GEMENGD NIEUWS De sombere Millioenennota. De Tweede Kamer over de bedrijfsordening in den landbouw Italïê en de vredesvoorstellen De Polen zouden^gifgas gebruikt hebben. ADVERTENTIEN. De mogelijkheid van een onpartijdig advies. verStin°E°r hVpeiffg6n den tuinders de Duitschland zal de Poolsche petroleumbronnen exploiteeren. Een officieele Duitsche beschuldiging: Engeland de leverancier. MARKTBERICHTEN Nederlandsche Invoercentrale opgericht. KORTGENE Verkoopingen en Verpachtingen Een voorstel voor extra-belasting van niet-gemobiliseerden. Over het wetsontwerp „Regelen betref fende het algemeen verbindend en onver bindend verklaren van bedrijfsregelingen in den landbouw" zijn, naar uit het voor- loopig verslag blijkt, vele leden der Twee de Kamer van zeer verschillende meening. Sommige leden verklaarden, dat zij te- een het regeeringsstreven naar „ordening" bi dit opzicht ernstig bezwaar hadden. 2jj konden niet inzien, dat deze regeling zou leiden tot het doel: den landbouw op hooger peil te brengen en den uitvoer te bevorderen. Wat den uitvoer betreft wezen zij erop, dat deze vnl. afhangt van han delspolitieke maatregelen. Andere leden achtten ordening in den landbouw wel noodig, doch verschilden van meening over de vraag of de regeering wel den goeden weg had gekozen. Zoo had men critiek op het feit, dat de regeering pas sief denkt te blijven. Zoodoende zou het on dernemersbelang, dus het belang van een groep, steeds de drijfveer blijven. Volgens deze leden zou de regeering zelf de land- bouwordening ter hand moeten nemen. Andere leden achtten de handelwijze van de regeering volkomen juist, daar hierdoor de ordening „van onder op" komt, zij het dan met steun der regeering. Deze leden ontkenden, dat er in den landbouw geen behoefte zou bestaan aan ordening. Sommige leden zagen in deze regeling een mogelijkheid om ook te komen tot een belooning in den landbouw, die evenredig zou zrjn met de belooning in andere be drijven. Zooals van andere zijde werd gezegd, zal nauwkeurig moeten worden nagegaan of met de voorgestelde regelingen het alge meen belang zal worden gediend. Volgens deze sprekers is de Memorie van toelich ting oo dit gebied zeer vaag. Weer ande re ledei. waren van oordeel, dat de voor gestelde regeling niets gemeen neeit met ordening. Intusschen zal de minister een onbegrensde macht over het bedrijfsleven krijgen. Ook werd aangedrongen op de we derinstelling van een departement van landbouw. In het bijzonder werd de vaag heid van het wetsontwerp betreurd t.a.v. de vraag welke maatregelen er wel en welke er niet onder zullen vallen. Eenige leden zouden telkens bij afzon derlijke wetten beslist willen zien over het definitieve karakter van bepaalde regelin gen. Vele leden waardeerden, dat de regeering waarborgen wenschte tegen overheersching van handel en industrie door den land bouw. Sommige leden meenden echter, dat deze poging niet geslaagd was. Er werd gewezen op de mogelijkheid van een onpartijdig advies van den minister, dat zou moeten worden uitgebracht door een commissie, waarin de Landbouw, de handel en de industrie door een gelijk aan tal leden zou zijn vertegenwoordigd, en geleid door een voorzitter, die niet betrok ken zou zijn bij een dezer bedrijfstakken. Verscheidene Kamerleden zagen in dit ontwerp een opvallend verschil tusschen de manier, waarop voor handel en industrie wordt gewaakt en de wijze, waarop de be langen van den landbouw worden behartigd of naar de meening dezer leden ver waarloosd. Eenige leden vragen hoe de regeering zich de positie der landbouwcoöperaties on der deze wet voorstelt. Verscheidene leden stelden de vraag of het juister zou zijn het oprichten van li chamen, welke bedrijfsregelingen kunnen vaststellen, over te laten aan de centrale