LAATSTE BERICHTEN ADVERTENTIEN. Knoeierijen bij de oud-gereformeerde schoolvereeniging te Krabbendijke. Is na Finland Roemenië aan de beurt Rechtbank te Middelburg. Penningmeester (ex-wethouder) en schoolhoofd staan terecht. De zaak tegen den ex-wethouder. REQUISITOIR. De zaak tegen het schoolhoofd. REQUISITOIR. PLEIDOOI. Vertrekken 600.000 Dulitschers uit Zuid-Slavië? Uit „Sovjet-Polen", ENGELAND HEEFT REEDS 375 SCHEPEN AANGEHOUDEN. Kerstvacantieretours. Voorloopig geen uitgifte van boerderijen in de Wieringermeer. BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN Twee dooden gevonden op de „Indra". MAATJE VAN SIGHEM, G. Y 0 L M E R, Arts, WOLPHAARTSDIJK Telefoon 41, houdt Maandag spreekuur alleen volgens afspraak. Fijn Allerhande 30 cent p. pond. F. MERK, Tel. 341, Pottenmarkt, Middelburg. Voorloopig kosteloos, FAILLISSEMENT JOHANNES VAN RIET, te Middelburg, voorheen café houder te Wolphaartsdijk. BIJZONDER FIJN PASTEITJES gevuld mei Paprika-ragout. Firma A. VAN DER MIJLE Dam 1, Telefoon 187, Middelburg. on 92 Juni werd in Krabbendijke veel beïoering verwekt door de arrestatie van beroering van het hoofd der Chr. school die verdacht werden, als bestuurs leden der vereeniging tot het verstrekken wm 'lager onderwijs op gereformeerden erondslag, te hebben geknoeid. Beiden wer den naar Middelburg overgebracht, djch na hun verhoor door den rechter-commis- saris weer op vrije voeten gesteld. Het ging hierom, dat ze valsche kwitanties overleg den, om hoogere uitkeeringen uit de ge meentekas te verkrijgen. Vandaag hadden de wethouder, die in middels als zoodanig is afgetreden, en het schoolhoofd zich voor de Middelburgsche rechtbank te verantwoorden wegens valsch- heid in geschrifte. De eerste zaak betrof den 45-jarigen S. J. de K„ wien dit misdrijf, als penning meester gepleegd, driemaal ten laste was gelegd. Getuigen verhoor. Get. C. de Jonge, boekhandelaar te 's Gra venpolder verklaarde na Januari 1938 geen boeken of schriften meer aan de school vereeniging te hebben geleverd. Voordien wel. Meestal werd contant betaald. De pre sident vertoonde get. een nota, waarop verschillende boeken waren vermeld. Get. zei dat deze nota niet door hem was uitgeschreven, en ook niet voor voldaan onderteekend. De datum van onderteeke- ning valt bovendien op een Zondag. Get. zei weliswaar geen vaste handteekening te hebben, maar getuigde dat de op de nota voorkomende handteekening vermoedelijk niet de zijne is. Getuige zei verder dat hij nota's gebruikt, voorzien van zijn hoofd, en geen blanco nota's, waarvan hier sprake is, Zulke nota's gebruikte hij wel in 1934. Get. C. Kruijsse uit Krabbendijke ver klaarde in Juli 1934 een nota voor de ver eeniging te hebben uitgeschreven. Op de nota, haar door den president getoond, zag zij verschillende vervalschte posten. Ter wijl maar 25 schriften zijn geleverd staan er op de nota 75. In totaal is de nota f 11,70 hooger dan de door haar ingediende. Get. J. Kloosterman, winkelierster te Krabbendijke, zei, dat een nota, haar door den president getoond niet van haar is hoe wel zij te haren name staat. Zij gaf toe meermalen aan de school te hebben gele verd. Verklaringen van verdachte. Verdachte verklaarde sedert 1 Jan. 1938 te zijn opgetreden als penningmeester. Voor dien was hij