KRONIEK van den DAG. BINNENLAND. ZEELAND. De anti-Poolsche campagne in de Duilsche pers. jTWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN MAANDAG 21 AUGUSTUS 1939. No. 196. EEN ZOON VAN Z'N VADER. DE PRINS HANDHAAFT DE KRIJGSTUCHT. AMERIKAANSCHE BELANG STELLING VOOR DE GEBOORTE VAN PRINSES IRENE. DE OPBRENGSTEN DER P.T.T, STIJGEN. In het eerste halfjaar van 1939 ruim 2 millioen meer ontvangen dan in dezelfde periode in 1938. MIDDELBURG. Er komen zelfs bloedhonden op de proppen. Maar er is nog te praten. Zenuwachtige stemming te Berlijn. De Duitsche perscam pagne berust op fan tasie en overdrijving. De Spaansche pers gelooft niet aan oorlog. WALCHEREN. fear Geforceerde spanning. De spanning neemt toe. Inderdaad; maar omdat men hem wil laten toenemen. Dat is kennelijk. Realiter vertoont de poli tieke situatie weinig verschil met een week geleden, toen allerhande proefballons ge reed waren, om opgelaten te worden. De spanning schijnt zoo erg, omdat dag aan dag in de pers der belanghebbende mo gendheden wordt geconstateerd, dat het nu niet lang meer kan durenMaar onder- tusschen timmeren en graven de Duit- schers te Neurenberg, dat het een aard heeft, om straks den duizenden deelnemers aan het Congres van den vrede een ge ïmproviseerd onderdak te kunnen ver schaffen. Er is veel valschheid in het uiterlijk as pect der politieke zaken, gelijk daarin al tijd veel valschheid is geweest. Daarom be ware men zijn gemoedsrust, zoolang het eerste kanon nog niet is afgegaan. In het huidige Europa gaat dat kanon niet zoo gemakkelijk meer af. Men ziet kans, om buiten alle kanongebulder om, al zulk een oorverdoovend lawaai te maken. En al is dat voor veel zenuwen funest, ledematen en andere lichaamsdeelen worden er niet door gebroken en vernietigd. Achter de schermen gebeurt vermoedelijk heel wat meer, dan de groote heeren aan de groote klok hangen. Er zijn verschijnse len, die daarop stellig duiden. Zoo een ze kere bedrijvigheid van graaf Csaky, den Hongaarschen minister van buitenlandsche zaken. Hij vertoefde de vorige week eerst enkele dagen in Duitschland, vloog vervol gens naar Rome; dat allemaal voor zijn particulier genoegen, naar officieel werd meegedeeld. Tot die particuliere geneugten behoorden dan: verschillende besprekingen met zijn Duitschen Collega Von Ribbentrop een langdurige conferentie met Hitier en tenslotte (Vrijdag j.l.) een gesprekje met Mussolini, dat maar vier uren duurde. Som mige menschen hebben eigenaardige vacan- tie-behoeften; maar dat een staatsman zijn vacantie zou vermorsen op een wijs als graaf Csaky deed, wil er moeilijk in bij den gewonen argeloozen mensch. De wereld brandt van nieuwsgierigheid, om te weten, waarover de Hongaarsche mi nister het met de beide dictatoren kan heb ben gehad. Hongarije is inderdaad meer dan een pion in het huidige politieke schaakspel. En zijn positie heeft iets pikants. Er ont wikkelde zich de laatste jaren een nogal innige politieke vriendschap tusschen Boe dapest en Warschau. Wat zou Boedapest doen, indien er eens oorlog kwam? Eener- zijds die vriendschap met Polen, anderzijds zijn verbondenheid met de „spil". De Hon garen zullen in geen geval van harte gaar ne de Polen „verraden". Maar neutraal kunnen ze evenmin blijven. Al zou het al leen maar zijn, omdat hun land strategisch van zooveel beteekenis is. De besprekingen van Csaky met Hitler en Mussolini kunnen daarom voor verdere politieke ontwikkeling veel gewicht in de schaal leggen. Volgens sommiger pessimistische opvattingen, zou Hitier den Hongaarschen minister met drei gementen te lijf zijn gegaan, in den trant van .feet berucht geworden onderhoud