STADSNIEUWS STADSNIEUWS SPORTNIEUWS UIT DE PROVINCIE {Ingez. Med.) MIDDELBURG GOES Ds. J. J. HOMBURG OVERLEDEN. Fransche sleepbooten te Vlissingen. VRIJWILLIGE BURGERDIENSTEN IN ZEELAND. VLISSINGEN WEERBERICHT WALCHEREN BEURS VAN AMSTERDAM. ZUID-BEVELAND Landbouwers, opgelet! BEURSTHERMOMETER WOENSDAG? INGEZ0NDEN STUKKEN NOGMAALS: DE BURGEMEESTER VAN NIEUW EN ST. JOOSLAND. RECHTSZAKEN EEN MAAND GEVANGENISSTRAF VOOR DIERENMISHANDELING. OPLICHTING VAN OUDEN MAN, VALSCHE KALVERSCHETSEN. DE WACHTCOMMANDANT GING SLAPEN, AARDENBURG DE TER AARDEBESTELLENG VAN WIJLEN KORPORAAL-KONSTABEL GROOTJANS. Nader vernemen wij, dat het vertrek uit Souburg van den stoet, waarmede het stof felijk overschot van wijlen den korporaal konstabel C. Grootjans morgen naar de laatste rustplaats zal worden gebracht, na der bepaald is op één uur en de plechtig heid op de algemeene begraafplaats alhier op twee uur. Ter aanvulling van het verslag over de opening van den Bazaar in huize de Abdjj (zie 2e blad), deelen wij nog mede, dat daarbij ook de inspecteur van het l.o. de heer C. Wit, van zijn belangstelling bljjk gaf. Gunning. De electr. installatie van de in aan bouw zijnde openbare Ulo-school in de Voorstad, is gegund aan Jae. van Zwee» den, Groote Markt, als laagste inschrij ver voor de som van 1298,. (D.Z.) Aan de Hervormde school (Laan van Nieuw Guinea) te Utrecht is benoemd tot onderwijzer de heer A. A van Damme te Middelburg. P. O. KERKHOVE OVERLEDEN. Slachtoffer van onbewaakten overweg Het slachtoffer van den onbewaakten overweg aan den Molenweg te Kloetinge, de hr P. C. Kerkhove is gisteravond in het Gasthuis Oostwal overleden. Naar we reeds meldden was de heer Kerkhove 78 jaar. Na het ongeval is hij bijna steeds buiten bewustzijn geweest en alleen gisteren kwam hij nog even bij kennis en merkte toen op, dat hij van den trein een flinke klap had gekregen. Veel pijn schijnt hij niet meer geleden te hebben. RIJWIELPAD OOSTSINGEL. Wij vestigden er reeds enkele malen de aandacht op, dat de Oostsingel thans door alle voertuigen alleen aan de rech terzijde mag bereden worden. Het rijwiel pad mag zoodoende dus alleen bereden worden als men van de richting HBS^in de richting Voorstad rijdt, men het 'dus rechts van zich heeft. Zooals steeds heeft de politie de nieu we bepaling soepel toegepast en een paar weken volstaan met het geven van waar schuwingen. Deze week echter is het daarmede afgeloopen en gisteren viel het eerste slachtoffer, werd J. C. L. Y. be keurd wegens het linkshouden op den Oostsingel. Een schip op 't zand is een baken in zee! Op 70-jarigen leeftijd is te Goes tot droefenis van allen, die hem kenden, ds. Jac. Joh. Homburg overleden Op 26 Augustus was deze algemeen ge ziene en geliefde figuur 70' jaar gewor den, waarin wij aanleiding zagen een ar tikel aan hem te wijden, dat aller in stemming bleek te hebben. Ds. Homburg was iemand, die hartgrondig met het ge beuren in Goes medeleefde en die vooï tallooze zaken spande, welke hij in her belang van jiet algemeen achtte. De overledene zal een groote leege plaats achterlaten in veler hart VOETBAL. VERGADERING G.V. EN A.V. „GOES". De G.V. en A.V. „Goes" hield gister avond in „De Landbouw" haar algemeene jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer P. Koster. In zijn inleidend woord wees spr. o.a. op de moeilijke omstandig heden en maande hij de leden vooral nu achter het bestuur te staan en eventueele bezuinigingen zonder mopperen te aan vaarden. De hr. -M. J. C. de Kok gaf in zijn uitvoe rig jaarverslag een goed overzicht van het achterliggende jaar en een niet minder uit gebreid verslag was door den penningmees ter, den heer A. J. Nordlohne ingediend. Ondanks dat de ontvangsten met f 737 ver minderen, sloot de rekening nog met een batig slot van f 31, Beide verslagen wer den onder