VLAAMSCHE KRONIJK AKKIRTJÊS SPORTNIEUWS GEMENGD NIEUWS In bewogen dagen. Wederopneming van werkloozen in de bedrijven. Het verdrag van Rusland met Letland. Raad van Hoedekenskerke. Engelsche vliegtuigen boven Duitschland. KERKNIEUWS MARKTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA BURGERLIJKE STAND AGENDA XXXIV. „Anti-neutralisten." Vijf en twintig jaar geleden, toen wij „den laatsten oorlog" beleefden (wat we nu hebben is de écht-laatste) waren er heel wat Belgen, die het Nederland zeer kwalijk namen, dat het neutraal bleef Er waren er, die Nederland benijdden, maar" er waren er ook heel wat, die de woorden onbetamelijk en laf daarbij ge bruikten. Alsof België, als het gekund had, toen maals net als nu, ook niet liever buiten den oorlog gebleven ware. Zij, die zoo spraken, moeten toch wel weinig van de ellencje van, den oorlog on-» dervonden hebben, om niet te beseffen dat de Nederlandsche regeering slechts deed wat zij, indien de eer en de vrijheid het gedoogden, verplicht was te doen voor het welzijn der natie. En wat zien we nu? Dat het grootste deel van hen, die toen zulke groote woorden ten opzichte van Nederland in den mond hadden, nu maar wat blij zijn dat de verstandige zelfstandigheidspolitiek van onzen Koning aan België een kans geeft buiten het conflict te blijven. Het grootste deel. Dat wil zeggen, dat er helaas nu nog anderen zijn, die zou den willen dat ons land niet neutraal bleef en integendeel partij zou kiezen voor een der oorlogvoerenden en het behoeft natuurlijk niet gezegd te worden voor wie dat dan moet zijn. Deze „anti-neutralisten" geven de re geering veel zorg Hoe ernstiger de toe stand in Europa wordt, hoe nauwgezetter wij hier, evenals in Nederland trouwens de verplichtingen, die de neutraliteit ons oplegt, hebben na te komen. Alle ideolo gische voorstellingen van zaken, alle po litieke sofismen ten spijt, blijft de oude spreuk: „Salus populi, suprema lex esto" (Het heil van het volk is de hoogste wet) de vaste en zekere richtlijn aangeven, welke wij nu minder dan ooit, uit het oog mogen verliezen. Is de eensgezindheid tusschen de Vlaamsche gemeenschap ook al zijn de voor de Vlamingen zeer ver nederende misstanden bij het leger op verre na niet verdwenen en de regee ring, op het gebied van de buitenlandsche politiek, werkelijk volledig, van velen on zer Waalsche medeburgers kan niet al tijd hetzelfde worden gezegd. Daar is bv het geval Hubin. Toen onze regeering in de Kamer haar neutraliteits- verklaring aflegde, vond deze afgevaar digde Van Hoei het gepast een lofrede op Frankrijk af te steken en zijn boutade te eindigen met den uitroep: „Vive la Fran ce". Daarna is dat Belgische Kamerlid zich bij de Fransche autoriteiten gaan aanmelden om, ondanks zijn 76 jaren, zich te laten inlijven bij het Fransche le- ger Wij voegen hier dadelijk aan toe, dat deze „légionnaire? al weer terug is (hij woonde tenminste dezer dagen een verga dering der socialistische Kamerclub bij). In Frankrijk schijnt men hem waar schijnlijk wel op een aanwijzing onzer re geering duidelijk gemaakt te hebben het' wel zonder hem te kunnen klaar spelen. Daarmede is dat geval „erledigt" Niet afgeloopen is de aktie, die uitgaat van verscheidene andere Waalsche voor mannen, bijna allen parlementsleden, die in het blad „L'Action Wallonne" waar van de heeren Truffaut, Kamerlid en Wethouder van Luik, en Van Belle, even eens Kamerlid, de leiding hebben of in het andere blad: „La