van den Pührer met Von Schuschnigg (waarop de annexatie van Oostenrijk volgde). Naar Mussolini zou Csaky zich dan hebben bege ven, min of meer om zich te beklagen Men verdiept zich vergeefs in deze en an dere gissingen. Te zijner tijd zal wel blij ken, wat de beteekenis van Csaky's rond reis is geweest. Alleen kan men er dit nog van zeggen: zoolang niets vast staat, heeft het weinig zin, er een onheilspellenden uit leg aan te geven. JONGEN VAN 16 JAAR IN DE HAVEN VAN DE LEMMER VERDRONKEN. Eenige jongens waren gistermiddag in de haven van de Lemmer gaan zwemmen. Eên van hen, de 16-jarige Jan Brandenburg uit de Lemmer, vroeg te veel van zijn krach ten, want nadat hij de haven reeds een keer was overgezwommen, probeerde hij langs dezelfde route weer terug te gaan. Op een gegeven moment zagen zijn vrienden, dat de jongen in moeilijkheden verkeerde. Zij trachtten hem boven water te houden, maar kwamen daardoor zelve in een ge vaarlijke positie, zoodat zij hem moesten loslaten en de jongen in de diepte verdween. Naar het Engelsch door T. TEN HAVE— v. d. MADE. 39). Door den mooien ingang van gekleurd marmer, waarover hij regeerde, was, tegen alle regels in, een vrouw komen binnen hollen, die klaarblijkelijk hier niets te ma ken had. En wat erger was, hij had het niet kunnen voorkomen. Verder had hij meer beleefdheid tegenover het zwakke geslacht aan den dag moeten leggen, dan hij tegen zijn eigen vrouw gewoonlijk deed. Boven dien had ze hem bevolen denk je 't eens even in: bevolen! haar bij mr. James Carbhoy aan te dienen en haar naar het heilige der heiligen te brengen, waar, be halve de werkster, nog nooit een vrouwe lijk wezen was toegelaten. Het was mevrouw Carbhoy geweest, die al dit onheil had te weeg gebracht. Maar mevrouw Carbhoy was niet in de stemming zich iets van een portier aan te trekken, hoe mooi zijn livrei ook was en evenmin was ze vriendelijk gestemd tegen over haar echtgenoot. Ze was heelemaal overstuur en niet zooals gewoonlijk pas sief en inschikkelijk. Ze was diep bedroefd en zou in staat zijn tegen de eerste de beste mannenborst uit te huilen, als 't niet anders kon, zelfs tegen die van een flinken politieagent. Zoo erg was het al met haar verdriet gesteld! Zoodra zijn vrouw binnenkwam, zag Ja mes Carbhoy al, hoe laat het was. Ze strui kelde haast over de franje van het prach tige Turksche tapijt, plofte toen in de groote maroccaansch leeren fauteuil neer, II. M. DE KONINGIN WEER OP DEN RUIGENHOEK. H. M. de Koningin is Zaterdagmiddag uit Soestdijk op den Ruigenhoek aangekomen. IIET AANTAL DIENSTPLICHTIGEN VOOR 1940 BEDRAAGT RUIM 43.000. Uit een K.B. van 2 Augustus 1939 (staats blad no. 587) blijkt, dat 43.069 personen be stemd zijn tot gewoon dienstplichtige voor de lichting 1940. Hiervan zijn 1074 bestemd voor de zeemacht. Een militaire auto met eenige man schappen achterin was onderweg naar Soesterberg, toen de wagen ingehaald werd door de auto van Z. K. H. Prins Bernhard, aldus vertelt de „Gooi en Eem- lander". De manschappen achterin hadden het zich zeer gemakkelijk gemaakt. Eén er van wuifde Z.K.H. in het voorbijgaan amicaal toe. De Prins ging voor den mi litairen wagen rijden en beduidde dezen te stoppen. „Er bestaan nog altijd voorschriften" zei Z.K.H. tot den bevelvoerenden serge ant, die voorin zat, „volgens welke mili tairen niet mogen wuiven naar voorbij gangers. U mag daarom wel eens op uw mannen letten die achterin zitten". Na deze Prinselijke berisping kon men zijn tocht voortzetten. De militairen in den wagen durfden echter nauwelijks meer iemand aankijken en in goeae orde be reikte men de plaats van bestemming. De New-Yorksche