LANDBOUW. PERSKRONIEK. Raad van Koudekerke. RADIO-PROGRAMMA. AlERDAi Afscheid van de Raadsleden Sanderse en De Rijke. KOUDEKERKE. De Raad dezer ge meente kwam gisteravond in openbare vergadering voltallig bijeenonder voor zitterschap van burgemeester J. L. Dreg- mans. De V o o r z. heeft allereerst eenige woorden gesproken naar aanleiding van de geboorte van Prinses Irene. Spr. uitte de hoop dat de nieuw geboren Prinses voorspoedig moge opgroeien. Ingekomen was een dankbetuiging van Prinses Juliana en Prins Bernhard voor de ontvangen gelukwensehen bij de ge boorte van Prinses Irene. Een bericht inzake afschaffing van de jaarmarkt te 's-Heerenhoek, en een adres van het gemeentebestuur van Zuidwolde inzake kostwinnersvergoeding aan gemo biliseerde dienstplichtigen werden voor kennisgeving aangenomen. De PZEM heeft medegedeeld, dat de tarieven van de stroomlevering voor straatlantaarns een kleine verlaging zui len ondergaan. Daar slechts één electri sche straatlantaarn in de gemeente staat, nl. aan den Biggekerksche weg, bedraagt het voordeel der verlaging voor de ge meente slechts enkele centen. Een telefooncel bij café Lommer rijk? De directeur der PTT te Middelburg heeft medegedeeld dat het in de bedoe ling ligt aan den Nieuwen Vlissingschen weg een telefooncel te plaatsen. Het Rijk is bereid deze cel te plaatsen, wanneer de gemeente den grond ter beschikking stelt. De gemeente is daartoe wel bereid, doch de grond waar de telefooncel zal komen is eigendom van den bewoner in café Lommerrijk. B. en W. verkregen machti ging een accoord te treffen. Wanneer de opbrengst der telefooncel minder dan 100 per jaar zal zijn, zal de gemeente het ontbrekende bijpassen, tot een maxi mum van 50 per jaar. Ook dit vond de Raad goed, daar men verwacht dat de op brengst de 100 wel zal halen. Gemeenterekening voor 1938. De gemeenterekening voor 1938 werd voorloopig vastgesteld met in den gewo nen dienst aan ontvangsten 122,993 en aan uitgaven 114,905, een batig saldo van 8,087 derhalve, en in den kapitaal- dienst met aan ontvangsten 33,534 en uitgaven 40,020, dit is een nadeelig sal do van 6,486. De onderwijskosten,. De uitgaven in de gemeentebegrooting voor 1938 opgenomen ten behoeve van het openbaar lager onderwijs waren geraamd op 532. Zij hebben werkelijk bedragen 583. In verband met het gemiddeld aan taal leerlingen, over 1938: 43 2/3 bedra gen hebbende, werd het voorloopig bedrag dezer onderwijskosten vastgesteld op 553. Vergoeding aan bijzondere scho len. Ingevolge de lageronderwijswet 1920 werd het bedrag van de vergoeding waar op de besturen der bijzondere lagere scholen over "1938 aanspraak hebben, als- me.de het bedrag van de voor vergoe ding in aanmerking komende uitgaven vastgesteld. Besloten werd de vergoeding over 1938 voor de ver. voor bijz. lager on derwijs op geref. grondslag te Koudekerke dorp vast te stellen op 1824,48, voor de Ver. Herv. Chr. school op het dorp 1224,77, voor de ver. voor bijz. lager on derwijs op geref. grondslag te 't Zand 468,79, en voor de ver. voor bijz. lager onderwijs op 't Zand 996,71. Het bedrag der voor vergoeding in aanmerking ko mende kosten werd voor de hierboven genoemde scholen vastgesteld op respect. 