Instantine BINNENLAND ZEELAND. KERK EN SCHOOL. Neem Het stelt nooit teleur. 't is van Raad van Arnemuiden. MIDDELBURG. VLISSINGEN. i- BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER MAANDAG. Raad van Baarland. ZUIDBEVELAND. T0LEH. 't Blijft warm Denk aan Boldoot DUITSCHLAND. TWEE PROPAGANDA-COMPAGNIES GEVORMD. LEGER EN VLOOT. (Ingez. Med.) HET „WERKBOEKJE" EN DE VERKEERSVEILIGHEID. De K.N.A.C. heeft zich tot den minister van waterstaat gewend met het verzoek het zgn. „werkboekje", dat ingevolge de rij- tjjdenwet door het meerendeel der beroeps chauffeurs en daarnevens nog door een groot aantal anderen geregeld moet worden bijgehouden, wanneer door hen wordt ge werkt, resp. gereden, dienstbaar te maken aan de bevordering van de verkeersveilig heid door op de thans onbedrukte binnen zijden van het kaft de voornaamste ver keersregels in eenvoudige bewoordingen te doen afdrukken, vergezeld van enkele ver duidelijkende teekeningen. De K.N.A.C. heeft zich bereid verklaard tekst en tee keningen te verzorgen en tevens desge- wenscht de aan een en ander verbonden ex tra kosten voor hare rekening te nemen. WACHTMEESTER BIJ DE VELDARTILLERIE VERDWIJNT OP ZONDERLINGE WIJZE. Door het bezorgen van een pakje aan de Wilhelmina-kazerne te Bergen op Zoom, bevattende een militair uniform, is de de sertie van een der daar in garnizoen gele gerde militairen aan het licht gekomen. Uit het hierna volgend onderzoek is het volgende bekend geworden. Een der wacht- meester-capitulanten, de menage-meester P. C. C., afkomstig uit G o e s en gelegerd in de Wilhelmina-kazerne van het 7e regi ment veldartillerie te Bergen op Zoom is Vrijdagmiddag uit zijn garnizoen vertrok ken. Omstreeks vier uur heeft hij aan het station aan een bestuurder van een taxi van een Bergen op Zoomsche onderneming gevraagd hem naar Roosendaal te rijden nam naast den bestuurder voor in den atitö piaats en men reéd naar deze plaats. Even buiten Wouw zei hij, dat hij van ge dachten was veranderd en de chauffeur jnoest hem maar door naar Rotterdam rij den, Hij wilde zich echter even verkleeden, wat het was Zoó warm en hiervoor is hij achter in den auto gegaan. Na deze kleeding verandering zat hij in een luchtig vacantie pakje met kort broek je, blouse en met strandschoenen naast den bestuurder. Het uitgetrokken militair-uni form liet hij achter in den wagen liggen en dat moest de chauffeur nadien maar aan de kazerne te Bergen op Zoom terug bezor gen, aldus het Maandagochtenblad. In de Maasstad aangekomen werd het opgegeven adres bereikt en rekende de ex-militair met den bestuurder af met de boodschap toch vooral het uniform af te geven. De bestuurder heeft zich van deze opge dragen taak gekweten. In de kazerne waar_ dit pakje in den avond werd bezorgd gaf het reden tot na denken en werden de hoogere autoriteiten van een en ander in kennis gesteld. Deze stelden zich in verbinding met de Konink lijke marechaussee en de militaire politie. Via de taxi-onderneming leidde het onder zoek naar Rotterdam, doch op het opgege ven adres kwam men niets naders te we ten. Ook een officier die naar de Maasstad is gegaan heeft den vermiste niet kunnen vinden. Onder dé militairen waarmee de wacht- meestfi'-ëapitulant dagelijks omgang had, b.