BUITENLAND. Uitvoer van tal van artikelen en grondstoffen uit ons land verboden. GOES. De centralisatie van het bouw en woningtoezicht bindend verklaard. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND. ruilverkaveling ierseksche Breede Watering bewesten Ierseke. AFLOOP VERKOOPINGEN. Poolsch-Britsch verdrag onderteekend. FRANKRIJK. De socialisten keeren zich van de communisten af. ENGELAND Een nieuwe samenzwering der I.R.A. ontdekt. Vijf dooden bij een ontploffing te Londen. BURGERLIJKE STAND. Naar we reeds eerder mededeelden ad viseerden Ged. Staten van Zeeland aan de Kroon: de Centralisatie van het bouw- en woningtoezicht, een voorstel van G. S. dat door de helft der Zuid-Beve- landsche gemeenten niet aanvaard werd aan deze gemeenten bindend op te leggen. Zuiks is thans bij Koninklijk Be sluit gedaan. Zooals bekend zal dit centrale toezicht te Goes gevestigd worden. Het bureau Bouw- en Woningdienst zal daartoe met één opzichter uitgebreid worden. Voorts zal de functie van gemeente-architect dan een volwaardige fynctie worden en zal deze functionaris daarnaast geen parti culiere praktijk meer mogen uitoefenen, gelijk tot heden het geval was. Automatiseering telefoon. We deelden reeds eer mede, dat de au tomatiseering der telefoon in deze ge meente, waarschijnlijk in de tweede helft van Augustus zou plaats hebben. Nader werd dit bepaald op 1 September, doch we vernemen, dat ook deze datum nog niet beslist vast staat. In elk geval zal het echter in de eerste helft van Septem ber zijn. Benoemd tot gemeente-architect.. De hr A. Hoekstra, opzichter Dij de ge meentewerken alhier, is benoemd tot ge meente-architect te Leens IJldum en Kloosterbuurt. De hr Hoekstra heeft deze benoeming in beraad gehouden. DE MEESTE BADGASTEN UIT DOMBURG VERTROKKEN. DOMBURG. Tengevolge van de veront rustende berichten en de voor-mobilisatie zijn uit Domburg vele badgasten voortij dig vertrokken, de eenen om hun mili tairen plicht te vervullen, de anderen om een onverwachten gewijzigden toestand in de personeelsbezetting van fabriek of zaak van dichtbij gade te slaan, nog anderen uit ongerustheid, dat ze moeilijkheden zouden kunnen ondervinden op de thuis reis, als de toestand nog verergèrt. Was deze crisis een paar weken vroeger ge komen, dan zou zij voor onze inwoners een ramp beteekend hebben, zelfs thans veroorzaakt ze voor pension- en winkel-f houders nog een gevoelig verlies, immers blijven de meeste logé's anders tot 31 Augustus of 1 September. DOMBURG. Als tegenhanger van een vroeger bericht, waaruit de wereld toen maals de conclusie meende te mogen trekken, dat Domburg min of meer tot uitsterven gedoemd was, vermelden we, dat alhier op 25 Augustus een echtpaar verblijd werd en met de geboorte van een dochter en met de geboorte van een kleindochter. MELISKERKE. Gevonden een rjjwielbe- lastingmerk. Inlichtingen bij den Gemeente veldwachter. OOSTKAPELLE. Woensdag a.s. houdt de Raad een openbare vergadering. Op de agenda komt o.a. voor aanbieding begrooting 1940: eervol ontslag aanvrage van S. J. Frelier als ontvanger der gemeen ten; idem van J. van Kasteel als kweeke- ling met acte aan de openbare school; be noeming van een tijdelijken gemeente-ont vanger, enz. ZOUTELANDE. Op Dinsdag a.s. verga dert de Raad, om half twee. Aan de orde o.m.voorstel tot het geven van vergoeding aan Joh. Koppejan voor het ontvangen van rioolgrond. Goedkeuring begrooting 1940 van het Burgerlijk-Armbestuur. Aanbieding gemeentebegrooting 1940. Onderzoek ge loofsbrieven W. Verhage. DE OESTER- EN MOSSELHANDEL GEDUPEERD. IERSEKE. De verzending van oesters en