SPORTNIEUWS Europa is niet in oorlog, zegt Mussolini I COMPETITIE-INDEELING Z.V.B. KLOETINGE „Engeland en Frankrijk hebben zich gecompromitteerd." HET PO-LEGER OP VOLLE STERKTE, België 's nachts niet meer duister. De grens moet duidelijk worden aangegeven. Hongarije en de Sovjet-Unie. De diplomatieke betrekkingen hersteld. RECHTSZAKEN KERKNIEUWS INGEZONDEN STUKKEN RADIO-PROGRAMMA BURGERLIJKE STAND AGENDA VOETBAL. ZEELANDIA—GOES 1—1. Beide elftallen telden verschillende nieu welingen, meest jonge krachten, die, zoo als te begrijpen valt, in dit voor hen nieu we milieu, nog wat onwennig deden. De opstelling van de ploegen gaf voorts een geheel ander beeld te zien dan in het vorig seizoen. Wanneer men dit alles in oogen- schouw neemt, dan is het ook niet zoo vreemd, dat er van goed combinatiespel, attractief voetbal en snelheid niet veel te bespeuren was. De wedstrijd viel dan ook, wat het vertoonde spel betreft, tegen. De zwakste plekken in beide - elftallen waren de voorhoeden. Bij Zeelandia miste men Janisse, die altijd tempo en verrassing in het offensief weet te brengen. Nu steun de de voorhoede op twee jonge krachten, De Steur en Adriaanse. Deze twee zijn zon der twijfel goede voetballers waarvan in de toekomst de vereeniging veel plezier zal kunnen hebben. Maar dit jeugdig duo, hoe wel heel aardige momenten en ook kansen schepeend, mist nog het doorzettingsvermo gen en de hardheid. Er ontbrak bij Zee landia een aanvalsleider. De overige spelers in de voorhoede) de linkervleugel en de rechtsbuiten, wisselden goede met zwakke momenten af, doch de laatste waren het talrijkst. Bij Goes was er geen enkele voorhoede speler die opviel. Men zou denken dat Leijn- se hier de motor van den aanval zou zijn, doch dezen middag was dit geenszins het geval. Deze voorhoede ging te individueel te werk en al werden er zeker verschil lende pogingen gedaan combineerend de Zeelandia-verdediging te verschalken, dit mislukte, omdat het spel der Goesenaars te doorzichtig was, het samenspel onzuiver en het schieten slecht. Aan de schotvaar digheid ontbrak wel heel veel. Wat de middenlinies betreft, deze ontlie pen elkaar niet veel. In beide elftallen was de spil de beste, hoewel niet uitblinkend. Voorts speelde Menheer bij Zeelandia vol doende. De achterhoede van Zeelandia leek ons beter dan die van Goes. Voornamelijk Jon- gepier speelde een goede en nuttige partij. Philipse op de linksbackplaats stelde niet teleur, doch hij had het niet moeilijk tegen de zwakke rechtervleugel der Goesenaren. Keeper Adriaanse heeft weer keurig zijn doel verdedigd. Bij Goes heeft Van Hese heel wat aan vallen onderbroken. Maar zijn wegwerken was niet altijd zuiver. De Kok was minder goed, alhoewel toch voldoende. In de eerste helft was Zeelandia, met den feilen wind in den rug, iets sterker. Zij wist dit na 10 min. spelen door een doelpunt uit te druk ken. Meer punten kon zij evenwel niet ma ken. En feitelijk verdiende dit voorhoede- spel ook niet meer. Na rust was Goes in het veld de meerdere. Het slechte schieten en het goede doelverdedigen van Adriaanse voorkwamen doelpunten. Toen de wedstrijd wegens den regen even was gestaakt, bleek na de hervatting Zeelandia beter te spelen. Het Goes-doel kwam toen verschillende ma len in gevaar. Echter het was de Goes- linksbinnen Nieuwenhuize die den gelijk maker scoorde (11). Met dezen uitslag kunnen beide elftallen tevreden zijn. E.M.M.