VOOR DEN POLITIERECHTER TE STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE GEMENGD NIEUWS De verduistering bij het waterschap Groede en Baanst. MIDDELBURG VLISSINGEN WALCHEREN Z. VLAANDEREN W.D. Aan obligatiehouders zal een accoord worden aangeboden. De amateur detective. PROJECTIELEN ONTPLOFT OP BELGISCH GEBIED, Steun aan telers van aardbeien. KERKNIEUWS ZUIDZANDE LEGER EN VLOOT I REKENING 1938 GODSHUIZEN. De Commissie van Financiën uit den Raad vereenigt zich met het voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de rekening der Godshuizen over 1938. Zij meent, dat het juister ware voor een zuiver inzicht in de financieele uitkomsten der verschillende instellingen, bij onderling verstrekte gelden ook onderling rente te vergoeden. Dit is niet gebeurd met de transactie Burgerwees huisGasthuis, waardoor de leening bij de Rijksverzekeringsbank zou worden afge lost; dientengevolge is het resultaat van de gasthuisexploitatie geflatteerd, ofschoon dit natuurlek op het tekort der Godshuizen geen invloed uitoefent. Verder zou de com missie gaarne vernemen tot welk bedrag het oude gasthuis nog in de boeken voor komt, een aparte rekening daaromtrent in de balans ware wenschelijk. Nog vroeg de commissie of in het gedrukte verslag voortaan de gecombineerde balans en de winst en verliesrekening der Godshuizen kan worden opgenomen. Het Bestuur der Godshuizen deelt naar aanleiding van de vragen en opmerkingen mede, dat in den vervolge een onderlinge rente-berekening zal worden toegepast. Het oude Gasthuis w.o. naar het Be stuur aanneemt, wordt verstaan het ge deelte, dat werd afgebroken, stond per 31 Dec. 1938 te boek voor 50.023.06. Vóórdat met rente en aflossing op de geldleening bij het Werkfonds moet worden aangevangen, zal dit bedrag geheel moeten zijn afgeschre ven. Dat is op 1 Juli 1946. Aan het verzoek tot opname van een gecombineerde balans in het gedrukte jaarverslag zal gaarne wor den voldaan. De Godshuizen zelve maken winst noch verlies; het betreffende saldo wordt onder de onderdeelen Gasthuis, Oude-Mannen en Vrouwenhuis en Burger weeshuis omgeslagen. Een verlies- en winst rekening van de Godshuizen wordt dus niet opgesteld. BENOEMING ONDERWIJZERES. B. en W. stellen den Raad voor mej. C. A. Schoenmaker, thans tijdelijk onderwijzeres, definitief te benoemen aan de Centrale 7e klasse school. Intrekking rijbewijs. De minister van waterstaat brengt ter kennis, dat aan den hieronder vermelden persoon de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen is ontzegd gedurende een ter mijn voor een jaar, ingaande 10 Septem ber 1939: W. A. Fiegen, wonende te Mid delburg, ingevolge vonnis van het kan tongerecht te Middelburg d.d. 2 Augustus 1939. (Staatscrt.) Bij K.B. zijn benoemd: a. met ingang van 26 November 1939, tot dijkgraaf van den Van Citterspolder, de heer J. de Win ter, te 's Heer Arendskerke; b. met ingang van 22 November 1939: tot dijkgraaf van den Emmanuelpolder, de heer A. Dees, te Waarde; c. tot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Emmanuelpolder, de heer H. Wolfert, te Waarde; d. tot plaatsver vanger van den dijkgraaf van den Willem Adriaanpolder, de heer P. G. de Vos, te Kortgene; e. tot lid van 't dagelijksch be stuur van het waterschap de Valkenisse- geul, de heer J. D. Woutersen, te Rilland- Bath; f. met ingang van 1 November 1939: tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Borsselepolder, de heer C. Rottier, te Borssele, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden; g. tot lid van het bestuur der waterkeering van de calamiteuze polders der Lippens, Nieuw- Othene, Margaretha, Kleine Huissens en Eendragt, de heer D. Scheele, te Zaamslag. De Commissaris der Koningin heeft met ingang van 1 October 1939 eervol