UIT DE PROVINCIE Oproep aan de Nederlandsche boeren en tuinders. VLISSINGEN WALCHEREN ZUID-BEVELAND NOORD-BEVELAND Z. VLAANDEREN W.D. Gezamenlijk moeten de moeilijk heden overwonnen worden. MARKTBERICHTEN Ziekte in militairen dienst. A Vrijwillige voldoening van belasting, enz. De minister van Staat, minister van Financiën, maakt bekend» dat ten behoe ve van 's Rijks schatkist is ontvangen: wegens over vorige jaren te weinig be taalde belastingen naar «inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ont vanger der successierechten te Middel burg 22,56; wegens te weinig betaalde omzetbelasting bij den ontvanger der di recte belastingen te Hansweert 100, den ontvanger der directe belastingen te Zie- rikzee 240. HET 50,000STE BAD. Er was Woensdagmiddag spanning op het badbedrijf. Men verwachtte, dat het 50,000ste bad zou worden genomen. Het versierde badkoetsje stond klaar, evenals de tafel met de keur van geschenken waaruit de gelukkige een keus mocht doen,. Vanzelfsprekend was ook burge meester Van Woelderen present, om als eerste den gelukkige te feliciteeren. Ein delijk om 3,55 uur was het juiste aantal bereikt, het was mej1. Van Boven», wonen de aan de Badhuisstraat, die voor het 50,000ste bad de controle passeerde. Zij werd onder groote belangstelling toegesproken door den burgemeester, die in het bereiken van dit aantal baden een bewijs zag, dat de animo voor een zeebad dezen zomer is toegenomen. Het vorige jaar is de 50,000 niet bereikt, terwijl thans de gasten sinds verscheidene dagen al uit de badplaats zijn vertrokken vanwege den internationalen toestand. Spr:. hoopte dat aan deze 50,000. nog eenige duizenden zouden worden toegevoegd. Hij verzocht mej. van Boven een souvejnir te kiezen. Mej. van Boven koos een fraai gouden dameshorloge, welk sieraad van een inscriptie zal worden voorzien. Daarmede was deze eenvoudige plech tigheid geëindigd. DE NIEUWE WETHOUDERS EN DE VERDEELING HUNNER WERKZAAMHEDEN, De werkzaamheden der nieuwe wethou ders is als volgt verdeeld: De heer W, P. Edelman blijft voor on derwijs, is tevens aangewezen om bij af wezigheid enz' van den burgemeester, de zen te vervangen; de heer A. Rorije blijft behartigen de afdeeling finantiën en so ciale zaken en de heer H. Knoop gemeen tewerken en bedrijven, Daar de heer Knoop momenteel in mi litairen dienst is, worden zijn werkzaam heden waargenomen door wethouder Edelman. De burgemeester zal de aangelegen heden betreffende de plantsoenen en de badexploitatie behartigen. O. EN W. SOUBURG. Men deelt ons me de, dat de nieuwe wethouder, de heer J. Goedbloed niet liberaal is, maar Vrijz. dem. RITTHEM Alhier zijn tot wethouders herkozen de heeren W. Boogaard en Joh. de Visser, beiden C.H. Ook werden de burgemeester en de heer W. Boogaard als leden van de streekplancommissie herko zen. LUCHTBESCHERMING. Een eenigszins verwarde verga dering. VEERE. Woensdagavond vergaderde de Vereeniging voor Luchtbescherming onder voorzitterschap van den heer D. Huinink op het Stadhuis alhier onder veel belang stelling der leden gezien de actualiteit op heden. Spreker deelde mede, dat de regeenng bepaalde gebouwen zal laten bewaken; dit geldt o.m. voor de beide zoogenaamde Schotsche Huizen en vanzelf ook het Stad huis. Door oproep voor den militairen dienst is er een wijziging gekomen in de gelederen der werkende leden, zoodat spr. een oproep deed aan de aanwezigen voor verschillende diensten, voorloopig voor oefeningen. Staande de vergadering gaven vele nieuwe leden en nieuwe werkende leden zich op. Op verzoek van den minister van binnenl. zaken zullen binnen een week nog twee tot drie oefeningen gehouden worden en daar van aan hem rapport uitgebracht. Dezer dagen zullen door vrijwilligers brochures aan alle huizen worden afgege ven met daarop aanwijzingen hoe te hande len in gevallen van luchtgevaar. Spr. druk te den wensch uit, dat iedereen een van deze papieren