UIT DE PROVINCIE STADSNIEUWS WEK UW LEVER-GAL OP GEMENGD NIEUWS "Onder Zëêuwschë vlag. VLISSINGEN WALCHEREN ZUID-BEVELAND Z. VLAANDEREN W.D. Z. VLAANDEREN O.D. GOES KERKNIEUWS Wijziging in de lucht verbindingen der K.L.M. Algemeen vliegverbod boven Duitschland. BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN ADVERTENTIE!*. Vandaag verschijnt de „Provinciale Zeeuwsche, Middelburgsche en Goesche Courant" onder een nieuwe vlag. De partij-politieke is gestreken. Bijna ze ventig jaren wapperde ze aan den ide- ëelen gevel van dit, Zeeland's oudste, blad. Het eeuwige leven was ook haar echter niet beschoren. Aan de vergan kelijkheid van al het aardsche bestaan viel ze ten prooi. Zij ruste in vrede Voortaan zal onze courant het werd zes weken geleden reeds aangekondigd neutraal zijn, neutraal ten aanzien van het politieke domein. En dat strikt. Partij-politieke beschouwingen en oor deelvellingen, waarvoor de redactie de verantwoordelijkheid zou moeten dra gen, zullen in haar kolommen niet meer voorkomen. Neutraliteit is een eigenaardig begrip, zoo eigenaardig, dat men zich af kan vragen, of het den mensch in zijn maat schappelijke gebondenheid wel gegeven werd, zich op eenig gebied inderdaad volkomen neutraal te bewegen. De prak tijk des dagelijkschen levens maakt het hem in elk geval onmogelijk. „Und willst du nicht mein Bruder sein, so schlag' ich dir den Schadel ein", zou voor de ge schiedenis der menschheid als 'motto aangewend kunnen worden. Vandaag aan den dag zijn wij, ook wat dit be treft, nog niet veel wijzer dan onze voor ouders, honderd, duizend, tweeduizend jaren geleden. De neutraliteit zelve pleegt, zoodra ze in onzen handel en wandel tot uitdrukking wil komen, tot „partij" te ontaarden. Wat voor den mensch geldt, geldt voor een courant daarom nog niet. Zij kan abstracter in haar functies op ve lerlei levensgebied een zekere onthou ding toepassen. In dezen trant nu moet men het besluit, dat ons blad voortaan in politicis neutraal zal zijn, begrijpen. Ten aanzien van de partij-politieke ver schijnselen zal het de functie van een oprechten wandspiegel verrichten: het bjectieve beeld dier verschijnselen den lézer vertoonen, dat is dus in den vorm, waaronder ze het karakter van „nieuws" bewaren. De lezer kan dan bij zichzelf te rade gaan, of hij er door gesticht wil worden, of vermaakt, of op eenigerlei andere wijze aangedaan. Boven alle partij-politieke verdeeld heid gaat de bindende gedachte der na tionale eenheid uit. Daarom staat boven dit artikel min of meer bij wijze van journalistieke geloofsbelijdenis „on der Zeeuwsche vlag". Aan den ideëelen gevel van ons blad zal van nu af aan de ideëele Zeeuwsche vlag wapperen: sym bool dus, dat het typisch Zeeuwsche facet der nationale gedachte tot uitdruk king brengt. Men bedenke hierbij, dat een Groninger geen Nederlander kan zijn dan in den vorm van het provinciale Groningsche; dat een Amsterdammer, die op nationale feestdagen zijn nationale hart luide voelt kloppen, in zijn feestvreugde zijn sap- pigen tongval heusch niet van deftige Haegsche accenten zal voorzien. Met den Zeeuw en het Zeeuwsche is het niet anders. Wat typisch Zeeuwsch heet, heet Nederlandsch, goed Nederlandsch in een bepaalden "karakteristieken vorm. Onder Zeeuwsche vlag dus! Dit betee- kent dat in de praktijk van haar dage- lijksche verschijning, deze courant voor taan zal trachten tot levendige