SPORT. Vereen, tot Bevordering van de Bijenteelt in Nederland. WALCHEREN. Raad van Groede. Zeventiende Imkersdag te Middelburg. AtlRDA. rige afdeeling van de Ned. Ver. voor lucht bescherming bestaat, een afdeeling, die wel iswaar niet veel naar buiten optreedt, doch die achter de schermen geregeld oefent en in deze oefeningen reeds eeri groote vaar digheid heeft verkregen. Dat hebben wij Zaterdagmiddag kunnen constateeren bij een oefening der gasafdeeling, zulks onder leiding van den gasinstructeur den heer Nieuwdorp. In het ruime, heerlijk koele ge bouw van den luchtbeschermingsdienst aan de Noordstraat was deze afdeeling bijeen gekomen om een oefening te houden in uit houdingsvermogen. Verondersteld werd, dat een aantal leden van de gasafdeeling, tij dens hun menschlievend werk zelf waren getroffen. Met de gasmaskers voor werden deze menschen op brancards gelegd, een vrachtauto kwam voor, vlug werden de toe stellen voor het vervoer van de slachtoffers op dezen vrachtauto aangebracht en in zeer korten tijd waren 4 gewonden ingela den. Zoowel getroffene als helpers bleven de gasmaskers ophouden en maakten zoo een flinke rondrit door de gemeente. On danks de groote hitte, doorstonden allen deze uithoudingsproef. Dezelfde oefening werd herhaald met een andere ploeg en ook ditmaal was het succes volledig. Intusschen werden ook in het lokaal oefeningen .gehou den in 't snel opzetten der maskers, waar in de leden een groote vaardigheid bleken te bezitten. Bij informatie bleek ons dat de Vlissingsche bevolking, hoewel ingedeeld in de eerste gevarenklasse, nog maar weinig gasmaskers bezit. Na afloop van deze oefeningen werd op het terrein van de Kon. Mij. „De Schelde" aan het Eiland een oefening gehouden in het verbinden en vervoeren van gewonden. DE GESTRANDE VACANTIE-SCHUIT. Verkocht;, om te worden gesloopt. DOMBURG. Omtrent de gestrande Va- cantie-schuit, gelegen op het grondgebied der gemeente Oostkapelle, maar dicht bij Domburg, kan nader worden gemeld, dat deze in eigendom toebehoorde aan den 20-jarigen scholier van de Zeevaartschcol te Rotterdam Van Os, aldaar. Hij bevond zich met nog 3 andere Rotterdammers aan boord. Deze drie mannen zijn Zater dag vertrokken terwijl de eigenaar met zijn schuit ter afdoening van zaken ach terbleef. Hij besloot Maandag, om de schuit maar aan den meest biedende te verkoopen. Zoo ging de omroeper Maan dagmorgen rond door onze gemeente ver meldende dat de inschrijvingsbiljetten in gediend moesten zijn 's middags om drie uur bjj den eigenaar. De schuit is toege wezen aan den hoogsten inschrijver dén heer Jasper de Kam uit Oostkapelle. Deze zal zeer waarschijnlijk wel tot sloopen ter plaatse overgaan. GROEDE. Vrijdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester M. Wagtho. Afwezig de heer W. van Ha- neghem. De V o o r z. deelde mee, dat de hr Van Haneghem ziek is en spreekt den wensch uit, dat een spoedige genezing mag volgen. Vervolgens deelde de V o o r z. dat hij bij de gelegenheid van de geboorte van Prinses Irene het Vorstelijk echtpaar een telegram met gelukwenschen namens de gemeente had gezonden en daarvoor een schriftelijk dankbetuiging heeft terug ontvangen. Tenslotte zeide spr. een cor respondentie te hebben gevoerd met de PZEM inzake niet-betaling van stroom- levering indien door overmacht geen stroom geleverd kan worden. Thans is verzocht hiervoor een clausule in de overeenkomst te voegen, doch hierop is nog geen ant woord ontvangen. Aan de heeren J. Hoste en F. J. Govaert werd gedeeltelijk ontheffing verleend van hun aanslag schoolgeld. Op een verzoek gedaan door de Gewes telijke Landstormcommissie om een bij drage te mogen ontvangen werd met alge- meene stemmen afwijzend beschikt. Vervolgens had de aanbieding plaats van de gemeente-begrooting 1940. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur 1940 werd met algemeene stem men goedgekeurd tot een bdrag van in komsten en uitgaven van 2340,57, met en post van onvoorzien van 664,57. Hierna had de voorloopige vaststelling plaats van de gemeente-rekening 1938, inkomsten: 57494,81, uitgaven 52060,88 wat de gewone dienst betreft. De kapitaal- dienst sluit met een batig saldo van 259. Bij de rondvraag wees de heer Brak- m a n op het steeds grooter worden van de Parochiput, de kanten brokkelen af en worden weggeloopen, misschien zou dit door beschoeiing kunnen worden voorkomen. Tevens wees spr. op den beuk tegenover den heer Pauw. Hij zeide, met iemand hierover te hebben gesproken, die hem de meededeeling deed, dat door des kundige voorlichting deze boom nog wel van den ondergang was te redden. De V o o r z. zeide, dat B en W. hun aandacht aan beide zaken zullen schenken. Vervolgens nam de V o o r z het woord en zeide, dat dit wel haast ze ker de laatste vergadering was met de zelfde samenstelling van den Raad en dat het in zijn ambtsjeriode nog niet was voorgekomn dat 4 leden hem ontvielen. Hij memoreerde vervolgens dat J. I. van Haneghem 8 jaren, de heer Brakman 9 jaren en de heeren J. de Vlieger en P Lombaerd beiden 29 jaren als lid van den Raad hun beste krachten hebben gegeven. Het was hem opgevallen, dat in al deze jaren de onderwerpen, waarover het dan ook ging, en al mochten deze dan ook niet altijd zoo direct in den smaak vallen, toch serieus behandeld werden en altijd het gemeentebelang bovenging. Allen heb ben bijgedragen de gemeentebelangen te dienen, een ieder naar zijn krachten. Spr. wenschte dan ook de scheidenden toe, dat het hun en hunne gezinsleden in de toekomst goed moge gaan. Vervolgens dankten de scheidende leden den voorzitter voor de hun toegesproken woorden en spraken daarbij de hoop uit, dat ook in de toekomst de belangen van de gemeente ten volle zullen worden ge diend. Gisteren hield bovengenoemde vereeni- ging haar zeventienden Nederlandschen Imkersdag in het Schuttershof te Middel burg. De groote zaal was geheel gevuld met leden en hun dames toen na het binnen brengen van het vaandel van den Bond te Hulst de voorz. L. R. J. Ridder van Rappard, sprak van de mooie landau- won waar deze imkerdag wordt gehouden, waardoor is voldaan aan den wensch van spreker om eens bijeen te komen in Zee land, teneinde kennis te maken met hen, die op de bres staan van de belangen der vereeniging, maar niet minder met het Zeeuwsche land. Spr. verheugde zich zeer, dat niet min der dan 450 personen aanwezig waren. Spr. heette allen eerst welkom, den bur gemeester van Middelburg, mr. dr. J. van Walré de Bordes en mr. P. Dieleman, lid van Ged. Staten en voorzitter van de Z.L.M. Deze organisatie is evenals de vereeni ging van Imkers is van confessioneelen invloed en is neutraal. Spr. heette verder welkom dr. ir. A. Min- derhoud, Rijksbijenteeltconsulent, die