Bataille Wallonne" met koppige vasthoudendheid tegelijker tijd de neutralteit van het land en de vrijheid van de pers in gevaar brengén De „Action Wallonne'.', die eenigen tijd geleden, na een radio-rede van Koning Leopold een teekening gaf, onzen Ko ning voorstellende, die de hand reikt aan den Duitschen rijkskanselier, terwijl deze hem zegt: Goed zoo, ik ben tevreden over u. Ook schreef dit blad: België moge neutraal zich voordoen, Wallonië is hel niet". „La Bataille Wallonnq' werd verleden week in beslag genomen, wegens de an ti-neutrale artikelen. Trouwens hetzelfde lot hebben reeds ondergaan de te Brussel verschijnende dagbladen: „La dernière heure" en „Au- jourd huialsmede het te Verviers ver schijnende blad: „Le Jour". Senatoren en Kamerleden bespotten schier iederen dag in bovenaangeduide kranten maar ook in andere bladen, zoo wel Belgische als Fransche, de neutrali teit van ons land en ondermijnen deze Dit offensief, door sommige Waalsche dag- en weekbladen ingezet, tegen de neutraliteitspolitiek van Koning en re geering een politiek die, zonder eenigen twijfel, nu reeds het leven van honderden onzer landgenooten heeft gered blijkt in zekere kringen niet zonder weerklank te blijven. Zoo pas heeft de oud-minister van jus titie mr. Victor de Laveleye in de „Der nière Heure" een stuk geplaatst dat voor de krijgshaftige verklaringen van den ge- weigerden Franschen „poilu", maar nog altijd Waalschen volksvertegenwoordiger Hubin nauwelijks moet onderdoen. De heer de Laveleye hoopt dat: „het uur zal slaan waarop ons land in dit drama een rol zal spelen, die zijn verleden waardig is? Daarom wil de nieuwe Marlborough s'en-va-t-guerre met „kalme zekerheid het oude refrein herhalen van de jaren 19141918: on les aura"' (We zullen ze wel krijgen). Heel wat waardiger van toon en in houd was een in „Le Soir" verschenen hoofdartikel van de hand van oud-m:n:s- ter Paul Crocaert, die o.m schreef: „Voor ons komt het er niet op aan te we ten of wjj dadelijk of later in den oorlog betrokken zullen worden. Wij moeten er nooit in betrokken worden, tenzij iemand, wie ook, het op ons grondgebied mocht gemunt hebben.," En ook graaf Carton de Wiart, gewe zen minister-president, drukte zich in denzelfden zin uit: „Voor België bestaat er slechts één keus: de neutraliteit of 'de knechting". Dat de Regeering heel wat zorgen hoeft met de „anti-neutralisten" is te begrijpen, en zooveel temeer daar deze oorlogs-maniakken maar niet de eersten de besten zijn. Ze moet afrekenen in' deze zaken met oud-ministers, zittende senato ren en kamerleden, burgemeesters en an dere autoriteiten. Zoo stuurde de burgemeester van Brus sel Adolphe Max, tijdens de verdediging van Warschau aan den burgemeester vair die stad en aan de burgemeesters van Pa rijs en Londen telegrammen van hulde en goede wenschen. Is het niet of deze mensehen met blind heid geslagen zijn? Deze menschen, die de neutrale positie van ons land uit den booze achten en die liever zouden zien dat wij voor een der oorlogvoerenden par tij kozen. Zij noemen onzijdigheid lafheid. Nu dat moeten zij weten, alsze het maar voor zich hielden. Doch nu dat niet het geval is, integendeel, nu zit de regeering die alles doet om strikt onzijdig te blij ven, met deze extra moeilijkheden. Hendrick de "Vlaming Regeering streeft naar scholing en herscholing. De Regeeringspërsdienst meldt: Het belangrijke vraagstuk van de weder opneming van werkloozen in het bedrijfs