êeft dit geval groote verwondering opge wekt. C. is sinds eenige jaren onder de wa penen en had het volste vertrouwen van zijn meerderen en gelijken. Dit bewees wel het feit, dat hij eenige maanden geleden als menage-meester werd aangesteld. Zijn werk verrichtte hij steeds tot tevreden heid. C. Waê een kalme man waarop niets viel te Zeggen. Hij had dezer dagen van de administratie geld ontvangen, een bedrag van eenige honderden guldens, om de in- koopen van de mennage der onderofficieren te betalen, doch dit is, zoover bekend, niet geschied. Omtrent zijn motieven en plannen tast men geheel in het duister. Wel moet hij eenigen tijd geleden tegen een sergeant kok zich hebben uitgelaten, dat hij graag naar Spanje wilde gaan, doch hieraan werd toen geen aandacht geschonken. Men vermoedt nu echter dat hij dit voor nemen heeft uitgevoerd en met een boot is vertrokken. Tot op het oogenbiik ontbreekt elk spoor van den militair. BOERDERIJ INGESTORT. Gisteravond is de boerderij, bewoond door den landbouwer H. v. d. Boom te Vor- stenbosch, gemeente Nistlerode, plotseling ingestort, meldt de N.R.C.. De landbouwer had met zijn zoon werk zaamheden verricht in het achterhuis en omstreeks half 7 verlieten beiden de boer derij om zich naar het erf te begeven, waar een wagen geladen moest worden. Juist op het moment, dat de zoon buiten was en de vader zich nog in de deuropening bevond, weerklonk een heftig gekraak, gevolgd door het donderende geraas van vallend puin. Het bleek, dat de boerderij was inge stort. V. d. Boom sr. werd door neervallend puin en dakpannen aan het hoofd getrof fen en niet ernstig gewond. Hij slaagde er in tijdig weg te komen. In verband met de warmte bevonden de andere huisgenooten zich buiten de boerderij, zoodat het ongeluk nog goed is afgeloopen. De materieele scha de is vrij groot. De instorting is waarschijnlijk veroor zaakt doordat het achterhuis te vol gela den was met den nieuwen oogst. 125-JARIG BESTAAN KONINKLIJKE MARECHAUSSEE. Naar wij vernemen heeft zich, ter her denking van het 125-jarig bestaan van het wapen der koninklijke marechaussee op 26 October, een landelijk comité gevormd. Eereleden van dit comité zijn A. Q. H. Dijxhoorn, minister van defensie en prof. mr. P. S. Gerbrandy, minister van justitie. Tot de leden van het comité behoort o.m. de heer C. A. van Woelderen, burgemeester; van Vlissingen, vertegenwoordiger van de provincie Zeeland. LIJK AANGESPOELD. Het lijk van den Rotterdammer J. P. O., die op 18 Augustus bij het zwemmen in zee is verdronken, is gistermiddag aan het Noorderstrand te Scheveningen aange spoeld. ARNEMUIDEN. Maandag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burge meester H. G. Horninge voltallig. De voorzitter deelde mede dat hij met mr. Dieleman, lid van Gedep. Staten en mr. Meerkamp van Embden, rijksarchivaris, 'n bespreking heeft gehad inzake een veilige bergplaats voor het oud archief en de ver schillende schilderijen en kunstschatten die het eigendom der gemeente zijn. Deze hee- ren stelden voor eei\ bergplaats in den tuin achter het gemeentehuis te bouwen en niet zooals de Raad heeft vastgesteld onder het gemeentehuis. Dit voorloopige plan is door hem in handen van den gemeente-bouw meester gesteld. Door de heeren L. Puijpe en J. Janse is de rekening 1938 nagezien en in orde be vonden waarna vervolgens deze rekening door den Raad voorloopig