STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE DE PLECHTIGE OPENING|DER STATEN-GENERAALJ MIDDELBURG GOES De oplichter A. C. gearresteerd. Gistermiddag te Antwerpen. WALCHEREN WEERBERICHT Het rapport inzake de vlootversterking gereed. Slagkruisers op den duur onvermijdelijk? VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DINSDAG. Prins Bernhard en Prinses Juliana vergezelden H.M. de Koningin. ZUID-BEVELAND Z. VLAANDEREN W.D. INBRAAK IN GEMEENTEHUIS, Besparing van pluimveevoer. HET VERVOER VAN KUIKENS. IN HET WATER GEREDEN EN OMGEKOMEN. Verlrek van den stoet. Op het Binnenhof. BRESKENS Naar wij vernemen is gistermiddag te Antwerpen gearresteerd de 26-jarige A. C., die als reiziger in dienst is geweest bij de fa. De Jager, ijzerhandel, alhier, doch on langs spoorloos verdween. Hij had zich schuldig gemaakt aan oplichterij. Zooals men zich zal herinneren, werd zijn aanhou ding verzocht door den burgemeester van Ritthem, waar hy woonachtig was. De oplichtery werd in hoofdzaak gepleegd met valsche kwitanties. A. C. schreef deze uit, inde er geld op en bracht de goede kwitanties dan by zyn werkgever terug, met de mededeeling, dat de betrokken de biteur niet had betaald, nademaal hij geen geld had om te betalen. De oplichter heeft zich op deze wijze van een vry groot be drag (honderden guldens) meester ge maakt. Ook hier ging echter de kruik zoolang te water tot ze brak. De zaak kwam aan het licht en de vlucht heeft C. niet kunnen redden. Hij zit in Antwerpen voorloopig achter slot en grendel, om als de des betreffende formaliteiten vervuld zijn (over enkele weken) aan den sterken arm in Nederland te worden uitgeleverd. MOTORRIJDER BOTST TEGEN AUTO. Verwonderlijk goed afgeloopen. Gisteravond heeft op den Nieuwen Vlis- singschen weg naby de Ijsbaan een motor ongeluk plaats gehad, jjat wel verwonder- lpk góed is afgeloopen. De electrische tram, welke om 8 uur uit Middelburg was vertrokken, moest bij de Ijsbaan stoppen om passagiers uit te laten. Een auto welke in de richting van Vlissm- gen reed remde, toen de bestuurder be merkte dat de tram stopte, zoo krachtig, dat een achtier den wagen rijdende militaire motorryder van den veldpost, met zijn zwa- ren B.M.W.-motor niet uitweken kon en van achteren tegen de auto aanreed. De motorryder vloog door de botsing van zijn motor af, maakte een salto en smakte op de straat neer. Degenen die van het onge-, luk getuige waren vreesden het ergste. Echter tot groote verbazing stond de sol daat op: hp mankeerde niets. De motor was aan de voorzyde beschadigd. Maar ook dat kwam in orde. Na verbogen deelen recht gezet te hebben stapte de militair weer op zijn motor en reed weg. Vermoedelijk heeft de motorrijder te kort achter de auto gereden, zoodat hij, toen de wagen krachtig remde geen vol doende tijd meer had de auto te ontwijken. CONCERT OP DE MARKT. De Arbeidersmuziekvereeniging „Excelsi or" zal morgen, Woensdag, des avonds te 8 uur, wederom een concert op de Markt geven. Het programma luidt als volgt: 1. „Graf Zeppelin", marsch, C. Teike. 2. „Orpheus in de Onderwereld", ouverture, I Jac. Offenbach. 3. „Poppenwals", Joseph I Bayer. 4. „Suite Oriëntale", Fr. Popy. a. Les Bayadères (divertissement); b. Au Bord du Ganges (Rêverie); c. Les Almées (danse); d. Patrouille. 5. „Marionetten Wachtparade", W. Kuhn. I 6. „Czardas no. 1", G. Michiels. 7. „Op een Perzische Markt", intermezzo-scène, Albert W. Ketèlby. 