MIDDELBURGSCHE BUITENLAND. SPORT. Het Duitsch-Russisch verdrag nog niet in werking. Zonderlinge geruchten. Bomontploffing op Poolsch station. Zeven dooden. Twee Duitschers gearresteerd. Duitsche troepen op Slovaaksch gebied. Oproep van Tiso aan Slovaaksche bevolking. Poolsch protest tegen de L. Dllitschë berichtgeving. De „Popoio di Roma" in beslag genomen. Russische troepen aan Poolsche grens teruggeroepen. FnE .?SmpS.Hl^™™ALITEIT. BELGEN UIT FRANKRIJK TERUGGEROEPEN. DUITSCHE PASSAGIERSSCHEPEN KEEREN HUISWAARTS. PALESTIJNSCHE ARABIEREN ACHTER ENGELAND. BELGEE. RECHTSZAKEN. UATSTE EEÜ10ÜTEÜ, Optimistische stemming op de Amsterdamsche effectenbeurs. Autobusvervoer ter aanvulling van het spoorwegvervoer. De K.L.M. herstelt buitenlandsche verbindingen. Henderson zal antwoord van Hitier seinen of telefoneeren. Mussolini voortdurend op de hoogte gehouden. LEGER EN VLOOT. BURGERLIJKEN STAND. NISSE DE COURAN'T Gisteren zijn te Moskou de Opperste Sovjetraad en de Raad der Nationalitei ten 'bijeengekomen, o.m. om het Duitsch- Russisch niet-aanvalspact te ratificeeren. Verwacht werd, dat deze ratificatie on middellijk zou plaats vinden. Ze is echter om onver klaarbare redenen uit gesteld. Men is eerst allerlei an dere onderwerpen gaan behandelen. Deze gang van zaken heeft levendige verras sing gebaard. Het uitstel beteekent im mers, dat het verdrag nog niet in werking Is ge treden. Er gaan in dit verband voorts geruchten dat de Sovjet-regeering te Warschau zou hebben laten weten, dat Polen grondstoffen en oorlogs materiaal zou kunnen k r ij g e n, als een gewapend conflict mocht uitbreken Het spreekt vanzelf, dat dit alles met zeer groote reserve dient te worden be schouwd. Gisteravond fitn kwart voor twaalf is In het goederendepot van het station Tar- nos op de lijn Krakau-Lemberg een bom ontploft. Er zijn zeven dooden en verscheiden^ gewonden. Volgens een bericht van het Poolsche Telegraaf Agentschap werd de ontplof fing veroorzaakt door een tijdbom, welke in een koffer in de bagageruimte was achtergelaten. Ongeveer een derde ge deelte van het station werd beschadigd. Er zijn twee Duitschers in verband met de ontploffing gearresteerd. Zij kwamen uit Tczew aan de grens van Dantzig ge legen. Verklaard wordt, dat een hunner een onderdaan is van het Duitsche rijk. Minister president dr. Tiso heeft gisteren uit naam van de Slovaaksche regeering een oproep gericht tot de bevolking van Slo- vakije, welke den volgenden inhoud heeft: Ter bescherming van de onafhankelijk heid en integriteit van onzen jongen Slo- vaakschen staat tegen een bedreiging door Polen zullen op grond van het tusschen de Slovaaksche republiek en het Duitsche rijk gesloten beschermingsverdrag en de in ver band daarmede door de beide regeeringen gemaakte afspraken Duitsche troepen op Slovaaksch staatsgebied in dienst gesteld worden en zoo noodig schouder aan schou der met ons dapptere Slovaaksche leger den vijand van de grens van onzen staat verre -feewJsR.- Wij roepen de bevolking op de Duitsche troepen als vrienden te begroeten én hun iedere mogelijke hulp te verleenen. Havas meldt uit Wars^hf,:;: Het Pool sche Telegraafagentschap flat' yerklaart, dat de Poolsche regeering pleehtig protes teert fegen de Duitsche persmethoden, fvaarbij Polen er lasterlijk Vail Wórdt "be schuldigd, de Duitsche minderheid te bru- taliseeren en waarbij verzonnen en ver wrongen feiten worden vermeld. Deze feiten, zuivere verzinselen, en val- sche berichten vinden hun oorsprong bij de hoogste leiders van