kroniek van den dag De Amateur Detective Nederlandsche treilers varen weer uit Ontspanning op den Balkan. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBÜRGSCHE COURANT GOESCHB COURANT) VAN DINSDAG 10 OCTOBER 1939. No. 239, Deerische vrachtauto's brengen' „,De °ni" ae a" versche visch in IJmuiden. De man in het Kremlin. De. Italiaansche pers over de vredescampagne. De graanoogst op het Noordelijk halfrond de beste der laatste 10 jaar. In „Sovjet-Polen". WILNA AAN LITAUEN? Het gezond verstand begint te spreken, daar in het Zuidoosten. DE LAGE PRIJS DER GEDROOGDE GARNALEN. 12). ■w-w. -:V' - Vv Alm. ,ê&2 Een hevige brand woedde in de Oranje Nassau Kazerne te Bergen op Zoom. Het blusschingswerk. visschersvloot om zee te kiezen is intus- schen nog niet bijzonder groot. —O Voor zoover op het oogenblik de politieke situatie in ons werelddeel is te overzien, zal Sovjet-Rusland de meeste zij spinnen bij de gebeurtenissen van de laatste weken. Stalin en zijn medewerkers hebben vermoedelijk met scherpen blik onderscheiden, dat de steun, welke Duitschland hun is gaan vra gen, slechts uiterst profijtelijke gevolgen voor hun land en hun zaak kon hebben. Zonder noemenswaardige krachtinspanning en zonder offers van eenige beteekenis heb- zij hun macht naar het Westen geducht kunnen uitbreiden. De drie kleine Baltische staatjes, die tot dusverre door hun geogra fische positie een overheerschende stelling van de Sovjet-Unie in de Oostzee beletten, zijn aan Moskou overgeleverd. Zij moeten zich in elk geval een militaire inlijving in het Russische verdedigingssysteem laten welgevallen. Een zweem van politieke sou- vereiniteit zal hun gelaten worden. In we zen gaat Stalin thans heerschen in Litauen, Letland en Estland, terwijl zeer waarschijn lijk ook Finland gedwongen zal worden, om in velerlei opzicht naar zjjn pijpen te dan sen. Het is verbazingwekkend, dat Hitier de zen prijs voor het welslagen van zijn Pool- sche aspiraties heeft willen betalen. Op de keper bekeken staat hij de prijs in een wel zeer onevenredige verhouding tot den winst, welken de Poolsche zaak Duitschland opleverde; ook als men aan neemt, dat de Duitsch-Russische samen werking voorshands oprecht is en Stalin dus niet bereids zit te broeden op verrader lijke anti-nationaal-socialistische plannen. Immers de machtsuitbreiding van de Sov jet-Unie gaat in de eerste plaats ten koste van het Derde Rijk. Geen land heeft in Oost-Europa nu eenmaal meer te verliezen dan Duitschland. Naar het zich laat aan zien, is aan de Russische machtsuitbreiding trouwens nog lang geen einde gekomen. Even belangrijk in politiek, stratigisch en economisch opzicht als het Oostzee-gebied is voor de Sovjet-Unie de Balkan. Men moet verwachten, dat Moskou eerlang ook in deze buurt de vruchten van zijn samen werking met Berlijn zal gaan plukken. Met Turkije worden nog steeds de onderhande lingen voortgezet over een (vermoedelijke) Turksch-Russische machtsverdeeling in het geheele gebied van de Zwarte Zee. Als deze onderhandelingen zijn afgeloopen, zal Roe menië wel te hooren krijgen, waar het aan toe is. Men kan zich moeilijk indenken, dat zulks ten gunste van Duitschland uitvalt, alle Duitsche belangstelling voor het Roe- meensche graan en de Roemeensche petro leum ten spijt. Merkbare ongerustheid over een toene- menden Russischen invloed op den Balkan is waar te nemen in Italië. Men heeft te Rome steeds het gevoel gehad, dat Italië nog eens een belangrijke rol zou gaan spe len op het Balkan-schiereiland. Als Rusland hier nu echter ook nog het een en ander in de melk te brokken moet krijgen, wordt de spoeling voor Mussolini en de zijnen waar schijnlijk wel erg dun. Bovendien schijnt men dan te Rome te vreezen, dat het com- hunisme, dat ook op den Balkan aan het kwijnen was, opnieuw springlevend zal worden. Op den duur zou daaruit zelfs een nieuwe besmettingshaard voor Italië zelf te voorschijn kunnen komen. De stand van zaken is heerlijk voor Sta lin. Hij moet het gevoel hebben opeens