SHAG KRONIEK VAN DEN DAG STADSNIEUWS De Amateur Detective. Engeland s eerste oorlogsbegrooting TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT) VAN DONDERDAG 28 SEPTEMBER 193». No. 229. Besprekingen te Moskou. Heeft een Britsch vliegtuig onze neutraliteit in Indië geschonden? Nu de suikerbietencampagne nadert. Het verkeer tusschen Nederland en België. MIDDELBURG Talrijke belastingverhoogingen. Wat zal 'k in 't leven méér dan IBIS-shag begeeren? Daarmee komt Iedereen vanzelf in hooger sferen! Auto met koolzuurcylinders in brand geraakt. Voor betere herkenning van onze militaire vliegtuigen. De uitgaven zullen het komende jaar twee milliard pond bedragen. O De itussiscne nooidscad vormt tnans hei. beiangrijKSte centrum üer poi.tieKe pour parlers m ons werelddeel. Gister is de Duit- scne minister van binneniandsche zaken von Kiobentrop er andermaal gearriveerd, op uitnoodigmg van de Sövjét-regeering. Volgens net rtussiscne telegraaiagentscnap (Tass) zal hij er met zijn gastneeren De- raadslagen over de vraagstukken, welke zien voordoen door de ontwikkeling der za ken in Polen. Dit is een nogal vage om- sennjvmg, maar we mogen aannemen, dat de coniereereitde ministers en hun mede werkers wel den geheelen internationalen toestand onder 't oog zuilen zien. Het Duit- scne Nieuwsbureau neeit dan ook aan de Tass-mededeeiing een commentaar toege voegd, waarin gewaagd wordt van den „die pen indruk", door de aankondiging van Von Kibbentrop's tweede bezoek in diplomatieke en buiteniandsche kringen te Moskou ge maakt. Men acht deze herhaalde overkomst van den Duitschen staatsman een nieuw be wijs ervoor, „dat de DuitschKussiscne sa menwerking den onwrikbaren grondslag voor de aanstaande reorganisatie van Oost-Europa vormt". Natuurlijk zal Polen, door zijn groote bu ren met vereende krachten „geliquideerd", een der eerste onderwerpen van gedachten- wisseling vormen. Volgens te Berlijn ge koesterde verwachtingen zou men daarbij de vraag overwegen, of 't mogelijk is, een deel van Polen als onafhankehjken staat te handhaven. Een onafhankelijkheid, die uiteraard niet al te letterlijk moet worden opgevat, 't Hongaarsche (officieuze) blad Pester Lloyd meldt intusschen, dat ten aan zien der regeling in Polen reeds een over eenkomst bestaat. Duitschland zou zijn be langensfeer niet verder uitstrekken dan het Poolsche gebied ten W. van de demar catielijn en voorts herstel der grenzen van 1914 als een minimum beschouwen. Omtrent de bedoelingen der Russen, die hun op- marsch naar de lijn in kwestie nog voort zetten, verluidt niets anders. Wèl zijn zij druk bezig met overal in de bezette stre ken nieuwe besturen naar Sovjet-model te vestigen. Er is alle reden om te vermoe den, dat het hierbij niet zal blijven. Het lijdt geen twijfel, dat verder de posi tie der Oostzeelanden, waarvan Estland reeds onder hoogen politieken druk staat, onderwerp van bespreking zal uitmaken en dan tenslotte de situatie in het Zuid-Oosten (Balkan). Naar men weet, vertoeft sinds een paar dagen de Turksche minister van Buiten iandsche Zaken, Saradjogloe, in de Russi sche hoofdstad, waar hij tweemaal door Molotof op het Kremlin is ontvangen, te zamen met den Turkschen ambassadeur in de Sovjet-Unie. Verder hebben de Turksche heeren ook bij Kalinin, voorzitter van het presidium der Hoogste Sovjet, hun opwach ting gemaakt. Saradjogloe zal nu ook Von Ribbentrop wel ontmoeten. Turkije's houding is voor de coalitie Ber lijnMoskou van groot belang wegens de positie, welke dat land op den Balkan en in 't Nabije Oosten inneemt, 't Heeft, zooals men weet, beperkte afspraken tot weder- zijdschen bijstand met Engeland en Frank rijk, welke afspraken nog in definitieve overeenkomsten zouden worden omgezet. Een en ander gaat buiten de Russisch Turksche en RussischDuitsche pacten om, maar ondervindt min of meer den invloed der gewijzigde situatie. Welke trouwens voor de overige Balkanlanden van nog grooter beteekenis schijnt. Reuter vernam, dat een Russische belofte omtrent