GEMENGD NIEUWS SPORTNIEUWS LAATSTE BERICHTEN Rechtbank te Middelburg. Zeeuwsche handelaars in „cocaïne". Zij staan terecht wegens oplichting. Het hagelde in Indië Verkoopingen en Verpachtingen MARKTBERICHTEN DOMBURG De voedseldistributie in Duitschland. Tegen C. M. in totaal VA jaar gevangenisstraf geëischt, tegen Th. V. totaal eveneens IA jaar en tegen J. K. K. 1 jaar gevan genisstraf. Eenigen tijd geleden ging door Zeeland het gerucht, dat in onze provincie een uit- gebreiden handel in cocaine was ontdekt, en dat verschillende, in Zeeland woonach tige personen, die zich met den handel in dit beruchte artikel bezig hadden gehou den, in hechtenis waren genomen. Later bleek, dat het gerucht overdreven was, en dat van het verhandelen van cocaine geen sprake kon zijn. Enkele lieden had- de slechts den prijs van dit product, en de hooge winsten, die de verboden handel in dit gevaarlijk narcoticum pleegt af te wer pen, gebruikt om andere personen in onze provincie, belust op grooten winst, op te lichten. Zij stelden, het voor alsof zij in cocaine deden, en bewogen hun slachtoffers geld af te staan voor een poeder, dat vrijwel waar deloos was. Als gevolg daarvan hadden zich heden 4 personen in 7 zaken wegens oplichting en heling te verantwoorden, voor de Middel- burgsche rechtbank. De eerste zaak gold den 34-jarigen han delaar C. M. te Middelburg woonachtig, wien ten laste werd gelegd, dat hij in het najaar 1938 B. Mol, koopman te 's Graven polder door middel van schoone voorspie gelingen over winsten, met cocaine te be halen, voor f 350 heeft opgelicht. Get. Mol verklaarde, dat hij het vorige jaar zekeren Thomas Visser heeft leeren kennen. Deze deelde hem mede, dat cocaine voor f 1200 per kg te koop was, en dat er per kg wel een winst van f 800 te maken zou zijn. Get. voelde daar wel voor, en gaf Visser f 1200 om een kg te koopen. De fleschjes, met wit poeder gevuld, werden aan get.'s huis afgeleverd. Later is verd. bij get. gekomen. Deze zei, dat hij ook nog .cocaine te koop wist. Get. heeft-verd voor den koop f 350 ge geven. Tenslotte had get. 30 fleschjes „co caine" in huis, waarvoor hij totaal f 1760 heeft betaald. De fleschjes zijn door de po litie in beslag genomen. Dr. J. Dekker te Middelburg, als des kundige gehoord, zei dat hij den inhoud van de fleschjes, die Mol gekocht heeft, heeft onderzocht. De fleschjes, die prachtig met lak waren afgesloten, bevatten een meng sel van salicyl-zuur en natrium-carlonaat, maar geen cocaine. Get. verklaarde, dat cocaine thans f 400 a f 500 per kg waard is. Het in beslag genomen poeder is, in vergelijking met cocaine vrijwel waarde loos. Verd. zei dat Kodde hem dikwijls heeft voorgesteld in cocaine te handelen. Verd. is daarop ingegaan. Hij gaf toe Mol te heb ben bezocht, en van hem f 350 te hebben ontvangen. De fleschjes heeft verd. van een kennis in Bergen op Zoom gekocht. Op de vraag van den president wat hij met de f 350 van Mol heeft gedaan ant woordde verd. dat hij daarvoor het goed heeft gekocht. Hij heeft er ook eigen geld aan ten koste gelegd. De president vestigde er verd.'s aandacht op, dat hij voor den rechter-commissaris iets anders heeft verklaard, en dat hij be zig is terug te krabbelen. Blijkens deze ver klaring wist verd. dat hij geen cocaine, maar rommel leverde. Hij