MIDDELBURGSCHE COURANT I D. K. W. C. DE LEEUW (&GOESCHE COURANT) 0e Duitsche pers zet haar anti-Poolsche campagne voort. SPORT. Sc Duitschland neemt de militaire bescherming van Slovakije op zich. Toon van Domburg's badpaviljoen jubileert. Poolsche „wreedheden". Duitschland koopt koper en rubber te Londen. F aillissementsaanvraag nalatenschap dr. F. Mannheimer. Twee kinderen in rook gestikt. In zilver. Vacantieschuit gestrand onder Oostkapelle. Als 60.000 K.M. achter den rug doet dèn echter nog dagelijks dienst D.K.W. is MOOIER en BETER. PR,JS 1 245.—. Vlissingsche str. 39-41 Middelburg Telefoon 669 Hoofd van luchtbeschermings dienst kan geen Raadslid zijn. Groote Parade op 31 Augustus te Den Haag. Weer een Nederlander naar Duitschland gelokt eij. gevangen genomen. NUMMER 195. DRIE BLADEN. ZATERDAG fDcqblad. Uitg.N-V. De Middelburgsche Crt. fBureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, 'Telefoon Redactie 269, Administratie 139; Je GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. «Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes 2 30 elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. 19 AUG. 1939. EERSTE BLAD. 182e JAAKG. Advertentien 30 ct per regel, ingezondeiE' mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager Tarief op aanvraag. Familieberichten eis dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, foif vooruitbetaling. ^Brieven, of adres bureatg v. d. blad" 10 ct extra. Bewüsnummers 5 eff. 11 1 11 CaVi on TT nt urne t at»c clc smvonfstrAAvrli- In de politieke situatie in verband met ,3e kwestie-Dantzig is vandaag geen ver andering te constateeren. De onverkwikke lijke nieuwe spanning, welke Donderdag in trad, duurt ongewijzigd voort. Reuter meldt uit Berlijn, dat de heftig heid van de Duitsche perscampagne tegen de „Poolsche wreedheden" en de zooge naamde Britsche aanmoediging daarvan blijft toenemen. De gelijkenis met de crisis van het vorige jaar wordt met den dag treffender. Duitsche politieke kringen ver klaren verbaasd enr verontwaardigd te zijn over de hulde, die van Engelsche zijde aan het geduld van de Poolsche regeering is ge bracht. De Duitsche bladen wijdden vanochtend de voornaamste plaats aan berichten over z.g. Poolsche wreedheden in Opper-Silezië. De berichten, volgens welke Polen de grens hermetisch gesloten zou hebben, blijken overdreven te zijn. De grens is slechts ge sloten voor het kleine grensverkeer: perso nen met geldige paspoorten ondervinden geenerlei moeilijkheden. Intusschen is in politieke kringen te Ber lijn niets bekend van een Duitsch diploma tiek protest tegen al deze „wreedheden". Men verklaart, dat de arrestatie van Duit sche burgers vermoedelijk automatisch door de betreffende consuls behandeld zal wor gden. Forster zet een en ander op z'n kop. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Gouwleider Forster heeft gisteravond bij de uitreiking van een vaandel aan de S. S. Heimwehr een toespraak gehouden. Hij zeide o.m.: In het bijzonder in de laatste maanden heeft de politieke toestand zich zoo ontwikkeld, dat Dantzig door den staat, welke het volgens het besluit van den Vol kenbond zou beschermen, voortdurend wordt bedreigd en er op moet rekenen op een dag door Polen te worden overvallen!! De Poolsche staat, welke er door den Vol kenbond toe uitverkoren was, verdediger te zijn van Dantzig is plotseling de eenig mogelijke aanvaller geworden. In dezen dreigenden toestand bleef ons niets anders over dan dat wij er naar uitzagen hoe wij ons zelf zouden kunnen helpen. Iedere zich van haar verantwoordelijkheid bewuste staatsleiding, om het even in welk land, zou niets anders hebben gedaan dan wij in de laatste acht weken hebben