegtuig onder vuur genomen. Op den onbewaakten overweg bij de Her- tenkop in de omgeving van Amersfoort passeerden vanochtend omstreeks tien uur twee militaire motorrijders den overweg. Klaarblijkelijk bemerkten zij niet, dat er een trein uit Nijmegen met volle vaart na derde. Beiden werden gegrepen. Zij waren op slag dood. x Het Hjk van een hunner werd ongeveer veertig meter, dat van den ander circa tweehonderd meter meegesleurd. De trein had zestien minuten vertraging. GESTRAND FINSCH STOOMSCHIP VLOT GEKOMEN. Hedenmiddag is het onbekende Finsche stoomschip, dat bij Westkapelle omhoog was gevaren, vlot gekomen. Zaterdagmiddag zijn met een door de Duitsche regeering ter beschikking gestel den extra-trein de vertegenwoordigers der tot voor kort te Warschau geaccrediteerde mogendheden van Berlijn naar de Poolsche hoofdstad vertrokken. Zij krijgen daar drie dagen tijd om de ambassades, de legaties en de woningen van het diplomatieke corps te liquideeren. Ook de Nederlandsche lega tiesecretaris is met dezen trein naar War schau gegaan meldt de Tel.. De diplomaten hebben zich vóór het ver trek moeten verplichten, al hun maaltijden in de restauratiewagens te gebruiken en bo vendien slechts die drinkwaren te nuttigen, welke de trein meevoertHet water der Warschausche waterleiding is immers niet betrouwbaar meer. De drie groote leidingen zijn door het bombardement vernield; het water is door de overal in en onder de puin- hoopen liggende lijken en cadavers geïnfec teerd. Typhus en cholera hebben reeds of fers geëischt. Wellicht beter dan welke be schrijving ook, kan dit feit de ontzettende omstandigheden illustreeren, waarin de Po len leven, die van de Warschausche bevol king zijn overgebleven. De stad is grootendeels verwoest. De of- ficieele taxatie van Duitsche zijde spreekt van een vernieling van 80 In barakken en in groote gebouwen geïn stalleerde noodhospitalen liggen alleen reeds 80.000 gewonden, van wie het meerendeel zwaar gewond is. De .Duitsche instanties doen wat zij kunnen om er dokters, ver bandmateriaal en medicijnen heen te bren gen, doch men is er hoegenaamd nog niet in geslaagd alle gewonden op voldoende wijze te verplegen. Er heerscht een nood en er wordt geleden in een omvang, waarvan men zich geen be grip kan maken. Dagelijks worden er ruim zeshonderddui zend porties levensmiddelen onder de bevol king uitgereikt, doch het schijnt wel haast een bodemlooze put te zijn. Dertig nieuwe waterbronnen heeft men geslagen, waar mee men de behoefte aan water tracht te dekken. Reparatie van de Warschausche waterleiding is, met het oog op den nade renden winter, niet mogelijk. ?°k <*e ambassades en gezantschappen hebben enorm geleden. De Nederlandsche is als door een wonder onbeschadigd ge bleven, evenals de woning van baron en ba ronesse Gevers, hoewel het huizenblok waarin deze woning zich bevindt, door vijf bommen is getroffen. De Duitsche ambassade is met den grond gelijkgemaakt,. Alle kunstschatten, deels bezit van den Duitschen ambassadeur Von Molkte, zijn vernietigd. Daaronder bevon den zich kostbare schilderijen, gobelins en beeldhouwwerken. Ook de woningen van de leden van het Duitsche ambassade-perso neel zijn verwoest. De Amerikaansche, de Hongaarsche en de Fransche ambassaden zijn met den grond gelijk gemaakt. De Brit- sche ambassade staat nog intact. De Italiaansche ambassade is half ver woest. Aan een schatting van het aantal in War schau omgekomen Poolsche soldaten en der bevolking, waagt men zich nog niet. Men weet niet hoeveel inwoners er tijdens het beleg nog waren, en evenmin wie er ver mist worden. De bevolkingsregisters zijn verbrand. Officieele documenten