2139, 924, 651, 861. Electrisch licht in de gerefor meerde school op 't Zand. Het bestuur der ver. voor bijz. lager on derwijs op geref. grondslag te 't Zand ver zocht gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen ten behoeve van de vervanging der in zijn schoolgebouw aanwezige gasver lichting door een electrische verlichting en voor de vervanging van een rond de speel plaats staande omheining, deels van hout, deels van gaas, door een nieuwe betonnen schutting. B. en W. stelden voor aan de ver vanging der verlichting mede te werken, doch gelden voo.r vervanging van de om heining te weigeren, daar zulks niet valt onder het begrip verandering van inrich ting. Dit werd goedgekeurd. De schoonhoudster van het verenigings gebouw op 't Zand zal haar functie neerleg gen. Haar dochter heeft nu verzocht het schoonhouden van het vereenigingsgebouw aan haar op te dragen. B. en W. stelden voor daartoe over te gaan. Het werd z. h. s. goedgekeurd. Huur vereenigingslokaal op 't Zand. Het bestuur der Chr. gemengde zangver. „Looft den Heer" te 't Zand verzocht, in verband met de minder gunstige finaneieeJe positie der vereeniging verlaging van de huur van het vereenigingslokaal. B. en W. stelden voor de huur, ingaande 1 Juli 1939 te verlagen tot 20 per jaar. De hr. L o r i e r betoogde, hoewel noo- de, zijn stem aan het voorstel te geven, ge zien de verkapte subsidie welke de ver- eenigingen op het dorp genieten. De hr. Sanderse onderschreef het betoog van den heer Lorier. De hr. M o e n s had den indruk, dat op het Zand vereenigingen bestaan die ook voor een groot gedeelte menschen uit een andere gemeente onder haar leden tellen. Men moet dus oppassen niet alles over een leest te schoeien. De v o o r z. merkte op, dat als op het dorp 10 gevraagd wordt er op 't Zand 20 dit niet veel uitmaakt, omdat op 't Zand de kolen daarbij inbegrepen zijn, ter wijl de vereenigingen op het dorp zelf voor kolen moeten zorgen. Het voorstel van B. en W. werd daarop goedgekeurd. Begrooting B. A. De begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur voor 1940 werd goedgekeurd. Het sub sidie bedrag der gemeente is geraamd op 5400. Hoek Terhoogeweg. De hoek van den Terhoogeweg is geri- oleerd en opgehoogd. Ged. Staten hebben nu medegedeeld dat deze hoek met straatklin kers bestraat dient te worden. De bestra ting van dezen gedempten hoek zal onge veer 75 bedragen. Op voorstel van B. en W. werd dit goedgevonden. Rondvraag. De hr. Sanderse vroeg of er geen middelen gevonden kunnen worden om de plantsoenen in de gemeente te beschermen tegen den vernielzucht van de jeugd. Spr. wees in dit verband op de vernieling door de schooljeugd in de Wilhelminastraat en de Ter Hoogestraat. Spr. vroeg de ouders en de onderwijzers eens op een en ander te wijzen. De v o o r z. zeide met de veldwachters deze zaak te zullen bespreken. Afscheid van de niet-terugkee- rende Raadsleden. Daar het de laatste vergadering was van den Raad in zijn huidige samenstelling, heeft de voorzitter o.m. de niet-terugkee- rende leden de heeren Sanderse en De Rijke toegesproken. Spr. zegde allereerst dank voor de wijze waarop het werk door alle raadsleden is verricht. Veel is tot stand gekomen. Men mag met groote voldoening en dankbaar heid op de afgeloopen periode terugzien. Persoonlijk zegde spr. dank voor de groo te medewerking, ondervonden van de le den. Ieder heeft het belang van de ge meente op het oog gehad. De hr. De Rijke, die gedurende drie zit tingsperioden lid van den Raad was, keert niet meer terug. De hr. De Rijke is raadslid geworden op 61rjarigen leeftijd, als 't ware door den nood