STADSNIEUWS POLDER WALCHEREN MIDDELBURG- Filmavond van de M.V.S. Dijkgeschot 1940. Intrekking salariskorting. RADIO-PROGRAMMA BURGERLIJKE STAND AGENDA Er was Zaterdagavond zoo goed als geen plaats onbezet in de groote zaal van Sint Joris, toen daar de filmvertooning, uitgaande van de Middelburgsche Vacan- tieschool plaats had. De voorzitter, de heer P. P h. Paul, opende de bijeenkomst met er op te wij zen, dat het de bedoeling van dezen avond was geweest, voornamelijk de ou ders en verdere belangstellenden in de gelegenheid te stellen met de film van de school kennis te maken. Op een ver zoek ter zake is het goed gevonden, dat ook kinderen beneden 16 jaar mits onder geleide toegang zouden hebben. Van deze maatregel is wel wat heel veel gebruik gemaakt. Zeker ongeveer de helft der aanwezigen behoorde tot deze categorie. Spr/. heette hierna in het bijzonder wel kom de burgemeester, mr. dr. J van Wal- ré de Bordes, wiens aanwezigheid op hoo- gen prijs werd gesteld, wat ook bleek uit het spontaan applaus op deze woorden. Verder heette spr. den oud-secretaris, den heer C. Hack, en den oud-penning meester, den heer W. Spinnaaij, welkom. Maar ook vergat spr* niet den heer J. de Haan, den penningmeester van de Rotterdamsche Vacantieschool, die over kwam om de film dier school na de pauze toe te lichten. Spr. zeide, dat de MVS in de 10 jaar van haar bestaan niet te klagen heeft gehad over gebrek aan medewerking. Aanvankelijk was het werk wat vreemd, en financieel wat lastig Men begon met een klein aantal benoodigdheden, maar nu is men goed ingespannen. Dit jaar hebben 500 kinderen van de uitstapjes geprofiteerd, en van hen waren er 64 van de openbare en 36 van de bijzon dere scholen. De bijdrage, die als maxi mum per kind wordt gevraegd is 80 cent, wat juist voldoende is voor het vervoer naar en van de duinen. Spr bracht dan groote hulde en dank aan de leidsters, maar ook aan de mannen, van wie ver schillende onder den steun vallen en die toch bereid waren mede te werken in het belang der kinderen Dan wees spr. op het jubileumfonds, dat het bestuur in staat stelde eenige malen een extra-trac- tatie aan de kinderen te geven. Toch blijven er nog enkele wenschen over en wel in de eerste plaats meer samenwerking met personen van allerlei richting. Dit kan ook elders zooals q a te Rotterdam Men zal gaarne met ande re vereenigingen, die het belang der kin deren voor oogen hebben,, samenwerken. Dan had men gaarne een blijvende loods voor het des winters opbergen van het materiaal; tenslotte benoodigde tafels en houten banken voor het gebruik van het twaalf uurtje, een geluidsprekers-instal latie en rekken voor de kleertjes der kin deren Hiervoor zal een bouwfonds goed werk kunnen doen, maar als alle wenschen vervuld zouden kunnen worden, dan zal er ongeveer - 3000 voor noodig zijn. Spr vertrouwt, dat met het bijeen zal krijgen op den duuri (Applaus). Hierna werd eerst de film „Middelburg op Ponderdag''1 vertoond. Deze film geeft heel wat bekende Middelburgsche plekjes op een vrij drukken Donderdag van eenige jaren geleden te zien. Vervolgens kwam de hoofdfilm, die der M.V.S. zelve. Deze laat o.a. het bestuur zien,, bijeen om te beraadslagen over de plannen en ook tijdens de