landbouworganisaties, c.q. tuinbouworgani saties. LOGEMENT TE BREDA GEHEEL UITGEBRAND. In den afgeloopen nacht omstreeks half een is door nog niet bekende oorzaak brand ontstaan in het café en logement van den i' heer Groos aan den Teteringschedijk te Breda. De brandweer was zeer spoedig ter plaatse, doch zjj slaagde er niet in, het café en logement te behouden. Het perceel brandde geheel uit. Een aangrenzende bier- bottelarij van de firma van Dijk kreeg veel schade. In de garage van het logement bevonden zich o.m. een auto met aanhangwagen, ge vuld met kantoorgoederen van een familie in Frankrijk. Deze wagen, die niet verze kerd was, kreeg groote schade. De vracht auto van de firma van Dijk is eveneens door den brand vernield. AUTOBUS VAN 6 METER HOOGEN DIJK GEREDEN. De chauffeur was verblind door een tegenligger. Gisteravond omstreeks elf uur is een autobus van den dienst Vlaardingen-Maas- sluis even buiten Vlaardingen van den zes meter hoogen dijk gereden en tegen de on der aan den dijk staande boompjes terecht gekomen. In den wagen bevonden zich veertien passagiers, van wie de meesten uit Maas sluis afkomstig waren. Allen werden licht gewond, behalve mevrouw 't Hart uit Maas sluis, die ernstige kwetsuren opliep, voor namelijk aan den rug. Zij werd naar een ziekenhuis in Vlaardingen overgebracht. De anderen, die allen snijwonden opliepen tengevolge van het breken der ruiten, wer den ter plaatse verbonden. Vervolgens wer den zij naar hun woningen vervoerd. De bus, welke driemaal over den kop sloeg, is ernstig beschadigd. De chauffeur verklaarde, door een tegenligger te zijn verblind, waardoor hij de macht over het stuur kwijt was geraakt. TOMATENSOEP IN BLIK. Tien millioen blikken worden ver werkt. Ook dit najaar zal van overheidswege een groo e hoeveelheid tomaten tot regeerings- tomatensoep worden verwerkt en wel in to taal tien millioen blik. Dit is dus ruim tweemaal grooter dan bij het vorige expe riment toen men 4% millioen blikken maakte, die alle zijn verkocht. Er zal evenwel niet aan te ontkomen zijn, dat de prijs iets hooger is dan verle den jaar, ten gevolge van de stijging der blikprijzen. Zeer binnenkort zal met den verkoop worden aangevangen, meldt de laatst e® kwaliteit zal beter zijn dan de BurLf ®onsu»leerde daar het Centraal percentage in opge~egd, een bepaald ren waaraan ger»pten toestand te leve- ren, waaraan men zich dan ook alsemeen heeft gehouden. Hierdoor is de kwahtót bijzonder verbeterd. kwaliteit De laatste maal is de verkoop een vroot succes geworden en heeft men in betrek kelijk korten tijd den voorraad weten te verkoopen. Door den nieuwen verkoop helpt men de tuinders van een groote hoe- eelheid tomaten af, die wegens export- ™eT*ikhede? anders onverkoopbaar zou" beerschtVopWhetgoogenbl^raCht Haarlem het gemeentebestuur gelschtmet de door tie. Daarbij zou de burlerw^ reorganisa- fogen verleenen aanbeen S*® hUlp terwpl het militaire karakter „nrandweer> werd geacht. Als protest tegen ^enSCht een aeze opvat- Het verluidt, dat de nieuwe Italiaansche ambassadeur te Londen, Bastianini, een ge schrift bij zich heeft, waarin de Italiaansche j opvattingen over vredesvoorstellen en een internationale conferentie worden geschetst. Tussr ïen de Duitsche en de Russische re- geeringt h is een overeenkomst afgesloten, waarbij /de petroleumvelden in Galicië, die bij de grenstrekkin£;:„." ""n Rusland zijn gekomen, geheel voor T3uitschë re kening en onder Duitsche technische leiding geëxploiteerd zullen worden. Het grootste gedeelte van de gewonnen benzine zal naar Duitschland worden ge ëxporteerd. Officieel is te Berlijn een communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt: Reeds in de eerste helft van den Pool- schen veldtocht kwamen bij het opperbevel der weermacht