UIT DE PROVINCIE Gemeenteraad van Kloetinge. De Sovjet-Unie krijgt ook bases in Letland. WALCHEREN ZUID-BEVELAND Z. VLAANDEREN W.D. Engeland wil een convooi-dienst voor neutrale schepen. De begrooting voor 1940 behan deld. Van geen opcenten op de vermogensbelasting naar het maximum. De gemeente van de tweede klasse naar de derde. Pact van wederzijdschen bijstand gesloten. Hitler in het overwonnen Warschau. De Communisten uit de Fransche vakvereenigingen. Op veiligen bodem. Poolsche vluchtelingen bij aankomst aan de Roemeensche grens O GEMEENTEVELDWACHTERS EN LUCHTBESCHERMING. De Commissaris der Koningin heeft den burgemeesters medegedeeld, dat hij in de instructie voor de gemeente-veldwachters een nieuw art. heeft opgenomen, volgens hetwelk deze functionnarissen verplicht zijn deel te nemen aan oefeningen en cursussen in luchtbescherming en in tijden van oor log, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden, de diensten te verrichten voor de bescherming der bevolking tegen luchtaanvallen, waartoe zij door den bur gemeester zijn aangewezen. VERGOEDING WEGENS DEELNEMING IN DEN LUCHTBESCHERMINGSDIENST De Commissaris der Koningin wijst er de burgemeesters in een circulaire op, dat het hem gebleken is, dat enkele gemeentebestu ren aan personen, die hebben deelgenomen aan de in October 1938 gehouden oefening in den luchtbeschermingsdienst vergoeding wegens derving van inkomsten hebben uit gekeerd. De Commissaris vestigt er de aandacht op, dat niemand recht heeft op uitkeering, ook niet in gevallen als deze. Alleen als de bezetting van een of meer diensten loon derving tengevolge heeft, kan in zeer uit zonderlijke gevallen incidenteel het verlee- nen van een bescheiden tegemoetkoming worden overwogen. Enkele kern-functies in de gemeenten der eerste en tweede gevaren-klasse buiten beschouwing gelaten, moet dit beginsel worden uitgestrekt tot het functioneeren van den luchtbeschermingsdienst in het al gemeen en moet daarbij in geen geval on derscheid worden gemaakt tusschen finan cieel afhankelijke gemeenten en „vrije" ge meenten. ZITTING PROV. STATEN. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de opening van de tweede gewone zitting der Staten van dit gewest bepaald op Dins dag 21 November a s. des namiddags 2 uur, terwijl het in de bedoeling ligt om de ver slagen der afdeelingen betreffende de in gediende voorstellen van het college te be handelen in eene vergadering op Dinsdag 19, en zoo noodig, op Woensdag 20 Dec. a.s. des voormiddags te 10 uur. GRIJPSKERKE. De inzameling, gehou den ten bate van het Chr. Militair Tehuis alhier, heeft opgebracht het kolossale be drag van 650, waaronder twee giften van 50. KINDEREN SPEELDEN MET VUUR. ELLEWOUTSDIJK. De brand, dis giste ren gewoed heeft, bij den heer P. M. D., schijnt, naar ons wordt medegedeeld te zijn ontstaan, ooordat kinderen met vuur heb ben gespeeld. Ook hier is een geval van varkenspest geconstateerd en wel onder de varkens van de wed. P. Th O. RILLAND BATH. Donderdagavond werd in de concertzaal van mej. Van Boven de door de afd. Rilland Bath van de Nederl. Ver. voor Luchtbescherming georganiseer de tentoonstelling geopend door den bur gemeester. In zijn openingswoord wees spr. op het gevaar dat ons uit de lucht kon be dreigen. Spr. dankte het bestuur der Ver- eeniging voor het door haar genomen initi atief. De tentoonstelling maakt een zeer goeden indruk. Veel is tentoongesteld wat dient voor beveiliging en redding bij even- tueele ongevallen. WEMELDINGE. Naar wij vernemen heeft thans de uitdeeling plaats gehad van de gelden, verzameld door het dames-co mité, ter gelegenheid van de blijde gebeur tenis in het Prinselijk gezin, welke uitdee ling door bijzondere omstandigheden ver traging had ondergaan. Aan de twee moeders, die zich daarvoor hadden opgegeven, is een bon, ter waarde van 10, verstrekt voor