vastgesteld werd; gewone dienst: ontvangsten 122.861,30, uitgaven 188.234.20, batig saldo 4.618.10; Kapitaaldienstontvangsten 15,419,85, uit gaven 15.035,86 batig saldo 383,99. De rekening der Yereeniging voor Bijzon der Lager Onderwijs op Gereformeerden Grondslag over 1937 is eveneens door ge noemde commissie onderzocht en in orde bevonden. De uitkeering over dit jaar be draagt in verband met de kosten per leer ling der Openbare Lagere school 6.40 per leerling. Over 1938 hebben de kosten per leerling op de Openbare Lagere school 9.20 bedra gen, op welk bedrag de Bijzondere school over dit jaar eveneens recht heeft. In verband met de geboorte van H. K. H. Prinses Irene werd voor elke leerling der verschillende scholen een bedrag van 0.25 toegestaan. Op den jaardag van H. M. de Koningin zal hiervan een kinderfeest worden gegeven. Tot leden van het Streekplan Walcheren werden burgemeester H. G. Horninge en wethouder B. Franse herbenoemd. De v o o r z. zeide vervolgens dat het de laatste vergadering van dezen Raad was en de verkiezing een aanmerkelijke verschui ving in den Raad had gebracht, zoodat 4 leden met September niet zullen terugkee- ren. Spreker bracht de scheidende heeren hartelijk dank voor hetgeen ze in het be lang van deze gemeente gedaan hebben en hoopte, dat ze ook nog steeds met belang stelling de handelingen van den nieuwen Raad zullen volgen en hij vroeg van hun zoonoodig ook dan nog hun voorlichting. Hij wengehte hen verder het beste voor hun persoonlijk en gezinsleven. De heer L. P u ij p e dankte den voorzit ter mede namens de andere niet terugkee- rende leden (J. Janse, J. Polderdijk en W. van Belzen) voor de vriendelijke woorden. De heer B, F r a n s e zeide dat de schei dende raadsleden zeker met genoegen kun nen terugdenken aan het vele belangrijke werk, dat in deze zittingsperiode is tot stand gekomen. Voor zoover enkele nog als commissieleden van onderhavige werkob- jecten werkzaam zijn, deed hij een beroep op hen voor verdere vruchtbare samenwer king. De heer L. P u ij p e zeide, dat hij zijn werk als zoodanig beëindigd ziet daar er in den nieuwen Raad ook krachten aanwezig zijn die hem kunnen vervangen, voor de heeren J. Janse en J. Polderdijk die zelf be langhebbende zijn bij de verharding van den Kraaienholschen weg is dit wel anders. KONINGINNEDAG. De herdenking van den 59sten verjaar dag van H. M. de Koningin zal volgende week Donderdag zich, als gewoonlijk, be palen tot den avond. Van half negen tot half tien geeft het Middelburgsch" Muziekkorps een concert op de Markt, waarna tot 10 uur de pad vinders zich op den Choertoren van het stadhuis zullen laten hooren. Hierop volgt dan een fakkeloptocht met het Middelburgsch Muziekkorps en bij terugkomst op de Markt een Russische taptoe van muziekkorps en padvinders. Laatste Stadhuisbelichting met muziek. Niettegenstaande het Midelburgsch Mu- ziekorps met 31 Augustus het aantal open bare avonduitvoeringen, die het met het oog op de toegedachte subsidie heeft te geven, zal nebben afgewerkt, heeft het bestuur maatregelen getroffen, dat het korps op Woensdag 13 September bij de laatste Stadhuisbelichting, nog belangloos een concert zal kunnen geven op de Markt. HET CONCERT VAN MORGENAVOND. Het programma, dat morgenavond tijdens de Stadhuisbelichting door het Middel burgsch