dank goedgekeurd. De aftredende bestuurs- en commissie leden werden bij acclamatie herkozen. De contributie werd onveranderd vastgesteld. Nadat nog verschillende huishoudelijke zaken behandeld waren stelde de heer H. van Benthem, eere-voorzitter, voor, de hrn. P. Schrijver, te Kapelle, en A. Daniëlse, die beiden 20 jaar lid der vereeniging waren en al dien tijd in het eerste elftal speelden, te benoemen tot lid van verdienste. Dit voorstel werd aangenomen, waarna de hr. Koster nog mededeelde, dat de bedoeling was, zoo spoedig de omstandigheden dit toelaten, een feestavond te beleggen om daarop beide leden, onder aanbieding van een blijvend aandenken te huldigen. 0 Gedurende eenige dagen heeft in de Vlis- singsche haven een groot aantal Fransche sleepbooten gelegen, welke booten door Ne- derlandsche sleepbooten, naar hier waren gebracht. Deze Fransche sleepbooten ble ken te zijn zoogenaamde Rijnsleepers, wel ke thuis behoorden in Straatsburg. Deze booten deden dienst als sleepers voor de Rijnvaart. Toen de oorlog tusschen Duitschland en Frankrijk dreigde hebben deze sleepbooten getracht een goed heenkomen te zoeken naar ons land, hetgeen wonderwel is gelukt. Naar wij vernemen is slechts één sleepboot door de Duitschers buitgemaakt. Eenmaal in ons land aangekomen zijn de machines stop gezet, de stuurhut dicht ge timmerd, waarna de Fransche booten door Nederlandsche collega's werden verder ge sleept. Het doel van de reis is Rouaan in Frankrijk. Een twintigtal van deze sleep booten heeft sinds Vrijdag in de haven te Vlissingen gelegen. Naar wij verder vernamen hebben zich moeilijkheden voorgedaan met de opvaren den. Te Dordrecht is namelijk aan boord geplaatst een aantal Poolsche vischers, af komstig van de zeevisscherij te Schevenin- gen. Nu deze visscherij niet meer wordt uitgeoefend, heeft de Nederlandsche re geering de Polen op de Fransche sleepboo ten geplaatst, om op die wijze deze vreem delingen uit ons land te krijgen. Eenmaal te Vlissingen aangekomen ble ken deze Polen er echter weinig voor te voelen om naar Frankrijk te gaan, omdat zij daar dienst zouden moeten nemen in het in Frankrijk gevormde Poolsche leger. Een aantal dezer Polen heeft het opont houd te Vlissingen aangegrepen om van boord te verdwijnen. Waarschijnlijk zijn zij naar Scheveningen teruggekeerd. De po litie is van een en ander in kennis gesteld. Intusschen zijn vanmorgen verschillende dezer Fransche sleepbooten van uit Vlissin gen vertrokken. Zij zullen langs de Neder landsche en Belgische kust naar Frankrjjk varen. Op deze wijze kunnen zij binnen de ter ritoriale wateren blijven, zoodat er voor een goede overkomst weinig gevaar bestaat. Zonder twijfel zullen dezer dagen nog meer van deze sleepbooten van Vlissingen naar Frankrijk vertrekuen. VER. VAN ZEEUWEN „ZEELANDIA" TE 's-GRAVENHAGE. Vrijdag jl. gaf bovengenoemde Vereeni ging in „Den Hout" haar eersten seizoen avond. Na 't zingen van het Clublied open de de voorzitter, de heer A. de Vlieger, deze bijeenkomst Daarna hield de heer G. Houtekamer uit Kloetinge, secr. dei Prov Zeeuwsche Vereeniging voor Vreem delingenverkeer, na door den oud-burge meester van Goes, den heer G A. Hajenus te zijn ingeleid, een causerie over Zeeland in verband met het reizen naar en ver blijven in onze provincie. De spreker liet alle eilanden in 't kort de revue passeeren, daarbij voor de Haagsche Zeeuwen datge ne vermijdend, wat bij velen hunner groo- tendeels bekend is. De nadruk werd spe ciaal gelegd op die streken en plaatsen van Zeeland, die uitmunten door haar schoonheid en de vele bezienswaardighe den, daarbij telkens de typisch Zeeuw sche gewoonten illustreerend. De verdere avond werd gevuld met enkele voordrach ten door de Zeeuwsche leden, terwijl een en ander werd afgewisseld door muziek en dans. Bovendien werden