Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden. SPORT. RECHTSZAKEN. Toon van Domburg's badpaviljoen gehuldigd. Het jaarverslag over 1938. WAARDE KAMPIOEN ZATERDAG COMPETITIE Z.V.B. LEGER EN VLOOT. RADIO-PROGRAMMA. KRUININGEN ACEHDA. afdeelingen beschikbaar is gesteld. Door I beide afdeelingen werd met 15 schutters deelgenomen. Maximum aantal punten be droeg 3000. De burgerwacht behaalde 2889 punten, de afd. B.V L. 2843 punten. De wisselbeker werd voor de tweede maal gewonnen door de burgerwacht met 46 winstpunten. Wanneer de beker driemaal door de zelfde afdeeling is gewonnen blijft hij haar eigendom. DOMBURG. Te midden van zijn werk is ,,Toon" van het Badpaviljoen Zaterdag avond gehuldigd met zijn 25-jarig jubileum als kellner. Het was 10 uur toen wij er aankwamen. Te midden van de drukte op dezen altijd „de drukste avond in het seizoen" genoemde derden Zaterdag in Augustus, deed „Toon" zijn gewone werk. Rustig bedienend, zich tijd gunnend voor eenige notities hiélp hij met zijn makker „Willem" de vele bezoekers. Totdat op een gegeven moment het strijkje „Lang zal hij leven" speelde en de heer P. J. Elout op het podium verscheen. Maar „Toon" was toen niet te zien. Het publiek stroomde samen en de directeur riep: „Toon", die tenslotte aan kwam loopen en onder handgeklap het podium beklom. ,,,Waarde Toon" aldus sprak de heer P. J. Elout, directeur der Domburgsehe Zeebadinrichting. Vijf en twintig jaar ge leden heb je hier de eerste consumpties aan de "badgasten gebracht en vandaag heb je zoowel in de zaal als uit de vele telegrammen gemerkt, dat er wat bijzon ders gaande is. Het is gebleken dat er bij dit 25-jarig jubileum zeer veel waar deering tot uiting kwam. En daar is alle reden voor. In de afgeloopen 25 jaar ben ik steeds je directeur geweest. We zijn samen ouder geworden. Maar wat ik in je bewonder is, dat je steeds je goede ge heugen hebt kunnen behouden. Je bent de man die de menschen kent van alle badgasten die hier al eerder kwamen. Een „Ober" zooals we die kennen in den wer kelijken zin van het woord ben je niet Maar als zoodanig zou je hier ook nie passen. Je hebt echter vele goede eigen schappen waarop een „ober" trotsch zou kunnen zijn. Het bestuur der Sociëteit heeft dan ook alle gasten en oud-gasten voor zoover bekend aangeschreven in ver band met dit jubileum. Het resultaat van deze aanschrijving is, dat ik je kan over handigen deze doos. Een eenvoudige doos Echter gelijk het gaat in het leven om de innerlijke waarde, zoo gaat het ook bij deze eenvoudige doos om de innerlijke waarde. Je moogt even in deze doos een blik slaan en je zult dan zien dat het een ge voerde doos is. We hopen dat de voering van deze doos „met inhoudje bevallen zal. Namens het bestuur der sociëteit en honderden badgasten wil ik je deze doos overhandigen, wetende dat de inhoud je in het privé leven zeer welkom zal zijn.' Hierna werden bloemen binnen gedra gen voor „Toon" in het burgerlijke leven genaamd Anthony Provoost Pzn. Vervolgens sprak de heer G. van Oor schot Jr. uit Rotterdam, aangekondigd als een badgast met 27-jaar Domburgsehe er varing. Hij dankte het bestuur der sociëteit dat de badgasten in staat had gesteld hun „Toon" aldus te huldigen en prees Toon om zijn gelijkmatigheid van humeur en zijn voorkomendheid. Nimmer in die 25 jaar had hij hem in een slecht humeur aangetroffen. Op geestige wijze verhaalde deze spre ker