uitdruk king te brengen datgene, wat men het bindende element der Zeeuwsche sa menleving zou kunnen noemen: alles dus wat vereenigt over de (soms tamelijk theoretisch geworden) scheidslijnen heen. Zulks uiteraard niet in den vorm van den grootsten gemeenen deeler, maar in dien van het kleinste gemeene veelvoud. De gedachte, dat elke Zeeuw, van welke gezindte dan ook, op critieke momenten zich steeds zéér bewust zal worden van zijn latente verknochtheid aan den Zeeuwschen bodem, kan hierbij als uit gangspunt dienen. Wat latent is, hoeft echter niet alleen op mm of meer critieke momenten ma nifest te worden. Onze courant hoopt ten deze bewijs te kunnen verstrekken. Wij zijn er van overtuigd, dat juist in een tijdsgewricht als het huidige met zijn eigenaardige structureele veranderingen, de levendige uitdrukking van het „bin dend element" (in de psychische 'sfeer overgebracht: saamhorigheidsbesef) van groote geestelijke en cultureele beteeke- nis zal zijn. Het hoeft vermoedelijk nauwelijks be toog, dat deze taak zonder een zekeren critischen inslag op de klippen der half heid en flauwhartigheid zou stranden. Buiten alle partijpolitiek om is op veler lei terrein critische beschouwing en oor deelvelling niet alleen mogelijk en ge rechtvaardigd, maar in bepaalde geval len ook voor een neutraal dagblad noodzakelijk, dat wil zeggen: onaf- wijsbare plicht. Welnu, in dergelijke ge- ■nUrhf1* n*et schromen, dezen en 7on^ vervul}en, naar eer en geweten en zonder aanzien des persoons Mjfwoora tMÏê™e5d°te°kel r™0"' a«keid Beeft II jSSS o Besmettelijke ziekten. In de week van 20 tot en met 26 Augus tus kwamen in onze provincie 2 gevallen van roodvonk voor, n.l. 1 te Baarland en 1 te Terneuzen. HOLLENDE PAARDEN. Donderdagavond werd groote consterna tie verwekt in de Coosje Buskenstraat, doordat twee boerenpaarden, gespannen voor een militairen wagen op hol sloegen, De wagen kwam van den Boulevard Bankert en was geheel volgeladen. Bij het afrijden van den oprit kreeg de wagen te veel gang, waardoor de paarden schichtig werden, met het gevolg, dat de bestuurder de bees ten niet meer in bedwang kon houden. De wagen botste tegen een lichtpaal van de eleetrische leiding; twee soldaten werden van de wagen geslingerd, doch bekwamen gelukkig geen letsel. De hevig verschrikte dieren waren door den schok losgebroken en holden, tot grooten schrik van het tal rijke publiek, de Coosje Buskenstraat door, over het Betje Wolfplein, door de Aagje Dekenstraat en langs den Koningsweg tot aan de Keersluis, waar de inmiddels kal mer geworden dieren konden worden ge' grepen. Onnoodig te zeggen dat deze hol lende paarden heel wat schrik veroorzaak ten Geluklfig werden er verder geen on gelukken veroorzaakt. Een bekend en populair persoon overleden. In den ouderdom van 76 jaar is hier ter stede overleden de heer W. Koole. De heer Koole was in Vlissingen een zeer bekende figuur. Gewapend met zijn rood-witte wandelstok zag men hem da gelijks kaarsrecht en kwiek door de stad wandelen, altijd luidruchtig e|n vroolijk, voor een ieder een praatje en een kwink slag en speciaal de kinderen konden bij hem geen kwaad doen. Zoodra de buurt- vereehigingen waren opgericht, nam de heer Koole de taak op zich om het vaan del van de B. V. BellamyparkSpuistraat bij alle voorkomende gelegenheden te dragen. Met dit al was de heer Koole te Vlissingen een zeer populair en algemeen