eerbie diging der Roemeensche neutraliteit in de laatste 24 uur herhaald is. Over Bessarabië zou men zich nu te Boekarest weer minder zorgen maken, al liggen aan weerszijden van de grens ook versterkte troepenafdee- lingen en schijnt het verkeer zoowat stop gezet. Roemenië, ook door de binnenland- sche gebeurtenissen ten diepste geschokt, blijft eenigszins bevreesd voor de toekomst en zal met spanning het nieuws omtrent de te Moskou aanhangige „reorganisatie van Oost-Europa" volgen. JIIIIIIIIIIII1IIIIII1I11U llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljlllllllllllllllllllllllllllllllp Naar het Engelsch van Anthony Berkeley. 2). Chitterwick voelde plotseling, dat de roodharige man hem aanstaarde, ja hem als het ware met zijn blikken doorboorde Chitterwick vond het niets prettig. Hij wist, dat als hij eenmaal met zijn spelletje begonnen was, hij dan in staat was, één van de voornaamste wetten der hoffelijk heid te vergeten, namelijk dat men vreem de menschen niet mag fixeeren. Hij kreeg een kleur tot in zijn haarwortels en keek snel naar een vergulden krans met sma ragdgroene bladeren, die halverhoogte aan een der purperkleurige zuilen was opgehan gen. Hij moest werkelijk verregaand onbe schaamd hebben zitten kijken om den rood harigen man er toe gebracht te hebben, zijn staren met zulk een boozen blik te be antwoorden. In zijn zenuwachtigheid slokte Chitterwick drie kwart van zijn benedic tine naar binnen, terwijl hij zijn keel slechts op een vierde van die hoeveelheid had inge steld. Gedurende de hoestaanval, die nu volgde, hoopte hij vurig, dat dit ongelukje door den roodharigen man, zoowel voor ver ontschuldiging als voor straf opgenomen zou worden. Deze hoop werd echter niet vervuld. Toen hij weer zien kon en hij schuldbewust weer eens met betraande oogen in de verboden richting keek, zag hij, dat de roodharige nog altijd zijn blik, met dezelfde booze uit Naar aanleiding van het gepubliceerde in de Indische Pers betreffende het gebeurde met het Duitsche stoomschip „Franken", waarboven, volgens den gezagvoerder, een Britsch vliegtuig twee- waarschuwingsbom- men heeft laten vallen, toen het zich bin nen de territoriale wateren van Neder- landsch-Indië bevond, is het A.N.P. op zijn informatie het volgende medegedeeld. De Nederlandsche regeering heeft, in af wachting van nadere gegevens, die uit In dië moesten komen, op 20 September j.l. Hr. Ms. gezantschap te Londen opdracht gege ven de aandacht van de Britsche regeering op deze aangelegenheid te vestigen en haar te verzoeken, een grondig onderzoek naar het gebeurde te willen instellen. o De richtprijs is 10.25 per 1000 kg bieten. Bij het naderen van de suikerbietencam pagne wordt de aandacht van de belang- neobenden gevestigd op de met betrekking tot de suikerbieten getroffen wettelijke voorschriften. Aangezien suikerbieten zijn aangewezen als crisisproduct, is het vervoeren en af leveren daarvan verboden. De minister van Econ. Zaken heeft van dit vervoers- en af leveringsverbod ontheffing verleend, voor zoover het betreft het vervoer van het land van den teler naar zijn bedrijfsgebouwen, naar de voor het leveren van suikerbieten aan de suikerfabrieken gebruikelijke leve ringsplaatsen en naar de bij de Ned. Akker- bouwcentrale aangesloten suikerfabrieken. Elk ander vervoer en elke andere afleve ring is derhalve verboden. Tot nu toe was het alleen mogelijk suikerbieten aan de fabrieken te leveren op een door de Ned. Akkerbouw-centrale verstrekt garantiebewijs. Deze beperkende bepaling is nu evenwel vervallen. De sui kerfabrieken zullen in staat gesteld wor den, voor alle aan haar ter verwerking ge leverde suikerbieten ten minste den gel denden richtprijs f 10,25 per 1000 kg suikerbieten uit te betalen. Niet alleen zullen dus zij, die tot dusverre op een ga rantiebewijs suikerbieten leverden meer kunnen afleveren dan de hun toegestane hoeveelheid, maar ook zij, die niet in het bezit zijn van een garantiebewijs zullen voor de door hen geleverde suikerbieten den