berichten binnen van Duit sche troependeelen omtrent gebruik van gifgas door Polen. Gezien de verschrikke lijkheid van deze misdaad tegen het vol kenrecht, was 't van den aanvang af nood zakelijk volledige duidelijkheid tot stand te brengen omtrent de feiten. Het onmiddelijk ingestelde onderzoek werd derhalve met bijzondere zorgvuldigheid ten uitvoer ge legd en heeft verscheidene weken geduurd. In het bijzonder was het met het oog op de door alle beschaafde staten aanvaarde ver plichting volgens de overeenkomst op den gasoorlog van 17 Juni 1925 van bijzonder belang, den vervaardiger van deze gifgas munitie op te sporen. Thans kunnen de vreeselijke feiten van het gebruik van gif gas door Poolsche troepen aan het publiek bekend worden gemaakt. Het gifgas is door Engeland aan Polen geleverd. Op 2 September werd bij de stad Jaslo mosterdgas gebruikt, waardoor een aantal Duitsche soldaten vergiftigd werd. Twee hunner kwamen onmiddellijk om het leven; anderen liggen op sterven. Op 13 September werd een militaire com missie derwaarts gezonden die vaststelde, dat mijnen, gevuld met mosterdgas tot ont ploffing waren gekomen. De berichten over dit gebruik van mos terdgas werden door de Poolsche diploma tieke vertegenwoordiging in Londen tegen gesproken, waarop eenigen neutralen waar nemers de gelegenheid gegeven werd, zich te overtuigen van de feiten. Tevens werd den Zwitserschen professor Rudolf Stae- helin verzocht een medische diagnose op te stellen voor de vergiftigden. Het commu niqué laat dan het rapport van den pro fessor volgen, die met zekerheid bij 9 Duit sche soldaten de gevolge* geconstateerd heeft van mosterdgasvergimging. Het rap port is gedateerd 21 September 1939. Onmiddellijk na deze definitieve beves tiging stelden de Duitsche autoriteiten po gingen in het werk om den oorsprong der gasmunitie vast te stellen. Dit onderzoek had na de verovering van het plaatsje Ox- hoeft in de nabijheid van het vroegere Gdingen, thans Gotenhafen geheeten, suc ces. Op 23 September werd daar bij het eer ste opruimingswerk een afzonderlijk muni tiedepot ontdekt, dat o.a. een vrij groote voorraad mosterdgasmijnen bevatte. Hier ter plaatse waren op grond van de leverantieovereenkomsten van Polen met Engeland in de laatste maanden voor den oorlog groote hoeveelheden Engelsch oor logsmateriaal opgeslagen. Door Poolsche verklaringen werd bevestigd, dat al dit materiaal de laatste weken door Engel- schen in Gdingen gebracht en 's nachts ge lost is. Engeland en de Britsche regoering hebben zich daarmede in strijd met alle re gels schuldig gemaakt aan den ernstigen inbreuk op het volkenrecht, aldus het Duit sche communiqué. Bij beschikking van den minister van Econ. Zaken is de Alg. Ned. Invoer-centrale opgericht. Zij is gevestigd te 's-Gravenhage, Laan van Meerdervoort 82. Deze centrale zal haar werkzaamheden eerst beginnen nadat de Kroon heeft be paald voor den invoer van welke goederen of soorten van goederen in het vervolg een vergunning krachtens de Invoernoodwet zal worden vereischt. Ingevolge de Invoernoodwet is de be noeming te verwachten van een commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, welke commissie tot taak zal krijgen de invoercentrale te adviseeren in zake het verleenen van vergunningen. Daarnaast zal genoemde centrale terzijde worden gestaan door een interdepartemen tale commissie, waarin vertegenwoordigers van de ministers van Economische Zaken, van Buitenlandsch Zaken, van Financiën, en van Koloniën zitting zullen hebben. ting van het gemeentebestuur besloot de commandant der Haarlemsche burger wacht af te treden. Het geheele bestuur trad echter mede af. In een niet bepaald rustige vergadering is nu een geheel nieuw bestuur gekozen. Het eigenaardige daarbij Ts evenwel, dat de ge