TRIUMPH STADSNIEUWS VOOR SLECHTS I CENT 100% GENOT EN STADSNIEUWS 'n TRIUMPH VAN SMAAK DE BESTE It SIGARET UIT DE PROVINCIE MIDDELBURG H.H. CORRESPONDENTEN WEERBERICHT GOES BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER ZATERDAG, hva BIOSCOPEN WALCHEREN NOORD-BEVELAND ZUID-BEVEL AND Z. VLAANDEREN W.D. SCHERF- EN INSTORTVRIJMAKEN VAN HUIZEN. Het aantal personen, dat gisteravond naar de inleiding van den heer A. J. W. Matthijssen in de bovenzaal van. het Ne- derlandsch Koffiehuis was komen luiste ren, was slechts weinig grooter dan dat van Woensdagavond. De heer Matthijssen heeft allereerst vermeld, dat brandbommen een geluid maken als van een vuurwerk; brysant- bommen een ratelend geluid en gasbom men neervallen met een doffen slag. Daarna heeft spr. uiteengezet hoe de brysantbommen een groot aantal scherven met groote kracht doen wegspringen in opgaande schuine richting en welke voor- zorgsmaatrgelen men kan nemen, buiten bij huizen of ook binnen, om trefgevaar en schade te verminderen. Ook bij verschillende maatregelen te gen het instortingsgevaar stond spr. stil en hij had gelegenheid er op te wijzen dat tegen zgn. voltreffers geen madtrege- zijn te treffen. Het was weder een leer zame avond. VERMISTE RIJWIELEN. Op het politiebureau zijn enkele fietsen gedeponeerd, waarvan de eigenaars onbe kend zijn. Echter tevoren hebben ook eeni- ge personen aangifte gedaan van de ver dwijning van hun rijwiel. Zij kunnen dus nu gaan zien of hun vermiste karretje op het bureau staat. Een arbeidersavondschool van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Men schrijft ons: Een van de belangrijkste onderdeelen van het Instituut voor Arbeidersontwik keling is de Scholendienst. Deze dienst werd ingesteld in het na jaar van 1932 en reeds direct werden in een groot aantal plaatsen van ons land arbeidersavondscholen opgericht en deze scholen werden door duizenden arbeiders mannen en vrouwen bezocht. Ook in de volgende jaren bleek, dat deze scholen, waar volwassenen geduren de 2 jaren één avond per week onderwijs ontvangen, voorzien in een dringende be hoefte. Het onderwijs op de lagere school is verre van voldoende. Het eindigt juist dan, wanneer het ontvangen van onder wijs voor de leerlingen zijn grootste be- teekenis zou krijgen. Zes of zeven jaren lager onderwijs, wat is er na enkele ja ren van overgebleven? Geen wonder, dat velen, zeer velen, de door het Instituut voor Arbeidersontwikkeling geboden ge legenheid met beide handen aangrijpen en zich als leerling van een arbeiders avondschool laten inschrijven. Hier im mers vinden zij de gelegenheid hun te kort aan weten weer aan te vullen en den achterstand in te halen. Het scholen werk van het Instituut be hoort daarom tot het belangrijkste, wat er op het gebied van arbeidersontwikke ling kan worden gedaan. Zooals uit een advertentie in dit nunv mer blijkt zijn er thans plannen, óm ook hier tér plaatse een arbeidersavondschool op te richten. DE WERKLOOSHEID. Bjj de Arbeidsbeurs alhier stonden he den ingeschreven: geheel werkloos: 269 mannen en 32 vrouwen; gedeeltelijk werk loos: 3 mannen; in werkverschaffing 178 mannenniet werkloos: 8 mannen en 1 vrouw. Algemeen totaal vorige week 523, bij gekomen 65, afgegaan 97, over 491. en medewerkers van ons blad worden be leefd verzocht over September geen af zonderlijke nota in te dienen, doch deze te stellen op hun nota over het 4e kwartaal. De Administratie. BLOEMENTENTOONSTELLING SCHOOL B. Opening door burgemeester Van Dusseldorp. Vrijdagavond werd de jaarlijksche bloe mententoonstelling vafl school B op of- ficieele wijze geopend. Onder de vele be langstellenden merkten wij op de hee- ren J. I. van Ballegoyen de Jong, gemeen