richtprijs ontvangen. Verwacht kan worden, dat de suikerfabrieken alle aange boden suikerbieten met voldoende gehalte zullen aanvaarden. Voorts is in het Veevoederbesluit 1939 't bewerken en verwerken van suikerbieten tot veevoeder verboden. Als eenige uit zondering hierop zal het bewerken van sui kerbieten tot veevoeder door den teler zelf bij ministerieele beschikking vrijgesteld worden. o Het Belgische consulaat-generaal vestigt nogmaals de aandacht er op, dat Nederlan ders, die voor korten tijd naar België rei zen, in het bezit moeten zijn van een geldig Nederlandsch paspoort, doch geen visum noodig hebben. Zij, die zich in België wil len gaan vestigen, moeten wel in het bezit zijn van een visum, afgegeven door het Belgische consulaat. Belgische onderdanen, die naar Neder land wenschen terug te komen, moeten in het bezit zijn van een geldig Belgisch pas poort en behoeven ook geen visum te heb ben. Belgische onderdanen, die in Neder land gevestigd zijn, kunnen volstaan met een identiteitskaart om in Nederland te verblijven, doch indien zij de grens over schrijden, moeten zij, om weer in Neder land terug te komen, in het bezit zijn van een geldig Belgisch paspoort. Hierop is geen visum noodig. drukking op hem gericht hield. En weer zocht hij zijn toevlucht bij den vergeelden krans; maar ook toen nog voelde hij, hoe die oogen een klein, vurig gaatje in zijn voorhoofd brandde. Nu is niets moeilijker dan je oogen niet een verboden kant uit te doen draaien en Chitterwick streed er manhaftig tegen, ze ker een minuut lang en een minuut is een eeuwigheid in dergelijke gevallen. Toen zwichtte hij. Trillend van emotie keek hij heel even naar den roodharigen man. Als Chitterwick een kip geweest was, zou hij geklokt hebben, want de blik van den roodharigen -was nog steeds op hem geves tigd, nog veel venijniger dan eerst. Chitterwick deed al het mogelijke om het niet uit te schreeuwen. Het was ook eigen lijk idioot. Het mocht dan van hem onge manierd zijn geweest om hem zoo op te ne men, maar zeker verdiende zijn onschuldig aanstaren niet dien geconcentreerden haat, die op roodharige in bijna tastbare golven op hem afstuurde. In de volgende minuten speelden de oogen van Chitterwick en die van den roodharige op een belachelijke manier kat en muis. Ieder oogenblik werd hij tegen zijn wil ge dwongen nog even te kijken of de roode nog keek en telkens was dit zoo. Chitter wick zou graag een belangrijke som gelds geofferd hebben, als hij ongemerkt had kunnen verdwijnen, maar hij had zijn kof fie en benedictine nog niet betaald en er was natuurlijk geen bedienster in de buurt om op zijn waarschuwing te komen om af te rekenen. Na een tijdlang met heel veel moeite een anderen kant te hebben opgekeken, be merkte hij, dat de roodharige man hem niet meer aanstaarde Hij luisterde nu blijk baar met aandacht naar de woorden van zijn gezellin. Heel voorzichtig nam Chitterwick hem BENOEMING EN HERBENOEMING LEERAREN AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS. B. en W. stellen den Raad voor te benoe men tot tijdelijk leer aar in het vakteekenen aan meubelmakers en timmerlieden aan de Avondschool voor N.O. den heer J. Mallan te Vlissingen en bieden voor de benoeming van een tijdelijk leeraar in het handtee- kenen de volgende voordracht aan: J. G. van Moosel, Middelburg en J. van Loen- hout, Goes. Aangezien zich voor de vacature van leeraar in de natuurkunde geen solli citanten hebben aangemeld en de tijdelijke leeraar Meyers benoemd is tot leeraar aan de ambachtsschool te Winterswijk, kunnen B. en W. thans nog geen voorstel in deze doen. Om te voorzien in de vacature van leeraar in de vaktheorie en het vakteekenen aan boekdrukkers stellen B. en W. voor den heer Chr. Mazure, thans leeraar aan de school, ook het onderwijs in dat vak op te dragen. Verder stellen zij voor een vaste aanstel ling te geven aan den heer C. B. Keiler, leeraar in het lijnteekenen en eventueel in het vakteekenen aan timmerlieden en H. J. Wesselink, leeraar in de