en acten zijn nauwelijks meer voorhanden. De eerste Sovjet-Russische troepen ten getale van 300 man zijn gisteren in de Estlandsche haven Paldiski aan land ge zet. Verder is gistermiddag een Russisch es kader aangekomen op de reede van Tallinn. Het bestaat uit 11 schepen, onder welke twee pantserkruisers van het gemoderni seerde type „Marat". De reglementaire sa luutschoten werden met de kustbatterijen uitgewisseld. „Chamberlain wil den oorlog." Onder het opschrift „Chamberlain wil den oorlog" schrijft het orgaan van het Roode leger „Kraasnaja Swjesda" over de rede van den Britschen minister-president, dat Chamberlain de vredesvoorstellen van Hitier heeft afgewezen en hiermede de ge- heele verantwoordelijkheid draagt voor het voortzetten van den oorlog en voor de on zegbare ellende en vernietiging, welke de oorlog allen volken zal brengen. De oorzaak van deze houding ziet het blad in den wensch van de Britsche regee ring om met alle middelen den toestand te handhaven, welke in Europa, twintig jaar geleden is geschapen door het verdrag van Versailles, alleen in het belang van de Wes telijke mogendheden. De oorlog, welke de massa van het volk de zwaarste offers op legt, is ook in Engeland niet populair, zoo gaat het blad verder. Het Britsche volk weet op het oogenblik heel goed, dat voort zetten van den oorlog, welke wordt gevoerd om de Britsche wereldheerschappij, slechts nieuwe offers en grooter uitbuiting van hen beteekent en alleen in het belang is van het grootkapitaal en, de ophitsers tot oorlog. 1000 AMERIKANEN NAAR HUIS. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het s.s. „Rotterdam" van de Holland- Amerika-Lijn van Rotterdam vertrokken met ruim 1000 van meer dan 2000 gegadig den, die vier weken lang te Rotterdam heb ben gewacht op passage naar Amerika. De inscheping geschiedde tusschen 7 en 10 uur, gedurende welken tijd een onge kende drukte heerschte op de Wilhelmina- kade, waar tallooze taxi's aanreden, zoodat de politie bijzondere maatregelen moest treffen om het verkeer in goede banen te leiden. Drie leden der bemanning omgekomen. Het Finsche stoomschip „Emmi" heeft in IJmuiden binnengebracht acht leden van de bemanning van het Noorsche stoomschip „Gressholm", dat op weg was van Stavan- ger naar Antwerpen. De „Gressholm" is Vrijdagavond op een mijn geloopen op 53 graden 55 minuten Noorderbreedte en 2 graden 55 minuten Oosterlengte, in het Zuidelijk deel van de Noordzee. Drie leden van de bemanning zijn om het leven gekomen. De „Emmi" heeft de over levenden naar Amsterdam gebracht. De „Intransigeant" bericht, dat in de af- geloopen dagen drie Fransche schepen, de „Minguet", de „Bretagne" en de „Louisi- ane" tot zinken werden gebracht. De passagiers en bemanning van het Britsche schip „Lochavon" zijn gisteren in Engeland aan wal gegaan. Zaterdagochtend was de „Lochavon", een schip van 9.000 ton, in den oceaan tot zinken gebracht. Britsche oorlogsschepen kwamen op het S.O.S. te hulp en namen de opvarenden aan boord. Er bevonden zich slechts zes passagiers aan boord van het schip. vjet het oog op de bètrekkelpke kalmte welke sinds een week in de onmiddellijke nabijheid van den Moezel tegenover de Luxemburgsche plaatsen Schengen en Wintrange heerscht, zijn de meeste bewo ners, die deze plaatsen, hadden verlaten, teruggekeerd voor den oogst van druiven, aardappelen en suikerbieten. Zij houden zich evenwel gereed ieder oogenblik op nieuw hun dorpen te verlaten: indien de militaire gebeurtenissen daartoe zouden nopen.' De prins van Luxemburg heeft opnieuw een bezoek gebracht aan de verschillende plaatsen, welke het dichtst bij het strijd gebied liggen en er zich met de autoritei ten en de bewoners onderhouden. 