geacht persoon geworden. Een ernstige ziekte heeft in betrekkelijk korten tijd aan dit leven een einde gemaakt. Een deputatie uit het bestuur van de B. V. BellamyparkSpuistraat heeft de overledene bij zijn begrafenis de laatste eer gebracht. Zeebaden. Gedurende de week van Vrijdag 25 tot en met Donderdag 31 Augustus werden 5361 zeebaden genomen, nl. 3238 in het gewone en 2123 in het volksbad. De ge middelde temperatuur van de lucht was 80 en van het water 67% graden. kei neergeschreven: omdat hij in zijn vijf Zeeuwsche jaren van het Zeeuwsche land en het Zeeuwsche volk is gaan hou den; zoozeer, dat er van een „tweede vaderland" eigenlijk geen sprake meer kan zijn. Als we ons niet vergissen, heeft een dichter zich er eens over verbaasd, dat hij niet in Italië geboren was: hij voelde zich er zoo volstrekt thuis, dat hij er nooit meer vandaan wilde. Welnu, wat Italië ten aanzien van dien dichter pres teerde, wordt in ons geval door Zeeland geëvenaard. Die eenmaal de zilte deugd van dit kostelijke gewest heeft onder gaan, zal zich met vreugde gevangen weten, zelfs voor levenslang. Tenslotte een vluchtige historische schets. Reeds in 1758 vangt de geschiedenis van de „Middelburgsche Courant" aan: de uitgevers Callenfels, Mandelgreen en Taillefert Davidszoon lieten op den der den Mei van dat jaar het eerste nummer verschijnen. Aanvankelijk kwam ze tweemaal per week uit; vervolgens, sinds 1782, om den anderen dag; van 1864 af viermaal per-week; en dan, in 1869, dagelijks. Groote beteekenis, in het kader onzer beschouwing, heeft ook het jaar 1780, toen ze werd verkocht aan de gebroe ders Abrahams, van wier drukkerij en uitgeverij de huidige der firma G. W. den Boer een rechtstreeksche voortzet ting vormt. Meer dan anderhalve eeuw is de „Middelburger" dus aan hetzelfde bedrijf verbonden geweest; ook gedu rende den tijd, dat zij als de Zeeuwsche spreekbuis van een bepaalde politieke partij optrad. In 1874 ving deze toestand aan. Door een aantal voorname liberale personen, saamgékomen op initiatief van mr. D. A. Berdenis van Berlekom, werd het recht van uitgave dat jaar aangekocht van de gebroeders Abrahams, die de courant echter bleven zetten en drukken, even als hun opvolgers tot op den dag van heden. In het licht dezer historische fei ten nu is de partij-politieke periode te beschouwen als een „interregnum", be paald door de tijdsomstandigheden. En uit denzelfden hoofde beteekent de overgang, welke zich vandaag heeft vol trokken, dan een zeker herstel van den voormaligen toestand. Het recht van uit gave is heden teruggekeerd, daar waar het zich vóór 1874 bevond. an groot belang is verder geweest e samensmelting van Middelburgsche en oesche Courant, nu enkele jaren ge leden. Het praedicaat „Provinciale Zeeuwsche m den kop van ons blad groeide daarmee spoorslags boven het begrip epitheton ornans uit. En vooral op dit oogenblik mag hierop nadruk ge- legd worden. Immers de nieuwe koers wordt nu mede in dit praedicaat weer spiegeld: Zeeuwsch zal de „Provinciale Zeeuwsche zijn, Zeeuwsch in hart en nieren. MIJNSTOEL OPGEVISCHT,. ARNEMUIDEN. Dat de mobilisatie 1914 1918, ondanks die van 1939, nog steeds met stofeflijke dingen aan zich doet herinneren is wederom gebleken.. Dezer dagen werd door het motorvisschersvaar- tuig ARM 25 welke ter vischvangst was een mijnstoel opgevischt. Ondanks de zwaarte een grootte van dezen stoel, wel ke