TRIUMPH VOOR SLECHTS I CENT STADSNIEUWS STADSNIEUWS 'n TOPPRESTATIE EN 'n TRIUMPH VAN SMAAK DE BESTE lc SIGARET ONZE^ABON N EES, No. 359.300. MIDDELBURG De Schouwburg wordt 18 October geopend. De levensmiddelen-distributie aan werkloozen. GOES WEERBERICHT Raad van Colijnsplaat. LANDBOUW BIOSCOPEN In het nieuwe land. welke gewoon zijn elk kwartaal het door hen verschuldigde abonnements geld te gireeren hetzij automatisch dan wel door gewone overschrijving worden beleefd verzocht dit van heden af te doen overschrijven op onze nieuwe poslchèque- en girorekening: De Administratie. Naar wij vernemen, is de opening van den geheel verbouwden schouwburg aan het Molenwater <- welke opening aanvan kelijk zou plaats hebben in de derde week van September, wat in verband met de tijdsomstandigheden echter niet kon door gaan thans vastgesteld in de derde week van October. Ze is dus precies vier weken verschoven. Het programma moest daar van de in eerste instantie geëngageerde gezel schappen diverse leden onder de wapenen zijn geroepen eenigszins worden gewij zigd. Het luidt thans als volgt: Woensdag, 18 October 1939: Gala-on?- ningsvoorstellingHet Residentie-Toomfil met Oscar Wilde's „De Ernst van Ernst". Donderdag, 19 October 1939: Reprise van „De Ernst van Ernst". Zaterdag, 21 October 1939: des middags tusschen 3 en 5 uur bezichtiging van het gebouw, onder zakelijke leiding van den architect, door aandeelhouders en verde re genoodigden. Dinsdag, 24 October 1939: Ballet Yvonne Georgi, en Donderdag, 26 October 1939: De Ver- eenigde Amsterdamsche Cabaret- en Too- neelgroep. DE ABDIJ-UITVOERING. Als wij nog even terug komen op de mor gen te geven Abdij-uitvoering, die het Mid- delburgsch Muziekkorps morgenmiddag bij goed weder hoopt te geven, dan is het om te melden, dat het op prijs zal worden ge steld als het koraal (Psalm 84 6) en het daarna te spelen Wilhelmus, door de aan wezigen zullen worden medegezongen. DE WERKLOOSHEID. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg ston den heden ingeschreven: Geheel werkloos: 284 mannen en 27 vrouwen, gedeeltelijk werkloos: 5 mannen en vrouwen. In werkverschaffing: 197 mannen en vrou wen. Niet werkloos: 8 mannen en 2 vrou wen. Algemeen totaal vorige week 564; bij gekomen 50, afgegaan 91; over 523. DENK OM UW ACHTERLICHT. De politie alhier heeft gisteren controle gehouden op de achterlichten. Verschillen' de personen liepen een bekeuring op, om dat het gloeilampje in het achterlicht ont brak, de draadverbinding niet in orde was e.d. Ook werden verschillende waarschu wingen gegeven aan personen bij wien het achterlicht van hun fiets niet brandde, maar waarbij de verbindingen, de draad en het lampje toch in goeden staat waren. Men zal met deze controle verder gaan, zoo dat men gewaarschuwd zij. De politie alhier heeft proces ver baal opgemaakt tegen een houder van een trekhond, wegens overtreding van de trek- hondenwet. De man had geen nummerbord aan zijn wagen, terwijl ook de voorgeschre ven drinkbak niet bij zijn wagen was. Temperatuur badwater. De temperatuur van het water in de bad inrichting in het kanaal was heden 65 gra den. Sociale Zaken heeft er 8,5 millioen voor uitgetrokken. Voor de kosten van de levensmiddelen distributie aan werkloozen en armlastigen is op de begrooting van Sociale Zaken voor 1940 geraamd 8.500.000, waarvan voor vleesch in blik 2.750.000; voor onver mengde margarine 2,800,000; voor bak-j en braadvet 1.600.000; voor zeevisch 150.000; voor groenten in blik 220.000 voor tomatensoep in blik 190.000 en voor omzetbelasting voor diverse producten 140.000. CULTUREEL WERK Voor cultureele en sociale jeugdzorg is 50.0.000 meer uitgetrokken dan voor 1939 De post „kampwerk" is