DKW VOOR DEN POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE STADSNIEUWS f 1035.- WEERBERICHT Benzine-besparing gebiedend noodzakelijk MIDDELBURG De Winkelsluitingswet geldt nog Twee mijnen op het Noord-Bevelandsche strand aangespoeld. WALCHEREN GOES Gevaarlijk autobestuurder. ZUID-BEVELAND De maatregelen tegen prijsopdrijving. Z. VLAANDEREN O.D. Dr. Colijn niet in de Tweede Kamer. „Het weer is de grootste vijand! der Duitschers." Een oorlogsbeeld uit Polen. Bijeenkomst der Oslostaten. ZUIDZANDE De automobiel met het laagste brand stol-verbruik blijft de DKW-wagen. Levering direct uit voorraad zonder prijsverandering. BLIJFT VANAF Importeur voor Nederland: Hert Nlbbrig Groeve N.V., Parkstr. 91 a. Den Haag Agent voor Walcheren, N. Z, Beve land Fa. C, HUYBREGTS, Gortstraat 54. Tel. 468. Middelburg. (Ingez. Meded.) Het blijkt, dat vele winkeliers in Mid delburg in de meening verkeeren, dat de bepalingen van de Winkelsluitingswet zijn opgeheven zoolang er militairen in de stad liggen. Van politiezijde wijst men ons er op, dat dit een foutieve veronderstelling is. Tijdens de eerste vier mobilisatiedagen is er ontheffing verleend van eenige bepalin gen dezer wet, doch nu men den toestand als geconsolideerd kan beschouwen, is de wet weer gewoon van kracht. De winke liers, die hun zaken na het toegestane uur nog open hebben, begaan dus een overtre ding. N. L. WII.TINK. t Te Amersfoort is op 63-jarigen leeftijd overleden de heer N. L. Wiltink, die ge durende een lange reeks van jaren alhier leéraar is geweest aan de R.H.B.S. en het Gymnasium. In de eerste functie werd de overledene benoemd in 1919 en in 1928 volgde zijn benoeming aan het gymnasium. Nog voor den normalen tijd voor het gaan met pen sioen, zag de overledene, die reeds lang lijdende was, zich genoodzaakt zijn ont slag uit beide betrekkingen aan te vra gen, wat hem op de meest eervolle wijze werd verleend. De overledene doceerde het vak aardrijkskunde. Temperatuur badwater. De temperatuur van het water in de bad inrichting bedroeg heden 71 graden. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: zwakke tot matige wind uit N. richtingen, betrokken tot zwaar of half bewolkt, aanvankelijk afnemende, la ter weer toenemende kans op regen, wei nig verandering in temperatuur. In den nanacht en ochtend kans op mist. Do 14 Sept. Zon op: 6 h 32; onder 19 h 18. Licht op: 19 h 48. Maan op 7 h 51; onder: 19 h 29. E'K 20 Sept. Hoog- en Laag water te Vlissingen: September. Hoogwater. Laagwater. Woensdag 13 1.39 13.51 8.06 20.381 Donderdag 14 2.21 14.33 8.47 21.24 Vrijdag 15 S 3.03 15.18 9.26 22.05 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: September. Hoogwater. Laagwater. Woensdag 13 3.34 15.55 9.10 21.30 Donderdag 14 4.21 16.42 9.51 22.14 Vrijdag 15 S 5.07 17.28 10.29 22.57 Maar ze zijn vermoedelijk ongevaarlijk. Zooals wij gisteren nog in een deel van onze oplaag hebben gemeld, is tioor een Ar- nemuidschen visscher bij aankomst te Vee- re gerapporteerd, dat tusschen de hoofden van Schouwen en Duiveland en Walcheren een Nederlandsche mijn dreef. De door de marine gerequireerde sleepboot „Ganges" heeft op de mijn geschoten, doch zonder re sultaat. De mijn welke vermoedelijk uit het Brouwershavensche Gat afkomstig is, dreef de Ooster Schelde op. Nog gisteravond deelde de inspecteur van de scheepvaart te Den Haag mede, dat be halve langs de Noordzee kust en in de Wad denzee, ook op de Ooster Schelde drijvende mijnen zijn aangetroffen. Uit Kamperland wordt thans ge meld, dat gisteravond twee mijnen aan het strand, in het N.W. gedeelte van Noord Be veland zijn aangespoeld. Een mijn spoelde aan nabij de woning van den waterbouw kundig opzichter, den heer A. C. Swenne. De heer Swenne heeft aanstonds met zijn gezin de woning verlaten en zich naar el ders begeven. De andere mijn ligt