mosselen wordt door de ernstige interna tionale verwikkelingen zwaar belemmerd. In oesters gaat heel weinig om, alleen iets naar België. Engeland vraagt niets. De mosselenhandel is tot de helft teruggeloo- pen. Vrijdag kwamen o.a. 6 van de 8 booten cue te Philippine moesten lossen, met de volle vracht terug. MOER. Naar wij vernemen hebben de burge meesters van Ierseke, Kruiningen, Wemel dinge en Schore de eerste stappen ge daan bij Ged. Staten om te komen tot ruilverkaveling van de Ierseksche Moer. ELLEWOUDSDIJK. Door den voorzitter van het centraal stembureau alhier, is in de vacature van W. Oele, benoemd verklaard tot lid van den Gemeenteraaad, de heer J Stouthamer. OVEZAND. Naar wij vernemen heeft de heer P. Westdorp zijne benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente aangenomen. SCHORE. Door den minister van water staat is opnieuw ontheffing verleend van de verplichting tot afsluiting van den over weg bij K.M. 39.182 van den spoorweg Roo sendaal-Vlissingen in de gemeente Schore. De kruising met den openbaren weg is ge legen in het verbindingsspoor van het sta- ïon KruiningenIerseke met het voorma- voni.^3!1011 7lake' hetwe]k alleen met con- vooien bereden wordt. vooien vTnT^arde is gesteld> dat de con- ten worden S ov™g tot stilstand moe ten worden gebracht, waarvoor ter weers zijden van den overweg op het verbindings spoor halteborden zijn geplaatst, en eefst weder m beweging mogen worden gesteld nadat de begeleider zich er van heeft over tuigd, dat de overweg zonder gevaar kan worden bereden en duidelijke geluidseinen aoor het rekvoertuig zijn gegeven. Boven dien zullen nog waarschuwingsborden (An- dreas-kruisen) en vleugelhekken worden aangebracht. KRABBENDIJKE. Wegens de ernstige tijdsomstandigheden heeft het bestuur der Oranjevereeniging de feestelijkheden die vastgesteld waren op 31 Aug. a.s. afgelast tot nader te bepalen datum. Over 1938'39 meer dan 31.000 ingeteerd. De kwestie met het Haventje van Ierseke opgelost. De ingelanden van de „Breede Watering bewesten Ierseke" vergaderden Vrijdagmid dag in de „Prins van Oranje" te Goes onder voorzitterschap van den dijkgraaf den hr. C. D. Vereeke. Aanwezig waren 32 perso nen uitbrengende 66 stemmen. De voorzitter deelde mede, naar aanlei ding van de gehouden vergadering over ruilverkaveling van de Ierseksche Moer, dat het bestuur voor het waterschap geen bepaalde voordeelen ziet in die ruilverkave ling doch zich niet zal verzetten tegen een besluit van de ingelanden om er aan mede te werken. Spr. deelde verder mede, dat door het buiten gebruik stellen van de sluis te Ierske, 't contact met den Molen en Olzenden-polder is vervallen en een nieuw moet worden gesloten. Het nieuwe gemaal voldeed aan de gestelde eischen. Eenige materialen voor luchtbescherming zijn aangeschaft. De hr. Joh. Pilaar zegt, naar aan leiding van het verslag over den toestand van het waterschap, opgeschrikt te zijn door wat gezegd wordt over de uitkomsten der peilingen voor de oevers te Schore en Kattendijke. Spr. vraagt of hier geen voor zorgsmaatregelen genomen kunnen wor den? Of moet gewacht worden tot zich ca lamiteit voordoet? De voorzitter zegt, dat er momen teel niets aan te doen is. Wanneer nog meer vallen voorkomen kunnen meer zink- stukken worden gezet. Het verslag wordt dan als ingediend goed gekeurd. De hr. J o h. P i 1 a a r, verslag uitbren gende voor de commissie die de rekening 1938-'30 onderzocht, stelt voor de rekening goed te keuren, sluitende met 284.869,72 w. o. een batig slot van 525.82. De commissie wijst er daarbij op, dat de re kening geopend werd met een