correspondent van het A.N.P. meldt: Een aardig voorval toont aan hoezeer de Amerikanen medegeleefd hebben met de geboorte van Prinses Irene. De Nederland- sche beiaardier Jacq. Vermaak, leerling van den Belgischen meester Jef Denijn, en be speler van het Nederlandsche carillon op de New-Yorksche wereld-tentoonstelling, gaf een beiaard-concert in de universiteits stad Alfred, juist op den dag dat de geboor te van het Nederlandsche Prinsesje hier bekend gemaakt werd. Voor den aanvang van het concert vroeg een delegatie uit het publiek of de heer Vermaak ter eere van het Prinsesje wilde beginnen met het Wilhelmus, aan welk ver zoek de beiaardier natuurlijk gaarne ge volg gaf. Staande hoorde het publiek dat uit vijfhonderd Amerikanen bestond, en waarvan velen van verren afstand waren gekomen, het Nederlandsche volkslied aan. Het klokkespel van Alfred is het eenige, dat uit oude Nederlandsche, door Hemony gegoten klokken bestaat. En zoo klonk op 7500 kilometer van Nederland, het goede, Oude Wilhelmus ter eere van de blijde ge beurtenis in het moederland. De opbrengsten der PTT bedroegen in de maand Juni 1939 in totaal 6,465,371. Dit is 432,190 meer dan in 1938. Behal ve de telegrafie welke 3,083 minder op bracht in vergelijking met vorig jaar, ga- van de overige afdeelingen een gunstig beeld te zien. De opbrengst was in Juni voor: de posterijen 2,898,066 170,252 meer dan v.j.); telefonie 2,527,362 181,752 meer); postchèqué- en giro dienst 730,180 (een vermeerdering van 83,268) v De opbrengst der telegrafie was 309,763. Van Januari tot Juni 1939 bedroeg de totaal opbrengst der PTT 38,171,075. Dit beteekent een grootere opbrengst van 2,167,201 in vergelijking met dezelfde periode in 1938. In de eerste zes maanden van dit jaar waren de opbrengsten: Pos terijen 17,207,553 603,434 meer dan vorig jaar), Telegrafie 1,908,902 103,793 meer), Telefonie 14,905,964 1,289,391 meer), Postchèqué- en giro dienst 4,148,656 170,583 meer). en zwaaide een bundeltje papieren in zijn richting. „Ik ben naar het informatie-bureau ge weest en heb gevraagd of ze daar voor me willen uitzoeken, waar de jongen te vinden is", barstte ze los. Toen richtte zich al haar moederlijke angst tegen den man, die intusschen kalm was opgestaan om de deur te sluiten, die ze achter zich had opengelaten, en zei: „Ik weet werkelijk niet, wat ik tegen je zeggen moet, James. Ik begrijp zelf niet, waarom ik hier bij zoo'n monster zit. Je hebt onzen jongen het huis uitgestuurd en misschien heb je zijn dood wel op je geweten, of nog erger; en ik kan je er zelfs niet toe krij gen, uit te zoeken, of hij nog leeft of al dood is. Vanmorgen kwam deze brief", zei ze, de vellen papier onder zijn neus duwend, opdat hij maar goed het verwijt zou voe len. „En ik geloof vast dat hij daar in dat ongeciviliseerde oord een of ander wicht heeft getrouwd. Stel je voor, dat hij met een halfbloed of met een Indiaansche thuis komt", riep ze uit, terwijl haar oogen door haar hoofd rolden bij dat ontzettende idee. „Dat zou allemaal jouw schuld zijn. Je bent een wreed monster en als het niet om onze Gracie was, dan zou ik me onmiddel lijk van je laten scheiden. Je moest je scha men, James Carbhoy. Je hoorde in de ge vangenis te zitten, in plaats van hier als een leelijk grijnzend beeld". De millionair leunde tergend achterover. „Ach, Mary, wees niet zoo vermoeiend en lees dien brief voor". „Vermoeiend? En dat noem je een brief?" riep de vrouw opgewonden, „ik zeg je, dat het allemaal nonsens is, en een zoon schrijft zooiets niet, tenzij hij gek gewor den is. O, je bent al even erg, als die lui op het bureau. Ik liet ze den brief lezen