verder op het strand van den Anna Frisopolder, naar den kant van de „groote duinen". Beide mijnen zijn van Nederlandschen oorsprong. De militairen zijn direct van een en ander op de hoogte gesteld om de mijnen te de- monteeren. De kans bestaat ook, dat de mijnen bij het opkomen van den vloed weg zouden drijven. Van bevriende zijde deelt men ons nog mede, dat deze drijvende mijnen n i e gevaarlijk zouden zijn. Deze Nederlandsche mijnen zpn namelijk voorzien van een me chanisme, dat wanneer ze losraken en gaan drijven de mijnen betrekkelijk onschadelijk maakt. Voor de scheepvaart leveren ze dan ook geen direct gevaar op. Hij stak een cigaret op Gistermiddag werden eenige wandelaars in de Wilhelminastraat opgeschrikt door een uit de richting Middelburg komende auto, die plotseling van rechts naar links den weg overstak, daar een paaltje met voorrangsbord onderstboven reed en ver volgens een boom ramde, die even boven den grond afbrak. De auto kon, hoewel aan de linkerzijde nogal beschadigd, op eigen kracht verder, wat de bestuurder ook al spoedig deed. Intusschen had men echter de politie gewaarschuwd en haar een num mer opgegeven. Dit voerde echter naar Ier- seke, en de eigenaar van de auto met dit nummer bleek den heelen dag niet gereden te hebben. De politie reed door in de rich ting van Brabant en het gelukte haar even voor de grens de beschadigde auto aan te houden. De bestuurder was de verzeke ringsagent W. L. P. te Middelburg, die ver klaarde, dat het ongeval veroorzaakt was, doordat hij ter plaatse een cigaret opstak en daarbij de macht over het stuur verlo ren had. De politie maakte proces-verbaal op. Het mag weer een wonder heeten, dat dit ongeval op dezen hoofdverkeersweg VlissingenRoosendaal zoo goed afliep! De auto, een kleine Dodge, was te Goes gehuurd bij den autoverhuurder C. J. Tilroe, Verder vermelden wij nog, dat een oog getuige had medegedeeld, dat de auto het nummer K 8004 droeg, terwijl het later bleek te zijn K 15044. Zoo wordt de politie wel eens door goedwillenden op een dwaal spoor gebracht! (Zitting van gisteren). MISKEND OF ONDERSCHAT? BIGGEKERKE Gevonden: een heeren polshorloge en een portemonnaie met in houd. Te bevragen bij den gemeen te-veld wachter. VEERE. Hoewel de garnalenvisscherij nog niet op volle kracht werkt, zijn toch ver schillende hoogaarzen deze week vertrok ken. Gedurende de week van 49. Septem ber hebben 11 garnalenvisschers alhier 2841 kg consumptie-garnalen aangevoerd. YERSEKE. Door het stukraken van de achterliggers kwamen Dinsdagnacht *2 booten in de haven op den Dam te zitten. Vooral de YE 194 zat gevaarlijk, hoog te gen den dijk. De YE 38 en de YE 116 ver leenden assistentie en brachten een ket ting onder de YE 194, waardoor het schip geleidelijk met het stijgend water mee omhoog kwam. De YE 55 bekwam dus danige schade dat ze naar de werf zal moeten. Den geheelen dag werd in de eigenaardige situatie der schepen veel be langstelling getoond. Heele drommen kij kers kwamen naar de haven. Het actieve bestuur der Vebo (ver- eeniging ter bevordering van het Oester- bedrijf) heeft pogingen aangewend om wederom te geraken tot export van Zeeuwsche oesters naar Engeland. Tot heden werden deze pogingen met succes bekroond. De grootste importeur in Lon den zei reeds steun toe. Getracht zal wor den vereend te exporteeren. Veel moei lijkheden zijn er evenwel. Zoo moet cie vracht tot op den wal in Engeland wor den vooruitbetaald, nog gezwegen van de molestrisico-premie en het certificaat van oorsprong van den Engelschen consuL te Den Haag. Dat dit vereenigd optreden geheel moge slagen. Request van den Ned. Grossiersbond De NederlanKsche Grossiersbond schrijft Zooals bekend is, neemt de minister van Economische Zaken aan, dat in verband met de maatregelen tegen prijsopdrijving voor de bepaling van den prijs