—MIDDELBURG 3—3.' De eerste wedstrijd, welke E.M.M. en Middelburg voor de nood-competitie te Sou burg speelden toonde aan, dat er niet zulke groote belangen op het spel staan als voor de gewone competitie. Al was het spelpeil niet van hoog gehalte (wat zich laat ver staan, door de vele jongere krachten, die nu de plaatsen der gemobiliseerden hebben ingenomen) ook de publieke belangstelling was uiterst gering. Middelburg speelde het beste spel en zij won daardoor den wedstrijd. Hieraan moet direct toegevoegd worden dat doelman v. d. Endt (E.M.M.) misschien wel iets heeft medegewerkt tot die hooge score, want voor de rust, welke met 0—3 inging, maakte hij een paar blunders, waaruit doel punten. ontstonden. De E.M.M.-vöorwaart- sen kwamen verschillende malen voor het Middelburg doel, maar dan treuzelden zij meestal te lang en kon de achterhoede met Vogel aan het hoofd het terrein zuiveren. Van dezen laatstgenoemden speler, kan menige jongeling nog heel wat leeren. Bij E.M.M. was spil Kopmels de stuwkracht. Jammer dat hij te veel van zijn krachten vergt door te lang met den bal te drijven. Overigens heeft E.M.M. kranig partij gege ven en getracht de nederlaag zoo klein mo gelijk te houden. Onder leiding van scheidsrechter Verkerk die een gemakkelijke wedstrijd had te lei den. trapte Middelburg af. Binnen de 10 min. was het al 02 resp, door Reijnhoudt en Leest, waarna voor de rust laatstge noemde speler er (03) van maakte. Na rust is het De Beer van E.M.M., die den achterstand verkleint (13). Dit ge beuren bracht weer geestdrift in de voor hoede van Middelburg. V. d. Kop maakte er 14 van. Direct daarop werd de bal van het midden opgebracht en Hijman ver kleint de achterstand (24). Als linkshalf Jongepier prachtig doorbreekt geeft hij v. d. Endt het nakijken (25) Even voor dat scheidsrechter Verkerk affluit maakt E.M. M.'s rechtsbinnen, o.i. in buitenspelpositie nog een doelpunt. De eindstand werd dus 3—5. VLISSINGEN—DE ZEEUWEN 10—4. Bij Vlissingen misten we Harting, Butz en Beckers, terwijl De Zeeuwen het zonder Donze, Van Poelje en D'Jong moesten stel len. Voorts zagen we vele nieuwe gezichten voor vervangen spelers, hetgeen vooral bij De Zeeuwen groote verandering heeft mee gebracht. Van haar oude elftal zagen we slechts een enkele speler. Ondanks haar aderlating wist Vlissingen een aardig elftal samen te stellen, waarin o.m. was opgeno men de nieuweling Casimir, die blijk gaf wel op zijn plaats te zijn. Bij de Zeeuwen viel op het fraaie spel van midvoor Sweers, eveneens een nieuwe aanwinst. De wed strijd als geheel gaf een duidelijk Vlissingen overwicht, waarbij de voorhoede herhaal delijk aardig spel te zien gaf. De midden linie Peeman, De Joode, Burgerhof was zeer goed, al viel na de rust Burgerhof veel terug, blijkbaar door een blessure gehin derd. De beide backs Kodde en Oreel wa ren goed, terwijl doelman Bliek, behoudens een grove blunder bij het 2e doelpunt, een betrouwbaren indruk maakte. De Zeeuwen voorhoede begon goed, inzonderheid het binnentrio de SmitSweersLeijnse was actief. Na eenige noodzakelijke wijzigingen viel echter het elftal in elkaar. De middel- linie v. As-Danckaerts-v. d. Hoek was slechts matig, terwijl de achterhoede wel het slechtste deel bleek. Inzonderheid dé nieuwe doelman De Heus was zeer zwak. Aan minstens 4 doelpunten had hij schuld. Met een middelmatig doelverdediger zou de uitslag dan ook wel minder groot zijn ge weest. Reeds bij het begin kreeg Vlissingen een strafschop toegewezen, doch hoewel Casteelen het nog een keer mocht over doen, leverde dit geen doelpunt op. Sweers scoorde uit een hoekschop (01), doch aan den anderen kant zorgen Wielemaker en Casteelen voor een antwoord, met mede werking van den Zeeuwen-doelman (21) Peeters zorgde fraai voor nummer 3, waar na Bliek aan Sweers een doelpunt cadeau gaf (32). Nog voor rust wordt het door Wielemaker (52). Na de rust een strijd tusschen de reeds voor rust verzwakte Z. achterhoed~ê en de Vliss. voorhoede. Twee blunders van den Z. doelman stellen Pee ters en Casteelen in staat te doelpunten' (7—g) terwijl eerstgenoemde kort daarop nog 2 maal het net weet te vinden (92). Nadat Vliss. nogmaals een penalty heeft ge mist, maakt Wielemaker 1 minuut voor het einde het tiental vol (102). Ieder is reeds overtuigd van dezen eindstand wanneer De Smit en W. Leijnse binnen de minuut voor 2 fraaie doelpunten zorgen (104). Scheids rechter Le Due leidde zeer goed. De competitie van den Zeeuwschen Voet balbond begint Zondag 1 October a.s. De indeeling luidt als volgt: Afd. A. Cortgene 1, Goes 3, H.K.C. 2, Ierseke 1, Kapelle 1, Middelburg 3, Vlis singen 3, De Zeeuwen 3, Zeelandia 3. Afd. B. Domburg 1, E.M.M. 2, Middel- burgsche Boys 1, R.C.S. 2, Walcheren 2, De Zeeuwen 4, E.M.M. 3, Walcheren 3, R.C.S. 3. Afd. C. Ria 1, Axel 2, Terneuzen 3, S.V.O. 1, Tern. Boys 2, Hoek 1, Hulst 2, Honte- nisse 1, Hontenisse 2, Corn. Boys 2. Afd. D. Breskens 2, Oostburg 2, Biervliet 2, Aardenburg 2, Schoondijke 2, Breskens 3, Groede 1. Adspiranten. Vlissingen A, R.C.S., R.C.V., Middelburg A, Walcheren, De Zeeuwen Middelburg B en Vlissingen B. TE WEINIG SCHEIDSRECHTERS IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Tengevolge van de bijzondere omstandig heden, waaronder de competitie moet wor den afgewerkt, heeft de K.N.V.B. in Zeeuwsch-Vlaanderen een tekort aan scheidsrechters. In samenwerking met den Z.V.B. zal getracht worden aan dit bezwaar tegemoet te komen. Enkele Z.V.B.-scheids- jrechters zullen zoo nu en dan de opdracht krijgen een K.N.V.B.-wedstrijd te leiden. EEN COMPETITIE VAN K.N.V.B., Z.V.B. EN MILITAIRE ELFTALLEN OP SCHOUWEN-DUIVELAND. Nu de eerste elftallen van „Zierikzee" en „Burgh" niet aan de K.N.V.B.-competities deelnemen, zal getracht worden op Schou wen een gemengde K.N.V.B.-Z.V.B.-compe- titie-afdeeling in elkaar te zetten, aange vuld met twee of drie elftallen van mili tairen. HONGARIJE—DUITSCHLAND 5—1. Te Boedapest is de landenwedstrijd Hon garijeDuitschland gespeeld, welke eindig de in een verdiende 51 overwinning voor de Hongaarsche ploeg. De Duitschers maak ten een vermoeiden indruk en de gevoelige nederlaag behoort ten deele te worden toe geschreven aan doelverdediger Goldbrun- ner, wiens reactie langzamer was dan ge woonlijk. Uitblinkers aan Duitsche zijde waren Kupfer, Kitzinger en Lehner, bij de Hon garen toonde dr. Sarosi zich heer en mees ter als aanvaller en als schakel tusschen midden- en aanvalslinie. De 17-jarige doel verdediger Toth was uitstekend. De derde uitblinker was de spil Sarosi 3. FINLAND—LETLAND 0—3, De landenwedstrijd Finland—Letland, welke Zondagmiddag te Helsinki gespeeld werd, eindigde in een 3—0 overwinning voor de Letlandsche voetbalploeg. KORFBAL. VKV—ANIMO 1—1. Zaterdagmiddag vond te Veere 'n vriend schappelijke wedstrijd plaats tusschen VKV en Animo (Souburg) met als eind uitslag een gelijkspel, 1—1. Was het spel voor de rust vrij vlak en onbe rekend, na het eerste doelpunt van P. van Koeveringe voor Animo, werd het peil wat opgevoerd. Na rust was het spel veel forscher en spannender en slaagde Adr. Verstraate erin den gelijkmaker te scoren. Weliswaar speelde de sterke wind den spelers parten, doch vele kan sen bleven onbenut, ATHLETIEK, NIEUW EUROPEESCH RECORD POLSTOKHOOGSPRINGEN. Op 4,27 meter gebracht Te Oslo is gisteren de landenathle- tiekwedstrijd NoorwegenZweden gehou den, Zweden won met 11885 punten,. De verrichtingen stonden op een hoog peil. Het beste resultaat werd behaald door den Noor Kaas, die op nummer polsstok hoogspringen het Europeesch record met 2 cm verbeterde1 Hij bereikte een hoogte van 4,27 meter. Het oude record, stond sinds 1925 op naam van zijn landgenoot Charles Hoff met 4,25 meter. WIELRENNEN. De oud-wielrenner Waterreus overleden Zondagmorgen is te 's-Gravenhage over leden de heer H. C Waterreus, directeur van de Rijswijksche wielerbaan. Hij be reikte den leeftijd van 55 jaren Wijlen de heer Waterreus was eenige malen Ne- derlandsch kampioen wielrennen-lange af stand. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent M. KOLE. Mussolini heeft Zaterdag te Rome een toespraak gehouden tot de fascistische leiders uit Bologna, waarin hij o.a zei- de: „Wij ontmoeten elkaar op een storm achtig oogenblik, waarop niet alleen de kaart van Europa doch misschien ook die van de werelddeelen op het spel staat Niets is natuurlijker dan dat deze groote gebeurtenissen en hun terugslag in Ita lië ook onder ons emoties hebben opge wekt. Een zekere menschelijke gemeenschap zeer klein, doch buitengewoon ellendig, die in de meest sombere uithoeken woon de, heeft geprofiteerd van dezen buiten- gewonen en begrijpelijken geestestoestand. Het is deze gemeenschap, die zekere ge ruchten in omloop heeft gebracht, waar van de meest belachelijke mij persoonlijk betroffen. Dit verschijnsel was voorbe stemd om uit zichzelf te verdwijnen, an ders zou ik hebben moeten twijfelen aan één ding, waarin ik steeds krachtig heb geloofd, nl. dat het Italiaansche volk een der meest intelligente is van de wereld Zonder de zaak te dramatiseeren, want dat is de moeite niet waard kan men hieruit de conclusie trekken, welke men in een woord kan samenvatten: de klein ste hoekjes te reinigen van de overblijfse len van het magonieke, Joodsche anti fascisme. Wij zullen niet toestaan, dat door de een of ander de physieke en mo- reele gezondheid van het Italiaansche volk wordt geschaad. Het Italiaansche volk weet, dat het den loods niet moet storen, vooral niet, wanneer hij bezig is te sturen in stormachtig weer en het. weet ook, dat het hem niet elk oogenblik vragen moet stellen over den koers. Indien ik op het balkon zou verschijnen, en het Italiaansche volk bijeen roepen, dan zou dat niet zijn om het den toestand uiteen te zetten doch om het beslissingen mede te deelen welke historische betee-. kenis hebben. Op het oogenblik is dit niet het geval. Er is geen reden om onze politiek te wijzigen Zij beantwoordt aan onze nati onale belangen, aan onze verdragen en politieke overeenkomsten en aan het ver langen van alle volken, ook het Duitsche, hetgeen is: minstens het conflict te lo- caliseeren. Bovendien, nu Polen geliquideerd is, is Europa in werkelijkheid niet in oorlog De massa's van de legers zijn nog niet in contact geweest. Men kan den schok vermijden door zich rekening te geven, dat de wil om de positie, welke door de geschiedenis en de natuurlijke dynamiek van het volk veroordeelen, te handhaven of erger nog te herstellen, een ijdele hoop is. Het is zeker met de wijze bedoeling het conflict niet uit te breiden dat de regee ringen van Londen en Parijs nog niet hebben gereageerd op het Russische vol dongen feit, doch door zoo te handelen hebben zijn hun moreele rechtvaardiging, welke ten doel had het Duitsche voldon gen feit te herzien, gecompromitteerd. In een toestand als de huidige, vol van ontelbare onbekendenis spontaan onder de massa van het Italiaansche volk een leus ontstaan zich militair voor te berei den voor iedere eventualiteit, zooveel mo gelijk de vredespogingen steunen en waakzaam en zwijgend te arbeiden. Zie