STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE LAATSTE BERICHTEN MIDDELBURG GOES WEERBERICHT KERKNIEUWS DE GEREF. KERKEN EN DE OXFORD-BEWEGING. Het voorstel-Yerseke van de hand gewezen. Ook in October wordt de beperkte Zeeland-dienst uitgevoerd. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DONDERDAG PRIJSOPDRIJVING TE MIDDELBURG De politie treedt op. WALCHEREN Landbouw-vragen in oorlogstijd. De „Nieuw Amsterdam" zal worden opgelegd. ZUID-BEVELAND Z. VLAANDEREN W.D. Crisisorganisatie voor het goederenvervoer. Z. VLAANDEREN O.D. DE OMROEPPROGRAMMA'S EN DE LUCHTBESCHERMING. AANLEG SCHUILLOOPGRAVEN. B. en W. deelen den Raad mede, dat ingevolge het besluit van 5 September tot het maken van schuilloopgraven, direct daertoe is overgegaan, zoodat reeds een aantal loopgraven gereed is, terwijl met •den verderen aanleg regelmatig Wordt voortgegaan. Op 25 September waren de volgende) loopgraven gereed: Klein Vlaanderen bü Noordpoortplein, Dam tegenover de Mol- j straat, Dwarskade bjj Prinses Beatrixbrug, Loskade bij de Kanaalbrug, Vlissingsche Singel, Klein Vlaanderen bij Seisplein, Londensche Kade bij Segeerstraat, Bier kade bp Bellinkbrug. In uitvoering zijn die: op de Vischmarkt, op de Haring plaats, op het Molenwater bij de Koe poortstraat en op het Molenwater bij de Koepoort. Er zullen er nog gemaakt wor den: in de Langedelft, terrein naast ho tel Verseput; Molenstraat bij de Dam poort; Groenmarkt, Balans, Langeviele- binnenbrug, tuin achter de Arbeidsbeurs en twee op de Markt. B. en W. adviseeren de voor de gemeen te blijvende kosten over een tijdperk van 5 jaren te verdeelen en stellen voor een wijziging in de gemeentebegrooting 1939 aan te brengen. i, Temperatuur badwater. De temperatuur van het water in de bad inrichting bedroeg heden 62 graden. Concert. De harmonie „Euphonia", directeur de I heer P. de Rooij geeft Vrijdag a.si. 's avonds half negen haar laatsite concert in dit seizoen. Het concert heeft plaats op de Groote Markt. RAADSVERGADERING. De Raad van Goes zal Woensdag 4 Octo ber des middags te twee uur in openbare vergadering bijeenkomen. Vergoedingen Bijzondere scholen. De vergoedingen aan de Bijzondere Scholen over 1937 zullen, volgens voorstel van B. en W., bepaald worden, gelijk voor geschreven in de L. O.-wet 1920, naar de kosten per leerling bij het openbaar onder wijs in dat jaar, zijnde 10.07 per leerling bij het gewoon lager onderwijs, 11.94 bij het uitgebreid lager onderwijs en 9.045 per wekelijksch lesuur vakonderwijs. Hoofd School A. B. en W. bieden den Raad de volgende I voordracht aan ter benoeming van een hoofd aan de o.l.s. A.: 1. H. J. Memelink, te Zutphen; 2. J. van Brummelen te Poort- vliet; 3. D. Kosten te Oosterland. Gemeenschappelijk Bouw- en woningtoezicht. B. en W. stellen den Raad voor de ge meenschappelijke regeling Bouw- en wo ningtoezicht, zooals die thans door de I Kroon bindend opgelegd werd, te aanvaar den. Uit den aard der zaak is dit enkel een formaliteit, daar de Raad deze regeling in dertijd reeds met algemeene stemmen aan- vaardde. EEN DISTRIBUTIEBUREAU. Bij besluit van den Raad werden aan het Rijk voor den tjjd van 25 achtereenvolgende jaren, ingegaan op 1 November 1920 en dus eindigende 31 October 1945 verhuurd de drie woningen op het Ravelijn, 2a, 4 en 6. De woning, genummerd 2a, werd gedu rende de laatste jaren door het Rijk gebe zigd als bureau voor den Inspecteur der Di recte Belastingen, doch werd enkele dagen geleden ontruimd. Nu heeft de gemeente behoefte aan een lokaliteit ten behoeve van het distributie- bureau en B. en W. achten het perceel Ra velijn 2a, zeer geschikt voor de huisvesting van den nieuwen dienst. De Ontvanger der Registratie en Domei nen, die het beheer voert over bovengemel de panden, heeft machtiging bekomen om terzake van het pand Ravelijn 2a ten behoe ve der gemeente afstand