verder eenige staaltjes van Toon's optreden als kellner maar ook sprak hij over de vertrouwelijke verhouding tus- schen de geregelde bezoekers en „Toon". In je particuliere leven, aldus spr. is het je niet altijd voor den wind gegaan. Je hebt de tegenslagen echter steeds moedig gedragen. Blijf dat ook doen indien deze weer komen mochten en denk in je la tere levensjaren steeds aan je vele vrien den van het Badpaviljoen. Het was ten slotte „Toon" zelf die sprak-en die zich in een dankwoord ont popte als een goed spreker. Hij had 25 jaar geleden niet "kunnen denken dat alles nu zoo zou loopen op dezen avond. In deze 25 jaar waren veel schaduwzijden (hij doelt aan eigen huis gezin), maar ook veel goeds was er. Met de gasten zijn vaste banden aangeknoopt Velen onder U' heb ik, aldus „Toon" als kinderen hier zien rondloopen, daarna als volwassenen en nu zijt ge hier met Uw gezin. Hartelijk dank aan allen,, in de eerste plaats aan den heer Elout voor het vele, hetwelk hij voor mij gedaan heeft, niet alleen nu, maar steeds ook in particuliere omstandigheden. Dank aan het bestuur en aan den spreker namens U badgasten. Ik dank U allen, die aan deze huldiging hebben bijgedragen.'® Een driewerf hoera voor Toon was het besluit. En daarna, ging de gehuldigde zich weer reppen, om de vele bezoekers te bedienen, hiermede beginnende aan zijn volgende 25 jaar. SOEBURG. De geboorte van Prinses I Irene, was voor de buurtvereeniging van de Vlissingsche straat aanleiding om een kinderfeestje te organTseeren, dat Zater dagmiddag in café De Zwaan werd gehou den. De kinderen werden aardig bezig ge houden en ruimschoots getracteerd Niet geringe belangstelling was er I Zondagmiddag tusschen 11,30 en 12,30 uur voor het concert van gewijde muziek, dat op het Oranjeplein gegeven werd door de Chr. Muziekvereeniging „Vlijt en Volhar- ding", dir. de heer J. van Soelen. VERE. Zaterdagmiddag brachten de on-| geveer dertig deelnemers aan de Academie voor Internationaal Recht, na de ontvangst ten stadhuize te Middelburg, een kort be zoek aan Vere, waar men in hotel De Campveersche Toren den koffiemaaltijd ge bruikte. Het verwonderde ons, dat het be-1 zoek zoo kort was en dat men bijvoorbeeld niet eens het Stadhuis, het voornaamste museum ter plaatse, een bezoek bracht. VERE. Gedurende een vischtijd van vijf I dagen tijdens de week van 1419 Augustus hebben 21 vaartuigen alhier 8661 kg con sumptiegarnalen aangevoerd. Aan het jaarverslag over 1938 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg ont- leenen wij het volgende: De uitvoering van de Vestigingswet Klein bedrijf 1937 werd in 1938 met krachtige hand voortgezet. In 1937 waren reeds voor het slagersbedrijf en voor het broodbakkers en broodverkoopersbedrijf zgn. spertijden in werking getreden. Voor deze bedrijven wer den resp. met ingang van 1 Februari en van 9 Juni de vestigingseischen vastgesteld. Gedurende 1938 kwamen nog niet vele aanvragen om vergunning bij de Kamer in. Voor het slagersbedrijf werden behandeld 6 gevallen, waarvan op 5 gunstig en op 1 ongunstig werd beschikt. Voor het brood bakkersbedrijf kwamen 5 aanvragen in, werden toegewezen, terwijl 3 gevallen eind 1938 nog in behandeling waren. Voor zeer vele bedrijven werden in den loop des jaars zgn. sperverboden in werking gesteld, die alle op het einde des jaars nog niet door vestigingseischen waren vervangen. Alhoe wel de kamer met de aanvragen