goed slot van 31.630.80, zoodat 31.104.98 ingeteerd werd. Daarbij waren de ontvangsten nog uitermate gunstig, omdat over twee jaar pacht werd ontvangen. Versterking der ont vangsten is dus dringend noodig waartoe de aangenomen verhooging van het dijkge- schot zal bijdragen. De commissie sluit zich gaarne aan bij de uitspraak van den ac countant, dat de boekhouding op nauwkeu rige wijze is gevoerd. De rekening wordt hierna aldus vastge steld. Bij de opmaking van een voordracht van drie personen tot voorziening in de peri odieke aftreding van den heer C. D. Vereeke op 2 Nov. a.s. worden aanbevolen 1. C. D. Vereeke (met 64 van de 66 st.)2. M. in 't Anker, Schore; 3. P. J. J. Dekker, Wemeldinge. Een voorstel van het bestuur, om de ge leden schade door rente-derving, wegens verlate oplevering van de machineinstalla tie voor het electrische gemaal, te bepalen en te vergoeden ad 238.57 wordt goedge keurd. Vervolgens is aan de orde een voorstel van Ged. Staten inzake de vergoeding aan de ingelanden van het Haventje van Bieze- linge, wegens toevoeging aan de Breede Watering bewesten Ierseke. Bedoelde inge landen betaalden 2.60, aan de Breede Wa tering zal dat 15 worden. Ged. Staten ka: pitaliseerden de meerdere kosten dezer in gelanden op f 310 per ha. en stellen voor hen dit bedrag te vergoeden. Het Bestuur kan zich hiermede vereenigen. De heer E. C. van Dissel wil vastleg gen dat de tegenwoordige eigenaren van het Haventje van Biezelinge in de toekomst hetzelfde dijkgeschot moeten betalen als de ingelanden van de Breede Watering. Het voorstel wordt met inbegrip van de ze bepaling, aangenomen. Vervolgens wordt besloten bij het nieuwe gemaal een bergplaats te bouwen. De kos ten zullen plm. 600 bedragen. De hr. B u y s r o g g e wijst op het we- ligtierende onkruid op de zijkanten van den localen spoorbaan. Hij vraagt op betere on derhoud bij de spoorwegen aan te dringen. De voorzitter zegt dit toe. BERK EN SCHOOL. Ds. L. SCHUTTE. Morgen herdenkt ds. L. Schutte, predi kant bij de Evangelisch Luthersche gemeen te van Amsterdam, den dag waarop hjj vóór 40 jaar het predikambt aanvaardde. Lambertus Schutte werd in 1899 toege laten tot de Evangeliebediening in de Evang. Luth. Kerk. Op 27 Aug. van dat jaar deed hij zijn intrede te Groede. In 1000 verwisselde hij deze standplaats met Monnikendam. In 1903 nam hjj een beroep aan naar Utrecht. Op Zondag 10 Nov. 1907 deed ds. Schutte te Amsterdam zijn intrede. Ds. Schutte is nu bijna 32 jaar groote- stads-predikant. Ds. Schutte is nu van de dienstdoende predikanten der gemeente de nestor. (Ongecorrigeerd) De heer J. Visser, cand. te Rotterdam, is voornemens Woensdag 13 Sept. a.s. zijn intrede te doen bij de Geref. Gem. van Aagtekerke en Vrijdag 15 Sept. d.o.v. bij die van Oostkapelle. Hij zal Dins dag 12 Sept. tevoren door het 2e Kamerlid, ds._ G. H. Kersten van Rotterdam, in zijn ambt te worden bevestigd. De bevestigings- dienst zal plaats vinden in het kerkgebouw van de Geref. Gem. te Middelburg. Voor de erven van wijlen den heer P. van der Meule is Vrijdagmiddag in „De Roode Leeuw" te Domburg, publiek ver kocht: 34 a 70 ca 265 r bouwland te Domburg aan den Westweg. Kooper Ms. Janse, al daar, voor f 900. 