van de huur te doen, zulks aanvankelijk voor den tijd van zes maanden, onder stilzwijgende ver lenging telkens voor drie maanden met het recht van opzegging zoowel aan de zijde van het Rijk als de gemeente met inachtne ming van een termijn van drie maanden Zooals bekend, is met de leiding van het distributiebureau belast de heer H. Koops ontvanger dezer gemeente. Aangezien hét noodzakelijk is, dat genoemde heer steeds in staat is om de leiding van het distributie bureau volledig in handen te houden, is het de bedoeling, dat ook het ontvangerskan toor tijdelijk naar het perceel Ravelijn 2a wordt overgebracht. Aldus wordt een oplos sing verkregen, die voor een goeden gang van zaken de meest practische en tevens de meest voordeelige is. B. en W. geven den Raad derhalve m overweging om tot het aangaan van een regeling als bovenbedoeld te besluiten. HET NIEUWE POSTKANTOOR. In de vergadering van den Raad van 4 Augustus 1939 werd o.m besloten om in de kosten van het verkrijgen van eigen dommen ten behoeve van den bouw door het Rijk van een nieuw post- en tele graafkantoor op den hoek van den West- wal en de Wijngaardstraat door de ge meente een bijdrage te doen betalen, zijn de het bedrag, waarmede de totale kos ten het door het Rijk toegestane totaal bedrag zou overtreffen Verwacht werd dat deze gemeentelijke bijdrage zich zon bewegen om een som van 2500. Nu alle onderhandelingen met de be trokken eigenaars tot een goed einde zijn gebracht, kunnen B. en W het vol gende mededeelen: Overeengekomen is, dat het Rijk zal overgaan tot aankoop van de perceelen, sectie D nos 2359 en 3415 en tevens aan den houder der op laatstgenoemd pand I rustende hypotheek een uitkeering zal doen, alles te zamen tot een bedrag van 14000, zijnde het maximum waartoe het Rijk wenscht te gaan. Er blijft dam over het pand Westwal 54, thans eigendom van den heer R'. Wil- ■dejboei". Genoemde heer heeft zich be reid verklaard om genoemd pand aan de I gemeente af te staan, mits deze aan hem in vollen en vrijen eigendom overdraagt een woonhuis en erf, zooals er gebouwd j zijn of worden aan de Zuidvlietstraat te genover of ten Westen van de Roomsch-1 Katholieke begraafplaats ,en verder on der voorwaarde, dat voor rekening der gemeente zullen komen: de verhuiskosten van het gezin van de oude naar de neuwe wonng; b. het behoorlijk schoonmaken vat» laatstgenoemde woning; c. de jaarlijksche kosten van grondbe lasting, rioolbelajsting, straatbelasting en personeele belasting zoolang de heer Wil-1 deboer en (of) zijne echtgenoote dit huis bewonen. Het is nu de bedoeling dat het door den heer Wildeboer af te stane huls gratis aan het Rijk zal worden overge dragen ter amoveering ten behoeve van den bouw van het nieuwe kantoor. B. en W. taxeeren de kosten van aankoop van een nieuwe woning van den heer Wilde boer op 3600; de bijkomendè kosten achten ziji niet van zoodanigen omvang dat ze een bezwaar kunnen worden ge-1 noemd. Alhoewel de totale kosten dus ruim I 500 hooger zullen zijn dan het bedrag waaraan de Raad goedkeuring meende te kunnen hechten, achten B. en W. het uit een stedebouwkundig oogpunt bezien hier-1 door te verkrijgen voordeel toch wel van zoo overwegend belang, dat dit ver schil niet mag leiden tot mislukking der I met zooveel moeite verkregen oplossing. Zij geven den Raad mitsdien in overwe-1 ging, tot bovenaangegeven transactie te besluiten. DE TOONDAGEN. Onder de huidige omstandigheden die nen de vermakelijkheden in den vorm van draaimolens, spellen, kramen, enz., die geregeld aan de Toondagen 2ïjn ver bonden, naar de meening van B. en W. achterwege te blijven. Zij geven den Raad mitsdien in overweging om te besluiten dat, voorzooveel de toelating van deze vermakelijkheden betreft, de Toondagen dit jaar niet te laten doorgaan. Het spreekt vanzelf, dat de op die da gen gehouden wordende veemarkten