daar de fascistische stijl, dit mtGt zijn en is ook de stijl van het Italiaansche volk. Mussolini heeft den bevelhebber van het Po-leger, generaal Bastico, ontvan gen Bastico bracht hem rapport uit over de stootkracht van het op volle oorlogs sterkte zijnde Po-leger. De gouverneurs van de Belgische pro vincies hebben de volgende opdrachten gekregen inzake het duidelijk zichtbaar maken van de grèns. Deze maatregelen moeten met spoed worden uitgevoerd le. Bij nacht: alle Belgische gemeenten moeten de gewone verlichting laten bran- dën, op zulk een wijze, dat dit uit de lucht gemakkelijk is te zien, In het bij zonder moet dit geschieden in de grens streken. J 2e) Bij dag: tusschen de landsgrens en de huizengroepen ^op Belgisch gebied-moet een uit de lucht duidelijk zichtbaar tee- ken worden aangebracht bestaande uit een letter B in wit doek of gekalkt op den grond. De kalk moet zorgvuldig worden onderhouden,. o Officieel wordt medegedeeld, dat de di plomatieke betrekkingen tusschen Honga rije en de Sovjet-Unie zijn hersteld. Kristoffy, raadsheer van de legatie te Warschau, is benoemd tot Hongaarsch ge zant te Moskou. Het herstel van deze betrekkingen moet het verkeer tusschen beide landen, die tengevolge van de aankomst van de Sov jet-troepen aan de grens van Polen en Hongarije buren zijn geworden, verge makkelijken. o 100.000 VLUCHTELINGEN IN HONGARIJE. Betrouwbare onafhankelijke waarnemers ramen volgens het Engelsche Reuter- bureau dat ruim 100 000 vluchtelingen uit Polen, voor het meerendeel soldaten, Hongarije zijn binnengekomen. De Honga ren hebben hen op zeer gastvrije wijze ont vangen. De officieele raming van hun aan tal is intusschen aanzienlijk lager. HET SCHEREN GEDISTRIBUEERD IN DUITSCHLAND! Havas meldt, dat de Duitsche radio-om roep heeft bekend gemaakt, dat men zich in Duitschland niet meer kan laten scheren zonder speciale kaart. De strekking van de radio-uitzending was te bewijzen, dat alles beter is dan in 1914 en dat de organisatie beter is omdat alles reeds nu is gerant soeneerd. Alles heeft men geordend, zoo werd in de uitzending volgens Havas gezegd, tot zelfs de kleinste details, zooals scheerkaarten. KANTONGERECHT MIDDELBURG. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van het Motor- en rijwiel reglement en/of de motor- en rijwielwet: J. J., Wolphaartsdijk, F. L., 's-Gravenpolder, C. A. M., Vlissingen, ieder 1 boete subs. 1 d. h.; J. B. W., Oost- en West-Souburg, 2 of 1 w. t.; M. G. v. S., Middelburg, J. J. M., Vlissingen, D. de R., Goes, ieder 2 of 1 d. h.; J. J. v. d. S., 's Heer Arends- kerke, 2 of 2 d. h.; J. I. W., Kloetinge, Domburg, beiden 3 en 1 of 2 en 1 d. h.; 3 of 2 d. h.; H. A. V., Sint Laurens, G. B., A. O., Vlissingen 15 of 10 d. h.; J. F. S., Ovezande, teruggave aan zijn ouders zonder toepassing van straf. Openbare dronkenschap: C. de R., T. C. R., J. M., allen Vlissingen, I. O., Middelburg, ieder 10 of 10 d. h. Te Middelburg zwemmen in openbaar wa ter op andere dan door B. en W. aange wezen plaatsen: J. W. en D. P. A., beiden te Middelburg, teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. Ds. H. H. Barger t In den ouderdom van 84 jaar is te Utrecht overleden ds. H. H. Barger, em., predikant der Ned. Herv. Gem. aldaar. In 1879 werd hij candidaat om 29 Febr. 1880 te Kerkwerve in het predikambt te worden bevestigd. In 1884 vertrok de overledene naar Leusden om in 1887 te Vlaardingen zijn intrede te doen, welke standplaats in 1893 met Bloemendaal ver wisseld werd. In 1896 deed hij zijn intrede te Utrecht waar hij 2 Oct. van dat jaar in trede. 