8. „Wiener Extrablatter", pot pourri van operettemelodieën, Hans Kli- ment. 9. „Boadicea", marsch, J. Ord Hume. De minister van defensie heeft aan l Anton Outermans, voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend, ingaande 22 October 1939, wegens kostwinnerschap. Mimuco-uitvoering uitgesteld. In de gisterenavond gehouden vergadering van het Permanent-werk-comité „Mimuco" is na ampele bespreking besloten de uit voering welke bepaald was op Woensdag 11 October, met het oog op de tijdsomstandig heden en in het büzonder ingevolge het on der de wapenen zijn van personen, die in de in studie zynde revue hoofdrollen zouden vervullen, tot later uit te stellen. VERGOEDING VOOR HET PLAATSEN VAN BODEWAGENS. De „Verordening tot heffing en invorde ring van rechten voor het gebruik van sommige openbare gemeentewerken of be zittingen der gemeente Middelburg, en voor vanwege het gemeentebestuur verstrekte diensten", is slechts goedgekeurd tot 1 Jan. a.s. omdat er bezwaar werd gemaakt tegen de redactie van onderdeel 29 in art. 1. De regeering meende, dat hieronder zou kun nen worden gebracht het heffen van gelden voor het plaatsen van motorrijtuigen op den voor den openbaren dienst bestemden gemeentegrond, voor zoover deze niet voor het parkeeren speciaal is ingericht en waar toe de gemeente bijzondere kosten heeft gemaakt. Hoewel B. en W. betoogden, dat in de bedoelde bepaling sprake was van het ge regeld plaatsen op den gemeentegrond, het geen met parkeerende motorrijtuigen niet het geval is, vermocht dit de bezwaren der regeering niet op te heffen. Na een bespre king door den burgemeester ten departe- mente is ten slotte een oplossing gevonden, die geen bezwaren bij de goedkeuring zal ontmoeten. Daarom luidt het ontwerp be sluit tot wijziging van de bepaling als volgt: „Voor het hebben van een vaste stand plaats op openbaren gemeentegrond van rij- of voertuigen, met of zonder bespanning, voor goederenvervoer (zgn. bode- en slee perswagens) per stuk, per jaar of korter f 5" en deze verordening dan op 1 Januari a.s. inwerking te doen treden. OP DEN OOSTSINGEL. Wielrijders rechts houden! Reeds geruimen tyd geleden werd beslo ten het rijwielpad op den Oostsingel, dat van beide richtingen bereden werd, op te heffen. Daartoe werden de bordjes „Rijwiel- pad" aan den kant van den stèenen brug dus waar het rywielpad links van den weg ligt weggehaald. Desondanks werd het rijwielpad nog zeer veel van beide richtin gen gebruikt. Eenerzyds ongetwijfeld door menschen, die niet beter wisten, die hun levenlang dit pad van beide richtingen be reden, en waarschynhjk werden anderen in den waan gebracht, dat het nog steeds een speciaal rywielpad was, omdat men de borden „rijwielpad", die aan de andere zijde, richting H.B.S., stonden, had laten staan. Naar men zich herinneren zal heeft de heer Reedijk in de laatstgehouden raads zitting op een en ander gewezen en zegde de burgemeester hoe deze kwestie te zullen behandelen. Als gevolg daarvan zijn gisteren ook de nog staande borden verwijderd en is de Oostsingel dus een weg geworden waarop men, met welk voertuig ook rechts moet houden. Wij wijzen daar ten gerieve onzer lezers nogmaals uitdrukkelijk op, daar de politie in het vervolg ongetwijfeld streng zal toe zien of nu werkelyk op den Oostsingel „rechts" gehouden wordt. Ambtenaar Burgerlijken Stand. De heer A. Vermaire, die in de laatst gehouden raadsvergadering gekozen werd I tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand, is ter