de belangrijkste man van Europa te zijn ge worden. Zooiand Duitschland met Engeland en Frankrijk op voet van oorlog blijft kan hjj zich vrijwel alles veroorloven. En hoe langer de oorlog duurt, hoe grooter de macht van zijn land zal worden, als van na- tura, doordat de Westersche mogendheden en Duitschland zichzelf langzaam uitputten. Het is verbazingwekkend, dat men hier aan noch te Berlijn, noch te Londen en Pa rijs veel aandacht schijnt te besteden. Het kan toch de bedoeling van Hitler, Cham berlain en Daladier niet zijn, Stalin een Sovjet-Europa te helpen stichten? Ach er is een tijd geweest, dat te Lon den en Parijs een politieke droom ge droomd werd, zij het niet door alle, dan door sommige staatslieden: zoo te manoeu- Reuter meldt uit Rome: De Italiaansche pers bespreekt uitvoerig de vredescam pagne. De correspondenten té Londen en Parijs schrijven, dat de Engelschen de ver klaringen, welke worden toegeschreven aan Lloyd George en Shaw en waarin wordt aangespoord tot staken van den oorlog, moe zijn. In gezaghebbende kringen te Rome betreurt men, dat de Britsche en Fransche pers afwijzend blijft staan tegenover de vredesvoorstellen van Hitler. Men verklaart dat de inhoud van de voorstellen verwaar loosd wordt, omdat zij afkomstig zijn van Hitler. In dezelfde kringen wordt er op ge wezen, dat Hitler, die steeds gekant is ge weest tegen meervoudige verdragen, thans voorstander is van een algemeene overeen komst op een conferentie, hetgeen gelijk staat met het systeem van collectieve vei ligheid, omdat het een garantie van alle onderteekenaars eischt. o Aan de hand van bij het Internationale Landbouwinstituut ontvangen rapporten der verschillende regeeringen is het moge lijk een eerste overzicht te krijgen van de oogstresultaten van rogge, haver en gerst op het Noordelijk halfrond. Volgens deze rapporten was de Euro- peesche rogge-oogst zeem overvloedig. Ge rekend kan worden op een totalen oogst van iets minder dan 270 millioen dubbele centenaar, hetgeen gelijk is aan den record- oogst van het vorige jaar. Vergeleken met het gemiddelde van de jaren 19331937 is deze opbrengst 11 pet. hooger. Ook de to tale gerstoogst is een der rijkste der laatste tien jaar en wordt geschat op ongeveer 355 millioen dubbele centenaar, tegen 336 mil lioen in het vorige jaar. De gemiddelde op brengst in de laatste vijf jaar bedroeg 310 millioen dubbele fcenitenaar, hetgeen vijf procent meer is dan de gemiddelde oogst in de jaren 19331937, doch aanzienlijk lager dan de opbrengst van verleden jaar, toen 487 millioen dubbele centenaar werd ge oogst. Afgezien van 1938 kan over het al gemeen gezegd worden, dat de oogst van 1939 voor alle soorten graan op het Noor delijk halfrond de beste der laatste tien jaar is geweest. o Er zouden massa-executies zijn verricht, In welingelichte kringen op het Vaticaan wordt medegedeeld, dat men daar thans in lichtingen heeft ontvangen uit het door het Roode leger bezette deel van Polen. Deze inlichtingen bevestigen, dat massa executies zijn uitgevoerd, waarvan vooral de grondeigenaars en de geestelijkheid het slachtoffer zijn geworden. Het Zwitsersche telegraaf-agentschap be richt van Sovjet-Russische zijde te hebben vernomen, dat te Wilna een groote arbei dersvergadering is gehouden. Hier werd ge vraagd, dat de Staat het eigendom van de groote bedrijven en banken over zou ne men en dat alle groote bezittingen ont eigend zouden worden. In Litausche politieke kringen verluidt, dat de Sovjet-Unie onder zekere voorwaar den zou toestemmen in het afstaan van Wilna aan Litauen. De Sovjet-Unie moet dan evenwel het recht hebben een garni zoen in de stad te leggen en een groote mate van cultureele en sociale autonomie moet worden verleend. Men wijst er op aldus Reuter dat met het afnemen van den Duitschen invloed in de Oostzeelanden, het Russische over wicht hier een feit is geworden. vreeren, dat Duitschland en Rusland me kaar in de haren zouden vliegen, indien er dan per se oorlog van moest komen. Er