duidelijk zichtbaar in zijn huis zou ophangen. Aan de orde kwam daarna het in gereed heid brengen van zolders en kelders, waar bij laatstgenoemd onderwerp breedvoerig werd besproken en van commentaar voor zien. Verscheidenen laakten het, dat van gemeentewege geen scherfvrije kelders zijn gemaakt. Het is te gek, dat Veere, dat in de eerste gevarenklasse zit, aldus de draad van 't vertoog, geen enkelen van gemeentewe ge voorzienen schuilkelder heeft. Een spre ker wees erop, dat die van hem beschik baar is, doch dat achteraf gebleken is, dat de kelders onder het gesloopte pand naast Het Kanon geen veiligheid bieden. Spr. meende, dat Ged. Staten nooit goedkeuring zouden hechten aan een groote uitgaaf als hier bedoeld. Hij gaf wenken en deed voor stellen, maar wij konden uit alles zooveel wijs worden, dat het hierop neerkwam, dat iedereen dan maar voor zichzelf moet zor gen. De theorie gaat hier helaas duizenden kilometers boven de praktijk. Het is heel mooi om te bepalen, dat bij luchtgevaar die en die personen zich naar dezen of genen kelder zullen begeven, doch bij een plotselingen aanval uit de lucht, is dit plan gedoemd om ten onder te gaan. Uit ver schillende voorstellen, die in verwarrende achtereenvolging werden gedaan, hetgeen de opmerking ontlokte, dat nog geen enkele luchtbeschermingsvergadering vruchten had afgeworpen, werd tenslotte besloten, dat vrijwilligers zich beschikbaar stelden om van heden af de verschillende kelders, die daarvoor eenigszins in aanmerking komen Nu de gemobiliseerde troepen op hun posten geconcentreerd zijn, worden de door de militairen tijdelijk bezette scholen weer vrijgegeven, zoodat het onderwijs binnen eenige dagen weer kan beginnen. Er valt intusschen heel wat op te ruimen zoo goed en kwaad dat gaat in orde te bren gen en publiciteit te geven aan dit plan. Een vraag over de evacuatie van Veere, deed de voorzitter opmerken, dat dit a priori niet bepaald is, zooals velen meenen; wel kan de militaire bevelhebber zulks ge lasten. Derhalve komt dit onderwerp niet aan de orde. Door de gemeente zijn duizend zandzak ken aangekocht en een schip met zand, waar men zand voor 5 ct. per kruiwagen kan gaan halen. De kwestie der gasmaskers bleek ook nogal voeten in de aarde te hebben totdat een voorstel om deze op het stadhuis te be stellen, waarbij 2.50 zou worden betaald en de resteerende 2.50 in termijnen afge lost, zoodat de gemeente dat zou voorschie ten behoudens de gevallen waarin contante betaling kan geschieden, werd aangevuld door den agent der Boerenleenbank, die op zich nam 't voorschotsgeld ter beschik king te stellen, waarbij 5 cent rente kwam. Tenslotte na drie uur vergaderen, sloot de voorzitter deze drukke vergadering. VEERE. Ter beveiliging van de kunst schatten uit het Stadhuismuseum alhier heeft men besloten, om het porcelein en aardewerk in.kisten te verpakken en in den kelder onder de Vierschaar op te ber gen. Reeds is met dit werk een aanvang gemaakt en werd een groot gedeelte zorg vuldig ingepakt. Naar wij vernemen, ligt het ook in de bedoeling den beroemden be ker van Maximiliaan van Bourgondië naar den kelder van het Stadhuis te doen ver voeren, en ter betere beveiliging zal het kostbare voorwerp met brandkast en al verplaatst worden naar zijn nieuwe stand plaats. VEERE. Alhier werd ten bate van de generale kas der Ned. Herv. kerk te Veere een bedrag van ruim f 37 ingezameld. Uit de kas voor bijzondere nooden werden be dragen geschonken voor verschillende wer ken en stichtingen, o.m. voor den kerkbouw in de nieuwe Zuiderzee-polders, voor den Evangelisatie-arbeid onder Nederlanders in don vreemde, b v. schippers op den Rijn, voorts voor de Heldringgestichten te Zet ten, voor de wereldconferentie der Christe lijke jeugd te Amsterdam, de Ned. Herv. Stichtingen voor zenuw- en geestezieken te Voorburg „Zon en Schild", en voor kerk bouw in het Ned. Herv. opvoedingsgesticht