als oud-Zeeuw gaarne naar Zeeland kwam. Ook diens assistent, Ir. J. Mommes heette spr. van harte welkom. Deze zou het we tenschappelijke deel der vergadering be handelen. Ook richtte spr. zich tot dr. Win kel, die ook op Internationaal gebied zoo veel doet voor de bestrijding van bijenziek ten, waarvan men ook in Nederland niet vrij is gebleven. Zeer in het bijzonder stelde spr. de aan wezigheid op prijs van pastoor Haerens, voorzitter van den Vlaamschen Imkersbond, die door zijn aanwezigheid betuigt van de steeds toenemende versterking van den band tusschen Noord- en Zuid. Spr. deelde mede, dat ir. A. W. van der Plassche, inspecteur van den tuinbouw, bericht van verhindering zond. De bloei van de vereeniging is steeds stijgende. In het begin van deze maand, heeft spr. met 13 andere een internationaal congres van bijenteelt te Zürich mede gemaakt en kunnen verkrijgen dat in 1941 het volgende internationale congres in Nederland zal plaats hebben. Het spijt spr. dat men nu slechts een dag naar Zeeland kan ko men, maar hij denkt, dat het aanleiding zal zijn voor een uitgebreider bezoek. Spr. herinnert aan het rijmpje: „Zeeland is geen land. Ik houd het met de heikant". Spr. meent, dat het een heel slecht im ker jnoet geweest zijn, die dit neer schreef. Spr. zegt liever: „Zeeland is een heerlijk land. Ik ruil het niet van de heikant". Na deze met luid applaus bezegelde woor den, sprak de burgemeester van Middelburg een welkomstwoord. Spr. getuigde van zijn groote vreugde, dat men in zöo'n groote getale naar Mid delburg, naar Zeeland, is gekomen op zoo'n prachtigen dag. Imkers moeten wel heele goede burgers zijn, zij hebben voor zich zelf aan de bijen volken ruimschoots het voorbeeld voor sa menwerking. Wat voor invloed heeft dit op hen? Be staat er een bepaalde imkersmentaliteit? Wat kunnen zij een voorbeeld hebben aan de bijen, die samenwerken. Ieder heeft zijn eigen taak, maar ieder is een deel van het geheel. Allen gehoorzamen aan een stille stem. Hoe vaak zijn de menschen niet verge leken bij de bijen. Ook zij werken hard, maar niet altijd samen. Evenals de bij en moeten de menschen luisteren naar Gods stem, die hen niet tegen elkaar in, maar samen wil laten werken. Als men dit doen wil, dan kan da talleen door te luisteren naar de stem van God. Spr. eindigde met den wensch, dat de ze dag een impuls mag zijn voor de Zeeuwsche bijenteelt, en dat de dag in alle opzichten goed moge slagen. (Ap plaus). Het houden van bijen door fruittelers. Vervolgens hield ir. J. Mommers uit Wageningen, assistent-Rijksbijen'consulent een inleiding over „Het houden van Bijen door fruittelers." Spr. meende niet nog eens het nut van de bijen voor de fruitkweekers fe behoe ven te bepleiten. Dit is z.i. langzamerhand wel algemeen bekend Spr. vestigde echter de aandacht er op, dat er in Nederland rond 132,000 bijenvol ken zijn en 47500 ha fruit. Men moet re kenen op een minimum van 5 volken per ha en volgens die rekening zijn er dan ongeveer 238,000 volken noodig en is er dus een tekort van 100,000 volken. De fruitkweeker zal zelf in dit tekort moeten voorzien. Vroeger is reeds bij herhaling aange drongen op bijen houden door fruitkwee kers, doch dit is echter steeds mislukt en wel door de moeilijke techniek. In een korf is het zwermen zeer moeilijk te re gelen. In de meest