COMMISSIE VAN OVERLEG AMBTENARENREGLEMENT. Ged. Staten hebben aangewezen als voorzitter der Commissie van Overleg als bedoeld in art. 6, le lid van het ambtena renreglement Zeeland 1928, mr. J. H. M. Stieger, lid van Ged. Staten te Goes en tot pl. v.v. voorzitter dier commissie den heer G. J. L. Goossens, lid van Ged. Staten te Sas van Gent. PROV. ZEEUWSCHE SCHOONHEIDS COMMISSIE. Mr. dr. Van Walré de Bordes, volgt den heer Fernhout op. Ged. Staten hebben benoemd tot lid der Provinciale Zeeuwsche Schoonheids commissie mr. dr. J. van Walré de Bordes, burgemeester van Middelburg, zulks in de plaats van den heer M. Fernhout, wien bij besluit van 24 Maart 1939 als zoodanig eer vol ontslag werd verleend wegens vetrek naar Bussum. De Commissaris der Koningin bezoekt Maandag 28 Augs. as. de gemeenten Goes, Kruiningen, Ierseke, en Kloetinge. HET BEZOEK VAN DE DIPLOMATEN IN SPE De toekomstige diplomaten, die deelne men aan de Academie voor Internatio naal Recht, reden na het bezoek aan het Stadhuis te Middelburg Zaterdag naar Ve- re, waar de koffiemaaltijd plaats had. Na een tocht over het verdere deel van Wal cheren'kwam men naar Middelburg terug, waar men om ongeveer 4 uur een bezoek bracht aan de tentoonstelling van Zeeuw sche Kleederdrachten, die zich ook ove rigens weder in een flink bezoek mocht verheugen; er kwamen ongeveer 125 be talende bezoekers op dezen derden dag. De juristen werden verwelkomd door den penningmeester der Vereeniging tot behoud van de Zeeuwsche Kleederdrach ten, jhr. mr. Tj. A. J. W. Schorer, die in het Fransch, Duitsch en Engelsch de gas ten toesprak en er o a. op wees, dat men bij den tocht door Walcheren Eennis had gemaakt met de zeedijken c.a., en dat daaruit blijkt, dat Zeeland steeds strijd heeft moeten voeren tegen het water. Dit heeft aan de Zeeuwsche bevolking een eigen karakter gegeven en dit leidde we der tot eigen kleederdracht. Daarvan is door de bevolking op initiatief der Ver eeniging deze tentoonstelling ingericht. Spr. wees ook op het Zeeuwsche wapen, dat getuigt van den bovenbedoelden strijd. Tot de Engelschen van het gezelschap zeide spr. nog, dat zij de naam Zeeland kennen uit dien van Nieuw-Zeeland een der „dominions". De gasten namen met belangstelling kennis van het geëxposeerde. Na de thee in hotel „De Abdij" te heb ben gebruikt ging het gezelschap voor het diner naar Vlissingen. Des avonds ongeveer 9 uur kwam de bus met de gasten 'veder op de Markt aan, waar op dat oogenblik de belichting van het stadhuis w'as ontstoken en het Middelburgsch Muziekkorps zich deed hoo- ren. Het gezelschap heeft met belangstel ling van een en ander genoten en is te ongeveer 10 uur met de bus naar Den Haag teruggekeerd. TWEE MUZIEKUITVOERINGEN. Het was Zaterdagavond zeer druk op de Markt, toen op dezen prachtigen avond het Middelburgsch Muziekkorps zich er weer liet hooren. Er is met zeer groote aandacht naar het met zorg samengestel de programma geluisterd, en zoowel de dee- DD.D. zuivert de porten, doet de |euk bedaren, ver- Irlscht en sterkt de huld- weelsels. Flacons 6 75 ct, f. 1.50 en 1. 2.50. (Ingez. Meded.) De ware man schikt zich naar een wet, naar een vorm en regel, ter wille van de wet en den regel; de vrouw echter, met haar aangeboren natura lisme en zucht tot tegenspraak, is niet gelukkiger, dan wanneer zij den norm en de wet kan uitlachen en een gege ven thema met variaties van eigen vin ding kan uitspelen. Goltz, en ze zeiden warempel, dat ze hem een prachtkerel vonden. Nou vraag ik je! Luis ter maar, dan kun je zelf oordeelen als je tenminste nog eenig begrip hebt". „Liefste Mam, Ik heb u in geen weken geschreven, waaruit