kwam oorlog van, maar te Londen en Pa rijs kijkt men niet glimlachend toe. De man, die glimlacht, een beetje duister met half toegeknepen oogen, zit in het Kremlin op de loer De landen, van den Balkan, die in den vorigen oorlog zonder uitzondering betrok ken werden, geven ditmaal blijk van een gezond verstand. Ze pogen met alle moge lijke middelen buiten het conflict te blijven, zoo o.a. door hun onderlinge geschillen minnelijk te regelen of op den achtergrond te schuiven. Een belangrijke vooruitgang is dat Roe menië en Hongarjje (al behoort dit laatste land dan niet tot den eigenlijken Balkan», besloten hebben hun troepen van de ge meenschappelijke grens terug te trekken. Zooals men weet heeft Hongarije zekere eischen aan Roemenië, welke in laatste in stantie neerkomen op teruggave van een groot deel van Zevenburgen, Hongaarsch gebied, dat Roemenië na den oorlog kreeg toegewezen. Onlangs zag het er naar uit, dat Hongarije van plan was, om desnoods met geweld op te treden, profiteerend van de moeilijke positie, waarin Roemenië door de gebeurtenissen in Polen is terecht geko men. Uit het besluit tot terugtrekking der troepen blijkt «nu echter, dat het gezonde verstand zegevierde. Men heeft vermoede lijk te Boedapest in de gaten gekregen, dat men zelf heel goed het kind van de reke ning zou kunnen worden, n.l. vooral van de groote mogendheden, ook al zou men den strijd hebben gewonnen. Naar de „Times" meldt, zou de Roe- meensch-Hongaarsche overeenkomst ter stond gevolgd zijn door andere gunstige ver schijnselen in den Balkan, b.v. dit dat ver scheidene contingenten van het Grieksche leger gedemobiliseerd zijn. Verder zoeken de Turken en Bulgaren aanraking, en er is goede hoop in Sofia, dat een vergelijk als tusschen de Hongaren en Roemenen ook tusschen Bulgaren en Turken tot stand zal komen. De Turksche en Bulgaarsche legers zijn den ganschen zomer in massa op de grens van Thracië samengetrokken geweest en in Augustus heeft Bulgarije nog twee lichtingen opgeroepen. Ook de Bulgaarsche pers dringt thans aan op een gemeenschappelijk Balkan-blok hetgeen een groote vooruitgang beteekent op de vroegere weigering van Bulgarije om deel te nemen aan een Balkanentente, zoo lang de kwestie van de Dobroedzja niet geregeld was. Dat Roemenië een tegemoetkomender hou ding tegenover Bulgarije aanneemt, blijkt uit de Roemeensche pers. Een orgaan van die pers heeft juist van de hand van een medewerker een niet al te gunstig verslag gegeven van den toestand in de Dobroedz ja. Tot heden heeft de Roemeensche pers niet willen erkennen, dat er een Dobroedz- ja-probleem bestond. De houding, die Roemenië tegenover de minderheden aanneemt, ondergaat, hoewel zij naar Oost-Europeesche maatstaven ta melijk redelijk was, snel een verandering ten goede. Het erkent nu, dat het meer dan een millioen Oekrainers in zijn gebied heeft, en vertegenwoordigers van deze groote be volkingsgroep zijn nu uitgenoodigd zich aan te sluiten bij het Front voor de nationale wedergeboorte. De invoering van een radioprogramma in het Russisch houdt de erkenning in, dat er een Russische bevolking is in Bessarabië. hetgeen tot nu toe ontkend werd. Aan de Duitsche minderheden wijdt de Roemeensche regeering haar bijzonderen zorg. Deze teekenen van vooruitgang Vallen sa men met de intrede van Rusland in Mid den-Europa, en met de Duitsche verove ring van Polen. Maar zij stemt ook overeen met het geloof, waaraan in het openbaar ruime uitdrukking werd gegeven, dat de tijd gekomen is om oude veeten te verge ten. De landen van den Balkan wachten nu met belangstelling en met minder ongerust heid dan tien dagen geleden op den terug keer van den Turkschen minister van bui- tenlandsche zaken uit Moskou. Volgens aannemelijke mededeelingen die hier zijn verspreid, is in de Turksch-Russi sche besprekingen begrepen een gedachten- wisseling over een stap voor onderlinge raadpleging over den Balkan. In de visschershaven van IJmuiden heerscht thans weer eenige drukte. Dank zij de