KORT OORLOGSNIEUWS LAATSTE BERICHTEN Het eerste slachtoffer der Duitsche mijnen. Een Engelsch i pamfletten-bombardement. Mussolini toonde den uitweg/' Honderden slachtoffers van de bombardementen in Polen. RECHTSZAKEN Uitwisseling van gezanten aan de Nederlandsche grens. Bescherming van onze histori sche gebouwen tegen oorlogs gevaren. Gemeenteraad van Middelburg. W ethouders verkiezingen. De „Statendam" uitgevaren. Een moordaanslag te 's-Gravenhage. De ondergang van de „Athenia". Voldoening in Duitschland over neutraliteitsverklaringen. Groot aantal Duitsche soldaten krijgsgevangen gemaakt. De vreemde vliegtuigen boven Nederland. MARKTBERICHTEN O Het eerste slachtoffer van de Duitsche is volgens een Havas-bericht uit Stockholm bet 'Grieksehe schip „Josti", dat ten Zuiden van de Sont op een m\jn ge- loopen is en gezonken. Het schip was op weg van Leningrad naar Antwerpen. De geheele bemanning, bestaande uit 29 personen, is gered. Zij werd aan boord ge nomen door de Zweedsche loodsboot en het Finsche schip „Poseidon". Het Engelsche ministerie voor voor lichting deelt mede, dat in den nacht van 3 op 4 September vliegtuigen van de Britsche luchtmacht uitgebreide verken ningsvluchten hebben ondernomen boven Noord- en West-Duitschland. Hun werd geen strijd geboden door vijandelijke vliegtuigen. Ruim 6,000,000 exemplaren van een waarschuwing aan het Duitsche volk werden over een uitgestrekt gebied neergeworpen. Uit het feit, dat vele dezer pamfletten in Oost Nederland gevonden zijn1, blijkt de veronderstelling, dat Britsche vliegtui gen Zondagnacht boven ons land gevlogen hadden, dus inderdaad juist te zijn. o NEDERLANDSCH SCHIP AANGEHOUDEN. Bij de directie van de Stoomvaartmaat schappij „Noordzee" te Amsterdam is be richt binnengekomen, dat het ss „Groen- lo'\ op weg van Bilbao naar Rotterdam, order heeft gekregen naar Ramsgate op te stoomen. Vermoedelijk is deze koers wijziging op last van de Engelsche admi raliteit geschied. Bij de maatschappij zijn nog geen nadere berichten ontvangen. LOOS LUCHTALARM TE PARIJS. Vannacht om 3.40 uur loeide de sirenes in de Fransche hoofdstad om de bevolking er voor te waarschuwen, dat een luchtaanval te verwachten was. Om 6.40 uur werd het signaal „alles veilig" gegeven. De Italiaansche „Corriere della Sera" schrijft, dat in Engeland sinds lang som mige mannen als Churchill en Eden, die in het nieuwe kabinet zijn opgenomen, het Britsche rijk in een militair avontuur trachtten te storten. Welk ook het voor stel van den Duce was of het antwoord van Hitler, in sommige Britsche kringen was men reeds tot den oorlog besloten Indien men tijdig de door Italië voorge stelde herziening had aanvaard. Zou Eu ropa voor een ramp gespaard zijn geble ven. De Popoio d'Italia" schrijft, dat Mus solini zich er niet toe beperkt had de be palingen van het verdrag van Versailles te brandmerken als de oorzaken van den onrust in Europa, doch ook den weg had aangetoond om uit den onduldbaren en gevaarlijken toestand te geraken. Indien Chamberlain, Daladier en Hitier en de andere verantwoordelijke staatslieden zich vereenigd hadden met den Duce, zou een billijke, eervolle en stabiele regeling stel lig gevonden zijn. Thans wachten de volkeren op de oorlogsbulletins. Er zouden ook gister talrijke burgers gedood zijn. Volgens het Poolsche Telegraaf-agent- schap