wiskunde. Ten slotte om aan de leeraren, die reeds voor den cursus 19381939 waren aangesteld, thans een aanstelling te geven voor den cur sus 1 October 19391 October 1940: W. J. Braam voor vakteekenen en motorenleer: Chr. Mazure, voor lijnteekenen en vaktee kenen aan metaalbewerkers; W. M. Tiele- mans voor vaktheorie aan drukkers en F. A. Rosendaal voor wiskunde. De Engelsche minister van Financiën, sir John Simon, heeft gisteren in het La gerhuis de eerste oorlogsbegrooting inge diend, waarbij hij aankondigde, dat leenin gen voor de landsverdediging op groote schaal zullen worden uitgeschreven. Het is duidelijk, zeide hij, dat het onmogelijk is al onze oorlogsuitgaven te dekken met belastingen. De tijd is echter nog niet ge komen een nationale leening uit te schrij ven. Voortgaande deelde Simon mede, dat hij niet kon garandeeren, dat het crediet van 500 millioen pond, dat ingewilligd is, vol doende zou zijn om alle behoeften te dek ken tot 31 Maart 1940. Ernstige opofferin gen en zware aanvullende eischen zijn nood zakelijk. De plannen moeten worden geba seerd op een oorlog van drie jaren. De inkomstenbelasting wordt verhoogd. De belasting op nalatenschappen wordt ter stond verhoogd met 10 tot 20 pet.. Alle be lastingen op alcoholische dranken stijgen met ingang van heden. Ook indirecte belas tingen worden verhoogd, zoo op bier, whis ky, tabak, suiker, geïmporteerde wijnen. Op oorlogswinsten zal een belasting worden ge heven van 60 pet. Een heffing op het kapitaal is in studie, doch volgens Simon niet uitvoerbaar ge durende den oorlog. Te zamen verwacht men, dat de nieuwe voorstellen 107 millioen in dit jaar en 226.500.000 pond over het vol le jaar zullen opbrengen. Simon heeft o.m. nog verklaard: „Wij zullen in dit begrootingsjaar staan tegen over totale uitgaven van bijna 2 milliard pond sterling. De groote oorlog, waarin dit land is ver wikkeld, stelt voor ons een speciaal econo misch probleem van bijzondere urgentie en ernst. Dit probleem moet behoorlijk onder oogen worden gezien en op koene wijze worden behandeld. Er zijn altijd twee opinie's over één onderwerp onze eigenen de ver keerde. waar en hij was er op bedacht om ieder moment als de roodharige maar even het hoofd in zijn richting zou keeren met een onschuldig gezicht ergens anders naar te kijken. Klaarblijkelijk was zijn eer ste indruk juist geweest: de man moest een bloedverwant van de oude dame zijn en nog wel een van zeer nabij, want het in het oogloopende kenmerk van haar, arends- achtige, bijna snavelvormige neus, kon men bij haar partner terugvinden. „Be slist een familietrek", dacht Chitterwick, en bestempelde hen, hoewel aarzelend, als tante en neef. 't Was wel jammer, maar hoogstwaarschijnlijk was zij dan toch een tante. Zij deed nu ook veel tante-achtiger dan eerst. Niet alleen, dat zij het klaarblijkelijk heelemaal oneens was, neen, zij deed het op een toornige, bijna woedende manier. De jongeman antwoordde haar op pre cies dezelfde wijze, in plaats van haar, zoo als het een neef betaamt, met verschuldig- den eerbied aan te hooren. Oogenschijnlijk was dit het begin van een klein meeningsverschil. „Hemeltje", dacht hij bij zichzelf, „dat wordt bittere ernst. Ik vind, dat hij wel een beetje brutaal tegen haar is. De arme oude dame is heelemaal wit van kwaadheid. Waarover zouden zij 't toch hebben? 't Is wel merkwaardig, dat zij, ondanks hun opwinding, nog zoo zacht praten. Goeie genade!" Hij kromp in el kaar. De roodharige had zijn hoofd bewo gen, echter niet in de richting van Chritter- wick. Hij vestigde de aandacht van de dame, TE WEINIG BELANGSTELLING. Het is voor de Vereeniging voor Lucht bescherming, die steeds door werkt om op allerlei wijze in breede kringen bekend te maken, wat gedaan kan worden om- eventueele luchtaanvallen in hun gevol gen te beperken, ontmoedigend, dat zij her haaldelijk stuit op gebrek aan voldoende belangstelling. Dit bleek ons gisteravond weder toen wij den eersten van de beide cursusavon den, die voor de timmerlieden