Het nieuwe gemeentehuis van Souburg. Polder Walcheren Bieten rooien PUROL Een rondwandeling door het fraaie gebouw. Twee militairen te Weert aangevallen. De najaarsvergadering. RADIO-PROGRAMMA AANBESTEDINGEN AGENDA VBBX Het nieuwe gemeentehuis \an Oost- en West-Souburg is voor velen alweer een be kende verschijning geworden. Door de tijds omstandigheden neeft de oorspronkelijk vastgestelde otiicieele opening niet kunnen plaatsvinden. Het gemeentebestuur heeft echter op j.l. Zaterdag gelegenheid gege ven het nieuwe gebouw te bezichtigen, van welke gelegenheid wij met talrijke ande ren dankbaar gebruik hebben gemaakt. Men hermnert zich, dat de bouw van dit gemeentehuis een zeer lange voorgeschie denis heeft gehad. De noodzakelijkheid van een nieuw en grooter gemeentehuis werd reeds lang gevoeld, maar het vlotte niet met de plannen. Zoo werd in 1935 als noodoplossing nog een lokaal der openbare school inge richt voor gebruik door de secretarie. In 1936 echter verklaarden Gedep. Staten zich bereid tot den bouw hun medewerking te verleenen. Dat was een groote stap in de goede richting. Over de verdere geschiedenis van den bouw vertelt de burgemeester, de heer A. H. S. Stemerding, ïn een gedenkboekje het volgende. Het was in hetzelfde jaar, dat het Ge meentebestuur zich tot 'het Werkfonds wendde, om finantieelen steun. Het was eerst ongeveer 1% jaar later, dat deze werd toegezegd, zoodat op 26 November 1937 een architect kon worden aangewezen. Daarna is rusteloos voortgewerkt en zijn door den Souburgschen architect L. M. Naaktgebo ren de plannen ontworpen, welke de goed keuring der Provinciale Schoonheidscom missie en alle Haagsche instanties konden verwerven. Het spreekt welhaast van zelf, dat bij het ontwerp rekening is gehouden met een voortschrijdende uitbreiding der gemeente en dat een gebouw werd ontwor pen, dat op een gemeente van 10.000 zielen is berekend, terwijl thans het aantal inwo ners 5500 bedraagt. Op 14 October 1938 kon de bouw worden aanbesteed. Van de meer dan 50 inschrij vers was de hoogste inschrijving f 60,200, terwijl de Firma J. M. Goedemondt uit Vlis- singen met f 39.900 de laagste was, zoodat deze het werk werd gegund. Half November werd de eerste spade in den grond gestoken en weldra was de bouw aangevangen. Ieder die thans het voltooide gebouw beziet, moet erkennen, dat het project zeer goed is geslaagd. De stijl sluit aan bij de omgeving, terwijl het toch on middellijk opvalt door zijn representatief karakter, waartoe de met een torentje be kroonde middenbouw met twee zijvleugels zeer bijdraagt. De totale bebouwde opper vlakte is 370 m2, de kubieke inhoud 3500 M3. De geheele frontbreedte van het ge bouw is 30 meter. De voorgevel is op het Zuiden gelegen en ongeveer 20 m achter de rooilijn opgetrokken, zoodat een royaal plein met plantsoen voor het gebouw is ge legen. Bij volksfeesten of nationale gebeur tenissen zal het onmiskenbare voordeel blij ken, dat Zoowel de Kanaalstraat als de recht tegenover hetGemeentehuis gelegen Braamstraat duizenden kunnen bevatten. Nadat de gewapend-beton-constructie ge reed was gekomen, kon op Woensdag 22 Februari 1939 in het bijzijn van vele ge- noodigden de eerste steen worden gelegd, waartoe de burgemeester door den Raad was uitgenoodigd. Op 28 April was met den bouw