Muziekkorps wordt gegeven, bevat o.a. de bekende Strauss-wals „Rosen aus den Süden" en een Fantasie over motieven van de opera „Mignon". DE TENTOONSTELLING VAN ZEEUWSCHE KLEEDERDRACHTEN. Behalve de deelnemers aan den Imkersdag, hebben gisteren wederom een 100-tal beta- lenden een bezoek gebracht aan de ten toonstelling van Zeeuwsche Kleederdrach ten. Donderdag zullen wederom verschillende werkzaamheden plaats hebben, waarbij wij denken aan de borduurende Zuid-Beveland- sche schoonen. Temperatuur badwater. De temperatuur van het water in het kanaal door Walcheren was heden 72 gra den. AL TE OPVOEDKUNDIG. Gistermiddag was een 8-jarige jongen nabij een bouwwerk aan het spelen op een wijze zooals jongens wel meer plegen te doen, en dat niet altijd de goedkeuring van ouderen kan wegdragen. Een 30-jarige grondwerker uit Koudekerke maakte zich over de gedragingen van het knaapje zoo boos, dat hij het ventje beetpakte en met zijn hoofd naar beneden tot aan zijn schou ders in een ton met vuil water duwde. Deze ton was half in den grond gegraven en diende om spaden en dergelijke voorwerpen af te spoelen. Het knaapje was des avonds en nachts door een en ander danig over stuur en hij voelde zich ook ziek. De ouders hebben den commissaris van politie toen van het gebeurde in kennis gesteld. De commissaris, die het laakbare optreden van den grondwerker ten zeerste afkeurde, heeft tegen hem proces-verbaal opgemaakt wegens mishandeling. ARABIER OP TRANSPORT GESTELD. De Rotterdamsche politie heeft gisteren avond ter beschikking van den commissaris van politie gesteld een Arabier, die van de Nederlandsche regeering ons land moest verlaten. Hem was deswege een reisbiljet naar Aden verstrekt. Gisteravond heeft een inspecteur van politie per loodsboot dezen Arabier gebracht aan boord van het s.s. „Rosenfels", dat op weg was van Antwer pen naar Aden en op de reede van Vlissin gen op zijn passagier wachtte. Amsterdam 1936-3% 95% Zeeuws. Hyp. B-3% 93%93% Cities Service Cy. P. 1958 53%—54% A Amsterd'. Bank 130128 A Ned. Gist- en Spiritusf. 396399 A De Schelde N.B. 40% C Am. Smelt en Ref. 32%— 31% A Houth. Alberts 81 C Chesapeake en Ohio 24%—23% C Pref. Kansas City South. 12%12 C Union Pao. Kr. 7270% Ned. 38 1000-3 93—92% O. Indië 37 1000-3 91%—91% Engeland 1960-90 4 74%—72% A Koloniale Bnk. 159%154 A N.I. Hbk. 600 106—103 C Ned. H.M. 1000 99%—97%-96% A v.. Berkels Pat. 45%45 C Calvé-Delft 76%—76% A Lver-Bros en Unilever 124%122-23% A Philips Gem. B. afg. 189%184-85 C Am. Car en Foundry 15%14-% C Anaconda Cop. 18%—17%-18% C Bethlehem St. 41%—29%-40 C Int. Nickel Cy. 35%—34%-% C Kennec Copper 2524-% C Rep. Steel 11%10%-11 C U. States St. C. 33%32%-% C North Am. Cy. 17—16% A Kon. Petr. Mpij. 284%—280-% C Contin. Oil Cy. 15%—15% C Phillips Petr. Comp. 2423% C Shell Union O.C.'7%7%-7% C Tide Water Ass. OiOl 7%—7%-7% A Ned. Seheepv. U. 107—104% A H.V. Amsterdam 379378%-79 A Java Cult. Mij. 187 A N.I. Suiker U. 209—203 A Deli Batavia 115111 C Deli Mij. 1000 182%—178-77 Schepen - Amerika - Suiker - Rubber - Industrie (Weêêt* Konlnkl. Marlet Obl.Markt Philips Tabak gedeponeeraLjg. A Senembah 139%137% C Baltimore en Ohio 3%3% C Southern Pac. Cy. 12%12-% A Southern Rlw. 9%9-8% A Amst. Rubb. C. 182179%-80% A Deli-Bat. Rubb. 126%122%-24% A Hessa Rubber 9187% A Serbadjadi S.R. 8681%-80 WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.73% 8.72% Berlijn 74.80 74.75 Parijs 4.94% 4.93% Brussel 31.60 31.60 New-York 1,86% 1,8 daar niet visschen als in Zeeland en willen ze daar leeren. dit BAARLAND. Maandagvoormiddag ver gaderde de Raad voltallig, Voorzitter bur gemeester Vogelaar. Allereerst gaf de burgemees ter in een korte rede uiting aan zijn vreugde over de geboorte van Prinses Irene. Een telegram van gelukwensch is namens den Raad verzonden, waarop reeds een dankbetuiging binnenkwam. Een wijziging der begrooting '39 werd door Ged. Staten goedgekeurd. Aan Jac. Huissen werd op zijn verzoek vergunnig verleend met zijn traetor, waar achter een dorschmachine en een stroo pers, over de gemeentewegen te rijden De rekening van het B. A. werd goed gekeurd in ontvang 2827,15%, uitgaaf 2751,74%, batig saldo 75,41 met de stem van weth. De Vriend tegen deze wenschte een gespecificeerde opgave van de door den voorzitter verrichte bui tengewone werkzaamheden. De heer De Winter deelde mede, ook namens den heer De Mol dat de gemeenterekening 1938 door hen is nagezien en in orde bevonden, de in komsten waren 27477,76, de uitgaven 26407,40, batig slot 1070,36. Kapitaaldienst: ontvang eh uitgaaf 3000. Aan mej. Mol werd eervol ontslag ver leend als onderwijzeres in de nuttige hand werken aan de o.l. school ingaande 1 Juli 1939. Benoemd tot onderwijzeres in de nut tige handwerken aan de o.l. school, werd mej. Kuipers te Goes met algemeene stem men. Deze is aan de school verbonden als kweekelinge met acte. B. en W werden door den Raad ge machtigd het personeel van den DOMBURG. Door den burgemeester is 'per circulaire aan alle inwoners éi' nog maals de aandacht op gevestigd dat vol gens de bepalingen van artikel 27 van het Vreemdelingenreglement en ieder, die aan een vreemdeling nachtverblijf verschaft, verplicht is daarvan aangifte te doen op de secretarie. Het was hem gebleken, dat tijdens dit seizoen daaraan niet altijd werd voldaan. Natuurlijk wordt onder vreemdeling niet verstaan elke badgast, maar alleen perso nen van vreemde nationaliteit. HANSWEERD Het motorschip „Janna Cornelia", geladen met papier van Duitschland naar Antwerpen neeft op de Oosterschelde een machinedefect gekre gen. Door de sleepboot „Annie" is het schip opgepikt en naar Antwerpen ge sleept. Het Duitsche motorschip „Alb" ge laden van Duitschland najar Antwerpen is gisteren in de Wemeldingsche Vlye om hoog gevaren. Later is het schip zonder hulp vlotgekomen, waarna het de reis heeft voortgezet. IERSEKE. Verleden week zijn van hier twee schippers vertrokken naar Wijck auf Föhr (Duitschland) teneinde daar werk zaamheden te verrichten in het mossel- bedrijf. Ten eerste is daar moeilijk volk te krijgen, maar bovendien kunnen ze Zaterdagavond herdacht de werk lieden vereeniging EMM haar 45-jarig ju bileum. De voorz,, de heer M. Scheele sprak een openingswoord, waarin hij de voornaamste gebeurtenissen van de ver eeniging herdacht. De secretaris, de heer D. van Boven bracht verslag uit over het afgeloopen boekjaar. De vereeniging telt op het oogenbiik 491 leden, een ach teruitgang bij verleden jaar vergeleken van 3. (Het hoogste aantal leden heeft bedragen 568). De vereeniging heeft in 1938-'39 2 aanvragen tot sanatorium-ver- pleging ontvangen en kunnen toestaan. Verder