te-secretaris; A. Vermaire, wethouder en het raadslid ir. G Reedijk. Het hoofd van school B, de hr J. Ruis- aard, sprak een woord van welkom, in de eerste plaats tot burgemeester Van Dusseldorp, die zich bereid verklaarde deze tentoonstelling te openen, en de hierboven genoemden. Spr. bracht voorts dank aan de juryleden de heeren Si K. Phaff, B. Reyerse en G, Mennen; aan de bloemkweekers H. S. Drijfhout, B Reyer se en de fa. wed. P. de Jongh, die kos teloos de zaal opluisterden, en den hr D. Nonnekes, die als steeds voor de in richting der zaal zorgde. Spr. gaf nog eenige uiteenzettingen en zeide het een geluk te achten hier, ver van het oorlogs rumoer, een bloemententoonstelling te kunnen houden. Burgemeester Van Dusseldorp zeide de uitnoodiging om de tentoonstelling te openen op prijs te stellen vooral in dezen tijd, als onderbreking van allerlei werk zaamheden en besprekingen op gebied van distributie, Roode Kruis, Luchtbescher ming, e.d. Deze tentoonstelling vormt dan ook wel een tegenstelling met het beeld dat de wereld elders vertoont. Spr. stelde het op prijs dat men, zooals de uitnoodiging meldde; „hoewel de tijfden ernstig zjjn, toch besloot deze tentoonstel ling te doen doorgaan", In dien geest moeten we in alles streven, zeide spr ik geloof dat dit ook psychologisch het juiste is. Bovendien bedenke men, dat men, door zich van alles te onthouden, groote categorieën in moeilijkheden brengt, die daarin hun bestaan moeten vinden. Spr. drukte voorts zijn waar- Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Toenemende bewolking, over wegend droog, zachter des nachts, overdag iets kouder, zwakke uiteenloopende wind. UKKEL: Mooi weer, zwakke of matige wind uit O. richtingen, gedurende den nacht nevel of mist, op het laatst van den nacht vorst. Zo. 1 Oct. Zon op: 7 h 01; onder: 18 h 38. Licht op: 19 h 08. Maan op: 19 h 51; on der: 9 h 59. Ma. 2 Oct. Zon op: 7 h 03; onder: 18 h 36. Licht op: 19 h 06. Maan op: 20 h 25; onder: 11 h 04. L.K. 6 Oct. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: September. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 30 S 3.10 15.16 9.26 21.56 October. Zondag 1 3.41 15.52 9.56 22.27 Maandag 2 4.12 16.27 10.35 23.00 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldlnge: September. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 30 S 5.05 17.17 10.33 22.501 October. Zondag 1 5.38 17.48 11.04 23.261 Maandag 2 6.07 18.18 11.41 24.04 Amsterdam 1936-3% 85%—86% Zeeuws. Hyp. B-3% 83 Cities Service Cy. P. 1958 5 50%—50% A Amsterd. Bank 103101% A Ned. Gist- en Spiritusf. 342 A De Schelde N.B. 40-^0% C Am. Smelt Ref. 4142% A Houth. Alberts 89 C Chesapeake Ohio 31%32% C Pref. Kansas City South. 15%15 C Union Pac. Rr. 8080% Ned. 38 1000-3 84%—84% O. Indië 37 1000-3 84%—84% Engeland 1960-90 4 68% A Koloniale Bnk. 162% A N.I. Hbk. 600 110—106 C Ned. H. M. 1000 084—82% A v. Berkels Pat. 35 C Calvé-Delft 66%—67 A Lever-Bros Unilever 9490-92% A Philips Gem. B. afg. 135%—134%-29 C Am. Car Foundry 25—26%-27% C Anaconda Cop. 25%—25%-26% C Bethlehem St. 64%—65%-67 C Int. Nickel Cy. 36% C Kennec Copper 31%31%-32% C Rep. Steel 19%—20-21 C U. States St. C. 54%—55%-56% C North Am. Cy. 17%—17% A Kon. Petr. Mpij. 283%—280-78% C Contin. Oil Cy. 21—21%-22 C Phillips Petr.. Comp. 33%-33% C Shell Union O.C. 11%—11%-% C Tide Water Ass. Oil 10%—10%-% A Ned, Scheepv. U. 115%—116-17% A H.V. Amsterdam 372370-61 A Java Cult. Mij. 201%200% A N.I. Suiker U. 210—209 A Deli Batavia 109108 C Deli Mij. 1000 145 Amerika Tabak Schepen Koninkl. Industrie - KWattlg Obl.Markt Rubber Markt Suiker Unilever Philip* - KdipoBMt&S A Senembah 124124% C Baltimore en Ohio 5%6% C Southern Pac. Cy. 13%13%-14% A Southern Rlw. 14%14% A Amst. Rubb. C. 191%191%-93 A Deli-Bat. Rubb. 143%145%-46 A Hessa Rubber 114%108-09% A Serbadjadi S.R. 100%102%-03 WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden. Gister. 