zijn tallooze plaatsjes in Midden-Po len ook gisteren gebombardeerd, waarbij 'n groot aantal slachtoffers zijn gevallen. In Grodzisk, ten Zuidwesten van War schau, vernielden de bommen verscheidene huizen en vielen verscheidene dooden. Tij dens een raid op Zyrardow opende de Duit sche aviateur mitrailleurvuur op de daken en vensters der huizen. Bij Szymanow werden zes bommen ge worpen. Er vielen drie dooden. Het dorp Borysewo is gebombardeerd; twee paarden werden gedood. In het dorp Sochaczew ver nielden dê bommen een winkel en een par ticulier huis; er waren een doode en vijf gewonden. De dorpen Kuchary en Kozi- brody zijn geteisterd door brandbommen, waardoor verscheidene huizen in brand vlo gen. Tevens zijn branden ontstaan in de dorpen Gutkowo, Gwionowo en Racionz; er vielen daar drie dooden en vier gewonden. In den sector Mlawa—Uniezysz zijn ver scheidene dorpen gebombardeerd; talrijke slachtoffers waren er te betreuren, gewon den en dooden. In het dorp Sobow vielen vier dooden. Om negen uur werd een aanval uitge voerd op het gehucht Zdunska Wola bij Lodz. Het gemeentehuis werd beschadigd en de kerk, waar juist een mis gelezen werd. De priester en talrijke geloovigen werden gewond. In den sector BabySzamocin is een per sonentrein gebombardeerd en vielen ver scheidene tientallen gewonden en vijftien dooden. Verscheidene aanvallen werden gericht op Piotrkow en Bilan, waar dertig dooden vie len. Kutno is hevig gebombardeerd. Er vielen honderd dooden en ruim honderd gewon den. In Leczyca vielen acht dooden. Lodz is verscheidene malen zwaar gebom bardeerd. Er vielen ongeveer twintig doo den en talrijke gewonden. Verder meldt het Poolsche telegraaf-agentschap opnieuw, dat het gebruik van gasbommen is geconsta teerd. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. In de zitting van 5 Sept. waren de vol gende personen gedagvaard: M. L. S., echtgenoote van P. P., 63 jaar, te Biervliet, wegens mishandeling van Su- zanna Dees op 4 Juli 1939 te Biervliet. Eisch en vonnis 10 of 5 dagen. P. L., 25 jaar, arbeider te Borssele, we gens mishandeling van Pieter van Weele op 28 Juni 1939 te Borssele. Eisch en vonnis 15 of 10 dagen. H. F. v. d. B., 19 jaar, zonder beroep te 's Heerenhoek, wegens beleediging van Johanna Maria Rijsdijk op 26 Juni 1939 te 's Heerenhoek. Eisch en vonnis 10 of 5 dagen. P. B. v. Z., 25 jaar, voermansknecht te Breskens, wegens beleediging van den ge meenteveldwachter J. Wagenaar op 2 Juli 1939 te Breskens. Eisch en vonnis 10 of 5 dagen. J- pk. P„ 25 jaar, slagersknecht te Aardenburg, wegens beleediging van den marechaussee W. Versluijs op 11 Juli 1939 te Aardenburg. Eisch en vonnis 15 of ,10 dagen. 9.'. iaar> landbouwersknecht te Colrjnsplaat, wegens diefstal van bossen stroo ten nadeele van M. de Regt, gepleegd te Colrjnsplaat, op verschillende tijdstippen in Juni en Juli 1939. Eisch en vonnis 10 of 5 dagen. M. D., echtgenoote van L. Th. B,, 55 jaar Zonder beroep te St. Janssteen, wegens dief stal van een handtaschje met geld ten na deele van Madeleine van der Gucht ge pleegd op 28 Juni 1939 te St. Janssteen. Eisch en vonnis: 1 maand gevangenis straf voorw. met proeftijd van 3 jaar en bo vendien 20 of .10 dagen. G. G., 28 jaar, koopman te Middelburg wegens oplichting van een geldsbedrag van 3 ten nadeele van Janna de Visser ge pleegd op 10 