voorzitter. Zijn voorganger penningmeester was de broer van het hoofd der school. Toen verd. de kas overnam was er een kastekort van ongeveer f 700 Het tekort was ontstaan omdat er teveel leer middelen waren aangeschaft. Verdachte zei dat het schoolhoofd hem toen gezegd heeft dat dit niet zoo erg was, en dat het in de komende 5 jaren wel zou kunnen worden ingehaald. „Dit is de rede van alles wat er later ge beurd is", aldus verd. De president vertoonde verd. de valsehe- lijk opgemaakte nota's. Verdachte gaf toe op een der rekeningen een valsche post te hebben gezet, en de datum te hebben veranderd. De nota van get. Kloosterman zei verd. geheel alleen te hebben opgemaakt. Op de nota van C. Kruijsse zei verd. eveneens te hebben geknoeid. De president merkte op dat de rechtbank slechts een greep heeft gedaan uit verschil lende knoeierijen. De gemeente-secretaris getuigt. Get. J. Vader, gemeente-secretaris van Krabbendijke, als deskundige gehoord, deel de een en ander mede over de wijze waar op de vergoedingen aan bijzondere scholen worden toegekend. Het schoolbestuur dient bjj den gemeenteraad een verzoek in en deze stelt per leerling een vergoeding als subsidie vast. Per kwartaal wordt een voorschot gegeven. De eindrekening wordt elk jaar overgelegd. Er wordt echter nooit meer vergoed dan in werkelijkheid is uit gegeven. En dan alleen hetgeen te behoeve der school is uitgegeven. De president: „Dus de kosten voor den bouw van een serre aan de woning van het schoolhoofd vallen daar onder niet?" Get. „Neen". Uit hetgeen get. verder meedeelt blijkt dat meermalen getracht is posten ten laste van de gemeente te brengen, die wettelijk niet toelaatbaar waren. Get. heeft naar de knoeierijen een onder zoek ingesteld, dat zich heeft uitgestrekt van 1 Jan. 1934 tot 31 Dec. 1937. Hij ver klaarde dat de administratie zeer slordig was gevoerd, en dat herhaaldelijk met data en met leverantieposten is geknoeid. Ook tnet vergoedingen aan kweekelingen is zon derling omgesprongen in de administratie. °lgens het door get. uitgebrachte rapport -iq?;? het schoolbestuur tusschen 1934 en J'" totaal f 911,34 geknoeid. uitv Resident, bracht get. hulde voor zijn tntvoerig rapport. woord?,ff'C'er van justitie sloot zich bij deze bare s t aan' ,Spr- meende dat de 3 straf- zijn hJ;"' dle verd- ten laste zijn gelegd, knoeieriipj?2??'-,, Spr' zei dat er ernstige d°el ai d1 ebb en plaats gehad met het belpen vfj? uit haar moeilijkheden te lid- maar heeft dit gedaa" als bestuurs- bendijkf, VenS a!s wethouder van Krab- tbtspraak^'vri' 1"aanden gevangenisstraf. opraak Maandag 23 October. Vervolgens stond terecht de 43-jarige C. v. H., hoofdonderwijzer te Krabbendijke Getuigenverhoor. De boekhandelaar C. de Jonge, wederom als getuige gehoord, verklaarde van enke le hem voorgelegde nota die door hem zouden zjjn ingediend, dat ze valsch waren, Boeken, daarop voorkomend, kunnen niet door hem geleverd zijn. Verd. gaf toe de nota's te hebben ge schreven. De handteekening op een nota is van De Jonge, op de andere is hij door verd. gezet. Zoogenaamd aangekochte boe ken gaf verd. uit eigen bibliotheek. Verd zei te hebben geweten dat de vervalschte nota's aan de gemeente zouden worden overgelegd. Get. J, Vader, gemeente-secretaris, legde ongeveer