heeft Mol ver teld dat hij gemakkelijk van de 2 kg, die deze in zijn bezit had, af zou kunnen ko men als hij nog wat poeder bij kocht. Verd. wist nl. iemand, die 3 kg noodig had. Na voorlezing der verklaringen gaf verd. toe, dat hij Mol heeft willen oplichten. Verd. zei echter dat hij aan de met lak af gesloten fleschjes niet kon zien of er co caine of iets anders in zat. Get. J. v. d. Linden, koopman te Oud- Bevjerland zei dat hij door middel van Vis- Sel ,i'n kennis is gebracht met Kodde en met v ereVisser en Kodde kwamen meermalen "EL m T; en hebben hem meege- ZÜ waardeloos poeder voor ocaine verkochten. Aanvankelijk deden J. a f" /aj cocaine-handelaars waren T voorgesteld Mol van zijn cocaïne af te helpen, en dan te doen als- l ;o 2jlf-lnt was genomen. Toen loeide get. dat het „nep" Was t„?h'Zei,danKfe hem uiteengezet heeft noeden m flesc^es mf «n waardeloos poeder> vulde en daarna lakte. Op een vraag van den verdediger ant woordde get. dat hij inderdaad Mol heeft meegedeeld, dat het poeder in de fleschies cocaïne was. «escnjes De officier van justitie zei dat deze verd 11 d.e anderen die straks voorkomen zich geruimen t,jd hebben bezig gehouden met oplichting. Zij hebben te goeder naam en faam bekend staande personen met hooge winsten verleid in „cocaine" te gaan doen 7 Ï^'J1 toegegeven zich aan oplichting te hebbpr» SPfmlrHcr TTi- 1O. zich had, namen verd. genoegen met f 300. Hij zou 0an later nog f 170 betalen. Get. zei niet te weten, dat er cocaïne in het spel was. Er is nooit over cocaïne ge sproken. De pres. merkte op, dat get. zich toch wel eens zal hebben afgevraagd waarmee zulke hooge winsten te maken waren. Men had hem toch voorgespiegeld, dat hij f 5Q0 kon verdienen. Get. verklaarde, dat hij totaal f 900 in deze zaak heeft verspeeld. Telkens drongen verd. aan om weer wat geld te betalen. Tenslotte werd het get. te machtig, en wei gerde hij. Verd. Th. V. ontkende zich voor v. d. Weele te hebben uitgegeven. Vermeulen heeft nooit naar zijn naam gevraagd. Verd. heeft alleen gezegd: „Als je schrijft, dan moet je schrijven naar v. d. Weele in de Noordstraat". Verd. gaf toe Vermeulen een fleschje te hebben getoond, en hem te hebben gezegd, dat hij daarmee veel geld kon verdienen. Verd. heeft van Vermeu len eerst 300 ontvangen, later 170 en toen nog eens 30. Verd. C. M. verklaarde van deze bedra gen niets te weten. Wel heeft Vermeulen later eens 250 betaalt. De president ves tigde er de aandacht op, dat verd. vroeger anders heeft verklaard. O.a. dat het al leen te doen was om aan Vermeulen geld te verdienen, en hem „lekker te maken.' Get. Vermeulen, nogmaals ge hoord, verklaarde uitdrukkelijk, dat ver dachten het voorgesteld hebben, dat de winst te maken was met een eerlijke zaak. De officier van Justitie zei dat verdachten een braven, eenvoudigen man van zijn laatste centen hebben afgeholpen. Hij eischte tegen verd. C. M. 9maanden gevange nisstraf, tegen verd. Th. V. 6 maanden. en te hebben schuldig gemaakt. Hij heeft reeds 2 vonnissen wegens oplichting achter den rug. Spr. eischte een gevangenisstraf van 9 maanden. man m£Hrnde Verd' was de 30"ïarige koop- M t J 7' Middelburg, die thans met C. mêulen *in stond. Beiden zouden J. Ver- opgelicht amperland voor f 300 hebben Middelburgen eeTca^S^ gaan' In gemaakt met ^'heirln^ keeft get. kennis voorstelden als Van der^30^611' die 21011 ker. Zij hebben get. meegTdtld reëelen handel zware wfn<?t er met Get. moest daarvoor 'f 300 maken Hierna had Th. V. zich te verantwoor den wegens oplichting van B. Mol te 's Gravenpolder voor 1200. Deze, als getuige gehoord, deelde o.m. mede, dat verd. hem-, onder voorspiege ling cocaïne te lever dn,, verschillende fleschjes, gevuld met wit poeder heeft ver kocht, en dat hij verd. daarvoor 1200 heeft overhandigd. Get. C. Marinusse verklaarde aan Mol voor 350 poeder te hebben geleverd, en verd. daarvan 100 te hebben gegeven in een café in Goes. Het was verd. bekend, dat hij Mol geen cocaïne afleverde. Verd. zei, dat hij voor het poeder, dat Mol van hem had gekocht, een kooper had, n.l. een Belg. Verd. ontkende te hebben geweien, dat er geen co- aïne in de fleschjes zat. De president wees hem erop, dat verd. voor den rechter-commissaris anders heeft verklaard. Verd. ontkende zulks. Get. J. v. d. Linden, koopman te Oud- Beijerland, gaf wederom een omstandig ver haal over zijn kennismaking met Kodde en verd., waaruit men den indruk kreeg dat verd. wist dat hij waardeloos poeder ver handelde. Verd. zei dat deze getuige meermalen geld heeft ontvangen, en ook meermalen heeft verklaard, o.a. tegen Mol, dat de fleschjes cocaine inhielden. In deze zaak eischte de officier tegen/' verd. 8 maanden gevangenisstraf. Hierna stonden terecht de 51-jarige koop man J. K. K. uit Middelburg en Th. V., ver dacht W. Mol door middel van cocaine voor 3000 te hebben opgelicht. W. Mol Sr., commissionair te 's-Graven polder verklaarde dat Th. V. hem verleid heeft tot handel in cocaine. Get. moest van Th. V. de cocaine köopen, en deze zou dan voor den verkoop zorgen. Get. gaf Th. V. eerst 500. Later kwam get. in aanraking met verdachte J. K. K. Deze zei dat hij er evenveel geld in zou steken als get. De winst zou met z'n drieën worden ver deeld. Get. zei de verdachten steeds volkomen te hebben vertrouwd. Verd. K. ontkende ooit geld van Mol te hebben ontvangen. Wel heeft hjj fleschjes afgeleverd. Deze fleschjes kwamen uit Bel gië. Het geld, dat hij ontving, moest verd. weer betalen. De president: „Waarvan leefde U dan?" Verd.: „Van handelen". De president: „Jawel, van oplichting". Verd. Th. V. zei dat Mol alles tesamen geen 3000; maar hoogsten 1500 aan hem heeft uitgekeerd. Verd. betrok de fleschjes van K. Get. J. van der Linden verklaarde, dat verd. K. hem gezegd heeft de „cocaine zelf te maken. K. heeft ook eens verteld, dat hij de Molletjes had „uitgebeend". Get. A. F. Brevet, vrachtrijder te Brug ge, kwam mededeelen, dat K hem verteld heeft zelf cocaine te vervaardigen. K. heeft get. voorgesteld als z.g. kooper op te treden maar dit heeft get. geweigerd. Hij heeft de gebroeders Mol zelfs tegen K. gewaar schuwd. Als verd. K. spottend zit te lachen maakt de president hem er opmerkzaam op, dat het een ernstige zaak is. In deze zaak eischte de officier tegen J. K. K. een gevangenisstraf van 1 jaar, en tegen Th. V. 4 maanden. Hierna wordt de zitting geschorst. VONNISSEN. DE ONTVLUCHTING UIT HET HUIS VAN BEWARING TE HAARLEM. De vijf Duitschers nog op vrije roeten. Van de vijf uit het huis van Bewaring te Haarlem ontvluchte Duitshers is nog geen spoor gevonden. Zij verkeeren dus nog steeds op