gedreven. Spr. had daarvoor bewondering. U is een vlot spreker, zeide de voorz., U hebt de gave om alles rustig en kalm te zeggen. Daarmede bereikte U dat uw standpunt goed overwogen naar voren kwam. Die kalme, bezadigde, wel overwogen wijze van debatteeren maakte, dat er zeer naar geluisterd werd. Spr. is er van overtuigd de tolk te zijn van den Raad en van de meerderheid van de bevolking van Koudekerke als hij den hr. De Rijke dankt voor het vele werk in het belang van de gemeente verricht. De hr. Sanderse heeft, behoudens een kleine onderbreking, 20 jaar deel uitge maakt van den Raad. Hij is altijd een één ling geweest, aldus de voorz., omdat hij fractiegenooten ontbeerde. Echter het voor deel was, dat de hr. Sanderse de zaken grondig bestudeerde. Spr. is de eerste man van de soc. dem. arbeiders partij in den Raad geweest.Met sympathie wees spr. er op, dat de heer Sanderse is blijven staan met de beide beenen op den bodem van de werkelijkheid. Spr. zeide dat de heer San derse een zeer ijverig raadslid was. Spr. dankte hem voor de prettige wijze van sa menwerking en uitte den wensch dat hij met een voldaan gevoel van hier zal ver trekken. Spr. hoopte dat het den heer San derse ook in het verdere leven goed zal gaan. De hr. Contant zegde namens den Raad dank voor de woorden van den voor zitter.- Spr. zeide dat door de uitnemende leiding zoo practisch en grondig gewerkt is kunnen worden. Wat in deze 4 jaren is uitgevoerd onder de inspiratie van den voorz., is niet gering te noemen. Groote dank voor deze eminente leiding zijn de raadsleden verschuldigd aan den voorz. Als raadslid zegde spr. den vertrekken- den leden dank voor den collegialen om gang, welke hij al die jaren met hen gehad heeft. De heer De R ij k e zegde den voorz. dank voor het persoonlijk woord tot hem gericht. Den lof zeide spr. niet verdiend te hebben. Een echt dienaar heeft in gehoorzaamheid te vervullen te taak hem opgelegd. Lettende op den 73-jarigen ouder dom heeft spr. gemeend te moeten heen gaan en het werk aan een jongere kracht over te laten. Er is aldus spr., een tijd van komen en van gaan om met de Middelburgsehe Cou rant te spreken. Spr. sprak tenslotte een dankwoord uit aan den voorzitter en aan de raadsleden. Er heerschte .een toon van vriendschap. Een bijzonder woord van dank zegde spr. aan den hr. Sanderse. Ondanks soms uitvoerige en harde debatten stond men toch altijd als mensch tegenover el kaar. Wel heeft het spr. altijd gespeten dat, wanneer den almachtige God gebeden werd door den hr. Sanderse niet de eer getoond werd die men den allerhoogsten dient te brengen. Toch wilde spr. hem hoogachten voor den getoonden ijver. Spare de almach tige God U allen, zoo besloot spr. De hr. S a n d e r s e sprak een woord van dank aan den voorzitter voor de wijze waarop deze hem is tegemoetgetreden. Spr. bracht ook de twee voorgangers van den voorzitter in herinnering. Spr. uitte groote dankbaarheid en bewondering voor de hui dige leiding, de voorbereiding etc. door den voorzitter. Hij hoopte dat Koudekerke de zen burgemeester nog lang moge houden. Ook tot de twee wethouders uitte spre ker waardeerende woorden. Ondanks het verschil in opvatting is men toch altijd als mensch gescheiden. Spr. uitte de blijdschap dat het gevoel van volwaardig politiek te genstander werd gewaardeerd jegens hem. Nooit heeft het bij de soms scherpe debat ten in de bedoeling gelegen