7,52% 7,53% 75.— 75.— 4,27% 4,27% 31,60 31,63 1,87% 1,88 deering uit over de inzending planten en in het bijzonder voor de bemoeiingen van het onderwijzend personeel, dat zijn taak niet beperkt tot de voorgeschrevene. Dit zijn voor de jeugd de eerste wedstrijden, aldus spr., er zullen minder vreedzame volgen in het verdere leven, ik hoop dat ge ze leeren zult ze ook op edele wijze te strijden. Spr. wees voorts op de voor hem staande roode, witte en blauw-paarse bloemen, die hem aan onze nationale drie kleur deden denken; aan de kleuren die één maken en die, naar spr. vertrouwt, allen hecht bijeen zal houden tot in een verre toekomst. De hr Phaff wenschte vervolgens, na mens de jury, de jongens en meisjes ge luk, die met hun inzending een prijs be haalden. Hoewel het jaar niet bijzonder gunstig was zijn de resultaten over het geheel beter dan vorig jaar, zoodat et vooruitgang is te constateeren. Niettemin is er nog wel het een en ander op te merken en spr. wees daarna op verschil lende fouten die nog gemaakt worden: het niet voldoende tegengaan van vrete- rij, door rupsen, slakken, bladluizen; niet tijdig inknijpen en verpotten; te weinig licht geven; steeds met één zijde naar het licht laten staan; het niet sierlijk ge. noeg opbinden, enz. De hr Ruisaard zegde daarna de spre kers dank voor hun woorden en noodig- de allen uit de tentoonstelling fe bezich tigen, die inderdaad een bezoek weer overwaard is. In de ruime, lichte zaal zijn perken langs de wanden en in het midden, waar, in ëen groot perk, de bloemen der kinderen samengebracht zijh. Hier zijn bijzonder mooie potten bij, en uit den aard der zaak laten de bloemisten daarnaast nog iets extra's zien. We twij felen niet of de liefhebber zal daaronder wel een dahlia of andere plant vinden, die hij volgend jaar gaarne in zijn tuin zal zien. De bloemperken worden afgewisseld door verschillende vermakelijkheden, als vogelpiek, buksschieten, sjoelen, schijf- werpen enz., die ook al spoedig de noo- ;e liefhebbers trokken. En ook de theeschenkerij trok al spoedig dorstigen en vermoeiden. De prijswinners. Hieronder volgen de prijswinners van den kweekwedstrijd: Coleus: 1 Rosa van Hese; 2 Hans Ver beek; 3 Piet Olivier; 4 Mies de Puit. Geranium: 1 Mina Paauwe; 2 Willy Harinck; 3 Anne Heynsdjjk; 4 Maatje Bruel. Fuchsia: 1 Martina de Jager; 2 Geert Verbeek; 3 Piet Korsuize; 4 Jannie van Dalen. Agarathum:. 1 Koos Paauwe; 2 Ko de Jager; 3 Rinus Paauwe; 4 Cor Beuns. Eenj. Begonia: 1 Dientje Voois; 2 Mar- tien Almekinders; 3 Corrie van Paas- sen; 4 Wijnand de Laat. Afrikaantjes: 1 Sennie Tazelaar; 2 Ja cob Liplijn; 3 Piet de Munck'; 4 Theo Harinck. Salvia: 1 Elias de Bel; 2 Adrie Min- naard; 3 Jo van Son; 4 Wim van Hese. Waterbalsemine: 1 Nelly Harinck; 2 Marietje Harinck; 3 Hanna Heynsdijk; 4 Lenie Haverhoek. Motor omver gereden. Op den hoek Lange KerkstraatGroote Markt had gisteravond tegen half tien een botsing plaats tusschen een bestelauto van de fa. Albert Heijn, bestuurd door J. O., (Ingez. Med.) en een motor, bestuurd door J. K„ die de 19-jarige F. R. op de duo had. De motor werd omgeworpen en F. R. kwam onder de auto terecht. Tot verwondering derge nen die het ongeval bijwoonden, bleek R. wel enkele flinke schaafwonden opgeloo- pen te hebben, doch scheen van zijn duik onder de auto geen ernstige gevolgen te hebben. De motorrijder kwam er met en kele lichte kneuzingen af en ook het mo torrijwiel kwam met niet al te ernstige beschadigingen uit den strijd te voorschijn. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Rijks Hoogere Burgerschool. Tot amanuensis-concierge aan de RHBS te Goes is benoemd de heer G. Boon te Apeldoorn, thans werkzaam aan de kweekschool aldaar. MIDDELBURG. CITY. Het wonderlijke avontuur. Johan Heesters is een begaafde jonge zanger van Nederlandsche nationaliteit, die sinds enkele jaren in het buitenland triom fen viert, aanvankelijk op het tooneel, in operettes e.d., den laatsten tijd op het witte doek. Ais zoodanig neemt hij een eenige positie in. Ook in onze bioscopen werden reeds verschillende films van hem vertoond; men kon zijn mooie stem bewonderen, doch op zijn spel was nog wel het een en ander of te dingen. Het herinnerde te veel aan zijn tooneelloopbaan, zijn optreden was te theatraal, niet natuurlijk genoeg, zooals de film dat nu eenmaal verlangt. In „Het wonderlijke avontuur" speelt Heesters de hoofdrol en ziet, hij blijkt zich wonderwel in zijn nieuwe loopbaan inge werkt te hebben. Slechts een nurks zou thans nog veel critiek op zijn spel kunnen uitoefenen. Het geposeerde er in is goeddeels verdwenen; als een echte film Don Juan wandelt hij door de werkelijk amusante geschiedenis van den Kammer- sanger Van Zeelen, die, ondanks zijn lief tallige en veel tolereerende echtgenoote, het niet nalaten kan in ieder stadje een ander schatje te hebben, heen. Maar ook aan het geduld van een verstandige lief hebbende vrouw komt eens een eind en het kunstenaarschap, waarop hij zich tel kenmale beroept, raakt tenslotte ook een uitvlucht, waarop men niet steeds weer terug moet komen. De echtscheiding dreigt en slechts met aanwending van al zijn charmes en talenten weet hij vrouwlief in zijn armen terug te brengen. Aan het succes van deze Johan Heesters film dragen overigens Paul Kemp en Theo Lingen geen gering deel bij. De beide aarts komieken met hun voortreffelijke mimiek, geraken door de avontuurtjes van hun meester in talrijke lastige situaties, waar uit zij zich geen uitweg weten en waar door men zich kostelijk amuseeren kan. Een film, waarmede de Hollander en alle an deren eer inleggen. Een spannende avond. Ontvoeringen schijnen in Amerika sche ring en inslag te zijn. In Stockton, wiens burgemeester er zich op beroept dat de misdaad er onbekend is, gebeuren er drie achtereen, zonder dat de politie klaarheid in de mysteries kan brengen. Jimmy, de zoon van den poliLe-commissaris, acht dan de tijd gekomen er zich mede te gaan be moeien. Hij doet alles hopeloos verkeerd, tengevolge waarvan de aan hem klittende journaliste, Miss Gibson, alsmaar verkeerde berichten aan haar krant doorgeeft, tot wanhoop harer redactie. Bijzonder geestig is dit alles verfilmd, met Jane Lang, Dick Baldwin en Lyle Talbot in de hoofdrollen. ELECTRO. „Geheime Machten". In bovengenoemde film viert de vroe ger zoo bekende Duitsch-Hongaarsche filmactrice Kathe von Nagy nieuwe tri omfen, nu echter in een Fransche film als Kate de Nagy. Haar spel heeft onder deze metamorphose zeker niet geleden, integendeel. „Geheime machten" is een zeer span nende spionnagefilm, die naast een boei ende intrige zeer goed spel te zien geeft. Het verhaal speelt zich grootendeels in een internationalen trein af, en van deze bijzondere omstandigheid is ruimschoots gebruik gemaakt om naast de handeling fraaie opnamen van het voorbijschietende landschap te geven. Ook de humor ontbreekt niet, zoodat het geheel een film, boeiend van begin tot eind, is geworden. „Alexander's Ragtime Band". Voor liefhebbers van swing-music.is hier een uitstekende gelegenheid om hun hart eens op te halen. Het is een brokje geschiedenis van de ragtime en swingmu- sic, zooals die voor, tijdens en na den wereldoorlog zich ontwikkeld