reeds met pokken enz. bezet was, liep de schade aan het net nogal mede. ARNEMUIDEN. De collecte van hei tbc-fonds „Draagt Elkanders Lasten' heeft in deze gemeente 31,29 opge bracht. Tot volontair ter gemeente-secretarie is benoemd, de heer S. Francke, woonach tig te Oostkapelle. De plaatselijke Oranjevereeniging heeft een rijkspostspaarbankboekje met een bedrag van 5 uitgereikt aan de op 8 Augustus geboren Gilles, zoon van Jan van Belzen Gzn., naar aanleiding van het feit, dat de geboorte plaats vond in de zelfde week als waarin Prinses Irene ge boren werd. DOMBURG. Benoemd tot kweekeling met akte aan de openbare school alhier, de heer W. Janse aldaar. O, EN W. SOUBURG. Dank zij de ver dienstelijke medewerking van de onder wijzers der vier, wegens inkwartiering ge sloten scholen, had gister op zeer vlotte wijze in het nieuwe gemeentehuis de uit reiking der distributiekaarten plaats. De bevolking heeft deze vlotte afdoening zeer op prijs gesteld. VEERE. Zooals te verwachten was, is de Koninginnedag hier zoowel als elders in al len eenvoud gevierd. Reeds des morgens vroeg werden de vlaggen uitgestoken en boden de Kade, en de andere straten, een vroolijk gezicht. In den loop van den mor gen heeft de commandant der Marine de of ficieren, onder-officieren en manschappen toegesproken, waarna een tractatie volgde Verdere plechtigheden zijn achterwege ge laten, terwijl van zingen op de Markt en muziek eveneens niets gekomen is. HEINKENSZAND. Benoemd tot kweeke linge met' akte aan de Chr. Nat. school te Heinkenszand, mej. M. J. de Voogd te Vlis singen. AARDENBURG. Voor de vacante betrek king van Hoofd der openbare lagere school alhier hebben zich 12 sollicitanten aange meld. SCHEEPSLADING IN BRAND. SLUISKIL. Gistermiddag omstreeks vijf uur is alhier brand ontstaan in de lading vlas, waarmede het 123 ton groote schip „Vertrouwen" thuis behoorende te Amster dam, van Terneuzen naar Sas van Gent voer. De motorspuit van Sluiskil was spoe dt ter plaatse en bond den strijd tegen het vuur aan. Vermoedelijk is een overwaaiende vonk uit den uitlaat van den motor de oorzaak van den brand. Burgemeester Lanibooy vertrekt uit Hont-enisse. Bij K.B. van 30 Augustus 1939 is, met in gang van 15 September 1939, benoemd tot burgemeester der gemeente Deurne: mr. R. J. J. Lambooy, met toekenning van ge- der gemeente Hontenisse welke, betrekking hij sedert 1929 vervulde. Koninginnedag. De verjaring van Koningin Wilhelmina is te Goes in alle stilte voorbijgegaan. Al leen wapperden van openbare gebouwen en bijzonder veel particuliere woningen de vlaggen. DE KLOKKEN WORDEN NIET MEER GELUID. Naar aan De Zeeuw wordt medegedeeld, zullen voorloopig de klokken bij den aan vang der godsdienstoefeningen in de Ned. Herv. Kerk niet meer worden geluid. Deze maatregel is genomen, omdat bij eventueele luchtaanvallen het luiden der klokken een aanwijzing is, dat het gevaar geweken is. Om verwarring te voorkomen, is nu tot bedoelden maatregel besloten. GEVONDEN VOORWERPEN. In de maand Augustus 1939 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar nadere inlichtingen betreffende deze voorwerpen te bekomen: Een poppenwagen, een wieldop van een kinderwagen, tien portemonnaie's met en zonder inhoud, een dekzeiltje, 3 huissleutels, een zilveren polshorloge, 2 damestasehjes zonder inhoud, een armband, een slinger van een auto, een ceintuur, 2 mutsen, 2 regenjassen, een