leven heeft de volle aandacht van de re geering. Deze acht het noodzakelijk, dat, nu aan den eenen kant nog steeds groote werkloosheid bestaat en aan den anderen kant nog bij voortduring vraag naar ar beidskrachten valt waar te nemen, terwijl ook uit de mobilisatie aanmerkelijke ver schuivingen voortvloeien, de bezetting van open plaatsen op de arbeidsmarkt niet af stuit op een gebrek aan bekwaamheid of geoefendheid van de beschikbare arbeids krachten. Daarom komt het der regeering noodzakelijk voor, dat met kracht wordt voortgegaan in de richting, welke den laat sten tijd niet zonder succes is ingeslagen om in voorkomende gevallen van overheids wege behulpzaam te zijn bij scholing, om scholing, training enz. van arbeidskrach ten. Aangezien hier in de eerste plaats de medewerking van het bedrijfsleven nood zakelijk is, heeft de minister van Sociale Zaken zich in een uitvoerig schrijven tot de navolgende werkgeversorganisaties ge wend: 1. het Verbond van Prot.-Chr. werkge vers in Nederland; 2. de Alg. R.K. Werkgeversvereniging en 3. het Verbond van Nederlandsche werk gevers. In dit schrijven heeft de minister o.m. ge wezen op het groote belang, dat het be drijfsleven en de overheid hebben om hier bij voortduring krachtig en goed samen "te werken en spreekt de minister voorts zijn vertrouwen uit, dat de gevraagde mede werking door het bedrijfsleven ten volle zal kunnen worden verleend. De minister vestigt er verder de aan dacht op, dat, daar hier vlotte en soepele voorzieningen noodzakelijk zijn, zijnerzijds een regeling is getroffen, dat zoowel de Ar beidsinspectie als den rijksdienst voor de Werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling voor zaken als deze nauw samenwer ken met de afdeeling Werkverruiming van zijn departement, welke meer in het bijzon der belast is met de behandeling van deze materie. De minister heeft verder een overeen komstig schrijven gericht tot alle gemeen tebesturen en tot de besturen van de vier DALADIER SPREEKT VANAVOND VOOR DE RADIO. Vanavond om acht uur Fransche tijd (7.20 uur Nederlandsche tijd) zal de Fransche minister-president Daladier een belangrijke rede houden, welke door alle Fransche zenders zal worden uitgezonden. „Een versterking van den vrede." De Letlandsche minister van Buitenland sche Zaken, Munters, heeft een verklaring afgelegd over het bijstandsverdrag met de Sovjet-Unie. Daarin heeft de minister on der meer gezegd: „Het Europeesche ge deelte der Sovjet-Unie heeft slechts drie uitgangen naar de staten over zee; de Witte Zee, de Zwarte Zee en de haven Leningrad. Deze haven is strategisch ongunstig gele gen en is bovendien niet ijsvrjj. In vredes tijd kon men daarmede genoegen nemen, doch in tijd van oorlog kon deze toestand moeilijkheden veroorzaken. Daardoor wordt het ook begrijpelijk, dat de Sovjet-Unie er naar streefde haar po sitie in het kustgebied der Oostzee te be vestigen. De eigen veiligheid van Letland maakt een opheldering en duidelijke vast stelling van de situatie noodig. Het verlangen van beide staten den vre de en den status quo aan de Oostzee te handhaven, heeft uitdrukking gevonden in een pact van wederzijdschen bijstand. Let land heeft er altijd naar gestreefd niet in een oorlog betrokken te worden, doch men moet ook erkennen, dat er ook bedreigin gen voor de Sovjet-Unie hadden kunnen ontstaan, wanneer Letland in een oorlog zou zijn meegesleept. De strategische voor rechten van Rusland zullen het