verloting, waar bij het publiek evenmin is vergeten. Men ziet verder het aanmelden der kin deren in den voorhal van het Stadhuis, de uitreiking der groepskaarten op het speelterrein der Rijksleerschool; het ver trek op den eersten uitgangsdag van de Loskade, de aankomst der jongsten op het vroom, de wandeling der ouderen tus- schen de weiden en akkers van Koude- kerke naar de duinen, het overtrekken van het duin en dan alles, wat er op zoo'n dag gebeurt) Tenslotte de aankomst na den laatsten tocht op de Loskade, de marsch naar de Markt, voorafgegaan door de signaalaf- deeling van Achilles en de sluiting van het seizoen bij monde van den heer Paul. Na de pauze heeft de voorzitten, nog medegedeeld, dat de wethouder van on derwijs, de heer Boasson, en de inspec teur van het l.o., de heer Wit, tot hun spijt verhinderd waren aanwezig te zijn Hierna gaf hij het woord aan den heer J. de Haan;. Deze begon met te zeggen, dat de R.V.S. het bezoek, dat het bestuur der MkV.Sj aan haar bracht, op hoogen prijs heeft gesteld en dat hij en anderen des tijds op een samenkomst te Amsterdam, die tot doel had samenwerking tusschen de verschillende vacantiescholen te ver krijgen, met groote verwondering van den heer Paul vernamen hoe groot de me dewerking is, die de M.V.S. mag ondervinden. Dit mag zeker wel eens worden vastge steld in een tijd, dat men in de wereld zooveel afbreekt, dat met moeite was op gebouwd. Komende tot het werk der Rotterdam sche vereeniging deelde spr. o.a. mede, dat men na eenige moeite een geschikt terrein vond bij Hoek van Holland. Daar heen trekken in de vacantie iederen dag ongeveer 3100 kinderen, terwijl 350 kin deren dag en nacht er blijven. De ouders betalen 1 voor de 15 dagen, doch zij,, die volgens de gegevens van den armen raad ook dit niet kunnen missen, beta len minder In het begin gingen alleen leerlingen der openbare scholen mede, doch het volgende jaar ook van bijzondere scholen en dit grootendeels onder direc te leiding van personen uit eigen kring. Men merkt overigens van die combinatie op het strand niets. De kinderen spelen er op dezelfde wijze en voor allen is de uitwerking goed Het is er intusschen een heel kampement geworden. Zelfs zijn er schapen en geiten, duiven en andere ge vederde dieren. Men leert er de kinderen goed met dieren omgaan en zij, dit dat kunnen, worden als regel geen slechte menschen. Men dekt er de tafels in de tenten met zeil en zet er hier en daar een vaasje met bloemen. Alles kleine din gen, die de goede uitwerking van het geheel bevorderen. Hierna heeft de heer Haan zelf de technisch mooie film van de R VS. en haar arbeid, waarbij de verschillende on derdeden volkomen tot hun recht komen, aan de aanwezigen getoond. Aan hets lot van den avond heeft de secretaris van de M.VS., de heer C. R o e 1 a n d s, allen aanwezigen harte lijk dank gebracht voor hun belangstel ling, maar inzonderheid heeft spr. aan getoond wat de heer Paul nu reeds ge durende 10 jaar voor de M V S. heeft ver richt, waaruit zoo duidelijk blijkt, dat hij de spil is, waarom alles draait, al zal hij zelf in de eerste plaats erkennen, dat hij zonder aller hulp niets had kunnen be reiken. GEEN STATIONSVERSIERING Kort geleden vermeldden wij, dat mei het