koperen sleutel, een paar handschoenen, 2 badpakken en 2 badhand doeken, 2 knipmessen, een handschoen, een vulpotlood, een gestreept zakje, een stop licht van een motorrijwiel, een dubbeltje, een beenen broche, een halsdoek, een sol- deerstaaf, een dashouder, een zelfbinder, een etui met foto's, een damesrijwiel, een etui met vulpenhouder en vulpotlood, een polshorloge, een notitieboekje met potlood, twee vulpenhouders, een badpak met witte schoentjes en theedoek, een schroeven draaier, een zilveren heerenhorloge, een badmuts, een rijwielbelastingmerk 1939- 1940, een melksleutel, èen koperen koker tje inhoudende geldstukken, een mondhar monica, een hond, een nijptang, een zilveren collier, een haarkam in etui en een oud heerenrijwiel. Ds. Nieuwpoort naar Nederland terug. Naar de „Indische Cour." verneemt, ligt het in de bedoeling van ds. L. Nieuwpoort van Djokjakarta, waar hij zjjn ambt in de Prot. kerk in Ned.-Indië heeft neergelegd, naar Nederland terug te gaan, om daar een beroep af te wachten. en u zult 's morgens uit bed springen, i gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever- gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, ver teert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. t De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER-PIL* LETJES nemen om deze liter lever-gal vrij té' doen vloeien en u zult u een geheel ander mensen! voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht," "fort nm Art IrtWrt-M «.«I 4-rt -O _i.. Y"* yiemtaai uig, ZaCHC, 0| overtroffen om de lever-gal te doen vloei® >ra (Ingez. Med,) Gezien de ontwikkeling van den interna tionalen toestand en de maatregelen, welke door verschillende regeeringen werden ge nomen ten aanzien van het overvliegen van hun grondgebied, werden hedenochtend eenige wijzigingen gebracht in de luchtver- bindingen der K.L.M. Gestaakt zijn: alle luchtverbindingen met Duitschland; hieronder vallen dus de diensten op Berlijn, Hamburg en de nacht- postdienst op Keulen. De luchtverbinding tusschen Nederland en Italië en de Blauwe Donau expres: Rot terdam-Praag-Weenen-Boedapest. Met ingang van morgen, Zaterdag 2 Sep tember, zal in Brussel geen tusschenlanding meer worden gemaakt. De luchtverbindingen met Londen, Pa rijs, Kopenhagen, Stockholm, Oslo, Man chester en Liverpool worden normaal voortgezet. De route van den dienst Amsterdam Batavia zal gewijzigd dienen te worden. Het Indië-vliegtuig, dat morgenochtend naar Batavia vertrekt, zal waarschijnlijk over Frankrijk vliegen, en dus de winterroute van dezen dienst volgen. Op grond van de beperkingen, welke het vliegen boven Nederland zijn opgelegd, on dergaat de dienstregeling van een klein aantal luchtverbindingen eenige wijziging. Bij verordening van den Duitschen rijks minister voor de luchtvaart en opperbevel hebber van het luchtwapen is, met intrek king van alle vroegere verordeningen, het geheeie luchtverkeer met binnen- en bui tenlandsche vliegtuigen over Duitsch ge bied onmiddellijk verboden. Deze verordening is niet van toepassing op vliegtuigen, die in dienst van de Duit sche weermacht gebruikt worden en op re- geeringstoestellen. Bij overtreding stelt men zich bloot aan het gevaar van be schieting. NEDERLANDSCH SCHIP TERUGGEKEERD. Het stoomschip „Euterpe" van de K N.S.M., dat gisteravond van IJmuiden naar zee was vertrokken met bestemming naar Hamburg, is vanmorgen na het