heeft ze veel gelden uitgekeerd aan zieken(leden) 2410. De ziekendagen moesten om reden van veel ziektegeval len ingekrompen worden van 66 op 54. Ten einde den financieelen toestand der ver eeniging gezond te houden werd de con tributie 1 cent per week verhoogd (nu 12 cent). WEMELDINGE. Gevonden een rijwiel- belastingmerk 1939-1940 en een beursje met inhoud. Inlichtingen verstrekt de ge meente-veldwachter. OUD-VOSSEMEER HOUDT GEEN ORANJEFEEST. OUD-VOSSEMEER. Door den gemeente lijken omroeper is bekend gemaakt, dat het Prinses Irenefeest, dat op 24 Augus tus a.s. zou worden gehouden, behoudens onvoorziene omstandigheden, geen door gang kan vinden. De oorzaak is gelegen in het feit, dat de herbergiers in de gemeen te de toezegging van hun financieele bijdra ge ten bedrage van zestig gulden, hebben ingetrokken. Deze bijdrage zou voor uitvoering van het feestprogram niet gemist kunnen wor den. De intrekking der toezegging had plaats, omdat slechts tot 12 uur des nachts verlof tot dansen is gegeven in de herber gen. (Dbl. v. N.-B. en Z.). WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Zwakke tot matige Z. tot Z.W. wind, gedeeltelijk bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk nog enkele regen- of on weersbuien, iets koeler. UKKEL: Lichte tot matige wind uit Z.W. richtingen, bewolkte hemel, onweer en regen, vrij warm tot warm. Wo. 23 Aug. Zon op: 5.56; onder 20.09. Licht op: 20,39. Maan op: 4,04; onder: 24.39, Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Augustus. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 22 7.32 19.50 1.42 13.52 Woensdag 23 8.36 21.06 2.35 14.57; Donderdag 24 10.01 22.33 3.46 16.19 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Augustus. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 22 9.15 21.28 2.43 15.03 Woensdag 23 10.12 22.38 3.34 16.04 Donderdag 24 11.32 24.01 4.45 17.23 I (Ingez. Med.$ beschermingsdienst en de brandweer te verzekeren tegen ongevallen en t.z.t. het nieuwe Raadhuis en de burgemeesterswo ning tegen brand Daarna sprak de burgemeester eien waardeerend afscheidswoord tot de beide raadsleden, die zich niet voor een herbenoeming hadden beschikbaar ge steld: mevr. StèkëteeHoogvliet en de heer De Rijk, waarvoor beiden hun dank betuigden, tevens gaarne op het verzoek van den burgemeester, hun volle mede werking toezeggend in de toekomst, waar dit noodig of gewenscht mocht zijn. Bij de rondvraag vroeg de heer D M o 1 de aandacht voor de havenbeschoei ing, die noodig geteerd moet worden, en de heer Traas voor de steenen steunbeeren In de dorpsvate, wélke her Lucht- stelling behoeven DS. J. J. HOMBURG. De strijd in het Verre Oosten. Zaterdag 26 Aug. a.s. viert ds. J. J. Hom burg te Goes, em. predikant der Ned. Herv. Gemeente aldaar, zijn 70sten ver jaardag. Jacobus Johannes Homburg werd 26 Augs. 1869 te Middelburg geboren. Hjj ontving zijn opleiding aan de gymna sia te Doetinchem en te Middelburg en studeerde te Utrecht theologie. In 1896 werd hij candidaat in Overijssel dm 23 Aug. van dat jaar het predikambt te aan vaarden te Biervliet, waar ds. G. W. A. de Veer van Middelburg hem beves tigde en aan welke gemeente hij zich ver bond, sprekende over Joh. 1 f43a. In 1902 vertrok ds. Homburg naar G r o e d e, waar hij intrede deed met Coll. 3 4m, om zich Nov. 1908 aan zijn