eenzelfde verklaring af als in de eerste zaak. O.m. zei hij nog dat de Geref Schoolvereeniging de stiehtingskosten van de school voor eigen rekening heeft ge nomen, en zich niet om subsidie tot de gemeente heeft gewend. Dit is wel de hoofdoorzaak, dat de vereeniging in moei lijkheden is geraakt. Get. zei dat het geld, dat de vereeniging de gemeente te veel in rekening heeft gebracht, thans door de gemeente terug wordt gevorderd. Get zei den indruk te hebben, dat deze verd. de hoofdschuldige in de knoeierijen is. Hij heeft ook de handteekening van den voorzitter der schoolvereeniging na gemaakt. Verdachte door den president onder vraagd, zei dat zijn broer tot 1 Jan. 19-38 penningmeester der vereeniging is ge weest. Verd. was geen bestuurslid, maar woonde wel alle bestuursvergaderngen bij. Bij de overdracht van de kas waren er financieele moeilijkheden. Er is toen naar een oplossing gezocht Verd. zei zich niet bewust te zijn geweest geknoeid te heb ben. De president: „U hebt verschrikkelijk geknoeid. U hebt allerlei handtekeningen vervalscht. U met Uw ontwikkeling moet weten, dat dit niet mag Verd. zei dat het schoolbestuur op de gedachte is gekomen tc knoeien Hij stel de het voor alsof hij door bestuursleden daartoe was overgehaald. De president: Ik heb den indruk, iat het juist andersom is gegaan." Op de vraag van den ure-;.dent of veid als schoolhoofd geschorst is, antwoordde verd. dat hij slechts met verlof is. De president vestigde er vervolgens de aandacht op, dat verd. getracht heeft de kosten van den bouw van een serre aan zijn woning op rekening van de gemeente te brengen, en ook tevens heeft geprobeerd De Kok tot een valsche verklaring te ver leiden om zelf in een beter licht te ver schijnen. De officier van justitie noemde verd. de hoofdschuldige. Hij heeft ook persoonlijk voordeel van de knoeierijen gehad. Dat verd. in het geheel niet onder den indruk is, acht spr. een ernstig te kort in zijn moreel. -» Spr. eischte negen maanden gevange nisstraf. Verd. verdediger mr. C. M. Kegge uit Goes wees erop, dat de geheele zaak ei genlijk om vorige verd. draait. Deze was wethouder, penningmeester en ouderling, kortom hij genoot gezag, en daarvan is deze verd- de dupe geworden. Deze verd. is niet de raddraaier, maar een. sukkel. Hij heeft weliswaar eenige ontwikkeling, maar ontbeert de wijsheid. Spr. oefende critiek op het requisitor van den offi cier, dat hij weinig edel noemde. Komen de tot de feiten, die verd. ten laste zijn gelegd, zei pl. dat deze zich anders hebben toegedragen dan in de dagvaarding is ver meld. Enkele notafs zijn niet gebruikt om nadeel te doen ontstaan. Verd. heeft al leen de nota's geteekend omdat de ge meente nu eenmaal quitanties ver eischte. Verd. heeft niet getracht met de quitan ties een tekort in te halen. Hij wist niet eens dat er een tekort was. Volgens pl. heeft alleen De Kok ge knoeid met de bedoeling een tekort in te halen. Pl. achtte opzet niet bewezen. Hij zei verder dat de zaak in den beginne zeer opgeblazen is. Pl. drong aan op vrijspraak suT5s. op een voorwaardelijke veroordeeling of een geldboete. Verd. zei dat het bestuur feitelijk van alles de schuld is. Nu doet het alsof het zich van geen kwaad bewust is. De rechtbank bepaalde, de uitspraak op Maandag 23 