Duitschland. Op de ze wijze wil de Duitsche regeering daarvan een element maken van het diplomatieke spel. De Poolsche regeering verklaart, dat deze methoden een middel zijn, dat willens en wetens wordt gebruikt om de interna tionale openbare meening en de regeerin gen op een dwaalspoor te brengen. Deze Duitsche persberichten moeten gebrand merkt worden als een zuiver verzinsel en als niet in overeenstemming met de waar heid. Stefani meldt uit Rome: Alle exempla- ïf".va." .e "P°Pol° di Roma" van vanoch tend zpn in beslag genomen, omdat op bui tengewoon alarmeerende wijze onder het geweldig opschrift „Oorlog" ^volgd door een vraagteeken, een artikel was afge drukt, dat de geheele pagina van het blad vulde. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt dat „de waanzinnige onverzettelijkheid van Groot Brittannië bereid de volken in het verderf te storten" en dergelijke uitlatin gen in het Italiaansehe blad bewijzen, hoe ernstig men te Rome den toestand be schouwt en wien men voor de schuldige houdt. De „Popoio di Roma" verklaarde verder, dat wanneer Londen zou volhar- .en Iï1..,zijn nu toe aangenomen houding eigenlijk geen hoop meer bestaat op een vreedzame oplossing. Het woord zou dan riog slechts zijn aan de volken onder de wapenen. y° maa^t> zoo zegt men, te Warschau "let bezorëd óver de houding van Rus- verband met het Duitsch-Russische Eemgen tijd geleden zijn, naar ver- de PooNrhoSS1SChe troePen> die tevoren aan terugEetrokken men van opvatting, dat Spanie niif°S *S Winnen heeft van neutralist fi verliezen door betrokken te te *er een ropa Het ,and blijft de ontwikkeC van den toestand objectief volgen, doch 2 toenemende ongerustheid. Naar verluidt is de internationale toe stand gistermorgen besproken tijdens een beleefdheidsbezoek van den Duitscheji am bassadeur, Von Stohrer, die jujst terug gekeerd is van verlof, aan den minister van buitenlandsche zaken, Beigbeder. De Belgische ambassade te Parijs heeft de in Frankrijk wonende Belgen aange raden zonder verwijl naar België terug te keeren, zoo zij voornemens zijn dit te doen, ten einde nog gebruik te maken van de huidige normale verkeers-tnogelijk- heden. Het groote Duitsche passagiersschip „Europa" is gisterochtend Southampton voorbijgevaren meldt Havas. Het schip begeeft zich onmiddellijk naar Bremen. Een veertig tal Engelschen en Amerika nen bevindt zich aan boord. Zij wilden naar hun land terugkeeren. Hiertegenover staat, dat een gelijk aantal Duitschers te Southampton op het schip wachtten om mee naar Duitschland te worden geno men. De vertegenwoordiger van de Nord Deutsche Lloyd te Southampton heeft medegedeeld, dat het schip ook niet te Cherbourg zou aanleggen en hij raadde den Duitschers te Southampton aan, zich tot de Duitsche ambassade te Londen te wenden. Gisterochtend is het laatste Duitsche schip, de „New York", dat nog in de haven van New York lag, naar Bremen vertrokken. Het had eergisteren zijn uit- klaringspapieren voor onmiddellijk ver trek zonder passagiers gekregen. Uit Jeruzalem: Een delegatie van de Arabische verdedigingspartij is in audiën tie ontvangen door den hoogen commis saris Carmichael. De delegatie sprak den trouw uit van de PalestSjnsche Arabie ren en hun bereidheid om Groot Britan- nië te steunen in geval van nood. HET DUITSCHE OCEAANSCHIP „BREMEN" TE NEW YORK OPGEHOUDEN. Het Duitsche oceaanschip „Bremen", dat bevel had ontvangen zonder passagiers uit New York naar Duitschland terug te kee- en, heeft dit vertrek moeten opschorten, daar de Amerikaansche