vrije voeten en worden vermoe- delijk door geestverwanten verborgen ge houden. Natuurlijk is het mogelijk dat zij in de richting van de grens zijn gevlucht en deze reeds gepasseerd hebben, doch ver moedelijk zal dit dan wel niet de Duitsche grens zijn en bovendien waren zij niet in het bezit van geldige papieren. Aannemelij ker is dan ook dat zij zich naar een der I groote plaatsen, Amsterdam, Rotterdam of I Den Haag hebben begeven, waar men hun waarschijnlijk een schuilplaats zal hebben bezorgd. Twee der vluchtelingen, de 21-jarige H. C. en de 19-jarige F. P. zijn Sudeten-Duit- schers en nationaal-socialist. Zij waren nog niet lang geleden zwervend in Haarlem aangetroffen en wachtten in het Huis van Bewaring op hun uitlevering naar Duitschr land, waartegen zij zeiden geen bezwaar te hebben. De derde man is de 31-jarige H. C. E., die I jaar gevangenisstraf heeft uitgezeten wegens diefstal en nu in het Huis van Be- warin geen beslissing over zijn toekomstig lot afwachtte. Hij zou over de grens gezet moeten worden, doch omdat hij communist is, werd overwogen wat er met hem moest worden gedaan. De vierde Duitscher, de 38-jarige W. D., werd anderhalf jaar geleden te Zaandam zwervende aangehouden- Hij had geen gel dige papieren en wachtte reeds al dien tijd op zijn uitwijzing. Vermoed wordt, dat hij de man is, die het plan tot ontvluchting heeft uitgedacht en de bijzonderheden er van geregeld heeft. Hij genoot namelijk in het Huis van Bewaring een groote mate van vrijheid, omdat hij zich goed gedroeg. De eenige gevaarlijke sinjeur is de 33- jarige C. S., een stevige kerel, die eenigen tijd geleden door een Haarlemsch recher cheur van politie was aangehouden, toen hij met een meisje, dat te Velsen woont, voor het politiebureau te Haarlem liep. Hij was de Duitscher, die afzonderlijk zat en in het voorbijgaan door zijn landgenoo- ten werd bevrijd. De vier Duitschers zaten niet in één cel opgesloten, zooals is ge meld, doch de vier slaapcellen waarin zij vertoefden, kwamen op één kamer uit. De bewaker Blauwbroek heeft aan de po litie verklaard, dat op het moment, dat hij de cel, waaruit gebeld was, open deed, de vier gevangenen direct op hem toeschoten en neersloegen. De cellen der andere ar restanten moeten dus open zijn gemaakt, voordat de cipier kwam. Wanneer het plan tot den overval en de ontvluchting inder daad is uitgegaan van W. D., behoeft dit niet zoo erg te verwonderen, omdat hij zich vrij gemakkelijk een looper of een ander voorwerp heeft kunnen verschaffen, waar mede de cellen geopend konden worden. Ook wist hij waar de tweede bewaker vertoefde. Nadat de gevangenen den bewa ker half bewusteloos hadden geslagen en gekneveld, hebben zij den tweeden bewa ker, die zijn collega om 2 uur moest aflos sen en door hem gewekt moest worden, in de kamer waar hij sliep opgesloten tenein de te voorkomen dat hun ontvluchting te vroeg zou worden ontdekt. Toen de twee de bewaker des morgens wakker werd, moest hij dan ook wachten totdat zijn ka meraad die zich met veel moeite na zijn verdooving had bevrijd, den directeur had gewaarschuwd. Gisteren heeft de directeur van het Huis van Bewaring een brief ontvangen, waarin de ontvluchte Duitschers hem dank brach- ten voor de goede behandeling tijdens hun verblijf in het Huis van Bewaring. De brief