van nog aanwezige oude voorraden de oude prijs als richtlijn genomen moet worden, ook al liep van het betrokken artikel de prijs in de algemeene marktverhouding inmiddels op. Het is duidelijk, dat deze opvatting voor den handel ernstige bezwaren met zich brengt. Een koopman zal immers bij de bepaling van de prijzen voor zijn artikel rekening moeten houden met de kosten, die hij moet maken om zijn voorraad weer aan te vullen. De Ned. Grossiersbond heeft er dezer dagen in een request aan den minister van Economische Zaken dan ook op aangedrongen, dat in de toekomst in dit verband de vervangingswaarde als basis zal mogen aangenomen worden voor de prijsbepaling. DE ZAAK ST. JANSTEEN In hooger beroep Naar het Dagblad van N Br en Zee land verneepit, is na de bekende uitspraak van Ged. Staten van Zeeland, de kwestie van de zes niet-toegelaten raadsleden van, St. Jansteen, nog niet van de baan. Nu het hoogst provinciaal college het beroep der zes gekozenen afwees, zijn zij n.l. in beroep gegaan bij de Kroon Een bekend Middelburgsch advocaat zal hun zaak verdedigen. Wordt ook dit beroep verworpen, dan is een nieuwe verkiezing te St. Jansteen noodig, want de uitleg dat volstaan kan worden met het aanwijzen van plaatsver vangers, klopt o.i. niet met het artikel in de Gemeente-wet, dat gevallen als deze regelt. Ook een lid van Ged, Staten wien wij naar zijn meening vroegen, was zeer be slist in zijn verklaring dat aan een nieu we verkiezing dan niet te ontkomen is. Als men aan de hand van de dagvaarding en van de daarop door den officier gege ven toelichting een karakterschets zou schrijven van den 68-jarigen stalknecht H. A. V. uit Breskens, die achter zijn paarden was weggehaald om voor de groene tafel van den politierechter te verschijnen, zou deze ongeveer als volgt luiden: De oude stalknecht, die lang niet zoo dom is als hij zich voordoet, heeft zich met listen en la gen gedrongen in de gunst en het vertrou wen van zijn vrouw's oom en tante, oude luidjes, die lezen noch schrijven kunnen, die bovendien nog seniel zijn, maar die er desniettemin vrij warmpjes bij zitten. Hij behartigt hun finantieele belangen, gaat over hun spaarbankboekjes, int hun ouder domsrente, en beurt oom's pensioen. Hij zorgt daarbij vooral zelf niets te kort te komen. Onlangs is hij door de mand ge vallen toen hij oom's pensioen, dat hij op de spaarbank had moeten zetten, onder zich heeft gehouden. Toen zijn bedoelingen te gen de oude menschen eenmaal waren ge- bleken, kwam de ware aap uit de mouw. V. stelde niet slechts pogingen in het werk om de bloedverwanten van zijn vrouw's kant tijdens hun leven te plunderen; hij trachtte zich ook van hun penningen te verzekeren na hun dood door den notaris uit te noo- digen een bezoek te brengen aan de oudjes, die hem hun behoefte aan een testament kenbaar zouden hebben gemaakt. Dank zij de menschenkennis van den notaris ging de ze vlieger evenwel niet op. Zóó ongeveer ziet de Breskensche stal knecht eruit als mij hem door den zwarten bril van den officier van justitie beschouwt. Bekijkt men hem daarentegen door de glazen, die zijn verdedigster mr. Anne Bolle uitnoodigend den politierechter voorhield, dan is de 68-jarige een edel en goed mensch, die in zijn onnoozelheid is gestruikeld over den draad, op zyn weg gespannen door een mede-neef van de oudjes, die het na hun dood op hun duiten heeft voorzien. Toen nog geen van de familieleden er achter was gekomen, dat de verstandelijk geknak te luidjes iets in de kous hadden, liet ieder een hen aan hun lot over. Alleen de bejaar de stalknecht trok zich hun toestand aan, plakte door hen verscheurde bankbiljetten weer netjes heel, zorgde dat er een werk vrouw over den vloer kwam, kortom waak te er voor, dat de verwaarloosde boel weer reilde en zeilde. Uiteraard verzorgde hij ook hun finantieele