financieele medewerking, die de mi nister van Econ. Zaken heeft toegezegd, worden weer eenige schepen van de groote visschersvloot in gereedheid gebracht en verwacht mag worden, dat zij spoedig zul len uitvaren. Reeds de vorige week Donderdag vertrok de eerste, gisteren gevolgd door een twee de en vandaag zal nog een derde treiler van de sinds het uitbreken van den oorlog werklooze vischersvloot zee kiezen. Na overleg met den minister heeft de Ver. van reeders van visschersvaartuigen besloten, de bedragen der uitkeeringen, waarop ingevolge de Zee-ongevallenwet 1919 de leden der bemanning aanspraak kunnen doen gelden mits deze uitkeerin gen verschuldigd zijn wegens ongevallen ten gevolge van of in verband met een ge beurtenis, welke een onmiddellijk gevolg is van den huidigen oorlogstoestand met 50 procent te verhoogen. Voorts ontvangen de opvarenden gedu rende de zeedagen een verhooging van 50 pet. op de vaste gages. Ook is besloten, dat, wanneer een vaar tuig mocht worden opgebracht naar een haven van een der oorlogvoerende mogend heden, aan de bemanning gedurende den termijn van het opleggen een loon zal wor den uitgekeerd van 21 per week. Gedu rende den tijd van de detentie zal aan de betrokken opvarenden vrije voeding worden verstrekt, voor zoover die niet uit anderen hoofde wordt gegeven. DE VEILIGHEID OP ZEE. Ten aanzien van de veiligheid op zee is men met de Scheepvaartinspectie tot overeenstemming gekomen. Er is ge streefd naar een zoo groot mogelijke uni formiteit, teneinde er zeker van te zijn, dat deze kenteekenen door de strijdende zee- en luchtmachten onmiddellijk wor den herkend. Op den boeg van de naar zee varende treilers worden in zoo groot mogelijke let ters de letterteekens van ;het schip en daaronder het woord „Holland" aange bracht. Tusschen voormast en stag wordt een gegalvaniseerd ijzeren vlag bevestigd. Op het bezaan wordt aan weerszijden een vlag geschilderd met daaronder weer het woord „Hollandbeide zoo groot mogelijk. Deze vlag wordt 's nachts ver licht. Ook boven op de brug wordt een vlag geschilderd Bij gevaar voor lucht aanvallen moet ook dit kenteeken ver licht kunnen worden. DEENSCHE VISCH PEK VRACHTAUTO. Aan voorraden visch is er voorloopig althans geen gebrek De visch komt niet alleen uit de koelhuizen, maar bovendien zorgt de Deensche vischhandel er voor, dat er bijna geregeld versche visch op den afslag te IJmuiden aanwezig is. Gis teren bijvoorbeeld arriveerden uit Esb- jerg groote vrachtauto s met een totaal aantal van duizend kisten versche visch van allerlei soort en van voortreffelijke kwaliteit. Deensche vischauto's door kruisen de laatste weken geheel Wesi,- Europa, Zij rijden soms tot Parijs wat langen tijd een voornaam afzetgebied voor Hollandsche visch is geweest. De exporthandel in IJmuiden staat thans heelemaal stil. De visch,, welke uit Denemarken wordt aangevoerd, mag niet weer naar het buitenland worden ver kocht en overigens: ook al zouden Ne derlandsche treilers versche visch bin nenbrengen, de vervoersmogelijkheden zijn op het oogenblik van dien aard, dat de groote risico s aan zijn verbonden. Eenige dagen geleden hebben te Gro ningen de besturen van de visscherijver- eemgingen te Zoutkamp en te Termun- terzijl een vergadering gehouden, waarin besproken werd het verhoogen van den prijs voor gedroogde garnalen, daar door de aanmerkelijke prijsstijging van de voor de visscherij op garnalen benoodig- de materialen, de bedrijven niet meer rendabel zijn. Prijsverhoogmg van de ge droogde garnalen is echter uitgesloten, omdat dit product aan de regeering wordt geleverd tegen, een prijs, welke reeds lang veel te laag wordt geacht. Pogingen om den prijs te herzien hebben echter gefaald. Daarom heeft men wederom een adres aan den minister van economische zaken gericht, met het verzoek de prijzen direct te willen verhoogen, daar de vis- schers en drogers anders genoodzaakt zul len zijn hun bedrijven te sluiten. Naar gemeld wordt, is thans een con troleur aangesteld om