het hoog ste punt bereikt. Zonder eenige stoornis of tegenslag kon de bouw worden voortgezet en beëindigd. De inrichting'. De hoofd-ingang van het gebouw geeft toegang tot een vestibule, waarin men twee gedenktafels vindt, welke herinneren aan den bouw. Twee tochtdeuren met glas-in- lood-ramen, voorstellende Handel en Nij verheid, geschenk van de Middenstandsver- eeniging „Nemidso", geven toegang tot de ruime hall. De wanden dezer hall zijn rond om bezet met bruin getinte glazuurtegels, terwijl de vloer met blonde gres-tegels is gedekt. Aan den linker muur ziet men een fraai bronzen borstbeeld, voorstellende Phi lips van Marnix, Heer van St. Aldegonde, wiens kasteel eertijds in West-Souburg stond. Aan den tegenovergestelden wand hangt een fraai bijna levensgroot portret van H. M. de Koningin. Op de hall komen uit de Burgemeesters- en Secretariskamer, terwijl twee openslaan de deuren, eveneens van gebrandschilderde ramen voorzien, toegang geven tot de wachtruimte van de Secretarie. Voor het publiek is deze te bereiken door een deur in den rechter-zijgevel. Op deze wachtruim te komen uit de Bodekamer, de Kamer van den Gemeente-Opzichter en de Secretarie. De Secretarie is een frisch, licht lokaal, van moderne stalen meubelen voorzien. Aan de Secretarie grenst de kamer van den Chef-Commies en de Secretariskamer. Ach ter een brandvrije deur ligt de kluis voor het dag-archief, die met een hand-lift in verbinding staat met den archief-kelder, welke onder het gebouw is gelegen. Deze bestaat uit drie kamers met stalen rekken, waarop de folianten en stukken van jaren her een plaats vinden. Geheel van elkaar gescheiden door brandvrije deuren, vindt men in den kelder van gewapend beton, te vens den ketel voor de centrale verwar ming, de automatische inrichting voor de te lefoon, benevens de wachtpost voor de luchtbescherming. De kelder is gemakkelijk te bereiken van uit de hall, onder de middentrap, waar zich de toegangsdeur bevindt. De trap naar boven voert naar een bordes, waar ze zich in tweeën splitst, zoodat men zoowel langs een linker- als rechtertrap op de bovengang komt. De •trap is eveneens belegd met blon de gres-tegels. Leuningen en wanden zijn bezet met dezelfde tegels als de hall, ter wijl de leuningen van de trap zijn afgedekt door zwaar gepolijst hardsteen. In het trappenhuis zijn een 8-tal zeer fraaie gebrandschilderde ramen geplaatst, waarvan de middelste vier een gesymboli seerde uitbeelding geven van de deugden, die een goed Gemeentebestuur behooren te sieren. Ze zijn een geschenk van het Ge meentebestuur en het gemeente-personeei. De vier andere ramen geven de emblemen der vereenigingen, die tevens de schenk sters er van zijn. Op de wachtruimten in den linkervleugel komen de kamers uit van den Gemeente- Ontvanger, de afdeeling voor Sociale Zaken en de Politie. Ook deze zijn voor het pu bliek van buiten uit te bereiken door deu ren in den linkerzijgevel. Aan de Politie kamer grenzen twee cellen, natuurlijk vol gens de moderne voorschriften ingericht. Evenals alle vertrekken in het geheele Ge meentehuis, zijn de cellen centraal ver warmd. In de Burgemeesterskamer worden tal van geschenken aangetroffen. Een groote en zeer mooie foto van Marnix van St. Al degonde, naar een schilderij, welke hangt in de kamer van den