normale leven te Libau en Windau geenszins be perken, daar de Russische bases nauwkeu rig omlijnd zullen worden. Munters zeide ten slotte, dat het bij standsverdrag den vrede en de veiligheid zal versterken en in overeenstemming is met de politieke werkelijkheid, waarmede Letland in de bestaande omstandigheden rekening had te houden. groote landelijke vakcentralen, waarin eveneens een krachtig beroep op medewer king wordt gedaan. Men kan zich om inlichtingen wenden tot het hoofd der afdeeling Werkverrui ming van het departement van Sociale Za ken. VOETBAL. WEDSTRIJDPROGRAMMA 2VR. Zaterdag Adspiranten: RCVRCS; Vlis- singen BWalcheren. Afd. A: KapelleVlissingen 3; HKC 2 De Zeeuwen 3; CortgeneIerseke; Mid delburg 3Goes 3 Afd B: Walcheren 2EMM 3; Middel- burgsche Boys—Domburg; RCS 3RCS Zeeuwen 4EMM 2. Afd. C: Axel 2SVO; HontenisseTern Boys 2; Hontenisse 2Hoek. Afd D: Breskens 3Oostburg 2; Groe- deSchoondijke 2. Adspiranten: Middelburg AVlisgingen A. SCHAKEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Vijfde partij remise. Vierde partij door Euwe gewonnen. De vijfde partij van de match tusschen Euwe en Landau om het kampioenschap van Nederland welke Maandagavond te Amsterdam werd gespeeld, eindigde na 23 zetten in remise. Onmiddellijk daarna gaf Landau de vierde partij, welke Zondagmid dag was afgebroken in gewonnen stelling voor Euwe op. De stand is thans, nadat de helft van de match is gespeeld: Euwe 3% punt, Landau 1% punt. De zesde partij wordt Woensdag te Am sterdam gespeeld. Voor het eerst deed Lan dau een anderen openingszet als d4 en pro beerde het met den C-pion, doch toen dr. Euwe met c6 antwoordde, ging Landau tot de Slavische verdediging over. Dr. Euwe koos het aangenomen Slavisch, maar gaf den pion spoedig terug. De partij ontwikkelde zich volgens een bekend recept, zooals de stampartij Reti- Lasker te MaehrischOstrau 1923. Op den elfden zet had Landau zijn stelling kunnen verbeteren, maar verwisselde de volgorde der zetten, zoodat zijn openingsvoordeel te niet werd gedaan. In plaats van te ver eenvoudigen speelde hij op verwikkelingen, zoodat hij in het nadeel kwam. Hij verde digde zich zeer voorzichtig. Na dameruil ontstond er een eindspel met ongelijke loo- pers. Op den 23en zet stelde dr. Euwe re mise voor, hetwelk door Landau werd aan vaard. Begrooting 1940 aangenomen. HOEDEKENSKERKE. In de gister ge houden raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. De gem. begrooting 1940 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf ad 51681. Met een post van onvoorziene uitgaven groot 2600. In tegenstelling tot het voorsted van B. en W. werd de post onderhoud van straten met 125 verhoogd, welk bedrag van den post onderhoud van wegen werd afgeno men. De post uitgaven voor de commissiën tot wering van schoolverzuim ad 20 welke de hr. Joh. Boone geschrapt wenschte te zien, bleef op deze begrooting tot dit bedrag ge handhaafd, evenals de subsidie voor den vrijwilligen landstorm ad 10. Daarbij werd het bedrag bedoeld bij art. 55bis eerste lid der lager onderwijswet 1920 voor het jaar 1940 vastgesteld op 8.62 per leerling. Besloten werd het Siquitsche pad, Noord polderpad en Haverhoeksche pad aan den publieken dienst te onttrekken. De hr. P. J. H o e k v. D ij k e besprak nog den achterstand die ontstaan is, bij een der bewoners van een zoogenaamd plaatsje" gebouwd ingevolge de bepalin gen der Landarbeiderswet. Een oplossing om uit deze moeilijkheid te geraken