STADSNIEUWS STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE De bodemproductie van vitaal belang voor delNederlandsche gemeenschap BEURS VAN AMSTERDAM. MIDDELBURG GOES WEERBERICHT BEURSTHERMOMETER MAANDAG. ZUID-BEVELAND Nieuwe president van de Ned. Handel Mij. Nasleep van de Mannheimer- aifaire. Moeilijke keuze voor Britsche zeelieden. „In de duikboot blijven oi voortaan aan den wal," SCHOUWEN Z. VLAANDEREN W.D. Z. VLAANDEREN O.D. De minister geeft algemeene EEN BRITSCHE TORPEDOJAGER TOT ZINKEN GEBRACHT? stand. VLISSINGEN WALCHEREN HET IS KALM IN HET PROTECTORAAT. DE HEES J. ONDERDIJK THUIS. Gesloten overwegboomen. De bakkersknecht van 't V. te Kloetinge kwam hedenmorgen half vijf op het poli tiebureau mededeelen, dat de boomen vein De heer J. Onderdijk, thans oud-wethou der, is Zaterdag uit Doorn, waeir hij gedu rende een paar maajnden vertoefde, per; I den spoorwegovergang auto naar Middelburg teruggekeerd. I Ballotstraat aanhoudend Ofschoon de gezondheidstoestand van den I en de overwegwachter nergens te zien was, heer Onderdijk, gelukkig veel verbeterd is, I Daar men het niet onmogelijk achtte, dat zal hij voorloopig nog huisarrest hebben, den spoorwegwachter iets overkomen was, en zal hij dus nog niet als gemeenteraads lid kunnen worden geïnstalleerd. EEN STERK GEWELF. Men schrijft ons: Levend in het teeken van bommen werd een onderzoek ingesteld, doch de overwegwachter bleek rustig te bed te lig gen. Hij verklaarde, dat de boomen om half een hedennacht geopend waren ge weest en daarna niet meer door hem neer gelaten werden. Hij vermoedde dus, dat jjcvchu ui net lccis-cmi van uuiimit;ii en i v-*i TAïr-iqrlo cr schuilkelders, doemt een oude herinnering hier van baldadigheid sprake was. Een on- w J?. Verwachting tot morgenavond: Amsterdam 1936-3% 85%—85% DE BILT: plaatselijk ochtendmist, overi- I Zeeuws. Hyp. B-3% 82%82% gens gedeeltelijk bewolkt, geen regen van I Cities Service Cy. P. 1958 5 5150% beteekenis, weinig verandering van tempe- I A Amsterd. Bank 108%105% ratuur, zwakke tot matige wind uit uit- I A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 382 eenloopende richtingen. I A De Schelde N.B. 38%38% UKKEL: in den komenden nacht ver- I C Am. Smelt en Ref. 45% wacht: zachte, veranderlijke wind. Over I A Houth. Alberts 8383 PatijnwegBuys het algemeen vrij mooi weer. Nochtans in I C Chesapeake en Ohio 31%31% gesloten bleven Noord-West België plaatselijk wind en I C Pref. Kansas City South. 15%15% regen. I C Union Pac. Rr. 8080 Di 26 Sept. Zon op: 6 h 52, onder: 18 h I Ned. 38 1000-3 84%84 50. Licht op 19 h 20. Maan op 17 h 49: O. Indie 37 1000-3 83%—82% onder 4 h 34. V.M. 28 Sept. Hoog- en Laag water te VUssingen: September. Hoogwater. Laagwater. 12.40 6.40 19.07 1.07 13.19 7.23 19.48 Maandag in me op uit den tijd, dat Middelburg werd gezegend met den aanleg van een water leiding. Bij den aanleg in perceel Lange Delft 133 (apotheek Nonhebei) moest een opening gemaakt worden voor de aanvoerpijp van I net de wielrijdster mej. C. de K. Het rij apotheek naar den kelder. Het bleek daar- I wiel van J. B. werd aan de voorzijde be bij, dat onder den apotheekvloer een ar-1 schadigd en mej. de K. kreeg bij haar val derzoek wordt ingesteld. Rijwielen in botsing. De wielrijder J. B. kwam op de kruising I VoorstadZonnebloemstraat in botsing Woensdag 25 26 27 Engeland 