verhoogd met 355.000. De rijksbijdrage in de kosten van het kampwerk is gebracht van 75 op 85 pro. cent. Voorts is de noodzaak gebleken, om het basis-bedrag, waarover de rijksbijdra ge wordt berekend, te verhoogen door op neming van een bedrag, dat de mogelijkheid geeft om cursuswerk voor de kampdeelne mers te organiseeren, en door verhooging van de salarissen van de kampleiding. De distributie-kaarten. Ter voorkoming van misverstand wijzen we er op, dat men, na ontvangst der stam- distribtie-kaarten de nood-kaarten (groe ne) niet vernietigen mag. Het is b.v. zeer goed mogelijk, dat, mocht het tot distribu tie komen, men eerst toch de nood-kaarten gebruiken moet, of op deze kaarten bepaal de bonboekjes verstrekt worden. Toch bloemententoonstelling. Naar men ons mededeelt is dezer dagen besloten de bloemententoonstelling van school B. toch te doen doorgaan. Ze zal nu volgende week Vrijdag en Zaterdag in de zaal van den heer Krijger gehouden wor den. Enhet carillon speelt sinds gister avond ook weer.' Verwachting tot morgenavond DE BILT: zwaar tot half bewolkt, enkele plaatselijke regenbuien, geleidelijk iets kou der, zwakke tot matige wind uit N. rich tingen. UKKEL: Matige wind uit N. richtingen, afwisselend zwaar bewolkt en heldere he mel, plaatselijk regen en misschien onweer, matige temperatuur. ZO 24 Sept. Zon op; 6 h 49; onder: 18 h 55. Licht op: 19 h 25. Maan op: 17 h 04; onder 2 h 27. V.M. 28 Sept. MA 25 Sept. Zon op: 6 h 51; onder: 18 h 53. Licht op: 19 h 23. Maan op: 17 h 28; onder: 3 h 30. V.M. 28 Sept. Hoog- en Laagwater te VUssingen: September. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 23 10.41 23.21 4.27 17.10 Zondag 24 11.53 24.22 5.46 18.19 Maandag 25 12.40 6.40 19.07 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te YVemeldinge: September. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 23 12.12 24.49 5.27 18.06 Zondag 24 1.30 6.47 19.17 Maandag 25 1.58 14.24 7.46 20.17 OPENBARE SCHUILLOOPGRAVEN. Vijf zullen er in werkverschaffing aangelegd worden. Nu de groote werkobjecten uitgevoerd zijn (behalve dan het rioleeringsplan dat nog in voorbereiding is en er tezijnertijd ook wel komt) hebben B. en W. voor de naaste toekomst aan eenige kleinere werken gedacht en daarbij allereerst aan het doen aanleggen van een aantal schuilloopgraven of kelders. Uit den aard der zaak moet ech ter ook dit plan de ministerieele goedkeu ring hebben en we vernemen thans dat de minister de oorspronkelijke opzet voor Goes te groot achtte. Er zullen nu vijf loopgra ven of kelders aangelegd mogen worden, zoo praktisch mogelijk over de gemeente verdeeld, en plaats biedende aan 2% pet. der bevolking, dat is dus plm. 250 perso nen. De loopgraven, of kelders, zullen zoo eik 50 personen moeten kunnen bevatten. De schuilgelegenheden zijn meer speciaal bedoeld voor degenen die zich bij een even- tueele luchtaanval op straat mochten be vinden. Overigens duiden deze werkzaamheden er uit den aard der zaak niet op, dat het oor logsgevaar dreigender wordt. Onder alle omstandigheden is trouwens te verwachten, dat het te Goes veilig wonen zal zijn! HET Z.T.I. GEBOMBARDEERD. Met appels. Drie Goesche knapen, J. de W., A. L. en J. C„ werden gisteren op het politiebureau gehoord", wegens een overval op het Zeeuwsch Technisch Instituut. Zé waren op het dak van een aangrenzend gebouw ge klommen en hadden de school met appels bekogeld. Ter hunner verontschuldiging voerden ze aan, dat de leerlingen van het Z.T.I. begonnen waren en met proppen pa pier gegooid hadden. De politie kon ech ter ^aan deze oorlogsdaad haar sanctie niet hechten en gaf de jongelui een ernstige schrobbeering. V erkeer sovertredingen. A. d. K. alhier werd bekeurd wegens