in het Noorden een onderzoek in te stellen. Men heeft zich afgevraagd wanneer de Zeeuwsche garna- lenvisschers nu een actie zullen beginnen om ook in Zeeland verbeteringen te ver krijgen. Naar het Engelsch van Anthony Berkeley. Moresby knikte haar bemoedigend toe. Het verhaal, dat nu volgde, kwam over een met het idee, dat Chitterwick zich over de oude dame had gevormd; zij was in alle opzichten boven het gemiddelde. Zij was niet alleen zeer rijk, maar juffrouw Goole scheen dit van zeer veel gewicht te vinden van een zeer goede, oude familie; bovendien had zij, hetgeen juffrouw Goole klaarblijkelijk het hoogste aansloeg, een zeer sterk karakter. Hoe langer juffrouw Goole sprak, hoe meer Chitterwick aan zijn eigen tante moest denken. Die acht maanden waren voor juffrouw Goole blijkbaar niet te kort geweest om een zeer volledig verslag te kunnen geven van de familieverhouding en de financieele positie, Earlshaze was een van de oudste landgoederen in Dorsetshire en de dertig duizend bunders, waaruit het bezit bestond, hadden sedert menschenheugenis aan de familie Sinclair toebehoord. Niet door de wet, maar door traditie was het goed steeds aan den oudsten zoon vermaakt. Door een toeval was het nu in handen van juffrouw Sinclair gekomen. De vader van den majoor, kapitein Sin clair, was in een veldtocht gesneuveld, toen Lynn nog een klein kind was en diens moeder was kort daarop gestorven. Zijn grootvader, die den dood van die beiden jarenlang overleefde, had het bezit aan zijn eenig kind, juffrouw Sinclair vermaakt, en voor zijn neef maar een kleine lijfrente vastgezet:, natuurlijk in de veronderstel ling, dat na den dood van zijn dochter hel, goed aan hem zou komen. Juffrouw Sin clair evenwel juffrouw Goole merkte dit terloops op was, ofschoon zij traditie en conventie respecteerde, er de vrouw niet naar, om de traditioneele gewoonte boven haar eigen gevoelens te stellen. Zij had aan juffrouw Goole, en nog duidelijker aan den majoor, te verstaan gegeven, dat zij zich op geenerlei wijze gebonden achtte hem het bezit na te laten, maar dat zij, zoolang hij zich behoorlijk gedroeg, geen plannen had om iets anders te doen. Zich behoorlijk ge dragen, dacht Chitterwick, beteekent: doen wat zijn tante wil. Hier hield juffrouw Goole voor het eerst even op. „Wat wilde zij dan, als hij het niet deed?" vroeg Moresby bij wijze van grapje. „Het aan een oude vrouwenhuis vermaken?" Juffrouw Goole aarzelde een oogenblik net of zij niet wist hoe zij er mee aan moest. Zij had iets gehoord van een anderen erfgenaam, een neef van den majoor, als die tenminste nog in leven was. Juffrouw Sinclair had zich op dit punt niet zoo uit gelaten, want het was eigenlijk een familie schandaal; er was buiten haar en den va der van den majoor nog een jongere zuster en die zuster was, als piepjong ding ver liefd geworden op een onmogelijken man, een journalist nog wel, en zij had er op ge staan met hem te trouwen. Nadat haar va der toen iederen omgang met dien man streng verboden had, was ze natuurlijk di rect van huis weggeloopen en had dat we zen op den burgerlijken stand in Maryle- bone getrouwd. Dit was natuurlijk het einde geweest, tenminste voor zoover het Hoe hooger de plant zich naar de zon opheft, des te dieper slaat zij de wortelen in den bodem, die haar draagt. de familie betrof. Haar vader wilde haar niet meer kennenen verbrak alle banden met haar; hij antwoordde niet meer op haar brieven en niemand mocht met haar cor- respondeeren. Juffrouw Sinclair had haar eens bezocht, op een onmogelijke kamer in Bloombury, waar zij met haar man woonde, en had geprobeerd haar over te halen, hem te laten zitten en deemoedig naar de vader lijke wonnig terug te keeren, waar haar vader, als zij hem zooveel mogelijk uit de voeten bleef en berouw toonde, wellicht zoo goed zou zijn haar, na verloop van een paar maanden, vergiffenis te schenken. Le- titia zoo heette de diep gezonkene had juffrouw Sinclair erg gekrenkt door haar uit te lachen. Niemand van de