1960-90 4 68% A Koloniale Bnk. 165163 A N.I. Hbk. 600 117—115 C Ned. H. M. 1000 84—83 A v. Berkels Pat. 35 C Calvé-Delft 69%—69 A Lever-Bros Unilever 95%94%-95% 1.46 13.49 7.58 20.241 A philips Gem. B. afg. 1.30%!28%-26% Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 I C Am. Car Foundry 26%26%-! duinsteenen gewelf zich bevond van 1.56 m dikte. Men heeft drie dagen er aan ge werkt voor dat gewelf was doorboord. Me dunkt de bom moet nog gefabriceerd] worden, die in staat is door zulk een formi dabel sterk gewelf heen te slaan. In dit verband wees de bekende archi-1 tect Frederiks er mij op, dat mijn schoor- j steen met zijn spiraalsgewijze gemetselde rookgangen, de oudste van Middelburg was. De schoorsteenen op Gistpoort en in de Ab dij, die nieuw zijn gebouwd, vertoonen het zelfde bouwtype. Waar de buitenmuren 56 cm dik zijn, mag zeker wel aangenomen worden, dat dit pand in vroeger eeuwen tot de aloude Ab dijgebouwen heeft behoord. Er wordt thans een schuilkelder onder het gebouw ingericht. AANRIJDING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Gisteravond tegen twaalven heeft op den Blauwendijk een aanrijding plaats gehad tusschen een personenauto, bestuurd door S. uit Vlissingen en een militaire auto. De lichte verwondingen aan het been en brak Maandag haar bril. Aangifte bij de politie volgde, I Dinsdag die een onderzoek instelt. min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge; September. Hoogwater. Laagwater. 1.58 14.24 7.46 20.171 2.47 15.07 8.31 20.47 3.29 15.41 9.07 21.21 Woensdag 25 26 27 Uitgifte distributiekaarten). Zaterdag werden, wedejrom in het Beursgebouw, de eerste vijfhonderd stam- distributiekaarten uitgereikt/. De |uitgifte verliep weer vlot en op geregelde wijze. De organisatie is hier wel prima in orde! De ongelijke straat. Mej. C. M. maakte in de Klokstraat een tuimeling met haar rijwiel en liep daarbij kwetsuren aan knieën en handen op. De tuimeilng was een gevolg van de slechte bestrating op zeker punt en er j zouden daar meer valpartijen voorkomen. Mej. M, beklaagde zich over een en ander op het politiebureau. Verkeersdelicten, P. F. P. alhier werd verbaliseerd we gens het besturen van een motorrijwiel terwijl hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Een verzwarende omstandigheid DE WERKLOOSHEID. Vermindering met 8.11 pet. De stand der werkloosheid in het district der arbeidsbeurs op 31 Augustus luidt: Middelburg 551 (557), Vlissingen 354 (357), Goes 47 (110). Aagtekerke Arnemuiden 98 (105), Baarland 3 (4), Big- gekerke (1), Borssele 4 Brouwers haven Bruinisse 38 (35), Burgh C Anaconda Cop. 2726%-27 C Bethlehem St. 69%—69%-% C Inti Nickel Cy. 36% C Kennec Copper 33%33-% C Rep, Steel 22-21%-% C U. States St. O 59-58%-% C North Am. Cy. 17%—17% A Kon. Petr. Mpij'. 300%300%-299% C Contin. Oil Cy. 21%—22%-% G Phillips Petr. Comp. 3434% C Shell Union O.C. 12%—12%-% C Tide Water Ass. Oil 11%10%-11 A Ned Scheepv. U. 123%—122-23% A H.V. Amsterdam 38%385-86 A Java Cult. Mij. 210%210 A N.I. Suiker U. 212%—218 A Deli Batavia 110%110 C Delie Mij. 1000 154—141%-53 Schepen Koninkl. Obl.Markt Unilever s' Amerika Rubber Philips r -««i' Industrie Markt Tabak gedeponeerd A Senembah 123123% C Baltimore Ohio 6%6% C Southern Pac. Cy. 13%12%-13 A Southern Rlw. 14%13% A Amst:. Rubb. C. 199%—200-202 A Deli-Bat. Rubb 164%—159%-60 A Hessa