op de gewone wijze voortgang kunnen heb-1 ben, Verwachting tot morgenavond: DE BILT: plaatselijk lichte nachtvorst, vooral in het Z.O. gedeeltelijk bewolkt, geen neerslag van beteekenis, iets zachter, zwak ke tot matige N. tot W. wind. UKKEL: matige tot zwakke wind vooral uit N.O. richtingen, lage bewolking, op het laatst van den nacht nevel of mist, vrij koud gedurende den nacht, met een mini mum van ongeveer 0 gr. VR 29 Sept. Zon op: 6 h 58; onder: 18 h 43. Licht op: 10 h 13. Maan op: 18 h 56; onder: 7 h 46. L.K. 6 Oct. Hoog- en Laagwater te VUflsingen: September. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 28 2.13 14.17 8.27 20.55 Vrijdag 29 2.42 14.45 8.56 21.25 Zaterdag 30 S 3.10 15.16 9.26 21.56 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: September. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 28 4.02 16.13 9.36 21.51 Vrijdag 29 4.34 16.45 10.05 22.19 Zaterdag 30 S 5.05 17.17 10.33 22.50) In de zitting van gister en eergister der generale synode van de Geref. Kerken kwam aan de orde het voorstel van den Kerkeraad van Yerseke, om de Buchman- beweging (of Oxfordbeweging) een groot gevaar voor de Kerk van Christus te noe men. Dg S. J. Popma van Amersfoort rap porteerde over deze zaak en stelde voor aan den Kerkeraad van Yerseke te be richten Dat de Synode, hoewel zij het juist acht, dat in de Buchman-beweging, zooals die openbaar wordt in typeerende geschrif ten en practijken, een gevaar te zien is voor de kerk; en het niet te ontkennen is dat som- miger oogen voor deze gevaren niet geo pend zijn, geen noodzaak ziet (aan het verzoek van de kerk van Yerseke te Vol doen, daar deze zaak niet zulk een ur gentie en belang heeft, dat thans een uitspraak van de Gen. Synode over deze beweging geëischt wordt Verschillende sprekers waren het met de opvattingen van Yerseke eens. Ande ren, o a. ds. Bavinck, gaven echter te kennen, dat h.i. er ook wel iets goeds in de beweging zit. Tenslotte werd de conclusie van den rapporteur in den vorm van een iets scherper verklaring aangenomen. Zij luidt nu: De Synode besluit aan de kerk van Yerseke te berichten dat zij hoewel zp het juist acht dat in de Buchmanbeweging zooals die -openbaar wordt in typeeren den geschriften en practijken een gevaat te zien is voor de Kerk en het Schriftuur lijk geestelijk leven en het niet te ont kennen is dat sommigen oogen voor deze gevaren niet geopend zijn, geen noodzaak ziet afcn het verzoek van de Kerk van Yerseke te voldoen, daar deze zaak niet zulk een urgentie en belang heeft, dat thans een uitspraak van de Gen. Synode als door de Kerk van Yerseke over deze beweging geëischt wordt. EVANGELISATIE ONDER DE STUDENTEN. De Synode der Geref. Kerken heeft in zake de evangelisatie onder de studenten nog de volgende conclusies aangenomen: De Synode besluit: 1. De kerken in academie-steden en el ders, er toe op te wekken, dat zij bij het werk der evangelisatie de studeerende en gestudeerde personen niet verwaarloozen, maar ernstig zoeken naar middelen en wegen, om ook hen in aanraking te bren gen met het evangelie. 2 Vijf deputaten te benoemen met de opdracht: a. contact te zoeken met kerken, die daarvoor in aanmerking komen; b in overleg met die kerken te doen wat in dezen arbeid gedaan kan worden c. te overwegen op welke wijze in de toekomst het werk kan worden voortge zet en uitgebreid; d over deze zaak de eerstvolgende Sy node te dienen van advies. 