0 Echtpaar omgekomen. Zaterdagavond is op de Mathenesserlaan te Rotterdam een ernstige aanrijding ge schied. Het echtpaar Hoefakker, wonende in de Wattierstraat, wilde de straat over steken, toen een auto naderde. De voet gangers weifelden, met het gevolg, dat zij door den rechter zijkant van de auto wer den gegrepen en tegen de straat geslingerd. De man liep een schedelbasisfractuur en verscheidene inwendige kneuzingen op en is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleden. De vrouw kreeg' een hersen schudding en een fractuur aan het rechter- onderbeen. Zij is ter verpleging in het zie kenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Hedenmorgen is ook zij overleden. HET VERVOER VAN SUIKERBIETEN. De minister van Econ. Zaken maakt be kend, dat van het verbod van vervoer en aflevering van suikerbieten nog onthef fing is verleend voor het vervoer naar en de aflevering aan stroop- en jamfabrieken Het vervoerverbod kan dus geen beletsel meer vormen voor het nakomen van met die fabrieken afgesloten leveringscontrac ten. Gistermiddag is ingebroken in café „Het planken wambuis" aan den Rijkstraatweg tusschen Arnhem en Ede De eigenaar was afwezig. Het café was gesloten in verband met den autoloozen Zondag. Omstreeks vijf uur kwam de eigenaar thuis en ontdekte de inbraak. Hij waar schuwde onmiddellijk de politie. Het on derzoek had tot resultaat', dat de dader in Utrecht werd gevat. Verschillende voor werpen waren nog in zijn bezit, waaron der een gouden horloge, een gouden tien tje, een platina collier en eenig geld De aangehoudene G, B., die statenloós is, is een internationale inbreker. Dit zou zijn 60e inbraak zijn. MOBILISATIE VAN HONDEN. Duitschland richt ze af voor den berichtendienst. Naar de „Telegraaf"vertelt gaat men thans in Duitschland over tot „mobilisatie" van honden. Reeds in den vorigen oorlog werd van honden gebruik gemaakt o.a. voor het over brengen van berichten. De honden worden evenals de soldaten in militaire formaties ondergebracht en in hondenkazernes afgericht. Het dier leert het verschil kennen tus schen „vriend" en „vijand" en wordt o.m. afgericht in sluipen dekkingzoeken, enz. KATHOLIEKE ORGANISATIES IN DUITSCHLAND ONTBONDEN. In een rondschrijven van den 18den April 1939 van den rijksleider van de SS en van de Gestapo Himmler wordt, op grond van de verordening tot bescherming van volk en staat, het „Frauenhilfswerk für Priesterberufe,", waarvan de zetel in Freiburg i Br. gevestigd is, met inbegrip van alle afdeelingen en onderafdeelingen ontbonden en verboden, meldt de Msb. Het „Frauenhilfswerk für Priesterberu fe" werd in 1926 door prinses Maria Im- maculata, Herzogin zu Sachsen opgericht Afdeelingen bestonden in bijna alle Duit sche bisdommen en de bond telde ongeveer 50,000 leden. Het doel was de bevovdering van de priesterroepingen door gebed en het schenken van bijdragen aan het epis copaat voor behoeftige priesters. Met een beroep op dezelfde verordening werd onlangs ook de in 1898 opgerichte „Albertus-Magnus-Vereinl" ontbonden. De ze vereeniging beoogde de ondersteuning van katholieke studenten, in het bijzonder door het verstrekken van rentelooze leenin gen. De nationaal-socialistische minister van propaganda, dr. Goebbels, heeft in zijn studententijd zelf de hulp van de „Alber- tus-Magnus-Verein" ingeroepen. Verder werden gedurende de laatste maanden de bond „Neudeutschland", een vereeniging van katholieke scholieren van hooger onderwijs, de katholieke „Reichs- theologenschaft"i, alsmede de katholieke jeugdorganisatie „Quickborn" opgeheven. Gisteren heeft zich in het arbeidersgezin