in den spertijd geen rechtstreeksche bemoeiingen heeft, werden toch de werkzaamheden voor de uitvoering van de Vestigingswet steeds belangrijker, waar ook uit de gesperde be drijven belanghebbenden steeds meer onder- handsche inlichtingen vragen. Ook in 1938 bleef de contingenteering van den invoer van verschillende artikelen niet alleen gehandhaafd, doch vond zelfs nog uitbreiding. De wijziging der wet zal wel maken, dat vele contingenteeringen een blijvend ka rakter dragen. In 1938 w.erden in totaal af gegeven 614 waardevergunningen, tot een totaal bedrag van 129.890 en 413 vergun ningen naar de hoeveelheid. Aan consent- geld werd ontvangen 1186.30. In 1938 werd 7 maal advies uitgebracht als bedoeld in art. 62 Wetboek van Koop handel inzake de beëediging als makelaar. In drie gevallen werd een ongunstig ad vies uitgebracht, met welk advies de recht bank zich vereenigde. Bovendien wees de rechtbank nog éénmaal een verzoek af, waarop de kamer gunstig had geadviseerd. Verscheidene malen werd ook in 1938 we der gebruik gemaakt van de bemiddeling der Kamer om handelsadressen in het bui tenland te verkrijgen, terwijl ook herhaal delijk aan buitenlanders adressen van han delaren in een bepaalde branche werden verstrekt. Dit is mogelijk door het tot stand komen van een bedrijfsregister, als aanvul ling van de inschrijvingen in het Handels register. In 1938 werden 1619 certificaten van oor sprong, visa en andere verklaringen afge geven of handteekeningen gelegaliseerd, te gen 1443 in 1937. Het borgstellingsfoiids. Bij het Borgstellingsfonds voor de Zeeuw sche eilanden, dat door het initiatief der Kamer tot stand kwam, zijn van de 66 ge meenten, die in het gebied der Kamer zijn gelegen, nog slechts een 9-tal aangesloten te weten: Vlissingen, Middelburg, Goes, Zie- riksee, Soeburg, 's Heer Arendskerke, Ier- seke, 's Heerenhoek en Domburg, met to taal 73.317 inwoners, terwijl het gebied der Kamer 152.204 inwoners telt. Al is het der halve te betreuren, dat slechts een klein aantal gemeenten zijn aangesloten, het is toch verheugend, dat meer dan de helft van het inwonertal tot de aangeslotenen be hoort. In 1938 werd 5967,69 aan credieten verstrekt, terwijl per 31 December 1938 het werkelijk risico 7534,51 beliep. In 1938 kwamen 50 aanvragen in. Hiervan werden 20 toegestaan, 3 waren op het einde des jaars nog in behandeling, in 2 gevallen werd het bedrijf gesaneerd en 25 aanvragen wer den afgewezen. De achterstand op de af lossingen is gering en hoewel enkele posten eenige zorg geven, is er toch nog geen re den om te verwachten, dat deze achter stand niet zal worden ingehaald. Uit het geheele verloop heeft het Bestuur van het fonds wel den indruk gekregen, dat de cre- dietgevende taak van het fonds in een groote behoefte voorziet. Voor de saneering bestaat echter nog niet die belangstelling, welke men zou mogen verwachten. Handelsregister. Op 31 December 1937 bedroeg bij het Handelsregister het aantal ingeschreven za ken 2675, gedurende 1938 werden 124 nieu we ingeschreven en 150 opgeheven, zoodat het aantal ingeschreven zaken eind 1938 2649 bedroeg. Er hadden 484 wijzigingen plaats tegen 612 in 1937. De ingeschreven Coöperatieve vereenigingen zijn als volgt te splitsen: 37 credietcoöperaties, waarvan 35 boerenleenbanken en 2 volksbanken; 24 inkoop-, verkoop- en productiecoöperaties; 53 verbruikscoöperaties; 1 bouw- en wo ningcoöperatie; 