arrondissementsrechtbank te Middel burg als zoodanig beëedigd. Geen Bloemententoonstelling. Naar wij vernemen zal de Bloementen toonstelling en kweekwedstrijd, die school A de laatste jaren regelmatig pleegt te houden, wegens de tijdsomstandigheden, niet doorgaan. Faillissementen. t Het faillissement van Gommert Schrier, sleepbootkapitein, te Hansweert, Polder straat 376, is door opheffing wegens gebrek aan baten geëindigd. Verwachting tot morgenavond DE BILT: gedeeltelij): bewolkt, droog weer, weinig verandering iii temperatuur, zwakke tot matig3 meest NO. wind. UKKEL: matige tot vrij sterke wind uit N.O. richtingen, tijdelijk vrij schoon, tijdelijk bewolkt, een weinig regen, plaat selijk op het einde van den nacht nevel of mist, aanhoudend matige temperatuur. We 20 Sept. Zon op: 5 h 42; onder: 19 h 04. Licht op: 19 h 34 Maan op: 13 h 47; onder 23 h 28. E.K. 20 Sept. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: September. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 19 6.08 18.27 12.32 Woensdag 20 6.57 19.21 1.05 13.23 Donderdag 21 7.55 20.35 1.51 14.24 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: September. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 19 7.58 20.12 1.20 13.42 Woensdag 20 8.40 20.57 2.09 14.30 Donderdag 21 9.31 22.03 2.55 15.26 Uit Den Haag wordt gemeld, dat het rap port van de commissie voor de versterking van de vloot in verband met de maritieme verdediging van Ned.-Indië thans is gereed gekomen. Het rapport is een dezer dagen den minister van Defensie aangeboden. Deze commissie is in de maand Juli door het kabinet-Colyn ingesteld en bestond uit de officieele ambtelijke maritieme financi- eele adviseurs der regeering, naast wie ook Koloniën vertegenwoordigd is geweest. De samenstelling van de commissie is niet ge publiceerd. In doorgaans welingelichte kringen meent men te weten, aldus de Tel. dat de commissie voor de maritieme verdediging van Indië op den duur slagkruisers onver mijdelijk acht en dat haar advies dan ook gaat in de richting van den bouw van der gelijke zwaar gepantserde snelle oorlogs bodems met een tonnage van tusschen de 25.000 en 30.000 ton, bewapend met kanon nen van ten minste 28 cm kaliber. In dit verband zal dan tevens het uit voeren van nadere voorzieningen aan de vlootbasis Soerabaja noodzakelijk zijn. Amsterdam 1936-3% 82%84 Zeeuws. Hyp. B-3% 82%80 Cities Service Cy. P. 1958 5 5050 te A Amsterd. Bank 108110 Ned;. Gist- en Spiritusf. 382 De Schelde N.B. 41%—39 Am. Smelt en Ref. 4041 Houth. Alberts 77% Chesapeake en Ohio 28%30 Pref. Kansas City South). 12%13% Union Pac. Rr. 76—76% Ned 38 1000-3 83%—83% O. Indië 37 1000-3 82%—82% Engeland 1960-90 4 68% A Koloniale Bnk. 150—161% A N.I. Hbk. 600 117—120 C Ned. H. M. 1000 85%—86 A v. Berkels Pat. 37% C Calvé-Delft 70%—71 A Lever-Bros en Unilever 96%100%-102% A Philips Gem. B. afg. 126131-43 C Am. Car en Foundry 2223%-% C Anaconda Cop. 24%25%-26% C Bethlehem St. 63%—65% -66% C Int. Nickel Cy. 36 Va C Kennec Copper 31%32%-% C Rep. Steel 18%—20%-21 C U. States St. C. 54-55%-% C North Am. Cy. 17%—17% A Kon. Petr. Mpij. 292—302%-06% C Contin. Oil Cy. 20—20%-21 Vs C Phillips Petr. Comp. 31%32% C Shell Union O.C. 11%—12-% C Tide Water Ass. Oil 10%10%-% A Ned. Scheepv. U. 114%121-26 A H.V. Amsterdam 387 - 398-400 A Java Cutl. Mij. 195210-19 A N.I. Suiker U. 208%215-20 A Deli Batavia 107%—106-08% C Deli Mij. 1000 161—160%-61% HVA Unilever Suiker Koninkl. Rubber Tabak Amerika