van C. Bonestroo te Nunspeet, een ern stige huiselijke twist afgespeeld, waarbij B. door zijn vrouw met een broodmes eenige diepe steken in den rug werden toege bracht^ Ernstig gewond is hij naar het zie kenhuis „Salem" te Ermelo vervoerd. De twist ontstond over een kleinigheid, maar nam tenslotte, een ernstig karakter aan De man sloeg de vrouw met een stok op 't hoofd en deze verweerde zich met een broodmes, waarmee ze de deur uit was ge vlucht. Ook de vrouw, die aan het hoofd gewond werd, is naar het ziekenhuis ver voerd; haar toestand is echter niet ern stig. BANDIETEN PLEGEN OVERVAL IN EEN KERK. Zes gemaskerde bandieten hebben een brutale roofoverval gepleegd in een kerk te Boekarest (Roemenië). Ongeveer 100 dames op leeftijd waren daar bijeen, toen de gangsters met getrok ken revolvers binnendrongen en „handen omhoog" schreeuwden. Zij fouilleerden de ontstelde vrouwen en namen haar tasschen en juweelen af. De waarde daarvan wordt op tien millioen lei geschat. De bandieten wisten te ont snappen. TWEE GEWONDEN BIJ FELLEN BRAND TE ROTTERDAM. Zondagavond is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in een groote loods van de gemeente Rotterdam, staande in de Scheepbouwstraat in de nabijheid van den tunnel aldaar op den Linkermaasover. Daar de vlammen al spoedig hoog uitsloegen, trok de brand veel belangstelling, welke nog aanzienlijk toenam, toen tegen midder nacht een zuurstofcylinder met een hevi- gen knal uiteensprong. De scherven van dit apparaat vlogen tot op een afstand van 150 m. Een tweetal dames, dat in de Averij straat den brand gadesloeg, werd door de scherven getroffen en beiden kregen ern stige hoofdwonden. Het waren de dames C. v. d. Weerd en C. de Jong. De G.G.D. heeft haar naar een ziekenhuis vervoerd. In de omgeving sprongen tal van ruiten. Intusschen bestreed de brandweer het op laaiende vuur met twaalf stralen. Na drie kwartier hard werken had zij den brand onder de knie. De loods is geheel uitge brand. Zij was ingericht als magazijn voor den gemeentelijken teehnischen dienst en bevatte veel materiaal, o.a. vaten olie, ben zine en zuurstofcylinders. De zware ont ploffing werd voorafgegaan door enkele lichtere, veroorzaakt door het uiteensprin- gen van de. vaten. NEDERLANDSCH SMALDEEL OP DE AZOREN AANGEKOMEN. De regeeringspersdienst meldt: „Het smaldeel, bestaande uit het artille rie-instructieschip „Van Kinsbergen" en de onderzeebooten O. 15 en O. 20 welke op weg zijn van Nieuwediep naar Curagao is Zaterdagmiddag om één uur in Ponta Del- gada (Azoren) aangekomen. JACHT OP KRIJGSGEVANGENEN Het Fransche nieuwsbureau Havas meldt: De hardnekkigheid, waarmede de Duit sche bevelvoering er door veelvuldige over vallen naar gestreefd heeft Fransche krijgs gevangenen te maken, toont aan hoezeer zij tot iederen prijs inlichtingen wilde verkrij gen over den staat der defensie der Fran sche voorposten tusschen de Maginot- en Siegfriedlinie. Onder die omstandigheden, was het voor het Fransche commando vol strekt noodzakelijk eveneens krijgsgevan genen te maken, teneinde te trachten door handige ondervragingen van hen inlichtin gen te krijgen, van geringen omvang, zeker, maar die door vergelijking met andere in lichtingen met een plotselinge helderheid een duistere situatie kunnen belichten. Er werd resultaat verkregen door den talrijken patrouilles, die in het Niemandsland rond trekken, hinderlagen te leggen. De opperbevelhebber van het Estlandsche leger, generaal Laidoner, heeft ten aan zien van de emigratie der Duitschers uit Estland in een radiorede o.a. gezegd: „Ons standpunt is duidelijk en vastbesloten. Wij zullen hen, die het recht hebben te