WEK UW LEVER-GAL OP BUITENLAND. SPORT. LANDBOUW. ZUIDBEVELAND. Er zouden geen onderhandelingen over Dantzig mogelijk zijn! BELGIË. FRANKRIJK. DUITSCHLAND POLEN. SPANJE. VER. STATEN. RADIO-PROGRAMMA. AIERD1. een optocht bij de grens van Middelburg, en wel het muziekgezelschap „Oefening na den Arbeid" uit Middelburg, en een aantal ty pisch gecostumeerde ingezetèhen, die aller lei personen en types uitbeeldden. Vooraf gegaan en gevolgd door velen, trok men den Schotelweg op en werd daar een ge costumeerde voetbalvertooning gegeven, die met deze sport alleen den naamgemeen had. Naar wij vernamen, waren de verkleede personen leeken op 't groene veld. De gri massen, die zij maakten, waren echter ge knipt om de feestelijke stemming te ver- hoogen. Dit bleek toen men met de muziek voorop weer naar Brigdamme trok en na een korte wandeling op het eigenlijke feest terrein arriveerde. Afwisselend hebben het muziekkorps en de luidsprekersinstallatie hun welluidende tonen over de duizend koppige menigte doen galmen. Er is gezon gen, er zijn rondedansjes gedaan, in één woord: er was den geheelen avond een op gewekte Oranjestemming en die bleef er ook bij het afsteken van het Bengaalsch vuur en daarna tot het klokje van gehoor zaamheid. Burgemeester van 't Hof heeft door den microfoon allen, die medewerkten daarvoor hartelijk dank gebracht en gewezen op het mooie feest. Het is hier wel de plaats er op te wijzen, dat ook de E.H.B.O. den geheelen dag op zijn post was en een verbandvertrek had in gereedheid gebracht. De samenwerking tusschen de Oranjever- eeniging en de Buurtvereeniging wijk B, heeft het mogelijk gemaakt, dat op Brig damme de geheele bevolking der gemeente met velen van Middelburg en andere plaat sen heeft kunnen feesten en dit zonder ook maar één wanklank. Als wij de verlichting en versiering tot het laatste bewaarden, dan was dit omdat het hier zeker geldt „lest best". Want in aansluiting met hetgeen wij gisteren schre ven, zij nog gemeld, dat verschillende in woners om en in hun tuinen keurige ver sieringen hadden aangebracht. Komende tot verlichting zij gemeld, dat die het op het terrein en op Brigdamme zelve heel goed deed. Verder waren er en kele particulieren, die een eigen electrische verlichting hadden of wel een giorno ver lichting aanbrachten. Een bijzonder woord van lof zij gebracht aan de beide families die tegenover elkaar wonende in hun tuinen een verlichting met vetpotjes hadden aangelegd, die het bijzon der goed deden. OOSTKAPELLE. Woensdagmiddag had alhier onder groote belangstelling de begra fenis plaats van wijlen den heer W. Vreke, die in zijn leven een vooraanstaande plaats heeft ingenomen op kerkelijk en Chr. Ver- eenigingsgebied. De baar werd grafwaarts gedragen door bestuursleden van de school met den Bij bel, waarvan de overledene 2e voorzitter was, en door bestuursleden van de A. R. Kiesvereeniging waarvan hij secretaris was. Nadat de kist in de groeve was neergela ten werd het woord gevoerd door ds. Hof land, ger. predikant die het vele werk dat door den overledene als ambtdrager zoowel als diaken en als ouderling der Ger. Kerk schetste is verricht. Vervolgens sprak het hoofd der Chr. school de heer Cornelisse namens het bestuur dier school en namens de A. R. Kiesvereeniging. Ook deze spreker gewaagde van de groote liefde welke de overledene koesterde voor den arbeid van Gods Koninkrijk. Zijn vriendschappelijke omgang en zijn genegenheid voor het kleine en hulpbehoevende zullen in dankbare herinnering voortleven. De oudste zoon dankte namens de familie voor de gesproken woorden en de groote belangstelling. BORSELE. Woensdag verpachtte de Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente voor de diaconie dier kerk 29 perceelen bouw land, voor onbepaalden tijd. Voor den aan vang der verpachting wees