Philips - Obl.Markt - Tabak IWettig gsdeponsosrit.T A Senembah 123126%-29% C Baltimore Ohio 5 Va5% C Southern Pac. Cy. 11%12%-% A Southern Rlw. 1313 A Amst. Rubb. C. 199%—207%-10% A Deli-Bat' Rubb. 152%—159%-62 A Hessa Rubber 116109-12 A Serbadjadi S4R. 97102%-05 WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York heden 7.31 75.50 4.16 32.07% 1.88% gister 7.02 75.50 4.01 32.20 1.88% SETCT DOMBURG. Met eerbiediging van het ge- moedsbezwaar eener belangrijke minder heid hunner, die zulks in verband met den I ernstigen toestand en het ledenverlies door de mobilisatie niet wenschelijk vindt, heb ben de leden van het fanfarenkorps „Apol lo" besloten, dit jaar geen slotconcert te ge- ven. SEROOSKERKE. Tot tijdelijk onderwij zer aan de Chr. school te Kamperland is benoemd de heer A. de Wolf te Seroos- kerke. VEERE. Thans vindt de garnalenvissche- rij weer normaal plaats. Van de week van 11 tot 16 September hebben gedurende een vischtyd van vier dagen 22 vaartuigen 5289 kg consumptiegarnalen alhier geleverd. DRIEWEGEN. Met ingang van 1 October 1939 is benoemd als tijdelijk ambtenaar ter secretarie, tevens als tijdelijk gemeenteont vanger de heer Holman te Goes. 'S-GRAVENPOLDER. De collecte ten ba te van het Roode Kruis heeft jl. Zaterdag 20.57 opgebracht. GROEDE. Zaterdag heeft alhier de offi cieele opening plaats gehad van een militair tehuis. De belangstelling voor deze openingsplechtigheid was niet groot. Ds. Derksen heeft, op uitnoodiging van het co mité, dat de stichting van dit militair te huis voorbereidde, een openingswoord ge sproken. Een officier heeft daarop den dank der militairen overgebracht. Burger lijke autoriteiten waren niet bij deze opening tegenwoordig. ST. KRUIS Naar wij eerst thans ver nemen is in den nacht van Zondag op Maandag ingebroken op de Gemeente-Se cretarie te St. Kruis. De dader(s) is(zijn) door het opschuiven van een raam binnen gekomen. Nadere bijzonderheden konden in verband met een door de politie inge steld onderzoek nog niet worden verkre gen. DE OPGELEGDE VLOOT ZICH UIT. BREIDT Als wij hierboven over een vloot spre ken, dan doelen wij ditmaal niet op de oorlogsvloot, doch op de vloot van Gro ninger kustvaarders, die. toen men te Vlissingen meende geen behoorlijke plaats te hebben voor al deze schepen, die als regel varen tusschen Antwerpen en de havens van Engeland, Denemarken enz ten deele naar Middelburg zijn godin-, geerd Wij telden er hedenmorgen tus schen de Koningsbrug en hr-t Badhuis reeds een 13-tal en nog steeds komen er aanvragen voor nog meer schepen Hoe droevig de oorzaak ook zij, het is wei een typisch gezicht zooveel masten in het anders byna steeds verlaten deel van de kade. MONUMENTENZORG EN DEFENSIE. Gisteren zijn aan de voorzijde en bij den achteringang van het Stadhuis ken nisgevingen vanwege het departement van defensie en wel onder het hoofd „Monumentenzorg" aangebracht} De in houd luidt, dat het verboden is het ge bouw te gebruiken voor eenig m'ilitair doeleinde, den luchtwachtdienst inbegre pen Een derde bord is aangebracht bij den voormaiigen vleeschhal, waarop de zelfde mededeeling wordt gedaan betref fende dat speciale deel van het gebouw Naar wy vernemen houdt een en ar.