familie zag of hoorde ooit meer iets van haar en haar man. Langs een omweg waren ze er achter gekomen, dat zij naar Amerika waren gegaan ,en zij hoorden een paar jaar later uit dezelfde bron, dat ze gestorven waren, wat nog wel het beste was. Maar alvorens door haar dood de schande, die zij over haar familie had gebracht, uit te wisschen, had Letitia Benson in New-York het leven geschonken aan een zoon. Juffrouw Sinclair had zich heimelijk van dit kind op de hoogte laten houden, totdat door den dood van dien tus- schenpersoon ook hieraan een einde kwam. Dat was nu al meer dan tien jaar geleden, maar als de man nog in leven was, kwam hij ook voor erfgenaam' in aanmerking. „Zoo", zei Moresby en streek zich eens over zijn snor. „En heeft zij den majoor met dezen man bedreigd? Maar waarom dan toch? Wat had hij gedaan, dat zij hem mee deelde, dat zij haar geld aan een ander zou nalaten? Heeft hij het te bont gemaakt?" Juffrouw Goole geloofde van niet. „Neen, voor zoover zij gehoord had, was de majoor zich nooit aan het een en ander te buiten gegaan. Op zijn gedrag viel niets aan te merken. Het ging hier om een huwe lijk". „Ach", zei Moresby, en kwam iets nader bij. „Juffrouw Sinclair heeft er tegenover mij nooit een geheim van gemaakt, dat zij zeer graag zou zien, dat majoor Sinclair met juffrouw Carly zou trouwen, het eeni ge kind van sir John en lady Carly, heel oude vrienden en huurlieden van juffrouw Sinclair. De bezittingen van sir John grens den aan Earlshaze", vervolgde juffrouw Goole. „Juffrouw Carly is een lieve vrouw, niet zoo jong meer en ook niet wat je noemt knap, maar een typisch sportieve land-lady: uitstekend paardrijdster en zoo al meer. Sir John, haar vader, leidde altijd de vossenjachten in den heelen omtrek. Daar zij erfgename was, zou het huwelijk van dit standpunt bekeken, gewoon ideaal zijn". „Maar niet van het standpunt van den majoor", zei Moresby. „Ik ken dat soort vrouwen. De meeste hebben gezichten net als het paard waarop zij rijden!" Juffrouw Goole lachte zwakjes. „Het is mij nooit opgevallen, dat er veel gelijkenis is tusschen Carly en een paard, maar wat ik wel weet is, dat het huwelijk den ma joor heelemaal niet toelachte". „Dus waren er zeker nog al botsingen?" vroeg Moresby. „Nu, zoo nu en dan eens", gaf juffrouw Goole tamelijk onwillig toe. „U moet goed begrijpen, dat juffrouw Sinclair niet de eenige was, öie haar wil wilde doorzetten. De majoor is net zoo. Ik geloof, dat hij er niet aan dacht om met juffrouw Carly te trouwen, en dat hij het ook nooit zou doen, zelfs nietJuffrouw Goole hield plot seling op. „Hij had niet het plan om het te doen", besloot zij. „En nu bedreigde zijn tante hem ermee, dat zij hem zou onterven en het geld aan den neef in Amerika zou nalaten?" „Ik weet niet, of zij hem dat ronduit ge zegd heeft. Ik geloof echter, dat zij hoopte hem mettertijd tot andere gedachten te kunnen brengen. Daarom maakte zij ook weer die afspraak in Piccadilly Palace. Er was een nieuw gezichtspunt naar voren gekomen en dat wilde zij hem direct voor leggen". .„Maar waarom dan juist in Piccadilly?" waagde Chitterwick, die tot dusverre ge zwegen had, in het midden te brengen. „Waarom niet hier of in Queen Annes Gate?" „Juffrouw Sinclair ging nooit naar Queen Annes Gate", gaf juffrouw Goole droogjes ten antwoord „Het was haar idee, dat men in een vrijgezellenhuis altijd ongelegen kwam". „Nu, goed, maar waarom dan juist in Piccadilly Palace?" hield Chitterwick vol. „Ik zou denken, dat Piccadilly de meest on geschikte plaats „Zij maakte die afspraak", zei juffrouw Goole bedaard. Hieruit kon men opmaken, dat niemand voor de handelingen van juf- frou Sinclair een reden kon opgeven en dat hier overigens niet naar gevraagd werd. Chitterwick, die een beetje gepikeerd was hield niet verder aan. „En", zei Moresby, heeft u misschien toe vallig gehoord, dat de afspraak met majoor Sinclair van half vier naar half drie werd verschoven?" (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 5