Rubber 117%113% A Serbadjadi S.R. 108%—107-108 WISSELKOERSEN. Heden. Zaterdag, Londen 7,51% 7,51 Berlijn 74,75 75,50 Parijs 4,26 4,26 Brussel 31,80 31,80 New-York 1,88% 1,88%: OOSTKAPELLE. Gevonden voorwerpen een lipssleuteltje, W. v. d. Woestijne, Grijpskerksche weg B 7b. RITTHEM. Benoemd tot tijdelijk onder- Colijnsplhat (1), Domburg 6 (5), I wijzer aan de Oranjeschool te Vlissin- Driewegen 1 Dreischor -Dui- I g e n de heer P. de Wolf, kweekeling met vendijke Eikerzee Elle- acte aan de Chr_ ,„hnnl alhipr meet Ellewoutsdijk 's-Gravenpolder (7), Grijpskerke Haamstede 10 (10), 's Heer Abtskerke 2 (2), 's Heer Arendskerke 4 (4), 's Heeren- hoek 2 (1), Heinkenszand Hoede- acte aan de Chr. school alhier. 's GRAVENPOLDER. Tot dusver werd KJ. UIL V lioajligcil Cll CCll IlimtailC autu. J.JV- I "VU vvxi,r»UJ.viiuv, kuiui6«viu I - I n, personenauto reed in de richting van den I was daarbij voor hem, dat zijn rijbewijs kenskerke 1 Yerseke 47^(43), Kapelle ®im®^op vier plaatsen varkenspest gecon- Vlissingschen singel, met normale snel-1 was ingetrokken. heid, toen hij bij de splitsing naar de Teer- pakhuizenstraat, om een aanrijding met het daar staande rijwielbord te voorkomen, zijn stuur plotseling naar links omgooide. De auto kwam daardoor in botsing met een uit tegenovergestelde richting nade rende militaire auto. De slag was vrij he-1 vig. Van de militaire auto werd de bum per vernield, terwijl de personenauto aan de voorzijde ernstig beschadigd werd. De bumper werd vernield, de radiateur, de beide banden, het rechtervoorwiel en de spatborden moesten het ontgelden. De in- j Zittenden van de personenauto bekwamen geen letsel, een matroos, de 30-jarige U., liep bij de botsing een lichte hoofdwonde op. De remmen en de verlichting der beide j auto's bleken bij onderzoek door de po litie in orde te zijn. Het slechte weer en de regen waardoor het zicht slecht was, schijnen mede schuldig te zijn aan het on- geluk. Temperatuur van het water. De temperatuur van het water in de badinrichting was heden 64 graden. Naar wij vernemen, heeft mr. D. Crena de Iongh den wensch te kennen gegeven A. C. te Kloetinge, werd bekeurd wegens het berijden van een rijwiel zon der in het bezit te zijn van een rijwiel- belastingmerk, terwijl zijn rijwiel ook geen witgeschilderd achterspatbord had, We wijzen er hierbij op, dafhet witte achterspatbord nog steeds voorschrift is. Ook wanneer men overdag zijn rijwiel berijdt! Openbare dronkenschap. J. M. W. te Wemeldinge en P. M. te Goes werden hedennacht bekeurd wegens openbare dronkenschap. Beiden kregen op het politiebureau gelegenheid hun roes uit te slapen. Kats 2 Kattendijke I stateerd. Kerkwerve Kloetinge 3 (5), Kort- gene Koudekerke 14 (15), Krab- bendijke Kruiningen 19 (15), Me- liskerke Nieuwerkerk Nieuwland (3), Nisse Noord- gouwe Noordwelle 1 Ooster- land Oostkapelle 1 (2), Oudelande (4), Ouwerkerk 3 (2), Ovezand 5 (2), KAPELLLE. Ontslag met 1 Oct. a.s. is aangevraagd door mej. W. Heijstek onder wijzeres aan de Bewaarschool te Kapelle, Bijna 10 jaar is zij aan deze school werk zaam geweest. KLOETINGE. Zondagmiddag kwam uit Renesse 1 (2), Rilland-Bath (3), Ritthem *?e ^chti"g. KaPelle een motorrijder op de I hrinl-i+ -nnk-ii I1_ .Jt. 1 (1), Schore 2 (2), Serooskerke (W.) (3), Serooskerke (S.) Sint Laurens 2 Souburg 68 (67), Veere 1 (2), Vrou wenpolder