blijkt, dat ik mijn plichten als goed zoon eenigen tijd heb verwaarloosd en-te vens dat ik hoop u te kunnen berichten, dat het mij in ieder opzicht goed gaat. Ik zeg expres „hoop", omdat hier op dit on- dermaansche niets zeker is, behalve de on betrouwbaarheid van den mensch. Maar ik mag niet generaliseeren: er is wel degelijk onderscheid tusschen de man nelijke en de vrouwelijke natuur. De man nelijke natuur is, in het kort gezegd: een groote „Ik", waaronder alle verkeerde eigenschappen zijn samen te vatten, vanaf overdreven correctheid met de bijbehooren- de zelfingenomenheid, tot het pruimen van tabak toe (wat voor mij het toppunt van viezigheid is). Bij een vrouw is het anders. Bij haar Ik is er ook altijd een man in 't spel, anders is het niet compleet. Dit is de inleiding voor twee nieuwtjes. Reuter meldt uit Berlijn: De verhalen over beweerde vervolgingen van Duitschers in Polen verdringen thans in de Duitsche bladen vrijwel elk ander nieuws. Er wordt beweerd, dat Duitschers in de gevangenis worden gefolterd, dat zij worden opgejaagd met bloedhonden, uit hun huizen worden gesleept, door volksmenigten en politie worden mishandeld en met geweld naar het binnenland worden gevoerd. Alle Duitsche organisaties, aldus beweren de Duitsche bladen verder', worden stelselmatig ont bonden en het leven wordt haar onmoge lijk gemaakt. Berlijnsche bladen hebben correspondenten naar de grens gezonden en publiceeren wat zij ooggetuigenverhalen noemen omtrent het jacht-maken met be hulp van zoeklichten in de bossciien, bene vens interviews met ontsnapten. De be richten^ zijn doorspekt met bittere uitla tingen aan het adres van Engeland, „dat Polen in zijn brutaal terrorisme steunt". Tot dusverre is van eenige Duitsche actie in dit opzicht niet gebleken, doch het gevoel bestaat, dat de oublieke opinie weldra ge noegzaam door de propaganda zal zijn be werkt om een volgenden stap mogelijk te maken. De Duitsche bladen publiceerden Zater dag intusschen ook vrijwel alle den Ita- liaanschen perscommentaar, waarin ge zegd wordt, dat Polen ook nu nog rnet Duitschland kan onderhandelen, indien dat direct gebeurt. Dit vormt echter een te genstelling tot een artikel in de „Rome BerlijnTokio", dat naar men gelooft door Von Ribbentrop geschreven is en waarin betoogd wordt, dat de mogelijkheid van rustige bespreking der Duitsch-Poolsche vraagstukken nauwelijk bestaat. Te Berlijn beseft ieder naar Reuter ver der meldt, dat de spanning haar hoogte punt bereikt, doch niemand weet wat er zal gaan gebeuren. Daardoor is er plaats voor allerhande geruchten en voor praat jes, die wel tot zenuwachtigheid moeten leiden. Het Duitsche volk krijgt te hooren, dat de toestand meer dan rijp is voor een oplossing en het weet, dat zij iederen mor gen bij het ontwaken kunnen gewaar wor den, dat met die oplossing een begin ge maakt is, zooals dat ook met de bezetting van Tsjechoslovakije en Memel het geval geweest is. Wel beseft het Duitsche volk, dat de toestand thans veel en veel gevaar lijker is dan in Maart. Welingelichte kringen te Berlijn, zoo voegt Reuter nog aan toe, verwachten, dat er iets zal gebeuren voor het partijcongres van Neurenberg op 2 September, gezien 't feit, dat de Duitsche bladen dagelijks schrij ven, dat de toestand onhoudbaar is en dat een oplossing der kwestie-Dantzig niet lang kan worden uitgesteld. De propaganda-cam- pagne kan moeilijk nog drie weken op deze hoogte gehouden worden. De „man in the street" herinnert zich levendig wat er een jaar geleden gebeurt is en wacht af wat er gaat gebeuren. In het beste geval krijgt Hitier Dantzig zonder slag of stoot en in het ergste geval