de voorzitter van den kerkeraad, ds. Bunjes, na lezing der voorwaarden er o.a. op, dat de bepa lingen der nieuwe pachtwet voor deze verpachting niet ten volle golden, daar meer dan 3 jaren verloopen zijn sinds de vorige verpachting. Men zou dus, als vroeger, bij opbod verpachten, maar de kerkeraad zou na afloop nog een verga dering houden, om daarin een beslissing te nemen, indien er zich moeilijke geval len mochten voordoen. Deze verpachting verliep daarna in de grootste kalmte. Vijf en twintig van de oude pachters behielden hun perceel voor het eerste bod en wel 40 per Schouwsch Gemet. De vier perceelen, wièr pachters de pacht hadden opgezegd brachten be langrijk meer op, nl. resp. 65, 70, 78 en 83 per gemet. IERSEKE. Woensdag is een 40-tal motor schepen naar de Noordzee vertrokken (even buiten Domburg) om daar mosselzaad te visschen, dat daar in groote mate is ge vallen. Naar schatting zijn gisteren een 7 a 8000 ton gevischt en uitgezaaid op de diverse perceelen. Het was mooi mossel zaad. Ook de volgende dagen zal bij mooi weer nog worden gevischt. NISSE. B. en W. hebben tot tijdelijk ge meente-ontvanger benoemd den heer J. Nieuwenhuijs Gz., alhier. KERS uit SCHOOL. Dinsdagnacht is te Apeldoorn, 68 jaar oud, plotseling overleden, ds. A. de Visser, emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk. De overledene werd op 24 Maart 1895 te Herwijnen in het ambt bevestigd. Daarna diende hij de gemeenten Harlingen, W o 1- faartsdijk (19011905) en Groningen waar hij tot aan zijn emeritaat in 1936 ge bleven is. Bij zijn 40-jarig ambtsjubileum werd ds. De Visser tot ridder in de orde van Oranje-Nassau benoemd. Geslaagd te Utrecht voor het examen Engelsch L. O. de heeren J. Beimers te M i d d e 1 b u r g, C. J. Hartog te S c h e r- p e n i s s e en M. C. Bolle te O u w e r- k e r k; voor het examen Fransch L. O. mej. A. E. Verhage te Middelburg. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: De „Deut sche diplomatisch-politische Korrespon- denz" wijst met kracht de geruchten van de hand over mogelijkheden tot onderhande ling in de kwestie Dantzig. De correspondent schrijft o.a.: In zeke re landen acht men het gepast juist op dit oogenblik van een vastgeloopen toestand te spreken van onderhandelingen. Daarbij waagt men het te beweren, dat het Duitsch- land is, dat de behoefte daartoe gevoelt, waarbij aan zekere bezoeken een beteeke- nis wordt toegekend, welke volkomen in strijd is met den waren stand van zaken. Dantzig is geen thema om over te onderhandelen. Het is een Duitsche stad en het heeft het recht dat geheel en al te zijn. Het is echter bru taal geweld den ondubbelzinnigen wil van het volk tot hereeniging met het moeder land met oorlogsdreigingen te willen onder drukken, te meer daar de haven als oeco- nomische uitgang naar zee voor niemand gesloten zal blijven. Hoe men zich overi gens dergelijke „conferenties" in de weste lijke landen indenkt, toont een veel uit sluitsel gevend artikel van de Times. Tot het „positieve" vredesprogram van deze bladen behooren o.m. beperking der bewa pening (blijkbaar volgens het recept van Versailles) en voorts het afzien door Duitschland van de gedachte aan „levens ruimte", daar dit onderdrukking en be- rooving van buren beteekent. Niemand ter wereld zal kunnen veronderstellen dat der gelijke taal ook maar in het minst een toenadering zal vermogen te bewerken. In tegendeel. Er moet duidelijk aan worden herinnerd, dat geen eneke Duitscher Ver sailles heeft vergeten. Met het oog op de vijandigheid, welke het rijk van zijn ooste lijken buur, dien hetzelf heeft geholpen bij het herstel van zijn bestaan, in toenemende mate ondervindt, is het tijd ook dezen staat er eindelijk aan te herinneren, wat hem van rechtswege toekomt en wat niet. GERUCHTEN OVER EVENTUEELS VOORSTELLEN VAN ROOSEVELT