werd intusschen niet aan de hand gedaan. De hr. J. Beulens bepleitte nog een goed-onderhoud van" de nu nog overgeble ven voetpaden, waarna de vergadering werdgesolten. Een „ooggetuige bjj de Britsche lucht macht in Frankrijk" seint volgens Reuter: Voor het eerst hebben vier Engelsche vliegtuigen overdag een verkenningsvlucht langs de geheele Duitsche grens van Frank rijk tot aan de Noordzee gemaakt. Zij moes ten een onderzoek instellen naar de laatste inlichtingen, die het hoofdkwartier van over de grens ontvangen had. De resultaten van de verkenningsvluchten worden thans door de deskundigen bestudeerd. De vlieg tuigen vertrokken in twee paren van een der Britsche bases achter de Maginot-linie Twee toestellen hadden slecht weer en vlo gen meestentijds op 2.000 meter hoogte. Zij zetten koers langs den Zuidpunt van Lu xemburg en vlogen vervolgens over Coblenz waar het vuur op hen werd geopend. De granaten barstten rondom de vliegers uiteen, doch hun toestellen werden niet ge troffen. Ook boven Siegburg werden zij zonder resultaat beschoten. Zij zetten hun vlucht naar de Noordzeekust voort en vlo gen daarna, met zorgvuldig vermijden van Nederlandsch grondgebied, naar een vlieg veld in Engeland, waar zij verwacht wer den. De beide andere toestellen stegen voor den dageraad op en waren reeds een aan zienlijk stuk in Duitschland, toen de zon op kwam. Deze vliegers hadden beter weer. Zij konden de foto's nemen, waarvoor -zj hun vlucht hadden ondernomen. 481e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 9 October. 5e Klasse, 13e lijst. PRIJZEN VAN 70. 2276 2281 2295 4726 6343 10252 10259 NIETEN. 4706 8060 10235 10289 10300 10307 10310 14679 19210 DR. COLIJN IN DE EERSTE KAMER Naar wij vernemen heeft dr. H Colijn zijn benoeming tot lid van de Eerste Ka mer, in de vacature De Vlugt, aanvaard. BEJAARDE VROUW ONDER TRAM VERMORZELD. Gisteravond omstreeks kwart voor acht is te Zetdam de ongeveer zeventig-jarige we duwe Ageling, die met haar achtjarige kleinzoon- van 's-Heerenberg naar Lengel wandelde, onder een tram van de Gelder- sche tramweg mij. geraakt en vermorzeld. Het jongetje wist op het laatste oogen- blik de tram te ontwijken. Het slachtoffer- was zeer doof. De tram heeft tengevolge van het onge luk een oponthoud van meer dan twee uur gehad. 37 dooden bij mijnramp in Frankrijk. In het Fransche dorp Saint Etienne is Za terdagmiddag een ernstig mijnongeluk ge beurd. Er ontstond een ontbranding, waar door talrijke arbeiders tegen den grond werden geworpen en waarop een instorting volgde1. Het reddingswerk werd terstond ter hand genomen. Er waren 37 dooden. Bovendien telt men een dertigtal gewonden. De reddingswerkzaamheden duren voort. De ontploffing schijnt ontstaan te zijn door kortsluiting. Geheime zender opgespoord. De marechausse te Hengelo heeft Zondag middag, in samenwerking met ambtenaren van de P.T.T., in een arbeiderswoning aan de Oldenzaalschestraat ten huize van D. H. een geheimen zender in beslag genomen, diie juist clandestiene uitzendingen deed onder den naam van „De kleine piccolo". Proces-verbaal is opgemaakt. Toestellen e.d. zijn in beslag genomen. AUTO-ONGELUK TE ANTWERPEN EISCHT VIER MENSCHENLEVENS. Zondag is een auto, waarin zes bewoners van Lier zaten, te Antwerpen van den weg geraakt en in het water van de haven te rechtgekomen. Vier inzittenden zijn daar bij om het leven gekomen. TWEEMAAL IN ééN WEEK BRAND. Groote boeqlerij verwoest te Boekei. Voor