Juli 1939 te Grijpskerke, en Wegens oplichting van een bedrag van 2.50 ten nadeele van Maria de Visser, gepleegd op 11 Juli 1939 te Meliskerke. Eisch en uitspraak 25 of 5 dagen. MILITAIR DOODDE ZIJN KIND. De Krijgsraad te 's Hertogenbosch heeft hedenmorgen vonnis gewezen in de zaak tegen den in het huis van bewaring te s k*ertogenbosch gedetineerden 21-jarigen soldaat, J G. W., geboren te Amsterdam en dienstplichtig die op 29 Mei j.l. te Amster dam, toen hij met een dag verlof thuis Z1Jn f°0ntje Johannes, dat vijftien maanden oud was, en in een bedje lag te huilen, teneinde hem dat huilen te belet ten, met mond en aangezicht zoolang tegen J" +beddegoed heeft gehouden, h i i 36' tengevolge van verstikking, om het leven is gekomen. Conform den eisch van den auditeur- Nu de diplomatieke betrekkingen van Engeland en Frankrijk met Duitschland verbroken waren, moesten gisteren de respectievelijke gezanten naar hun eigen landen terugkeeren. Zij zouden worden „uitgewisseld" aan de grens van een neu traal land. Eerst was besloten, dat dit in België zou plaats hebben, doch op het laatste oogenblik verbood de Duitsche re geering dit en gelastte zij, dat de reis der diplomatieke vertegenwoordigers over Nederiand moest gaan. Gisteravond om 11,35 uur arriveerde in een specïalem Duitschen trein op het station te Oldenzaal, de Fransche ambas sadeur te Berlijn, Coulondre. Met de diverse employés der legatie bestond het Fransche gezelschap uit on geveer twintig personen, terwijl de trein vein Duitsche zijde begeleid werd door tien beambten van de spoorwegpolitie. De trein bestond uit zeven wagons, waaronder twee slaapwagens. Het station stond onder bewaking van de brigade van de Kon. marechaussee te Oldenzaal. Nadat de diverse grens- en douane-for maliteiten waren vervuld en de trein voor het tweede perron was gereden, werd deze onder militaire bewaking gesteld. Het wachten was nu op den Franschen trein met den Duitschen ambassadeur uit Parijs, die eveneens naar zijn land te rugkeerde. Deze kwam hedenmorgen om 6 uur aan. Daarop ging de Fransche ambassadeur uit Berlijn met dezen trein naar Parijs. De bagage van den Duitschen ambassadeur werd overgeladen in den trein, waarmede de Fransche ambassa deur was gearriveerd. Met dezen trein reisde de Duitsche ambassadeur naar Ber lijn. De Engelsche ambassadeur te Berlijn Henderson, bevond zich vannacht om twee uur op het Duitsche station RTieine en zou vandaar vermoedelijk niet eerder vertrekken dan wanneer het schip, waar mede de Duitsche zaakgelastigde, dr. Kordt, uit Londen was vertrokken, zich in de Nederlandsche territoriale wateren bevond. Dr. Kordt is gisteravond aan boord van een Nederlandsch schip van Grave- send naar Rotterdam vertrokken. Uit Den Haag: De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen maakt bekend, dat bij de regeering in overweging is een honderdtal van onze allerbelangrijkste oude gebouwen door bijzondere maatregelen zooveel moge lijk te beschermen tegen oorlogsgevaren. Tot dit doel wordt het land verdeeld in een dertigtal districten en voor ieder van deze districten hebben architecten zich welwil lend beschikbaar gesteld om de noodige maatregelen te ontwerpen en eventueel de uitvoering daarvan te leiden. De minister richt tot gemeente- en kerk besturen en tot allen, die hierbij mede van dienst kunnen