verschillende demonstraties gegeven van de nieuwste dansen door Mej. Kuijpers en denheer Kuijpers Jr., welke dansen bij de aanwe zigen zeer in den smaak vielen. De leden en donateurs bleven'"tot 12 uur in gezel ligheid bijeen. "De zaal was goed bezet en deze openingsavond mag als zeer ge slaagd worden beschouwd. Gistermiddag had ten stadhuize te Goes onder leiding van den gep. generaal W Froger, inspecteur der Burgerwacht en Commissaris der Vrijwillige Burgerdiens ten, een vergadering plaats van burge meesters uit Zeeland, uitgezonderd die van Walcheren en Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen. Op deze vergadering hield kapitein Batenburg, adjunct-inspecteur der Vrijwillige Burgerdiensten een uit voerige uiteenzetting over de organisatie dezer diensten, zooals die voor Zeeland wensehelijk is. PRIJSOPDRIJVING. De politie heeft naar aanleiding van klachten inzake prijsopdrijving ingegre pen bij het filiaal van de Bata alhier (Men zie 2e blad) .Dit ingrijpen geschied de nadat eerst overleg was gepleegd tus schen den commissaris van politie en de ju stitie. Vierhonderd paar schoenen zijin giS' teren in beslag genomen. Zij zijn met een postauto van het filiaal van de Bata naar het politiebureau overgebracht. FIETSENDIEF GEARRESTEERD. In den afgeloopen nacht omstreeks 12 uur is door de recherche alhier in een café aangehouden een 30-jarige man, die hier ter plaatse» een rijwiel had verkocht, dat kort geleden te Vlissingen was gesto len en welk rijwiel behoorde aan iemand uit Middelburg. De man is naar het bureau van politie overgebracht en in bewaring gesteld. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: krachtige tot matige O. tot Z.O. wind, helder tot half bewolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur, plaatselijk lichte nachtvorst op beschutte plaatsen UKKEL: matige tot vrjj sterke wind uit N. richtingen, schoon weer, heldere hemel, vrij koud gedurende den nacht, met een minimum temperatuur van 5 tot 0 gr. Do 5 Oct. Zon op: 7 h 08; onder: 18 h 29. Licht op: 18 h 59. Maan op: 22 h 58; onder: 13 h 59. L.K. 6 Oct. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: October. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 5 6.06 18.37 12.39 Vrjjdag 6 7.00 19.37 1.06 13.29 Zaterdag 7 8.06 20.59 2.03 14.42 Westltapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldlnge: October. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 5 7.50 20.12 1.20 13.40 Vrijdag 6 8.37 21.06 2.09 14.27 Zaterdag 7 9.37 22.24 3.05 15.36 BALDADIGHEID. Het kwam den laatsten tijd herhaalde lijk voor, dat garagehouders en leveran ciers van uit een openbare telefooncel wer den opgebeld en bestellingen ontvingen. Wanneer de auto of de goederen aan het opgegeven adres kwamen, bleek men al daar van niets te weten. Daar een en an der voor de betrokkenen groote schade opleverde, werd de politie in den arm ge nomen. Deze heeft van dit oogenblik af bijzondere aandacht aan de openbare te lefooncellen geschonken. Dit heeft suc ces gehad. Gisteravond om 9 uur ontdekte een agent van politie in de telefooncel op het Beursplein een drietal 18-jarige jon gens. Zij bleken zich met het genoemde minderwaardige spelletje bezig te hou den. Zij werden naar het politiebureau overgebracht, waar zij bekenden ook de daders te zijn van de dezer dagen plaats gehad hebbende dergelijke flauwe grappen. Amsterdam 1936-% 88%—88% Zeeuws. Hyp. B-3% 8383% Jities Service Cy. P. 1958 5 50%—51% A Amsterd. Bank 103%103 A Ned. Gist- en Spiritusf. 342 A De Schelde N.B. 41%—.— C Am. Smelt Ref. 42% ^11% A Houth. Alberts 8181 C Chesapeake Ohio 3332% Pref. Kansas City South 16% C Union Pac. Rr. 82%81 Ned. 38 1000-3 85%—86 O. Indie 37 1000-3 85%—.