55 a 60 ca weiland te Aagtekerke, aan den Zuiverschen weg en het oude wegeling. Kooper W. M. Provoost te Domburg, voor f 1230. De overeenkomst van wederzijdschen bij stand tusschen Engeland en Polen is gister avond in het Foreign Office te Londen on derteekend door Lord Halifax aan den eenen en den Poolschen ambassadeur aan den anderen kant. De Engelsch-Poolsehe overeenkomst ver vangt en geeft formeel effect aan de voor- loopige overeenkomst, welke tot stand ge komen is tusschen de Britsche en Poolsche regeering, tijdens het bezoek van minister Beek aan Londen en die op 6 April j.l. in het Lagerhuis bekend werd gemaakt De overeenkomst bestaat uit de volgende acht artikelen 1. Mocht een der contracteerende partijen in vijandelijkheden verwikkelt raken met een Europeesche mogendheid tengevolge van agressie door deze mogendheid, dat zal de andere contracteerende partij onmiddel lijk allen steun en bijstand geven, die in haar vermogen ligt. 2. De bepalingen van art. 1 zijn ook van toepassing op iedere actie door een Euro peesche mogendheid, welke duidelijk direct of indirect een bedreiging vormt voor de onafhankelijkheid van één der contractee rende partijen, en van zoodanigen aard was dat de betrokken partij het «een levensbe lang achtte er met zijn gewapende krach ten weerstand aan te bieden. Mocht een der partijen verwikkeld raken in vijandelijkheden met een Europeesche mogendheid tengevolge van een actie van die mogendheid welke de onafhankelijkheid of neutraliteit van een anderen Europee- schen staat zou bedreigen op zoodanige wij ze, dat zjj een duidelijke bedreiging vormt voor de veiligheid van die partij, dan zijn de bepalingen van art. 1 van toepassing, echter zonder benadeeling van de rechten van den anderen betrokken Europeeschen staat. 3. Mocht een Europeesche mogendheid trachten de onafhankelijkheid te ondermij nen van een der partijen door handelwijzen van economische penetratie of op eeniger- lei andere wijze, dan zullen de partijen el kander steunen in het weerstand bieden aan dergelijke pogingen. Mocht de betrok ken Europeesche mogendheid daarop vijan delijkheden ontketenen tegen een van de partijen, dan zijn de bepalingen van artikel 1. van toepassing. 4. De methoden van toepassing der ver plichtingen tot wederzijdschen bijstand zul len opgesteld worden tusschen bevoegde mi litaire, vloot - en luchtautoriteiten van de betrokken partijen. 5. De partijen zullen volledig en snel in lichtingen uitwisselen betreffende iedere ontwikkeling, welke zou kunnen dreigen hun verplichtingen van wederzijdschen steun en bijstand in werking te doen tre den. 6. De partijen zullen elkander mededee- ling doen van de bepalingen van alle ver plichtingen tot bijstand tegen agressie, wel ke zij reeds aanvaard hebben of in de toe komst aan andere staten zouden kunnen ge ven. 7. Mochten de partijen verwikkeld raken in vijandelijkheden tengevolge van de toe passing der onderhavige overeenkomst, dan zullen zjj geen wapenstilstand of vredesver drag sluiten dan met wederkeerige over eenstemming. 8. De overeenkomst blijft van kracht vijf jaar daarna. Voor opzegging moet een ter mijn van zes maanden in acht genomen worden. Havas meldt uit Parijs: In antwoord op een mededeeling van de communistische parlementsfractie heeft de socialistische fractie, die gistermiddag onder voorzitter schap van Blum vergaderd heeft, de mee ning uitgesproken, dat de onderteekening van het DuitschRussische pact en de hou ding, die de Fransche communistische partij ten aanzien hiervan heeft aangenomen, het haar onmogelijk maken, een gemeenschap pelijk optreden met de communistische par tij te overwegen. Extra politiewachtposten zijn geplaatst bij alle belangrijke gebouwen in het geheele land, in verband met de ontdekking door Scotland Yard van een nieuwe samenzwe ring van het Iersche Republikeinsche leger, dat ten doel had een weloverlegden aanval te ondernemen op regeeringsgebouwen. In Londen worden de admiraliteit, het mini sterie van binnenlandsche