wordt Europa in een oor log verwikkeld. Uit gesprekken met hooge Duitsche amb tenaren valt op te maken, dat Berlijn er nog sterk aan twijfelt, of Engeland werke lijk voor Polen zou gaan vechten. Het Poolsch Telegraaf Agentschap meldt uit Warschau: De „Kurjer Poranny" con stateert, dat de anti-Poolsche propaganda van de Duitsche pers den laatsten tijd zon derling drastische en vulgaire vormen heeft aangenomen, in het bijzonder wat be treft berichten over een zg. terreur, waar onder de Duitsche minderheid in Polen te lijden zou hebben. Het is merkwaardig, aldus bovenvermeld blad, dat berichten van dit soort gewoon lijk ongedateerd zijn en nu eens zuivere fantasie zijn, dan weer gegrond zijn op eenig incident, waarvan de essentie is mis vormd en de beteekenis is overdreven, af gezien nog daarvan, dat zulk een incident zich soms reeds maanden geleden heeft voorgedaan. Het zou overbodig werk zijn, aldus de „Kurjer Poranny" al die berichten te rectificeeren. De schrijvers dragen er de verantwoordelijkheid voor. Havas meldt uit Madrid: De commentaren der Spaansche bladen inzake de kwestie Dantzig en de mogelijkheid van een gewa pend conflict komen hierop neer: le dat Spanje niet aan het uitbreken van een oorlog gelooft en 2e dat generaal Fran co besloten is buiten elk gewapend conflict te blijven. In dit verband herinnert een der bladen aan een recenten uitspraak van den cau- dillo: „Het is gevaarlijk en verkeerd te meenen, dat wij denken aan militaire toe bereidselen voor een offensief of voor een plan dat den Europeeschen vrede be dreigt". len uit „Ein Walzertraum" en de Fantasie over motieven van de operette „De graaf van Luxemburg beide oude, doch gaarne weder gehoorde composities, waren aan leiding tot een warm applaus. Stars and stripes for ever" vormde een niet minder op prijs gesteld toegiftje. Er is ten opzichte van de muziekuitvoe ringen op de Markt een vergissing in ver band met de bepaling van het loopen rond de muziektent. Wij herhalen daarom nog eens, dat het nergens voor noodig is om rond de tent een groote open ruimte te laten. In tegendeel het is juist de be doeling, dat het publiek dit niet doet. Men moet alleen als de muziek speelt in een straal van 15 m van de tent af, stil blij ven staan. Woensdagavond is er weer muziek, en kan men met het bovenstaan de rekening houden. Ook Zondagmiddag heeft het Middel burgsch Muziekkorps zich van zijn beste zijde laten hooren, tijdens de derde Ab dijuitvoering. De vertolking van alle num mers stond weder op hoog peil. Het war me weder, dat velen naar strand en duin lokte, was zeker wel van invloed op het bezoek in het algemeen, doch het werkte goed op het verhuren van plaatsen op de banken. De financieele resultaten zijn wat de tot nu toe gegeven drie uitvoe- ringn betreft, niet rooskleurig. Het eerste is, dat ik tot de ontdekking ben gekomen, dat een vrouw het mooiste is, wat de Voorzienigheid voor het geluk van den man heeft geschapen; maar in zaken, behalve als ze speciaal getraind zijn, blijft ze ver bij den man ten achter. Het tweede is, dat een man vaak een ruwe schoft is en dat in zoo'n geval zelfs lynchen gerechtvaardigd is. Begrijp me goed, ik spreek in 't algemeen, als een toeschou wer, wiens oogen niet langer verblind zijn door de schittering en den rijkdom van een groote stad en alle gemakken van een luxueuse omgeving. Behalve dan de bovenstaande aanmer king, vind ik de vrouw het mooiste wat er bestaat. Een vrouw is juist datgene, wat 'n man om zich heen moet hebben. Als de zon plotseling niet meer zou schijnen, dan zou hij toch nog die prachtige, schitterende oogen zien, en hij zou zich zelf nog