33 Jaar heeft ds. Barger deze ge meente mogen dienen, om in 1929 met emeritaat te gaan. Zijn verdiensten vonden erkenning in zijn benoeming tot officier in de orde van Oranje-Nassau. SYNODE DER GEREF. KERKEN. Christelijke en neutrale vakorgani satie. In de Vrijdag gehouden 14e zitting van de synode der Geref. Kerken te Sneek, neeft prof. dr. K. Dijk gerapporteerd over een senrijven van de heeren A. de Lange en A. Vingerling beiden te Goes die vragen dat de Synode uitspreke de noodzakelijkheid van (Jhr. organisatie voor maatschappelijke aangelegenheden ook voor werkgevers en middenstanders en ten tweede over de ver kiesbaarheid tot het ambt van hen die wei geren zich christelijk te organiseeren maar in z.g. neutrale of algemeene organisaties georganiseerd blijven. Tevens kwam hierbij in behandeling een schrijven van de heeren A. Stapelkamp, H. Amelink en enkele an dere vooraanstaande leiders der Chr. vak beweging dat eveneens de aandacht der Synode voor deze zaak vraagt. De commissie wees er op dat de Synode zich slechts over de principieele zaak kan uitspreken en alleen de geestelijk-zedelijke beginselen kan aangeven. Zij kan niet op treden als propagandiste voor welke orga nisatie ook en is evenmin aansprakelijk voor de geste van welke chr. vakorganisatie ook. Te meenen dat de Synode van Leeuwarden 1920 zich alleen heeft uitge sproken voor chr. vakorganisatie voor ar beiders, en niet voor boeren, tuinders, mid denstanders en werkgevers is een misvat ting. De commissie wenscht er op te wijzen, dat de kerken by de verkiezing van ambts dragers niet verder kunnen gaan dan te letten op de eischen van de H. Schrift met name zooals die worden gegeven byv. in de brieven van Timotheus en Filemon. Na tuurlijk past bij het nomineeren van ambts dragers voorzichtigheid, want zy die niet rekenen met de beslissingen der synodes kunnen kwalijk anderen vermanen. In dien geest stelde de commissie enkele cor.clu sies voor. Een breede discussie ontspon zich. Bij de uitvoerige discussie wees ds. W. H. v d. VVegt uit Goes op de buitengewone moeilijkheden die men in Goes op dit ter- rein heeft. De Goessche adressanten willen verder gaan dan in de conclusies wordt voorgesteld. Spr. zou gaarne iets positiefs over de chr. vakbeweging in de conclusies willen opge nomen zien. We staan hier voor ontzaglijke moeilijkheden naar spr. uit zijn omgeving met voorbeelden illustreerde. De chr. vak' beweging staat niet onder Geref. invloed en meerdere van haar voormannen zijn de ethische beginselen toegedaan. Spr. zou gaarne een conclusie er bij willen zien voor' gesteld waarin uitgesproken wordt dat de leden der chr. vakbeweging zich in alles moeten laten leiden door Gods Woord. De Synode besloot de conclusies naar de commissie te retourneeren om een nieuwe formuleering te overwegen in het licht van de gevoerde besprekingen. o VAN HET GOEDE TEVEEL. Geachte Redactie, Met verbazing heeft men te Nieuw- en St. Joosland kennis genomen van het be richt in Uw blad van Vrijdag j.l., dat-onder leiding van den burgemeester in deze ge meente op Woensdag 20 dezer een comité ter behartiging van de ontspanning der al hier aanwezige militairen was gevormd. De reden voor deze verbazing is, dat een dergelijk comité reeds op 8 Sept. j.l. is ge vormd, echter niet op initiatief van den burgemeester, die er toen niets voor voelde, doch door de bemoeiingen van den predi kant ter plaatse, ds. Burger, die mede op verzoek van den plaatselijken marinecom mandant verscheidene personen had aange zocht in dit comité zitting te nemen. Blijkbaar is de samenstelling van dit co mité, dat zijn werkzaamheden reeds was begonnen, niet naar den zin van den burge meester geweest, weshalve hij een nieuw comité vormde. Tot dusver hebben die leden van het eer ste comité, die niet in het nieuwe zyn opge nomen, nog geen bericht ontvangen van een ontbinding van hun comité; zoodat zij de ze handelwijze als heel zonderling moeten beschouwen. Met dank voor de plaatsing. J. K. Mesu. Nieuw- en St. Joosland, 23 Sept. '39. DINSDAG 26 SEPTEMBER, HILVERSUM I 1875 EN 414 4 M. AVRO-Uitz. 8,00 Event. Bei'. ANP, orgelspel. 