het fietsen zonder rood achterlicht en tegen J. B., eveneens alhier, werd proces-verbaal opgemaakt omdat hij met zijn auto de Op ril Beestenmarkt in verboden richting be reed. DE MIDZA. Onder leiding van den voorzitter, den heer A. P. M. Witkam, werd gisteravond een vergadering van de Midza gehouden. Verschillende huishoudelijke zaken ear plannen werden besproken. Door ver scheidene leden werd aan het bestuur hulde gebracht voor zijn leiding en "den algemeenen gang van zaken. EEN NIEUWE BRANDSPUIT. COLIJNSPLAAT. Vrijdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemees' ter Stute. Afwezig waren de leden P. Jan- se en J. Breure. De v o o r z. zeide bij de opening, dat hij een spoedeischende vergadering had uitge schreven, omdat bij een oefening met de brandspuit de motor is stuk gegaan. Dade lijk zijn alle mogelijke pogingen in het werk gesteld, om tot reparatie te kunnen overgaan. Helaas is echter gebleken, dat geen nieuwe onderdeelen te bekomen zijn. zoodat herstel onmogelijk is. Nu zal de Raad moeten besluiten een nieuwen motor in de spuit te plaatsen, of een geheel nieu we spuit aan te schaffen. B. en W. zijn van oordeel, dat het aan te bevelen is om tot aanschaffing van een nieuwe spuit over te gaan, daar ze bang zijn, dat ook de pomp het spoedig zal begeven. De heer J. J. de Koster had namens B. en W. bij verschillende firma's geïnformeerd naar prijzen van spuiten en of er ooli voor radig zijn. Hieruit bleek, dat er een moder ne tweewielige spuit met een Fordmotor te verkrijgen is, die slechts 1000 meer be hoeft te kosten dan een nieuwe motor in de oude spuit. Na eenige besprekingen werd besloten, dat B. en W. de technische com missie van den Zeeuwschen Brandweerbond zullen verzoeken een onderzoek in te stel ien verzoeken een onderzoek in te stellen naar die aangeboden spuit. Op voorstel van den heer Vink werd nog besloten ook den heer J. J. de Koster uit te noodigen mede te gaan ter onderzoek. Tot slot werd met algemeene stemmen besloten B. en W. te machtigen uit de inge komen aanbiedingen een keus te doen mits de prijs niet boven het gestelde be drag gaat. STAND DER GEWASSEN. In de Staatscourant is opgenomen het overzicht van den stand der landbouwge wassen op 18 September j.l. De stamboonen leveren een vrij goede tot goede opbrengst en de qualiteit is behoor lijk. De winning van het klaverzaad is in enkele deelen des lands vrijwel mislukt. De uiteindelijke stand van dit gewas kan slechts met matig tot vrij goed worden beoordeeld. De teelt van het spinaziezaad gaf goede uitkomsten, terwijl die van het suikerbie tenzaad goed tot zeer goed kan- worden ge noemd. Het standcijfer voor de consumptie-aard appelen kon in September over het geheele land blijven gehandhaafd. De opbrengsten geven wel reden tot tevredenheid en de qualiteit der knollen laat weinig te wen- schen over. Een uitzondering op déze gunstige berich ten vormen die, afkomstig van de hooge zandgronden, waar het gewas toch wel van de droogte geleden heeft. Zooals reeds werd betoogd, is de stand der suikerbieten eenigszins achteruit ge gaan. Vrijwel overal in den lande wordt meer of minder vergeling in dit gewas waargenomen, in verband waarmede de ver wachtingen omtrent de opbrengst niet hoog zijn gesteld. De uien geven een normaal gewas. Hoe wel klein van stuk geven ze normale op brengsten. Meer nog dan de suikerbieten hebben de voederbieten van de vergelings- ziekte te lijden. Uit vele deelen des lands wordt melding gemaakt van vroeg afster ven van het blad. De verwachting omtrent den oogst is derhalve matig. BEURS VAN AMSTERDAM. Amsterdam 1936-3% 84%—85% Zeeuws. Hyp. B-3% 82% CSities Service Cy. P. 1958 5 50%— 51 A Amsterd. Bank 109108% A Ned. Gist- en Spiritusf. 