gedaan. Wij hebben er voor gezorgd, dat Dantzig en zijn bevolking niet meer weerloos zijn. In tij den, zooals thans zijn niet de doode letters van een of ander verdrag of van een of andere grondwet toonaangevend, doch de drijfveer tot zelfbehoud van 400.000 men- schen. Het was voor ons als verantwoorde lijke mannen bij voorbaat duidelijk, dat, wanneer wij afweerorganisaties zouden stichten, wij haar de voor dat doel noodige meest moderne wapens zouden geven, die bestaan. tm Een dezer afweerorganisaties vormt gij in de S.S. Heimwehr. De naam Heimwehr zegt op zichzelf reeds alles. Gij, mijn jonge kameraden, hebt U enkele weken geleden in Dantzig vrijwillig gemeld, toen men U zeide, waarom het gaat. Gij wilt als jonge Dantzigers niet terzijde staan, wanneer het er op aankomt de eigen haardstede te be schermen. In korten tijd zijt gij afgericht. Uw enthousiasme en de vreugdevolle over gave aan de zaak heeft het mogelijk ge maakt, dat gij in betrekkelijk weinig weken soldaten zijt geworden. Op U, zooals op Uw kameraden in de landspolitie, bouwt de be volking van Dantzig haar verwachtingen. Gij zijt er toe bestemd, de mooie oude Duit sche stad en haar menschen in geval van een Poolschen overval te beschermen hetzij deze van binnen hetzij van buitenaf komt. Tenslotte reikte Forster als gouwleider en vertegenwoordiger van den Führer com mandeur Goetze het vaandel uit, dat een doodskop voor het haakkruis en daarnaast 't runenteeken der S.S. en het wapen van Dantzig vertoont. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat het vaandel steeds hoog in eere zal worden gehouden. Prikkeldraad langs de Poolsche grens. Havas meldt uit Warschau: Uit Dantzig wordt gemeld, dat de autori teiten van de vrije stad begonnen zijn met het laten aanleggen van prikkeldraadver sperringen langs de Poolsche grens. Chodacki eischt volledig her stel der Poolsche douane rechten. Reuter meldt uit Warschau: De Poolsche commissaris-generaal, Cho dacki, heeft gister tijdens een onderhoud met Greiser, dat liep over technische kwesties, de douane betreffende, het vol ledig herstel der Poolsche douanerehten geëischt. Chodacki had sinds zijn eerste ontmoeting met Greiser van Beek nieuwe instructies ontvangen. Gearresteerde Polen vrijgelaten. Havas meldt uit Dantzig: Gisteravond heeft de politie van Dantzig de beide Poolsche douane-inspecteurs en den Poolschen chauffeur ,die op 14 Aug. j.l. in een motorboot in de haven van Dantzig werden gearresteerd, vrijgelaten. Men ver onderstelt, dat dit een gevolg is van de be sprekingen van den Poolschen commissaris- generaal Chodacki, met Greiser. Naar Reuter uit Bratislava, de hoofdstad van Slovakije meldt, is Donderdag een mili tair verdrag onderteekend tusschen Duitschland en Slovakije, waarbij Duitsch land zich belast met de militaire bescher ming van het Slovaaksche gebied. Geen verbazing, te Londen. Reuter meldt uit Londen: Het feit, dat Duitschland geheel Slova kije onder zijn militaire bescherming heeft genomen, was in Londen verwacht, schrijft de diplomatieke correspondent van de „Ti mes". Op het eerste gezicht schijnt hierme de niet veel veranderd te worden, want de Duitsche troepen waren reeds langs de noordelijke grens van Slovakije gelegerd en Duitschlands overheerschende invloed in dit land trad duidelijk aan het licht. Doch uit het besluit van Donderdag kunnen drie gevolgtrekkingen gemaakt worden: le Hongarije heeft de laatste hoop verlo ren, Slovakije door een overeenkomst met Duitschland over te nemen. 2e. Duitschland zal in staat zijn een grooteren druk uit te oefenen op Boedapest. 