zaken, het transportministerie en het departement van oorlog in het bijzonder bewaakt. Naar ver luidt hebben de agenten van de I.R.A. in Engeland instructie gekregen hun voordeel te doen met de huidige crisisperiode. Drie arrestanten. Nader wordt gemeld, dat in verband met den bomaanslag te Coventry drie personen gearresteerd zijn, waaronder een vrouw. Van niet officieele zijde wordt de ontplof fing toegeschreven aan het Iersche Republi keinsche Leger. Men vermoedt dat leden van de I.R.A. de daders zijn. Gistermiddag te half drie heeft zich een heftige ontploffing voorgedaan in Broadga- te in het centrum van Coventry, Londen. Hierbij zijn vijf personen om het leven ge komen, terwijl velen werden gewond. De schade, welke werd aangericht aan autobussen, trams en particuliere auto's, alsmede winkelruiten, wordt op eenige hon derdduizenden ponden sterling geraamd. De geheele straat was bezaaid met stuk ken glas en brokstukken, waartusschen de dooden en gewonden lagen. Uit Den Haag wordt gemeld: In verband met de ontwikkeling van den internationa len toestand, heeft de Nederlandsche regee ring besloten op grond van de gewijzigde wet van 3 Augustus 1914 eenige uitvoer verboden af te kondigen. Het doel van deze maatregelen is te voor komen, dat de voorziening van de nationale behoefte in gevaar komt. Zij dragen der halve een preventief karakter. Indien de hier te lande aanwezige voor raden zulks toelaten, zullen dispensaties van de uitvoerverboden kunnen worden ge geven. Met de uitvoering van deze maat regelen heeft de minister van economische zaken het crisis-uitvoer-bureau, Piet Hein- plein 6 te 's-Gravenhage, belast bij welk bureau verzoeken om dispensaties kunnen worden ingediend. De formulieren voor het aanvragen van uitvoervergunningen zijn verkrijgbaar bij de Kamers van Koophan del. De uitvoerverboden treden terstond in werking. Zij gelden voor de navolgende ar tikelen: Opgesponnen wol, kunstwol, afval van wol en van wollen garens kammeling; Garens van wol en/of van kunstwol, al dan niet met andere bestanddeelen; Wollen en halfwollen dekens, kousen en sokken van wol en van wol met andere stoffen, laken; Ongesponnen katoen, afval van ongespon- nen katoen en linters, garens van katoen, afval van katoenen garens, dekens van katoen. Ruwe en halfbewerkte jute, afval van jute en van jute-garens; vlas al dan niet bewerkt, afval van vlas en van linnen ga rens; hennep, sisal, manillahennep, ramie en soortgelijke vezels en afvallen daarvan; garens, koord, touw en kabel van vlas, hennep, jute, cocos, sisal, manillahennep, ra- mie en soortgelijke vezels, alsmede afval len daarvan; nieuwe ledige jute zakken, juteboek, ge bruikte ledige zakken en andere voorwer pen van jute. Verbandwatten en verbandstoffen. Geneesmiddelen, kinabast, kamfer en chloroform. Bereide en onbereide huiden en vellen, uitgezonderd hazen- en konijnenvellen, ha- gedissenhuiden, slangenvellen en pelterijen; leder, alsmede afvallen van leder, uitge zonderd reptiel- en visehleder, lakleder en zeemleder; schoenen, laarzen en pantoffels, geheel of voor het grootste deel van leder. Plantaardige looistoffen en looistofex tracten, synthetische looistoffen en chroom- zouten. Vliegmachines en onderdeelen en toebe- hooren daarvan. Ruwe rubber en latex, oude rubberwaren en afval van rubber en van rubberwaren, regeneraatrubber, hard gummi, balata, als mede guttapercha, automobiel-, motor- en rijwielbinnen- en buitenbanden, massieve banden en cushionbanden. Cement van alle soorten, cementklinker, gips en kalk. Punt- of prikkeldraad, vertind blik in bladen, strippen, strooken