was te Haarlem gepost. (Msb.) Duitsche vliegtuigen boven Belgisch gebied. Volgens het Fransche persbureau Havas hebben in de buurt van St. Vith zes Duit sche vliegtuigen boven het Belgische grens gebied gevlogen. De luchtwachtdienst werd I onmiddellijk gealarmeerd. Na een korte vlucht boven Belgisch gebied verdwenen de vliegtuigen in de richting naar Trier. Engeland en de vredesvoorstellen. Volgens de „Daily Express' hebben Nati- I onaal-socialisten tal van brieven gezonden aan leden van het Engelsche parlement I en zelfs aan de regeering om hen aan te sporen gevolg te geven aan de vredesvoor stellen van Hitier. De brieven hadden vrij wel gelijken tekst. DE BOTERPRIJS. Men schrijft ons over den boterprjjs: De prijs is 1.45 in den groothandel, d. w.z. „af fabriek". Zoodra de boter de fa briek verlaat, wordt deze prijs van 1.45 belast met vervoerkosten en omzetbelasting en komt dan in handen van de grossiers. Deze grossiers leveren boter aan de de taillisten tegen den fabrieksprijs plus ver voerkosten, plus omzetbelasting, plus hun winst, zoodat de kostprijs voor vrijwel alle takken van den kleinhandel minimaal wordt 1.55 per kilo. 29 opvarenden van het getorpedeerde Engelsche s.s. „Kafiristan" werden op den Atlantischen Oceaan gered door het Amerikaansche mailschip „American Farmer". En dan steenen als duiveneieren! Een telegram meldde reeds in het kort, dat het emplacement van de rubberonder neming „Tandjong Kieling" te Kwala door een. zware hagelbui werd getroffen, waarbij zelfs hagelsteenen vielen met een diameter van vijf centimeter. Tegen vier uur, zoo lezen wij nu in de Deli Crt., werd de lucht zwaar betrokken en juist boven het emplacement concen treerde zich een inktzwarte wolk, die er bij zonder dreigend uitzag. Om tien minuten over vier begon het te hagelen, doch de steenen waren slechts klein en niet bijzon der talrijk. Na vijf minuten verminderde deze voor Indië in de laagvlakten zoo zeld zame neerslag en het leek alsof de hagel ophield. Plotseling echter sloegen veel grootere steenen neer en gedurende tien minuten hield deze neerslag aan om daarna nog vijf minuten in mindere mate voort te du ren. Om half vijf zag het emplacement en ook een strook grond met een straal van 600 meter er om heen geheel wit, terwijl duizenden bladeren van de rubberboomen waren gerukt. Men constateerde zelfs stee nen van vijf cm middenlijn, wel een bewijs van de hevigheid der hagelbui. Een der assistenten werd tijdens den tocht naar zijn woning door de bui overval len en kreeg den^indruk, dat men hem van alle kanten met steenen gooide, met zoo veel kracht kwam de hagel neer. Donderdag werd te Yerseke door no taris E. C. van Dissel, ten verzoeke van den heer Jacs. Pieterse, publiek verkocht: Een woonhuis met erf en straat te Yer seke aan de Oude Torenstraat 35, hoek Vijverstraat, groot 2 a 17 ca (17 r.waar in tot voor korten tijd café met vergunning; voorzien v. gas-, waterleiding en electrici- teit, in 2 perc. Koopers J. van Putten en J. M. Elenbaas te Yerseke voor f 141 4,25. Donderdag werd te Yerseke door no taris E. C. van Dissel ten verzoeke van den heer A. A. v. d. Burght, publiek verkocht: Perc. 1. Bouwland onder Y e r s e k e aan den Eersten Weg, groot 59 a (I gem. 151 r.). Kooper C. de Koeijer Pzoon te Yerseke voor f 630,per 39.24 a of den hoop f 947,20. Perc. II. Weiland onder Yerseke, aldaar, groot 1 ha 45 a 20 ca (3 gem. 210 r.). Kooper Jan van Putten te Yerse ke voor f 347,per 39.24 a of den hoop f 1284,—. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent W. TKIELLER. SCHOONDIJKE TOEGELATEN IN DEN K. N, V. B. De voetbalvereeniging „Schoondijke" is naar wij vernemen thans toegelaten tot de 3e klasse van den K.N.V.B. Het terrein en De volgende vonnissen werden uitgespro-1 de kleedgelegenheid moeten evenwel nog ken: J. Ph. C., 51 jaar, ontvanger-griffier van polders te Oostburg, thans gedetineerd, we gens: verduistering in dienstbetrekking", meermalen gepleegd: 2 jaar en zes maan den gevangenisstraf met aftrek voorarrest. F. J. C., 38 jaar, reiziger te Goes, thans gedetineerd, wegens oplichting: 6 maanden] gevangenisstraf met aftrek voorarrest. P. Th. O., 28 jaar, werkman te Terneu- aan een keuring worden onderworpen. zen, thans gedetineerd, wegens diefstal vergezeld van geweld: 5 maanden gevan genisstraf met aftrek voorarrest. E. M. N., echtgenoote van A. de M., 42 jaar te Vogelwaarde, thans uit anderen hoofde gedetineerd te 's-Gravenhage, we gens meineed: 1 maand gevangenisstraf. De regeling schijnt niet goed te functionneeren. Het gaat met de levensmiddelenvoorzie ning in Duitschland toch niet van een leien dakje, de hoopvolle stemming van Zater dag, toen men de nieuwe distributiekaarten in ontvangst nam, ten spijt. Er komen zoo schrijft men aan de Maasbode vele klachten over de grens, maar de geweldige controle op de stemming der bevolking, maakt een ontevreden uiting van beteeke- nis onmogelijk. Zoo vertelde een inwoner van een groo te stad, dat niettegenstaande de aanwezige bons, hij in geen 5 dagen vleesch had ge had. Op de vraag, of hij dan niet recla meerde, zeide hij, dat dit toch niet hielp, omdat het er niet was en bovendienen toen maakte hij met den duim een rug- waartsche beweging. ,,'t Gaat mis", zoo kwam het recht uit zijn hart. Dinsdagavond kwamen over de grens drie Nederlandsche arbeiders, die door bemid deling der arbeidsbeurzen te Rotterdam en Leeuwarden te werk waren gesteld bij de Herman Göringwerke bij Brunswijk. Hun reis per spoor van Brunswijk naar de Ne derlandsche grens had 27 uren geduurd. Ze waren weggegaan, omdat ze geen eten genoeg kregen, 's Avonds te voren hadden ze van den honger hun rantsoen van den volgenden morgen reeds opgegeten. Daar om gingen ze naar huis. Er zijn daar nog ongeveer 100 Nederlanders, die, omdat ze geen familie in het vaderland hebben, wel bij de Göringwerke zullen blijven. Voor enkele weken werkten daar nog een 5000 arbeiders, die allen in barakken zijn ondergebracht, maar hun aantal was door de oproepingen aanmerkelijk geslon ken. Velen van die arbeiders hadden in de barak een radiotoestel en er werd veel ge luisterd naar buitenlandsche stations, tot dat op zekeren avond alle toestellen door de politie werden weggehaald. Woensdagmorgen vervolgt het ver haal spraken we drie zeelieden, die ge varen hadden op den 14-daagschen dienst Rotterdam—Cardiff van een Zweedsche maatschappij op het s.s. „Ilse". Toen de boot in Cardiff lag, wilde de stuurman-ma chinist wegens het mijnengevaar niet lan ger varen en werd de boot naar Gotheborg overgebracht. Hier monsterden de Rotter dammers af en gingen naar Tralleborg. Hier kregen ze van de Duitsche grenscon trole bons voor brood, vleesch en eieren voor twee dagen, tijdens hun verderen tocht naar Nederland. Ze hebben op geen enkel station iets voor hun bons kunnen krijgen, zoodat ze wisselden met hun me dereizigers of fruit kochten. (Msb.) Middelburg. 