3e. Duitschland heeft automatisch zijn Zuid-Oostelijken flank ingeval van oorlog met Polen, versterkt en verdiept. De Duit sche troepen langs de zuidelijke grens van Polen hebben, door de vestiging van een militair commando in Bratislava, grootere en sterkere bases gekregen. Voor directe levering. Havas meldt uit Londen: Men meent te weten, dat gisteren te Lon den belangrijke aankoopen zijn geschied in koper en rubber. Tijdens de ochtendbeurs voor metalen zou Duitschland 3.250 ton voor directe levering hebben gekocht. Deze transactie deed den prijs stij gen. Ook in rubber werden voor Duitsche re kening belangrijke aankoopen gedaan, het geen eveneens de prijs deed stijgen. Ook in dit geval werd directe levering bedongen. o Naar het A.N.P. ter oore komt is door de firma Mendelssohn en Co. Amsterdam en de bewindvoerders een aanvrage tot faillietverklaring van de nalatenschap van wijlen dr. F. Mannheimer bij de rechtbank te Amsterdam ingediend. Felle brand te Eist. In den afgeloopen nacht is het Betuwsche plaatsje Eist opgeschrikt door 'n feilen uit- slaanden brand, die uitbrak in de radio- en rijwielzaak van den heer Van Ottelen en die in zeer korten tijd oversloeg naar de boven' verdiepingen, bewoond door de families van Xanten en Joosten. Een ongelukkige samenloop van omstan digheden wilde, dat de heer en mevrouw Joosten op het moment, dat de brand uit' brak niet thuis waren. De brandweer, ge holpen door omwonenden, was daardoor niet in staat het vertrek, waar de twee nog heel jonge kinderen van het gezin Joosten lagen te slapen, In het vrij groote huis te vinden. Toen men de jongetjes resp. van 2% en 1% jaar later vond, waren zjj reeds bedwelmd door de rook en hoewel een zestal geneesheeren onmiddellijk aan wezig was, mocht hulp niet meer baten. De kleinen bleken reeds gestikt te zijn. Diepe verslagenheid en medeleven heerschte er in het dorp, toen bekend werd, dat de geneesheeren er niet in waren ge slaagd de levensgeesten weer op te wekken. Toen de brand in de zaak van den heer Van Ottelen uitbrak en zich met razende snelheid naar de bovenverdiepingen uit breidde, brachten de heer en mevrouw Joosten juist een moeder naar huis. Ter wijl z\j zich op den terugweg bevonden, werden zij gewaarschuwd en zij waren der mate overstuur, dat de brandweer en de politie nog verkeerde aanwijzingen kregen betreffende de plaats, waar zij de kinderen moesten zoeken. De heer Joosten vertelde, dat zijn zoontjes in een vertrek aan de voorzijde sliepen, doch waar men aan deze zijde van het huis ook zocht reddingspo gingen, die het uiterste van de brandweer vergden men vond de kinderen niet. Toen men aan de achterzijde van het huis ging zoeken, werden de kinderen inderdaad gevonden, doch nu was het helaas te laat. Het oudste kindje lag op de vloer naast het ledikantje, en het jongste lag nog in zijn wiegje. Merkwaardig is, dat juist het gedeelte van het huis, waar de familie Joosten woon de, het minst door den brand heeft geleden. De rookontwikkeling was echter van dien aard, dat het voor de redders soms bijna onmogelijk was in dit gedeelte door te drin gen. De rijwielzaak, waarin groote voorra den banden en ander licht brandbaar mate riaal was opgeslagen, werd totaal vernield. Ook de woning van de familie Van Xanten brandde grootendeels uit, terwijl het ge deelte, waarin de zoo zwaar getroffen fami lie Joosten woonde, uit den aard der zaak ook veel schade heeft gekregen. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. De rijkspolitie heeft vanmorgen een nauwkeurig onderzoek ingesteld. (Van onzen b ij zonder e, n medewerker). Domburg, Zeeland's oudste en tevens Zeeland's meest stijlvolle badplaats, heeft twee beroemdheden, die een veeljarige in ternationale reputatie genieten, nl. de heer P. J. Elout, de immer enthousiaste directeur van de zeebad-maatschappjj en Toon de kellner van het Badpaviljoen. Alleen de tweede is thans echter aan de orde. Toon, bij den burgerlijken stand, te Domburg ingeschreven als Anthony Pro voost, jubileert. Gedurende 25 seizoenen heeft hij in het Domburgsche badpaviljoen, de sociëteit, die in den zomer het mondaine centrum van |de vlottende bevolking dezer bad plaats vormt,, toegewijd naar de bekende bellen op de tafeltjes geluisterd, en on telbare dorstigen gelaafd. Een kwart eeuw achtereen heeft zijn kleine gestalte zich van de tafeltjes naar het buffet, van het buffet naar de tafeltjes gerept. Soms was het druk, soms slap, soms scheen de brandende zon, dan weer was de lucht tot ongerief der badgasten bedektHet eenige, dat altijd hetzelfde bleef, was Toon's bereidwilligheid met Toon's blij moedige humeur. Aan deze onveranderlij ke eigenschappen dankt Toon vermoede lijk het hoofddeel van de breede popu lariteit, die hij geniet. In binnenland en buitenland! Want Domburg is de Zeeuwsche bad plaats met internationale allures, en ie dere badgast, die zich respecteert, komt in heit Paviljoen, en dusbij Tjoorv terecht. Vijf en twintig seizoenen met steeds dezelfde konsekwentie, bezorgden Toon van 't Paviljoen een verbluffende bekend heid, en een kring van geïnteresseerde kennissen, waarop nietheel velen zich kunnen beroepen. Gasten, die voor het eerst naar Domburg komen, kennen Toon al van hoor en zeggen; ze brengen hem de groeten van hen, die er destijds gelo geerd hebben. Mannen en vrouwen, die lang geleden als kleuters aan Toon's voe ten in het zand hebben gespeeld, wijzen nu hun kinderen op hem, die tusschen het gaande en komende, tusschen het ver anderlijke;, het blijvende element vormt. Gedurende Toon's loopbaan is er in het karakter van het Domburgsche badleven een en ander veranderd. Toon is de eer ste, die het volmondig toegeeft. Met een tikje weemoed in de stem herinnert hij aan het rijke vacantie-levën aan Dom burg's strand van weleer, toen families met klinkende namen tenminste een maand, maar meestal zes weken zich in zijn badplaats nestelden, en toen niemand op een paar rijksdaalders keek. „Kom daar nu eens om, mijnheer."! De meeste badgasten reizen per auto, blijven een paar dagen, en dan drijft hun onrust hen weer naar een andere plaats. De fa milies, die nog rust hebben, i verdeelen hun vacantie over den zomer en den win ter, en zijn hier zuinig." Toon verdiept zich met voorliefde in Domburg's glorie-tijd, toen hij Prins Hen drik, minister Colijn, en vele, vele andere Nederlandsche en buitenlandsche groot heden bediende. „Domburg trekt anders dit jaar ook nog, Toon?" „Dat is gelukkig in orde, mijnheer. Deze maand is in het heele dorp geen bed te krijgen, dat niet lang te voren besteld is. Maar het is toch wat anders dan vroe ger, weet U"'- De zilveren jubilaris, die 10 maanden van het jaar als timmermansknecht zijn boterham verdient, en die elk jaar twee maanden in kellners-rok kruipt, die het fundament van zijn internationale repu tatie vormt, zat vanavond in het midden punt der belangstelling staan. Dan zal men hem, daartoe in staat gesteld door bijdragen, die van heinde en ver inkwa men, door middel van een stoffelijk blijk doen weten hoezeer talloozen zijn 25-ja- rige blijmoedigheid en hulpvaardigheid hebben gewaardeerd. Een oude visschersschuit „Alderamin" genaamd, waarmee vier Rotterdammers op vacantietocht uit Vere waren vertrok ken is onder Oostkapelle 1% km van Domburg op het zg. zevende strand op de kust geloopen en lek geslagen1 Bij eb ligt het vaartuig droog De stranding schijnt een gevolg te zijn van een defect aan het róer. De vier opvarenden hebben alles wat waarde had aan wal gebracht