oog op het 100-jarig bestaan van de spoorwegen in Nederland, ook het stati on te Middelburg zou worden versierd. Met het oog op de tijdsomstandigheden is men hier echter van moeten afstappen Men zal echter toch kunnen getuigen van zijn medeleven met het jubileum door Woensdag a s. een strikje te koopen in de omgeving van het station, waarvan de opbrengst bestemd is voor de Spoorweg- Tuberculose-vereeniging die nagenoeg het geheele personeel omvat, zonder onder scheid van opvatting. Deze vereeniging collecteert in haar 30- jarig bestaan voor de eerste maal, en daar om wekken wij gaarne op in groote getale te koopen voor dit goed en echt nationaal werk. NIET STERK GENOEG. Men had op een voor de waterleiding ge maakte put in den Helm planken neerge legd, doch men had daarbij niet gerekend op het gewicht van een bodesvrachtauto. Zaterdag begaf zich de plank en zakte een wiel van zulk een auto in den put. Het kostte vrij wat moeite het gevaarte weer vrij te krijgen. Betere verzekering zal noo dig zijn. Voorloopig is het roode vlagsein „gevaarijk" geplaatst. Op de dezer dagen te 's-Hertogenbosch gehouden Internationale Paardententoon- stelling behaalde in de afdeeling Hoefbe slag de heer I. J. Schieman alhier een bron zen medaille. TERAARDEBESTELLING N. L. WILTINK. Vrijdagmiddag te half drie werd het stof felijk overschot van den heer N. L. Wil ting, oud-leeraar in de aardrijkskunde aan de R.H.B.S. te Middelburg, op de begraaf plaats „Rusthof" te Amersfoort ter aarde besteld. Verschillende vertegenwoordigers uit de kringen van het middelbaar onder wijs woonden deze plechtigheid bij. Tecwijl de kist, onder bloemen bedolven, de aula binnen werd gedragen, speelde de organist J. Elsenaar het Adagio uit de Pa- thétique van L. v. Beethoven. Als eerste voerde het woord de heer B. Zimmermann, oud-directeur van de R.H.B.S. te Middelburg, die er op wees, dat, hoe wel de ambtelijke band reeds eenige jaren verbroken was, de vriendschapsband hecht was gebleven. Spr. merkte op, er zelf voor geijverd te hebben den heer Wiltink van Deventer naar Middelburg te krijgen en er nooit geen spijt van te hebben gehad. Naast plichtsbetrachting en ijver was Wil tink steeds een goed collega en een voor treffelijk leeraar. Zijn aandenken zal bij allen in eere blijven. Drs. W. de Lange sprak als voorzitter van de Vereeniging van Leeraren van R.H. B.S. De vereeniging heeft ontzaglijk veel aan den overledene te danken, aldus spr. Niet alleen door zijn arbeid, maar vooral door zijn kameraadschap en zijn practische voorlichting. Na zijn pensionneering en zijn heengaan uit de vereeniging, bleef hij den band met de vereeniging aanhouden en kon men nog steeds op zijn steun rekenen. Dr. K. Kooiman sprak als collega en vriend namens alle collega's en wees op de gezellige sfeer en de mooie harmonie in het huisgezin van de familie Wiltink. Degelijkheid en plichtsbetrachting waren wel zijn groote deugden. Moge zijn echt- genoote troost en kracht vinden in het be sef, dat zij tot het laatste toe zijn steun is geweest. Als laatste sprak een jeugdvriend uit De venter. Terwijl het stoffelijk overschot graf waarts werd gedragen, speelde de organist „Aller Seelen ruh'n in Frieden" van Schu bert. Aan de groeve dankte de hr. F. P. D'Huy voor het meeleven en de betoonde belang stelling. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van politie, des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m.: Defect horloge in kast, koperen melkbus sleutel, wieldop van auto, étui van be- lastingmerk, padvindersportemonnaie met inhoud, heerenportemonnaie met yale sleu tel, hondenhalsband, kop van electrische rijwiellantaarn, gele centuur van jurk, rose kindersokje, sleutel aan ring, sleutel. Bij vinders: kinderportemonnaie met in houd, P. C. Dronkers, Noordweg 84; Zak mes, W. de Lange, Veersche weg 129; Ko peren gewicht (2 hg), A. Tange, Zuster straat 2; Zwart-witte hoofddoek, B. Hoger- heide, Seisplein 1; Engelsche sleutel, Jozi- asse, Dwarsstraat 3; Stalen liniaal, C. J. Geldof, Bleek 25; 2 kg gewicht, J. Nieu- wenburg, Rouaansche Kaai 67; Dames shawl, Louwerse, Segeersweg 1; bos sleu tels, T. Franse, Oostkerkplein 2; Step, F. Kuijs, Klein Vlaanderen 103; Zwart-witte hond, J. Franso, Lange Geere 12; Stel been pijpen, Wage, Seisdam 12; Zakkam in étui, A. Kasteleijn, Dam 60; Dop van kinderwa gen, W. Bronkhorst, Kolveniersstraat 25, Vlissingen, Hengelstok met snoer, Ginden- berg, Jodengang 14; Gouden ring met in scriptie Leen 5-4-26, De Rijk, St. Sebasti- aanstraat 15; Bruin koffertje, Poortvliet, Noordweg 167; Belastingmerk in étuin, veldwachter Sint Laurens; Bruine heeren portemonnaie, A. de Munck, Oude Vliss. weg E 402; Kinderschoen, F. Smid', Hee- dengracht; Strooien kinderhoed, Listing, Seisstraat 11; Paar voetbalschoenen, K. Bostelaar, Jac. Catsstraat 53; Zakmes, W. C. Geertvliet, Veersche weg 6; Damescein tuur, P. Barendse, Veersche pad 2; Zakmes je, Stam, Giststraat 35; Bruine portemon- Voorstellen voor de najaars vergadering, 30 Sept. a.s. Rekening 1938. Ter vaststelling biedt het dag. bestuur aan de polderrekening 1938 aan. De ge wone inkomsten bedroegen 394.570,65 en de uitgaven 354.226,46, alzoo een batig slot van f 40.334.20. De buitenge wone inkomsten 176,967,76, uitgaven 186.085,65; een kwaad slot dus van 8117,89. Voor de straat- en zandwegen zijn de gewone inkomsten f 17.779,61, uitgaven 17.871,97, goed slot f 70,62. De rekening voor de gebouwde eigendommen geeft aan inkomsten 109.555,09 en uitgaven 108.512,34, goed slot van 1.042,75 zijnde voor den gewonen dienst een goed slot van 2.148,69 en voor den buitengewonen dienst een kwaad slot van f 1.105,94. Teneinde de vergadering in staat te stellen het dijkgeschot 1940 vast te stellen heeft het dag. bestuur een voor- loopige raming van de uitgaven voor 1940 doen opmaken. Ten eerste het gebouwd: Ten laste van de gebouwde eigendommen moet de helft van de uitgaven voor de werken, waarvan de kosten door gebouwd en ongebouwd samen worden gedragen, ge bracht worden. Blijkens de specificatie bedraagt deze helft 7.880,(v.j. 5.317,50). Voorts komt ten laste van de gebouwde eigendommen aan rente 11.946,61 (v.j. 12.892,31) en aan af lossing 24.300,66 (vorig jaar hetzelfde bedrag). Totaal dus f 44.127,27 (v.j. 42.510,47), terwijl daarop in mindering moet worden gebracht het batig saldo ad 2.148,69, zoodat f 41.978,58 (v.j. 39.960,51) uit het dijkgeschot te dekken blijft. Het dag. bestuur stelt voor, daar toe een bedrag van f 