Waarde 6 (5), Wemel- dinge 1 (2), Westkapelle 37 (45), Wissen- kerke (1), Wolphaartsdijk (6), Zie- rikzee 105 (145), Zonnemaire Zou- telande (5). Totaal stonden per 31 Augustus 1440 per sonen als werkzoekenden ingeschreven, te gen 1578 op 31 Juli. DIJKGESCHOT POLDER WALCHEREN. I KRABBENDIJKE. Zaterdagavond gaf Een voorstel, om geen verandering fanfarecorps „Concordia" een goed ge- I oloorrj nAMrtAYil* +/\vi L r.4- «.aam J "1T- aan te brengen. De Commissie, w.elke dit jaar belast is geweest met de voorloopige opneming der begrooting en rekening van den polder De kapitein officieren en bemanning van een Britsch schip zijn dezer dagen door een I Walcheren heeft aan de algemeene verga- Duitschen duikbootkapitein voer een moei-1 dering, die a.s. Zaterdag wordt gehouden, lijke keuze gesteld: öf voor de rest van denl rapport uitgebracht over het voorstel tot oorlog niet meer op zee terugkeeren, of in I heffing van een dijkgeschot in 1940 van f 19 de Duitsche duikboot blijven en afwachten I per ha schotbaar land en f 10,80 per ha vrij- tot zjj ergens aan land konden worden gezet I land van de ongebouwde eigendommen en om te worden geïnterneerd. I f 1,40 per f 100 belastbare opbrengst van Het Britsche schip werd getorpedeerd en de gebouwde eigendommen, de bemanning ging voorloopig aan boord I De commissie is van meening dat, aange- van de duikboot. De Britten deden ten slot- I zien aan de ramingen der materialenprijzen te hun keus: dan maar liever voor de restl welke golden toen het voorstel tot heffing van den oorlog aan den vasten wal. „Als I van het dijkgeschot werd opgemaakt, ten jullie je woord breekt en opnieuw naar zee grondslag zijn gelegd en stijging van die bocht nabij den Oostweg in botsing met 'n militaire auto komende uit de richting Goes. De motorrijder D. D. en diens duo- rijder J. W., beiden wonende te Tilburg, werden tegen den grond gesmakt met het gevolg dat D. D. een beenbreuk bekwam. Dokter Wouda verleende de eerste hulp, waarna overbrenging naar het ziekenhuis St. Joanna plaats vond. De motor werd vrijwel geheel vernield, terwijl de militaire auto eenigzins werd beschadigd. VROUW DOOR EEN KOE GEWOND. NOORDGOUWE. Terwijl de vrouw van K. aan het melken was, werd door het stoeien van een ander dier, de koe welke door haar werd gemolken, zoodanig onrus tig, dat het hier de vrouw omverliep. Deze kon zich niet bijtijds in veiligheid stellen, waardoor zij door de koe op het lichhaam werd getrapt. Omwonenden hielpen haar naar huis, waarna geneeskundige hulp werd ingeroepen. Het bleek dat de vrouw ernstige inwendige ribkwetsuren had opge- loopen. (Zier. NwsbDj CADZAND. De collecte voor de stichting Hoenderloo bracht alhier f 14,27 op. OOSTBURG. De heer J. Oving, thans tij delijk, is definitief benoemd tot hoofdcom mies-chef der directe belastingen alhier. IJZENDIJKE. De kommies der directe belastingen L P. J. de Mul, te Alphen Riel (N.B.), is per 16 October in deze- gemeente benoemd. slaagd concert ten beste voor de alhier ge legerde militairen. De belangstelling voor de concerten die altijd groot is, overtrof thans de vorige. Door Overste Bruins werd aan het corps dank gebracht. DE A.S. BIETENCAMPAGNE. SAS VAN GENT. De campagne aart de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Suikerfabriek neemt in de eerste week van October een aanvang De landbou wers moeten voor 