kozen bestuursleden geen lid van de bur gerwacht waren en ook niet wisten dat zij candidaat gesteld zouden worden. Het zal dus de vraag zijn of de nieuw gekozenen hun benoeming zullen aannemen. Een be langrijke minderheid teekende protest aan tegen dit verloop der bestuursverkiezing. DOODELIJK ONGELUK OP DE STAATS MIJN MAURITS. De 42-jarige kraanmachinist P. J. Ver vaart uit Sittard, wilde nabij de staatsmijn Maurits op het stikstofbindingsbedrijf zich in een der opslagloodsen over een rooster, dat op een laadtrechter lag, naar de an dere zijde van dezen trechter begeven. Hier bij is het rooster gekanteld, zoodat V. in de trechter viel. JZijn linkerbeen raakte bekneld tusschen draaiende machine- deelen. Zijn toestand scheen aanvankelijk niet ongunstig. Tengevolge van een infectie echter is hij gisteravond in het St. Jozefs ziekenhuis te Heerlen overleden. V. was gehuwd en vader van een kind. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent Kr. DE VOS. 481STE STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag. 5e Klasse, 15e Lijst. PRIJZEN VAN 70: 4727 16523 16559 16569 16581 NIETEN: - 4714 10254 10257 10271 10277 16615 21404 iddelburg, 12 Oct.. Op de veiling waren tHj.000 eieren aangevoerd. Witte kippeneieren 3638 3; 4042 kg 3.25; 42—44 kg 3.24; 44—46 kg 3.45; 46—48 kg 3.70; 48—50 kg 3.85; 50—52 kg 4.03; 52—54 kg 4.35; 54—56 kg 4; 56—58 kg 4.50; 58—60 kg 5.20; 60—62 kg 5.20—5.30; 62—64 kg 5.30; 64—66 kg 5.46; 66—68 kg 5.50; 68—70 kg 5.63; 7072 kg 6.02; bruine: 54—56 4.45; 58—60 5.23; 60—62 5.32; 62— 64 kg 5.36; 64—60 kg 5.50; 66—68 kg 5.60; 6870 kg 5.80; eendeneieren 4.43 kalkoeneieren 5.40. Middelburg, 12 Oct. Aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prjjsnoteering). Boter 0.78%; Eieren 6.25; Poelje 4.50; Eendeieren 6.25; Aangevoerd door handelaren: Boter 0.77%; Eieren 6. Poelje 4.50; Particulier prijs van den Marktzetter van de Z.L.M.: Boter 0.86; Eieren 7.25; Poelje 5.50; Eendeieren 7.25. Particuliere prijs van den iddelburgschen handel: Boter 0.85; Eieren 6; Poelje 4.50; Eendeieren 5. Middelburg, 11 Oct. Groentenvei- ling. Spinazie 517 c., Postelein 918 c., Suikerboonen 625 c., Snijboonen 632 c., Koolrapen 1,5—3 c, Wijnpeën 1,5—2,5 c., Andijvie 23 c., Uien 1,53 c., Savoye kool 3—6 c., Roode kool 2—3 c., Prei 3—5 c., alles per kg. Peën 13 c., rapen 12,5 c., Kroten 13 c., Selderie 0,52 c., alles per bos, Bloemkool 213 c., Andijvie 0,5— 2 c., Kropsla 0,51,5 c. Goes, 11 Oct. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Stokprincesseboonen 2124, Rentegevers 19, Dubb. Princesseboonen 7 17, Roem van Holland 14, Perfectboonen 18, Wagenaarsboonen 815, Groene boo- nen 4, Gele boonen 6, Roode kool 13, Groene Sav. kool 1,50—7, Gele savoye kool 4, Witte kool 1,50—2,50, Kroten 3,50, Prei 5—5,50, Spruiten 13, Uien 0,60—2, Veldsla 4, Breekpeen 2,50, Waschpeen 1,50, Aard appels 2, idem drielingen 0,501, per 100 kg. Kroten 1,503, Rammenas 13, Ra pen 46,50, Selderij 0,50, Wortelen 1,50 2 50, per 100 bos. Andijvie (breedblad) 0,70- 2, idem (krul) 0,951,90, Bloemkool 311, Kropsla 0,301, Komkommers 1, Knolsel derij 1,50—2, per 100 stuks. Diversen: Blauwe druiven 1519, Toma- Notaris H. Jonker heeft Woensdag te Nieuwdorp, in de herberg van J. de Laat, ten verzoeke van de Erven van den heer A. van Antwerpen, publiek verkocht 1Het woon- en winkelhuis met schuurtje en tuin te Nieuwdorp, wijk G nr. 28, groot 3 a 84 ca en 2. Het woonhuis met schuurtje gang en erf, achter perceel 1, groot 2 a 7 ca. Kooper A. Blankenburgh Jansz. te Nieuwdorp voor f 2230. Notaris Klop heeft Woensdagavond in hotel „Zeelandia" ten verzoeke van de erven J. Schippers publiek verkocht: 1.78.60 ha bouwland te K o 1 ij n s- plaat bij den Zeedijk ten Oosten van het dorp. Hoogste bieder M. Karman voor f 1127,per gemet. Kooper C. J. Kole voor f 1 150,per gemet. 