Valkenheide. PAARD OP HOL Boerenzoon breekt een been BORSSELE- Terwijl de 17-jarige zoon van.de wed. Quist, met een rolsleeper naar het land reed, kreeg het voorge spannen paard een wiel tegen één der achterpooten en sloeg op hol Tegelijker tijd kreeg de knaap een slag van het paard, waardoor één van zijn beenen brak. Hij rolde van het voertuig. Spoedig werd medische hulp ingeroepen. Toen bleek, dat ook het niet gebroken been nogal gekwetst was. De plaatsvervangster van dokter Kiviet zette het been. ELLEWOUTSDIJK. De heer D. Zoe ter heeft thans zijn benoeming tot wet houder aangenomen. Aangesteld als kweekelinge met akte aan de openbare lagere school alhier mej D B. Maas te Goes. HANSWEERT. Nadat een groot gedeel te der lading erts van het meergemelde schip „Stad Doornick" in de boot „Rijn Schelde 3" was overgeslagen en een nood- reparatie was aangebracht is het schip naar Antwerpen vertrokken, geassisteerd door de pompboot „Marjo". Het schip zal aldaar geheel gelost en gerepareerd worden. Eergister passeerde alhier het schip „Termonde" met lekkage in de ruimen. Het schip was op de Rijn in aanvaring geweest met een zeebootje. De schipper kon echter het water bijhouden met pompen, zoodat assistentie niet noodig was. Tijdens mist had gistermorgen een aanvaring plaats op het kanaal tusschen de motorschepen „Hermes" en „Macte Ani mo". De „Macte Animo" bekwam belang rijke schade en heeft het reddingskleed voor den kop getrokken. De „Hermes" be kwam lichte schade. HOEDEKENSKERKE. Als waarnemend burgemeester is door B. en W. benoemd de heer L. Lous. HOEDEKENSKERKE. De heer C. M. Elenbaas gem. ontvanger alhier is benoemd tot tijdelijk ambtenaar ter gem. secretarie op een jaarwedde van 450.- IERSEKE. Gisteren kwam de Raad in spoedeischende vergadering bijeen. Tegen woordig 10 leden. Afwezig wegens militai ren dienst de heer A. Koppe, voorz. burge meester Gunning. Deze vergadering, de eerste wettelijke in September zoo snel ge volgde, was noodzakelijk daar een extra post van 2000 moest uitgetrokken worden in verband met de buitengewone omstan digheden: Aangenomen met algemeenê stemmen. Door de rijksveldwacht werd een per soon op heeterdaad betrapt op het stelen van een hoeveelheid grint toebehoorende aan de Breede Watering bewesten Yerseke. Tegen den dader is proces-verbaal opge maakt. Het gestolene is in beslag genomen. NISSE. Dinsdag vergaderde ook hier de Raad voltallig. Tot wethouders wer den gekozen Johs. van Liere (lib.) en A. Vette (R.KDe verordening Vleesch- keuringswet werd gewijzigd zoodat ont- jhe'ffing kan worden verleend vs(n de* bepalingen in art. 9 indien de kadavers niet van de huid op de bedrijven zijn ontdaan. Vastgesteld Werd de gemeen schappelijke regeling in verband met de distributiewet 1939. Ook de gemeenschap pelijke regeling luchtbeschermingsdienst Zuid.- en Noord-Beveland. RILLAND-BATH. Dinsdag vergaderde ook hier de Raad. Tot wethouders wer den herkozen de heeren Jl v. d. Sande (vb) en J. Dansen (ch), De rekening 1938 werd voorloopig vastgesteld met een totaal bedrag in ontvangsten van 61060,76 en in uitgaaf van 57852,76, alzoo een batig slot van 3208 op den gewonen dienst, en met een totaal in ontvangsten van 57682,60 en in uitgaaf van 51366),93, alzoo met een batig slot van 6315,67 op den ka- pitaaldienst, De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur werd goedgekeurd met een to taal bedrag in ontvangsten van 1766,55 en in uitgaven van 1587,25, alzoo met een batig slot van 179,30. De begrooting 1940 van deze instelling werd vastgesteld met een totaal in ontvang en uitgaaf van 1729,50. Bij de vaststelling van de exploitatie rekening vergoeding bijzondere scholen over 1937 stelden B. en W. voor het aan genomen bedrag wegens administratiekos ten ad 0,60 terug te brengen op 0,50. De vergoeding wordt daarop bepaald op 9,92 per leerling. De Voorz deelde nog mede dat in verband met de buitengewone omstandig