1,40, evenals vorig jaar, per 100,belastbare opbrengst te heffen. Berekend naar een totale be lastbare opbrengst van 3.000.000, (v.j. 2.950.000,zal dan de ontvangst uit dijkgeschot van de gebouwde eigen dommen 42.000,(v.j. 41,300,be dragen. Ten tweede het ongebouwd: Van de totale uitgaven ad 382.485,79 zal 289.147,97 door' het dijkgeschot voor het ongebouwd gedekt moeten worden. (Het dijkgeschot voor het gebouwd levert, als boven gezegd, 42.000,op en dan zijn er nog inkomsten tot een bedrag van 51.337,82). Op grond van dit cijfer van ruim 289.000,stelt het dagelijksch bestuur voor f 19,per ha op schotbaar land te heffen en f 10.80 per ha op vrijland (totale opbrengst 309.344,zoodat voor onvoorzien 20.196,03 overblijft). Het vorig jaar werd resp. f 20,en 11,80 geheven. Buitengewone werken bij fort Den Haak. Aan de Oostwatering nabij het fort Den Haak tusschen de strandpalen 44 en 47 is in de laatste jaren de voet van het duin in die mate afgenomen, dat maatregelen tegen verdere afneming moeten worden getroffen. Weliswaar is dit oevervlak aan sterke wisselingen onderhevig, maar de hoop, dat de voet van het duin dezen zomer flink zou aan- zanden, is niet in vervulling gegaan, naie met inhoud, Wanda, Oude Mannen huis; Blauwe trui, Van den Boudt, Veer sche Singel; Bruin kindertaschje met schaar, A. Cosijn, Lange Delft 79; Zilveren manchetknoop, W. J. de Rijke, Kinderdijk 46; Vulpenhouder, P. van Makkelenberg, Nadorstweg le; Ring met sleutels, C. Meeuwse, Korendijk 46; Gouden boeren- broche, P. Buijs, Teerpakhuizenstraat 3; Huissleutel, P. Onderdijk, Middelburgsche wegje 16;; Padvindersportemonnaie, M. de Fouw, Volderijstraat 9; Belastingmerk in étui, L. Kerkhoven, Beenhouwerssingel 71; Bril, zilveren ring, kettinkje, enkele arm bandjes, Badmeester gemeentelijke Zwem school, Havendijk; Belastingmerk in étui, P. Lamefjn, Gravenstraat 75; Lipssleutel, v. Aartsen, St. Pieterstraat 27; Nijptang, J. Westveer, Jasmijnstraat 5; Hamer, P. Vo gelenzang, Meidoornlaan 32; Zilveren arm band, Th. Blokpoel, Jodengang 31; Porte- monnaie met 0.30, Fr. Adriaanssens, N. Vliss. weg E 205; Rfjwielslot, J. van de Kamer, Veersche weg 173; Nikkelen da mespolshorloge, A. Schuit, Westdijkstraat A 108, Arnemuiden; Swan vulpen, A. Schou ten, Emmastraat 7; Armband, Provoost, St. Pieterstraat 29; Kindertaschje, Fraanje, Looierssingel 2; Ceintuur, De Groot, Schuit- vlotstraat 9; Paar gymnasatiekschoenen, P. van Sorgen, St. Pieterstraat 25; Belasting merk in étui, A. Kerkhove, Sint Laurens B 144; Blauwe duif, D. M. Klaassen, Winter- straat 12; Badpak, baddoek, interlock hemd en broek, A. Bal, Bogardstraat 31; Huis sleutel, Hamelink, Leliestraat 22; Vulpot lood, W. Camper, Korte Delft 1; Zwempak met badhanddoek, J. Joosse, Hoogstraat 5; Schooltasch met inhoud, T. Mes, Dam 56; Portemonnaie met inhoud, C. de Troye, Kapoenstraat 18; Notitieboekje, Broodman, Smidsbolwerk 1; Blauw lederen ceintuur, Bouwense, Wagenaarstraat 24; Wit kinder schoentje, I. Gillissen, Leliestraat 23; Licht blauwe mantelceintuur, K. Adriaanse, Kal vermarkt 9; Regenmuts, M. Vader, Oude Vliss. weg 5; Paar damesschoenen, Vroon, Lange Noordstraat 23; Snoer zwarte ko ralen, A. Vogelenzang, Meidoornlaan 32; Belastingmerk (kosteloos), veldwachter