vertrek ken, niet tegenhouden en anderzijds zullen wij niemand dwingen te repatrieeren. Dit is een persoonlijke aangelegenheid. Ons leger telt verscheidene officieren en soldaten van Duitsche nationaliteit. Het grootste deel van hen heeft zijn ontslag aangevraagd. Wij danken hen voor hun loyale medewerking en wenschen hen geluk in hun nieuwe va derland." Het eerste schip met Duitschers uit Letland vertrokken. Uit Letland is Zaterdagavond het eerste schip met Duitsche emigranten, de „Schar- hörn" vertrokken. Aan boord bevonden zich 448 personen, waaronder vele zieken. Velen hebben nog geen toestemming gekregen het land te verlaten, aangezien de formaliteiten nog moeten worden vervuld. Het is niet mogelijk te zeggen, wanneer zij zullen ver trekken. De Letlandsche minister van onderwijs heeft verboden, dat historische documen ten, kunstvoorwerpen e.d. worden vernie tigd. Volgens een mededeeling van het Duit sche opperbevel heeft dezelfde duikboot, welke het Britsche slagschip Royal Oak" tot zinken heeft gebracht, door torpedo treffers het Engelsche slagschip „Repulse" zwaar beschadigd en voor den strijd onge schikt gemaakt. WAAR IS DE „ARK ROYAL"? Zooals men weet, werd na den ondergang van het Engelsche vliegtuigmoederschip „Courageous" van Duitsche zijde beweerd, dat ook het moederschip „Ark Royal" tot zinken was gebracht. De Engelsche admi raliteit heeft dit bericht echter tegenge sproken. Het blijkt thans, dat de Duitschers hun bericht grondden op het feit, dat de „Ark Royal" zich niet meer bij het eskader bevond, waarvan het gewoonlijk deel uit maakte. De Amerikaansche marine-attaché te Londen heeft evenwel aan zijn regeering medegedeeld, dat hij een bezoek heeft ge bracht aan het genoemde oorlogsschip en dat dit zelfs niet beschadigd was. De Duit sche pers komt nochtans weer op deze kwestie terug en vraagt aan minister Chur chill waar de „Ark Royal" anders is dan op den bodem van de Noordzee. Minister Churchill, zoo voegt de Duitsche pers hieraan toe, kan door de censuur in Engeland eenigen tijd het verlies van het schip verheimelijken, doch reeds is onder de familieleden van de bemanning onrust ontstaan, welke Churchill heeft getracht te kalmeeren door te wijzen op brieven van enkele overlevenden. Het Britsche ministerie van marine deelt mede, dat de Duitsche radio sedert 26 Sep tember voortdurend beweert, dat het vlieg tuigmoederschip „Ark Royal" zou zijn ge zonken. Teneinde iedere twijfel welke mocht zijn gerezen, door deze onware berichten, uit den weg te ruimen, wenscht het ministerie nogmaals te bevestigen, dat de „Ark Royal" niet is gezonken, noch is beschadigd. VOETBAL. WEDSTRIJDUITSLAGEN. Ie Klasse. Afd. I. Haarlem—D.W.S. 3—7; Blauw Wit D.O.S. 1—0; 't Gooi—V.S.V. 4—4; Storm vogels— K.F.C. 3—1; Ajax—A D.O. 2—2. Afd. H. XerxesD.F.C. 12; Feyenoord H.B.S. 2—2; V.U.C.—R.F.C. 2—1; Hermes D.V.S.—C.V.V. 5—1; D.H.C.—Sparta 4—4. Afd. HL TubantiaEnschede 26; Hera clesAGOW 01; Go AheadQuik 10; Ensched. BoysWageningen 11; N.E.C.—Hengelo 1—2. Afd. IV. Longa—B.V.V. 4—2; Willem II— M.V.V. 1—2; Helmond-N.O.A.D. 0-A; Eind hoven—Juliana 3—4; N.A.C.—P.S.V. 1—0; LimburgiaRoermond 12. Afd. V. Be QuickSneek 33; Velocitas Leeuwarden 40; W.V.V.Heerenveen 42; AchillesH.S.C. 62; Veendam G.V.A.V. 2—3. Ze Klasse. Afd. B. Alle wedstrijden afgelast. Afd. C. N.A.C.—R.B.C. 1—4; Alliance— De Baronie 54; T.S.S.Hero 23; Boei- meer—Dosko 3—6; E.K.C.