aankoop van ba bykleertjes en aan de beide kinderen een spaarbankboekje met 10, over welk be drag zij echter eerst kunnen beschikken op hun 17de jaar. Verder nog een paar sokjes en een truitje. Aan 4 kinderen die ook in Augustus ge boren zijn, maar niet opgegeven waren, is een lepel en een vorkje gegeven, waarop gegraveerd is: 58'39 op de achterzijde, en op de voorzijde de naam Irene. Alle moeders waren zeer verrast en verzochten hun hartelijken dank aan de burgerij en in het bijzonder aan de dames-collectrices te willen overbrengen. PAARDEN OP HOL. HOOFDPLAAT. Gistermorgen omstreeks kwart voor negen sloegen de paarden van den landbouwer J. Baecke op den West- langeweg alhier op hol. Aangezien er bie- rfenslijk op den wagen lag, gleed A. Baecke plotseling onderuit en viel hij van den wa gen. Hij kreeg het achterwiel over beide beenen. E.H.B.O.-ers en geneeskundige hulp waren spoedig ter plaatse. Met een rechter dijbeenbreuk is A. Baecke naar het zieken huis te Oostburg vervoerd. BIETENWAGEN IN DE HAVEN GEVALLEN. Gistermiddag omstreeks vier uur kwam de landbouwer P. de Regt wonende te Biervliet met een beladen wagen suikerbie ten op de haven alhier. Tengevolge van den tegen was het het plaatse zeer glibberig. Toen hij een draaiende beweging met zijn wagen wilde maken liep deze plotseling van den dijk af en kwam hij met paarden en al terecht in de ongeveer vier meter diepe haven. Gelukkig bevond De Regt zich niet op zijn wagen. Aangezien het laag water was, bevond er zich geen water in de haven. Een der paarden liep tengevolge van den val een ernstige buikwonde op. IJZENDIJKE. Van de brigade te Hans- weert is naar de brigade alhier overge plaatst de marechaussee H. Vlaskamp. t Maar wat zal Duitschland dan doen? Reuter meldt, dat commercieele deskun digen, die verscheidene neutrale landen ver tegenwoordigen, o.m. de Scandinavische landen, zich thans in Londen bevinden ter bespreking van kwesties aangaande de toe komst van hun exporthandel met Groot- Brittannië. Aangezien de tegenwoordige prijsschaal volkomen in verwarring is gebracht door de oorlogsomstandigheden, is het vaststellen van nieuwe prijzen een der voornaamste te bespreken problemen. De Duitsche bedrei ging met onbeperkten duikbootoorlog je gens neutrale scheepvaart neemt onvermij delijk een groote plaats in bij de besprekin gen, vervolgt het Britsche nieuwsagent schap. „Men is algemeen van gevoelen, zoo voegt de diplomatieke correspondent van Reuter hieraan toe, dat hoe spoediger het mogelijk zal zijn een convooi-systeem voor de neutrale scheepvaart in te voeren, hoe vlugger de omstandigheden gestabiliseerd zullen zijn. Het is duidelijk, dat Duitschland gebelgd zal zijn wanneer neutralen hun toe vlucht nemen tot Britsche convooien en al dus beschermde schepen als goed wild zul len beschouwen. Aangezien Duitsche oor logsschepen echter reeds neutrale schepen tot zinken gebracht of buitgemaakt hebben zonder dit voorwendsel, is men van gevoe len, dat neutrale schepen er alleen maar be ter van kunnen worden, wanneer zij door de Britsche vloot worden geescorteerd. Weliswaar zou Duitschland kunnen drei gen met nog krachtiger optreden tegen de neutralen, die het tarten, maar een derge lijke koers zou alleen het aantal van zijn vijanden vergrooten, zonder het materieel ten goede te komen, aangezien de land bouwproductie van de meeste dier staten afhankelijk is van geïmporteerde grond stoffen, welke onder controle staan van Engeland. Het ligt voor de hand, daó het Duitsche plan, waarover berichten verschenen zijn, betreffende een Europeesche boycot van den handel met Groot-Brittannië, het z.g. continentale stelsel, volkomen onuitvoer baar is." De Raad van Kloetinge kwam Donderdag in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Zandee. Afwezig de hee- ren Lenshoek en Blomaard. Ingekomen is o.a. een schrijven betref fende