heden, met het werk aan den Hoofdweg, niet kan worden begonnen. Op een vraag van den heer K r ij n- s e n of het de bedoeling is, altijd 's morgens te vergaderen, antwoordde de Voorz, dat in den regel 's middags vergaderd wordt. Het presentiegeld is be paald op 1,50 per vergadering, zoodat vrijwel ieder schadeloos gesteld wordt. WEMELDINGE. Met ingang van 6 Sep tember is tot 2e ambtenaar ter gemeente secretarie alhier aangesteld, de volontair P. van Weele, alhier. WOLPHAARTSDIJK. In de Dinsdag ge houden raadsvergadering werd nog de ge- meente-begrooting van 1940 aangeboden. Gewone dienst in ontvangst en uitgaaf op f 72,598,04. Kapitaaldienst en ontvangsten f 8051,70, uitgaaf f 7051,70. De begrooting B.A. werd tevens aange boden, gewonen dienst f 5937,54. Kapitaal- dienst f 240. Als leden van de commissie van onderzoek voor beide begrootingen werden benoemd de heeren P. D. Linden- bergh, A. Saaman en J. F. van Wel. WOLPHAARTSDIJK. Bij het snijden van mosterdzaad werd de werkman L. Valkier zoodanig door de warmte bevangen dat hij naar zijn woning moest worden vervoerd en dadelijk geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. .COLIJNSPLAAT. Tot waarnemend hoofd aer Geref. school te Colijnsplaat is be noemd de heer D. Marinissen te Middel burg. C ADZ AND. Alhier zijn tot wethouders benoemd: I. M. de Bruijne (c.h.) en J. KoolsLuteijn (liberaal). De wethouders in het vorige tijdvak waren: I. M. de Bruijne (voornoemd) en P. M. van Iwaar- den (liberaal GROEDE. In de Dinsdag alhier gehouden raadsvergadering hield de voorz. een re- De drie Centrale landbouworganisaties, te weten de Chr. Boeren en Tuindersbond in Nederland, de Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond en het Kon. Ned. Landbouw- comité, doen den volgenden oproep aan de boeren en tuinders: De in Europa ingetreden oorlogstoestand zal ook voor den vaderlandschen land- en tuinbouw een sterke toeneming beteeke- nen der reeds zoo groote moeilijkheden. Wij roepen U allen, ook Uw huisgenoo- ten, op met ons deze moeilijkheden vastbe raden tegemoet te treden en zoo mogelijk te overwinnen. In de eerste plaats moeten wij als deel der Nederlandsche natie alles doen om on der leiding van onze Koningin en onze re geering onze nationale zelfstandigheid te bewaren. MOEILIJKHEDEN. Dan moeten wij bezonnen en kloek de groote bedrjjfsmoeilijkheden, die ons te wachten staan, onder de oogen zien. Deze moeilijkheden zijn vooral van drieërlei aard: 1. Wij zullen zooveel mogelijk moeten voortbrengen, terwijl het mogelijk is, dat er tekort zal zijn aan wat wij voor een zoo groot mogelijke productie noodig hebben. 2. De regeering zal nog meer dan in de afgeloopen jaren moeten regelen, wat nog grooter verlies van bedrijfsvrijheid zal mee brengen. 3. Deze welhaast bovenmenschelijke taak zal door menschen, feilbare menschen, moe ten worden volbracht met de kans op het maken van fouten. Nederlandsche boeren en tuinders ver trouwt, benut en steunt Uw organisaties, want zij zijn in dezen tijd rpeer onmisbaar dan ooit. Zal de regeering haar taak aan kunnen, zal zij de benoodigde deskundige medewerking ontvangen, de onmisbare op bouwende critiek vernemen, zullen de ze ker te verwachten spanningen langs een gezonden weg kunnen worden weggeno men, dan zijn Uwe organisaties daartoe de onmisbare instrumenten. De Nederlandsche boeren en tuinders; kunnen hun taak aan. Eeuwenlange erva ring, gepaard met een hechte traditie van toewijding en verantwoordelijkheidsbesef, gaan in onze bedrijven hand aan hand met de moderne inzichten der wetenschap en- doelmatige bedrijfsvoering. Zonder eenig voorbehoud stellen wij dit alles ten dienste van ons volk, al vertrou wen wij ook, dat ons volk na deze herhaal de harde oorlogsles zal bewijzen, te hebben geleerd hoe onmisbaar en zegenrijk een krachtige en flinke landbouwbevolking voor het volksgeheel is en bereid zal zijn daarna te handelen. Onze