autorite-ten gewei gerd hebben de uitklaringspapiere 1 af te geven vóór het schip door de douane zal zijn geïnspecteerd. DRAMA BIJ VERTREK NAAR HET LEGER. De liniesoldaat L. Bourgois, die met den laatsten trein uit Brussel vertrok om zich als gemobiliseerde naar zijn kampement te begeven, heeft bij het vertrek van den trein zijn 28-jarige vrouw, die hem uitgeleide deed, met een groot mes een groot aantal steken in rug en borst toegebracht. De on gelukkige vrouw is stervende naar een zie kenhuis overgebracht. De moordenaar is gearresteerd. KNOKKE THANS EEN DOODE STAD. Tengevolge van den internationalen toe stand is de badstad Knokke, die andere ja ren in dezen tjjd overgroote drukte kende, thans een doode stad geworden. Alle vreem de badgasten zijn in allerijl vertrokken. De hotels zijn leeg en tal van huurvilla's zijn, reéds gesloten om denkelijk dit seïzóên niet heropend té worden. De hotelhouders zitten nog met groote voedsel- en drank voorraden, die zij in geen geval meer ten prijze kunnen maken. Een groot gedeelte van het seizoenpersoneel in de hotels, win kels en bakkerijen is bedankt. Voor de za kenlieden, die allen op reusachtige huur prijzen zitten, beteekent zulks een ware catastrofe. Ook de Belgische schatkist zal dit jaar groote bedragen moeten missen, die haar andere jaren toevloeiden van de kust. BOMVRIJE SCHUILPLAATS Twee doodeni. Te Grimde is een gas- en bomvrije schuilplaats voor de burgerbevolking in gestort, toen de 50-jarige J. Mahy en jzijn 2i5-jarige zoon daarin een zitbank herstelden. Beiden zijn dood van onder de zware zand- en steenmassa gehaald. ANTI-JOODSCHE RELLETJES TE ANTWERPEN. Sedert twee dagen hebben des avonds in de binnenstad te Antwerpen ernstige anti-Joodsche opstootjes plaats gehad, welke werden veroorzaakt door groote groepen jongemannen. De politie trad krachtig op en arresteerde een twaalftal personen. In een tweetal Synagogen wer den ruiten ingeworpen. De politie wordt versterkt met gendarmen, die bij even tueel nog voorkomende relletjes, streng zullen optreden. De agitatie wordt vooral gevoerd tegen Joodsche zakenmenschen. Het publiek is in overgroote meerderheid tegen de woelmakers, zoodat algemeen verwacht wordt, dat de opstootjes zich niet meer zullen herhalen. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. In de zitting van Dinsdag 29 Augustus werden de volgende personen gedagvaard: D„ wed. van Ph. de D., 65 jaar, zonder beroep te IJzendijke, wegens mis- nandehng van Amelie Sijnesae.l, huis vrouw van Th. Aerssens op 7 Juni 1939 te IJzendijke. Eisch en uitspraak 10 fr s 5 dh. P. de L„ 28 jaar, arbeider te IJzen- wegens niishandeling van Cyrille Mussche op 29 Mei 1939 te IJzendijke. Eisch en uitspraak 10 b s 5 dh. H. K., 46 jaar, reiziger te Breda we gens beleediging van Jan van Boven on 7 April 1939 te Biezelinge. Eisch en uitspraak 10 b s 5 dh. M. B., 48 jaar, reiziger te Middelburg wegens beleediging van Maurice Dehül- sters op 7 Juni 1939 te Westdorpe. Eisch en uitspraak ontslag van rechts vervolging. De Amsterdamsche efefnctenbeurs heerschte vandaag, in vergelijking met de voorafgaande dagen, een optimistische stemming. Wel was de handel nog van bescheiden omvang, doch allerwege open baarden zich behoorlijke koerswinsten. De oorzaak hiervan was, dat men den poli- tieken toestand optimistisch beoordeelde. De gedrukte stemming bleek vandaag als bij tooverslag verdwenen. De regeeringspersdienst maakt bekend, dat ter aanvulling van het spoorwegver voer van personen naast den beperkten treindienst