werd ge geven bij woonden. Deze cursus is bestemd voor de arbei ders in het timmerbedrijf, doch slechts enkelen waren opgekomen, naast nog pa troons, die feitelijk verleden week den cursus hadden kunnen volgen. De heer A J. W. Matthijssen, onder commandant der Middelburgsche brand weer hield een populaire, belangwekkende inleiding over de uitwerking van brand bommen en de maatregelen, die bij bou wen van huizen of ook aan bestaande ge bouwen kunnen worden toegepast om de uitwerking van die bommen te beperken. Daarna gaf de inleider een duidelijk beeld van, hoe een brandweerman een gebouw bekijkt uit het oogpunt van brandveilig heid om dan te komen tot het blusschings- werk en de wenschelijkheid van het ge reed hebben staan van blussingschmidde- len. Het was een lezing vooral voor de vak lieden; maar ook voor vele niet-vaklie- den bevatte zij veel leerzaams. Vrijdagavond om half negen heeft we der in de bovenzaal van het Nederlandsch Koffiehuis een cursus plaats dan speciaal over het scherf- en instortvrijmaken van huizen. Moge er dan meer belangstelling zijn. Anders wordt ons vermogen om den oor log tot een zegevierend einde door te zet ten zeer ernstig verzwakt en zou de scha de, die aan ons nationale leven zou zijn aangebracht, nadat de oorlog gewonnen zou zijn, onherstelbaar zijn. De schatkist zal geld noodig hebben op een schaal als nog niet is voorgekomen. Voor die uitgebreide behoefte gedurende de oorlogsperiode moet de belasting een ma ximale bijdrage leveren. Uiteraard moeten de belastingen aangevuld worden door de- fensieleeningen op groote schaal. Behalve door belastingen en leeningen kan de oorlog alleen worden gefinancierd door methoden, die in wezen inflatie vor men en dat is een koers, dien wij met alle tot onze beschikking staande middelen moe ten trachten te vermijden. Sprekende over den ernst van de f inan- cieele en industrieele problemen, zeide Si mon: „Wij moeten er echter aan denken, dat hoe ernstig ook ons probleem is, het fi- nancieele probleem, waartegenover Duitsch land geplaatst is, oneindig grooter is". Wan neer de prijs voor de overwinning hoog is, dan is hij toch waard betaald te worden, want het is de prijs voor de vrijheid en voor alles wat het leven levenswaard maakt voor Europa en de rest van de wereld". DE INDRUK VAN DE BEGROOTING. De drastische begrooting heeft een ge weldigen indruk gemaakt en wordt be schouwd als het beste bewijs van de vast beradenheid des lands om de hoogste oor logsinspanning ten uitvoer te leggen. De begrooting als geheel, aldus Reuter, verte genwoordigt den zwaarsten last, die ooit door eenige vrije natie op zich is genomen. De begrooting stelt voor ongeveer 51 van de uitgaven uit belastingen te dekken, hetgeen ongeveer het dubbele is van de verhouding uit den wereldoorlog. zeer vriendschappelijk op iets, dat aan den anderen kant van de zaal gebeurde. Om te zien, wat dat was, moest zij het tafeltje, waarop de koffie stond, die de man direct na zijn binnenkomen had besteld, den rug toekeeren. Terwijl zij dit deed, zag Chhit- terwick hoe de hand van haar metgezel een oogenblikje boven haar kopje was; maar dit kleine voorval liet toch een in druk in zijn onderbewustzijn achter. Beiden keerden zich weer tot elkaar en Chitterwick ving weer een door woede ver teerden blik van den roodharige op. Als wij het kijken van dien man eerst boosaar dig noemden, dan zijn er geen woorden om uit tè drukken of om bij benadering te omschrijven, hoe het nu was. Het was zoo klaar als een klontje, dat de roodharige grenzeloos woedend was op Chitterwick. Verschrikt keek Chitterwick met schuld bewuste haast een anderen kant uit en zag toen, dat een bedienster naar hem toe kwam. „Neemt u mij niet kwalijk',, zei ze, „er is telefoon voor u." „Dank je, dank je", zei Chitterwick op gelucht en maakte dat hij wegkwam. Hij was al de hall uit, toen het eindelijk tot hem doordrong, dat het zeer vreemd was, dat iemand zou weten, dat hij in Piccadilly was. Zijn tante zeker niet en practisch