de steunregeling aan kleine boeren. Het kon nog niet in B. en W. behandeld worden, maar ongetwijfeld zal men weer willen handelen als vorig jaar en steun verleenen waar dit noodig en mogelijk is. De Raad gaat hiermede accoord. De v o o r z. deelt mede, dat hij, einde van dit jaar, genoodzaakt is als burgemees ter der gemeente te bedanken. Den juisten datum zal spr. nader mededeelen. Zonder discussie of hoofdelijke stemming worden aangenomen een wijziging in de verordening keuringsdienst van vee en vleesch, de gemeenschappelijke regeling bouw- en woningtoezicht. Betreffende het voorstel tot samenvoe ging der betrekkingen gemeente-ontvanger van Kloetinge en Nisse, zegt de voorzitter, dat B. en W. hiermede accoord willen gaan indien de zittingen te Nisse des avonds en Zaterdagsmiddags gehouden kunnen wor den. Spr. acht het een eer, dat de ontvan ger van Kloetinge daartoe aangewezen wordt. De hr. Buitenhuis wijst er op, dat de ontvanger van Kloetinge, tevens amb tenaar ter secretarie is. En hij schijnt het nog al druk te hebben. Kan hij dan toch zijn ambtelijke functies vervullen? Moet dan niet weer een volontair benoemd wor den, met gratificatie enz.? Dan zou spr. tegen de kosten voor de gemeente zijn. De v o o r z. merkt op, dat belangheb bende er zich voor wil inspannen om het buiten bezwaar van zijn andere werkzaam heden te doen. Spr. acht dit ook mogelijk, daar Ged. Staten zeker ook met die func ties rekening zullen houden. Spr. verwacht dus niet dat de gemeente er door op kos ten zal komen. De hr. L a n k e s t e r weet, dat bedoe ling is, dat als er nog meer functies van ontvanger mochten bijkomen, de hr. De Ruyter het een of het ander zal kiezen. De voorzitter beaamt dit en wijst er op, dat ook de Raad dan weer te beslis sen heeft. B. en W. stellen dan voor, aan te koo- pen van den heer C. Blomaard een strook grond groot 90 ca voor 785, den prijs waarop deze grond door een commissie van deskundigen getaxeerd is. Aldus wordt be sloten. Een wijziging der legesverordening, in houdende enkele verhoogingen, wordt als ingediend goedgekeurd. Tot commissie van advies voor de werk verschaffing worden benoemd de heeren C. Blomaard Pzn., A. Hoogesteger, W. N. van Liere en R. Buitenhuis. Tot leerkrachten bij het vervolgonder wijs voor den cursus 19391940 werden de onderwijzers der school benoemd. De hr Buitenhuis vroeg hoe het. verloop der cursus vorig jaar is geweest. Anders zou spr. er niet voor gevoelen, daar thans op pllerlei gebied bezuinigd moet worden. De voorzitter zegt dat de cursus vorig jaar bevredigend verliep. Er moet daarbij een minimum aantal leerlingen zijn anders gaat de cursus niet door. De hr. L a n k e s t e r kan zich daarme de vereenigen. Hij acht dit onderwijs van groot belang. Na eenige wijzigingen der begrooting 1939 is de behandeling der begrooting 1940 aan de orde. De hr. Buitenhuis wijst er op dat men thans is moeten overgaan tot belas- Gisteren is een pact van wederzijdschen bijstand tusschen Sovjet-Unie en Letland onderteekend, dat ongeveer dezelfde be woordingen bevat als het Russische verdrag met Estland. De beide contracteerende partijen ver binden zich elkander eiken bijstand, met in begrip van militairen bijstand, te verleenen in geval van een directen aanval of een be dreiging met aanval van de zijde van eenige groote Europeesche mogendheid. De Sovjet-Unie verbindt zich het Letland sche leger bijstand te verleenen in wa pening en andere militaire uitrusting op gunstige voorwaarden. Ten behoeve van de waarborging vaii de veiligheid der Sovjet-Unie en ter consoli deering van haar eigen onafhankelijkheid verleent de Letlandsche republiek de Sov jet-Unie het recht tot het hebben van vloot- bases in pacht en tegen redelijken prijs in de steden Liepaja (Libava) en Ventspils (Windawa) en van verscheidene vliegvel den. De nauwkeurige plaatsen voor de