hebben. Tal van oude, beroemde melodieën, zooals „Alexander's Ragtime Band" in de eer ste plaats, „Now it can be told", „The Easter-parade" enz., die Irving Berlin's naam beroemd hebben gemaakt, worden hier tot nieuw leven gebracht. En we zien hoe, terwijl de nieuwe muziek stap voor stap terrein begint te winnen, twee jonge menschen door vele moeilijkheden en be proevingen tot roem komen, hoe ze el kaar vinden door de muziek en door de muziek weer geseheiden worden, om ten slotte door de muziek weer tot elkaar ge- braeht te worden. Het verhaal is hier en daar iets ge rekt doch dit doet aan het geheel verder weinig af. De vele zeer goede muzikale nummers en de wijze waarop Alice Fay de bekende melodieën zingt, ma;ken deze film tot een klank-projectie die zeer de moeite waard is. GOES. GRAND THEATER. „Ochtendpatrouille." Deze film is een der aangrijpendste in dit genre. Zij laat een onuitwischbaren indruk achter, vooral nu verschillende landen wederom de wapenen hebben op genomen en vele menschenlevens in den oorlog vallen en nog zullen vallen. Het dramatisch medeleven met de verschrik kingen en gevaren van de vliegeniers uit den wereldoorlog 19141918, is NU geen film meer, het is realiteit. De film speelt zich afaan het Britsche front in het jaar 1916. De plaatselijke commandant MOET steeds zijn opdrachten doen uit' voeren, doch na iedere vlucht keeren meerderen niet terug en de rijen moeten steeds maar weer opnieuw aangevuld worden met nieuwelingen zonder eenige ervaring in luchtgevechten. De nieuwe lingen staan onder commando van twee ervaren oude rotten Courtney en Scott. Courtney wordt tot commandant aange wezen en moet op een gegeven moment wederom nieuwelingen naar het vijande lijk front zenden, waarbij zich ook be vindt een jongere broer van Scott. Scott tracht zijn vriend Courtney te bewegen zijn onervaren broer niet weg te zenden doch order is order. Tusschen Courtney en Scott ontstaat daardoor vijandschap vooral wanneer de jongste Scott op zijn eerste vlucht om het leven komt. Prach tig en aangrijpend is later de opoffering van Courtney, wanneer Scott een bijzon der gevaarlijke opdracht moet uitvoeren en Courtney zijn vriend dronken voert en zelf vertrekt. Op den terugweg wordt hij door tientallen vijandelijke vliegtuigen aangevallen en, na een hevig gevecht moet hij, tegen deze overmacht niet opge wassen, het onderspit delven. In het vliegkamp verblijven Scótt en de overigen in bange afwachting en diep onder den indruk van Courtney's vertrek. Plotseling wordt het geluid vernomen van een vliegtuig, doch het is een vijandelijk, dat als bewijs van hoogachting en hulde Cour- ney's vlieghelmj, stofbril en een briefte naar beneden laat vallen. Thans wordt Scott commandant en verder gaat de oor- Kamer van toezicht op de notarissen. Bij besluit van den Minister van Jus titie zijn in de Kamer van Toezicht op de Notarissen en Candidaat-Notarissen te Middelburg herbenoemd: 1 tot lid: J. Wolfswinkel, inspecteur der registratie en domeinen te Middelburg; 2 tot plaats vervangend lid: R. Gerritsen, ontvanger der registratie eji domeinen te Zierik- zee. Benoemd: 1 tot lid: mr. J. Moölenburgh, kantonrechter te Middelburg; 2 tot plaatsvervangend lid: mr. A. J. W. N. Stokvis, kantonrechter te Terneuzen. Besmettelijke veeziekten. Het aantal gevallen van besmettelijke veeziekten, geconstateerd gedurende de maand Augustus, bedroeg voor de pro vincie Zeeland: mond- en klauw zeer in totaal 26 gevallen, nml St. An- naland 1; Axel 1; Biervliet 1; Clinge 1; Ellewoutsdijk 1; Goes 1; 's-Heer Abtsker- ke 1; Hontenisse 2; St. Maartensdijk 2; Philippine 1; Poortvliet 2; Stavenisse 3; Tholen 4; Vogelwaarde 6; Westdorpe 1. Varkenspest in