Koningin en onze regeering kunnen' op onze organisaties, ja, wij durven zonder eenig voorbehoud zeggen, op onzen geheelen boeren- en tuindersstand rekenen bij hun' pogingen in den opgestoken internationa len orkaan ons schip van staat te klaren en1 te behouden. Wij weten, dat voor tijden van vrede en' voor tijden van oorlog geldt het oude psalmwoord: „De Heer regeert". In dat be sef vmden wij de kracht voort te gaan met het vaste voornemen onder alle omstandig heden onzen plicht te doen. devoering, waaraan wij het volgende ont- leenen: In de periode van 18 jaren als voorzitter van den Raad heb ik bijna altijd een pret tige samenwerking met den geheelen Raad ondervonden, waarbij ik steeds heb ge tracht het gemeentebelang als het voor naamste te doen gelden. Ik hoop dat dit ook bij U allen het geval zal zijn. In deze ernstige tijdsomstandigheden kan de Raad vaak voor moeilijke beslissingen komen te staan, doch hoe het moge zijn, houdt daar bij dan altijd het gemeentebelang voor oogen en stel nooit persoonlijke of groeps belangen op den voorgrond. In mij zult U steeds bij voorstellen wanneer de gemeente er bij gebaat is, een groot voorstander zien, doch, wanneer het gaat om persoonlijke of groepsbelangen, dan kunt U in mij een fel tegenstander verwachten. Dat voorstellen van B. en W. niet steeds de volle sympathie van den geheelen Raad zullen wegdragen, is zeer te begrijpen, maar wanneer dan op een gezonde discussie kan worden gerekend, kan het niet anders, of het gemeentebelang moet daarbij gediend zijn. Tot wethouders werden (telkens met 4 van de 7 stemmen) benoemd de heeren Iz. A. Becu en A. A. Risseeuw. De laatste na 3 stemmingen; bij de eerste beide stemmin gen werden telkens 3 stemmen op hem en den heer W. van Haneghem uitgebracht. SINT KRUIS. Tot wethouder herkozen de heer C. P. Snouwaert en gekozen in de vacature Th. M. Bonte, de heer A. L. V. de Smet. SLUIS. Tot .wethouders zijn benoemd de heeren W. J. M. Hoegen en H|. van Mazijk. ZUIDZANDE. In de Raadsvergadering van Dinsdag kwam nog de luchtbescher mingsdienst ter sprake. De voorzitter zette uiteen, dat het wenschelijk is, dat een te lefonische verbinding tot stand komt tus schen het gemeentehuis en de huizen van het hoofd en plaatsvervangend hoofd der luchtbescherming. Daardoor wordt het mo gelijk dat deze personen zoo veel mogelijk hun werk blijven verrichten, wat anders gezien hun groot aantal diensturen niet mogelijk kan zijn. Dit werd met algemeene stemmen aangenomen. Hierna gaf de voorzitter een breede uit eenzetting van de werkzaamheden ter secre tarie, vooral in deze bijzondere omstandig heden. Spr. bracht de wenschelijkheid naar voren, dat weer een tijdelijk ambtenaar ter secretarie, tevens ontvanger, wordt aange steld. De burgemeester kan de werkzaam heden onmogelijk meer af, zonder dat er stagnatie komt. Hij merkte hierbij nog op, dat reeds 2 personen uit de gemeente ge heel belangeloos hun werkkracht hadden beschikbaar willen stellen wat hij zeer waardeert. Echter dient een geschoolde kracht te worden aangesteld. Bovendien werkt thans het distributiesysteem nog niet. Dit deed de heer V e r b u y t op merken, dat hij het zeer op prijs zou stel len, dat dit systeem zoo rechtvaardig mo gelijk werkt. De v o o r z. antwoordde hier op, dat hij juist om die reden zelf aan de distributie wil werken. Na een uitvoerige bespreking werd met algemeene stemmen besloten een tijdelijken kracht aan te stel len. Deze kan dus steeds zoodra dit moge lijk blijkt ontslagen worden en kan zonder aparte toestemming van den Raad niet vast benoemd worden. De voorz. deelde nog mede, dat hij verder nog een poging zal aanwenden om den gewezen ambtenaar den hr Everwijn, uit den militairen dienst terug te krijgen, waarvoor dan de nieuw benoemde ambtenaar eventueel plaats zou moeten maken. Middelburg, 6 Sept. Groentenvei- ling. Spinazie 28 c., Postelein 28 c., Augurken 19 c., Suikerboonen 