5 October. Fruitvei ling. Appels: Transparant de Croncel 2-9 c.; Jac. Lebel 16 c.Bismark 14 c. Lemoenappel 68 c.Sterappel 28 c.; Groninger Kroon 39 c.; Goudreinet 4 c.; Bouwmansreinet 48 c.; Cox Oranjepip- ping 1415 c.; Witte Ribbing 37 c.; Campagnezoet 36 c.; Tuinzoet 68 c. Roode Ribbing 46 c.Frambozenappel 49 c.; Bellefleur 5 c.Notarisappel 35 c.; Bijenkorf 7 c.Manks Codlin 6 c. Peren: Doyenne de Commise 917 c.; Conférence 10 c.William Duchesse 57 c.Gieser Wildeman 68 c.Beurré Alex ander Lucas 67 c.idem Clairgeau 46 c.; idem Hardy 1219 c.; idem Aremberg 71 1 c.idem Durandeau 5 c.Nouveau Poiteau 28 c.Due de Brabant 8 c. Pondspeer 35 c.; Bonne Louise 712 c.; Soldat Laboureur 58 c.; Legipont 715 c.Carbonkel 4 c.Perzikpeer 4 c. Druiven: Franckenthaler 1721 c.; Black Alicante 1620 c.; Muskaatdruif 2122 c. Frambozen 2836 c.; Bramen 1518 c.alles per kg. Ananasmeloenen 612 c.; Suikermeloe nen 28 c.; Netmeloenen 28 c.; Perzi ken 36 c.; alles per stuk. Goes, 5 October. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Groote veiling: Zure kroetappels 1,902,10 per 100 kg. Kleine veiling: Appels: Goudreinetten extra 1116idem A 8,5013; idem B 69; idem C 46,50; Notarisappels extra 1112; idem A 911; idem B 5—8; id. C 4; Sterappels extra 1015; idem A 8 13; idem B 511; idem C 3,505,50; Transp. de Croncels extra 9,5014; idem A 7,5013; idem B 4,50^9,50; idem C 46; Cox Oranje Pipp. extra 2125; idem A 1724; idem B 1419; idem C 79; Allington Pippin 36,50; Bramley Seed ling 34; Ellisons Oranje 16; Fr. Goud reinetten 36,50 Gron. Kroon 25; Glo rie van Holland 5—11; Hondsmuil 2,50— 3; Jac. Lebel 2,504; Jonathan 29,50: Lanes Pr. Albert 2—3,50; Lemoenappel 3 12; LaxtonSuperbe 410; Mancks Codlin 36,50; Paradijsappels 3; Zure Bellefleur 2—5,50 alles per 100 kg. Zoete appels: Bruinzoet 2,507; Cam- nagnezoet 35; Pomme d'Oranje 25,50; Zoete Ermgaard 36,50; Zoete Holaart 1 —3; Zoete Ribbeling 3; Kroet en valap- pels 0,503, per 100 kg. Peren: Beurré Alex. Lucas extra 911, idem A 9—11, idem B 6,50—10, Doyenné du Cornice extra 1622, idem A 1521, idem B 1417, Maagd,eperen extra 7,508,50, idem A 7—8,50, idem B 7, Nouv. Poiteau extra 6—7,50, idem A 6—7,50, idem B 5— 6,50, idem C 3,50—5, Zwijndr. Wijnpeer ex tra 11—12, idem A 1011, idem B 7,50—9, Alexandrine Drouillard 4,5010, Bruine Chaumontel 3,50, Beurré Clairgeau 210, idem Durandeau 3—10, idem d'Arenberg 3- 6, idem Lebrun 3,50, idem Hardy 12—13, idem d'Amanlis 7, idem Superfin 4,50—12, Conférence 4,50—14, Dubb. Bergamotten 3,50, Des Deux Soeurs 48, Groene Chau montel 23, Gieser Wildeman 2,508, Her- zogin Elsa 4,50, Jodenperen 4, Kleiperen 3- 5,50, Le Curé 24, Leghipont 9—11, Louis- se Bonne d'Avr. 7,50—20, Pondsperen 2,50- 5, St. Remy 34,50, Winter Bergamotten 2,504, Zoutewelleperen 2,504,50, Kroet en valperen 0,503, per 100 kg. Diversen: Blauwe druiven 1320, Black Berry 15—26, Tomaten 7,50—9, per 100 kg. Noten 0,60, per lOOstuks. Patrijzen 0,24, p. stuk.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3