3. Aan deze deputaten voor deze drie jaren een bedrag toe te staan van ten hoogste 1000 Naar wij van de directie der SM. Zee-1 land vernemen, zal de thans beperkte dienstregeling op Engeland, onvoorziene! omstandigheden voorbehouden, ook in October worden voortgezet, en wel als volgt: vertrek van Vlissingen naar Til- bury (Londen) op 3, 7, 12, 17, 21, 26 en i 31 October, en vertrek uit Tilbury naar Vlissingen op 5, 10, 14, 19, 24 en 28 Oct. EET MEER MOSSELEN. Naar aanleiding van het bericht in ons nummer van gisteren onder het hoofd „Eet meer Mosselen" deelde een geregeld mosselgebruiker ons mede, dat er zeker meer mosselen zouden worden gegeten, als men de beste soorten niet in de eerste plaats voor export bestemde; maar meer dan tot nu toe ook voor bin- nenlandsche consumptie beschikbaar stel de. Als dit juist is, dan zullen de fijnproe vers kunnen profiteeren nu de export belemmerd is, en kan het Centraal ver koopkantoor waarschijnlijk succes boeken met zijne actie. Besmettelijke ziekten. Over de week van 17 tot en met 23 Sept. bedroeg het aantal aangegeven ge vallen van besmettelijke ziekten in de provincie Zeeland: Paratyphus: Arnemui- den 1; Roodvonk: Arnemuiden 1; Oost- kapelle 1 (het 3e geval in één gezin). Amsterdam 1936-3% 85%—85% Zeeuws. Hyp. B-3% 82%83 Cities Service Cy„ P. 1958 5 50%—50% A Amsterd. Bank 103%103 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 344342 A De Schelde N.B. 3939 C Am. Smelt en Ref. 44%44 A Houth. Alberts 8389 C Chesapeake en Ohio 3433% C Pref. Kansas City South. 16%16% C Union Pac. Rn 8082% Ned. 38 1000-3 84—84% O. Indië 37 1000-3 83%—83% Engeland 1960-90 4 68% A Koloniale Bnk. 162% A N.I. Hbk. 600 112%—109 C Ned. H. M. 1000 82%—83% A v. Berkels Pat. 35- C Calvé-Delft 69—66 A Lever-Bros Unilever 9289%-90% A Philips Gem. B. afg. 127-128-26 C Am. Car Foundry 28—27% C Anaconda Cop. 26%—25%-6% C Bethlehem St. 69%67%-79% C Int. Nickel Cy. 36% C Kennec Copper 32%—82%-% C Rep. Steel 21%—21-% C U. States St. C. 59—56%-7% C North Am. Cy. 17%—18 A Kon. Petr. Mpij. 291%—281-85 C Contin. Oil Cy. 22%—21% C Phillips Petr. Comp. 33%—33%-% C Shell Union O.C. 1211%-11% C Tide Water Ass. Oil 10%—10%-% A Ned. Scheepv. U. 121%—116-18% A H.V. Amsterdam 380%371-74 A Java Cult. Mij. 210205 A N.I. Suiker U. 218212 A Deli Batavia 111%109% C Deli Mjj. 1000 149%—150 Philipi Schepen Rubber Suiker Unilever Markt Ameriks Obl.Markt Olie Tabak - SMiepoBMr^-% A Senembah 125—124%-5% C Baltimore Ohio 6%6% C Southern Pac. Cy. 14%14%-% A Southern Rlw. 16%15 A Amst. Rubb. C. 200%—192-89% A Deli-Bat. Rubb. 151%—148 A Hessa Rubber 112114% A Serbadjadi S.R. 1008—103%-2% Londen Berlijn Parijs Brussel New York WISSELKOERSEN Heden. Gister»- 7,55 7,50% 75.— 4,28% 31,72% 1,1 75.— 4,26 31,75 1,87% De gemeentepolitie te Middelburg be toont zich zeer actief om het euvel van de ongerechtvaardigde prijsopdrijving tegen te gaan. Zoo zijn er vandaag een aantal klosjes garen in beslag genomen bij een winkelier, die dit artikel tegen abnormaal hooge prijzen had verkocht. Intusschen bleek, dat deze winkelier ze van een col lega óók reeds voor een te hoogen prijs had ingekocht. Tegen beiden is proces-verbaal opgemaakt. ARNEMUIDEN. Ingaande 26 Sept. j.l. is tot tijdelijk onderwijzer aan de Openbare Lagere School te Arnemuiden benoemd de heer P. Haayman te Middelburg. ARNEMUIDEN. Op haar verzoek is eer vol ontslag verleend als kweekelinge met akte aan de Openbare Lagere School kom te Arnemuiden aan mej. C. H. de Pree zulks ingaande 18 Sept. j.l. ST, LAURENS. Tot directeur van het distributiekantoor, kring St. Laurens is be noemd de heer C. Bartelds alhier en tot ambtenaar de heer A. P. Dockheer te Mid delburg, thans ambtenaar ter secretarie te Veere. RITTHEM.- Benoemd tot kweekelinge met acte aan de Christelijke school te Ritthem mej. S. J de Meij aldaar. VEERE. Vrijdagmorgen vergadert de Raad dezer gemeente met o.m. de volgende punten op de agenda: vaststelling begroo ting dienstjaar 1940; vaststelling nieuwe begrooting dienstjaar '40; vaststelling nieu we legesverordening; vaststelling van 'n ver ordening op de bezoldiging der gem.