zijn, het dringend verzoek aan deze architecten alle medewerking te verleenen. EEN DORP GEHEEL VERNIELD. Havas meldt uit Warschau: Duitsche vliegtuigen hebben gisteren het dorp Omnieluch, dat 250 inwoners telt, ge heel vernield. In hetzelfde district wierpen detoestellen bommen uit op de weilanden, waarbij een groote hoeveelheid vee gedood werd. militair, mr. Van der Kun, heeft de Krijgs raad den soldaat wegens doodslag veroor deeld tot zes jaren gevangenisstraf, met ter beschikking stelling van de regeering en ontslag uit den dienst. De heeren Paul en Boasson tot wethouders gekozen. Hedenmiddag kwam de gemeenteraad van Middelburg in zijn nieuwe samenstel ling voor het eerst bijeen onder voorzitter schap van den burgemeester, mr. dr. J. van Walré de Bordes. Afwezig was de heer Onderdijk wegens ongesteldheid. Nadat de 16 andere raadsleden in handen van den voorzitter den eed of de belofte hadden afgelegd, heeft hij hen toegespro ken. Daarop komen wij morgen nader te rug. Eervol ontslag. Aan den heer H. A. Enkelaar werd eervol ontslag verleend als leeraar in het vaktee- kenen aan de Avondschool voor N.O. met ingang van 1 October en aan dr. H. Blik slager als leeraar in de scheikunde aan het gymnasium met ingang van 1 Augustus j.l. Wethouders verkiezing. Hierna werd overgegaan tot de verkie zing van twee wethouders. Herkozen werd met op één na algemeene stemmen de heer Boasson (v.d.). Gekozen werd met 10 stemmen de heer Paul (s.d.), in de plaats van den heer On derdijk, die nog ziek is). KOUDEKERKE. In de hedenmiddag gehouden vergade ring van den Raad van Koudekerke, wer den tot wethouders benoemd de heeren J. A. Contant (gemeentebelang) en A. J. Stoppels (c.h.) Beiden waren ook in de vo rige zittingsperiode wethouder. O. EN W. SOUBURG. De gemeenteraad van O. en W. Souburg benoemde heden tot wethouders de heeren J. de Priester (s.d.a.p.) en J. Goedbloed (v.d.) In den ouden Raad waren de wet houderszetels bezet door de heeren N. Cy- souw (c.h.) en J. Suurmond (a.r.) Het s.s. „Statendam" van de Holland- Amerika lijn, dat vannacht naar New York zou vertrekken, heeft vanmorgen in de Rotterdamsche haven gewacht op een trein uit Parijs, waarmede nog 178 passagiers zouden aankomen. Die trein is vanmorgen om 8 uur te Rotterdam gearriveerd. De Statendam" is daarop om tien uur van Rotterdam vertrokken. Tegen kwart voor een was het schip in zee. DE „ORANJE" VERTROKKEN. Het vlaggeschip van de Amsterdamsche koopvaardijvloot, het nieuwe m.s. „Oranje" van de Stoomvaartmij. „Nederland", is zijn eerste reis naar Ned.-Indië begonnen. Nadat het trotsche schip gisteravond laat van Amsterdam was vertrokken en gedu rende den verderen nacht in IJmuiden was blijven liggen, is het vanochtend kwart voor zes de Noordzee opgevaren, waarbij aan den gezagvoerend, kapitein B. A. Pot jer, is overgelaten, welke route het schip zal volgen. Of de „Oranje" den kortsten weg door het Engelsche Kanaal zal volgen, dan wel in verband met mijnengevaar of andere te verwachten moeilijkheden rond Schotland zal varen, was bij het vertrek uit IJmuiden nog niet bekend. Wanneer het schip zich op den Atlantischen Oceaan ter hoogte van Gibraltar zal bevinden, wordt definitief beslist over de vraag, of de ver dere route zal gaan door de Middelland- sche Zee dan wel via Kaap de Goede Hoop. Hedenochtend omstreeks