iemand te kwet sen in zijn persoon. Er zijn door den ganschen Raad massa's economische verbeteringen in de gemeente tot stand gebracht. Spr. bracht ook de ambtenaren dank voor hun steun. Spr. zegde den hr. De Rijke dank voor zijn woorden. Met diepe overtuiging hebt U uw voorstellen en meeningen naar voren gebracht aldus spr. Uw sociaal gevoel heeft er toe meegewerkt dat er een steunrege ling is ingevoerd in deze gemeente. En wat het gebed betreft, spr. bestreed de gedachte dat hij geen eerbied voor het gebed heeft. Spr. bracht in herinnering hoe hij toen het voorstel werd gedaan de vergaderingen met gebed te openen dit breedvoerig heeft be streden. Spr. is niet tegen het gebed, maar hij meent, dat het gebed niet thuis hoort in den Raad. Er staat in dat groote boek geschreven, aldus spr.: „Mijn huis is een huis des ge- beds". En dit huis aldus spr. is niet het huis wat in dezen tekst wordt bedoeld. De raadszaal is volgens spr. niet de plaats om met gebed te openen. Hoe is het mogelijk dat in een vergadering, met gebed geopend, men op soms felle wijze eikaars meeningen gaat bestrijden? Het was dus niet omdat spr. geen eerbied voor het gebed betoond heeft, doch omdat het gebed volgens hem hier niet op z'n plaats was. De voorz. verklaarde er hartgrondig van overtuigd te zijn dat zijn werkkracht ZEEUWSCHE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ. Vergadering van het Dagelijksch Bestuur. Het Dagelijksch Bestuur der Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij, vergaderde dezer dagen in het Landbouwhuis te Goes, onder voorzitterschap van mr. P. Dieleman, alge meen voorzitter der Z.L.M. O.m. kwamen de volgende onderwerpen in bespreking: Lagere Landbouwschool te Middelburg. Met voldoening werd kennis genomen van de mededeeling, dat aan de Z.L.M. Rijkssubsidie is beschikbaar gesteld voor een binnenkort op Walcheren te stichten lagere landbouwschool. De toewijzing van deze school is de be kroning van het werk dat door de Z.L.M. reeds tientallen van jaren op het eiland Walcheren wordt verricht ten bate van het land- en tuinbouwonderwijs. Evenals tot nu toe met de cursussen het geval was, zal aan de nieuwe school het karakter gegeven worden hetwelk het meest in overeen stemming is met den geest der bevolking. Dankbetuiging van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Het Dagelijksch Bestuur ontving een dankbetuiging van Prinses Juliana en Prins Bernhard voor de gelukwensehen welke de Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij Hunne Koninklijke Hoogheden had aangeboden ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Irene. Consumptie-aardappelregeling. De Hollandsehe Maatschappij van Land bouw heeft een schrijven tot het Landbouw- Comité gericht inzake de consumptie.aard- appelregeling. In dit schrijven werd mede gedeeld, dat genoemd Bestuur van opvat ting is dat een geleidelijk oploopende schaal bij den denaturatie-toeslag 'n stevige markt gedurende den geheelen tijd door tenge volge zal hebben, terwijl tot het einde toe voldoende aardappelen zullen aanwezig zijn. Men acht de meest juiste oplossing om den denaturatietoeslag op 1 November te doen ingaan met een bedrag van f 1,40 per 100 kg voor de aardappelen van de A-klasse, welke men dan met een bedrag van 10 cent per maand laat oploopen tot dat deze toe slag voor de maand Mei 1,90 zal bedragen. Het Dagelijksch Bestuur kon zich met de ze zienswijze