3 verzekeringscoöperaties en 9 andere. Het aantal ingevolge de wet tot regeling van uitverkoopen en opruimingen in behan deling genomen aanvragen bedroeg 16 en wel voor opruimingen 6 en voor uitverkoo pen 10. Van deze aanvragen werden 2 voor een opruiming geweigerd en een aanvraag voor een uitverkoop ingetrokken. Van geen der beslissingen werd hooger beroep aan- geteekend. Ingevolge de wet op het het afbetalings- bedrijf werden 4 aanvragen voor eene ver gunning als kleinverkooper op afbetaling en 13 aanvragen als afbetalingscolporteur behandeld en allen toegestaan. Van de gelegenheid om inzage of afschrift te verkrijgen van het in het Handelsregis ter ingeschrevene werd ook in 1938 weder geregeld gebruik gemaakt. Er kwamen 2273 mondelinge en 272 schriftelijke aanvragen tegen 2167 en 358 in 1937. In 1922, het eer ste jaar van het bestaan van het handels register, waren de getallen 489 en 28, in 1923 1103 en 107. De arbeidsmarkt iets gunstiger. Evenals in 1937 was de plaatselijke ar beidsmarkt in 1938 niet ongunstig te noe men. Aan het einde van het jaar was zij zelfs bevredigend. Er werden in het gebied der kamer 13 faillissementen uitgesproken, tegen 29 in 1937, 36 in 1936, 24 in 1935, 37 in 1934, 29 in 1933, 39 in 1932, 18 in 1931, 37 in 1930 en 19 in 1929. VOETBAL Vlissingen verliest met 50. Vlissingen en Waarde, de kampioenen van Walcheren en Zuidbeveïand, hebben twee wedstrijden gespeeld om het kampioenschap van de Zaterdagcompetitie van den Z.V.B. Waarde heeft dit kampioenschap op fraaie en overtuigende wijze behaald. De thuis wedstrijd, een week geleden, leverde reeds een mooie zege, doch Zaterdagavond werd de uitwedstrijd met nog grooter cijfers ge wonnen. Met 50 moest Vlissingen in Waarde haar meerdere erkennen. Het elftal van Vlissingen bestaat hoofd zakelijk uit oudere spelers. Het kan niet gezegd worden, dat zij verstandig gespeeld hebben. Ten eerste ontbrak er de geestdrift welke tegen Waarde niet gemist kon wor den en bovendien stelde de voorhoede der Vlissingers wel heel erg teleur en was ook de middenlinie niet op dreef. De beide backs vormden nog het beste deel van het elftal, doch de keeper was heel zwak. Hij had ze ker eenige punten moeten voorkomen. Het elftal van Waarde is ons wel mee' gevallen. Zeker, er ontbreekt nog heel wat aan het spel, maar de grondslag is best te noemen, temeer daar enkele spelers heel goede krachten zijn. Een groote fout is ook bij dit elftal het plaatsen van den bal. Dat gaat veel te slordig. Maar wat de geestdrift betreft, dat is bij Waarde wel in orde. De jongens zijn tot het laatste toe hard blijven werken. Met een prettig aandoend enthou siasme wierpen zij zich telkens weer in den strijd. De achterhoede is ook hier het beste deel van het elftal. Het opstellen en het on derbreken van den aanval door de beide achterspelers was uitstekend. Alleen het wegwerken ging nog te veel in het wilde weg. De middenlinie speelde sterk verdedi gend. Alleen de spil waagde zich bij een aanval ook naar voren. Dit spel der mid- denlinie was in de gegeven omstandigheden zeker het beste. De voorhoede kon ons dit maal niet zoo bekoren. De beide vleugel spelers wel. Dit tweetal was snel, actief en gaf ook goede voorzetten. Het binnentrio echter speelde te langzaam en het hield het spel ook veel te kort. Voor rust wogen beide elftallen tegen el kaar op, waarbij Waarde voor doel gevaar lijker was. In de