- ander verband met de internationale af spraken, om zelfs in geval van oorlog ge bouwen van groote kunstwaarde voor ver nietiging te behoeden Temperatuur badwater. De temperatuur van het water in de badinrichting bedroeg heden 68 graden. De Rijksvoorlichtingsdienst voor de pluimveeteelt deelt mede: De pluimveehouders ruimen onder nor male omstandigheden in dezen tijd van het jaar, steeds een groot aantal kippen op en verkoopen deze als slachtdieren. Gedurende de ruiperiode, die verscheidene weken of soms wel enkele maanden duurt, leggen de hennen practisch gesproken geen eieren. Het voederverbruik gaat echter door. Onder de tegenwoordige buitengewone omstandigheden, nu wy niet weten, hoe het in de naaste toekomst met den aanvoer van voeder zal gaan, willen wij er nog eens in het bijzonder de aandacht op vestigen, dat het uit een oogpunt van voederbespa ring van zeer veel belang is, dat alle dieren, die niet productief zijn, ten spoedigste van de bedrijven worden verwijderd. Het is in het algemeen niet aan te ra den, om kippen voor den leg langer dan twee jaren aan te houden. De hennen, die juist haar eerste legjaar hebben volbracht, selecteere men scherp en men ruime alle dieren, die afwijkingen vertoonen op. Het zelfde geldt voor de jonge hennen van broed 1939. Er zij nog opgemerkt, dat het niet noo- dig is om bij hennen, waarvan geen broed- eieren geraapt zullen worden, hanen te houden. De productie van koppels zonder haan is minstens even goed, terwijl de kwa liteiten der eieren dooreengenomen zelfs nog wat beter is. De Ned. Centrale voor eieren en pluim vee verzoekt ons mede te deelen: Volgens de bepalingen van de teeltrege ling voor de pluimveehouderij moet het ver voer van kuikens gedekt zyn door een ver- voerdocument. Deze bepaling gold reeds in het broedseizoen van dit voorjaar. Het vervoerdocument. was tevens het be wijs voor den afnemer, wiens naam en woonplaats in het vervoerdocument moest worden genoemd, dat hy de in het docu ment genoemde kuikens in voorraad mocht hebben. De Centrale adviseert thans aan iedereen die dit voorjaar kuikens heeft betrokken, na te zien of hy het bovenbedoelde docu ment nog in goede orde in zijn bezit heeft. Mocht dit niet het geval zyn of wanneer er andere bijzondere omstandigheden zijn, dan raadt de Centrale aan zich in verbinding te stellen met haar opzichter en dezen de bij zonderheden mede te deelen. Degenen, die dit voorjaar kuikens hebben verkregen uit eigen broedvergunning, heb ben geen documenten. Deze categorie van personen, die dus zelf zyn ingeschreven als kuikenbroeder by de Centrale, behoeft zich niet tot den opzichter te wenden. In den afgeloopen nacht om ongeveer twee uur is een personenauto, bestuurd door den ruim 50-jarigen garagehouder G. J. Roggen, uit Sappemeer, in het Winscho- terdiep gereden. Omwonenden en een schipper, die door den slag wakker werden, spoedden zich naar buiten, maar hun hulp kwam te laat. Toen zij den bestuurder die een diepe hoofdwonde had, uit de cabine van de auto hadden gehaald, bleken de levensgeesten geweken. Dokter De Jong uit Hoogezand kon slechts den dood constateeren. Onder wel zeer bijzondere omstandighe den heeft de Koningin zich heden weder naar de aloude Ridderzaal op het Binnen hof begeven voor de plechtige opening van de nieuwe zitting van de Staten-Generaal. Deze omstandigheden hebben intusschen vrijwel geen verandering gebracht in het ceremonieel, waarmede deze plechtigheid geschiedde. De belangstelling was dan ook zeker niet minder dan in meer normale tijden. Reeds in den vroegen morgen kwamen uit alle oorden des lands feestgangers de residentie binnenstroomen om zich te voegen by de talrijke Hagenaars, die er eveneens reeds vroeg op waren