half twaalf heeft zich op de Kerkhoflaan bij de Sche veningsche Boschjes een drama afgespeeld, dat twee slachtoffers heeft geëischt. Om nog onbekende redenen loste de 30- jarige inwoner van Loosduinen S. T. de J. uit een revolver drie schoten op het 27-ja- rige meisje F. M. uit de Celebesstraat te 's-Gravenhage. Twee kogels troffen het slachtoffer in het hoofd. De dacjer richtte vervolgens het wapen op zich zelf en werd eveneens door een kogel in het hoofd ge troffen. Beiden zijn in ernstigen toestand naar het diaconessenhuis Bronovo vervoerd. Elf uur in de reddingbooten. Ongeveer 50 dooden. De eerste groep overlevenden van den ondergang van het 200 mijl van de Hebri- den getorpedeerde Britsche stoomschip „Athenia" is te Greenock, een voorhaven van Glasgow aangekomen. Zij boden een pathetischen aanblik. Tal van vrouwen hadden de armen in een doek en zij waren blootshoofd. De meeste overlevenden waren van slechts weinig kleedingstukken voor zien. Een levendig verhaal over de torpedee ring van het schip, gaf een zeeman, die zeide, dat de duikboot geen waarschuwing had gegeven en dat het eerste wat men be merkt had de ontploffing was. Na de eerste ontploffing verscheen de duikboot aan het oppervlak op minder dan honderd meter afstand. Toevallig was een Noorsch schip in de buurt, dat te hulp kwam, doch de sloep van dit schip heeft mijn reddingboot geraakt, waarin zich 52 vrouwen bevonden De bodem van mijn boot werd eruit ge slagen, Van deze boot zijn slechts zeven' of acht opvarenden 'overgebleven De zeeman voegde hieraan toe, dat hij drie uur lang in een zwemgordel had rond gedobberd, aleer hij door het Zweedsche jacht Southern Cross werd opgepikt. Een andere zeeman vertelde: Ik zag de duikboot op ongeveer een kwart mijl afstand, nadat zij de torpedo had afgevuurd. De „Athenia" maakte slag' zij en ging tenslotte aan de achtersteven onder. Eenige overlevenden waren elf uur in de reddingboot aleer zij werden opgepikt. Een derde ooggetuige, een steward van de derde klas, die het diner serveerde in de salon, toen de „Athenia" werd getorpe déerd, ieide: ik heb tien personen van mijn tafel meegenomen naar de reddingbooten, ik slaagde er in hen allen in de redding boot te brengen, maar één boot met zeven Op last der militaire overheid worden aan de Fransche jeugd gasmaskers uitgereikt. Aan de hand van moeder verlaten de kinderen het Gare des Invalides te Parijs na de uitreiking tig passagiers viel van de davit ongeveer tien meter omlaag in het water. De meeste inzittenden waren vrouwen en kinderen^ die voor het meerendeel gewond werden. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: De tot nu toe door België, Denemarken, Finland, Nederland, Noorwegen, Zweden en Zwitserland uitgesproken wil een strikte neutraliteit in acht te ne men en te garandeeren, is te Uerïijn met groote voldoening vernomen. Met groote sympathie werd hier ook opgenomen, dat nog andere staten, zooals uit Bel grado, Sofia, Boekarest en Athene wordt vernomen, het voornemen hebben op de zelfde wijze uitdrukking te geven aan hun wil tot neutraliteit. Volgens de te Berlijn bestaande opvat tingen, bewijzen deze betoogingen van nationaliteit, dat deze landen thans een sterker en aaneengeslotener macht vor men dan in den wereldoorlog het geval was. De positieve houding van Duitschland tegenover dezen wil