Burgemeester van Antwerpen, vond hier een plaats aan den wand. Het Gemeentebestuur van Antwer pen is de schenker er van. De gebrandschil derde ramen in de kamers van Burgemees ter en Secretaris zijn eveneens een ge schenk. Die in de Secretariskamer geven den gang van het menschelijk leven weer: geboorte, huwelijk, dood. De ramen in de Burgemeesterskamer laten de emblemen van Burgerwacht, Bijz. Vrijw. Landstorm en Nederlandsche Vereeniging voor Lucht bescherming zien. We komen thans tot een beschrijving van het meest representatieve gedeelte van het Raadhuis, n.l. de Raadszaal. De ingang er van ligt recht tegenover het trappenhuis, zoodat men zoowel beneden vanuit de hall, als boven vanuit de Raadszaal een fraai uit zicht heeft op dit trappenhuis met zijn ge brandschilderde ramen, waardoor het mooie Walchersche landschap den bezoeker toe lacht. De zaal, waar voortaan de Raad zal vergaderen, is ruim van afmeting, aan al le zijden voorzien van eiken betimmering en belegd met eiken parketvloer. Het pla fond wordt gedragen door kinder- en moer- balken, welke donkerbruin geschilderd zijn, afgezet met gouden lijstjes. Aan de balken hangen drie gesmeed ijzeren lichtkronen. Aan de Zuidzijde bevinden zich vijf ramen en twee glazen deuren, die toegang geven tot het balcon. Dit balcon heeft een ge smeed ijzeren hek en draagt twee dito lan taarns, de laatste een geschenk van de Gasfabriek. Aan den Oostwana van de Raadszaal hangt een royaal portret van H. M. de Koningin, boven de zetels van Burge meester en Wethouders. De stoelen der Raadsleden staan geschaard om een hoef ijzervormige tafel. Het ameublement van de Raadszaal, zoo wel als van de Burgemeesters- en Secre tariskamer, is naar speciale ontwerpen ver vaardigd en afkomstig uit een Zeeuwsche fabriek. De zeven bovenramen in de Raadszaal zijn alle gebrandschilderd en geschonken door diverse vereenigingen. In het midden vindt men het wapen van Souburg, geflan keerd door de wapens van Zeeland en Ne derland. Voorts vier ramen met de emble men van Handel, Scheepvaart, Arbeid en Landbouw, bronnen van bestaan der inwo ners van Souburg. De publieke tribune en de pers-tribune zijn toegankelijk door een aparte deur, te bereiken via de trap, welke tevens naar het woonhuis van den Concierge-Bode leidt. Dit huis ligt in den linkervleugel boven de vertrekken van Ontvanger en Sociale Za ken. De bovenvertrekken van den rechtervleu gel worden gevormd door Trouw- en Com missiekamer, benevens vergaderkamer voor het College van B. en W. Zoowel op de bovengang als in verschil lende deuren worden gebrandschilderde ra men aangetroffen, die door diverse vereeni gingen zijn geschonken. Boven de diverse vertrekken zijn ruime zolders, waar gelegenheid bestaat allerlei materiaal een goede bergplaats te geven. Het inwendige van den toren is vanuit den middenzolder te bereiken. Van daaruit heeft men een schoon vergezicht over ge heel Walcheren. Achter het Gemeentehuis staat de brand spuit-garage. Deze is centraal verwarmd. Voor den bouw van het Gemeentehuis zijn zooveel mogelijk materialen van Neder- landsch fabrikaat gebruikt. In totaal wer den ruim 200.000 klinkers verwerkt, bijna 100.000 kg cement, 18.000 kg beton-ijzer, bijna 10.000 dakpannen, 4882 kg balk-ijzer, 705 kg lood, 30.000 straatklinkers, 200 m2 