gebruikte kast nml. de Simplexkast kunnen zooveel methoden worden toegepast dat geen enkele goed gebruikt wordt. Bovendien zijn de bijeft hierin vaak zeer lastig. Daarom heeft dr. ir. A. Minderhoud, de Rijksbijenteeltcon sulent een speciale kast geconstrueerd, die aan déze bezwaren tegemoet komt. De behandeling hier in als volgt. Men maakt, als zwermplannen optreden een kunstzwerm. Nazwermen kunnen zeer eenvoudig worden verhinderd. Meri komt dan van 1 op 2 kasten. In het najaar wor den deze opgevoerd en in het voorjaar vereenigt men beide volker weer. Men heeft dan sterke volken voor het fruit. Een moeilijkheid is nog dat som mige fruitstreken zeer weinig drachtplan- ten hebben. Hieraan is door de moderne fruitkweekers mooi tegemoet te komen door groenbemesting toe te passen, die tevens als bijenweide dienst kan doen. Ofschoon de proeven hiermee nog pas in het beginstadium zijn, zou spr. aan willen raden proeven te nemen met boterzaad, mits niet te vroeg gezaaid wordt. Verder is wel geschikt serradella en ook Zweed- sche bastaard klaver zal wel voldoen, ter wijl spr. voor de zandstreken ook dacht aan boekweit. De inleiding van ir. Mommers werd met groote aandacht gevolgd, en gaf aan leiding tot enkele vragen. De Voorz deelde mede, dat de rede geheel zal worden afgedrukt in net Maandblad, en er dan gelegenheid zal zijn voor 't maken van op- en aanmerkingen. Pastoor Haerens heeft hierop een groet gebracht van de 600 Vlaamsche im kers in sappig Vlaamsch en daarbij ge wezen op het groote belang der verbroe dering tusschen Nederland en Vlaanderen wat ook blijkt uit bezoeken wederkeerig op de imkersbijeenkomsten. Spr. had daarbij gelegenheid te wijzen op den juist gehouden Yserdag waarop die verbroede ring ook naar voren is gebracht. De Voorz. bracht den inleider dank. Daarna sloot hij de ochtendbijeenkomst. Bezichtiging der stad' In zes groepen ging men nu onder lei ding van door Vreemdelingenverkeer be schikbare gestelde gidsen de stad in o.a. voor een bezoek aan de tentoonstelling van Zeeuwsche kleederdrachten. Koffiemaaltijd. Na de bezichtiging van de .tentoonstelling en de stad, kwamen de imkers terug in de groote Schuttershofzaal, waar intusschen lange tafels waren aangericht voor den kof fiemaaltijd. Vlug werden de kleine 500 personen be diend en toen men tot de vruchten was ge komen, gaf de voorzitter het woord aan mr. P. Di e 1 e m a n. Deze dankte in de eerste plaats vooral ook voor wat de voorzitter ten opzichte van de Z.L.M. had gezegd. Spr. wees er o.a. op, dat duizenden Nederlanders Zeeland nog maar alleen bij name kennen, terwijl daarentegen zoo tallooze vreemdelingen het heel goed kennen. De provincie bestaat uit onderscheiden eilanden en het vaste land van Zeeuwsch- Vlaanderen. Hoe groot het verschil ook in karakter en godsdienst, toch zijn allen één in den strijd tegen het water onder veelal gelijke oeconomische omstandigheden. Spr. denkt het geheel zich altijd als de „Ver- eenigde staten van Zeeland". De wapen spreuk doet de bevolking altijd spreken van „Lukt het vandaag niet, dan lukt het mor gen". Mede aan de hand van cijfers toonde spr. nader aan, hoe hier nog steeds de strijd tegen de zee moet worden aangebon den en hoe de indijking van polders hier sedert de 9e eeuw steeds is volgehouden, ook al verdwenen er steeds weer polders. Spr. wees er dan op hoe „vallen" dikwijls groote schade aan de zeeweringen en dijken toebrengen. De Zeeuwen zijn in wezen conservatief en het kostte dikwijls veel kracht om hen voor de oeverdediging van bazalt naar ge wapend beton te doen overgaan. Spr. schet ste dan de verschillende typen onder de Zeeuwen, die afstammen van Friezen, Franschen, Salzburgers, Spanjaarden, ter wijl de Zuid-Bevelandsche brunetten wijzen op afstamming van de Keltische bevolking. Er zijn ruim 100 gemeenten en de be volkingstoename is er kleiner dan in andere deelen van het land, maar er zijn schitte rende korenvelden en bloeiende landouwen. Zeeland levert een derde van de erwten in ons land en de helft van de stamboonen en kweekt de meest edele zaden. Ook de fruit teelt neemt steeds meer in omvang toe, en daarom wordt de bijenteelt voor Zeeland steeds van grooter beteekenis. Spr. wil niet stilstaan bij de oesterteelt, de zeevaart, de handel en de industrie, maar wel er op wij zen, dat de kleine provincie Zeeland van groote beteekenis is voor Nederland. Het heeft geen steden van eenigen omvang, be halve dan Middelburg, maar wel een groo te liefde voor land en vorst. Walcheren wordt genoemd de tuin van Zeeland, Zuid Beveland het paradijs. De Westkapelsche dijk is volgens een schrijver zijn volume in zilver waard. Ook kunst en wetenschappen zijn bloeiend in Zeeland. Spr. maakte dan in gedachten met de aan wezigen reeds den tocht, die volgens het programma zou worden gemaakt, en be sprak wat te Vere, Domburg, en Vlissingen hen zou worden getoond, om als slot nog eens duidelijk aan te toonen, de groote lief de voor het Huis van Oranje, die bij iederen Zeeuw leeft. De voorzitter heeft mr. Diele man, nadat de aanwezigen het reeds door luid applaus hadden gedaan, dank gebracht voor dit treffende bewijs van liefde voor Zeeland, waarvan de inleider zeker ook veel op de aanwezigen zal hebben overge bracht. En als dit hem in de korte spanne tijds niet geheel gelukt is, dan zegt spr. mr. Dieleman na „Lukt het vandaag niet, dan lukt het morgen". Hierna werd overgegaan tot de verloting van een zwermkist en een korf, die resp. ge wonnen werden door den heer C. v. d. Graaf te Alblasserdam en de afdeeling Hulst (Beijaard). Autotocht. Het was wat laat geworden en dit was oorzaak, dat de leiding van den autotocht meende te moeten bepalen dat men Vere rechts zou laten liggen en direct over den Noordweg naar Domburg zou rijden. Men moest nu volstaan met de groote kerk van Vere uit de verte aan te wijzen en de tochtgenooten konden niet genieten van de oude stad en van het mooie zicht op Noord-Beveland en Schouwen. Maar wel kregen zij later op den West- kapelschen dijk een kijkje op het water en dit later ook, toen te Vlissingen van „Bri- tania" tot het standbeeld van Michiel de Ruyter werd gewandeld. Op den Nieuwen dijk stonden de 13 bus sen weer te wachten. Te ruim 5 uur was men weer in het Schuttershof terug, waar nu de thee gereed stond. Hier heeft de voorzitter, mr. Ridder van Rappard, er op gewezen, dat de goed ge slaagde dag ten einde was, dat weer velen kennis hebben hernieuwd of gemaakt en dat men van elkaar gaat met de hoop op een weerzien op den volgenden imkersdag. Spr. brengt hartelijk dank aan allen, die hun tijd en moeite gaven voor de voorberei ding en dat onder algemeene instemming in de eerste plaats aan den heer Marinissen, die als secretaris zooveel werk er voor deed. Allen keeren nu weer naar hun woonplaat sen terug en zullen zeker nadenken over SCHAKEN. HET TORNOOI TE BOURNEMOUTH. Euwe wint in twaalf zetten van Abrahams. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de zevende ronde van het tornooi te Bour nemouth luiden: L a n d a uAitken CondeKoenig 10. ThomasFlohr 01. KleinMieses 1—0. Wallis—Kitto 1—0. E u w eAbrahams 10. In de partij tusschen Landau en Aitken werd de Lasker variant van het damegam biet toegepast. Na 34 zetten werd de partij afgebroken in gelijken stand. Later werd de partij dan ook remise. Koenig verdedigde zich tegen Conde da me-Indisch, maar moest na 32 zetten zijn koning omleggen. De partij ThomasFlohr werd een Siciliaan, welke na 36 zetten' werd afgebroken in een betere stelling voor Flohr. Na voortzetting der partij won Flohr. De partij tusschen Klein en Mieses werd eveneens afgebroken, na 34 zetten, in een betere stelling voor Klein. Het was een oud-Indische partij. Ook deze partij werd later hervat en door Klein gewonnen. Wallis won in 28 zetten van Kitto. Hier werd de Tarrasch verdediging van het da megambiet toegepast. En wat ten slotte te zeggen van Euwe, die in een dame-pionnenspel Abrahams noodzaakte na 12 zetten op te geven? Euwe en Flohr leiden met 6 pun ten. De strijd om de eerste plaats gaat nog uitsluitend tusschen Euwe, Flohr en Klein. Met veel belangstelling wacht men het resultaat van de partij tusschen Flohr en Klein, welke in de achtste ronde wordt ge speeld, af. De stand luidt: 1. en 2. dr. E u w e en Flohr, beiden 6 p.; 3. Klein 5% p.; 4. Conde 4 p.; 5., 6. en 7. Mieses, Aitken en koenig, allen 3% p.; 8. en 9. L a n d a u en Wallis 3 p.; 10. en 11. Thomas en Kitto, beiden 1% p.; 12. Abra hams 1 p. VOETBAL. DE PLAATS VAN DEN Z.V.B. IN DE FEDERATIE VAN ERKENDE VOETBALBONDEN. De K.N.V.B. heeft ter regeling van'het lagere voetbal in ons land contracten van erkenning gesloten met 20 plaatselijke en provinciale bonden. Deze bonden hebben zich vereenigd in een Federatie, genaamd de Federatie van Erkende Bonden in Ne derland. Ook de Zeeuwsche Voetbal Bond maakt daarvan deel uit. De Z.V.B. heeft voor de Zaterdag 26 Augustus a.s. te 's-Gra- venhage te houden jaarvergadering dier or ganisatie als afgevaardigde aangewezen de heer ir. J. Ph. van Daïsum. Om een indruk te geven van de plaats, welke de Zeeuwsche Voetbal Bond tusschen deze erkende bonden inneemt, laten we hieronder een staatje met verschillende ver gelijkende cijfers volgen: SH <u a a a> 'O Aangesl. bonden JÜ QJ w T3 4! a «s IS sa a CS '3 S3 w C w Amsterdamsche 201 424 15268 420 Arnhemsche 38 122 2585 77 Brabantsche 119 268 7483 190 Dordrechtsche 59 109 3928 94 Drentsche 47 91 2578 95 Friesche 103 117 5411 159 Geldersche 98 224 7419 170 Goudsche 27 64 2304 53 Groninger 150 302 8670 254 Haagsche 175 620 13325 342 Haarlemsche 54 298 5405 130 Leidsche 36 109 2790 67 Limburgsche 53 92 3472 93 Noord-Centrale 35 76 2169 53 N.