door de Nederlandsche Spoor wegen gebruik gemaakt zal worden van autobussen. Deze zullen van de stationsplei nen afrijden en daar aankomen. De reizigers moeten zich voorzien van spoorkaartjes. De Nederlandsche Spoorwegen hebben voor dit vervoer de noodige tijdelijke ver gunning van den inspecteur-generaal van het verkeer verkregen. Houders van autobussen, die aan dit ver voer medewerking willen verleenen, kun nen zich vervoegen bij de inspecteurs van het vervoer van de Nederlandsche Spoor wegen te Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Nijmegen, Groningen en Maastricht. Nadere mededeelingen over dit vervoer zullen geschieden door de directie der Ne derlandsche Spoorwegen. De K.L.M. deelt mede: De afkondiging van de mobilisatie blijkt op de regelmatige uitvoering der diensten geen invloed te hebben. Hedenmorgen ver trok het Indië-vliegtuig precies op tijd van Schiphol via Leipzig naar Batavia. Evenals gisteren zullen de aangekondigde diensten op Londen, Parijs en Berlijn normaal voort gang vinden. Naar Scandinavië vertrekken drie vliegtuigen per dag, terwijl ernstig overwogen wordt de dienst Amsterdam Oslo, welke de vorige week werd gestaakt, weer uit te voeren. In Midden-Europa wordt het zeer op prijs gesteld, dat de K.L.M. haar dienst op Praag, Weenen en Boedapest heeft kunnen waar nemen. Ook de nachtpostdienst op Keulen werd tot nu toe normaal en volgens dienst regeling gevlogen. De luchtverbinding tusschen Nederland en Italië via Duitschland is heden hervat, vandaag, Dinsdag, in de richting naar Ne derland, morgen, Woensdag, van Neder land naar Keulen, Frankfort en Milaan, zoodat om den anderen dag van Nederland naar Italië per vliegtuig gereisd kan wor den. De diplomatieke correspondent van Reu ter meldt, dat het vrij waarschijnlijk is, dat Henderson het antwoord van Hitier op de nota van Groot Brittannië niet persoonlijk met een vliegtuig zal overbrengen, doch dat het zeer waarschijnlijk is, dat het antwoord telegrafisch of telefonisch zal worden over gebracht. Te Rome verluidt, dat Mussolini door tus- schenkomst van den Italiaanschen ambassa deur te Berlijn op de hoogte is gesteld van den inhoud van de nota der Britsche regee ring aan Hitier. Men gelooft dat Mussolini zijn meening over de nota direct heeft kenbaar gemaakt. KORTGENE. In verband met den ernsti- gen internationalen toestand zijn de feesten voor a.s. Donderdag afgelast. Ook het kin derfeestje zal niet doorgaan. KERK EN SCHOOL. Bij Kon. besluit is benoemd tot leeraar in vasten dienst aan de R.H.B.S. te Goes W. G. Hartstra, wonende te Rotterdam, is tijdelijk benoemd tot leeraar aan die school H. J. Kersten, wonende te 's Graven- hage. De hr P. de Rijk, onderwijzer aan de R.K. school te Biervliet slaagde voor acte landbouw l.o te Wageningen. Bij te Utrecht gehouden examens .van de Vereeniging ter veredeling van het Ambacht zijn geslaagd voor: gezel-timme ren: A. J. Remijnse, Goes, voor gezel- huisschilderen: M. A. Geense en C Jl. van Iwaarden beide te Krabbend ij ke, J. J. de Jonge, Vogelwaarde, J. Kabboord, Middelburg, M. J de Pooter, Z a a m s 1 a g en N. de Regt, Goes. Aan de openbare lagere school te Westkapelle is benoemd tot tijde lijk onderwijzer de heer W. Haaijman te Vlissingen, Ned. Herv. Kerk. Ds. A. de Willigen te Heinkenszand is be roepen te Drachten (Evang.). Bij Kon. besluit zijn benoemd en aan gesteld bij het reserve-personeel der land macht: bij het wapen der cavalerie, tot reserve-luitenant-kolonel, bij zijn tegen woordig regiment, de reserve-majoor