uitgetrokken om zich een goed plaatsje te verzekeren. In de binnen stad waren talrijke vlaggen uitgestoken. Uiteraard was reeds zeer vroeg een tal ryke menigte aanwezig in de naaste omge ving van het Kon. paleis. Daar zag men de opstelling van de eerewacht, dit jaar bestaande uit de grenscompagnie van het regiment Grenadiers, ter sterkte van 80 man onder bevel van een kapitein, met het vaandel van het regiment en de Kon. Mil. Kapel met de beschikbare tamboers van het regiment Grenadiers. Bij deze compag nie bevond zich de commandant van het regiment Grenadiers, luit. kol. J. van Voorthuysen met zijn adjudant. Deze eere wacht stelde zich op ter weerszijden van het voorplein om de Koningin bij haar ver trek de militaire eerbewijzen te brengen. Ongeveer een half uur vóór het vertrek van den stoet zag men de detachementen cavalerie naderen, die als eere-escorte den stoet zouden openen en sluiten en vervol gens zag men ook de officieren der land macht van het Militaire Huis der Koningin aankomen, allen te paard, wien onmiddel lijk achter het Koninklijk staatsieryluig een plaats in den stoet was aangewezen. Ter opening van den stoet, die onder de algemeene leiding stond van den eerste- stalmeester van de Koningin, jhr. C. E. J. M. Verheijen, was een commando cavalerie aangewezen van het res, le escadron hu zaren onder bevel van een ritmeester, sterk 60 ruiters, voorafgegaan door een viertal marechaussee's. Onmiddellijk achter dit eere-escorte reden in gala-livrei een rij knecht-majoor en twee rijknechts te paard. Daarachter kwam de eerste der met twee paarden bespannen galakoetsen, waarin de kamerheer-ceremoniemeester van de Ko ningin, Ph. J. graaf van Zuylen van Nye- velt gezeten was. Hierop volgden nog 7 gala-koetsen, waar in de Kamerheeren der Koningin, groot officieren, de opperceremoniemeester, de grootmeesters en de dame du .paleis van de Koningin gezeten waren. Het publiek ge noot van de schitterende uniformen, de prachtige oude koetsen en den glans van geheel dezen traditioneelen stoet. DE GOUDEN KOETS. Tenslotte reed de gouden koets voor, met acht paarden bespannen, waarin H.M. de Koningin,, vergezeld van H.K.H. Prinses Juliana der Nederlanden en Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden, Prins van Lip- pe-Biesterfeld, plaats namen. Op het oogenblik, waarop de Koningin het paleis verliet, werd door het uitsteken van vaantjes van het paleis het sein gege ven voor het lossen van het eerste der mi- nuutschoten, welke van het verlaten van het paleis, omstreeks één uur, tot den te rugkeer aldaar werden afgegeven uit de op het Malieveld opgestelde batterij van het 2e regiment artillerie, bestaande uit vier vuurmonden. Onder het dreunen van het eerste schot presenteerde de eere-wacht het geweer en zette de Kon. Mil. Kapel het Wilhelmus is, terwijl de Koningin, de Prinses en de Prins, allen getooid met het breede lint van het grootkruis in de orde van den Nederland- schen Leeuw, in de gouden koets stapten, welke zich vervolgens onder het gejubel der menigte statig in beweging zette. De Prins was giekleed in gala-tenue van lui tenant ter zee der eerste klasse, met de gouden nestels van adjudant in buitenge wonen dienst van H.M. de Koningin. Naast elk van de acht paarden, waar-- mede de koets bespannen was, ging een koetsier en aan elke zijdé van de koets lie pen vier lakeien. Eenigszins achter het por tier ter rechterzijde van de staatsiekoets reed de chef van het militaire huis van