St. Laurens; Halskettinkje, C. Buijs, Veersche weg 109; enkele Midzabonnen, Kazerne K. Noordstraat, T. van der Meer; Belasting merk (kosteloos), J. Wassink, Oud Arne- muidsch Voetpad 13; Padvindersriem met mes, P. Meliefste, Vlissingsch Bolwerk 8; Belalstingmerk aan speld, H. Hommese, Dam 65; Zwarte damesparapluie, Schulte Thieme, Lange Delft; Polshorloge (hee- ren), portemonnaie met inhoud, veldwach- Teneinde verdere aantasting van de duinvoet tegen te gaan zal overeen komstig het voorstel van den ingenieur over een lengte van ongeveer 190 m een rijspakwerk moeten worden aange bracht. De kosten van het werk zijn geraamd op 4850 en zullen ter zijner tijd met te leenen geld zijn te dekken. Het dag. bestuur stelt voor het een crediet tot dit bedrag te verleenen. Bijdragen verharding van wegen. Het dag. bestuur stelt voor aan de gemeente Arnemuiden voor verharding van den Kraayenholschen weg en de beide daarop uitkomende wegelingen overeenkomstig het verzoek een bij drage te verleenen en dat wel van 20 voor de wegen en 10 voor de wege lingen, of totaal 1634 toe te kennen. Dat is van 9.250,dus 1.505,als maximum. Verder stelt het dag. bestuur voor aan de gemeente Aagtekerke voor de ver harding van den Nieuwe Zandweg, het Oude Wegeling en het gedeelte van den Zuiversche weg tusschen den Roosjes- weg en den Philip Sixweg en van het kleine gedeelte wegeling uitkomende op den Nieuwe Zandweg voor de wegen 20 en voor de wegeling 10 °/o of ge middeld 19,3 °/o te verleenen, wat van het totaal bedrag der raming ad 14.600,neerkomt op een maximum van 2827, Zijkanten wegen. Overeenkomstig het verzoek van den hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat in de directie Zeeland stelt het dag. bestuur voor ten behoeve van de uitbreiding van het luchtvaartterrein Vlissingen gedeelten zijkanten van den Kasteelweg te Oost- en West-Soeburg en van den Hoogeweg te Vlissingen te verkoopen aan het rijk voor 10 ct. per m2. Het gaat om 1112 m2. Nog stelt het dag. bestuur voor aan de gemeente Vrouwenpolder 7150 m2 zijkanten van den Gapingschen weg te verkoopen eveneens tegen 10 ct. per m2. Verkoop gronden. De heer L. de Rijk, timmerman te Middelburg, heeft verzocht hem twee gedeelten van het kadastrale perceel gemeente Koudekerke Sectie D no. 867 elk ter lengte van ongeveer 40 m te beginnen bij den Prov. weg van Middel burg naar Koudekerke te verkoopen. De heer De Rijk wil het wegeling, waarvan genoemd perceel de zijkanten uitmaakt, in noordoostelijke richting omleggen ten einde meer bouwterrein tot zijn be schikking te krijgen. Het dag. bestuur stelt voor beide ge deelten van bedoeld perceel te ver koopen voor den prijs van f 1,per ca, of totaal voor f 80, Bij de behandeling van de polderbe- grooting 1939 werd de aandacht der financieele commissie, bestaande uit de heeren P. W. M. Hoegen van Hooge- lande, J. Osté en W. Verhage, getrokken door de korting, welke uit kracht van de besluiten van 24 Sept. 1932 en 29 April 1933 wordt toegepast op de salarissen van den voorzitter en de raden en laat stelijk ingevolge het besluit van 24 Sept. 1938 op de salarissen der ambtenaren. Voor den voorzitter en de raden be draagt die korting 8 °/o en voor de ambtenaren 3 °/o, dit laatste loopende tot 31 October a.s. Daarnaast wordt O 4MNSDAG 19 SEPTEMBER. HIóLVERSUM I 1875 EN 414.4 M AVRO-Uitz. 8,00 Eventueel ben ANP, gram. 9,00 Gram. 10,00 Morgenw. 