zaken. De verdedigster gaf toe, dat hij verzuimd had oom's pensioentje ad 62.50 naar de spaarbank te brengen, doch zij wees met verontwaardiging de suggestie, dat deze goede, zorgzame oude man het geld in eigen zak zou hebben gestoken, af Hij heeft het gewoonweg op tafel in de woning der oudjes gelegd, en deze, zooals gezegd, beiden seniel, weten zich dit niet meer te herinneren. De ver dedigster wees er met nadruk op, dat haar cliënte met de verzorging van de paar den van zijn patroon voldoende verdient, om voor een bedrag van 62.50 eerlijk te kunnen blijven, en zij legde verschillende schriftelijke verklaringen van vooraan staande dorpsgenooten van verd. over, waaruit zijn eerlijkheid kon blijken. Verd.'s werkgever was zelfs uit Breskens over ge komen om hem een pluim op den door de dagvaardiging besmetten hoed te zetten. Ofschoon de politierechter blijkens en kele door hem gemaakte opmerkingen niet voor 100 van 's mans edelmoedige be doelingen ten opzichte van zijn familieleden doordrongen was, wees hij de vordering van den officier, die een maand gevangenisstraf bedroeg, af, en sprak hem wegens het ont breken van wettig en overtuigend bewijs vrij. Wel gaf de politierechter den ouden stal knecht een versindigen raad mee op zijn verderen levensweg. Deze luidde: „Bemoei je voortaan niet meer met de finantiën van oom en tante." ,,'k Zal er aan denken", mompelde de grijsaard, terwijl hij haast toonde om van de groene tafel weg te komen. VOORBEURSOVERZICHT. Amsterdam 1936-3% 85 Zeeuws. Hyp. B-3% 8483 Cities Service Cy. P. 1958 5 53%53% A Amsterd. Bank 121%120 A Ned. Gist, en Spiritusfabr. 390382 A De Schelde N.B. 46%—44% C Am. Smelt Ref. 487/s-^6 A Houth. Alberts 76% C Chesapeake en Ohio 30% C Perf. Kansas City South 14% C Union Pac. Rr. 79% Ned. 38 1000-3 84—84 O. Indië 37 1000-3 83%— 83 Engeland 1960-90 4 68% A Koloniale Bnk. 187%—177 A N.l. Hbk. 600 134—128% C Ned. H.M. 1000 95—94% A v. Berkels Pat. 38(4 C Calvé-Delft 74(4—74 A Lever-Bros en Unilever 103103-05(4 A Philips Gem. B. afg. 146%143-46% C Am. Car en Foundry 23%24%-% C Anaconda Cop. 31%28%-29% C Bethlehem St. 75—71%-73 C Int. Nickel Cy. 32(4—36-(4 C Kennec Copper 37%—35%-36% C Rep. Steel 24(4—22%-23 C U. States St. C. 60%—59-62 C North Am. Cy. 17%—18(4-% A Kon. Petr. Mpij. 348%—343-49 C Contin. Oil Cy. 23%—22-% C Phillips Petr. Comp. 37 (4—34(4 C Shell Union O.C. 14%—12%-13% C Tide Water Ass. Oil 12(4-11%-% A Ned. Scheepv. U. 150-132-39% A H.V. Amsterdam 445428-39 A Java Cult. Mij. 237-225-32 A N.l. Suiker U. 241%—228-34 A Deli Batavia 110-103-06 C Deli Mij. 1000 179-175-79 BEURSTHERMOMETER WOENSDAG - Obl.Markt - Amerika Markt Schepen Suiker Unilever Philips Unilever <tv®»ï2s KoninkL Rubber Olie ïss^epcittur*-* A Senembah 150145-43 C Baltimore Ohio 5%5%-5% C Southern Pac. Cy. 12%137s-14% A Southern Rlw. 14(415 A Amst. Rubb. C. 246%—236-43% A Deli-Bat. Rubb. 194(4-181-87 A Hessa Rubber 146%—135(4 A Serbadjadi S.R. 106-105-102 WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York 7.60 74.— 4.31 32.10 IJ 7.60 68.— 4.33 32.27%- 1.1 De officier van justitie eischte, de om standigheden in aanmerking genomen, een voorwaardelijke straf van 1 maand met een proeftijd van 2e jaar, en verbond daaraan 15 boete subs 10 dagen hechtenis. OP HET VERKEERDE PAD. Nu komt een meisje uit Oost- en West- Souburg, met blozende wangen en neerge slagen oogen aan de beurt. Ze heeft 4 paar dameskousen en 1 paar schoenen gestolen. Het was in den tijd, dat er kermis in Vlis singen was, en ze wilde daar goed voor den dag komen. Onder een voorwendsel wist ze 4 paar kousen „op zicht" uit den winkel van W. Koppejan los te krijgen en een paar schoenen uit den winkel van T. de N. De overbodige 3 paar kousen liet ze in laatstgenoemden winkel liggen, benevens de oude schoenen die ze aangehad had. Ge durende de