5 October minstens tien procent hunner bieten aangevoerd hebben om den geregelden gang der fabriek te verzekeren. zijn functie van president der Ned. Handel I ya". "f" uun"\aa"1 vasleu wiu' "~ls van net dijkgeschot werd opgemaakt, ten I richtlijnen aan. Een dringend Mii neer te leggen I Iu^ie woord breekt en opnieuw naar zee I grondslag zijn gelegd en stijging van die 11 j j. Dr E. Heldring'heeft zich op' verzoek gaat' zullen jullie zelf de gevolgen moe- prijzen in de tegenwoordige omstandighe-1 DeroeP °P den. landbouwenden 1 tpr» rlracpr»" VPÏ rTiiilrhnntpnmTv.anrTpmt I ai1 van het bestuur bereid verklaard een even- tueele benoeming tot president te aan vaarden. Het aftreden van mr. Crena de Iongh schijnt in verband te staan met het faillis sement van Mannheimer en Co. Uit de staat van baten en schulden van Mendelssohn en Co. is gebleken, dat de Nederlandsche Handel Maatschappij in deze déconfiture betrokken was met ge dekte credieten tot een totaal van circa 30 millioen In verband hiermede deden oter de Ne derlandsche Handel Maatschappij ongun stige geruchten de ronde. In het bijzonder vreesde men, dat de Handel-Mij bovendien nog aanzienlijke posten Fransche staats obligaties zou beztten als onverteerde res ten van vorige emissies. En geruimen tijd later deelde de N H.M. mede, dat het eigen belang bij Fransch papier (dus af gezien van het onderpand voor de lee ningen) zeer beperkt was en niet meer beliep dan ca een half millioen. Was hiermede een deel en wellicht het kwaad aardigste deel der geruchten weerlegd, ook ten aanzien van de credieten aan Mendelssohn verstrekt, werden mededee- lingen gedaan, die een ander licht op de zaak wierpen. Medegedeeld werd name lijk, dat het crediet van 12 millioen was gedekt door 19 millioen 4 obliga ties Frankrijk 1939, en dat de overige credieten behalve door nog eens een post van 1,5 millioen der zelfde Fransche leening gedekt waren door gevarieerd onderpand, bestaande uit Belgische obli gaties, en Nederlandsche, Belgische en Fransche aandeelen. Een nadere specifi catie van deze waarden is niet gegeven. Volgens de inlichtingen welke de Tel. verkreeg zou het hier voornamelijk gaan om waarden van vooraanstaande onder nemingen der Belgische staalindustre. Aannemende, dat ten aanzien van de overige credieten, dezelfde globale ver houdingen tusschen leeninghedrag en on derpand zullen zijn gehandhaafd als" Tiet geval is met de leening van 12 millioen, zal men zich stellende op basis van be gin Augustus van dit jaar, het moment van de Mendelssohn-krach, derhalve niet eenvoudigweg mogen zeggen, dat de fout ligt in het niet zorgen voor een vol doende dekking. ten dragen", zei de duikbootcommandant, volgens het verslag van de Telegraaf. Zij gingen hierop in de reddingsboot en kregen bier en sigaretten van den commandant mede. De bemanning werd later opgepikt door een Belgisch schip. In de officieele mededeelingen van het Duitsche opperbevel wordt bericht: „Een Duitsche duikboot heeft een Engelsche tor pedojager tot zinken gebracht." Van Engel sche zfjde is hierover intusschen nog niets gemeld. Er blijven helaas aanzienlijke fouten over. De eerste en voornaamste is een te groote credietverleening aan één en kelen debiteur, de tweede een verkeerde beoordeeling van het onderpand. De sluier, welke er over de relaties Mannheimer eri de Nederlandsche