de tweede maal in één week tijd is in het gehucht Arendsnest onder de gemeente Boekei een groote boerderij in de asch gelegd. Thans woedde de brand in de boeren hofstede van het landbouwersgezin Van Sleeuwen, welke op ongeveer honderd meter afstand is gelegen van de kort daarvoor verwoeste boerderij. Het vuur is op onbekende wijze ontstaan en in minder dan geen tijd stond het complex bestaande uit woonhuis, schuur, hooiber gen en eenige gebouwtjes in lichter laaie. De vlammen vonden snel hun weg door den opgeslagen oogst, voornamelijk rogge enhaver. Aan blusschen viel niet te den ken. De boerderij is 'vrijwel geheel verlo ren gegaan Het vee kon nog bijtijds wor den bevrijd. Vreemde duikboot bij Amerikaansche kust. Reuter meldt uit Washington: Een niet- Amerikaansche onderzeeër, vergezeld van twee niet-Amerikaansche tankschepen, is gezien door patrouille-vaartuigen van de Amerikaansche marine op ongeveer 20 mijl afstand van Florida. De duikboot was van betrekkelijk klein type. Ds. G. P. A. Ruysch van Dugteren overleden. In den ouderdom van 61 jaar is te Zonne- maire overleden ds. G. P. A. Ruysch van Dugteren, predikant bij de Ned. Herv. Gem. aldaar. De overledene werd in 1878 geboren en in 1902 candidaat in Drenthe, om 7 Dec. van dat jaar predikant te worden te Ouden hoorn. In 1908 vertrok hij naar Heusden, waar hij in 1920 emeritus werd. In 1924 werd hij opnieuw predikant, thans te Axel, om zich in 1931 aan de gemeente van Zon- nemaire te verbinden. Zijn stoffelijk over schot zal Woensdag aldaar worden ter- aarde besteld. Ned. Herv. Gemeente van Breskens. De kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gem. van Breskens is toegetreden als lid van de Vereeniging van kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk. O Kapelle, 9 Oct. Groote veiling: Zure Kroetappels 1.802. Kleine veiling: Transp. de Cr onsels 4 12, Mancks Codlin 28, Cox' Orange Pip pin 517, Allengton Pippin 821, Goud- reinetten 417, Fransche Reinetten 37, Sterappels 415, Groninger Kroon 38, Bllefleur 2—7, Dubb. Bellefleur 3—7,5, Glo rie van Holland 613, Oranjereinetten 2 6, Present van Lunteren 38, Jonathan 68, Lemoenappel 410, Bramley's Seed ling 25, Lanes Pr. Albert 25, Jacques Lebel 25, Rembour Mortier 1—5, Honds muil 23,5, Notarisappel 411, Bouwman- reinetten 24, Const, de Groote 24,5, Guldelingen 24, Ermgaard 47, Campag ne Zoet 25, Hollandsch Zoet 24, Doy- enné du Cornice 819, Conference 615, Legipont 818, Soldat Laboureur 614, Louise Bonne d'Avranches 924, Nèuveau Poiteau 26, Zwijndrechtsche Wijnperen 4 9, Comtesse de Paris 59, Maagdeperen 48, Triomph de Vienne 615, Sign. d'Es- peren 815, Eva Ballet 59, Beurré Le brun 69, Beurré Durandeau 510, Beur ré Clairgeau 613, Beurré Alex. Lucas 6 10, Beurré Napoleon 16, Rietperen 2 4, Jodenperen 15, Marsepeinperen 3—8, Amiceperen 25, Wintersuikerij 24, Podsperen 24, St. Remy 24, Gieser Wil deman 29, Kleiperen 26, Brederode 4 5, Frambozen 2644, Bramen 3246, BI druiven 122, Dubb. Princes zonder draad 1014, tomaten 1011, savoye kool 3.20 6.10, roode kool 1.401.60, witte kool 1- 2.30, andijvie 1.20—1.60, sla 0.50—0.70, no ten 6089. Neem direct 'n "AKKERTJE", want "AKKERTJES" zijn dan van groote waarde. Ze be strijden koorts en infectie. "AKKERTJES" verdrijven de ziektekiemen, door hun af leidende werking. Bovendien bevorderen "AKKERTJES" het transpireeren, onmisbaar bij het doeltreffend bestrijden Ivan kou, koorts en griep. "AKKERTJES" stillen direct alle pijnen en maken dat U zich prettig gaat gevoelen. tegen hoofdpijn, pijnen, "nare dagen" Doos: 13 stuks - 12 stuivers; 2 stuks - 2 stuivers. (Ingez. Mpd.) WOENSDAG 11 OCTOBER. HILVERSUM I 1875 EN 414,4 M. NCRV-Uitzi 6,307,00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8,00 Event. Ber. ANP, schriftlez., medi tatie 8,15 Gram:. (9,30%45 Gelukwen- schen). 