vereenigen. Nogmaals werd er de aandacht op gevestigd, dat de huidige aardappelregeling teveel is ingesteld op de mogelijkheid tot denaturatie, terwijl de prijsregelende werking te wenschen over laat. Stichting Nederlandsche Vlasteelt en Vlas bewerking. Het ligt in het voornemen van de Over heid om nog dit jaar een Stichting in het leven te roepen om alle belanghebbenden bij het vlas en de vlasproducten te vereeni gen. De Stichting zal door onderzoek, onder wijs en voorlichting de belangen der vlas teelt, vlasnijverheid en vlashandel moeten bevorderen. Besloten werd als lid tot de Stichting „Nederlandsche Vlasteelt- en Vlasbewer king" toe te treden. Coöperatie voor den boerenstand. Besloten werd medewerking te verlee- nen aan het organiseeren van een propa- gandadag voor de boerencoöperatie. In het bijzonder zal aan de jonge boeren het nut der coöperatie voor den boerenstand wor den uiteengezet als tegenwicht tegen een steeds verder gaande vertrusting van in dustrie en handel, waardoor deze zich een onafhankelijke positie tracht te verwerven, zoowel bij den aanvoer van grondstoffen als den afzet der producten. Door deze zich uitbreidende concentratie van kapitalen en belangen worden machten in het leven ge roepen, waar tegenover verschillende groe pen der bevolking in een ongunstig econo misch afhankelijke positie komen te staan. Uitkeering uit het Landbouwcrisisfonds we gens vorstschade. Het Dageljjksch Bestuur heeft uit de dag bladen vernomen dat aan de boomkwee kers een bedrag van f 30.000 uit het Land bouwcrisisfonds zal worden beschikbaar ge steld ter tegemoetkoming in de verliezen welke zijn geleden door het bevriezen van plantmateriaal. Het Dagelijksch Bestuur is van oordeel, dat het in verband hiermede alleszins bil lijk is te achten dat ook de verbouwers van wintertarwe, welke in de afgeloopen win ter vrijwel is uitgevroren worden schade loos gesteld. Op grond van de hoogere productiekos ten veroorzaakt door het uitvriezen der tarwe, acht het Dagelijksch Bestuur het billijk dat de minister de richtprijs van de tarwe verhoogt. Het Landbouw-Comité is verzocht nogmaals stappen in deze richting bij den minister te doen. Suikerinvoer uit Nederl. Oost-Indië. Uit de dagbladen werd vernomen, dat het in het voornemen van de regeering zou liggen 30 a 40.000 ton Javasuiker extra uit Nederl. Indië in ons land in te voeren, in verband met de voorraadpositie en de op brengst aan bietsuiker hier te lande. Het Dagelijksch Bestuur besloot een na der onderzoek in te stellen in hoeverre de ze geruchten inderdaad op waarheid be rusten. Handel in schapen. De minister van Economische zaken heeft op een desbetreffend verzoek aan de 3 C.L.O. medegedeeld, dat het prijsverschil van schapen op de Noordelijke en de an dere markten, niet van dien aard is, dat van sterk gedrukte prijzen kan worden ge sproken en er daarom geen aanleiding be staat maatregelen te treffen. Uienfederatie. Besloten werd ook in 1939 eenzelfde fï- nancieele bijdrage aan de Nederlandsche Uienfederatie te verleenen als het vooraf gaande jaar. Agrarische Jaarbeurs. Van 514 Sept. e.k. zal de Agrarische Jaarbeurs te Utrecht worden gehouden. Besloten werd medewerking te verlee- en capaciteiten door een vergrootglas be keken zjjn. Spr. was verheugd dat in zulk een goede harmonie afscheid is genomen. Na iedere vergadering bleef men steeds in gezelligen kout bijeen, daarbij bleek het dat