wandtegels, 1685 m verwarmingspijp, 2000 m electrische draad, 80 binnendeuren en 80 stalen ramen en deuren. Niet alleen in de Burgemeesterskamer, maar in het geheele gebouw geven talrij ke geschenken blijk van het medeleven in wijden kring met het wel en wee van Sou burg. Eén van hen aan verwondingen overleden. Zondagavond omstreeks half elf zijn op den Parallelweg te Weert twee ge huwde miltairen door tot nu toe onbe kend gebleven daders aangevallen en zoo danig met messen toegetakeld, dat een hunner korten tijd later aan de bekomen verwondingen is overleden. Het slachtof fer N., afkomstig uit Waalwijk, heeft, nadat hij een ernstige snnwonde in den hals had gekregen, nog kins gezien een nabijgelegen café binnen te vlochten, waar hij hevig bloedende neerzeeg. Onmiddellijk werd geneeskundige en geestelijke hulp ingeroepen, die dan ook spoedig aanwezig was!, doch voor hem mocht geneeskundige hulp niet meer ba ten. Binnen korten tijd is hjj aan zijn verwondingen bezweken. Zijn metgezel, die een messteek in den rug hhd beko men werd naar het St. Jans ziekenhuis te Weert vervoerd. Militaire autoriteiten, alsmede rijks- en gemeente politie kwamen kort na het gebeurde ter plaatse en stelden, een on derzoek in. Zaterdagmorgen werd zooals reeds in het kort gemeld de algemeene verga dering gehouden van het Polderbestuur van Walcheren in de Abdij te Middelburg, onder voorzitterschap van mr. H F. Lantsheer. Met kennisgeving was afwezig de heer J. L van der Harst Met den voorzitter waren aanwezig 4 raden en 23 commissarissen. De geloofsbrieven van de herkozen com missarissen voor het gebouwd de heeren A L. J. Goethals en A. Jeronimus wer dén door een Commissie onderzocht en op haar advies Werd tot toelating van- beide heeren ook voor de volgende zit tingsperiode besloten. Polderrekening 1938 Bij de behandeling van de rekening van den polder over 1938, vroeg de heer JE RONIMUS voor de rekening van den ge bouwden eigendom een zelfde recapitula tie over te leggen als voor die van alle inkomsten en uitgaven. De VOORZITTER zegde overweging toe Hierna werd de rekening z.h s. goedge keurd, Dijkgescliot 1930. Het dag. bestuur had aanvankelijk voor gesteld over 1940 voor het gebouwd 1,40 per 100 belastbare opbrengst te heffen en voor het ongebouwd 19 voor het sc'notbaar- en 10,80 voor het vrij land per ha, De financieele commissie stelde echter voor deze beide laatste hef fingen te houden op 20 en 11,80 zoo als zij de laatste jaren waren. Een en an der met het oog op de huidige tijdsom standigheden. De VOORZITTER zeide, dat het dag bestuur bij nadere overweging met dit denkbeeld der Commissie accoord gaat en de vergadering sloot zich hierbij zonder hoofdelijke stemming aan. Duinverdediging Oostwatering Bij het voorstel om 4850 beschikbaar te stellen voor buitengewone werken aan de Oostwatering nabij het fort Den Haak, deelde de VOORZITTER mede, dat intus- schen de benoodigde som wel met 400 zal zijn verhoogd, doch dit was voor de vergadering geen beletsel om toch tot uitvoering van het werk te besluiten. Bijdrage verharding wegen onder Arnemuidenj. Het volgende voorstel was om ten hoogste 1505 bij te dragen in de kosten van verharding van dén Kraayenholschen weg en de beide daarop uitkomende we- gelingen en wel aan dé gemeente Arne- muiden. De