ba ses en vliegvelden en de grenzen daarvan zullen in wederzijdsch overleg worden vast gesteld. Voor de bescherming der vlootbases, der vliegvelden en der kust-artillerie basis heeft de Sovjet-Unie het recht op eigen kosten op de aangewezen plaatsen land- en luchtmachttroepen tot een strikt beperkt aantal te handhaven. De maximale grootte dezer strijdkrachten zal bij speciale over eenkomst bepaald worden. De contracteerende partijen verbinden zich geen bondgenootschap aan te gaan of niet deel te nemen aan eenige coalitie, ge richt tegen een der partijen. Reuter meldt uit de Letlandsche hoofd stad Riga: De Litausche regeering heeft besloten in beginsel het Sovjet-voorstel betreffende een tingverhooging. Dit is voor den Raad een bittere pil. Jarenlang behoefde dit niet te gebeuren. Ook voor den voorzitter zal het niet prettig zijn, dat dit nog bij zijn laatste begrooting moet gebeuren. Het is echter geen gevolg van een minder zuinig beheer, doch door verhooging van uitgaven, die op gelegd worden, als krankzinnigenzorg, sub sidie armbestuur, luchtbescherming e.a. De voorzitter onderschrijft deze woorden. Toevallig, zoover daarvan mag gesproken worden, komen verschillende posten, ook de H.B.S.-bijdrage b.v., dit jaar bijzonder hoog. B. en W. hebben de begrooting van alle kanten bekeken, doch het was niet anders mogelijk. B. en W. stellen voor, de opcenten op de personeele belasting te verhoogen van 130 op 140 en op de vermogensbelasting 38 op centen te heffen. Tot heden werden daarop geen opcenten geheven. De hr. Kousemaker zegt accoord te gaan met de opcenten op de vermogens belasting, doch, inplaats van verhooging der opcenten, personeele belasting, de gemeen te liever in de derde klasse wil plaatsen. Dat zal 1100 opbrengen, de verhooging 800. Er zullen dan wel een 50 personen meer belasting moeten betalen, doch dit zal slechts een paar gulden per jaar zijn, en ook door de personeele belasting zouden ze getroffen worden. Die 300 kan de ge meente goed gebruiken, omdat spr. meent, dat er te weinig uitgetrokken is voor de luchtbescherming en omdat hij aanschaf fing van sirene noodzakelijk acht. Het hui dige systeem is verkeerd. Spr. geeft dan een becijfering en zegt, dat iemand die 1000 verdient, dan anderhalven gulden meer moet betalen, hetgeen in dezen tijd wel ge vergd mag worden. Voorts zijn vrijwel alle Zeeuwsche gemeenten ter grootte van Kloe tinge in de derde klasse. Spr. doet zijn voor stel ook namens de hrn. Straub en Lankes- ter. Weth. Straub zegt, met zijn fractie mee te zullen gaan, om deze niet te ver breken, een eenheid te vormen, maar hij be hoorde tot de minderheid die voor het voorstel van B. en W. was. De voorzitter merkt op, dat B. en W. de vraag ernstig overwegen. Door hun voorstel worden in de eerste plaats de meer kapitaalkrachtigen getroffen, zij die het kunnen betalen. Met het voorstel van den hr. Kousemaker treft men menschen die het in den regel reeds hard hebben en voor wie elke kleine uitgave meer te veel is. B. en W. achten dit de meest sociale op lossing. Er zullen niet 50 maal 80 belasting betalers meer door komen. De hr. Lanke ster zegt, dat zijn fractie deze kwestie ernstig overwoog en ook tegen verhooging der personeele belas ting was omdat de huren te Kloetinge reeds hoog zijn. Aan den anderen kant konden de minst-kapitaalkrachtigen iets geholpen worden, door tot de rijks-steunregeling toe te treden, waardoor ze goedkoopere levens middelen e.d. kunnen krijgen. Dit is ook een sociale hulp. De voorzitter zegt, dat de Raad dit reeds eer behandelde, doch er steeds tegen was. Spr. wil er ook ernstig tegen waar schuwen niet onder de rijksregeling te krui pen. Intusschen kunnen de bedoelde men schen toch wel op andere wijze geholpen worden. Misschien wil de Raad de steun trekkers iets meer geven. Kolentoeslag b.v., geeft spr. den hr Lankester toe, doch