een heele Piet vinden. Dientengevolge heb ik misschien een verkeerde voorstelling van onze Gracie. Misschien als ze eens wat verstandiger wordt, en haar vrouwelijke schoonheid meer naar voren komt, dat er dan wel eens een losgelaten zot langs komt, die denkt, dat zij al die prachtige eigenschappen bezit, waar ik het zoo juist over had. Ik, persoon lijk wensch onze Gracie alle goeds toe, maar ik geloof, dat het haar niet mee zal vallen een man op den kop te tikken! Toen ik tot de ontdekking van het tweede nieuwtje kwam, leverde me dat eenerzijds heel prettige oogenblikken, en anderzijds groote woede en afkeer op. Het zal u mis schien vreemd lijken, dat dit kan samen gaan. Maar als u de heele situatie wist, zoudt u inzien, dat ze goed kunnen harmo- niëeren. Met de woede, die eerst komt, ben je in een roes en in staat om alles te doen, OOK HIER VERSIERING VAN HET STATION. Evenals in verschillende andere plaatsen heeft ook het personeel van het station al hier plannen in voorbereiding om van 20 tot 30 September een versiering aan het station aan te brengen in verband met het feit dat voor 100 jaar op 20 September 1839 de eerste trein van Haarlem naar Amster dam reed als begin voor het groote spoor wegbedrijf. Tot de verbetering van de service voor de reizigers behoort niet alleen verbetering en moderniseering van het rollend materieel, doch ook van de stations en alhier past men dit thans in de eerste plaats toe op de wachtkamers. Die voor de derde klasse passagiers onderging enkele jaren geleden reeds een groote verbetering en thans is de serre van de tweede klasse wachtkamer ge heel nieuw opgetrokken en modern inge richt, terwijl het de bedoeling is ook deze wachtkamer binnenkort een groote ver nieuwing te doen ondergaan, waardoor zij met de serre een keurig modern aanzien zal verkrijgen. AAGTEKERKE. Op Zaterdag 12 en 19 Aug. werd door de burgerwacht en de pl. afd. van den B.V.L. om den wisselbe ker geschoten, die gezamenlijk door de als 't moet, vanaf moord tot diefstal toe. Daarna komen de prettige oogenblikken, waarbij de spieren en soms ook de hersens, te pas komen. Daarna komt afkeer; zoo ondervond ik het althans. Maar ik vermoed, dat het voorwerp, waardoor ik tot deze ont dekking kwam, er een andere opinie over heeft. Maar daar weet ik op 't oogenblik niets van. Misschien zal ik daar later meer van hooren en u er over kunnen vertellen. Eiken dag leer ik er iets bij, dat min of meer interessant is. Zoo b.v. dat er niets zoo mooi is, als drie menschen, die dezelfde persoon haten, en samen vriendschap slui ten. Geef vader mijn hartelijke groeten en zeg hem, dat het getal honderd duizend dol lar met de week grooter schijnt te worden. Hoe groot dat na zes maanden zal zijn, kan ik nog niet zeggen. Het schijnt me toe, dat, als het met denzelfden ijver blijft doorgroei en, ik over zes maanden door den verkeer den kant van een telescoop zal moeten kij ken om te zien waar ik op dezen aardbol nog een plaats vind om mijn voeten neer te zetten. Het spijt me dat ik geen tijd heb om meer te schrijven en daarom eindig ik nu. Een andere keer hoort u wel weer wat. Uw liefhebbende zoon Gordon. P.S. Daar Gracie ook tot het vrouwelijk geslacht behoort, heb ik den laatsten tijd veel over haar nagedacht. Je kunt haar na tuurlijk niet met een echte vrouw verge lijken, maar het schijnt me toe, dat als ze eens wat meer levenservaring opdeed, b.v. door te reizen of te trachten haar eigen brood te verdienen, dat ze de goede rich ting uit zou gaan. Denk er eens over na. Wie weet, hoe goed het haar zou doen. G." (Wordt vervolgd)*

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 5