tot neutraliteit heeft reeds vroeger in ondubelzinnige en plech tige verzekeringen haar uitdrukking ge vonden, alsook in het feit, dat de leiding van den Duitschen staat, in tegenstelling met de Westersche mogendheden, nim mer ook slechts de kleinste poging heeft ondernomen neutrale landen door dè aanbieding van ongewenschte garanties in den zin van een partijkiezen ten gunste van Duitschland te beïnvloeden. In Berlijnsche politieke kringen 'heeft men tegenover de loyaliteit van de neu tralen en hun vasten wil iedere scha delijke beïnvloeding van deze neutraliteit door derden op besliste wijze tegemoet te treden, het volste vertrouwen. Het Poolsch Telegraafagentschap deelt mede: De gevechten in Zuid-Polen en Posen uren voort. Een snelle beweging onzer troepen in de richting van de Duitsche grens heeft afdeelingen Duitsche troepen gedesorganiseerd. Poolsche troepen '.heb ben bij de achtervolging tal van Duit- schers gevangen genomen. Er wordt melding gemaakt van een doeltreffenden tegenaanval op gemotori seerde Duitsche eenheden, die zich in Zuid-Polen in de richting van Sieradz had den gewaagd. De vijand heeft ter plaat se een belangrijk aantal tanks en auto's achtergelaten welker inzittenden gevan genen is aanzienlijk. Een verklaring van den Brit- schen gezant te Den Haag. De Britsche gezant te Den Haag heeft hedenmorgen in een persconferentie mede gedeeld, dat wanneer de Britsche regeering bewezen acht, dat eenigen van haar vlie gers inderdaad boven Nederland hebben ge vlogen, de regeering van Zijne Majesteit niet nalaten zal haar ernstige verontschul diging aan de Nederlandsche regeering te betuigen. In de tweede plaats hebben de Nederlandsche militaire autoriteiten vast gesteld, dat deze vluchten zijn uitgevoerd telkens door drie machines tezamen. Wanneer dit zoo zou zijn, achtte de ge zant het uitgesloten, dat Britsche vliegers dit zouden hebben gedaan, aangezien de Britsche vliegers geen opdracht hadden in groepsverband te vliegen maar uitsluitend en alleen tot opdracht hadden solovluchten uit te voeren. Ongecorrigeerd. Goes, 5 Sept. Veemarkt. Eierveiling V.V.Z.B. Aanvoer 65.000 st. Kippeneieren gr. 33,97; kl. 2,45 3,—. Eendeneieren 3,05; Kalkoeneieren 4. Handelaarnoteering: boter 67 ct.; kip peneieren 3,Poelje-eieren 2,Een deneieren 2,50. Noteering Z.L.M.-commissie: Fabrieks- boter 82%, Boerenboter 72% ct„2e kw. 67% ct„ afw. kw. 50, ct. Goes, 4 Sept. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groentenveiling. Augurken 1,50 18; Stoksnijboonen .613; Pronkboonen 36; Stokprincesseboonen 610; Rentege vers 69.50; Dubb. Princesseboonen 6 9.50; Perfectboonen 9; Groene boonen 8; Roode kool 12; Savoye Kool 2.505; Prei 6.50; Spinazie 4.508; Tomaten 4 5.50; Uien 22.50; Aardappels 34; idem (drielingen) 2, alles per 100 kg; Kroten 4— 4.50; Wortelen 2.503.50 beiden per 100 bos. Andijvie (breedblad) 2.203.60; Bloemkool 1.5014; Kropsla 25.50, alles per 100 stuks. R o t t r d a m. 5 Sept. Totaal aan voer, Paarden 203. Veulens 58, Magere Runderen 690, Vette Runderen 1298, Vet te Kalveren 75. Graskalveren 343, Nuch tere Kalveren 741. Schapen en lamme ren 501, Varkens 3, Bokken en Geiten 40. Prijzen per kg. Vette koeien le kw. 98, 2e kw 64, 3e kw. 4052. Vette ossen le kw. 68, 2e kw. 64, -3e kw. 4252. Stieren le kw 62, 2e kw 55, 3e kw. 50. Vette kalveren le kw. 95, 