het alleen om het zakelijke ging. nen aan het verzoek van het Jaarbeursbe- stuur om een zoo groot mogelijk bezoek uit landbouwkringen aan de Agrarische Jaar beurs te bevorderen. Dienstregeling Zeeuwsche spoorlijn. Het Dagelijksch Bestuur heeft adhaesie betuigd aan een schrijven dat eenige afdee- lingen der Z.L.M. en gemeentebesturen uit Oost-Zuid-Beveland hebben gezonden aan de directie der Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht, waarin op verbetering van de dienstregeling op de Zeeuwsche spoorlijn wordt aangedrongen. O.m. is gevraagd den markttrein van Bergen op Zoom naar Goes op Dinsdag weer te willen laten rijden, daar hieraan groote behoefte bestaat. Militaire verloven. Het Dagelijksch Bestuur heeft de be voegde instanties opnieuw verzocht de dienstplichtige landbouwers die' tijdens de oogstwerkzaamheden slechts noode op het bedrijf kunnen worden gemist, in het ge not van verlof te stellen, voor zoover de dienstwerkzaamheden zulks toelaten. In het algemeen werd van de militaire overheid te dezer zake medewerking on dervonden. DE SDAP EN ONS NATIONALE LEVEN. De (a.r.) Rotterdammer schrijft: Dinsdagavond hielden de Amsterdam- sche sociaal-democraten een jubelavond. Wij kunnen erin komen, dat deze gehou den werd. En het moet gezegd, dat de nieuwe Ministers redevoeringen hielden met méér nationalistischen, dan klassen strijd-inslag. Er werd spijt uitgesproken, dat niet alle groote partijen eensgezind achter het nieuwe Kabinet stonden en hulde gebracht aan de Koningin, hoewel de heer Vliegen in zijn Voorwaarfis-artikel, hetwelk wij overnamen (ook door ons overgenomen Red. M.C. weer direct het breekijzer beproefde te stoofen in de R.K. Staatspartij. Tot zoover was alles in overeenstem ming met het vooropgeztte doel van hem, die het Kabinet formeeren mocht. Maar dan kwam het vreemde. Er werd gezon gen, natuurlijk.' Maar op deze bijeenkomst, waar een hang werd beluisterd naar het nationale, klonk niet helderop h'et nationale volkslied b ij uit nemendheid, het lied, waarin Oranje zich uitstort tegenover God en va derland, ons schitterend Wilhelmus, doch de I n t e r n a t i o n al e, waarbij de vuisten gebald werden, en waaraan ook ministers meededen. Hoe vreemd is dat alles nog.' BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is gisteren vastgesteld op 70 cent per kg (onveranderd). ZATERDAG 19 AUGUSTUS. HILVERSUM I 1875 en 414,4 m. VARA-Uitz. 10.00—10.20 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.). 10.00 Mor genwijding. 10.20 Voor Arbeiders in Conti- nubedr. 12.00 Gram. (Om 12.15 Ber.). 2.00 Causerie. 2.20 Viool en piano. 2.45 Gram. 3.00 Rep. 3.30 VARA-ork. 4.30 Esperanto. 4.50 Gram. 5.30 Filmland. 6.00 Orgelspel en zang. 6.28 Ber. 6.30—6.55 Gram. 7.00 VARA- Kalender. 7,05 Felicitaties. 7.10 Politiek radio-journaal. 7.30 Cursus. 8.00 Ber. ANP. 8.20 Gram. 8.30 Mandolineclub en gram. 9.00 Puzzle. 9.15 Gram. 10.00 VARA-ork. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Verv. conc. 11.00 Zang met piano. 11.15 Orgelspel. 11.45 12.00 Gram. HILVERSUM H*301,5 m. KRO-Uitz. 8.00—9.15 Gram. (Ca. 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 11,30 Godsdienstig halfuur. 12,00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Paul Wijnappel's strijk-ensemble. 1.00 Gram. (ca. 1.15 Ber.). 1.20 Paul Wijnappel's strijk-ensemble. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gram. 2.45 Kin- deruurtje. 