kermis bracht ze de nachten op straat door. Hoofdschuddend wijst de rech ter haar op het verkeerde van haar gedrag. Het is echter niet uit te maken in hoe verre dat indruk op haar maakt. De moe der, die als getuige gehoord wordt, vertelt onder tranen dat haar dochter dikwijls nachtenlang niet thuiskomt en altijd het ge zelschap van mannen zoekt. Straffen noch vermaningen helpen. Het wordt stil in de zaal bij zooveel moederverdriet. De officier van justitie stelt voor, het meisje voor een nader onderzoek" ter be schikking te stellen van den rechter-com- missaris in strafzaken. Er zijn al dikwijls klachten over haar binnengekomen. Ook de politierechter acht haar absoluut op het verkeerde pad en besluit tot een nader on derzoek. ZWEMSCHOOL MISBRUIKT. Als laatste komt de 20-jarige B. uit Vlis singen naar voren, beschuldigd 12 uit de kas van de zwemschool aldaar gestolen te hebben. De toelichtingen luiden: Verd. was 's morgens voor de opening van de zwem school daarheen gegaan, had zich uitge kleed en was om het gebouw heen gezwom men tot voor het bordes. Vervolgens sloeg hij een ruitje in van het kantoortje van den zwemmeester weg, nam 12 weg, leg de den terugtocht op dezelfde manier af, en ging daarop naar Middelburg, waar hij het geld wisselde. Hij kocht o.a. een dasje. De rest van het geld werd bij aanhouding op hem bevonden. De veelbelovende jonge ling vertelde dat hij daarvan 7.50 voor een boete bestemd had, die hem opgelegd was wegens rijden zonder licht. De officier van justitie achtte het feit ernstig en eischte 35 boete of 20 dagen hechtenis. Verd. verklaarde niet in staat te zijn dat te betalen. De uitspraak luidde 20 boete subs. 10 dagen. De politierechter was blijkbaar tot het inzicht gekomen, dat het bij deze eerste kennismaking niet zou blijven. Hij zeide al thans: „De volgende keer zal het vonnis niet zoo mild zijn. Houdt er rekening mee." Als opvolger van den heer H. Botterweg, die ontslag heeft genomen als lid van de Tweede Kamer, heeft de voorzitter van het centraal stembureau tot lid van dit col lege benoemd verklaard dr. H. Colijn te 's-Gravenhage. De heer Colijn zal echter zooals wij reeds meldden, zitting nemen in de Eerste Kamer als opvolger van dr. W. de Vlugt, De Poolsche modder is berucht! Een uitgesproken vertraging van den; Duitschen opmarsch in Polen wordt opge merkt door alle Britsche militaire critici, van wie sommigen van oordeel zijn, dat de lange Duitsche verbindingslijnen in gevaar zouden kunnen komen. Men vestigt de aandacht op het feit, dat de Duitsche opmarsch gemiddeld twintig" mijl per dag heeft bedragen, hetgeen de troepen moet hebben uitgeput, terwijl te vens het gevaar in het leven werd geroe pen van uitputting van de leveringen, voor al voor de tanks en de zware gepantserde voertuigen, die gulzige verbruikers van ben zine zijn. De Polen zouden aldus tijd kun nen winnen om zich in te graven. Een tij delijke impasse zou het gevolg kunnen zijn,, ofschoon alle critici waarschuwen tegen te groot optimisme. Dë positie der Poolsche troepen in den zoogenaamden „zak van Po sen", waar de Duitsche troepen naar schat ting 150.000 Poolsche soldaten hebben in gesloten, wekt ongerustheid. De Duitschers brengen aanvallen tot ontwikkeling op de rechter en linker flanken van de nieuwe Poolsche stellingen tusschen Weichsel en Boeg. Het weer zal de grootste bondgenoot van de Polen zijn, zeggen de Engelsche deskun digen en de „Daily Mail" meldt, dat de- drie maanden geduurd hebbende droogte geëindigd is en dat zware regenval spoedig moeilijkheden zal veroorzaken voor de Duitsche zware voertuigen enz. Hoewel de Poolsche ambassade in Lon den van dit laatste bericht geen bevestiging heeft gekregen, verklaart zij toch, dat in dezen tijd van het jaar zware regenval het waarschijnlijkst is. Sedert de dagen van Napoleon is de „modder