de Koningin, de gep. vice-admiraal F. Bau- duin, linkerzijde de waarnemende gou verneur der Kon. residentie, majoor jhr. J. Th. Alting von Geusau, commandant van het eerste legercorps. Naast en achter de gouden koets reden te paard de officieren der landmacht van HM. de Koningin Tot sluiting van den stoet volgde hier op nog een commando cavalerie ter sterk te van 50 ruiters onder bevel van een lui tenant, gevolgd dor een viertal mare chaussee's. Hartelijk toegejuicht door de menschen- menigte aan weerszijden van den door militairen van de regimenten Grenadiers en Jagers afgezetten weg, reed de stoet naar 't Binnenhof, dat door een detachement van ongeveer 70 man politietroepen, onder commando van een officier, was afgezet. Daar stond een afdeeling van het korps Mariniers met vaandel ter sterkte van 80 man en het muziekcorps- van de Kon. Ma rine, onder bevel van een kapitein, als eerewacht bij de Ridderzaal opgesteld. By deze eerewacht bevond zich de comman dant van de afdeeling Mariniers, luit. kol F. Lugt. Onder de tonen van het Wilhelmus, ge speeld door de Marinekapel, bestegen de Koningin, de Prinses en de Prins de tre den, leidende naar den ingang der Ridder zaal waarvan de peristyle overhuifd was door een rood-fluweelen baldakijn met gouden franjes terwijl de eerewacht de militaire honneurs brachten en de vaandel drager zijn vaandel deed buigen. Op het bordes werd de Koningin be groet door de officieren der zeemacht van haar Militaire Huis Bij het binnentreden van de Ridderzaal werden de vorstelijke personen aan den ingang ontvangen door de gemengde com missie voorafgegaan door den Kamer- Kamers der Staten-Generaal. Deze com- mssie voorafgegaan door den Kamer heer-ceremoniemeester, de acht kamer heeren, de groot-officieren en den opper ceremoniemeester leidde de Koningin de Prinses en den Prns naar de voor hert bestemde zetels, onmiddellijk gevolgd door de grootmeesteres en de dienstdoende da me du palais, den chef van het Militaire Huis, den waarnemenden gouverneur der Kon. residentie, den eersten stalmeester en de officieren van het Militaire Huis der Ko ningin) De Koningin nam plaats op den troon,, rechts van haar H K H Prinses Juliana en links van Haar Z K H Prins Bernhard, terwijl de leden van Haar gevolg de plaatsen achter en terzijde van den troon innamen Onmiddellijk daarop begon de Koningin met het voorlezen van de Troonrede, die in plechtige stilte werd aangehoord Nadat de plechtigheid in de zaal was beëindigd, werd om half twee met hetzelfde eerbetoon als by de komst van de Konin gin de terugtocht naar het paleis aan het Noordeinde langs denzelfdern weg onder nomen Der traditie getrouw hadden zich bi)1 het vertrek van den stoet van de Ridder zaal de leden van het Corps Diplomatique met hun dames, die de openingsplechtig heid in de zaal hadden bijgewoond nabij de middelste poort grenzende aan de Ridderzaal verzameld om de vorstelijke personen bij het voorbijgaan een harte- lijken groet te brengen Ook bij den terugkeer naar en| de- aankomst ten palèize werden de vorste lijke personen door de menigte geest driftig toegejuicht) Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent TT. VEBDCHN—DE BEER, Groede, Drieweg O 237. E sch< en Lit< gro E pes) gaa teeB naa tusil er schil gro E gist sch ma, burl die ove gen zig, witl neel dag op strei Jas wa: en aan vlie bes into Jl Lit; we<[ haa I daf Wi der;'- sch mei oml lan OOf

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2