heer FRANSE zeide, dat deze ver harding niet alleen voor de aan weg en wegelingen liggende landerijen, doch ook voor achterliggende van groote Deteeke- nis zal zijn. De vergadering nam het voorstel z.h s aan. Bijdrage verharding wegen onde> Aagtekerke. Het dag. bestuur stélde voor aan de- gemeente Aagtekerke ben bijdrage van ten hoogste 2827 te verleenen voor ver harding van den NieüWe Zandweg. Het Oude Wegeling en een gedeelte van de Zuiversche weg en van een gedeelte we geling uitkomende op den Nieuwe Zand weg De heer BOSSELAAR wees op de groo te beteekenis van deze1 verharding. Ook dit voorstel werd z.h's. aangeno men. Verkoop zijkanten wegen en grond De beide volgende voorstellen betrof fen verkoop van zijkanten wegen en wel tegen 10 cent per m2. Besloten werd tol verkoop van 1112 m2 aan het Rijk voor uitbreiding van het luchtvaartterrein Vlis- singen en 7150 m2 aan de gemeente Vrou wenpolder. Nog werd besloten aan den heer L. de Rijk te Mddelburg twee stukjes grond ieder van ongeveer 40 m2 te verkoopen voor 1 per ca zulks onder de gemeente Koudekerke. Intrekking der tijdelijke salariskorting. Het uitvoerig vermeld voorstel van de financieele commissie tot intrekking van de tijdelijke salariskorting op de salarissen der ambtenaren die na 1922 in dienst traden ad 3 pet. en voor den voorzitter en de ra den ad 8 pet. gaf aanleiding tot uitvoerige discussie. fH!a, De heer KOSTER bracht de finan cieele commissie een compliment voor het tamelijk lijvig stuk over dit onderwerp, waarvan spr. met belangstelling nota heeft genomen. Spr. achtte de aangevoerde mo tieven voor het voorstel onvolledig en meende dat desfijds het hoofdmotief voor de verlaging was het feit, dat de loonen der djjk- of polderwerkers waren verlaagd, zulks zonder medeweten van de algemeene vergadering. Het ging minder om de onge veer f 1000 bezuiniging, dan wel om be vrediging van het billijkheidsgevoel. Er is door een en ander een zeer schrijnende toe stand ontstaan en hoe eerder dit jaarlijks terugkeerend knagend refrein van de agenda kon worden afgevoerd hoe liever, maar spr. betwijfelde of het nu een geluk kig gekozen moment is. Vermoedelijk zal z.i. een volgend jaar door de tijdsomstan digheden het moment er wel zijn. De heer PORTHEINE zeide, dat dit voor stel wel geheel afwijkt van den gewonen gang van zaken, zooals men die bij den pol der kent. Men heeft hier een voorstel van de fi nancieele commissie niet naar aanleiding van een voorstel van het dag. bestuur, dat is een onbekend anticident. Men had als vorige jaren een voorstel om de korting te continueeren en daarover had dan ook de commissie moeten oordeelen en ook de ambtenaren hadden er over moeten worden gehoord. Men kan zich ook niet beroepen op een spoedgeval. De commissarissen kennen de begrooting 1940 nog niet en daarom is het beter het voorstel der commissie aan te houden tot de voorjaarsvergadering van 1940. DE VOORZITTER zeide, dat het dag. be stuur gemeend had niet weer met het voor- stel te moeten komen. De ambtenaren heb ben zich steeds niet met verlenging van de korting kunnen vereenigen. Door het nu uaimangige voorstel te verwerpen zou de vergadering zien voor voorzetting der kor ting verklaren. De heer PORTHEINE citeerde uit de no tulen van de vergadering van 24 September 1938, dat