10,15 Gram. 10,30 Voor de vrouw. 10,35 AVRO-Amusements- ork, (opn.) 11,00 Causerie. 11,10 Wenken voor de huishouding. 11,35 Omroepork en solisten, (opn.) 12,30 Opening der Sta- ten-Generaal en troonrede door H. M. de Koningin (ca 12,45 event, ber. ANP). 2,00 Gram 2,15 Ensemble Jetty Cantor 3,00 Declamatie. 3,25 Ensemble Jetty Cantor. 4,00 Pianovoordr. 4,30 Kinder koorzang. 5,00 Kinderhalfuun 5,30 Om roepork. en gram. 7,00 AVRO-Dansork 7,30 Orgelspel. 7,45 Troonrede door Hj M. de Koningin (opn.) 8,00 Ber. ANP, even tueel: „Vraag en antwoord";. 8,20 Cause rie. 8,35 Gevar. prog. 9,45 Causerie. 10,15 Gram. 11,00 Ber. ANP.. Hierna: Orgelspel. 11,30—12,00 Gram* HILVERSUM H 301,5 M. KRO-Uitz 4,00—5,00 HIRO. 8,00—9,15 Gramj. 10,00 Gram. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12,00 Ber. 12,15 Gram 12,30 Opening van iden Staten- Generaal en troonrede door H. Mi de Koningin. In de pauzes: Gram. 2,00 Voor de vrouw. 3,00 Gram. 3,10 KRO-Kamer- ork. 4,00 Gram. 4,05 Causerie. 4,20 Gram. 4,25 Causerie. 4,40 Grany 4,45 Ber. 4,50 Gram. 4,55 Causerie. 5,10 KRO-Melodis- ten en solist. 5,45 Felicitaties/. 6,50 KRO- Melodsten. 6,35 Sporthalfuur. 7,00 Ber. 7,15 Causere. 7,35 Gram. 8,00 Ber. ANP, mededeelingen. 8,15 Sted. ork. van Maas tricht. 9,15 Causerie. 9,30 Orgelconc. 10,00 KRO-ork. 10,30 Ber. ANP. 10,40 KRO- Boys en solist. 11,10 Bertus van Dinte- ren en zijn ork. 11,3012,00 Gram. ter Biggekerke; Actentasch, Postkantoor Middelburg; Rozenkrans, J. Plansoen, Baanstraat 17Broche, J. van Oosten, Veersche weg 22; Dameshandschoen, A. Gunst, Bagjjnhof *37; Radiotordop, veld wachter Sint Laurens; vier zakdoeken en een boord, Sybrandy, Lange Noordstraat 26; Tabakspijp, A. van Woerden, Vlissing- sche straat 7; Contactsleuteltje, De Voogd, Veersche weg 20. Indien bij één der vinders voorwerpen wor den afgehaald, melde men dit aan het Bu reau van Politie. van de ambtenaren tot 300Q,10 °/o voor pensioenskorting gevorderd en voor hooger gesalarieerden iets minder. Totaal is voor 1939 geraamd als korting voor voorzitter en raden 432 en voor de ambtenaren f 679,54, terwijl wegens pensioensbijdragen f 4023,75 is geraamd. De korting is hoofdzakelijk gemotiveerd met een verwijzing naar de moeilijke financieele omstandigheden van vele schotplichtigen, wat naar de meening der commissie geen deugdelijk motief is. De polder moet beschikken over toege wijd en geschikt personeel en daarvoor is een voldoende bezoldiging wel een eerste vereischte. Het in het geding brengen van de omstandigheden der be lastingbetalers brengt op een gevaar lijken weg, die uitloopt op verwaarloo- zing teneinde de belasting te drukken. Men zou nu ook omgekeerd in tijden van gunstige conjunctuur moeten komen tot salarisverhooging. Als men zich beroept op daling der kosten van levensonderhoud, dan moet men toch ook rekening houden met de omstandigheid, dat de salarissen in de naoorlogsche jaren slechts met groote vertraging de stijging der kosten van levensonderhoud hebben gevolgd. Voor 1939 is 39.800,voor sala rissen geraamd of gemiddeld voor 24 ambtenaren 