ontslag verleend aan D. van der Laan, als bezoldigd veldwachter der gemeente Westkapelle, in verband met zijn benoe ming in gelijke functie in de gemeenten Nieuwpoort en Langerak.. Loodswezen. Met ingang van 16 October a.s. is den machinist bij het loodswezen L. M. Ver heul eervol ontslag verleend. Strikjesdag Spoorwegen. De Woensdag 20 Sept. j.l. alhier gehou den strikjesdag ten bate van de Vereeni- ging tot bestrijding der tuberculose van spoorwegpersoneel heeft 243.33 opge bracht. Vergadering gemeenteraad. De gemeenteraad komt Vrijdag 29 Sept. a.s., des namiddags om 2 uur in vergade ring bijeen. O. EN W. SOUBURG. Op uitnoodiging van en onder voorzitterschap van den bur gemeester vergaderde Zaterdagmiddag een deputatie van de buurtvereenigingen ter be spreking van de vraag op welke wijze op particuliere terreinen in de verschillende buurten schuilloopgraven voor de bevol king kunnen worden aangelegd. Waar de gemeente de noodige voorberei dingen treft om dit op verschillende ge meentelijke terreinen te doen geschieden, hebben de buurtvereenigingen zich bereid verklaard pogingen aan te wenden op par ticuliere terreinen, die daarvoor geschikt zjjn en voor de buurtbewoners gemakkelijk bereikbaar zijn. In samenwerking met de gemeente kan ongetwijfeld op dit gebied het noodige tot stand worden gebracht. O. EN W. SOUBURG. Dinsdagmiddag heeft de Commissaris der Koningin in Zee land aan deze gemeente een niet officieel bezoek gebracht ter bezichtiging van het nieuwe gemeentehuis. GROEDE Dinsdagmiddag had een bui tengewone vergadering plaatts van stem bevoegde ingelandén, van het Water schap Groede en Baanst, onder voorzit terschap van den dijkgraaf, den heer P. Lombaard, in hotel ,,De Drie Koningen". Van de 76 ingelanden waren 47 aanwezig. De V o o r z deelde mede, dat zoo als bekend in de vorige vergadering een commissie was gekozen ter bestudeering van het desbetreffende rapport en dat de commissie haar coricUfsie had mee gedeeld, waarna hij alsnog aan de com missie verzocht deze conclusie aan de ver gadering te willen mededeelen. De heeren J. B Becude Hullu en F1 Govaert brachten vervolgens naar voren, dat zij tot het navolgende inzicht waren gekomen. In verband met de verschillende rap porten en bescheiden waarin de meening wordt uitgesproken, dat voor een bedrag van 10,000 aan obligaties door het Wa terschap Groede en Baanst, zou moeten worden betaald, stelden zij voor een over eenkomst aan te gaan met- de desbetref fende obligatiehouders. Gezien het feit, dat het zoowel buiten den schuld der obli gatiehouders als buiten den schuld der ingelanden is, dat een en ander is ge beurd. Beide heeren brachten naar voren, dat het heel erg is voor de obligatiehou ders om op deze manier gedupeerd te worden, maar aan den anderen kant moe ten de obligatiehouders niet uit het oog verliezen, dat indien bedoelde 10,000 door het Waterschap betaald zou worden, dit geheel nog eens door de ingelanden zou moeten worden betaald, temeer daar dit bedrag al reeds is opgebracht moeten worden Zij willen de obligatiehouders te gemoet komen, doch ook zij moeten van hun kant een veer laten. Bij het onderzoek is gebleken, dat door een polder die in het zelfde schuitje heeft gezeten, als thans Groede en Baanst, ver schillende processen zijn gevoerd door de Zitting van Dinsdag 26 Sept. VERDRAAGT ELKANDER De oorlog die buiten onze grenzen woedt, de geschillen tusschen twee nabu rige dorpen, de veeten tusschen de fami lies die in dezelfde straat wonen al deze twisten, zoowel de groote, waarbij millioenen menschenlevens vernietigd wor den, als de kleine, waaruit de partij en slechts met enkele builen en schram men te voorschijn komen, vinden hun oorzaak in één en hetzelfde feit, nl. in de menschelijke natuur