toen toch wel degelijk het voor stel tot verlenging is behandeld. De VOORZITTER zeide, dit als een for- meele handeling te beschouwen. De heer JERONIMUS meende, dat de Lnancieele commissie haar bevoegdheid te buiten is gegaan door het doen van dit voorstel. Wei hadden de drie leden als com missarissen het volste recht het voorstel te doen en als zoodanig wil de spr. het dan ook bezien. Hij had geen enkel bezwaar te gen voorstel. Voor uitstel kon spreker niet stemmen. Als men heelemaal geen besluit nam, zal men zeker tot normale salarissen komen, want dan is er niet tot verlenging van de korting besloten. De heer VAN LOO zeide, dat de ambte naren van den polder heel wat lager wor den beloond, dan die van andere overheids- Lchamen. De heer HOEGEN VAN HOOGELANDE wees er op, dat men weinig gezegd heeft over de materie zelve. Zeker de voorstel lers zijn drie commissarissen, doch zij zijn toch vereenigd tot een commissie en dan is dat toch niet zulkeen groot onderscheid. Spr. is tegen uitstel tot volgende jaar. Het werk der ambtenaren is boven allen lof verheven. Toch is er in de salarieering se dert 1925 een agfaande in plaats van een opgaande lijn. Men moet vooral nagaan, wat de ambtenaren kennen en dan ziet men dat de salarissen, ook zonder de kor ting aan den lagen kant zijn. De heer WISSE voelde voor aanhouden der kwestie, gezien ook de tijdsomstandig heden. De polder is reeds zwaar belast en dat de verlaging van het dijkgeschot niet kan voortgaan, is reeds een groote tegen valler, vooral ook voor de kleine grond bezitters onder de boeren. De VOORZITTER wees er met klem op, dat het niet gaat om een salarisverhooging, maar om opheffing van een korting. De heer JERONIMUS zeide, dat de drie commissarissen dit voorstel beter gelijk met dat inzake het dijkgeschot hadden kun nen doen dan als afzonderlijk voorstel. De salarissen gaan verre beneden die van de gemeenten Vlissingen en Middelburg. Spr. voelde niets voor uitstel. Het technisch personeel is nu reeds moeilijk' te krijgen. De heer LOEFF meende, dat de commis sarissen zoo moeilijk kunnen beoordeelen of er behoorlijke salarissen gegeven wor den of niet. De heer HOEGEN VAN HOOGELANDE meende, dat deze zienswijze een gevolg is van het kort commissaris zijn van den heer Loeff. Uitstel zal weer Plecht zijn voor de betrokkenen. Het is hier een futiliteit en het gaat over een korting, die een gevolg was van een initiatief voorstel bij een rond vraag. Een rustig werkend ambtenaars korps is de dupe er van en spr. herhaalt, dat de salarissen toch zeer aan den lagen kant zjjn. De heer PORTHEINE gaf volkomen toe, dat er iets voor de menschen gedaan moet worden, maar in het voorjaar zal men het geheel beter kunnen overzien. De VOORZITTER wees nog op de onbil lijkheid, dat niet alle ambtenaren de 3 korting moeten ondergaan. De heeren VAN TEIJLINGEN en VAN WOELDEREN ondersteunden in het kort, doch met klem, het aanhangige voorstel. De heer DE VISSER, raad, achtte het tijdstip ongelukkig gekozen en is voor uit stel. De heer OSTé vond het zeker goed de korting te doen vervallen, dat is een mooie geste tegenover de ambtenaren, die anders zeker wel om verhooging zouden vragen. Het voorstel-Portheine tot uitstel werd verworpen met 17 tegen 11 stemmen. Dat van de Commissie inzake de ambtenaren