1658,Daar zijn onder drie hoofdambtenaren, zes opzichters en adj. opzichters en nog drie administra tieve ambtenaren, zoodat men toch kwa lijk kan spreken van een te hooge be zoldiging. De totale kosten voor sala rissen, emolumenten en pensioenen, die in de jaren 1923 tot 1932 gewoonlijk om 57,000,schommelden, daalden sedert 1933 geleidelijk tot ruim f 46.000,in 1939. Weliswaar geeft vergelijking met cijfers van vóór 1923 een ander beeld, doch men zal niet betwisten, dat de om standigheden toen wel heel anders waren dan nu. Waar 1,per ha dijkgeschot 17.000,beteekent, kan een ontvangst van 1100,aan salariskorting niet tot gevolg hebben, dat in eenig jaar minder wordt geheven. Daarnaast voelt het personeel de korting als een onbil lijkheid. De indruk dat de werkzaam heden tot volkomen tevredenheid van het bestuur worden verricht, heeft de voorzitter bevestigd. Schrijnender nog dan de korting voor de ambtenaren, schijnt de commissie die op de wedden der bestuursleden, temeer als men zich voor oogen stelt wat in de laatste jaren door het bestuur is verricht in het bijzonder op het gebied van ver betering van afwatering en van de wegen. Bij het onderzoek van de ge schiedenis der salariskorting heeft de commissie zich niet kunnen onttrekken aan den indruk dat besluiten zijn ge nomen zonder dat men de motieven ten volle op hun juistheid toetste en zonder dat men zich geheel bewust was van de gevolgen. Een vaste lijn kon niet worden ontdekt. Waar de wetgever bovendien geen onderscheid meer kent tusschen ambtenaren die op 1 Juli 1922 in dienst waren en zij, die later in dienst zijn getreden, meent de commissie dat de afschaffing van de korting ongetwij feld meer met die bedoeling zal strooken en zij geeft dan ook in over weging de besluiten inzake bedoelde kortingen in te trekken en dat voor de ambtenaren niet te verlengen. DROITWICH 1500 M,. Geen opgave ont vangen. RADIO PARIS 1648 M. Geen opgave ontvangen. •KEULEN 456 M. 6,20 Gram. 7,20 Conc. 8,20 Gram. 9,20 Blaasmuz. 10,2011,20 Gram. 12,20 Omroepork. 2,203,20 Pop. conc. 4,20 Omroepkleinork. 6,20 Otto Dobrindt's ork. 8,20 Omroepk. en -orkest en solisten. 10,20 Omroepkleinorkest. Joe Bund's kwartet en bariton. 12,202,20 Nachtconc. BRUSSEL 322 EN 484 Ml 322 m: 12,20 Omroepork. 12,50 Gram. 1,30 Omroepork. 1,502,20, 5,20, 6,50 en 7,20 Gram. 8,20 Revue-progr. 10,3011,20 Gram. 484 m: 12,20 Gram, 12,50 en 1,30 Om- roepdansork. 1,502,20 Gramj. 5j,20 Ora- roepdansork;. 6,35 Gram;. 6,50 Viool en piano. 7,35 Lit. muz. progr. 8,20 „Le Déluge", opera. 9j,35 Omroepsymphanie- ork. en Omroepkoor. 10,3011,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8,20 Zie Keylen (11,05—11,20 Ber. 12,20—3,20 Nachtconc. (2,202,40 Pauze). Oostkapelle, Van 9 tot 16 September. Ondertrouwd: P. J. de Voogd jm. 30 j. en A Jobse jd. 27 j. Getrouwd: H. Wondergem jm. 22 j. en A. Geldof jd. 21 j. MIDDELBURG GOES BIOSCOPEN. CITV, Middelburg VR 15—DO 21 Sept.: „Madame X, de onbekende vrouw" en „Het geheim van luitenant Rune- berg", 20 00 h ZO 15.00 h matinée. ELECTRO, Middelburg VR 15—DO 21 Sep.: „De Onsterfelijke Wals" en „Lauter Lügen", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. Electr. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6