October. VONNISSEN. De volgende vonnissen werden uitgespro ken: Ph. G„ 20 jaar, arbeider te Aardenburg, thans gedetineerd wegens diefstal, 7 we ken gevangenisstraf met aftrek voorarrest en last tot onmiddellijke invrijheidstelling. W„ B. M„ 35 jaar, chauffeur te Goes, verdacht van veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, vrijspraak. B. G., 22 jaar, étaleur te 's-Heerenhoek, verdacht van veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, vrijspraak Het schijnt volgens een Havas-bericht uit Moskou dat de Sovjet-Unie voorne mens is, wanneer de kwesties met Finland geregeld zijn, zich met Bessarabië, dat aan Roemenië behoort, bezig te houden» Ter ge legenheid van de viering van den vijftien den verjaardag van de autonome republiek Moldavië, afhankelijk vande Oekraine, spreekt de pers over ,de bevrijding van de rasgenooten van Wit Rusland" en stelt zij de welvaart van de bevolking van Moldavië aan de Russische zijde van de Dnjepr tegenover het lijden van hen, die aan de overzijde van de rivier leven, dwz. de bevolking van Bessarabië. Zooals men weet heeft Roemenië dit tot dan Russi sche gebied na den wereldoorlog toege wezen gekregen. In het Westen moest Hongarije aan Roemenië Zevenburgen af staan; in het Zuiden verloor Bulgarije aan Roemenië de Dobroedsja. Wij hebben daar om de positie van Roemenië reeds eerder als niet benijdenswaardig gekenschetst. Een Reuter-bericht meldt, dat Roe- meensche troepen, die krachtens de over eenkomst met Boedapest van de Hon- gaarsche grens worden teruggetrokken, naar Bessarabië worden overgebracht. STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden) 1000 met premie 30,000: 11087 70 met premie 3000: 16812 100: 6597 15981 17092 Het „Deutsche Volksblatt" schrijft, dat een uitwisseling der Duitsche bevolking wordt overwogen voor de Duitsche „eilan den" in Zuid-Slavië, die zich niet zullen kunnen handhaven. Waar zulk een uitwis seling onmogelijk is, zal den Duitschers verzocht worden, aldus het blad, hun grond en bezittingen te verkoopen tegen vrije deviezen, die hun zullen worden uit gekeerd bij aankomst in Duitschland Hit- Iers uiteindelijk doel is het, zoo zegt men, betere grenzen te vestigen, waardoor de oorzaak voor twisten wordt weggenomen De overwogen maatregelen zouden bétrek king hebben op 600.000 Duitschers, voor het meerendeel rijke boeren en handwerks lieden, wier familie sedert eeuwen in Zuid- Slavië heeft gewoond. Twee Poolsche vluchtelingen, die heime lijk de grens zijn gepasseerd, zijn te Boe karest aangekomen met nieuws uit Lwow (Lemberg), waar het leven op normale wij ze zou zijn hervat. De scholen en universi teiten hebben haar poorten heropend. De eerste taal, die verplicht is in alle school- instellingen, is het Oekrainsch. Als tweede komen dan op gelijke plaats het Jiddisch en het Duitsch en daarna pas het Poolsch en Russisch. De vluchtelingen vertelden ver der, dat de Joden in Lwow een belangrijke rol spelen in het stadsbestuur, maar dat alle belangrijke posities bij de openbare administraties door Russen zijn bezet. In Sovjet-Galicië worden de voorberei dingen voortgezet met het oog op de ge meenteraadsverkiezingen op 22 October. De verkiezingspropaganda van de Sov jets steunt op een program van het aan den staat trekken der groote