en hun bivak in een tent in de duinen opgeslagen. Een deskundige zal onderzoeken, of de boot, welke al niet een erg zeewaardigen indruk maakte, in zulk een conditie kan worden gebracht dat de tocht kan wor den voortgezet. DE LAATSTE MOLEN VERDWIJNT. IERSEKE. De eenige graanmolen die in onze gemeente nog ongerept is overgeble ven, zal binnenkort qok gaan verdwijnen. De eigenaar is naar wij vernamen voorne mens, een moderne malerij met motor kracht te bouwen, waarna de oude molen, nog dateerend uit de 18e eeuw, kan ver dwijnen. Zoo verdwijnt al wat oud is. VOODICDCDC ZEEUW» OEM MOTOD VAM DL LEEUWI zijn, dan ligt een andere kleine motor BIJ DEN SLOOPER. VERTEGENWOORDIGER VOOR ZEELAND: (In£ez. Med,J OUDELANDE. De raad dezer gemeente heeft 31 Juli jl. besloten den heer C. Douw niet als lid van den Raad toe te laten, aangezien deze de betrekking be kleedt van hoofd van den luchtbescher mingsdienst, zoodat hij derhalve een, met het raadslidmaatschap onvereenigbare be trekking zou hebben. De heer Douw is tegen dit besluit in beroep gegaan bij Ged. Staten. Laatstgenoemd college heeft het beroep ongegrond verklaard, aangezien de heer Douw is aangesteld door den burgemees ter en aan dezen is ondergeschikt. Inge volge art. 1 der ambtenarenwet beteekent dat, dat hij ambtenaar is en hp derhalve een betrekking vervult, welke met het raadslidmaatschap onvereenigbaar is. Thans is nog beroep mogelijk bij de Kroon. Men meldt ons van bevoegde zijde: De 31 Augustus a.s. ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin te 's- Gravenhage te houden groote parade zal, in verband met de uitbreiding en moder niseering van ons leger, van grooter for maat zijn dan tot nu toe het geval was. Behalve de grenadiers en jagers,- het 3e regiment huzaren en het 2e regiment veldartillerie, zullen verschillende gemo toriseerde onderdeelen, waaronder zware artillerie, luchtdoelartillerie, pantserwa gens, huzaren, motorrijders en zoeklicht- onderdeelen aanwezig zijn. Hoewel het traditioneele Malieveld ondanks het benutten van den rijweg van de Boorlaan allengs te klein zou wor den voor het bijeenbrengen van troepen- afdeelingen van beteekenis, is hiertoe toch besloten, omdat het gedeelte van de parade, dat bestaat uit het marcheeren van de troepn op een paradeveld en het aldaar houden van een inspectie beter tot haar recht kan komen. Teneinde evenwel een zoo groot moge lijk deel van de bevolking in staat te stellen de troepen te zien zonder het ver keer veel te belemmeren, zullen alle on derdeelen door een gedeelte der residentie marcheeren. Bij de familie van den heer J. Drenth, ambtenaar bij de registratie en -domeinen te Alphen a. d. Rijn, is bericht ontvangen, dat de hr. Drenth zich in Dusseldorp in hech tenis bevindt. De hr. Drenth, die o.m. de zaken behartigde van een in Duitschland wonenden Nederlander, ontving Maandag van dezen een telegram, waarin hem werd verzocht onmiddellijk naar Duitschland te komen. De heer Drenth voldeed aan dit verzoek, doch Donderdag zond hij aan zijn echtgenoote een brief, waarin hij mede deelde, dat het telegram slechts ten doel had gehad hem over de grens te lokken, daar de in Duitschland wonende Neder lander reeds was gearresteerd en hij zelf bij zijn aankomst in Duitschland onmid dellijk in hechtenis werd gesteld. Omtrent de reden van de arrestatie is niets bekend.. De familie van den heer Drenth heeft zich tot den minister van buitenlandsche zaken gewend met het verzoek inlichtingen daaromtrent te wil len inwinnen. DUITSCHE PLAGERIJ. Havas meldt uit Warschau:- De Poolsche Studenten-sportploeg, die zou deel nemen aan de internationale wed strijden te Monaco, is door de Duitsche autoriteiten tegengehouden aan