8,15 Gram. 8,55 Concertgeb. ork. en solisten, (opn.) 10,00 Morgenw. 10,15 Gram 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Ensemble Rent meester. 11,00 Causerie. 11,10 Huish. wen ken. 11,35 Ensemble Rentmeester,. 12,15 Gram,. 12,45 Event). Ber.. ANP., AVRO- Amusementsork. 1,15 Lyra-Trio. 2,00 Omroepork. 2,45 Declamatie. 3,05 Jetty Cantor's ensemble en gram. 4,30 Kinder koor. 5,00 Kinderhalfuur. 5,30 AVRO- Amusementsork. 6,15 Grami. 7,00 AVRO- Dansork. 7,40 Causerie. 8;,00 Ber. ANP, mededeelingen. Eventueel: Vraag en Ant woord. Hierna: Causerie. 8,35 Verkorte opera „Les Saltfmbanques''. 9;,35 Decla matie. 10,20. Renova-septet). 11,00 Ber. ANP, hierna tot 12,00 Jascha Trabsky's dansork. HILVERSUM H 301,5 M. KRO-Uitz. 8,00—9,15 en 10,00 Gram. 11,30 Godsd. halfuur. 12,00 Ber. 12,15 KRO-ork. (1,00 —1,20 Gram.). 2,00 Vrouwenuur. 3,00 Gram. 3,15 „La Traviata", opera Xgr. pl.) 5,00 KRO-Melodisten en solist. (5,45 6,05 Felicitatiebez,.) 6,35 Sportpraatje. 7,00 Ber. 7,15 Causerie. 7,35 Gram. 7,40 Re portage. 8,00 Ber. ANP, mededeelingen. 8,15 Stedelijk ork. van Maastricht en so list. 9,15. Gram. 9,30 De Meesterzangers. (9,40—9,50 Gram.) 10,00 KRO-ork. 10,30 Ber. ANP. 10,40 KRO-Melodisten en so list. 11,3012,00 Gram. DROITWICH 1500 M. Geen opgave ont vangen. RADIO PARIS 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN 456 M. Geen opgave ontvan gen. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12,20 Omroepdansork. en gram. 12,50 Gram. 1,30 Omroepdansork. en gram. 1,502,20, 5,20, 6,50 en 7,20 Gram. 8,20 Ontspanningsprogr. voor soldaten. 9,20 en 10,30 Beligsche Nationale ork. 10,50—11,20 Gram. 484 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 "Ra- dio-ork. 1,502,20 en 5,20 Gram. 6,35 Piano en hoorn. 7,10 Gram. 8,20 Uitz. voor soldaten,. 8,50 RaclïotooneeJ). £},25 Radio-ork. 10,3011,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8,40 Het Berlijnsch Philh. ork. 9,40 Ber. 9,50 Zang. 10,20 Ber. 10,40 Concert. 11,20 Om roepork. 12,203,20 Nachtconc. Oostkapelle. Van 16—23 Sept. Bevallen: A. v. d. Broeke, geb. Clarisse, dochter. Getrouwd: K. Melis 27 jm. en A. C. Kodde 25 .j jd. Domburg. Van 16—23 Sept. Overleden: M. Minderhoud 80 j. wed. van Izak de Pagter. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijksche Openbaarmakingen i. z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ont- leenen wij het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche eilanden (Middelburg): Nieuwe inschrijvingen: Comm. Venn. De Middelburgsche Cou rant, Middelburg, St. Pieterstraat 28. Cou rant-Uitgeverij. Beh.: Venn.: F. B. den Boer. Aantal venn. bij wijze van geldschie ting: twee. Nat. Nederlanders, land van inwoning: Nederland. Gezamenlijk comm. kapitaal 15000. Proc. verleend aan: J. S. Sybrandy. MIDDELBURG. GOES BIOSCOPEN. CITY, Middelburg VR 22DO 28 Sep.: „Het hooge commando" en „In den Mist" („Fog".), 20.00 h. ELECTRO, Middelburg VR 22DO 28 Sep. „De fatale nacht" en „De vechtende speurder", 20.00 h. GRAND THEATER te GOES Dl 26 Sept.: „Rosalie" en „Cassidy is opstandig", 20.00 h. ALGEMEEN. Dl 26 Sep. Oranjefilmavond te Koudekerke.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6