4.00 KRO-ork. 4.45 KRO-Melo- disten en solist. 5.15 Filmpraatje. 5.30 Gram. 5.45 KRO—Nachtegaaltjes. 6,15 Gram. 6.20 Journalistiek weekoverz. Ca. 6.45 Ber., gram. 7.00 Ber. 7.15 Causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Overpeinzing. 8.35 Gram. 8.45 Gevar. progr. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Causerie. 11.10 12.00 Gram. DROITWICH 1500 m. 11.20 Piano. 11.45 Rep. 12.05 Gram. 12.35 Piano. 12.50 Rep. I.05 Walker-Octet. 1.40 Rep. 1.55 „Orques- tra Romanza". 2.35 Rep. 6.20 Ber. 6.50 Cau serie. 7.05 Ork. 7.50 Declamatie. 8.20 Va- riété-ork., Revue-koor en solisten. 9.20 Ber. 9.50 Causerie. 10.05 Hyden's ork. en solis ten. 10.50 Jack Harris' Band en solisten. II.50 Dansmuz. (gr. pl.). 12.1512.20 Ber. RADIO-PARIS 1648 m. 12.30 Zang. 1.10 Victor Pascal-ork. 2.10 Gram. 3.35 Zang. 3.50 Piano. 4.05 Zang. 4.35 Gram. 5.05 Viool. 5.50 Gram. 6.35 Pianoduo Wiener en Dou- cet. 7.20 Gram. 8.50 Zie Brussel 484 m. 10.50 Gram. 11,2012,50 Eddle Foy's ork. KEULEN 456 m. 6.50 Gram. 7.35 Raatz- ke's ork. 8.509.35 Klein ork. 12.20 Weensch symphonie-ork. 2,30 Gram. 4,20 Eysoldt's ork. en soilsten. 6.05 Piano. 7.10 Zang. 7.30 Zomerprogr. 8.35 .Gevar. progr. 10.05 Dansmuziek (gr. pl.). 11.00 Gram. 12.203.20 Gevar. Nachtconcert. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Ork. 1.50—2.15, 2.25 en 3.25 Gram. 3.50 Viool. 4.20 Rep. 5.20 Rectors en Willie Lewis' Jazzork. 6.20 Ork. 6.50 Gram. 7.05 Verv. ork. 7.45 Gram. 8.20 Gemengd Koor. 9.00 Radio-tooneel. 9.20 Symphonie-ork. en soilst. 11.00 Pop. conc. 11.50—12.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 Radio-ork. 1.50 2.15 en 2.20 Gram. 3.50 Piano en viool. 4.20 Cabaret. 5.05 Gram. 5.35 Radio-ork. 6.35 Gram. m. toel. 7.35 Gram. 8.20 Franck- progr. 8.50 Symphonie-ork. en solist. In de pauze: Gram. 11.00 Dansmuz. (gr. pl.). 11.50—12.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 8.35 Declamatie. 8.50 Zie Brussel 484 m. (9.50 10.05 Voordracht). 10.50 en 11.05 Ber. 11.20 —12.20 Setd. Ork. van Ulm en solisten. 1r aa MARKTBERICHTEN K a p e 11 e, 17 Aug. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling. Dubb. Princessen zonder draad 10,80, per 100 kg. Kleine veiling. Washington 816, Boere Witte 716, Czarpruimen 58, Belle de Louvain 513, Reine Victoria 4—13, Jef ferson 15, Tonneboers 48, Witte Wijn pruimen 1015, Kirkuspruimen 15, Fram bozen 3663, Bramen 2122, Blauwe drui ven 39, Perzikappels 5—14, Zigeunerinnen 8-20, Duch. d' Oldenb. 3—9, Early Victo ria 14, Keswick 14, Clapps Favorite 6- 13, Preeose de Trevou 411, N.-H. Suikerij 1—4. Apotheken. Van Zaterdagavond 9 uur, Zondag en de nachten der volgende week is te Middel burg geopend de apotheek Van Pienbroek, Pottenmarkt. MIDDELBURG. lederen Woensdagavond in de maand Augs. en tot half September Stadhuisbe lichting. Markt. Tot en met ZA 36 Aug. Tent. Zeeuwsche Kleederdrachten uitg. Vereen, tot behoud der Zeeuwsche Kleeder drachten; Abdij (Koffiekamer, Sta tenzaal) Groenmarkt 1012,00; 13,00 —17,00 h. Do 10.00—17,00 h. ZA 19 Aug. Concert Middelburgsch Muziek korps en Stadhuisbelichting; Markt 20,30 h. ZA 19 Aug. Tentsamenk. Leger des Heils, Muz. en zangavond, 20.00 h. ZO, 30 Aug. Abdijconcert Middelburgsch Muziekkorps, 12,0013.00 h. MA 21 Aug. Verl. Sanatoriumfonds „Ons Belang"; „De Eendracht", 20.00 h. WO 23 Aug. Conc. Middelb. Muz. korps uitg. buurtcommissie-Markt, 21.00 h. DO 31 Aug. Openb. conc. Middelb. Muz. korps