Van Polen" be rucht geweest. burgemeester van Amsterdam. Tot opvol ger van den heer Botterweg zal nu om-I werpen 0f u;t machinegeweren schieten U»/-vv« Anmm rr Miot 5» o n.. I r J De speciale correspondent van Reuter te Cernautzi (Czernowuz) aan de Poolsch- Roemeensche grens meldt: De Dmtsche luchtmacht probeert de Poolsche verbindingen met Roemenië af te snijden door de spoorwegen en straat wegen van Lwow (Lemberg) en Stanislaw naar de grens te Cernautzi hevig met bom men en uit machinegeweren te bestoken. Het reizen langs den weg is uiterst ge waagd en tal van auto's, doorboord door mitrailleurkogels, ziet men verlaten langs den weg. Gisteren is een groep Amerikaansche filmoperateurs op het nippertje ontsnapt toen een benzinetankstation door een bom tot ontploffing was gebracht, slechts een halve minuut, nadat zjj voorbij waren. Gemeld wordt, dat Lwow de laatste paar dagen hevig is gebombardeerd en daarbij, ernstige schade heeft opgeloopen. Naar men zegt, bestond de eenige verdediging tegen aanvallen uit de lucht te Lwow tot nu toe uit een 'machinegeweerpost, op het dak van een gebouw, hetgeen tot gevolg had, dat het verschijnen van een enkel Duitsch verkenningsvliegtuig voldoende is om de geheele bedrijvigheid in de stad te verlammen. Afzonderlijke vliegtuigen kunnen over de huizen vliegen en ongestraft bommen uit- dat dr. Colijn zijn benoeming niet aan neemt benoemd worden de oud-minister van Financiën, mr. J. A. de Wilde. WEG FIETS. M. S. te Ellewoutsdijk verschijnt voor den politierechter. Uit de dagvaarding blijkt, dat S. er origineele opvattingen op nahoudt. Hij was op den 2den Juli uit Ellewoutsdijk naar Kwadendamme gefietst, en toen hij 's avonds op dezelfde manier wilde terug- keeren, was zijn fiets onvindbaar. Daarop pakte verd. de eerste de beste fiets die hij zag, en aanvaardde daarop den terugtocht. Hiermede scheen hij de zaak als afgedaan te beschouwen, maar de politie dacht er anders over. S. werd te Wieringermeer op gespoord, waar hjj (plus fiets) eenigen tijd later heen gegaan was. Zijn eigen fiets was ondertusschen weer terecht gekomen. Hij ontkende het hem ten laste gelegde niet en zag in, verkeerd gehandeld te hebben. Belga meldt uit Brussel: Gisteravond heeft de permanente com missie van de Oslostaten in het ministerie van buitenlandsche zaken alhier haar het drukke marktplein van een door Joden Gemeld wordt, dat ook Snyatin nabij de Roemeensche grens gebombardeerd is. Roemeensche boeren kunnen van het marktplein van Cernautzi af zien hoe Duitsche vliegtuigen aan de andere zijde van de grens, welke zeer dicht bij is, over hoornen scheren en bommen uitgooien. Van betrouwbare zijde wordt gemeld, dat zeven bommen terecht zijn gekomen op "T^-3 v uwn/Vinuiiuuvuv, - v werkzaamheden beëindigd. Na de vergade-1 bewoond dorp, waarbij tweehonderd per sonen werden gedood. Nadat een trein, waarin zich Poolsche ambtenaren bevonden, bij Lublin was ge bombardeerd, bleek, dat twintig personen gedood waren. Verscheidene vooraanstaan de personen worden vermist. De Roemeensche grens wordt scherp be waakt, teneinde de vluchtelingen te kun nen controleeren, die uit Polen aankomen. ring werd het volgende communiqué aan de pers verstrekt: „De permanente commissie van de Oslo staten heeft op 11 en 12 September te Brussel vergaderd en heeft met medewer king van de deskundigen de vraagstukken besproken, welke op het programma ston den. De besprekingen werden gevoerd over de maatregelen, welke genomen moeten wor den op handelsgebied in verband met den oorlog. Gebleken is, dat de vertegenwoor digde landen volkomen eensgezind zijn. Op een lateren datum zullen de deskundigen opnieuw bijeen komen. Abonnementen en AdvertenHën voor dit blad worden aangenomen door den Agent' J. J. RISSEEUW, M 66

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2