totaal 22 gevallen, nml 's-Heer-Abtskerke 9 (1), Ploedekenskerke 12 (3); Poortvliet 1 (1). De cijfers tus schen haakjes duiden het aantal eigena ren aan, onder wiens vee de ziekte werd geconstateerd. (StaatsCrt.) YERSEKE. De collecte voor het tehuis voor militairen onder de burgers van Yerseke is goed geslaagd en heeft opge bracht 167,22. SCHORE. Onder het vee van den houder R. is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. De noodige maatregen zijn getroffen. KRABBENDIJKE. Alhier heeft zich een Comité gevormd tot oprichting van een Christelijk Tehuis voor militairen. Aan de burgerij wordt gevraagd hulp te verleenen voor meubilair, gezelschapsspelen enz. te schenken. Op alle Krabbendijksche vrouwen en meisjes wordt een beroep gedaan voor het vervaardigen van polsmoffen, wanten en bivakmutsen voor de militairen. RILLAND BATH. De Commissaris der Koningin heeft met ingang van 1 Jan. 1940 aan E. Tange eervol ontslag verleend als bezoldigd veldwachter in deze gemeente. VRACHTAUTO IN BRAND GEVLOGEN. VEERE. Hedenmorgen is op den Veer- sehen weg de vrachtauto van den molenaar G. uit Koudekerke, vermoedelijk door kort sluiting in brand gevlogen. De chauffeur slaagde er in zonder letsel uit den wagen te komen. Hij bestreed het vuur met een mini- max. Weliswaar slaagde hij er in den bak les; Scott moet thans nieuwelingen weg-1 den wagen te redden, doch de motor zenden, die niet terugkeeren „Ochtendpatrouille" is een dramatische film met Errol Flynn en Basil Rathbone in de hoofdrollen. „Een modern huwelijk" is de titel van het tweede hoofdnummer, een aaneen schakeling van huwelijk en echtscheiding. De kinderen willen de voetsporen van de ouders volgen, doch door ondervinding wijs geworden, weten een Pa en een Ma de kinderen zoodanige raadgevingen te geven, dat er teslotte een gelukkig huwe lijk ontstaat. Vele vroolijke scenes doen zich hierin voor. Priscilla Lane en Wayne Morris vertolken de hoofdrollen in deze frissche film, waarin men tevens kan ge nieten van het bekende cabaretliedje ,Bei mir bist Du schön. is geheel vernield. De wagen was niet ge laden. VEERE. In plaats van de heeren P. Wessels en A. Dockheer, tot voor korten tijd beiden gemeente-ambtenaren ter se cretarie alhier, zijn als zoodanig benoemd resp. de heeren J. de Meulmeester van Arnemuiden en J. A. Goedbloed van Mid delburg, beiden thans werkzaam ter ge meente secretarie te Grijpskerke. 's HEER HENDRIKSKINDEREN. Ge slaagd te 's Gravenhage voor het examen wiskunde L.O. de heer C. Verschuure al hier. COLIJNSPLAAT. Donderdagavond kwam de kring Wissekerke e.o. van den bond van meisjesvereénigingen op Gereformeerden grondslag in vergadering bij een in de Chr. school. De leiding berustte bij mej. Van Heiningen te Wolphaartsdijk. Mej. P. Slotema van Wissekerke hield 'n inleiding over: „Jefta's dochter", terwyl mej. B. Verhage van Wolphaartsdijk sprak over: „Verlegenheid". De vergadering was bezocht door 56 leden. OOSTBURG. Voor de vergadering van aandeelhouders der N V. Maatschappij tot Exploitatie van het Beursgebouw op jl. Donderdagavond bestond zoo goed als geen belangstelling Het bestuur kon wijzen op een goede uitkomst over 19381939, al kon men niet spreken van groote winsten. Het voordeelig saldo is in den loop der jaren gestegen tot 665,05 welk bedrag wordt overgebracht naar het volgende dienst jaar. Tot commissaris werd herbenoemd de heer I L. Versprille en benoemd, wegens bedanken van den heer P. H. Krauwel, de heer A. J. Bronswijk. IJZENPIJKE. Onze dorpsgenoot, de heer P. van de Ameele, is benoemd tot onder wijzer te Hilligersberg bü Rotterdam, al waar hij als kweekeling met akte werkzaam was.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2