de grens van het Protectoraat, daar de studenten geen speciale visa voor het Protectoraat hadden. Zij moeten dus wachten op de aan komst dezer visa uit Warschau en zullen niet meer tijdig genoeg te Monaco zijn om de opening der wedstrijden bij te wonen. WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: helder tot half bewolkt, droog, behoudens in den namiddag en avond kans op plaatselijk onweer, warm tot zeer warm, meest zwakke wind uit O. richtingen UKKEL: Matige wind uit Oostelijke rich tingen, over het algemeen schoon en warm weer, op het einde van den nacht nevel of mist. Morgen schoon en warm weer met kans op onweer. Za 19 Aug. Zon op: 5,49; onder 20,17; licht op: 21,17. Maan op: 11,40; onder 22 LK. 25 Aug. Zo 20 Aug. Zon op: 5,51; onder 20,15; licht op: 21,15; maan op: 12,35; onder: 22,32. E.K. 26 Aug. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Augustus. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 19 4.59 17.15 11.28 24.07 Zondag 20 5.46 18.03 12.14 24.54 Maandag 21 6.36 18.53 13.02 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min; vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge; Augustus. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 19 6.59 19.17 12.37 Zondag 20 7.42 19.58 1.06 13.23 Maandag 21 8.26 20.41 1.53 14.13 DO 17ZA 26 Aug. Tent. Zeeuwsche Klee derdrachten uitgaande Vereen, tot SCHAKEN. LANDAU WINT VAN FLOHR. Euwe heeft de leiding in het tournooï te Bournemouth. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de vijfde ronde van het tournooi te Bournemouth, luiden: L a n d a uFlohr 10; CondeMieses 10; ThomasKlein, afgebroken; Wallis Koenig af gbrokenAbrahamsAitken 01; Kittodr. Euwe 01. Afgebroken partijen: eerste ronde: Landau —Conde 10. Vierde ronde: KleinConde KoenigAbrahams 10. De stand luidt: 1 dr. Euwe 4tè punt; 2 Flohr 4 p.; 3 Klein 3% p. plus één afgebr. partij; 4 Conde 3 p.; 5 en 6 Mieses en Koenig ieder 2% p. plus één afgebr. partij; 7 Aitken 2% p.; 8 Landau 2 p.; 9 en 10 Wallis en Thomas, beiden 1 p. plus één afgebr. partij; 11 Kitto p.; 12 Abra hams 0 p. plus één afgebr. partij. In vier dagen heeft Landau geen en kel punt kunnen behalen en op den vijf den dag noteerde hij er maar liefst twee tegelijk. In de eerste plaats sloeg hij voor de vijfde ronde Flohr na 35 zetten waarbij onze landgenoot de witte stukken voerde en de Rubinstein-variant van de Nimzo Indische verdediging werd toegepast. Verder wst Landau zijn afgebroken par tij tegen den Mexicaan Condei uit de eerste ronde, te winnen. Door deze re sultaten heeft hij de laatste plaats ver laten en gestegen tot de achtste. Voor de vijfde ronde won Conde in 30 zetten van Mieses na een onregelmatige opening. De partij ThomasKlein werd na 34 zetten afgebroken in een betere stelling voor Thomas. Het was een Spaansche partij. Wallis deed op den vierden zet van de Nimzo Indische verdediging Db3 in zijn partij tegen Koenig, Na 34 zetten werd de partij afgebroken. Ongetwijfeld staat Koe nig beter. In de ontmoeting tusschen Abrahams en Aitken werd Hongaarsch gespeeld, na 30 zetten zegevierde de Schot. In de ontmoeting tusschen Kitto en Euwe ging het Spaansch toe en na 36 zetten won onze landgenoot, waardoor hij de leiding in het tournooi kreeg, dank zij ook de nederlaag van Flohr tegen Lan dau. CAMPBELL BEREIKT MET ZIJN RACEBOOT EEN SNELHEID VAN 244 KM. De Engelschman Sir Malcolm Campbell heeft hedenmorgen op het meer van Conis- ton (Engeland) met zijn „Blue Bird 2" het wereldsnelheidsrecord voor racebooten ge broken, door een snelheid te behalen van 140 mijl per uur (ongeveer 224 kilometer). De snelheid is nog niet officieel 'beves tigd.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1