382 A De Schelde N.B. 38%—38% C Am. Smelt en Ref. 45%—45% A Houth. Alberts 79—83 C Chesapeake en Ohio 31%31% C Pref. Kansas City South. 15%15% C Union Pac. Rr. 79%—80 Ned. 38 1000-3 84%—84% O. Indië 37 1000-3 83%—83% Engeland 1960-90 4 68% A Koloniale Bnk. 165 A N.I. Hbk. 600 116%—117 C Ned. H. M. 1000 85—84 A v. Berkels Pat. 35 C Calvé-Delft 69%—69% A Leyer-Bros en Unilever 96%96% -95 A Philips Gem. B. afg. 132%—132-29 C Am Car en Foundry 2726%-% C Anaconda Cop. 28%—26%-27% C Bethlehem St. 72%—69%-70% C Int. Nickel Cy. 36%—.— C Kennec Copper 34%33%-% C Rep. Steel 22%—21%-22% C U. States St. C. 60%—58%-59% C North Am. Cy. 18—17% A Kon. Petr. Mpij. 304%—300-% C Contin. Oil Cy. 22%—21% C Phillips Petr. Comp. 34%34 C Shell Union O.C. 12%—12%-% C Tide Water Ass. Oil 11%—11%-% A Ned. Scheepv. U. 126-123-24% A H.V. Amsterdam 390380-83 A Java Cult. Mij. 205—210% A N.I. Suiker U. 212%—212% A Deli BaBtavia 113%—110% C Deil Mij. 1000 155—154%-53% BEURSTHERMOMETER ZATERDAG, ObLMarkt - Tabak - Schepen Amerika - HVA - iCWettlg Suiker Philips Markt Koninkl. Unilever Rubber gedeponeerd. A Senembah 127123 C Baltimore Ohio 6%6% C Southern ^ac. Cy. 13%—13%-% A Southern Rlwi. 14%—. A Amst. Rubb. C. 202%—198%-200 A Deli-Bat. Rubb. 165%—164% A Hessa Rubber 120—117% A Serbadjadi S.R. 106%108% De stand der koolrapen is, hoewel uiteen loopend, gemiddeld slechts matig te noe men. Op de laat gezaaide perceelen was 't kiembed te droog, waardoor in enkele pro vincies zelfs van een mislukking wordt ge sproken. De stand van het weiland heeft zich ge durende de laatste weken nog verbeterd. Alleen van de hooggelegen perceelen wordt gemeld, dat de invloed van de droogte ge durende den zomer nog merkbaar is. In- tusschen wordt in verband met de distri butie van het krachtvoeder nog gras ge hooid en zeer veel gras ingekuild. Voor de voedselvoorziening gedurende den winter is het gunstige weer dus wel bijzonder te stade gekomen. Van de klavers, zoowel van roode als lu cerne, kan gezegd worden, dat de jonge klavers zich veel beter hebben ontwikkeld dan de oudere. De stand van laatstgenoemd gewas is vrij goed te noemen, terwijl de jonge klavers een goeden stand vertoonen De herfstknollen zullen naar alle waar schijnlijkheid goede tot zeer goede opbreng sten leveren. Enkele perceelen en wel de vroeg gezaaide vertoonen nog den invloed van de droogte. Het grashooi van de tweede snede geeft een opbrengst, die aanzienlijk boven nor maal ligt, terwijl de tweede snede klaver- hooi minder bevredigend is, vooral die van de roode klaver. WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 7,51 7,49 Berlijn 75,50 75,37% Parijs 4,26 4,25 Brussel 31,80 31,75 New-York 1,88% 1,87% 10.000 DUITSCHERS IN POLEN VERDWENEN? Volgens Havas meldt het Zweedsche blad „Aftonbladet"Men moet er op rekenen, dat, afgezien van de dooden en gevangenen, 10 000 Duitsche soldaten in Polen verdwe nen zijn. (Ingez. Med.) ELECTRO. De fatale nacht. In Electro loopt een film met de bekende Fransche actrice Danielle Darieux, getiteld: „De fatale nacjit". Het gegeven is boeiend en eenvoudig. Ergens in Hongarije ligt een klein dorpje en dat dorpje is een klein stationnetje rijk. De internationale treinen razen er altijd zonder oponthoud voorbij, doch één keer gebeurt het, dat de trein naar Boedapest er stopt. Een der reizigers, die wat op het perron is gaan wandelen, ziet de vrouw van den stationschef, een eenvoudig, frisch dorps kind en 'is getroffen door haar fijne schoon heid, doch zij heeft slechts oogen voor een man, die haar toewuift van achter het cou péraampje, terwijl de trein langzaam be gint weg te glijden. Dit eene moment ver geet ze nooit, het blijft haar bij als een telkens terugkeerend