zelf Wanneer ieder mensch voor zich be gon, de haat en de onverdraagzaamheid uit zijn hart te bannen, dan zouden er niet dagelijksch duizenden menschen ge offerd worden aan het monster oorlog. Om bij het kleine te blijven: dan zouden er niet elke week zooveel, aanklachten wegens mishandeling en beleediging voor den politierechter gebracht worden Het ziet er echter niet naar uit, dat de men schelijke mentaliteit binnen afzienbaren tijd veranderen zal. Enkele bewijzen daar van stonden gisteren in levenden lijve voor den politierechter. IS DE EERSTE KLAP EEN DAALDER WAARD? Op 5 Augustus was het feest in Kam perland, zooals overal in Nederland. Ons was een Prinsesje geboren. Maar de sym bolische naam Irene, die immers vrede beteekent, werd lang niet door iedereen begrepen. Te Kamperland althans niet want de beide verdachten die hier voor den politierechter zijn gedagvaard, wor den er van beschudigd, op den avond van dien heugelijken dag elkaar wederzijdsch mishandeld te hebben. M. A. K en A. Th K. hebben op het erf van een café met elkaar gevochten en zijn door een paar veldwachters ge scheiden moeten worden. Beiden beweren dat de ander begonnen is (Lijkt ook dit niet sprekend op wat oorlogvoerende lan den van elkaar beweren?) Get. J. P. de Smit verklaart echter, dat M. A. K. de eer van den eersten klap of althans den eersten duw toekomt. Een redelijke aanleidin.g tot het gevecht be stond er niet, behalve dan dat beide ver dachten afkomstig zijn uit twee verschil lende dorpen die 'n veete met elkaar heb ben, wat op zich zelf al aanleiding genoeg mag heeten. Konden slechts alle geschillen zoo eenvoudig en zoo onpartijdig beslist worden als hier, waar beide aanstichters tot een boete van 10 subs. 5 dagen hech tenis worden veroordeeld. BURENRUZIE. Ook buren verstaan het niét altijd el kaar te verdragen. De Huidevettersgang in Middelburg is al een heel weinig vreed zame buurt; kleine gezellige knokpartij- tjes zijn er, volgens den politierechter, schering en inslag Op een mooien warmen Juli-avond vond er een plaats, door middel waarvan twee stadgenooten kans zagen, op het podium van Vrouwe Justitia terecht te komen. De verdachten zijn de 41-jarige arbei der J. H en diens 37-jarige vrouw J. M H.P Volgens het oude ,,Honneur aux dames" wordt de vrouw het eerst opge roepen, en nerveus zit ze op het beklaag denbankje te luisteren naar de getuigen verklaringen. De eerste getuige is de 70-jarige mej S. Schuilwerve. Ze maakt den indruk, dat het opstootje een kolfje naar haar hand is geweesti Vol zichtbaar plezier steekt ze haar verhaal af: Op den bewusten Juli-avond zat ze voor haar deur. van de frissche lucht te genieten, toen ze verd. uit haar huis zag komen en op haar ad- spirant-slachtoffer, de vrouw van P. Bod bijl, die juist langs kwam, toegaan. Wat er tusschen beide gezegd werd, heeft get. niet gehoord, want ze is een beetje hard- hoorend, maar zien kan ze nog best, en ze zag dat verd. het hoofd van vrouw Bodbijl met een matje ging bewerken en vervolgens de eigenares van het hoofd in het gezicht krabde. Daarop snelde de zoon van Bodbijl naar buiten óm Ma te ontzetten, en hij wist haar inderdaad in veiligheid te bréngen. Toen kwam de echtgenoot J. H zich met de zaak be moeien, en deed van zijn kant een duit in het zakje door een paar klompen en een stoof door de ruiten van huize Bod bijl te mikken. Door de projectielen werj niet alleen de ruit, maar ook een daar achter staande vaas gedémonteerd. De schade bedroeg bij elkaar 25. De getuige mej. J. van Dijke bevestigt in groote trekken het verhaal. Het krabben heeft ze niet gezien, maar wel dat verd. haar slachtoffer beet had, en dat deze zich niet verweerde. Ook weet ze niet zeker of er nu één of twee ruiten ingegooid werden. Verd., aan