daar voor behoeft men zich niet geheel aan het Rijk over te leveren. De hr. Kousemaker wijst er op, dat ook de opbrengst, gelijk hij reeds zeide hoo- ger zal zijn. De hr. Buitenhuis zegt, dat het daar bij hem niet om gaat. Hij wil de verhooging juist zoo laag mogelijk houden. Volgens het voorstel van B. en W. komt men aan de benoodigde 3600. Weth. V a n L i e r e wil nu eerst de uit gaven behandelen, dan kan men beoordee- aanzienlijk uitgebreiden transito-handel langs den spoorweg Romny-Wilna-Libau en terugkeer van het ethnografisch Litausche deel van het district Wilna naar Litauèn te aanvaarden. len wat noodig is. Bij den post luchtbescherming zegt de voorzitter, dat gebleken is, dat in de sirenes een technische fout bleek te zitten, die de fabrikant zeide te zullen verhelpen. De hr. Kousemaker wilde een elec- trische sirene op den toren plaatsen. De voorzitter: dat kost zeker 300 en dan zijn we er nog niet mee. De hr. Kousemaker: dat had ik ook gedacht. Een 600 voor dezen post is reeds laag. De voorzitter adviseert de herstel ling der sirenes af te wachten. B. en W. willen verder hun aandacht aan deze zaak schenken. De hr. Kousemaker stelt toch voor, dezen post met 300 te verhoogen. Is het niet noodig, dan is het niet weg. De voorzitter acht het beter, den post te verhoogen als het noodig zal blij ken te zijn. De post wordt daarna verhoogd, met de heeren Buitenhuis en Van Liere tegen, en Kousemaker, Lankester en Straub voor. De hr. Lankester vestigt de aan dacht op het gebrek aan ruimte in de be waarschool. De v o o r z. bevestigt dit. B. en W. zul len een oplossing zoeken. De hr. Lankester stelt bij den be tref f enden post voor, de rijksregeling ko lentoeslag toe te passen. De hr. V a n Liere vreest, dat de prik kel om werk te zoeken te veel weggenomen wordt. De hr. Lankester merkt op, dat men toch altijd een bepaald percentage beneden het normale loon blijft. Spr. vindt de rijks regeling zuiverder. De hr. Buitenhuis vindt het voor stel een slag in de lucht. Hij concludeert, uit een opmerking van B. en W„ dat zij den brandstoffentoeslag dezen winter ruim toe pasten en dus beteekent dit voorstel een verlenging. Weth. Straub zou voor de rijksrege ling zijn, omdat B. en W. dan van een hoop verantwoordelijkheid af zijn. Maar daarnaast wil hij B. en W. vrij laten, om ook hen, die niet onder de rijksregeling val len, te kunnen helpen. Dan is het een ver ruiming. De voorzitter: Maar dan gaan B. en W. een bedeeling houden en dat mogen ze niet. Dan treden we in de taak van het Armbestuur. De secretaris wijst er op, dat B. en W., ook bij een eigen regeling, niet buiten de werkloozen mogen gaan. Weth. Straub zegt, dat B. en W. dan eigenlijk verplicht zijn tot de rijksregeling over te gaan. Besloten wordt de rijksregeling toe te passen. Bij den post belastingopbrengst, stelt de hr. Kousemaker voor, zooals door hem reeds betoogd, van de tweede naar de derde klasse over te gaan. De hr. Buitenhuis concludeert, dat volgens dit voorstel toch de minstkapitaal krachtigen méér worden getroffen dan door het voorstel van B. en W. De hr. Kousemaker: Slechts in zeer geringe mate, maar de opbrengst zal zoo veel hooger zijn. Weth. Van Liere meent thans met het voorstel-Kousemaker mede te kunnen gaan. Ook om de hoogere opbrengst. Het voorstel wordt daarna aangenomen met alleen de hr. Buitenhuis tegen. De op centen op de vermogensbelasting worden m.a.st. goedgekeurd. De begrooting wordt hierna m.a.s. goed gekeurd, sluitende met 69.065,37, w.o. een post onvoorzien van 2650,62. De hr. Kousemaker wijst er bij de rondvraag op,- dat het punt kruising Pa- tij n wegBalotstraat, thans een gevaarlijk punt is. Hij vraagt plaatsing van een bord ter waarschuwing. De v o o r z. zegt zulks toe. Spr. zegt den hr. Lankester reclame voor het. bouwter rein toe. B. en W. waren dit reeds van plan. Over*3e verlichting