laatste gemeente te verbinden waar zijn collega, ds. P,. J Steinz, hem bevestigde en waar hij in trede deed met Jes. 52 7. Deze gemeente diende hij tot aan zijn emeritaat op 14 April 1937. De jarige predikant heeft zich in zijn woonplaats en in Zeeland op allerlei ge bied bewogen. Hij is o. m. voorzitter van de Prov. Commissie van het Ned. Jonge lingsverbond. idem van de Zuid-Beve- landsche Padvinders, idem van het Drank- weercomité in zijn woonplaats, idem van de afd. Goes van het Ned.. Bijbelgenoot schap. idem van de Zondagsschool, waar van hij ook leider is: idem van de afd van de Nat. Chr. Geh. Onth Vereeniging, Ook is hij eere-voorzitter van de Chr. Jongemannenvereeniging te Goes, secun dus-lid van het classicaal bestuur van Goes, praetor van den ring Goes. Ook was hij voorzitter van de Prov. Commis sie Zeeland van het Ned. Bijbelgenoot schap en lid van het hoofdbestuur van de vereeniging voor Kerkherstel en pre sident van het classicaal bestuur van IJzendijke. Voorheen redigeerde hij de Zeeuwsch-Vlaamsche Kerkbode en thans is hij nog eindredacteur vaD de Nieuwe Zondagsbode, het Herv. Week blad voor de Zuidelijke provinciën. Van zijn hand zagen eenige geschriften het licht. Hij publiceerde ook enkele bijdra gen in het Conf. tijdschrift „Onder eigen Vaandel". DE TOESTAND TE TIENTSIN. De geheele stad Tientsin staat thans van vier tot tien voet diep onder water. Niet alleen de Chineesche wijk, maar ook de Britsche en Fransche concessies zijn over stroomd. Ook de Japansche concessie staat blank, met uitzondering van een deel der Yamaguchistraat, aan den rechteroever van de Peirivier. Gisteravond is brand uitgebroken op vier plaatsen in de Chineesche wijk, de Japan sche en de Fransche concessies. De vlam men weerspiegelden in het voortgolvende water. De branden in de Chineesche con cessie hebben tot vanmorgen toe gewoed. De Japansche controleposten zijn nog in functie, de contrólesoldaten houden het oog op het water en verleenen hulp. Men ver wacht, dat het water niet dan over drie maanden zal dalen, doch de Japansche au toriteiten hopen in samenwerking met de plaatselijke Chineesche autoriteiten in zes weken het water te kunnen wegwerken. Uit betrouwbare particuliere bron te Berlijn wordt gemeld, dat binnen het ka der van de militaire voorbereidingen in Duitschland, welke nu openlijk voortgezet worden; twee propaganda-compagnieën zijn gevormd, een voor het landleger en een voor het lucl\tleger. Deze compagnie ën bestaan uit journalisten, schrijvers en stenografen, die in geval van een conflict communique's moeten bpstellen en be- richten van het front, om het moreel der bevolking te steunen, Bij Kon. besluit is aan den reserve luitenant A. Minderhoud van het 8ste regi ment infanterie een eervol ontslag uit den- militairen dienst verleend. Aan de Landbouw Hoogeschool te Wageningen slaagde voor het examen land bouwkunde L.O. de heer M. Huige te Nieuwdorp. Bij Kon. besluit is wederom tijdelijk benoemd tot leerares aan de R.H.B.S. te Z i e r i k s e e mevrouw A. M. Baas-Kloet. KWADENDAMME. Tot hoofd der R.K. Parochiale meisjesschool alhier is benoemd mej. W. H. Schneiders te Oude-Niedorp. Pastoor Boos te Lewedorp is door den Bisschop van Haarlem benoemd tot pastoor te Voorschoten. -iL- A. i

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2