tweede helft zakte het elf tal van Vlissingen in. Toen Waarde het eerste punt gemaakt had, ging Boogert naar voren. Verbetering bracht dit niet in de voorhoede, maar wel ontstond er een ga ping in de Vlissingen-verdediging. Daar heeft Waarde handig van geprofiteerd. Een kwartier na rust maakte linksbuiten Wa terman het eerste punt (01). Zeven mi nuten later brengt midvoor Kloet, wan neer de keeper van Vlissingen blijft staan, den stand op 02. Na 25 min. spelen straft Kloet wederom een fout van de Vliss. achterhoede af met een punt (03). Kort daarop is het dezelfde speler die na een doorbraak er 04 van maakt. 10 min. voor het einde is het weer Kloet die met een schuiver den eindstand op 05 brengt. Het kampioenselftal van Waarde bestond uit de spelers: d.: A. Braam; a. M. Water man en A. v. Houte/i m.: G. Krjjnse, M. de Leeuw en J. Weberf v.: R. Kamerling, D. KANTONGERECHT MIDDELBURG. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: overtreding van de Motor- en Rijwielwet en/of het Motor- en Rijwielreglement en/of andere verkeersver- ordeningen J. V., Baarland, J. B., Kwadendamme, L. B„ Hoedekenskerke, J. P. H., Ovezande, ieder f 1 b.s. 1 d. h.; J. K„ Nieuw- en Sint- Joosland 2 b. s. 1 d. h.; C. v. D„ Vlissingen, M. V., A. P. beiden Middelburg, M. K., pCiS"- - ministratie: J. Huijning, J. F. Jongepier, A. Kooymans, A. J. Logtenberg, J. J. Maas, H. Pieterse, F. W. de Ridder en G. G. J. Sujj- derhoud. Westveer, P Waterman. Kloet,! J. Nagelkerke en M. R.C.S.—FLUKS 3—3. R.C.S. speelde gisteren te Soeburg een wedstrijd tegen den Westelijken 2e klasser Fluks uit Dordrecht. R.C.S. telde een in valler, terwijl tijdens den wedstrijd twee spelers vervangen moesten worden. De rust ging in met 2-1 voor de thuisclub. De eindstand was 3—3. De R.C.S.-spil Wanjon was de beste speler van het veld. Uitstekend spel gaf hij te zien. VLISSINGEN—OVERMAAS 4—3. Ook Vlissingen speelde gisteren een I vriendschappelijken thuiswedstrijd. De te genstander was de Westelijke 2e klasser Overmaas uit Rotterdam. De Vlissingers wonnen dezen wedstrijd met 43. SCHAKEN. HET TORNOOI TE BOURNEMOUTH. Euwe en Flohr leiden, I De uitslagen van de partijen, Zaterdag gespeeld in de zesde ronde van het tornooi te Bournemouth luiden: KoenigL a n d a u FlohrConde afgebroken. MiesesThomas 10. E u w eKlein afgebroken. Aitken—Wallis afgebroken. KittoAbrahams afgebroken. Afgebroken partijen tweede ronde: Mie-1 sesAbrahams 01. In een Catalaansche opening teekenden I Koenig en Landau na 51 zetten den vrede. In een dame-Indische partij stond Flohr bij het afbreken beter dan Conde. Mieses won in 35 zetten van Thomas in een Siciliaan-1 sche partij, welke Mieses zoo goed kent. Klein verdedigde zich Nimzo-Indisch te gen Euwe. Na 34 zetten werd de partij af gebroken in een stelling, waarin onze land- genoot beter staat. Zondag werden de hangpartijen gespeeld. I De uitslagen waren: vijfde ronde Thomas Klein WalisKoenig Zesde ronde FlohrConde 10. dr. E u w eKlein AitkenWalles KittoAbrahams 10. De stand luidt: 1. en 2. dr. E u w e en Flohr beiden 5 p.; 3. Klein 4% pnt.; 4. en 5. Mieses en Koenig, I ieder 3% p.; 6. en 7. Conde en Aitken bei den 3 p.; 8. L a n d a u 2% pnt. 9. Wallis 2 10. en 11. Thomas en Kitto, beiden 1% pnt.; 12. Abrahams 1 p. Tenslotte zij nog gemeld, dat van de 2371 ingeschreven zaken er in de voornaamste plaatsen zijn gevestigd: 501 te Middelburg, 334 te Vlissingen, 313 