65.90 a bouwland te Kolijnsplaat bij den Zeedijk ten Westen van het dorp. Hoogste bieder M. Karman voor f 650,per gemet. Kooper Jan de Regt Mz. voor f 1030,per gemet. VOETBAL. SLUIS TREEDT TOE TOT DEN Z.V.B. De voetbalvereeniging F. C. Sluis, die het vorig seizoen uitkwam in den Belgischen voetbalbond, heeft Dinsdagavond in een algemeene ledenvergadering besloten tot den Zeeuwschen Voetbalbond toe te treden. Met den algemeenen opzet van het finan- cieele beleid der regeering, gelijk die in de Millioenennota tot uiting komt, verklaar den zeer vele leden der Tweede Kamer zich te kunnen vereenigen, al maakte een aantal hunner daarbij het voorbehoud, (blijkens het Voorloopig Verslag) dat zij zich niet zouden kunnen vereenigen met een zóó strikte opvatting van dat beleid, dat elke nieuwe maatregel buiten het gebied der defensie en der werkloosheidsbestrijding, welke uitgaven met zich zou brengen van hoe groot belang die maatregel overi gens ook zou mogen zijn alleen op grond van financieele bezwaren zou worden afge wezen. Onjuist achtten zij het, dat de in die nota uitgestippelde algemeene gedragslijn, zoo niet geheel dan toch voor een overwegend deel, wordt gemotiveerd met een beroep op den ingetreden oorlogstoestand. Immers, in de cijfers, welke worden gegeven en waar op die gedragslijn is gebaseerd, weerspiege len de gevolgen van dien toestand zich nog niet. Verscheidene leden vonden den toon van de Millioenennota te somber. Volgens an dere sprekers was in deze nota volkomen terecht een min of meer sombere toon aan geslagen. Met nadruk wilden eenige leden wijzen op de mogelijkheid, dat in den staatsdienst meer wordt bezuinigd dan tot dusver ge schiedt, zonder dat daardoor het nuttig ef fect van de overheidsmaatregelen ook maar op eenigerlei wijze wordt aangetast. Eenige leden verklaarden in het financi eele beleid der regeering geen vertrouwen te kunnen hebben. Naar het oordeel van sommige leden ver dient het ook aanbeveling te overwegen, of het in dezen tijd nog wel verantwoord moet worden geacht met de toekenning van pe riodieke traktementsverhoogingen door te gaan. Ook was het verscheidene leden opgeval len, dat de begrooting, als geheel genomen ten 8,5015, per 100 kg. Meloenen 34, per 100 stuks, Patrijzen 0,26, Hazen 1,19 1,21 per stuk. Gouda, 12 OcL Veemarkt. Aange voerd in totaal 848 stuks, waarvan 47 slachtvarkens. Vette van 31 ct. tot 33 ct. per pond, levens met 2 korting; 300 ma gere varkens, prijzen van 25 tot 50 per stük; 401 biggen, prijzen van 1418 per stuk. Geldersche biggen, prijzen van 18 22 per stuk. 2 runderen, prijzen van 150 tot 180 per stuk; 47 nuchtere kalveren, prijzen van 6 tot 11 per stuk; 51 bokken en geiten, prijzen van 2 tot 7 per stuk. Handel stug. Algemeene markt: 359 partijen kaas. Prijzen le kw„ met rijksmerk van 34,50 tot 36; 2e kw. met rijksmerk van 30 tot 32; crisisaftrek 8,9 cent. Handel matig. 183 ponden boter. Goeboter van 75 tot 80 per pond; Weiboter van 70 tot 75 per pond. Handel vlug, 67000 Partijen eieren. Kipeieren van 4 75 tot 5,25 per 100 stuks. Eendeneieren van 3,25 tot 3,50 per 100 stuks. Handel matig Coöperatieve Zuid-Hollajndsche Eiervei- ling g. a (C. Z. H. E.) te Gouda, Aan voer 100,000 kipeieren, Prijzen 58/60 kg 4,80—4,95; 60/62 kg 4,95—5,05; 62/68 kga 5,05—540; bruin 58/62 kg 4,80— 5,50; kleine eieren 4—4,5; aanvoer 1000 Eendeneieren: prijzen 2,803 per 100 stuks, henneneieren 3,103,90. Amsterdam, 12* Oct. Aardappelprij zen. Muizen f 1,70—2,10, N.