t.g. verjaardag van H.M. de Koningin; Markt, 20,30 h. VR 15 Sep. Openb. conc. Middelb. Muz. korps, Markt, 21,00 h. WO 20 Sep. Officieele Openingsavond Nieuwe Middelburgschen Schouw burg; Molenwater. DO 21 en VR 22 Sep. Revue gezelschap met Snip en Snap uitgaande Midzacombi- natie. DO 21 Sep. Residentietooneel „Lessen in Laster", Nieuwe Schouwburg; Molen water. ZA 23 Sep. Bezichtiging voor aandeelhou ders en verdere genoodigden; Nieu we Schouwburg, Molenwater. Dl 26 Sep. Cabaret V.A.C.E.T. (Ver. A'dam- sche Cabaret en Tooneelgroep) o.l. Paul Ostra; Nieuwe Schouwburg; Molenwater. DO 28 Sep. Opvoering volledige Ballet Yvonne Georgi; Nieuwe Schouw burg, Molenwater. Dl 3, WO 4 en DO 5 Oct. Bazaar afd. Mid delburg Ned. Chr. Vrouwenbond. ZA 7 Oct. Bonte-laeh-avond „Confetti" 't Overschotje; Schuttersh. 20.00 h. WO 11 Oct. Mimuco uitvoering van „Met de mimuco op stap", Schuttersh. 20.15 h. MA 16 Oct. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. dr. A. Minderhout, te Wageningen; 20,15 h. Dl 17, WO 18, DO 19 en VR 20 Oct. Bazaar t.b. Kerkgebouw .der Vrijzinnig Her vormden; St. Joris. MA 13 Nov. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. prof. dr. B. G. Escher, te Leiden; 20,15 h. DO 2 Nov. Bijeenk. (m. lichtb.) Ned. Prot, Bond, spr. ds. J. van Dorp, Londen. VR 24 Nov. Bijeenk. Ned. Prot. Bond, spr. ds. H. H. Dorgelo, Naarden. MA 18 Dec. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. dr. K. M. Slotboom te A'dam; 20.15 h. 1940. MA 15 Jan. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. prof. dr. H. A. Kramers te Leiden; 20,15 h. WO 24 Jan. Bijeenk. Ned. Prot. Bond, spr. de hr. A. Brys, Den Haag. MA 29 Jan. Generale Repetitie Kon. Zang- vereen. „Tot Oefening en Uitspan ning"; Concertz. Dl 30 Jan. Uitvoering Kon. zangvereen. „Tot Oefening en Uitspanning"; Con certzaal. MA 19 Feb. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. dr. G. J. van Oordt; te Utrecht 20.15 h. VR 8 Mrt. Bijeenk. Ned. Prot. Bond, spr. ds. G. Westmijse, Rotterdam. MA 18 Mrt. Lez. Natuurk. Gezelschap, spr. prof. dr. F. M. Böhl te Leiden; 20.15 h. GOES Tot Dl 22 Aug. Kermis. ZA 19, ZO 20 Aug. Non-Stop-revue, met Peter Pech, The Violets, enz. Schut tershof 20.00 h. ZA 19, ZO 20 en Dl 23 Aug. Gezelschap Willy Derby, Heintje Davids en The Cavellis, Prins van Oranje, 20.00 h. VR 25 Ahg. Alg. verg. ingelanden „de Bree- de Watering bewesten Ierseke"; „De Prins van Oranje", 14.00 h. DO 31 Aug. Openb. conc. ,,Hosanna", Gr. Markt 20.30 h. VR 8 Sep. Openb. conc. „Euphonia", Groote Markt 20.30 h. DO 21 Sep. Openb. conc. „Hosanna", Groote Markt 20.30 h. BIOSCOPEN. CITY, Middelburg VR 18—DO 24 Aug.: „In veilige haven" (Eight Bells) en „Op het goede spoor" (The Man trailer), 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. ELECTRO, Middelburg VR 18-DO 24 Aug.: „De dans des doods" en „De bruide gom in angst", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 18, ZA 19, ZO 20, MA 21 en Dl 22 Aug.: „De Wildzang" en „De vermiste gast", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. Dl 22 Aiig. 14.00 h., 16.00 h., 18.00 h. en 20.00 h. „De Wildzang". algemeen. DO 31 Aug. Concert „St. Caecilia" te Vllss. Bellamy park. DO 31 Aug. Concert „Ons Genoegen" te Vliss. WO 6 Sep. Concert „Ons Genoegen" te Vliss. Boulev. Evertsen WO IS Sep. Concert „St. Csteeffia" te Vliss* Boulev. Evertsen.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6