het woord kanend, maakt van dit recht van spreken zeer ruimschoots ge bruik en laat een klaterende waterval van woorden los, die met zoo'n snelheid van haar lippen komt, dat men het niet meer bijhouden kan. Zooveel komt men er uit te weten, dat op dezen lang niet vredigen zo meravond haar zoon het huis binnen kwam met het bulletin: Vrouw Bodbijl staat aan het raam te luisteren. Waarop verd. naar buiten liep en op de vrouw toeging. Er ont stond een woordentwist, en de politierech ter veronderstelt, dat naar de rapheid van verd.'s tong te oordeelen, er wel heel wat woorden gevallen zullen zijn. Verd. geeft toe erg zenuwachtig te zijn, en op dat moment totaal overstuur te zijn geweest. De officier van justitie acht de mishande ling wettig en overtuigend bewezen en eischt 10 boete of 5 dagen hechtenis. Als de politierechter vonnis velt conform den eisch, verklaart verd., dat ze dat niet aan pakt, en opgewonden gaat ze op de getui genbank het vonnis van haar man zitten afwachten. Deze is heel wat rustiger en geeft het ten laste gelegde toe. Hij lag in zijn bed, toen hij het lawaai buiten hoorde. Hij stond toen op om te gaan kijken en wist zijn vrouw, die inderdaad zenuwziek is, naar binnen te sjorren. Vervolgens is hij de ruiten in gaan gooien. Men is geneigd, uit zijn houding te con- cludeeren, dat hij uit pure solidariteit met zijn vrouw zoo gehandeld heeft en niet uit persoonlij ke antipathie-gevoelens. De officier van justitie eischt in verband met het feit, dat de vrouw ook al een boete heeft, niet meer dan 10 subs. 5 da gen. Uitspraak gelijkluidend. De man blijkt in alle opzichten het offensief aan zijn vrouw over te laten en accepteert het von- 1 SCHELDWOORD10.—. Tot de uitingen van dezelfde onverdraag zaamheid behoort ook het meer onschuldige scheldwoord. Het tarief voor een beleediging is meestal 10 en als men dat er voor over heeft, is er verder niet veel tegen om het overkropt gemoed eens te luchten. Maar de 20-jarige P. G. uit St. Laurens heeft het er niet voor over en ontkent. Ze zou haar overbuurvrouw A. J. Barend- sen en de dienstbode P. J. Sohier, die op straat met elkaar stonden te praten, voor twee groote stukken vergif hebben uitge maakt. Deze beiden vatten dat terecht als een beleediging op, en leggen voor den poli tierechter eensluidende verklaringen af. Verd. kwam op dien kwaden dag met haar verloofde haar huis uit; laatstgenoem de nam- afscheid van haar en reed weg, waarop verd., langzaam fietsend, en hun kant opkijkend, haar kwalificatie van bei den uitsprak. Verd. houdt vol, het niet te gen hen gezegd te hebben, „ik zeg nooit niks tegen ze", maar ze zei het achterom naar haar verloofde en het betrof een par ticuliere aangelegenheid; het sloeg heele- maal niet op beide getuigen. Indien ze waarheid spreekt, zou men met betrekking tot de getuigen, geneigd zijn te denken: „Wien de schoen past, trekke hem aan". Maar de politierechter gelooft het niet, te minder daar ook uit haar eigen verkla ringen blijkt, dat de verhouding tusscher beide buren lang niet goed is. „Als ik aan het raam kom, trekken zij de overgordijnen dicht, en wanneer ik langs kom, dan kuchen en snuiven ze." Waarop de getuigen weer verklaren, dat verd. hen altijd zoo in het gezicht kijkt, en dat ze zelf nooit aanleiding geven tot an aangenaamheden. Verd. wil het vonins, dat conform den eisch luidt 10 of 5 dagen hechtenis, niet accepteeren en denkt er over in hooger be roep te gaan. DIERENMISHANDELING. De 20-jarige veehoudersknecht J. J. van V. staat terecht wegens dierenmishandeling. Hij moest twee jonge schapen van Middel burg naar Grijpskerke brengen, maar de dieren ontsnapten hem reeds vóór hij Mid delburg uit was. Een voorbijganger ving ze op en gaf ze aan verd. terug. Deze koppel