visioen, terwijl om haar heen het gewone leven zijn gang gaat. Op een dag ontvangt ze een telegram, dat haar naar de hoofdstad roept om een erfenis van haar overleden tante in ont vangst te gaan nemen. In de groote wereld stad wordt ze volkomen overweldigd door het bruisende leven, en voelt ze zich hul peloos en verlegen. Ze ontmoet den reizi ger die, op het perron wandelend, haar op merkte, en hij noodigt haar uit om 's- avonds met hem uit te gaan. Aanvankelijk weigert ze, doch als ze den trein naar huis gemist heeft, stemt ze toe. Ze koopt een prachtige avondjapon en gaat met hem naar een nachtlokaal. Ze danst, ze drinkt, ze speelt roulette en wint, en dan ontmoet ze den anderen man uit den trein. Het is van beide kanten liefde op het eerste gezicht, en hij vraagt haar, met hem mee te gaan naar verre landen. Volkomen gefascineerd stemt ze toe. Doch de illusie wordt wreed verstoord: de man blijkt een internationale beruchte dief te zijn. Hij wordt gearresteerd, en men ver denkt haar van medeplichtigheid. Op de ge tuigenis van den man, die haar mee uitge nomen had, en die haar verklaringen beves tigt, wordt ze vrijgelaten. Totaal van streek komt ze thuis bij haar man, die zich reéds heftig ongerust over haar gemaakt heeft, en in eikaars armen vinden ze troost voor het doorgestane leed. De film is goed gespeeld en biedt prachti ge natuuropnamen. Het contrast tusschen het stille dorpje en de bruisende wereldstad wordt op suggestieve wijze naar voren gebracht. Een boeiende film. De voorfilm is een spannende Wild-West rolprent. Er worden, zooals meestal in deze films, schitterde staaltjes paardrijkunst in ten beste gegeven. Het verhaal willen we niet oververtellen, men ga en zie zelf. We willen alleen verraden, dat het spannend en romantisch is. In zijn soort een uitstekende film. Alles bij elkaar een goed verzorgd pro gramma, dat deze week geboden wordt. CITY. Het hooge commando. Tijdens het Iersche terrorisme in 1921 be gaat generaal Sangye na een woordenwisse ling een moord op zijn medeminnaar. Slechts één man ontdekt, dat niet de Ier sche rebellen, maar de generaal het slacht offer heeft doodgeschoten. De generaal boet vrijwillig voor dezen moord. Hij vertrekt als commandant naar een eenzame post aan de Afrikaansche Goudkust. Hoe ver ook van honk, na verloop van jaren is deze moord toch weer aanleiding dat revolvers worden getrokken en doodelijke schoten vallen. Aan de Afrikaansche Goudkust vieren liefde, jalouzie en ontrouw hoogtij. Een romantisch, sensationeel verhaal is het onderwerp voor deze film geweest. Het is wat ingewikkeld, vooral door de vele zij wegen welke de camera heeft ingeslagen om tal van verrassende wendingen naar vo ren te brengen en het geheel nog meer sensatie en romantiek te geven. Toch is het geheel uiterst boeiend, temeer daar het spel van Lionel Atwill, Lucie Mannheim en Steve Geray van uitstekend gehalte blijkt te zijn. In den mist. Ook in de tweede rolprent komen enkele misdaden voor. In een detectievefilm zijn dergelijke dingen de aanleiding tot het spannend en sensationeel verloop. Ook hier. Er wordt den toeschouwer weer eens een raadseltje voorgezet: wie is de moor denaar? Men kan zijn vaardigheid op deze vraag beproeven. Het geheele verhaal speelt zich af op een groot oceaanschip tij dens de vaart door dichten mist. Een mil- lionair, die er eigenaardige manieren op na houdt, nu eehs doodziek is, dan weer als een dolle te keer gaat wordt omringd door geheimzinnige lieden, van wie' eenige de kennelijke bedoeling hebben den dood van den millionair te verhaasten om de mil- lioenen in de wacht te sleepen. De milli onair wordt inderdaad vermoord, de vrouw op wie de meeste verdenking viel ondergaat