heeft spr. met de P.Z.E.M .gesproken, doch dit bedrijf heeft ook moeilijkheden door de tijdsomstandig heden. Een dagorder aan het Duitsche leger. Hitier heeft gisteren de troepenorganisa ties bezocht, die Warschau hebben belegerd en die thans vrij komen. Aan het slot van zijn bezoek marcheerden eenige troepen- deelen langs den Führer. Toen Hitier arriveerde hadden zich om rapport uit te brengen opgesteld: de opper bevelhebber van het leger, en vele andere hooge autoriteiten van leger en partij. Naar aanleiding van 't einde van den Poolschen. veldtocht heeft Hitier een dagorder aan de soldaten van de weermacht in het Oosten uitgevaardigd De inhoud luidt: „Op den eersten September zijt gij op mijn bevel aangetreden om ons rijk te bescher men tegen den Poolschen aanval. In voor* beeldige wapenbroederschap hebt gij de U opgelegde taak ten uitvoer gelegd. Gij hebt moedig en dapper gestreden. Vandaag heb ik de tegen het versterkte Warschau in het veld gebrachte troepen kunnen begroeten. Deze dag sluit een strijd af, die melding maakt van het beste Duitsche soldatendom. Met mij dankt u vol trots het Duitsche volk. In onwrikbaar vertrouwen kijkt de natie, dank zij u, weer naar haar weer macht erf haar leiding. Wij herdenken on ze gevallenen, die evenals de twee millioen dooden van den Wereldoorlog hun eigen leven gaven, opdat Duitschland zou leven. Onder de vanen, die In trotsche vreugde allerwege in Duitsche landen wapperen* staan wij dichter dan ooit naast elkander en binden den stormband vaster. Ik weet, dat gij tot alles bereid zijt in het geloof aan Duitschland". Heel Warschau was één vesting. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Warschau: „Het opperbevel der weermacht heeft den buitenlandschen persvertegen woordigers vandaag de gelegenheid gege ven zich ervan te overtuigen, dat de ver dediging van Warschau een militaire on zin was. Een officier van den generalen staf leidde de journalisten rond en zij kon den er zich van overtuigen, dat Warschau in een vesting veranderd was. Ieder huis aan den buitenkant der stad was tot een klein fort verbouwd en overal in de straten waren barricaden opgeworpen. De Duitsche leger autoriteiten hebben ongeveer zes honderd stukken geschut, 4500 machinegeweren, 200,000 geweren en tweehonderd wagons munitie en kruit in beslag genomen. o Leon Jouhaux, de secretars-generaaï van het Fransche Vakverbond schreef gis ter in de „Peuple", het officieele orgaan van het verbond, dat zoo spoedig mogelijk de hergroepeering van het verbond moet worden, voltooid. Hét moet thans gereorganiseerd worden om de taak voort te zetten, waarbij alle communistische elementen worden uitge sloten. Twee der voornaamste communistische leiders, Julien Racamond en Benoit Fra ction, zijn uit het politieke bureau der communistische partij getreden en zijn- als secretarissen van het vakverbond me dewerkers geworden van Jouhaux. Ook Marcel Erout, de voorzitter van de bouw vakarbeidersorganisatie, is uit de commu nistische partij getreden. •Gisteren heeft de Fransche socialisti sche Kamerfractie vergaderd onder leiding van Leon Blum. De fractie heeft vrijwel eenstemmig een motie aangenomen, waar in wordt gezegd, dat Frankrijk in den oorlog is gegaan om zijn plicht te vervul len jegens een vrij volk, dat het slacht offer was van een verschrikkelijken aan val. Na hulde te hebben gebracht aan de soldaten, die reeds aan de grens strijden, heeft de fractie de houding van de Sovjet- Unie veroordeeld. De fractie betreurdé vervolgens het optreden van de leiders der Fransche communisten, die zich niet willen losmaken van een schandelijke me deplichtigheid. De motie wijst verder op de leugenach tigheid van de bewering der totalitaire staten, dat de verantwoordelijkheid voor den oorlog ligt bij Engeland en Frank rijk.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6