de de dieren aan elkaar en trok ze zoo voort, doch toen ze tegenspartelden werd hij zoo driftig, dat hfj ze aan het touw op tilde en tegen den grond smeet en ze schopte. Get. J. A. Verdonk én mej. M. Schrijver, die het voorval van hun respectievelijke ra men uit, zagen gebeuren, ergerden zich he vig over deze ruwe behandeling, en get. Verdonk riep zelfs: Hé! hé.' Waarop verd. brutaal terug: „Komen jullie maar eens beneden, dan zal ik jullie ook even!" Uit het procesverbaal blijkt, dat den vol gende morgen weer iets dergelijks is gfe- beurd, wat den politierechter tot de slot som brengt, dat dieren bij verd. niet be paald in goede handen zijn. Verd. geeft toe wel wat ruw te zijn geweest en doet af stand van hooger beroep op het vonnis, dat conform den eisch luidt: 20 subs. 10 da gen hechtenis. J' Op de grens tusschen weg en water in het geïnundeerde terrein van ons grondgebied. Het gekapte wilgenhout langs den kant is met prikkeldraad doorvlochten. obligatiehouders en alle door den polder zijn gewonnen. Zp stelden dan ook voor niet hard tegen hard te willen, doch dat het bestuur een vergadering belegd met de obligailfehou- ders en dan een overeenkomst ziet te treffen. Vervolgens werd met algemeene stem men besloten, dat het bestuur met com missie, omdat deze laatste is ingewerkt, een vergadering zullen beleggen met de obligatiehouders ,en dan een overeenkomst zullen trachten te sluiten. GROEDE. Meegedeeld wordt, dat alhier door de militairen een tooneelclub is opge richt, alsmede een jazz-band en een caba ret. De bedoeling is, dat zij met voordrach ten, schetsen en muziek, hun eigen kame raden wat afleiding en vroolijkheid bren gen. Op deze gezellige avonden, zullen ook in dien ruimte beschikbaar, burgers worden toegelaten. IJZENDIJKE. Door het college van B. en W. is tot plaatsvervangend burgemeester aangewezen wethouder A. Cammaert. IJZENDIJKE. De bloempjesverkoop ten bate der vereeniging tot bestrijding van tu berculose „Santos" heeft 34 opgebracht. IJZENDIJKE. De heer J. Viejon, kom mies bij de directe belastingen enz. alhier, is bevorderd tot dienstgeleider en als zoo danig overgeplaatst naar Nieuw-Namen. ZUIDZANDE. De afdeeling Zuidzande van de Mij. voor Ooft- en Tuinbouw „Flora- lia" hield Zaterdag en Zondag haar ten toonstelling van door de leden gekweekte planten. Alhoewel de tentoonstelling thans wegens de tijdsomstandigheden niet tegelijk met de kermis kon worden gehouden, is er toch een behoorlijk bezoek geweest. Met de diverse planten werden de volgende prijzen behaald: Coleus le pr. J. Catsman, 2e pr. P. de Witte. Chrijsant: le pr. A. Risseeuw- Kools, 2e pr. J. Kools. Fuchsia: le pr. P. LuteynBouwens 2e pr. Z. Salomé. Salvia: le pr. Iz. de Kramer, 2e pr. Wed. Franke. Voor de geheele serie werd een eerste prijs behaald door P. Luteyn-Bouwens en een 2e pr. door J. Bril. Het behoort zeker niet tot de alle- daagsche belevenissen, getuige te zijn van een moord. Voor den heer Chitterwick, die in de hall van het Piccadilly Hotel te Londen rustig zijn bénédictine zat te drin ken, was het dan ook een buitengewone sensatie, toen hij iets zag gebeuren, dat naderhand veel op een listigen moord leek. Een kopje koffie stond op een tafeltje in een rustig hoekje van de hall. Terwijl de deftige oude dame, van wie deze kof fie was, even werd afgeleid, bewoog zich een vreemde hand boven het kopje. Kor ten tijd later bleek de dame overleden en in het kopje werden resten gevonden van een zwaar vergif, dat reeds in betrekkelijk kleine hoeveelheden doodelijke gevolgen heeft. De hand had behoord aan een heer, die in gezelschap van deze dame was geweest en die vlak vóórdat de dra matische ontdekking werd gedaan, iet wat haastig was verdwenen. •Chitterwick voelde zich geroepen, aan