be kend worden van de berichten over de on gunstige ontwikkeling van den toestand in Oost-Europa, te IJmuiden teruggekeerd". Ook Spanje neemt maatregelen. Naar gisteren werd medegedeeld, heeft generaal Franco een oppersten generalen staf onder zijn eigen rechtstreeksch bevel opgericht, als „de hoogste militaire waar borg voor Spanje's vrijheid van handelen in geval van een gewapend conflict". Gene raal Vigo een der meest vooraanstaande strategen van Franco, is tot bevelvormend generaal benoemd. Door auto overreden en omgekomen. Gisteren is op den Zijpscheweg te Arnhem een wielrijder, de zeventienjarige G. V., die uit een hellende zijstraat kwam, door een auto aangereden en zoo ernstig gewond, dat hij ter plaatse overleed. De autobestuurder werd gewond door scherven van de gebroken voorruit. DE BOTERHEFFING. Het bedrag van de heffing en steunuit- keering op boter, is behoudens tusschentijd- sche wijziging, voor de week van 31 Augs. tot 7 Sept. vastgesteld op 55 cent per kg. Middelburg. Ondertrouwd: P. C. Jansen, 23 j. jm. en A. M. J. Verrijk, 24 j. jd.; D. Coppoolse, 27 j. jm. en J. J. Vogel, 24 j. jd.; C. Post, 26 j. jm. en L. J. Ilmer, 23 j. jd.; J. van Loo, 26 j. jm. en J. J. Leijnse, 24 j. jd. Getrouwd: P. Moeleker, 29 j. jm. en J. J. M. Geschiere, 27 j. jd.; J. Jakobsen, 25 j. jm. en P. Pouwelse, 22 j. jd. Bevallen: J. M. de Wolf, geb. Geense, z.; P. M. Suurland, geb. Kesteloo, d.; J. Hi- bels, geb. Schinkel, d.; P. Schoonaard, geb. Roeda, d. Overleden: C. C. Akkerman, 80 j., man van G. C. Adranissen; J. den Engelsman, 70 j., weduwn. van S. Kooman. Vlissingen. Van 2831 Augustus. Ondertrouwd: S. Schout 24 j. jm. en Z. Bongers 20 j. jd.; J. P. van Oorschot 31 j. jm. en G. de Nooijer 19 j. jd.; M. P. Schou- wenaar 28 j. jm. en A. S. Zwigtman 20 j. jd. Getrouwd: H. R. 't Hart 24 j. jm. en A. Vercammen 23 j. jd.; A. Brevet 28 j. jm. en E. M. van de Vijver 21 j. jd. Bevallen: N. de Haan, geb. van Hoejj- donck d.; E. M. Corveleijn, geb. Lampo d.; M. J. Daalhuizen, geb. de Waal z.; S. A. van Belzen, geb. Maas z.; N. J. Castenmiller, geb. Lameijn d.; M. Hollander, geb. Lems d. Overleden: M. Dekker 74 j. wed. van J. de Lange; A. van Antwerpen 76 j. wedr. van A. K. de Keijzer; W. Koole wedr. J. Slikker veer. (V.C.) O. en W. Soubeurg. Van 16 tot 22 Augustus. Bevallen: G. W. G. Ihrig, geb. Talland d W. P. Caljouw geb. De Wijze d. (Nwsbld.)" Middelburg, 31 Augustus. Fruit veiling. Appels: Manks Codlin 14 c., Transparant 19 c„ Signe Tillish 19 c„ Codlin Keswick 13 c., Keizer Alexan der 24 c., Bramley Seedsling 13c. Perzikroode Zomerappel 16 c„ Rarley Victoria 14 c.. Dokter Cornells 6—8 c., Gravensteiner 3 c., Jac Lebel 14 c., The Queen 24 c., Zoete Ribbing 4 c., Zigeu nerin 314 c., Blomzoet 15 c.. Peren: Beurré de M'erode 27 c., Beurrée d'a- manlis 612 c., clapps favorite 414 c., Scharlaken 37 c., Sirkjes. 2 c., muskus 5 c., N. Holl. Suikerpeer 25 c, Betaa- mot 46 c., Bonne Louisse 19 c.. Perzik peer 24 c., jutten 1419 c., Pr'ecose de tr'evoux 517 c„ triumphe de Vienne 1319 c., Valelbouts 4 c.' Pruimen: Reine Victoria 29 c., Reine Claude 1323 c Eierpruimen 25 c., Blauwe pruimen 214 c„ Kirkespruimen 1417 c., Belel de Louvain 28 c„ dub bele Boere Witte 410 c., Witte Wijn pruimen 410 c., Jefferson 410 c., Bur- banc 24 e. Druiven: Franckenthaler 1727 c., Black Alicante 22 c., Roem van t Westland 19 c„ Muskaatpruim 1819 c., Roode Bessen 11 e.