ge sproken, kwam er verder niemand meer in 'aanmerking. Tamelijk onthutst vroeg hij dan ook waar de telefooncel was. De telefooncellen in Piccadilly-hotel zijn voor vreemden niet zoo gemakkelijk te vinden. Zij zijn op een soort tusschen-étage en Chitterwick had dan ook een paar minuten noodig, voor hij er was, en toen bleek, dat de jonge danie van de centrale niets afwist van een telefoontje voor hem. Zij zeide hem, dat hij maar eens op kan toor moest informeeren. Ook hier was er niets bekend. De juffrouw daar stuurde VOOR DE PIJP Dobbelmannlekker, man (Ingez. Med.) Een reeks ontploffingen verhinderde het verkeer. Gistermiddag is op den nieuwen Haag- schen weg nabij Amsterdam een groote vrachtauto, welke geladen was met onge veer tweehonderd koolzuurcylinders, op on bekende wijze in brand geraakt en geheel door het vuur verwoest. De koolzuurcylinders kwamen voor het grootste deel tot ontploffing, zoodat op de zen drukken verkeersweg tusschen Amster dam en Den Haag groote opschudding ont stond, Zware rookwolken ontwikkelden zich, zoodat de brand tot ver in den omtrek waarneembaar was. Het verkeer kon door het explosiegevaar geen doorgang vinden en werd door de politie van de gemeente Haarlemmermeer omgelegd. De chauffeur van de auto, welke toebe hoorde aan de Maatschappij tot exploita tie van Rommenhoeller'sche koolzuur- en zuurstofwerken te Rotterdam en op weg was naar de hoofdstad, liet den wagen on middellijk in den steek, toen hij den brand had ontdekt, daar aan blusschen toch niet te denken viel. De auto heeft langer dan een uur in volle vlam gestaan, zoodat slechts het verwron gen geraamte is overgebleven. De brand schijnt in de olietank van den tractor te zijn begonnen en daarna te zijn overgeslagen op den aanhangwagen, waar op de koolzuurcylinders geladen waren. o De Regeeringspersdienst meldt: Met ingang van 1 October 1939 zullen de militaire vliegtuigen van de Koninklijke Marine en van de Kon. Landmacht de vol gende kenmerken voeren: a. Op eiken vleugel (bij het bovendraag- vlak op de bovenzijde, bij het benedendraag- vlak op de onderzijde en bij eendekkers op de boven- en onderzijde) alsmede op beide zijden van den romp van het vliegtuig een oranjekleurige gelijkzijdige driehoek met zwarten rand, deze laatste ter breedte van tien centimeter. Op de vleugels wijst de driehoek met een punt naar achteren, op den romp naar beneden. b. De verticale roeren geheel oranje, om lijst door een tien centimeter breeden zwar ten band. hem weer naar een andere afdeeling, even wel zonder resultaat. Ook de portier in de hall wist van niets, evenmin als ander per soneel, dat er naar gevraagd werd. Juist toen hij de hall weer binnenkwam, zag hij de juffrouw, die hem gezegd had, dat er telefoon voor hem was. „En heeft u gesproken?" vroeg zij vrien delijk. Zij had hem direct herkend. „Niemand weet er iets van", zei Chit terwick. „Hebt u dan niet kamer 473?" vroeg zij met een onverstoorbaar gezicht. „Mijnheer Chitterwick verzekerde haar, dat hij kamer 473 niet bewoonde. „Wat typisch',, zei de juffrouw; „dan lijkt u zeker als twee druppels water op dengene die er wel woont." Chitterwick moest deze verontschuldiging maar accepteeren en ging naar de garde robe. „Neemt u mij niet kwalijk, maar hebt u al afgerekend?" vroeg de dienster. Mijn heer Chitterwick kreeg een kleur en vroeg wat hij schuldig was. „Dat weet ik niet", zei ze, „dat moet u aan mijn collega vragen, die u bediend heeft." Verward en verlegen sloop Chitterwick naar zijn plaats terug. Zijn dienster was natuurlijk in geen velden of wegen te zien. Chitterwick was nog zoo in de war, dat hij nauwelijks bemerkte, dat de® roodharige tijdens zijn afwezigheid verdwenen was. Na een vluggen blik op de klok stelde hij vast, dat er bijna een kwartier verstreken was. Intusschen waren veel menschen al opge stapt en zat er niemand meer aan de twee of drie tafeltjes, die Chitterwick van de oude dame, die nog gebleven was, scheid den. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 5