-Hollandsche 88 329 7397 166 Nijmeegsche 28 73 2002 51 Rotterdamsche 197 659 14812 289 Twentsche 43 118 3806 100 Utrechtsche 111 225 9605 176 Zeeuwsche 54 92 3279 61 Totaal 1716 4442 123648 3040 ZWEMMEN. TEUNA BURGGRAAFF VERBETERT HET NEDERLANDSCH RECORD 800 METER BORSTCRAWL. In de zweminrichting van Westzaan is de 16-jarige Teuna Burggraaff, lid van de Am- sterdamsche zwemvereeniging Inter Nos, er in geslaagd het Nederlandsch record op de 800 meter borstcrawl te verbeteren door dezen afstand af te leggen in 12 min. 28,2 sec. Het oude record stond op naam van mej. I. Meinders (Manggarai) met een tijd van 12 min. 47,9 sec., gevestigd op 30 Octo ber 1937 te Batavia. De Nederlandsche records op lange af standen liggen ver boven de wereldrecords, welke, naar men weet, allen op naam staan Van Ragnhild Hveger. Scherp stond het Nederlandsch record niet en ondanks het feit, dat Teuna Burg graaff enkele kapitale fouten tijdens haar racordpoging maakte, gingen er maar liefst meer dan 18 seconden van het record af. Mej. Burggraaff week herhaaldelijk van haar baan af, zoodat zij soms zig-zag door het water ging. Zij heeft door deze fout ve le meters te veel gezwommen, hetgeen in seconden uitgedrukt nog een respectabel aantal zou kunnen zijn. ATHLETIEK. NIEUW WERELDRECORD 4 x 1500 METER ESTAFETTE. Het wereldrecord over 4 x 1500 meter estafette werd gisteren te Boedapest door een Hongaarsche ploeg verbeterd, welke een tijd maakte van 15 min. 55,4 sec., ter wijl het oude wereldrecord op naam stond van de nationale Engelsche ploeg met 15 min. 55.6 sec. hetgeen zij gezien hebben en ook over het geen zij helaas niet gezien hebben, name lijk Vere. Per bus of trein verlieten alle gasten Walcheren weer. Het was een drukke dag geweest. NIEUW WERELDRECORD 4 x 800 METER ESTAFETTE. De Amerikaansche estafetteploeg, welke Zaterdagmiddag in het kader der interna tionale athletiekwedstrijden te Parijs, op de 4 x 800 meter uitkwam, verbeterde het we reldrecord door dezen aftsand af te leggen in 7 min. 35.2 sec. de ploeg bestond uit Schwarzkopf, Cochran, Rideout en Beet ham. Het oude wereldrecord stond op naam van Amerika met 7 min. 35.8 sec. AUTOMOBILISME. LUIK—ROME—LUIK. Een officieele uitslag van den automobiel- wedstrijd LuikRomeLuik-rit was gister avond niet te verkrijgen, doch volgens offi cieuze gegevens moet de uitslag als volgt zijn: 1. en 2. Travenster-Breyre (België) met Bugatti 7 strafmin., evenals Trevoux- Lesurques (Fr.) met Hotchkiss. 3. Von Guil- leaume-Kramer (Duitschland) met Adler 9 strafmin. De Nederlandsche equipe Gatso- nides-Beels met Mercury staat veertiende geklasseerd met 32 strafmin. De tweede Ne derlandsche equipe, bestaande uit E. en Ch. van Kempen, met Lancia Aprillia 18e met 63 strafmin. De derde Nederlandsche equipe, bestaan de uit de heeren P. J. Fisette en J. A. Ha- zelhoff met Ford, heeft te Rome den strijd gestaakt. Omtrent het team Polak-Van Hal met Citroen was te Luik niets bekend, doch zeker is, dat zij op den terugweg reeds een aanzienlijk aantal strafminuten hadden op- geloopen. RADIO-PROGRAMMA. WOENSDAG 23 AUGUSTUS. HILVERSUM I. 1875 en 414,4 M. VARA-Uitz. 10.00—10.20 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.). 9.30 Causerie. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de continubedrijven. 12.00 Gram. 12.15 Ber. 12.17 VARA-ork. 1.00 Gram. 1.15—1.45 en 2,00 Esmeralda. 2,20 Gram. 2,30 Orgel spel en gram. 3.30 Gram. 4.00 Voor de kin deren. 4.30 Gram. 5.30 VARA-ork. 6.28 Ber. 6.30 Gram. 6.356.55 Lezing voor den klei nen boer. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Felici taties. 7.10 Zang en piano. 7.30 Cursus. 8.00 Herh. S.O.S.-ber. 8.03 Ber. ANP, VARA-Va- ria. 8.17 VARA-Zomerprijsvr. 