—W.V.O. 3—3. Afd. F. Conrn. BoysAxel 41. Afd. G. TerneuzenBreskens 61. Afd. H. Alle wedstrijden afgelast. TERNEUZEN I—BRESKENS I 6—1. Het is Breskens niet gelukt bij zijn eer sten wedstrijd de twee puntjes mee naar huis te nemen. Enkele spelers, ciie het vorig seizoen steeds van de partij waren, werden alreeds in de opstelling gemist, waarbij nog komt, dat er twee invallers waren, waarvan één voor midvoor (aan voerder) D. de Visser Het elftal verscheen dus wel eenigszins gehavend tusschen de krijtlijnen; echter ook bij Terneuzen waren enkele vreemde gezichten te zien In de eerste helft ging de strijd onge veer gelijk op met Terneuzen wel iets meer in de meerderheid Reeds kort na het beginsignaal heeft Terneuzen succes en nadat de voorsprong is vergroot tot 20, volgt het eerste en eenige doelpunt voor Breskens. Rechtsbinnen A de Baare weet den bal op fraaie wijze naar rechts buiten C. de Hartog (een in Breskens ge legerd militair) te spelen; deze weet mid denspelers en backs van Terneuzen voor bij te spelen en besluit zijn soloren met een hard, onhoudbaar schot in den hoek. Na de rust, die met een 41 voor sprong voor Terneuzen is ingegaan, is Breskens iets meer in den aanval. Jammer is het echter, dat door het beslist onvol doende leiden van den scheidsrechter, de strijd een rommelig karakter krijgt. In de Breskens-voorhoede wil het, door het el kaar verkeerd begrijpen der spelers, maar niet vlotten. Wanneer bij een Tern, aan val de Breskens-spil J. de Visser, volgens den scheidsrechter, zijn tegenspelers op een verkeerde wijze afhoudt, wordt de Breskens-speler naar de kleedkamer ver wezen. Terneuzen weet in deze helft nog twee doelpunten te maken, zoodat het einde komt met een eenigszins overdreven 61 overwinning voor Terneuzen. De scheidsrechter leidde slecht. WEDSTRIJDUITSLAGEN ZVB. Adspiranten: RCVRCS 20. Afd. A: HKC 2—De Zeeuwen 3 3—2. Afd. B: RCS 3RCS 27; De Zeeuwen 4—EMM 2 0—5. Afd. C: Axsel 2SVO 24; Hontenisse Tern. Boys 2 52; Hontenisse 2Hoek 5—1. Adspiranten: Middelburg AVlissingen A 3—5. HOCKEY. Wedstijduitslagen. Afd. A. Zuid-West. Push-Forward 33; TempoBreda 22; Zwart WitTilburg 1—3. KORFBAL. Men was bang om over de Schelde te komen Vorige week ontving de secretaris van de Breskensche korfbalvereeniging BKC een brief van zijn collega van een Walcher- sche korfbalclub, met het verzoek, de wed strijd BKCXYZ op Walcheren te komen spelen, daar men bang was over de Schelde te komen, vanwege het mijnengevaar. On kosten zouden worden vergoed. Of de Wal- chersche vereeniging van meening is, dat de Bressiaanders niet kwetsbaar zijn voor de mijnen, of dat er wellicht toch een an dere reden is, is in Breskens niet bekend... Anders zal BKC al heel gemakkelijk aan twee winstpunten komen. BOOGSCHIETEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZUID-BEVELAND. De bond van Handboogsociteiten op Zuid-Beveland heeft Zondag de jaarlijksche kampioenschieting gehouden op liggende wip. Niettegenstaande het zeer slechte weer, waren nog 10 sociëteiten opgekomen. De uitslag was: Meeste kleppen, met kampioenschap, de hr. A. Wijk van „Zeelandia", Ovezand. Meeste vogels met kampioenschap, de hr. J. de Jonge, „Victoria" Kwadendamme. Voorts werden de prijzen behaald als volgt: 2e klepprijs de hr. A. de Jonge van „So- ranus", Heinkenszand. 3e klepprijs de hr. J. Voet van A. D. L. M., Kwadendamme; le zijvogel de hr. C. Rijk van „Zeelandia" Ove zand. 2e zijvogel de hr. C. Westdijk van „Zeelandia", Ovezand; le kal de hr. C. Rijk van „Zeelandia" Ovezand; 2e kal de hr. H. de Jonge, van „Zeelandia", Ovezand; 3e kal de hr. W. Rejjerse van „Willem Teil", Ka- pelle; 4e kal de hr. E. Vervaat van „Jacoba van Beieren", Goes. Oostkapelle. Getrouwd: S. J. Frelier jm 32 jaar en L. van Nieuwenhuijze jd. 23 j. Vrouwenpolder. Van 814 Oct. Getrouwd: Adr. de Visser jm. 31 j. met M. J. J. Duvekot jd. 21 j.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3