614 c., Snijboonen 6—11 c., Andijvie 4—10 c., Sav. kool 2—5 c„ Roode kool 1—3 c„ Prei 4—6 c., alles per kg. Peën 2,55,5 c Kroten 14 c„ Uien 35 c„ Selderie 0,53 c, alles per bos, Bloemkool 214 c„ Andijvie 2 4,5 c„ Kropsla 0,55 c., Komkommers 1 2 c„ alles per stuk. De secretaris-penningmeester van de Ver eeniging Ziekenhuisverpleging op Walche ren en het Middelbufgsch Ziekenfonds de heer L. Onderdijk schrijft ons het volgende: Het was tot nu toe gewoonte van de Ver eeniging Ziekenhuisverpleging vrijstelling te geven van contributie aan onze, voor hun nummer, onder de wapenen geroepen militairen, omdat wij veronderstelden dat deze ten allen tijde recht hebben op verple ging en behandeling van rijkswege. Er is ons nu gebleken dat dit een mis vatting is die echter in alle vereenigingen voor ziekenhuisverpleging tot nu toe be stond. Er schuilt echter voor onze leden, als zij opkomen in militairen dienst, een groot ge vaar in wanneer zij ophouden met contri butie betalen. De verpleegkosten toch van een militair» die als gevolg van een in zijn v r ij e n t ij d, of met verlof zijnde, opkomende oorzaak, moet worden opgenomen en n i e t in een militair hospitaal terecht komt, komen niet voor rekening van .het rijk. Ditzelfde geldt dus ten opzichte van ge wone geneeskundige behandeling "en behan deling door een specialist. De Federatie van Ziekenhuisverplegings- vereenigingen heeft zich ten dien opzichte, wijl nog twijfel rees bij verschillende ver eenigingen, tot den Minister van Defensie gewend om inlichtingen omtrent het risico voor militairen in werkelijken dienst en van den Minister werd het volgende schrij ven ontvangen: „In antwoord op Uw brief d.d. 10 Juni deel ik U mede dat de kosten van hospitaal' (ziekenhuis) verpleging van militairen in. werkelijken dienst, dus zoowel militairen, die hun eerste oefening, als voor herha lingsoefeningen, mobilisatie, op komst voor de buitengewone oproeping uit wendige veiligheid of anderzins in dienst zijn, ten laste van mijn Departement ko men. Alleen indien een mili tair tijdens verlof of be wegingsvrijheid in een zie kenhuis moet worden opge nomen zjjn de te maken kosten voor rekening van de betrokkene ten z ij. hijver- b 1f houdt in een garni zoensplaats. Militairen, die klein verlof tot nadere op roeping genieten hebben echter ook in een garnizoensplaats geen aanspraak op vrije geneeskundige verzorging in militaire of burger-ziekenhuizen. Ik teeken hierbij aan, dat militairen be neden den rang van officier, die voor Rijks rekening in een burgerziekenhuis worden verpleegd, worden opgenomen in de laagste klasse." Hieruit volgt afdoende dat ten opzichte van de Vereeniging Ziekenhuisverpleging afschrijving ten sterkste is af te raden en het bestuur daarvoor dan ook geen enkele verantwoordelijkheid kan aanvaarden. Wanneer de noodzakelijkheid daartoe dringt zal het bestuur zeker deze zaak na der onder de oogen zien, evenals dit inder tijd gedaan is ten opzichte van de gesteun de werkloozen en zij die in werkverschaf fing arbeiden. Er dient mede op gewezen dat de Minister van Defensie in de Kamer een mildere regeling ten opzichte van de kostwinnersvergoedingen heeft toegezegd- Het bestuur zal zeker niet nalaten een on derzoek in te stellen naar de consequenties die een of andere regeling met zich zal brengen. EEN DOODE BIJ ONGEVAL MET MILITAIRE AUTO. Gistermiddag om vijf uur is een militaire vrachtauto welke tusschen Holwerd en Leeuwarden reed, bij het nemen van een scherpen bocht tegen een lichtmast gereden en vervolgens in de langs den weg loopende sloot geraakt. In den wagen bevonden zich drie militai ren, van wie één in den laadbak was ge zeten. Deze, zekere Jansen uit Utrecht, was op slag dood. De overige twee zaten in de cabine. Eén van hen liép ontvellingen op» terwijl de ander van het gebeurde ernstig onder den indruk was.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6