8.20 Gram. 8.30 Noviteiten-ork. VARA-mount-Girls en solisten (opn.). 9.00 Reportage. 9.30 Souve- nir-ork. en solist (opn.). 10.00 Ber. ANP. 10.10 Gram. 11.00 Orgelspel. 11.30—12.00 Es meralda. HILVERSUM H. 301,5 M. NCRV-Uitz. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gram. (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Zang met pi- anobeg. en gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 All Round Sextet en gram. 2.00 Gram. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars, 3.00 Cello met pianobeg. en gram. 3.45 Gram. 4.00 Orgelconc. 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gram. (Ca. 6.30 Ber.). 6.30 Taalles en causerie. 7.00 Ber. 7.15 Land- en tuinbouwhalfuurtje. 7.45 7.55 Gram. 8.00 Ber. ANP, herh. SOS-ber. 8.15 Gram. 8.25 Causerie. 9.00 Carillonconc. 10.00 Ber. ANP, actueel halfuur. 10.30 Gram. 11.00 Pianovoordr. en gram. 11.35 Gram. Ca. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH, 1500 m. 11.25 Gram. 11.50 Zang en piano. 12.35 Harry Engleman's kwintet en solist. 1.05 Uit Beromiinster: Omroep-vocaal kwartet en Inf. school-ork. I.40 BBC-Northern Ireland-ork. 2.35 Vroo- lijke voordr. 2.50 Gram. 3.15 Reportage. 3.35 Orgelspel. 4.05 Gram. 4.20 Vesper. 5.05 Tus- schenspel. 5.20 Lew Stone en zijn Band. 6.00 Gram. 6.20 Ber. 6.50 Sportpraatje. 7.10 Zang. 7.30 Dave Frost en zijn Band m.m.v. solisten. 8.00 Wetenschappelijk overz. 8.20 Variété-progr. 9.20 Ber. 9.50 Declamatie. 10.05 Militair ork. 10.50 Norman Newman en zijn Band. 11.50 Gram. 12.1512.20 Ber. RADIO-PARIS, 1648 m. 9.00 en 9.30 Gram. II.20 Locatelli-ork. 12.30 Zang. 1.05 en 2.35 Gram. 3.35 Weensche liederen. 3.50 Zang. 4.05 en 4.50 Gram. 6.35 Pianovoordr. 7.00 Gram. 7.50 Vioolvoordr. 8.05 Gram. 8.50 Gevar. progr. 10.2012.20 Tomasi-ork. en solisten. KEULEN, 456 m. 6.508.20 Hermann Hagestedt's ork. 8.509.50 Gram. 12.20 Rheinische Boerenkapel. 1.35 Omroepklein- ork., solisten en pianoduo. 2.303.20 Pop. conc. 4.20 Omroepkleinork. en soliste. 6.45 Mannenkoor Wuppertal-Vohwinkel. 8.35 Gram. 9.20 Klein-ork. 11.0012.20 Juan Llossas' ork. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Omroepork. 1.50—2.20 Gram. 5.20 Pianoduetten. 5.55, 6.20, 7.20 en 7.45 Gram. 8.20 Omroepork. 8.50 Radiotooneel. 9.50 Omroepork. 10.3011.20 Gram. 484 m: 12.20, 1.30—2.20, 5.20, 5.55, 6:35, 7.05 en 7.35 Gram. 8.20 Radio-ork. 8.35 Re portage. 9.05 „Le chat perdu", operette. 10.05 en 10.30—11.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 8.35 Vliegeniers-ork. 9.35 Progr. gewijd aan Salz burg. 10.20 Ber. 10.40 Karl Ristenpart's Ka- merork. 11.05 Ber. 11.2012.20 Juan Llos sas' okest. MIDDELBURG. Dl 22 Aug Iederen Woensdagavond in de maand Augs. en tot half September Stadhuisbe lichting. Markt. WO 23 Aug. Conc. Middelb. Muz. korps uitg. buurtcommissie-Markt, 20,30 h. GOES Dl 22 Aug. Kermis. Dl 22 Aug. Gezelschap Willy Derby, Heintje Davids en The Cavellis, Prins van Oranje, 20.00 h. WO 23 Aug BIOSCOPEN. CITY, Middelburg VR 18—DO 24 Aug.: „In veilige haven" (Eight Bells) en „Op het goede spoor" (The Man trailer), 20.00 h. ELECTRO, Middelburg VR 18-DO 24 Aug.: „De dans des doods" en „De bruide gom in angst", 20.00 h. GRAND THEATER, Goes Dl 22 Aug.: „De Wildzang" en „De vermiste gast", 20.00 h. Electr. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg.,

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6