Handel Mij. ligt, is nog nimmer opgeheven. Het feit blijft, dat de Nederlandsche Handel Mij., direct na de reorganisatie nauw con tact met Mendelssohn en Co. heeft ge houden en dit contact in later jaren her haaldelijk is gemanifesteerd. Er is*vrijwel geen Mendelssohn-trans- den te verwachten is, het aanbeveling 1 verdient het bedrag van het in 1940 te heffen dijkgeschot niet langer vast te stel len dan het bedrag, dat in 1939 geheven j wordt. De minister van economische zaken vestigt de algemeene aandacht op het feit, dat de bodemproductie onder de te- Zij adviseert daarom het bedrag voor het genwoordige omstandigheden van vitaal ongebouwd te bepalen op f 20 per ha schot- baar en f 11,80 per ha vrijland en voor het I gebouwd op f 1,40 per f 100 belastbare op- j brengst volgens de grondbelasting. Faillissementen Heden werd failliet verklaard A. Murk, winkelier te Terneuzen, Dijkstraat 25. Rechter-commissaris mr. O E. Muller; curator mr. H. L van Zanten, advocaat te Vlissingen. Opbrengst collecte. De Zaterdag alhier gehouden speldjesdag ten bate van het Ned. Roode Kruis heeft rond 410 opgebracht, een resultaat, dat groote voldoening schenkt. VEERE. Gedurende een vischweek van I vijf dagen hebben van 18 tot 23 September 22 vaartuigen alhier 11.947 kg consumptie garnalen aangevoerd. Vergeleken bij de vo- rige weken valt te constateeren, dat voer de binnenlandsche consumptie den laatsten actie geweest, waaraan de Nederlandsche I veel grootere aanvoeren genoteerd zijn. I de toewijzing van krachtvoer een 'groo- belang is voor de Nederlandsche volks gemeenschap. Hij doet daarom een drin gend beroep op den landbouwenden stand en de eigenaars, die hun grond verpach ten of op andere wijze in gebruik geven, om al hun krachten in "te spannen en hun volle medewerking ertoe te verleenen, dat de Nederlandsche bodem een zoo ruim mogelijke opbrengst geeft van voed sel voor mensch en dier in een zoo goed mogelijke verhouding. Dit resultaat zal kunnen worden be reikt, indien men zich houdt aan de vol gende richtlijnen. Ie. grasland Gescheurd dienen te worden die gras landen, welke door hun ligging, grasbe stand en andere omstandigheden een re delijke zekerheid 'geven, dat zij als bouw land een aanmerkelijke grootere hoeveel- héid voedsel zullen geven. Aan hen, die grasland scheuren, zal bij 2. Bouwland. Alleen de teelt van die gewassen zal wor den toegelaten, welke voor de voeding van mensch en dier onder de gegeven omstan digheden het meest gewenscht zijn (tarwe,) rogge, haver, gerst, aardappelen, suiker bieten, boonen erwten, vlas, koolzaad en voedergewassen). Alle ander gewassen mo gen slechts na verleende vergunning ge teeld worden. Voor 1940 wordt de thans te velde staande karwij toegestaan. Het ligt in de bedoeling, den haverbouw op de landbouwbedrijven te beperken tot 1/5 der opper vlakte bouwland. Deze maat regel beoogt meer gronden in bepaalde ge bieden beschikbaar te krijgen voor den ver bouw van die gewassen, welke meer voor deel geven. Hij zal weinig of geen invloed hebben op de hoeveelheid haver in den han del, omdat deze hoofdzakelijk afkomstig is van de bedrijven in die streken, waar de haververbouw reeds thans minder dan 1/5 van het bouwland bedraagt. Men brenge het zaaiplan 1940, wat de verhouding der verschillende gewassen on derling betreft, zooveel mogelijk in over- eenstemming