eenzelfde lot en tenslotte valt er nog een derde slachtoffer. Wie heeft er nu de hand in deze geheimzinnige moorden? We zullen het niet verraden. Men ga zelf een keus doen. De gronduitgiite in de Wieringermeer. Aan de memorie van toelichting tot de begrooting van het openbaar lichaam „De Wieringermeer" voor 1940 ontleen en wij: In 1940 zullen de laatste voor draineering in aanmerking komende gronden, ter opper vlakte van ongeveer 1000 ha, van draineer- buizen worden voorzien. Bij den opzet van het bouwprogramma wordt aangenomen, dat in 1940 de laatste gronden in pacht zullen kunnen worden uit gegeven. Voor zoover thans reeds kan wor den nagegaan, zullen moeten worden ge sticht 84 boerderijen voor de gewone uit gifte op 1 November 1940 en 50 boerderij tjes voor het gemengde akkerbouw-tuin- bouw- en akkerbouw/veeteeltbedrijf. Verder zullen nog eenige boerenwoningen en eeni ge bijgebouwen bij bestaande bedrijven moeten worden gesticht, terwijl een twaalf tal ontginningsschuren tot normale boerde rij moeten worden ingericht. GRAND THEATER. Rosalie. Uitersten trekken elkaar aan en daarom heeft de knappe kadet, de hoofdfiguur in deze film, waarschijnlijk een boezemvriend, eveneens een cadet, die in bijna elk opzicht een tegenstelling van hem is. Dick, de knap pe kadet, is goed gebouwd, voetbalt, goed, is een bekwaam en moedig vliegenier, en heeft een mooie stem. Zijn vriend heeft een „slordig" figuur, is een erbarmerlijk sports man, durft niet te vliegen en zijn zingen lijkt ook al niet veel. Maar overigens is het wel een type. „Types" zijn de op den voor grond tredende figuren echter allemaal. Ze hebben allen gebreken, eigenschappen, ot uiterlijke hoedanigheden die hen sterk ka- rakteriseeren en belangwekkend maken. Dick en zijn vriend hebben evenwel één ding gemeen: ze zijn beiden heel erg verliefd en het vlot niet erg met die verliefdheid. Dicks hart is gestolen door een zekere Rosalie, een knap en vlot jongmeisje, dat in Ameri ka op een kostschool is. Voor beiden ech-5. ter nader kennis kunnen maken moest Ro salie terug naar Europa, naar het kleine vorstendom Romanza. Ze spreken dan af, dat ze elkaar op het lentefeest ontmoeten zullen. Dipk vliegt daartoe over den oceaan, ontmoet Rosalie inderdaad, maar die blijkt dan Prinses van Romanza te zijn, en om staatsreden met een ander te moeten trou wen. Een breuk volgt, met tevens een re volutie. Dick vliegt terug naar Amerika maar Rosalie en haar heele koninklijke fa milie volgt per boot. Er volgen dan wel nog meer strubbelingen maar tenslotte vinden de gelieven elkaar toch. Dit is de korte inhoud, en die zegt wei nig. Niettemin volgt men deze lange film met buitengewone belangstelling, omdat el ke mogelijkheid benut is om haar belang wekkend te maken. Het spel van allen staat op hoog peil; er wordt uitstekend gemuci- seerri en gezongen; er zijn scènes van fijne, dramatische strekking, die afgewisseld wor den door scènes vol humor; er zijn beelden die treffen door de sobere groepeering en andere die overweldigen door de luxe der entourage. De film heeft een operette-ach- tig karakter, maar we aarzelen niet haar hooger te stellen dan de beste operette van de vele die we zagen. „Rosalie" is een film, zooals er slechts zeer weinige vervaardigd worden, waarin tal van kunstenaars hun gaven legden, en wel in het bijzonder de regiseur Van Dycke. Het tweede hofdnummer „Cassidy is op standig" is een cowboy-film, met veedieven, moedige cowboys en onbetrouwbare politie mannen. Er wordt paardgereden, dapper gevochten en bemind, en ook in deze aa~^~ dige geschiedenis komen heel wat komische scènes voor, die haar tot een aantrekkelijk geheel maken.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2