— A Koloniale Bnk. 158%—158% A N.I. Hbk. 600 110—110% C Ned. H. M. 1000 81—80 A. v. Berkels Pat. 30 C Calvé-Delft 67%—68 A Lever-Bros en Unilever 91-92-93% A Philips Gem. B. afg. 133%138-36 C Am. Car en Foundry 27%26%-27% Anaconda Cop. 26%25%-26% C Bethlehem St. 68%—65 Va-67% C Int. Nickel Cy. 36% C Kennec Copper 32%31%-% C Rep. Steel 21%—20%-% C U. States St. C. 57—55%-56% C North Am. Cy. 17%17% A Kon Petr. Mpij. 288%—282-84% C Contin Oil Cy. 21%21 C Phillips Petr. Comp. 33%33% C Shell Union O.C. 11%—11%-% C Tide Water Ass. Oil 10%10%-% A Ned. Scheepv. U. 116%—115%-16% A H.V. Amsterdam 369%370 A Java Cult. Mij. 203%203 A N.I. Suiker U. 215—210 A Deli Batavia 108108 Deli Mij. 1000 140—141 DOMBURG. Door den burgemeester is op verzoek van „Het Roode Kruis" een commissie samengesteld ter behartiging van de belangen van den bloedtransfusie dienst ter dezer plaatse. Behalve den burge meester, mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerken, hebben in deze com missie zitting genomen de. heer W. Brand, voorzitter der afd. Domburg van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming en dokter B. Vaandrager. Deze laatste heeft zich bereid verklaard aanmeldingen in ontvangst te nemen van hen die zich voor dezen dienst beschik- maar stellen en deze personen op ge schiktheid te keuren. YERSEKE'. Inzake de plannen tot ruil verkaveling in het raadsverslag van Vrij dag 11. is een fout geslopen! Geschreven werd, dat bij niet slagen van de ruilver kaveling de gemeente de onkosten zot» moeten betalen. Dit is onjuist De voorz. heeft gezegd: B. en W. stellen voor om- met de gemeenten SchoreKruiningen en Wemeldinge» een gemeenschappelijk ver zoek te richten tot Ged Staten om een onderzoek te doen instellen naar de mo gelijkheden van ruilverkaveling in de Yerseksche Moer. Hieraan zijn voor de gemeenten geen onkosten verbonden. Indien de verkaveling niet doorgaat zijn de on kosten voor het R ij k. An ders worden ze door belanghebbenden ge dragen. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen een visscher die met ijzeren welies vischte. De wet verbiedt dit na drukkelijk, alleen houten vischtuig is toe gestaan. Denkt aan den Coloradokever Daar de mogelijkheid bestaat, dat thans bij het rooien van aardappelen Colorado kevers in den grond worden gevonden óp plaatsen, waar dit insect dezen zomer in het loof niet opgemerkt is, wordt door den Plantenziektenkundigen Dienst verzocht bij het rooien er nauwkeurig op te letten of in den grond de gele kever met zwarte strepen op de dekschilden aanwezig is. In dien dit het geval blijkt te zijn, moet het insect onmiddellijk gedood worden en moet op die plaats en in de omgeving zorgvuldig naar meer exemplaren in den grond ge zocht worden. Tevens moet dadelijk van het voorkomen aangifte gedaan worden ten gemeentehuize onder inlevering van de gevonden en ge> doode kevers, opdat door den Plantenziek tcnkundigen Dienst de noodige maatrege len tot uitroeiing van het insect ter plaat se genomen kunnen worden. Het is van het grootste belang, dat alle aandacht bij het rooien aan de mogelijkheid van het voorkomen van den Coloradokever geschonken wordt, want dan is het nog mogelijk hem op de plaatsen, waar hij ge vonden wordt, uit te roeien, en daardoor wordt verspreiding van het insect in de om geving het volgende jaar met aile onaange name gevolgen daarvan voorkomen. TWEE VILLA'S AFGEBRAND. Gisteren is door het omvallen van een petroleumtoestel brand uitgebroken in een groote villa aan den Doodenweg te Gar deren. In minder dan geen tijd stond het huis in lichter laaie. De hoog uitslaande vlammen tastten het rieten dak van een tweede villa aan. Beide perceel en brandden tot den grond toe af. Van de inboedels kon niets worden gered. De brandweer uit Bar neveld stond voor een hopelooze taak, daar water ontbrak. Verzekering dekt de schade. Schepen - Rubber - Tabak - Suiker - - Obl.Markt Philips Industrie Amerika Unilever Markt KoninkL A Senembah 124%124%-28 C Baltimore en Ohio 6%6% C Southern Pac. Cy. 1413%-% A Southern Rlw. 15%14% A Amst. Rubb. "C. 197%—198%-97 A Deli-Bat Rubh. 153%—152-53 A Hessa Rubber 117114% A Serbadjadi SR. 108%—105%-04% WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden. Gister* 7,58 7,54% 75.