werd aangenomen met 25 tegen 3 stemmen en terwijl voorzitter en raden zich van stemming onthielden, dat betreffende die hoogere functionnarissen met 18 tegen 5 stemmen. Stembureau. Tot voorzitter van het stembureau in 1940 werd benoemd de voorzitter, tot plaats vervanger de heer jhr. Boogaert; tot leden de heeren Melis en Koster en tot plaats vervangers de overige commissarissen. Rondvraag. De heer FRANSE vroeg hoe het staat met gelijkstelling van vrijland met het schotbaar land. De VOORZITTER zeide, dat dit als een voorstel kan worden tegemoet gezien van het dag. bestuur, gezien ook de consequen tie voor het gebouwd, dat men dan ook zwaarder zou moeten belasten. Een uitzon dering zou het zijn, als men veronderstelt, dat het niet dezelfde belangen heeft bij de kustverdediging e.d. De heer JERONIMUS had bemerkt, dat het begin van den Noordweg niet bij de gemeente, doch bp den Polder in onderhoud is. Spr. drong op verbetering der bestra ting aldaar aan. De VOORZITTER zeide, dat men terug schrok voor de kosten, maar hp zal het nader bespreken. De heer 1VISSE dankte voor de groote verbetering van een sprink te Souburg door middel van betonnen bakken en hij zou gaarne nog een stuk verbeterd zien tot aan een brug. De VOORZITTER wees op de kosten, doch. de heer WISSE ziet een indirect voor- deel, omdat er minder onderhoud aan den sprink zal zpn. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. DOODELIJK AUTO-ONGELUK TE GILZE-RIJEN. Gistermiddag is op den rijksweg te Gilze-Rpen een personenauto, komend uit de richting Tilburg, bij het passeeren van een militaire autobus geslipt, tegen een boom gereden en gekanteld. In den wa gen zaten behalve de chauffeur, de heer Van Meer en zijn eehtgenoote, allen uit Steenbèrgen. Mevr. Van Meer werd met een ernstige hersenschudding naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda vervoerd, waar zij kort na aankomst is overleden. De heer Van Meer, die een beenbreuk had opgeloopen en de bestuurder, wiens zenuwen door het ongeluk ernstig waren geschokt, zijn in hetzelfde ziekenhuis ter verpleging opgenomen. aardappelen rooien en andere land arbeid, veroorzaakt kloven in de handen en maakt ze ruw en pijnlijk. Dit verzacht en geneest men met (Ingez. Med.) Doos 30 en 60 ct. DINSDAG 3 OCTOBER. HILVERSUM I 1875 EN 414,4 JVL KRO-Uitz. 8,00 Ber. ANFi. 8,05—9,15 en 10,00 Gram. 11,30 Godsd. halfuur. 12,00 Ber. 12,15 KRO-ork. (12,45—1,10 Ber. ANP. en gram.) 2,00 Vrouwenuur. 3,00 „Ca- valleria Rusticanaopera (gr. pl.) 4,10 KRO-Kamerork. en solisten. 4,55 Gram. 5,00 KRO-Melodisten en solist. (5,45— 6,05 Felicitatiebez6,35 Sportpraatje. 7,00 Ber. 7,15 Causerie. 7,35 Gram. 7,40 Reportage,. 8,00 Ber. ANP, mededeelin- gen, 8,15 KRO-Symphonie-ork. en solis ten (9,00—9,20 Gram.) 10,05 Gram. 10,30 Ber. ANP. 10,40 Bertus van Dinteren en zijn ork. 11,00 KRO-Boys en solist» In de pauze: Gram. 11,5012,00 Gram. HILVERSUM II 3015 M. AVRO-Uitz. 8,00 Event. Ber. ANP, hierna gram. 9,00 Omroepork. en solisten (opn.) 10,00 Morgenw. 10,15 Gewijde muziek. (gr. pl.) 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Ensemble Rentmeester, 11,00 Causerie. 11,110 Voor de vrouw. 11,35 Ensemble Rentmeester. 12,15 Gram. (Om 12,45 Event. Ber. ANP). 1,00 De Romancers en soliste. 2,00 Om roepork. 2,35 Declamatie. 