landgoederen en groote industrieele en commercieele onder nemingen. Dit aan den staat trekken is reeds gedeeltelijk verwezenlijkt door de verandering van verschillende particuliere ondernemingen in coöperatieve. De Sov jetautoriteiten zetten hun enquêtes betref fende de bewoners voort en doen huiszoe kingen, teneinde over te gaan tot een her verdeeling van goederen, met name van levensmiddelen en kleeding. Ieder, die vier kleedingsstukken bezit, is verplicht er twee van aan de gemeente te geven, die ze dan weer verdeelt onder de armen. Alleen zij echter, die verklaren communist te zijn, hebben recht op deze uitdeeling van kleeding en levensmiddelen. In de Britsche wateren was de vlootacti- viteit in de afgeloopen week grooter dan te voren, doch niet als gevolg van operaties van Duitsche duikbooten, verklaart men in welingelichte kringen te Londen. Er is van offiéieele zijde geen mededeeling meer ge daan over hét tot zinken brengen van sche pen, hoewel men gelooft, dat een klein En- gelsch schip wordt vermist. Het verluidt, dat sinds het begin van den oorlog 375 schepen zijn doorzocht. Hiervan waren 107 Britsch en 268 neutraal. Verle den week hebben 63 schepen zich aan een onderzoek onderworpen. Het betreft Noor- sche, Zweedsche, Nederlandsche, Grieksche en Deensche schepen. Verklaard wordt, dat 298.000 ton zijn in beslag geno men. Het prijsgerecht zal daarover oordee- len. Het ligt in de bedoeling van de directie der Ned. Spoorwegen met de a.s. Kerst- vacantie speciale retours beschikbaar te stellen ten dienste van het reizigersvervoer. Deze retours zullen van Zondag 17 Decem- 1939 af geldig zijn tot en met Dinsdag 9 Jan. 1940. De internationale verwikkelingen heb ben de directie van de Wieringermeer ge noopt de toewijzing van de 48 dit jaar voor de verpachting beschikbare landbouwbedrij ven voorloopig aan te houden. In hoofdzaak is deze aanhouding het ge volg van het feit, dat er geen zekerheid be staat, dat de in aanbouw zijnde boerderijen tijdig gereed zullen komen, in verband met beperking van den aanvoer van bouwmate rialen. Doch ook overigens bieden de tijds omstandigheden zoo veel onzekers, dat het gewenscht geoordeeld werd thans nog geen definitieve toezeggingen te doen. De be drijven blijven daarom voorshands in exploi tatie bij de Cultuur-Maatschappij De Wie ringermeer. Voor 41 boerderijen waren de pachters reeds uitgezocht en dezen is me degedeeld, dat zij onder normale omstandig heden voor een bedrijf in aanmerking geko- Goes. Ondertrouwd: H. Poortvliet 25 j. jm. en W. van Son 21 j. jd. Getrouwd: A. L. J. Herrebout 27 j. jm. en J. E. Voois 25 j. jd. Overleden: A. J. Kuijper 77 j. jm. (D.Z.) Vlissingen. Van 912 October. Ondertrouwd: W. Hoffman, 25 j. jm. en C. van Schijndel 28 j. jd.; G. F. H. Luwe- ma 25 j. jm. en G. Bok 22 j. jd. Getrouwd: C. C. van Eekelen 26 j. jm. en A. M. Potters 30 j. jd.; J. P. Risseeuw 23 j. jm. en N. Mudde 22 j. jd. Bevallen: A. M. H. Rozendal, geb. Ver- kleij z. Overleden: P. J. Beekman 9 j.; J. Poppe 80 j. wed. van C. van der Kuijl; M. J. vein der Hofstede 72 j. wed. van J. A. Schuering. (V.C.). O. en W. Souburg. Van 410 October. Bevallen: A. Lubbers, geb. Van der Meer z.; P. de Voogd, geb. Cevaal d.; C. de Groot, geb. De Zeeuw d. Ondertrouwd: L. Vermerris 24 