te Goes, 188 te Zie- riksee en 101 te Ierseke. Dan volgen direct Kruiningen met 69, Domburg en Krabben- dijke met 39, Kapelle, Koudekerke en Wis- sekerke met 38; Wemeldinge met 37; Heer Arendskerke met 33, Kolijnsplaat en Soeburg met 32. Alle overige gemeenten blijven onder de 30 en Serooskerke (Sch.) sluit de rij met slechts één inschrijving. Biggekerke allen 2 b. s. 2 d. h.; J. J. S., 's-Heer-Arendskerke 2.50 b. s. 2 d. h.; P. W„ Kruiningen 3 b. s. 3 d. h.; W. v. d.' E.] Goes, M. H. Kruiningen, A. R„ Koudekerke ieder 4 b. s. 2 d. h.; A. .B„ Middelburg 5 b. s. 5 d. h.; G. M„ Nisse 5 b. s. 1 w. tsch J. de P., Koudekerke na gedaan verzet be krachtiging van het verstekvonnis 7.50 b. s. 3 d. h.), A. I., Vlissingen 15 b. s. 10 d. h. StrooperijM. G. en N. K. beiden te Krui ningen: resp. 7 b. s. 4 d. h. en 4 b. s. 1 week tuchtschool. Straatschenderij: J. R„ Oudelande; M. S„ Ellewoutsdijk ieder 2 b. s. 1 week tuchtschool; J. de J„ Baarland 2 maal 2 b. s. 2 maal 1 d. h.; P. C. B. te Kolijns plaat: Vrijspraak; loopen over eens anders grond: C. F.; G. D. de V., A. den H„ K. L. de L. allen Seroos kerke: Berisping; A. J. de L„ Serooskerke: Teruggave aan zijn ouders zonder toepas sing van straf; L. de N„ Goes; A. v. d. B. Vlissingen ieder 1 b. s. 1 d. h.; Overtreding van een maatregel uitge vaardigd op grond van de Plantenziekte- wet: F. A., Ovezande 7.50 b. s. 3 d. h.; J. de W„ 's-Heerenhoek 10 b. s. 5 d. h.; C. D„ Vrouwenpolder: 5 b. s. 5 d. h.; J. B„ Wissenkerke 3 b. s. 1 d. h.; A. V., 's- Heer-Arendskerke: 7.50 b. s. 5 d. h.; J. M., Nisse: 15 b. s. 10 d. h.; G. M., Ovezande: 5 b. s. 3 d. h.; uitlokken van eene overtreding der Wet op de evenredige vrachtverdeeling: J. S„ Wemeldinge: Vrijspraak; Als geleider van een hondenkar die ge bruiken, anders dan met inachtneming van de voorschriften omtrent de bespanning enz. gesteld: C. R„ Zieriksee: 4 b. s. 4 d. h„ teruggave van het in beslag genomen tuig. Jagen zonder voorzien te zijn van een jachtacte: A. v. d. W., Domburg: 1 maand tuchtschool, voorwaardelijk, met een proef tijd van één jaar. Visschen op in uitsluitend gebruik gege ven plaats in de Oosterschelde zonder ver gunning: M. M., Ierseke 3 b. s. 3 d. h.; Th. K., Ierseke: teruggave aan zijn moeder zon der toepassing van straf; varen zonder de voorgeschreven verlich ting: C. H., Graauw 1 b. s. 1 d. h. ONTAARDE MOEDER. Voor de rechtbank te Assen stond Vrijdag terecht Lea G„ vrouw van S. M. C. te Eex- terveenschekanaal wegens ernstige mishan deling van haar 13-jarig dochtertje Sophia. Twee buren, J. Pot en zijn vrouw, hadden gezien, dat de vrouw haar dochtertje op 20 Juli had geschopt en geslagen. Het kind had een goed heenkomen gezocht bij de fam. Pot. Den volgenden dag kwam 't meisje weer bij hen en vertelde, dat zij geen eten had gekregen en dat zij liefst naar haar groot vader in Stadskanaal wilde. De vrouw van Pot had het kind een paar boterhammen gegeven en geld voor de bus naar Stads kanaal. Dezelfde avond was zij echter loo pend terug gekomen, omdat haar groot vader niet thuis was. Haar moeder wensch- te haar echter ook niet in huis, waarop Pot de marechaussee had gewaarschuwd. Het kind werd tijdelijk bij den hoofdonder wijzer ondergebracht. Sophia werd zelf ook als getuige gehoord en zij verklaarde, dat moeder haar dikwijls had geschopt en geslagen. Ook de andere kinderen in huis kregen wel slaag. Zij was nu niet meer thuis doch in