„ Tomaten 2—5 c. alles per kg. Meloenen: Annanas 519 c., Suiker 5 16 c., Net 510 c., Perziken 15 c. alles per stuk. Aardappelen: Zeeuwsche blauwe 0,71 1,02, drielingen 48 c., bonken 6578 c., blauwe eigenheimers, groote 7185 c., drielingen 4147 c., bonken 6063 c., bintjes, groote 64—68 c drielingen 4344 c., bonken 56—64 c„ groote Bevelander 5556 c. alles per 25 kg. Goes, 31 Aug. Veilingsvereeniging „Zuia- Beveland". Groote veiling. Dubb. Prin- cesseboonen 8,70, Zure Kroetappels 0,851, Reine Vietoriapruimen extra 8,20, idem A 6,60—6,70, idem B 5,20—5,60, idem C 2—2,90 per 100 kg. Kleine veiling. Appels. Codlin Keswick extra 4,30, idem A 4.70, idem B 4,10, idem C 3,30- 3,60, Jacq. Lebel extra 5, idem A 4.50, idem 3,504, idem C 23,50, Mancks Codlin ex tra 1114, idem A 613, idem B 7,5010, idem C 4,506,50, Transp. de Croncels ex tra 814, idem A 716, idem B 511, ulem. C 46, Zigeunerin extra 9,5016, idem A 815, idem B 6,5015, idem C 512, Bis marck 13, Early {Victoria 4,507, Ganse bout 13, Ganserodes 12, Kandijzoet 2 4, Lord Grosvenor 35, Lindenappels 24, Lanes Prince Albert 23,50, Nelsons Glo rie 15,50, Notarisappel 4, Roode Wijnap pels 34, Signe Tillish 211, The Queen 2- 5, Yellow Transp. 2,503,50, Zomer Court Pendu 24, Zoete Ribbeling 23, Kroet en valappels 0,503, alles per 100 kg. Peren. Beurré de Merode extra 5,50 7,50, idem A 66,50, idem B 56,50, idem C 4,505, Beurré d'Amanlis extra 912, idem A 811, idem B 7,5010, idem C 5 8,50, Clapps Favorite extra 1113, idem A 10—14, idem B 9—12, idem C 6—9,50, Jutten A 1921, idem B 1418, idem C 713, Triumph de Vienne extra 1521, idem A 1420, idem B 1318, Ananas de Contrai 45, Beurré Beuker 26,50, idem Hardy 49,50, Callebasse Carafon 3, Callebouts- peren 23, Duifjesperen 24,50, Maria Louise 24, N.-H. Suikerpeer 23, Spek- peren 22,50, Souv. de Congres 210, Schariakenperen 2,50, Seign. d'Espern 3 19, Will. Duch. 24,50, Groet en valperen 0,502, alles per 100 kg. Pruimen. Abrikoospruimen 313, Blauwe Wijnpruimen 11, Belle de Louvain 211, Burbank Gïant 25,50, Cataloniepruimen 213, Dubb. Boere Witte 4,5012, Jeffer- sonpruimen 421, Kirkespruimen 514, Monarchpruimen 1518, Reine Victoria 2- 9, Reine Claude (groene) 21, Reine Claude d'Alton 416, Reine Claude Violette 411, Rademakerspruimen 414, Roode Eier pruimen 7, Tonneboers 5, per 100 kg. Diversen: Black Berry 1722, Blauwe druiven 1626; Frambozen 27, Tomaten 4- 5, per 100 kg. Meloenen 613, Perziken 2,50, per 100 stuks. Geboren PIETERNELLA APOLINIA Dochter van P. SCHOONAARD. P. SCHOONAARD—ROEDA. Middelburg, 1 September 1939. Getrouwd: GERARD VAN OFFENBEEK en NELLY ROOSE, die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belang stelling, vóór en bij hun huwelijk ondervonden. Middelburg, 1 September 1939. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het over lijden van onzen lieven Echtge noot, Vader, Behuwd- en Groot vader, PIETER JACOBUS ROOSENDAAL, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, M. F, ROOSENDAAL— DE WAGEMAKER. Rotterdam, September 1939. Schiekade 35. Fijn allerhande, Crêmekoekjes, Zandsprits, Wafeltjes en Klets koppen 12 cent per ons. F. M E R K, Pottenmarkt, Tel. 341, Middelburg Adverteeren is NIET duur! Bij ons nieuwe lokaal-tarief kost deze advertentie op jaarcontract, 1 per week, nog geen gulden Vraagt inlichtingen; aan het Bureau van deze courant

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3