de oplossing van het vraagstuk van de zen moord op krachtige wijze mede te werken, waarbij hij als ooggetuige de po litie met zijn hulp zeer welkom was. Het was juist een kolfje naar zijn hand, wani eigenlijk had hij maar één liefhebberij: de tective spelen. Welke zonderlinge belevenissen hem daarbij overkwamen en voor welke moei lijke verwikkelingen hij met zijn goed aardige karakter werd gesteld, wordt beschreven in ons nieuwe feuilleton, waar mee wij heden een aanvang maken. Uit Verviers wordt gemeld aan de „Libre Belgique", dat gisteren de Duitsche lucht doelartillerie in het gebied van Beialf en Mosthaus het vuur heeft geopend op een of meer vliegtuigen, welke van Belgisch ge bied niet gezien konden worden. Ongeveer vijftien schoten werden gelost en vier pro jectielen zijn op Belgisch gebied, ongeveer 2% km van de grens, ontploft. De ontplof fingen veroorzaakten trechters met een middellijn van 2 meter en een diepte van 1.50 meter. De projectielen kwamen te recht bij Igelmondermule. Men heeft nog niet kunnen vaststellen of de projectielen granaten van de luchtdoel artillerie of bommen van een vliegtuig wa ren. De minister van economische zaken heeft bepaald, dat uit het landbouw-crisisfonds aan telers van aardbeien, die bij de stich ting Ned. Groenten- en Fruitcentrale als georganiseerde zjjn aangesloten en inge deeld in de groep A, en op den dag der uit- keering geacht kunnen worden hun tuin bouwbedrijf alsnog uit te oefenen, steun zal worden verleend tot een totaal-bedrag van ten hoogste 800.000. NOODLOTTIG VERKEERSONGELUK. Gistermiddag is op de Westzijde te Zaandam een tienjarige jongen uit Koog aan de Zaan, doordat het voorwiel van zijn fiets het achterwiel van het rijwiel van een voor hem rijdende dame raakte, gevallen. Hij werd door een hem achter op komende vrachtauto gegrepen en was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het gemeente-ziekenhuis te Zaan dam overgebracht. 150.000 BEZOEKERS OP DE SPOORWEGTENTOONSTELLING. De belangstelling voor de tentoonstelling „De Trein 1839193-9" blijft nog steeds zeer groot. Naar ons wordt medegedeeld, werd hedenochtend op de tentoonstelling de 150.000ste bezoeker verwacht. Wielrijder overreden en omgekomen. Gisteravond is op den Hernweg nabij de Oude Westerbegraafplaats te Amsterdam een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een nog onbekende jongeman van plm. 24 jaar om het leven is gekomen Het slachtoffer wilde, per fiets in de richting van de stad gaande, eenige voor hem rijdende wielrijders passeeren, waar door hij bijna op het midden van den weg kwam. Op hetzelfde oogenblik reed een trupk met oplegger hem voorbij» De jon geman werd door de achterwielen van den oplegger gegrepen en overreden. Hij was op slag dood Ht lijk is naar het Wil- helminagasthuis vervoerd. Op het slachtoffer werden geen papie ren gevonden Men vermoedt, dat de man werkzaam was bij de Artillerie-inrichtin gen. De auto, welker bestuurder van het ongeluk niets heeft gemerkt, is doorgere den. Zfj is nog niet gevonden. Ned. Herv. Kerk. Cand. C. Colenbrander te Winterswijk is beroepen te Vlissingen als hulpprediker. Geref. Kerk. Ds. Th. H. van Andel te St. Pancras heeft het beroep naar O. en W. Souburg aange nomen. Drietal te Haamstede: B. Boelens, cand. en hulpprediker te Aalten, J. C. Seegers, idem te Almelo, en C. v. d. Tas, cand. te Delft. Abonnementen en Advertenttën voor dit blad worden aangenomen door den Agent 9. MS6EBÜW, M 06 s< li e€ v| g| eel til er h< v< Bij Kon. besluit is benoemd en aan gesteld bq het reserve-personeel der land macht, bij het dienstvak der reserve-officie ren voor algemeenen dienst, tot reserve- eerste-luitenant, de heer P. P. van Kalm- thout.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6