en band. Metalen en metaallegeeringen met uit zondering van goud en zilver in: a. koeken, blokken, schuitjes, gietelingen, korrels of anderen grondstofvorm; b. in poedervorm; c. in staven, bladen, draad-, plaat-, band-, buis- of kabelvorm, in balken of andere geprofileerde vormen. Afval en oud materiaal van metalen, van metaallegeeringen en van metaalwaren, an dere dan van goud en zilver. Ijzererts, tinerts, zinkerts, mangaanerts, magnesiet, geroost en ongeroost pyriet en gasaarde. Benzol, zoomede andere benzolkoolwater stoffen en alle in hoofdzaak uit benzol koolwaterstoffen bestaande vloeistoffen, phenol of carbolzuur en naphtaline. Koolteer, asphalt uit koolteer, natuur- asphalt en asphaltbitumen, een en ander mede in verdunden of geëmulgeerden toe stand. Aether-sulfuricus, aceton, chloorkalk, calciumcarbide, chilisalpeter, natronsalpeter en zwavel. Salpeterzuur en zwavelzuur. Glycerine. Aethylalcohol, al dan niet tot andere dranken dan bier en wijn verwerkt. Ontplofbare stoffen. Wapenen, munitiën, optische glazen en optische instrumenten, vuurleidingsinstru menten, zoeklichten, alsmede onderdeelen en toebehooren daarvan. Infusorienaarde. Chirurgische instrumenten, alsmede on derdeelen en toebehooren daarvan. Zeildoek, zoomede dergelijke weefsels met een gewicht van meer dan 800 gram maar niet meer dan 1500 gram per m2. Lompen van alle soorten, zoomede oud papier en afval van papier. Röntgentoestellen en de onderdeelen en toebehooren daarvan, zoomede Röntgen- films. Alle op ongebruikelijke wjjze of in onge bruikelijke verhouding met ingevolge de zelfde wet ten uitvoer verboden goederen samengestelde producten. Gasbeschermingsmateriaal; waaronder gasmaskers, alsmede onderdeelen en toebe hooren daarvan, gasmaskerzuurstoftoestel- len. Schuilplaatsgasfiltertoestellen, alsmede onderdeelen en toebehooren daarvan, schuil- plaatszuurstoftoestellen, gasmaskerhoog- drukcylinders, zuurstofpatronen, koolzuur- filterbussen, tegen strijdgassen geprepareer de kleeding, zoomede zuurstofkoffers en cy linders met zuurstof. Alle soorten haar- en wolvilt, geweven vilt hieronder begrepen. Gereedschappen en werktuigen voor me taalbewerking. Slijp- en polijstmiddelen in schijf- of poedervorm. Kalkstikstof. Ammoniumnitraat, kaliumchloride, zadel en koffermakerswerk, drijfriemen en trans portbanden al dan niet afgepast, hand schoenen, ander lederwerk, een en ander geheel of voor het grootste deel van leder. Tuig- en zadelmakerswerk, alsmede alle militair lederzadelwerk. d. (I. C.) Goes Bevallen: H. M. Hoogerland geb. Amper- se d. (D. Z.) Soeburg. 1622 Augustus. Bevallen: G. W. G. Ihrig geb. Palland d., W. P. Caljouw geb. De Wijze d. (Nwsbld.) Ierseke. Van 19 tot 26 Augustus. Ondertrouwd: J. Poelman jm. 26 j. en G. W. de Jonge jdj. 23 j. te te-Heer-Abts- kerke. Bevallen: T. Manneke geb. van der Jagt d-, H. C. J. Polderman geb. Bom z. (I.C.) Kruiningen. Van 17 tot 24 Augustus. Getrouwd: P; F. Kramer jm. 33 j. te Kapelle en J. P. Lindhout jd. 34 j. J. Kos ten jm. 28 j, te Ierseke en M. v. d. Hart jd. 29 j. Overleden: J. Paauwe 88 jj. wed. J. Zan- dee. (I.C1) Wemeldinge. 