2e kwi 80, 3e kw. 50 60. Schapen le kw 48, 2e kw. 42, 3e kw. 37 Lammeren le kw. 52, 2e kw. 47, 3e kw. 42 Graskalveren 2e kw. 48, 3e kw. 36. Nuchtere kalveren le kw. 45, 2e kw. 40, 3e kw. 35 Slachtpaarden le kw. 58, 2e kw 50, 3e kw. 40. Prijzen per stuk. Schapen le kw. 22, 2e kw. 20, 3e kw. 18 Lammeren le kw. 15,50, 2e kw. 13, 3e kw. 10. Nuchtere slachtkalveren le kw 11, 2e kw. 9, 3e kw. 7. Nuchtere fokkalveren le kw. 25, 2ekw. 20, 3e kw. 15 Slachtpaarden le kw. 250, 2e kw. 190, 3e kw. 110 Werk paarden le kw. 350, 2e kW. 250, 3e kw. 120 Veulens le kw. 80, 2e kw. 60, 3e kw. 40. Stieren le kw. 270, 2e kw. 220, 3e kw. 165. Kalfkoeien le kw. 250, 2e kw. 180, 3e kwi. 130 Melkkoeien le kw. 240, 2e kw. 180, 3e kw. 130. Varekoeien le kw. 195, 2e kw 150, 3e kw 130. Graskaiveten le kw. 55, 2e kw. 35, 3e kw. 20 Bokken en geiten le kw. 10, 2e kWi 7, 3e kw. 5. Vette koeien en ossen, aanvoer zeer groot, handel stug, prijzen lager, prima koe tot 80 cent, prima os tot 74 cent. Stieren, aanvoer ruimer, handel matig, prijzen prijshoudend Vette kalveren aan voer ruimer, handel traag, prijzen als gis teren, prima f 1; 3e kwaliteit la ger; Schapen en lammeren, aanvoer grooter, handel redelijk, prijzen ais gisteren Nuchtere slacht- ,e(n fokkalve ren, aanvoer ruimer, handel stroef, prij zen onveranderd. Paarden, aanvoer veeï ruimer, handel matig, prijzen hooger. Veulens, aanvoer iets grooter, handel vlot, prijzen iets stijver. Kalf- en melkkoeien, aanvoer ruimer, handel flauw, prijzen onveranderd Varekoeien, aanvoer als vo rige week, handel sleepend, prijzer prijs houdend. Graskalveren, aanvoer veel grooter, handel matig, prijzen iets lager. Bokken en geiten, aanvoer grooter, han del vlot, prijzen hooger. DE VERLIEZEN DER DUITSCHE LUCHTMACHT ONTKEND. De „Deutsche dienst" neemt stelling te gen de berichten uit Warschau volgens wel. ke in Polen 64 Duitsche vliegtuigen zouden zijn neergeschoten tegenover 12 Poolsche. De correspondent schrijft hierover: „Wat helpen den Poolsch en omroep en de ophit singpers alle leugens over zoogenaamde zware verliezen van ons luchtwapen, wan. neer practisch het Poolsche luchtwapen is verdwenen. In twee volle dagen is de zoo veel geprezen Poolsche luchtvloot door het Duitsche luchtwapen geheel onschadelijk gemaakt! Het luchtruim boven Polen be hoort de Duitsche luchtmacht. Zij is thans in staat beslissend in den eindstrijd ter on dersteuning van de oprukkende troepen in te grijpen. Verder wijdt zij zich aan de ver nieling van militaire objecten. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN EN OMGEKOMEN. Vanochtend wilde een 48-jarige wielrij der de Sarphatistraat te Amsterdam over steken in de richting Weesperplein, naar de Muiderpoort. Hij fietste van rechts naar links de straat over en werd daarbij door een hem achterop rijdende auto gegrepen. De man was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het O.L. Vrouwegasthuis vervoerd. INFORMATIEBUREAU VAN HET NED. ROODE KRUIS. De directeur van het informatiebureau van het Ned. Roode Kruis brengt ter kennis, dat genoemd bureau ingevolge opdracht van het hoofdbestuur vah Tiet Ned. Roode Kruis, op 28 Augustus jl. in bedrjjf is gesteld. Het bureau is verplaatst van Prinsesse- graeht 27 naar Zwarteweg no. 75 te 's-Gravenhage, tel. no. 115141.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3