jhr. P. J. Boogaert, van het 3e regiment hu zaren. Bij het 14e regiment infanterie, de ge- pensionneerde luit. kolonel E. G. Döbken en de gepensionneerde majoors J. G. A. van der Upwich en E. J. van Aarem, allen van het Kon. Ned. Indische leger. Bij Kon. besluit is benoemd en aangesteld, bij het reserve-personeel der landmacht bij het wapen der artillerie, tot reserve kapitein de reserve eerste luit. mr J. J. Plugge van het 1ste regiment lucht doelartillerie. WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: meest zwakke wind uit N. tot O. richtingen, helder tot licht of half be wolkt, in den nacht en morgen nevel of mist, droog weer behoudens kans op on weer, vooral in het Zuiden, weinig veran dering in temperatuur. UKKEL: zwakke wind, vooral uit N.O. richtingen', schoon en warm' weer, plaat selijke kans op onweer. WO 30 Aug. Zon op: 6 h 07; onder: 19 h 53. Licht op: 20 h 33. Maan op: 19 h 44; onder: 6 h 42. L.K. 6 Sept. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Augustus. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 29 2.01 14.12 8.24 20.51 Woensdag 30 2.33 14.42 8.56 21.24 Donderdag 31 3.07 15.12 9.25 21.57 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Augustus. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 29 3.50 16.09 9.30 21.48 Woensdag 30 4.25 16.43 10.02 22.20 Donderdag 31S 5.01 17.12 10.32 22.52 WIELRENNEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN ONDERBROKEN. In een buitengewone bijeenkomst van de U.C.I. is besloten de verdere wedstrijden van de wereldkampioenschappen te Milaan op te schorten, een en ander in verband met den internationalen toestand. De tot dusver verkregen resultaten blij ven geldig, met andere woorden, Derksen behoudt den titel van wereldkampioen der amateursprinters, Van Vliet blijft finalist bij de beroepsrijders, Klink is halve fina list in de achtervolgingen, Wals finalist bij de stayers. Men hoopt de kampioenschappen in Sep tember te kunnen voortzetten. De Italiaan sehe wielren Unie zal in dat geval tijdig de nieuwe data bekend maken. POSTDUIVEN. Wedvlucht P.V. „Nog Sneller" te Breskens van Clermont met oude en jonge duiven: le, 2e, 3e en 19e W. Pleyte; 4e A. Vermeulen, 5e, 8e P. Jacobs, 6e, 10e en 21e J. v. Gijs; 7e P. de Back; 9e Ver- berkmoes, 12e en 17e J. Wisse, 18e Wisse Cz., 20e G. Boeckhout; 22e Poorter. 1. O. P. Jacobs. Wedvlucht P.V. „De Noordster" te Ierseke van Parkestone, afst. 200 km, los 11,30. In concours 32 duiven, le pr. 7e C. Pekaar; 2e, 3e, 5e M. Lamper; 4e, 8e C. de Waal; 6e C. de Koeyer. le duif 14,13,22, laatste 14,40,02. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Te bevragen aan het Bureau van Politie te Middelburg des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m.: Rijwielbelastingmerk, blauw jasje, kin dermutsje, haarkam in etui, kinderschoen tje, hoofddoek, sleutel, wieldop kinderwa gen. Bij vinders: pantoffel, N. Vermeulen, Schuitvlotstraat 38; tortelduif, P. de Nooijer, Jasmijnstraat 12; mantelband, H. Wiessner, Blindenhoek 10; jongensporte- monnaie met inhoud, R. Hercules, Vlissing- sche straat 20, kinderschoen, rriej. Steur, Koepoortstraat 5; kindertaschje met in houd. Th. Snijders, St. Pieterstraat 8; klos elastiek, J. C. Pluijmers, Houttuinen 24; mantelversiering, Lies de Munck, St. Pie terstraat 54; zaklantaarn, I. Traas, Zach." Jansenstraat 35; plaat levensverzekering, A. Goeman, Noordweg 8, kinderfietsje, Gast huis. badhanddoek, muts en 2 badpakken, S. Hillebrand, Noordweg B 68, Sint-Lau- rens; kinderportemonnaie met inhoud, J. Gideonse, Noordweg A 90, Sint-Laurens; kinderportemonnaie met inhoud, Gem. Veldwachter, Sint-Laurens; staaf beton ijzer, Melse, Rouaansche kaai 3; portemon- naie met inhoud, A. Fondse, Korte Geere 40; geldstuk, J. de Baere, Noordsingel 124;. kinder kruiwagen, J. Haas, Bogardstr. 