met de in 19371938 uitge voerde zaaiplannen, behalve ten aanzien van tarwe, rogge, en aardappelen, waarvan de verbouw behoort te worden uitgebreid. Men bestemme daartoe bij voorkeur de vrij komende oppervlakte. Handel Maatschappij niet deelgenomen heeft. Dit was ook het geval bij transac ties, waarbij de animo van andere ban kiers om te participeeren, kennelijk te wenschen overliet. Het is een open ge heim, dat er in het Nederlandsche bank wezen eenige lichamen waren, die zich bij voorkeur van Mendelssohn afzijdig hielden, al vallen er prospectussen aan te wijzen, waarop ook de namen van bijna alle niet-vrienden van Mannheimer prij ken. De buitenstaander krijgt den indruk dat het wellicht de groote beleidsfout van den heer Crena de Iongh geweest is, dat hij de relatie met Mendelssohn in plaats van haar allengs losser te maken en uit eindelijk te verbreken, en de onafhanke lijkheid van de Nederlandsche Handel Maatschappij naar buiten te onderstree- pen, de verhouding in stand heeft gela ten. Dit komt in hoofdzaak wel door het feit, dat de invoer van Nederlandsche garnalen in Engeland tijdelijk stopgezet is. DOMBURG. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk vac. S. de Pagter is gekozen de heer J. Brouwer. OOSTKAPELLE. De heer M. den Hollan der, kweekeling met akte aan de Gcr. I School alhier, is benoemd als tijdelijk onder wijzer aan de U.L.O. school Oosterpark te Amsterdam. MIJNEN AANGESPOELD. OOSTKAPELLE Zondag zijn op bet strand alhier tusschen de paalhoofden 42 en 43 twee Nederlandsche mijnen aangespoeld. Des middags zijn zij door militairen gede-1 niet een gelijke oppervlakte blijvend gras- j jand 0f kunstweide wordt gescheurd. tere hoeveelheid worden toegekend, indien zij op deze gescheurde gronden granen verbouwen. Wat zij daarop voor eigen ge bruik aan aardappelen en andere hak- vruchten winnen, zullen zij mogen be houden. Wordt niet voldoende grasland ge scheurd, dan zal scheurplicht kunnen worden^ opgelegd. In dat geval zal bij de aanwijzing van de scheurplichtige percel len rekening worden gehouden met de perceelen, die thans vrijwillig gescheurd worden. Ten sterkste wordt aangeraden, de be staande weilanden tot de hoogst.e pro ductiviteit op te voeren. Voorlichting zal worden georganiseerd. Aanleg van blijvend grasland en kunst weiden zal niet geoorloofd zijn, wanneer monteerd. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Praag: „Buitenlandsche journalisten uit neutrale landen maken een reis door het protectoraat Bohemen en Moravië om ter plaatse een onderzoek in te stellen naar de van Engelsche zijde verspreide berichten over zoogenaamde bloedig onderdrukte on lusten in verschillende steden. Zondagmid dag hebben zij o.m. de steden Gruenn, Par- dubitz, Pribarn, Pisak en Tabor bezocht. De buitenlandsche journalisten moesten na het inwinnen van vele inlichtingen en uitvoeri ge bezichtiging der steden constateeren, dat zich nergens ongewone gebeurtenissen 'neb ben voorgedaan. Het volkomen normale en rustige leven in het Protectoraat bewees den gasten, dat van de Londensche berich ten geen woord waar is en dat deze verzon nen zijn". Afil 0-4; lem 4 Afd 4—1; vue- Afd sched Heng Go-Al Afd NAC I BW- 02; 1 Afd arden C tas 3m HSC Afd gen— 1—1. I Afdl Boe RBC- Afd —Huil Afd Oostbl Afd 3—3; I >irn

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2