10,30 Morgend. 11,00 Gram. 11,15 Ensemble v. d Horst.. 12,00 Ber. 12,15 Gram. 12,30 Ensemble v. d, Horst en gram. (Om 12,45 event, bert ANP). 1,30 Orgelconc. 2,30 Gram. 3,00 Chr. lectuur. 3,303,55 Gram. 4,00 Vioolvoordn met pianobegel. en gram. 4,45 Felicitaties. 5,00 Voor de jeugd; 5,45 Gram. 6,00 Causerie. 6,20 Gram. 6,30 Taalles en causerie. 7,00 Ber. 7,15 Causerie. 7,45 Gram; 8,00 Ber. ANP, herh. SOS-Ber. 8,15 Evangelisatie- dienst 9,45 Bel Canto (10,00—10,30 Ber. ANP, actueel halfuur). 11.,20 Gram. 11,50 12,00 Schriftlez. HILVERSUM H 301.5 M. VARA-Uitz. 10,00—10,20 vm. VPRO. 6,30—7,00 RVU. 7,30—8,00 VPRO. 8,00 Event. Ber. ANP, hierna gram. 9,30 Causerie. 10,00 Morgenw. 10,20 Voor arbeiders in Continubedr. 11,30 Voor de vrouw. 12,00 Gram. 12,15 VARA-ork. 12,45 Ber. ANP, gram. 1,001,45 VARA-ork. 2,00 Knipcursus. 2,30 Gram. 3,15 Voor de kinderen. 5,30 VARA-ork. 6,30 „Grapho- logie, middel tot menschenkennis", lez. 7,00 VARA-Kalender. 7,05 Felicitaties. 7,10 Koorzang. 7,30 Bijbelvertel. 8,00 Herh. SOS-Ber. 8,03 Ber. ANP., Vara-Varia. 8,15 Vraag en antwoord. 8.30 VARA-ork. en solisten. 9,15 Radiotooneel. 9,45 Gram. 10,00 Causerie. 10,07 De Ramblers. 10,40 Medische vraagbaak. 11,00 Ber. ANP. 11,10 Gram. 11,3012,00 Orgelspel. ENGELAND 391 EN 449 M, Geen op gave ontvangen. RADIO PARIS 1648 M Geen opgave ontvangen. KEULEN 456 M. 5,20 en 5,50 Gram. 6,30 Otto Fricke's ork. 7,50 Amusements sextet en solist. 9,30 Gram. 10,00 Pop. conc. 10,30 Omroeptrio en solisten. 11,20 Omroepork. 1,35 Pop. conc. 2,35 Gram 3,20 Leo Eysoldt's ork en solisten. 5,00 Zang'. 5,20 Ork. Rijksarbeidsdfienst. 7,40 12,20 Zie Deutschlandsenden BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12,20 en 1,302,20 Gram. 5,20 Zang en gram. 6,50, 7,20 en 7,45 Gram 8,20 Ontspanningsprogr. voor soldaten. 8,50 Omroepsymphonie-ork', .gemengd Omroepkoor en solisten. 10,5011,20 Gram. 484 m: 12,35 Omroepdansork. 12,50 Gram 1,30 Omroepdansork. 1,502,20 Gram. 5,20 Omroepsymphonie-ork. (opn.) 5,35 Zang: 5,50 Omroepdansork. 7,05 Gram. 8,20 Uitz. voor soldaten. 8,50 Ra diotooneel 9,50 Gram. 10,30 Eugène Ysa- e-kwartet (met toel.) 11,0511,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7,40 Orkest Rijksarbeidsd (In de pauze: Voor dracht). 8,20 Omroepork. 9,20 Ber. 9,40 Otto Dobrindt's ork (Om 10,00 Ber.) 11,20 Ber. Hierna tot 12,20 Nachtconc. Westkapelle. Van 29 Oct. Getrouwd: J. Dekker jm. 30 j. en Adra. Verstraate jd. 18 j.; Mach. Hengst jm. 30 j. en Piëta. Huibregtse jd. 22 j. Bevallen: L. Gabriëlse, geb. Minderhoud dochter. MIDDELBURG. Dl 10 Oct. Verg. „Mercurius", spr. bonds- penningm. Wamsteeker, Ned. Kof fiehuis 20,00 h. GOES BIOSCOPEN. CITY, Middelburg VR 6—DO 12 Oct.: „De Zusters" (The Sisters) en „De Geheimzinnige misdaad", 20.00 h. ELECTRO, Middelburg VR 6—DO 12 Oct.: „Je kunt 't toch niet meenemen", 20.00 h. GRAND THEATER, Goes VR 6-DO 12 Oct. „Jongensstad" en „Nancy breekt drie Harten", 20 00 h. ALGEMEEN. Dl 10 Oct. Kleurenfilm „Ons Prinsesje, loopt", uitg. N.V. Gofilex te Domburg Electr. Drukkerjj G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6