Santpoort en zij wilde niet meer naar moeder terug. De inlichtingen over verdachte waren zeer slecht, zelfs de inlichtingen, die haar eigen vader verstrekte. Haar gedrag ter terechtzitting maakte dezen indruk vooral niet beter. De officier van justitie eischte zes maan den gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Plaatsing van adelborsten. De volgende candidal en, in alphabetische I volgorde gerangschikt, komen in aanmer king voor plaatsing als adelborst bij het Kon. Instituut voor de marine te Willems oord: bij de driejarige opleiding voor den zeedienst R. H. P. Baaij, A. J. J. Benist, V. J. L. Blom, G. P. M. Bodewes, H. L. Bos, R. H. Bosman, G. Clejj, G. A. Coppoolse, F. M. Crince le Roy, H. K. den Daas, L. H. W. Delmaar, J. Draaijer, D. van Dijk, J. E. Fanoy, E. Ferwerda, J. Gooszen, P. J. Griep, F. W. van Gulick, C. M. A. Hartman, J. van Hattem, J. C. Havinga, A. G. E. baron van Heerdt, W. Heilbron, J. Jansen, J. T. R. Kempers, J. Klaver, J. Kooijman, Jhr. F. T. Laman Trip, W. Langelaar, G. van Leeu wen, J. Lenderink, F. V. van Lith, T. A. J. I Maris, H. van Mastrigt, W. Meindersma, M. H. Mesdag, H. Millaard, C. J. W. Muilwijk, R. F. van Naerssen, F. Polak, H. Pontier, S. J. Reinalda, H. R. Rookmaaker, J. van Rijn, L. J. Scherpbier, P. Six Dijkstra, H. L. Sixma baron van Heemstra, J. J. Snaauw, W. Spits, A. W. van der Star, H. Starink, W. H. Staverman, J. P. van der Stok, J. Tanja, K. W. Tuinzing, B. Veldkamp, D. Verboom, P. Viersen, C. C. A. Vogel, A. S. de Vries, P. L. Waasdorp, K. de Way, H. H. van Weelde, C. Wiegel en J. B. Wortelboer. Bij de driejarige opleiding voor het korps mariniers: J. C. van Aller, J. B. Bilderbeek, C. Blom, I W. Boldingh, J. E. Budelman, H. H. Mulder, J. Schuyl en F. A. Zwarts. Bij de driejarige opleiding voor den I stoomvaartdienst: M. J. Bakker, J. B. Blaauw, H. Dekker, C. Engels, R. Grippe- ling, J. A. ten Ham, L. M. den Hond, A. H. I D. Hoppener, J. van de Hulst, F. Kense, C. R. Kirschbaum, K. R. Kirschbaum, J. B. van Leeuwen, G. A. Mallee, L. R. Moens, A. Oosterveld, P. M. Roos, A. J. Syriër, L. A. Uchtman en J. H. Vos. en bij de tweejarige opleiding voor de ad- DINSDAG 22 AUGUSTUS. HILVERSUM I 1875 EN 414 4 ÏWQ. AVRO-Uitz. 11,0013|,30 vm. en 6,30 7,00 RVU. 8,00 Gram. (Om 8,15 Ber 10,00 Mor- genw. 10,15 Gram. 10,30 Voor de vrouw. 10,35 Gram. 10,40 Causerie; 11,00 Causerie. 11,30 De Palladians 12,15 Ber. 12,17 Gram. 1,00 Interview. 1,05 Omroepork. I,45 Gram. 2,00 Omroepork. 2,45 AVRO- Amusementsork, (opn en pianoduo. 4,30 Kinderkoorzang. 5,00 Kinderhalfuur. 5,30 De Hawaiian Serenaders, orgelspel en zang; 6,28 Ber. 6,30 Causerie. 7,00 Kwin tet van de Ned. Jazzliga. 7,30 Reportage. 00 Ber. ANP, Radiojournaal,, mededee- lingen 8,20 Causerie. 8,35 Omroepork. 9,15 Gram 9,35 Gevar. programma (opn.) 10,30 Iliescu's ensemble. 11,00 Ber. ANP, hier na: AVRO-Vaudeville-ork. en soliste (opn.) II,4012,00 Orgelspel (opn.) HILVERSUM n 301 M. KRO-Uitz. 8,009,15 Gram, (Om 8,15 Ber.) 10,00 Gram. 11,30 Godsd. halfuur 12,00 Ber. 12,15 KRO-ork. 1,00 Gram; 1,-20 KRO-Me- lodisten en solist. 2,00 Voor de vrouw. 2,30 Gram 5,00 KRO-Melodisten en so list (5,456,05 Felicitaties en ca. 6,30 Ber.) 7,00 Ber. 7,15 Causerie. 7,35 Grarm 8,00 Ber. ANP, mededeelingem. 8,15 KRO-" Kamer-ork. 9,00 Zang en piano. 9,15 Gram. 9,30 Radiotooneel. 10,00 Gram 10,30 Ber. ANP. 10,40 Willy Rockin's ork. 11,05 12,00 Gram. DROITWICH 1500 M. 11,20 Zang en piano. 