-ambte- naren; begrooting dienstjaar 1940 van het Godshuis en de kwestie: deelneming aan het abattoir te Middelburg. Vr.: Kan een veehouder voor het tijdvak van een week veevoeder betrekken van ver schillende leverancier? Ant.: Ja. Er kunnen meerdere bonnen worden afgegeven ten name van verschil lende leveranciers. Splitsing is echter al leen mogelflk naar artikelen, niet naar hoe veelheden. D.w.z. de geheele wekelijksche behoefte van een bepaald soort veevoeder moet bij één leverancier worden gedekt. Dus niet de helft bij a en de helft bij b. Mocht in een bepaalde plaats of streek deze splitsing moeilijkheden opleveren van den kant van de personen, die met het af geven der bonnen belast zijn, dan dient men zich te wenden tot den prov. voedselcom- missaris. Vr.Woorden v o o rkoopen van vee voeder erkend? Antw.: Wanneer het betreft voorkoopen van o n gemengd voeder door land bouwers, dan komen die voorkoopen te vervallen, aangezien het afleveren van on gemengd voeder is verboden. Alleen een mengvoerfabriek' kan nog ongemengd voer ontvangen. Vr.: Moeten verbouwers van land- en tuinbouwproducten zich nog steeds houden aan de voor de verschillende producten be staande teeltbeperkingen Antw.: Ja; bedoelde regelingen zijn nog steeds van kracht. Naar de directie van de Holland Ameri- kalijn mededeelt zal het s.s. „Nieuw-Am- sterdam welk schip momenteel op weg is van Rotterdam naar New York, bij terug keer in ons land uit de vaart genomen wor den en te Rotterdam worden opgelegd. De huidige omstandigheden veroorzaken steeds stijgende exploitatiekosten, waardoor bij het in de vaart houden van dit groote pas sagierschip op iedere retourvaart naar Amerika groote bedragen moeten worden bijgepast. De molestverzekering en de ver hoogde gages van het ruim 750 man tel lende personeel vorderen hooge bedragen. Het s.s. „Rotterdam" zal thans in de plaats van de „Nieuw Amsterdam" in de vaart op Amerika gebracht worden. HANSWEERT. Op 2 October a.s. worden verplaatst de marechaussee's H. C. Vlas kamp en J. Corstanje (beiden bij de bri gade alhier) resp. naar IJzendijke en Bres- kens, terwijl op dien datum de mareschaus- sée's Kraak en Versluis resp. van Breskens en Aardenburg naar hier worden ver plaatst. YERSEKE. De schipper Jac. C. met een I vracht grit op weg naar België mocht te Hansweert niet uitklaren, daar de uitvoer van zakken (jute) niet toegestaan was. Al-1 leen gestort of met papieren zakken mag de grit naar België worden uitgevoerd. Het 4-jarig dochtertje van den heer P. Poelman werd door een wielrijder zoo danig aangereden dat het kind met een I bloedende hoofdwonde bij een winkelier moest worden binnengedragen. Mej. Duin- kerke verleende de eerste hulp en vervoer- de het kind naar dr. Polderman, die heel kundige hulp verleende en rust voorschreef. YERSEKE. Tot op heden geeft de ver zending van mosselen naar België geen re den tot klagen. Er gaan naar de groote ste den in België en naar het platteland een bevredigende hoeveelheid mosselen weg. Wat gelet op de goede kwaliteit der mos selen en de schaarschte aan zeevisch niets te verwonderen valt. Engeland dat anders veel mosselen afneemt van Harlingen en Wieringen, maar in 1938 bij ontstentenis van goede mosselen op de Waddenzee voor al doo rBruinisse van Zeeuwsche mosselen werd voorzien, is dit jaar natuurlijk geen afnemer. Hetzelfde zal van Duitschland moeten gezegd worden, maar het is de groo te vraag wat zal Frankrijk doen? Frank rijk dat andere jaren geweldige hoeveelhe den voor Parijs afneemt? In exporteurs kringen is men allesbehalve optimistisch ge stemd. Men ziet vooral in de wijze van ex peditie groote bezwaren, daar en treinver keer en vrachtautobedrijf zwaar belast zijn in Noord Frankrijk. Ook de betaling kan moeilijk geregeld worden, daar Frankrijk een scherpe deviezen-controle instelt. Gelukkig neemt Arnemuiden meer mosse len af dan voorgaande jaren. Het bedrijf daar is dezen zomer op driedubbele capaci teit gebracht" en is sedert den 18en Septem ber op vollen gang. Menig