-74,87% 4,30 4,28 31,55 31,55 1,88% 1,87%- O Tot dusver mocht ik geen antwoord van den burgemeester van Nieuw- en St. Joosland aantreffen op de ernstige be schuldigingen, die ik Vrijdag, 29 Sept. in Uw blad aan zjjn adres gericht heb. Woensdag 27 Sept. jl. is het nieuwe co mité door den burgemeester, die slechts eere-voorzitter is, in vergadering bijeen geroepen. Hij ging dus weer buiten zijn boekje, want bijeenroeping van het comi té is het werk van den voorzitter. In dit geval had dit moeten geschieden door wet houder C. Polderdijk. De bijeenkomst werd gepresideerd door den eere-voorzitter. Uit betrouwbare bron vernam ik dat er harde noten gekraakt zijn. De heer Polderdijk laakte de hou ding van den burgemeester tegenover mij, waarop de burgemeester in woede uit barstte en den heer P. van NSB-sympa- thieën verdacht. Maar als dat bleek, dan zou hij hem door den Commissaris der Koningin als wethouder laten schorsen!! Hij dreigde den heer P. tevens weer eens met den officier van justitie. De heer Polderdijk is vroeger reeds op een klacht van den burgemeester voor een futiliteit bij den officier moeten verschijnen. De plaatselijke marinecommandant, die even eens aanwezig was,' verweet den burge meester dat hfj hem achter zijn rug bij den commandant van Zeeland beklad had. Hij haalde een brief te voorschijn, die de burgemeester kort te voren aan den Commandant van Zeeland geschreven had en waarin hij den plaatselijken marinecom mandant van NSB-sympathieën verdacht, omdat hij den predikant verzocht had zich met mij in verbinding te stellen. Een en ander typeert de mentaliteit van dezen burgemeester. De bijeenkomst wordtt hans door de comitéleden be schouwd als niet door het nieuwe comité uitgeschreven, omdat de burgemeester als eere-voorzitter daartoe niet het recht had. Alle leden van het eerste-comité en ook het" meerendeel van het tweede zijn 't volkomen eens met hetgeen ik in de beide ingezonden stukken heb vermeld en van de volwassen bevolking zeker 98 fc. Verder nog het volgende: Op 4 Sept. jl. is door mij aan den com mandant der marinetroepen alhier een bedrag van 100 gezonden, waarvan 50 bestemd was voor de militairen in deze gemeente en 50 voor de gemobiliseerde militairen in het geheele land. Aan de schenking voor de militairen ter plaatse was door mij geen enkele voor waarde verbonden. In de bijeenkomst van Woensdag 27 Sept. insinueerde de burgemeester, dat ik met die schenking politieke propaganda beoogd had! Tenslotte kan ik nog meedeelen dat de ex-voorzitter van „Volksonderwijs" zonder opgaaf van redenen door den burgemees ter uit de Burgerwacht is gezét. Die re denen heeft de burgemeester wel mede gedeeld in een bijeenkomst van de Bur gerwacht, waarbij de betrokkene echter niet aanwezig was. Door te weigeren om op bevel van den burgemeester voor het voorzitterschap van „Volksonderwijs11 te bedankeri hart de betrokkene zich verzet tegen het wet tig gezag (het hoofd der gemeente) wes halve hij niet in de Burgerwacht thuis hoorde!!!! J. K. Mesu. De politierechter te Middelburg heeft den; landbouwer A. V. te Koudekerke wegens dierenmishandeling tot een gevangenisstraf van twee weken veroordeeld, welke straf de advocaat-generaal bjj het Haagsche Ge rechtshof verhoogd wilde zien tot zes we ken gevangenisstraf, daar het hier een zeer ernstig geval betrof. Verdachte heeft in zijn schuur een aan tal honden vrijwel zonder voedsel en in sterk vervuilden toestand langen tijd opge sloten gehouden. Het Hof