1724 Aug. Bevallen: A. van Kervisch geb. Minnaar Wissekerke. Bevallen: J. Kramer geb. Paauwe d.; P. Versluis geb. Platschorre z. Overleden te Ermelo C. J. Leendertse 21 j. fd. Ondertrouwd: J. Th. Kramer 27 j. j.m. te Leeuwarden en P. C. Bakker 22 j. j.d. (N.B.) Kortgene. Bevallen: M. Maasman geb. Van Schonck z. te Rotterdam. (V.B.) Kolijnsplaat. Bevallen: J. de Smit geb. Bouwense z.; Ondertrouwd: A. S. de Regt 25 j. j.m. te Leeuwarden en A. C. Breure 25 j. j.d. (N. B.) MARKTBERICHTEN. Middelburg, 25 Augs. Groentenvei- ling. Spinazie 1—7 c., Postelein 13 c., Augurken 110 c Suikerboonen 611 c., Stoksnijboonen 610 c., Doppers 1213 c., Andijvie 37 c„ Sav. kool 13 c„ Roode kool 11,5 c., alles per kg, Peën 2,53 c., Kroten 12 e., Uien 14 c„ Selderie 0,5 1,5 c„ Rabarber 1 c., alles per bos, Bloem kool 218 c., Andijvie 13 c., Kropsla 0,5- 1,5 c., Komkommers 12 c., alles per stuk. Middelburg, 26 Augs. Vroegveiling. Pruimen: Reine Victoria 515 c., Tonne- boer 23 c., Witte Wijn 1322 c., Was hington 613 c„ Reine Claude 1027 c., Dubb. Boere Witte 2021 c., Abrikoos 5 c., Belle de Louvain 311 c. Druiven: Gol den Champion 2224 c., Franckenthaler 14 —27 c., Black Alicante 24 c., Muscaat 28 30 c., Tomaten 25 c„ Roode bessen 57 c., Bramen 1016 c., alles per kg. Meloe nen: Net 517 s., Suiker 511 c., Ananas 518 cen Perziken 0,5—8 c., alles per st. Goes, 25 Aug. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groenten: Augurken 1,5016, Stoksnijboonen 610, Pronkboonen 3, Stok- princessenboonen 68, Rentegevers 67, Perfectboonen 6, Roode kool 1, Sav. kool 2- 4, Postelein 34,50, Uien 11,50, Spinazie 3, Stoofsla 4,50, Tomaten 46, Aardappels 2,503,50, idem (drielingen) 1,50, per 100 kg. Andijvie (breedblad) 3,10, Bloemkool 1,5015, Kropsla 0,603,30, Komkommers 11,50, per 100 stuks. Kroten 3,50, Rabar ber 13,50, Rammenas 2,50, Selderij 0,50 1, per 100 bos. Pruimen: Abrikoospruimen 511, BI. Abrikoospruimen 48, Belle de Louvain 3- 8, Burbankpruimen 5,506,50, Dubbele Boere Witte 610, Ditrich Uhlhorn 35,50, Jeffersonpruimen 614, Kirkespruimen 7- 12, Reine Victoria 310, Reine Claude (groene) 24, Reine Claude d'Alton 613, Reine Cl. Violette 58,50, Tonneboers 2,50- 6,50, per 100 kg. Diversen: Black Berry 1017, Blauwe druiven 1821, Tomaten 46, per 100 kg. Meloenen 5,5016, Perziken 35, p. 100 st. Kapelle, 25 Aug. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling. Zure Kroetappelen 0,65 0,85, Dubbele Pr. zonder draad 6,106,20, Reine Victoria 3e soort 3,203,90, Reine Victoria 2e soort 4,505,30, per 100 kg. Kleine veiling. Madeleinen 28, Zigeu nerinnen 719, Duch. d'Oldenburg 310, Transp. de Cronsel 313, Manks Codlin 2- 14, The Queen 3—10, Keswick 15, Early Victoria 15, Jac. Lebel 15, James Grie ves 620, Guldelingen 14, Gansebout 1 3, Nelsons Glorie 2-5, Zoete Herfstappelen 26, Red. Victoria 615, Clasieappel 23, Enlish Pigeon 38, Bismarck 15, Keizer Alexander 2-4, Schuttersreinetten 14^ Zoete Appels 28, Clapps Favorite 413, Precose de Trevoux 38, Triumph de Vienne 1125, Dubbele Jutten 2355, dr. Jules Gouyot 38, Marg. Marillat 610, Fransche Wijnpeer 814, Petite Margue rite 25, Diamantperen 24, Bon Chretien 37, Kattebroodsperen 25, Schjarlaken- peren 26, Belle d'Epin 37, Spekperen 2- 5, Louisse bonne d'Avr. 1025, Witte broodsperen 27, Duifjesperen 35, Beurré de Merode 310, idem d'Amanlis 312, id. Hardy 622, idem Lebrun 68, idem d'Arenberg 37, Oomskinderen 25, N.-H. Suikerijperen 26, Roode Suikerij 13, Reine Victoria 314, Belle de Louvain 3 14, Jefferson 828, Boere witte 925, Reine Claude Vert 2043, Reine Claude d'Allhan 614, Reine Claude Violet 512, Tonneboers 27, Purple Pershore 29, Kirkuspruimen 9-18, Burbank priumen 2- 5, Cataloni 1115, Dietrich Ulhorn 69, Abrikoospruimen 8—13, Zoete Kwetsen 5- 8, Frambozen 4280, Bramen 18—30, Zure Morellen 1518, Blauwe druiven 2630, Perziken 14, Meloenen 512, Kas Reine Vict. 11,30, Dubbele Boonen 67, Snjj- boonen 6, Rentegevers 6, Augurken 311, Zilveruien 49, Tomaten 45, Aardappelen 2, Roode kool 1, Sav. kool 1,402,30, Bloem kool 38.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3