kweeker wil liever a 1.20 per ton naar Arnemuiden leveren, dan de kans loopen zijn mosselen van ouderdom te zien afsterven. - Met de Staatscourant van 27 Sept. werden verzonden afdrukken van de ak ten betreffende de Coöp. Aankoopvereeni- ging Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen G.A. te Zuidzande. Uit Den Haag: De minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de burgemeesters, naar aanlei ding van een verzoek van den minister van waterstaat, een schrijven gericht, waaraan het volgende wordt ontleend: In verband met de buitengewone tijds omstandigheden is het noodzakelijk geble ken een crisisorganisatie te vormen voor regeling, waar noodig, van het goederenver voer. Deze crisisorganisatie vormt een onder deel van de rijksverkeersinspectie. Aan het bureau van den inspecteur-generaal van het verkeer is daartoe ingericht afdeeling 6 goederenvervoer, welke is gesteld onder leiding van mr. K. Vonk. Het land is verdeeld in 10 districten; voor Zeeland het district Middelburg, bevattende gebieden van de Kamers van Koophandel voor Zeeuwsch Vlaanderen en de Zeeuw sche eilanden en 't district van de bevrach tingscommissie te Terneuzen. Aan het hoofd van dit district staat de heer G. J. W. v. d. Peyl. Het ligt in de bedoeling, dat binnenkort de districtsinspecteurs bij de burgemeesters uit hun district inlichtingen zullen inwin nen omtrent de vervoermiddelen, welke ten behoeve van de gemeentelijke luchtbescher mingsdiensten beschikbaar moeten blijven. Tenslotte vestigt de minister er de aan dacht. op, dat het in gebruik stellen van vervoermiddelen ten behoeve van de lucht beschermingsdiensten met groote omzich tigheid dient te geschieden, opdat voor de ze diensten niet meer automobielen etc. worden bestemd dan strikt noodzakelijk is te achten. OVERTREDING DISTRIBUTIE- EN HAMSTERWET. Door de ambtenaren der invoerrechten en accijnzen te Sas van Gent ia aan boord van een Belgisch jachtvaartuig een hoe veelheid van ongeveer 400 1. benzine in beslag genomen, welke in Nederland gele verd was en bestemd was om naar 't bui tenland te worden uitgevoerd. Door de gemeente-politie van Terneuzen is proces-verbaal opgemaakt tegen een autohandelaar te Breskens wegens over treding der distributie-wet, n.l. het zonder vergunning van het Rijksbureau voor rub ber, verkoopen van een viertal autoban den. Tevens is bij een schipper te Terneu zen, die een vaatje zeep vervoerde proces verbaal opgemaakt, waarna bekeuring en in beslagname volgde. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de burgemeesters een schrijven gericht van den volgenden inhoud: Ten behoeve van den luchtbeschermings dienst wordt het volgende bepaald. a. De doorgifte van de beide Nederland- sche omroepprogramma's moet te allen tij den onverkort en gelijktijdig worden ge handhaafd, d.w.z. over de daarvoor bestem de geleidingen mogen uitsluitend de Neder- landsche programma's en mededeelingen van regeeringswege worden doorgegeven, waaronder mededeelingen van den lucht wachtdienst. b. Ten behoeve van den luchtbescher mingsdienst, dus ook bij dringend of drei gend luchtgevaar en bij het houden van oefeningen, waarvoor door mij toestemming is verleend, mag uitsluitend gebiuik worden gemaakt van de extra program ma-mogelijkheden. Indien een radio-distributie-inrichtmg niet over extra programma-mogelijkheden beschikt, kan die inrichting derhalve niet in de luchtbeschermingsdienst worden in geschakeld. SOVJETTROEPEN AAN DE HONGAARSCHE GRENS. De Sovjettroepen zijn eindelijk in con tact gekomen met de Hongaarsche grens wacht. De eerste Russische troepen arri veerden gisteren op den bergpas Vereeke en pas Tatar. Toen het contact tot stand kwam, vroegén de officieren aanwijzing van de juiste grenslijn, „teneinde iedere mogelijke wrijving te vermijden".

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2