-H. eigenheimers f 1,701,90, idem blauwe en bonte eigenh. f 2,102,30, idem Bevelanders f 1,801,90, Andijker blauwe en bonte f 2,202,40, Zeeuwsche en Friesche bintjes f 1,852,10, idem eigenh. f 2—2,20, idem blauwe en bon te eigenh. f 2,202,40, idem blauwe f 2,50- 2,80, idem bonte f 2,50—2,70, idem poters f i,602.00, Drentsche zandaardappelen f 2,30—2,50, Anna Paulowna zandaardap pelen f 2,753, Duinzand aardappelen f 3- 3,40, alles per hl. Aanvoer: 293.000 kg. een zeker gebrek aan evenwicht vertoont, in dien zin, dat aan het eene departement is toegestaan wat aan het andere onthou den wordt. Sommige leden meenden er op aan te moeten dringen, dat een beslissing inzake de Verdere gedragslijn met betrekking tot de sociale verzekeringsfondsen niet later dan in den loop van het volgende jaar zal worden genomen. Met het oog op de zeer belangrijke financieele consequenties, wel ke die beslissing kan hebben, zouden zij een verder uitstel daarvan uitermate onge- wenscht achten. HET LEENINGFONDS. Het voornemen tot het opnieuw instellen van een leeningsfonds ter financiering van uit de huidige bijzondere omstandigheden voortvloeiende uitgaven vond vrijwel alge meene instemming. Gaarne zou men voorts vernemen, welke inkomsten aan het hier bedoelde fonds zijn toegedacht. In de Millioenennota wordt te dezer zake alleen medegedeeld, dat als zoodanig zal worden bestemd de opbrengst van een in te voeren oorlogswinstbelasting. Die opbrengst kan echter voorshands niet hoog worden geraamd, wijl de regeering, terecht tal van maatregelen neemt met de strekking het ontstaan van oorlogswinst zooveel mogelijk te beperken. In elk geval moet zij geheel ontoereikend worden ge acht voor de betaling van rente en aflos sing van de bedragen, welke ten laste van het leeningsfonds zullen worden gebracht. Van verschillende- zijden werd de hoop uitgesproken, dat de genoemde belasting zoo spoedig mogelijk tot stand gebracht zal worden. Wat de dekking der defensieuitgaven be treft ware, naar verscheidene leden op merkten, ook te denken aan een kapitaal heffing en aan een verhooging van de suc cessiebelasting. Van andere zijde werd tegen een kapi taalheffing ernstige bedenking geopperd. Eenige leden meenden, dat de heffing ten bate van het leeningsfonds van een extrabelasting van niet-gemobiliseerden aanbeveling zou verdienen. STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden) f 1500: 15506 f 1000: 16379 16412 17576 17781 20465 f 400: 5997 13757 14785 17987 f 200: 14537 16286 18247 19853 f 100: 1815 1763 5156 6466 7694 10416 10629 10665 11807 12199 13604 16348 20955 21182 Ondertrouwd: M. C. BOUFF en MIEN PETERMEIJER. Nijmegen, Groesbeeksche weg 130, Middelburg, Singelstraat 17, 12 October 1939. Huwelijksinzegening door Ds. A. A. Dönszelmann in de Koorkerk te Middelburg op 25 October, 1.30 uur n.m. Toek. adres: Stuyvesantplein 18rood, Haarlem. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed plotseling, onze geliefde Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, de Heer ADRIAAN VERHULST, in den leeftijd van 51 jaar. Uit aller naam, J. W. HANSEN— VERHULST. Middelburg, Zuidsingel 12. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op Zaterdag 14 October a.s. op de Alge meene Begraafplaats te Mid delburg. Vertrek vanaf Veer- sche weg 159 ten 10.30 u. v.m. Eenige en algemeene kennisgeving. Na véél lijden is gestorven onze lieve trouwe Man, Va der, Behuwd- en Grootvader, de Heer WILLEM BOSMAN, oud 69 jaar. Middelburg: P. W. BOSMAN— DAMAN. Amsterdam: LILY BOSMAN. Middelburg: W. KOERS—BOSMAN. J. H. KOERS en Kleinkinderen. Geen bezoek. De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag 14 October a.s. Vertrek van het sterfhuis 2 uur. Middelburg, 11 Oct. 1939. Rouaansche Kade 59. mwn in in iiiiernHMg—sa Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onzen oudsten firmant, den Heer W. BOSMAN. Hij ruste in Vrede. BOSMAN VAN GOOZEN. Middelburg, 11 Oct. 1939. Eenige en algemeene kennisgeving.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3