3,00 Verkorte opera „La belle Hélène" (opn.) 4,00 Piano voordr. 4,30 Kinderkoor-zang» 5,00 Kin derhalfuur. 5,30 Omroepork. en gram. 7,00 Voor de kinderen. 7,05 Zangklasse der Ver. „ZanglusF met pianobegel. 7,30 Cellovoordr. met pianobegel. 8,00 Ber. ANP, eventueel Vraag en antwoord, hier na .Causerie. 8,30 AVRO-Amusementsork. m.m.v. solisten. 9,45 Gram. (verzoekpro gramma). 10,30 AVRO-Dansork- 11,00 Ber. ANP. Hierna tot 12,00 Twilight Sere- naders (gr. pl ENGELAND 391 EN 449 M. Geen op gave ontvangen. RADIO PARIS 1848 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN 456 M. 6,20 Gram. 7,30 Conc. 8,20 Omroepkleinork. 10,30 Gram. 11,00 Kamermuz. 11,30 Pop. progr. 12,20 Gevar. conc. 2,35 Pop. conc. 3,30 Omroepkoor en- orkest. 5,30 Gram. 6,00 Vioolvoordr. 6,20 concerten. BRUSSEL 322 en 484 m 322 M. 12,30 Om roepork. 12,50 Gram. 1,30 Omroeporkest. 1,502,20; 5,20 en 6,50 Gram. 8,20 Ontspan- mngsprogr. voor soldaten. 8,50 Gram. 9,20 Omroepsymphqnie-ork. 10,5011,20 Gram. 484 m: 12,35 Gram. 12,50 Radio-orkest. 1,50—2,20 Gram. 5,20 Harp en cello. 7,10 Gram. 8,20 Uitz. voor soldaten. 8,50 Radio- ork. en Brusselsch cellokwartet. 9,35 Ra- dio-ork. 10,3011,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8,40 Omroepork. 9,50 Fragmenten uit de opera „La forza del Destino" (gr. pl.). 10,20 Ber. 10,40 Omroepkleinork. 12,20 Ber. Hierna tot 1,20 Nachtconc. Zaterdag had te Breskens de aan besteding plaats voor een nieuw te bou wen vischmijn. Ingeschreven werd nis volgt: Gebr Maas, Breskens, metselw. 3990; L. Maas, Breskens, massa 7495; W. Ja cobs, Breskens, timmerw. en electr. 2610; Verstraete, Hoofdplaat, metsel en timmerwerk 6698; idem in massa 8276; I. Pleyte en de Winde, metselw. 3785; idem in massa 7515; P. J. Is raël, Groede, timmerw. 2413; L. Schrier, Breskens, timmerw. 2225; idem in mas sa 7490; I. Vergouwe, Breskens, met selw. 5300; W. de Vlieger, metselw. 4560; J. Cruson, Breskens, timmerw. 2450; J. v. Rosevelt, Breskens, timmer werk. en electr. 2265; A. Leenhouts Hoste, Breskens, zink en sanitair 282; idem smidswerk 1050; A. Heyboer, Bres kens, zink en sanitair 365; idem smids werk *1104; L. Izeboud, zink en sani tair 339; Gebr. Leenhouts, zink en sa nitair 280; idem smidswerk 1080; W. Carels, Breskens, schilderwerk 293,50 Het werk is gegund aan de heeren: I. Plejjte en de Winde, metselwerk; L. Maas, timmerwerk; W. C. Carels, verf- en glaswerk; A. LeenhoutsHoste, smids werk. MIDDELBURG. MA 2 Oct. Ledenverg. Ned. Militairen Bond afd. M'burg; Mil. Tehuis 20.00 h. MA 2 en Dl 3 Oct. Oud Ger. Gem. optr. de hr. Wijnne te Kamperveen; Bogardz. (bov.) 19,30 h. Dl 3 en WO 4 Oct. Ver koopdagen ten bate der B.LO. School uitgaande Be stuur Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. M'burg. Ten huize mevr. Quarles van Ufford, Abdij 14,30—17,30 h.; 19,00— 22.00 h. Di 14,30 h. opening. Dl 3 Oct. Ledenverg. V.A.R.A. „De Gouden Poorte" 20,15 h. GOES BIOSCOPEN. CITY, Middelburg VR 29 Sept.DO 5 Oct.: „Een Spannende Avond" (One Wild Night) en „Het Wonderlijke avon tuur", 20.00 h. ELECTRO, M'burg VR 29 Sept.-DO 5 Oct.: „Alexander-Ragtime Band" en „Ge- geheime Machten", 20,00 h. GRAND THEATER, Goes Dl 3 Oct. „Och tendpatrouille" en „Een modern Hu welijk" (Bei mir bist du schön), 20 h. Electr. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6