j. jm. en J. van Sluijs 24 j. jd.; J. F. Harting 25 j. jm. en C. de Nooijer 23 j. jd.; A. de Ruijter 23 j. jm. en M. Oele 19 j. jd. Getrouwd: P. Meijer 22 j. jm. en C. Schoe 22j. jd.; J. D. Broeke 27 j. jm. en C. Arnol- dus 22 j. jd.; J. la Soe 26 j. jm. en C. M. Tellier 22 j. jd. Overleden: J. A. van der Kamp, echtgen. (Nws.bld.) men zouden zijn. Hieruit mag wel worden afgeleid, dat zij een boerderij in pacht zul len verkrijgen, zoodra de boerderijen gereed van K. van der Veen. zijn en zich ten aanzien van ons land geen feiten hebben voorgedaan, welke ons gehee le economische leven op losse schroeven zetten. Ontzettende ravage in de machinekamer. Vanochtend is het Finsche houtschip Indra", dat Maandagmiddag bij West- Terschelling op een mijn is geloopen en sinds gisteravond in het Hendrik-dok van de Amsterdamsche Droogdok Mij. ligt, ge heel boven water gebracht. Het onderzoek aan boord werd geleid door den subs.-officier van justitie en den commissaris van politie. Het schip bood een desolaten aanblik. Het gat aan stuurboord is tenminste drie meter hoog en breed; de scheur loopt van de kiel tot bijna aan het dek. De kajuit van den kapitein en het kombuis zijn to taal versplinterd. Nadat de machinekamer geheel was uit- gehoosd, kon men ook hier eindelijk een onderzoek instellen naar de drie vermiste leden van de bemanning. In den bunker vond men het lijk van den donkeyman. De machinekamer bood een tragische aan blik. Tusschen de machine hingen de ver morzelde lichaamsdeelen van een man Middelburg, 12 Oct. Fruitveiling. Appels: Goudreinet 311 c., Roode Ribbing 2—10 c., Hondsmuil 2—3 c., Bismark 3 c., Zoete Bellefleur 3—5 c„ Gron. Kroon 4— 12 c„ Campagnezoet 25 cTransp. de Cronsel 512 c„ Jac. Lebel 14 c„ Ster appels 6—12 c„ Lanes Prins Albert 4 c., Grauwzoet 10 c„ Zoete Armgaard 46 c„ Notarisappel 6 c„ Cox Oranje Pipping 8I 13 c„ Tuinzoet 46 c„ Framboosappel 8 e., Bouwmansreinet 35 c„ Glorie van Holland 23 c. PerenBergamot 16 c., Gieser Wildeman 59 c., Beurré d'Aremberg 8 15 c„ idem Clairgeau 510 c„ idem Alex. Lucas 6 cidem Hardy 1113 c„ Nouveau Poiteau 37 c„ President Rooseveld 6 c., Legipont 819 c., Pondspeer 5 c., St. Remy c., Maagdepeer 28 c„ Marsepein 6 c., Conférence 1118 c„ Zwijndr. Wijnpeer 9 I Ganseboutpeer 3 c., Doyenne de Comice 1522 ct., Josefine de Maline 12 c„ Sol- daat Laboureur 810 c„ William Duch. 3- c„ Carbonkelpeer 5 c„ Rietpeer 7 c., Bonne Louise 715 c. Druiven: Franckenthaler 18 c„ Black Ali- I cante 16—19 c„ Tomaten 6—16 c„ Bramen 1219 c., alles per kg. Net meloenen 25 c„ Suikermeloenen 37 c„ Ananas 6 c., Perziken 16 c., alles per stuk. Goes, 12 Oct. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Kleine veiling Appels: Goudrei- netten extra 8,5020, idem A 818, idem B 614, idem C 56,50, Zure Bellefleur ex tra 6,50, idem A 56, idem B 44,50, idem I C 3, Gron. Kroon extra 11-13, idem A -12, idem B 7,50—11, idem C 4,50—6, No- tarisappels extra 1213, idem A 1112, id. B 9,5010, idem C 6, Sterappels extra 8,50- I 13, idem A 6,50—11, idem B 4—6,50, idem C 3—5, Cox Oranje Pipp. extra 2729, idem A 20—25, idem B 14—18, idem C 7—10, Bramley Seedling 24, Codlin Keswick 1-I 2, Charles Ross 516, Dubb. Bellefleur 2,50 5, Fr. Goudreinetten 56, Golden Noble I,503,50, Grauwzuur 4, Glorie v. Holland 