veroordeelde den landbouwer tot één maand gevangenisstraf. De Middelburgsche rechtbank heeft den 27-jarigen koopman J. A. D. wegens op lichting van een ouden man tot zes maan den gevangenisstraf veroordeeld, van welke straf de advocaat-generaal bij het Haag sche Gerechtshof bevestiging heeft gevor derd. Met eenige anderen had verdachte den ouden man waardelooze brillen verkocht en zich daarna voor ambtenaar van den op sporingsdienst uitgegeven. Het Hof heeft dezelfde straf v o o r- waardelijk opgelegd. Wegens uitlokken tot het maken van val- sche kalverschetsen heeft de Middelburg sche rechtbank den 51-jarigen slager J. Af van E. te Sluiskil, ondanks zijn ontkente- nis, veroordeeld tot vier maanden gevange nisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis, van welk vonnis de advocaat-ge neraal bij het Haagsche Gerechtshof in hoo- ger beroep bevestiging vorderde. Het Hof legde verdachte dezelfde straf op„ De gewoon dienstplichtige sergeant F. H. bij het luchtvaartregiment te Soesterberg was in den nacht van 4 op 5 Juli van dit jaar als commandant van de wacht in een geparkeerd staand motorrijtuig gaan sla pen en heeft de wacht aan een ander over gelaten. De krijgsraad legde hem daarvoor een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand op, met verlaging tot den stand van soldaat. Vooral tegen deze laatste straf had hij bezwaar en hij teekende hooger beroep aan. De advocaat-fiscaal bij het Hoog Militair gerechtshof, mr. J. U. Polman, achtte be klaagde mede in verband met zijn overig militair strafregister, niet geschikt voor een verantwoordelijke positie en vorderde gis teren bevestiging van het vonnis van den krijgsraad in zijn geheel. De uitspraak volgt later. GEWAARDEERDE GASTVRIJHEID. Mijnheer de Redacteur, Vrijwel alle gemobiliseerde soldaten, die in Middelburg liggen, hebben ondervonden, hoe gastvrij de Middelburgers zijn. En voor die gastvrijheid, die door ons op zoo hoo- gen prijs wordt gesteld, wilde ik om een klein beetje ruimte vragen in Uw blad. Ik gebruik hier 't woord „ruimte". Over dat eene woordje #had ik uit naam van alle hier gelegerde soldaten wat te zeggen. Toen wij uit onze plaats van opkomst hier arriveerden, doodmoe van de reis, zag men weldra langs de huizen, groepjes sol daten staan, lurkend aan 'n kopje thee of koffie, hetgeen door verschillende vriende lijke ingezetenen ons gepresenteerd werd. En op veel plaatsen kon men bij 't terug brengen van 't ledige kopje hooren: Als je je 'savonds verveelt, dan kom je maar 'n kopje thee drinken. En in veel gevallen is die uitnood.iging aangenomen, omdat de Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent J. BRUYNOOGE. soldaten voelen, dat er „ruimte" is voor hen en omdat de burgers uit Middelburg beseffen, dat een soldaat behoefte heeft aan hartelijkheid, aan gastvrijheid, aan „ruimte", die hem 's avonds, na z'n dag- marsch, aan een tafel, die in 't een of an der gastvrije huis staat, aangeboden wordt. En die „ruimte", die door de meesten Uwer lezers zoo graag afgestaan, ik zou haast zeggen opgedrongen wordt, is iets waar voor wij hun nooit genoeg kunnen bedan ken. En daarom kies ik dezen weg, in de hoop, dat ik een klein begrip geef van de weldaad, die men doet aan de soldaten, die thuis alles achterlieten en hier. zooveel huiselijks terugvinden. Weldoeners, en vooral gij, die Uw „ruimte" nog bijna dagelijks aan velen van ons af staat, weet, dat gij iets doet, dat ons mo reel sterkt en wees ervan overtuigd, dat alle soldaten, die hier in Middelburg lig gen, straks als er vrede is met „ruimte" in hun hart aan Middelburg denken en Mijnheer de Redacteur, u kunt er zeker van zijn, dat de „ruimte" in Uw blad aan ons afgestaan door ons in warmen dank gewaardeerd wordt. Een soldaat-„theedrinker

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2