11,50 Hippodrome-ork. 12,50 Repor tage 1,05 Gram. 1,40 Reportage. 1,55 Tüs- schenspel. 2,00 Harp-trio. 2,20 BBC-Mid- land ork. 3,20 Reportage. 3,35 Orgelspel. 4,05 Pianovoordr. 4,20 Viool en piano. 4,50 Reportage. 4,55 Gram. 5,20 Reportage. 5,50 Cellini-trio. 6,20 Ber. 6,50 Reportage. 7,00 Causerie. 7,20 BBC-ork 8,05 Cause rie. 8,20 BBC-Symphonie-ork. en solisten. 9,20 Ber. 9,50 Causerie. 10,10 Gram. met toel. 10,50 Brian Lawrance en zijn sex tet, en „The Three Ginx". 111,20 Van Straten en zijn Band en solisten. 11,50 Gram 12,15—12,20 Ber. RADIO PARIS 1648 M. 9,00, 9,30* en 1120 Gram. 12,35 Zang. 1,05 Gram. 1,25 Derveaux-orki. 2,05, 2,35 en 3,30 Gram. 3,35 Zang. 4,05, 4,35, 5,25 en 6,20 Gram. 6,35 Cello en piano. 7,20 Gram. 8,35 Kla- rinetsoli. 8,50 Radiotooneel. 10 3511,50 Krettly-kwartet en solisten. KEULEN 456 M. 6,50 en 7,35—8,20 Gram. 8,50 Omroepschrammel en solisten. 12,20 Leo Eysoldt's ork. 2,303,20 Gram. 4,20 Omroepkleinork. en reportage. 7,00 „On der de Poort" in Emmerik. 8,50 Gevar. programma. 11,00 Bulgaarsch strijkkwar tet. 11,4512,20 Omroepkleinork. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12,20 Omroepork. 12,50 Gram. 1,30 Omroepork. 1,502,20, 5,20 en 6,50 Gram. 71,20 Maudrovo-Doedelzakkwartet. 8,20 Gram. 8,50 Populair conc. 10,3011,20 Gram. 484 m: 12,20 Gram. 12,50 Radlo-ork. 1,50 2,20 Gram. 5,20 Muz. nieuws 635 Gram. 6,50 Muz. nieuws. 7,35 Gram. 8,20 -Repor tage. 9,20 Radioork. en solist. 10,3011,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8,35 Radiotooneel S|,20 Politiek dagbladoverz. 9,35 Omroepork. en solist. *10,20 Ber. 10,40 Dahlke-trio. 11,05 Ber. 11,20—12,20 Om- roepdansork. MARKTBERICHTEN. Kapelle, 19 Aug. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling. Dubbele Princessen zon der draad 8,90 per 100 kg. Kleine veiling. Washington 1117, Boere Witte 915, Belle de Louvain 814, Reine Victoria 514, Jefferson 1317, Tonne- boers 48, Witte Wijnpruimen 1114, Prince pruimen 23, Occulanen 23, Kes wick 14, Jac. Lebel 14, Precose de Tre- voux 611, Clapps Favorite 514, N.-H. Suikerpeer 25, Roode Suikerij 2, Witte Broodsperen 25, Bramen 1518. Amsterdam, 21 Aug. Aardappelprij zen: Muizen 2.402.90; Noordholl. eigenh. 2.603; Noordh. blauwe en bonte eigenh. 2.603.20; Zeeuwsche eigenh. 33.30; Zeeuwsche bl. en bonte eigenh. 3.503.80 Zeeuwsche bl. en bonten 3.804.20; Zeeuwsche poters 2.402.70; Duinzand aardappelen 4.404.80; Andijker blauwe 2.6Ó—3.20; Andijker bonte 3.20—3.40; Zeeuwsche en Friesche bintjes 2.402.60, alles per 100 kg. Aanvoer 327.000 kg. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent J. C. STROOSNLTDER. MIDDELBURG. MA 21 Aug. Verl. Sanatoriumfonds „Ons Belang"; „De Eendracht", 20.00 h. MA 21 Aug. Optreden Oud Geref. Gem. de hr Mieras uit Aksel, Bogardz. 19,30 h. Dl 22 Aug GOES MA 21 en Dl 22 Aug. Kermis. Dl 22 Aug. Gezelschap Willy Derby, Heintje Davids en The Cavellis, Prins van Oranje, 20.00 h. BIOSCOPEN. CITY, Middelburg VR 18—DO 24 Aug.: „In veilige haven" (Eight Bells) en „Op het goede spoor" (The Man trailer), 20.00 h. ELECTRO, Middelburg VR 18-DO 24 Aug.: „De dans des doods" en „De bruide gom in angst", 20.00 h. GRAND THEATER, Goes MA 21 en Dl 22 Aug. „De Wildzang" en „De vermiste gast", 20.00 h. Dl 22 Aug. 14.00 h., 16 h„ 18 h. en 20,00 h. „De Wildzang". Electr. Drukkerij G. W. den Foes, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6