8,50, Hondsmuil 2,503, Jac. Lebel 34, Koolappels 3, Lanes Pr. Albert 2,504,50, Mancks Codlin 2,504,50, Paradijsappels 3,50, Present van Engeland 3, Present van Lunteren 1,505, Princesse Noble 2,50- 10, Roode Calville 5,50, Reinette d'Or 3,50, I Rembour Mortier 2,503, Signe Tillish 4- 16, Schuttersreinetten 2,50, Transp. de Croncel 2,5012, per 100 kg. Zoete appels: Campagnezoet 2,505, Pomme d'Oranje 36, Tuinzoet 2,508,50, I Zoete Bellefleur 2,504, Zoete Ermgaard 2,508,50, Kroet en valappels 0,504, per 100 kg. Peren: Beurré Clairgeau extra 13, idem A 1215, idem B 1115, idem C 8,50, Com- tesse de Paris extra 1112, idem A 1112, idem B 89,50, Doyenné du Comice extra 1827, idem A 2025, idem B 1420, Emile d'Heyst extra 9,5011, idem A 8I II, idem B 9,50, idem C 7, Leghipont extra 15—19, idem A 17—19, idem B 1415, Nouv. Poiteau extra 6,508,50, idem A 6- 8,50, idem B 57, idem C 35, Bruine Chaumontel 2,505,50, Beurré d'Arenberg 2,5011, idem Wilhelmina 4, idem Bache- lier 3, idem d'Anjou 4,5016, idem Alex. Lucas 2,508,50, Conférence 5,5015, Fop- peperen 3, Groene Chaumontel 35,50, i Gieser Wildeman 28,50, Herzogin Elsa 4,50, Jodenperen 2,508,50, Louisse Bonne d'Avr. 825, Maagdeperen 38,50, Ponds- peren 2,504, Ronde Perzikperen 5,50, Spaansche Wijnperen 1216, St. Remy I 2,504, Winterlouwtjes 4,50, Winter Riet peren 23, Zwijndr. Wijnperen 2,5010, Kroet en valperen 0,502, per 100 kg. DiversenBlauwe druiven 1418, Black I Berry 6,5010, Tomaten 1113, Frambo- f zen 2236, per 100 kg. Hazen 1,20 per stuk. Dit is zeer waarschijnlijk het stoffelijk I overschot van den machinist, die door den schok tegen de machine geslingerd moet zijn en daarna door de nog wentelende motoren Ts gegrepen. Het lijk van den derden vermiste, de sto ker, ontbreekt nog. Vermoedelijk is ook I deze man in het ruim ergens tusschen ge slingerd, doen door de geweldige ravage is het nog niet mogelijk onder de brokstuk ken van het venielde schip binnen zoo korten tijd geheel opruiming te houden. Het opruimingswerk kan nog geruimen tijd duren. Heden overleed na een langdurig lijden, onze gelief de Zuster, Behuwdzuster en Tante, in den ouderdom van bijna 83 jaar. Westkapelle: J. FLIPSE— VAN SIGHEM. K. FLIPSE. Pretoria (Transvaal): J. VAN SIGHEM. G. J. VAN SIGHEM— EVERS. Neven en Nichten. Westkapelle, 13 Oct. 1939. Te Eindhoven overleed op 11 October plotseling onze lieve Zuster en Behuwdzuster MARIA ELISABETH ITTMANNMASSEE. Wassenaar: E. C P. SCHOUTE— MASSEE. Dr. D. SCHOUTE. Brummen: J C. M. GOEMANS— MASSEE. Dr. J. L. GOEMANS. Den Haag: J. B. HISSINK MASSEE. Dr. D. J. HISSINK. Kloetinge: J. C. E. MASSEE. A. C. MASSEE— DE WITT HAMER. Hilversum: E. LEIGNES BAKHOVEN— MASSEE. M. VAN DEN BRIEL— MASSEE. Vanaf heden alle soorten speculaas 25, 30 en 40 cent per half pond. Bij beschikking van den Heer Rechter-Commissaris in bovenge noemd faillissement d.d. 10 Octo ber 1939 is bepaald: lo. dat de termijn voor indiening der schuldvorderingen eindigt den 5den November 1939; 2o. dat de verificatie-vergadering zal gehouden worden op Woensdag 22 Novembef* 1939, des voormiddags te 9.45 uur in het Gerechtsgebouw aan het Hofplein te Middelburg. Middelburg, 13 October 1939. De Curator: Mr. A. M. J. VAN DEINSE, Balans 15.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3