18; broche, C. Romeijn, Segeerssingel 3; paar kofferriemen, C. de Kraker, Noordweg B 191, Sint-Laurens; rijwielgereedschap, J. Kroon, Stroopoort 3 (Wal); rijwielbelas tingmerk, R. Joosse, Rijksweg, Nieuw- en Sint-Joosland; rijwielbelastingmerk, C. Va der, L. Geere 43; kaartkilometerteller, L. Vogel, Kuiperspoort 23; fototoestel, C. Maas Nieuwlandsche weg 31; duimstok, C. Janse, Noordweg B 146, Sint-Laurens; melkbus sleutel, A. Kraak, Rozestraat 41; rijwielbe- lastingmerken, D. v. d. Neut, pension Gast, Koepoortstraat; melkbussleutel, C. M. de Rijk, L. Gortstraat 35; heerenportemonnaie met inhoud, Jobse, Bode Serooskerke; si garenaansteker, H. Mennes, L. Noordstraat 57; konijn, J. Louwerse, Seisweg B 60, Grijpskerke; huissleutel, W. Paardekooper, Zuidsingel 128; rijwielbelastingmerk (kos teloos), L. Jansen, de Jonge, L. Noordstraat 70; rijwielbelastingmerk met merkteeken, J. Melse, Zuidsingel 88; vulpotlood, L. Dor- leijn, 't Zand D 118; hondenpenning, M. Koster, Veersche pad 1; kano, J. Melse, Rouaansche kaai 3; broekriem, C. Molen broek, Nieuwe Kerkstraat 8; verbandtrom- meltje, G. A. Scheffer, Veersche singel 280; kop rijwiellamp, A. Alewijnse, Kleine Werf- straat 11; poes, W. Spruijt, Bellinkstraat 20; regenjaseeintuur, S. Cense, Karelsgang 24; padvindersmes, Piet Vogelenzang, Mei doornlaan 32; snoertje pareltjes, mevr. v. Deijnse, Balans 1315; manteltje (gebreid), winkel „Form", Markt; portemonnaie met inhoud, Toos Becks, Rozenstraat 19; dames regenjas en muts, G. Hindebergen, Joden- gang 14; damesarmbandhorloge, J. Hooft- man, Vlasmarkt 33. Indien bij een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan ken nis aan het Bureau van Politie. Westkapelle. Van 2128 Augs. Bevallen: P. Verhulst, geb. Minderhoud dochter. Getrouwd: J. L. de Witte jm. 24 j. en D. de Witte jd. 25 j. Ondertrouwd: St. Verhage jm. 29 j. en Adra. Hengst jd. 24 j. Abonnementen en Advertentlën voor dit blad worden aangenomen door den Agent L DE BLAUWE. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 28 Augs. Op de coöp. veilingsvereeniging Walcheren W.A. deden hedenSpinazie 38, Postelein 15, Au gurken 12, Suikerboonen 614, Andijvie 29, Uien 1,55, Sav. kool 25, Roode kool 12, alles per kg. Peën 2,54, Kroten 13, Uien 26, Selderie 0,51, Rabarber 1, alles per bos. Bloemkool 215, Andijvie 15, Kropsla 0,52,5, Komkommers 1 1,5 alles per stuk. 1 Goes, 29 Aug. Eierveiling VVZB. Aanvoer 55000 st. Kippeneieren 3,25— 4, poelje 2,753. Handelaarsnoteering:. boter 67 ct., eie ren 3, eendeneieren 2,50, poelje-eie ren 2. Noteering ZLM-commissie: fabrieksbo- ter 82% ct., boerenboter 72% ct., 2e kw. 67% ct., arw. kW. 50 ct. Goes, 28 Augs. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Augurken 1,5021, Stoksnij- boonen 612, Stokprincesseboonen 7,50 10, Rentegevers 6,507,50, Dubbele Prin- cesseboonen 67,50, Roode kool 1, Savoye kool 1—4, Uien 0,60—2,50, Prei 4,50—5, Spinazie 2,50, Stoofsla 2, Sjalotten 4, Toma ten 45,50, Aardappels 2,503,50, idem (drielingen) 2, per 100 kg. Andijvie (breed- blad) 23, Bloemkool 1,5015, Kropsla 1,403,50, Komkommers 12, per 100 st. Kroten 0,502, Wortelen 2,503, per 100 bos. K a p e 11 e, 28 Augs. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling. Zure Kroetappelen 0,90, Dubbele Princessen zonder draad 6,50, Reine Victoria 3e soort 2,504, Reine idem 2e soort 4,805,30 alles per 100 kg. Kleine veiling. Transp. de Cr. 211, Manks Codlin 210, Zigeunerinnen 416, Dueh. d'Oldenb. 17, Keswick 15, Early Victoria 39, Jac. Lebel 14, The Queen 26, Signe Tillis 47, Perzikappels 3—8, lord Grosvenor 1-4, Zoete Aagt 2-4, Clapps Pavorite 213, Zoete Ribbeling 2-8, idem Herfstappel 26, Triumph de Vienne 622, Precose de Trevou 38, Dr. Jules Guyot 310, Dubbele Jutten 2533, Sing. d'Es- spergne 519, Marg. Marillat 614, Con ference 11, Oomskinderen 27, Witte Broodsperen 26, Duif jesperen3—6, Riet peren 24, Diamantperen 25, Bon Chre tien 38, Andr. d'Esportes 13, Souvenir de Congres 2—5, Kalleboutsperer» 26, N.-H Suikerperen 24, Beurré de Merode 3 —8. idem d'Amanlis 310, Reine Victoria 312, Belle de Louvain 413, Jefferson 5 IS, Boere y/itte 1624, Reine Claude 6 lk Tcrneboers 27, Kirkuspruiinen 10 20, Catalonipruimen 49, Ditrich Ulhorn 610. Abrikoospruimen 713, Gele Eier- ptuimen 17, Burbankpruimen 315, Kwet sen 48, Frambozen 4184, Bramen 22 30, Moerbeien 52, Blauwe druiven 1924, Perziken 16, Meloenen 512, Dubbele boonen 69, Snijboonen 69, Rentegevers 7—8, Stokperfect 68, Augurken 221, Tomaten 45, Sav. kool 1,40, Bloemkool 3- 6, Komkommers 1, Kroten 1,50, Natuursla 2,703. alles per 100 kg. M Rotterdam, 29 Aug. Veemarkt. Totaal aanvoer 2123. Paarden 67; Veulens 37; Magere runderen 400; Vette runderen 761; Vette kalveren 42; Graskalveren 156; Nuchtere kalveren 450; Schapen en lamme ren 186; Varkens 5; Bokken en geiten 19. Vette koeien per kg. le kw. 80, 2e kw. 66, 3e kw. 4054; Vette ossen per kg le kw. 68, 2e kw. 64, 3e kw. 4254; Stieren per kg. le kw. 62, 2e kw. 55, 3e kw. 50; Vette kalveren per kg le kw. 90, 2e kw. 75, 3e kw. 5060; Schapen per kg le kw. 46, 2e kw. 40, 3e kw. 35; Lammeren per kg le kw. 50; 2e kw. 45, 3e kw. 38; Nuchtere kalveren' kg 2e kw. 50, 3e kw. 38; Nuchtere kalveren per kg. le kw. 45, 2e kw. 40, 3e kw. 35; Slachtpaarden per kg le kw. 51, 2e kw. 45, 3e kw. 35. Schapen per stuk le kw. 20, 2e kw. 18, 2e kw. 16; Lammeren per stuk le kw. 14, 2e kw. 12, 3e kw. 9; Nuchtere slachtkalve- ren per stuk le kw. 11,.2e kw. 9, 3e kw. 7; Nuchtere fokkalveren per stuk le kw. 25, 2e kw. 20, 3e kw. 15; Slachtpaarden per stuk le kw. 215, 2e kw. 175, 3e kw. 110; Veulens per stuk le kw. 75, 2e kw. 60, 3e kw. 40; Stieren per stuk le kw. 270, 2e kw. 220, 3e kw. 155; Kalf koeien per stuk le kw. 250, 2e kw. 180, 3e kw. 130; Melkkoeien per stuk le kw. 240, 2e kw. 180, 3e kw. 130; Varekoeien per stuk le kw. 195, 2e kw. 150, 3e kw. 130; Graskalveren per stuk le kw. 60, 2e kw. 40, 3e kw. 25. Vette koeien en ossen aanvoer korter, handel vlot, prijzen iets hooger, prima koeien 89 ct., ossen 74 ct.; Stieren aanvoer veel kleiner, handel levendig, prijzen hoo ger; Vette kalveren aanvoer iets kleiner, handel tamelijk, prijzen van gisteren goed te handhaven prima's tot 1; Schapen en lammeren aanvoer veel kleiner, handel ma tig, prijzen duurder; Nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer minder, handel rede lijk, prijzen omhooggaande; veulens aan voer korter, handel tamelijk, prijzen iets hooger; Paarden aanvoer kórter, handel onregelmatig, prijzen iets hooger; Kalf- en melkkoeien aanvoer korter, handel traag, prijzen iets lager; Varekoeien aanvoer klein, handel vlüg, prijzen iets hooger; Graskalveren aanvoer aanmerkelijk korter, handel willig, prijzen hooger.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3