AAN DUITSCHLAND. Reuter meldt uit New York: Volgens een gister door Associated Press uit Washing ton ontvangen bericht zou de regeering der Vereenigde Staten bereid zijn oeconomische middelen aan te wenden o.m. uitbreiding van credieten aan Duitschland om, wan neer de tijd daarvoor gunstig wordt, een naar haar opvattingen hechten vrede te be vorderen. Het bericht vermeldt, dat van doorgaans goed ingelichte zijde wordt ont huld, dat wanneer of indien Duitschland de neiging .vertoont of begint te vertoonen tot een blijvende vredelievende houding Roose velt het voornemen heeft: le Credieten aan te bieden, die Duitsch land in staat zouden stellen aankoopen in het buitenland te doen ondanks zijn gebrek aan buitenlandsche valutareserves; 2e Toelating tot de Amerikaanselie voor raden, zooals die van tarwe en katoen, te gen gesubsidieerde exportprijzen en waar schijnlijk op crediet. In ruil daarvoor zou Duitschland moeten toestemmen in een geleidelijke ontwa pening, in verhouding tot de ontwape ning, waartoe andere naties bereid zou den zijn. Verder zou het land stappen moe ten doen tot het opheffen van zijn stelsel van autarkie en het handel drijven met ge sloten beurzen. Als waarborg zouden de cre dieten aan Duitschland in termijnen worden verleend en dus ieder oogenblik kunnen worden ingetrokken, wanneer Duitschland zijnerzijds de» overeenkomst niet zou nale ven. In sommige kringen te Washington is men van meening, aldus het bericht, dat het noodzakelijk zou zijn voor Duitschland de mark te devalueeren alvorens het tot het normale stelsel van den wereldhandel zou kunnen terugkeeren. DE KRAAG VAN DE JAS WAS NIET DICHT Op het station te Sint Truijden maakte een onderofficier, die in burger was, éen soldaat de opmerking, dat de kraag van zijn jas niet dicht was. De soldaat deed intus- schen, wat hem gelast werd. Toevallig reis den beiden daarna in dezelfde coupé naar Hasselt, waar het gesprek weer over de kraag kwam. De soldaat wond zich daarbij zoo op, dat hij den onderofficier een pak slaag gaf. Deze trok nabij Alken aan de noodrem. Onmiddellijk sprong de soldaat daarna uit den trein, doch kwam onder een wagon terecht, waarbij hij zoodanig werd gewond, dat, men voor zijn leven vreest. DUITSCHE PROPAGANDA LITERATUUR VERBODEN. Havas meldt uit Parijs: Op last van den minister van binnenlandsche zaken is het Duitsche propaganda-orgaan „Cahiers Fran- co-Aliemands" in Frankrijk verboden. Het tijdschrift werd uitgegeven voor het FranschDuitsche genootschap te Berlijn en is in het Duitsch en Fransch geredi geerd. In de laatste nummers zijn enkele zeer tendentieuse artikelen opgenomen. FRANSCHE DOUANEBEAMBTE DOOR DUITSCHERS MISHANDELD. Gistermiddag tusschen vier en vijf uur heeft zich aan de Fransch-Duitsche grens bij de gemeente Heining een incident voor gedaan, waarbij een Fransche douanebe ambte op Fransch gebied door Duitsch^rs werd mishandeld, meldt Havas. De douanier Richard van den douanepost Schreckling bevond zich op den weg van Heining naar Leiding. Hij zag een Duitsche auto aankomen die bij hem stopte. De dou anier maakte den automobilist er op op merkzaam, dat hij zich op Fransch grond gebied bevond. De drie inzittenden van de auto de automobilist was in gezelschap van twee militairen wierpen zich hierna op den douanier en lieten dezen versuft op den grond liggen na hem zijn revolver jas en kepi te hebben afgenomen. Toen de beambte weer tot zichzelf kwam, was de auto verdwenen, Het parket van Metz heeft een onderzoek ingesteld. Dit geschiedt in samenwerking met de Duitsche gendarmerie die tracht de automobiel en de inzittenden op te sporen. Bonnet protesteert. De minister van buitenlandsche zaken Bonnet heeft b« de Duitsche regeering ge protesteerd naar aanleiding van deze mis handeling door Duitschers van een Fransch douanebeambte, op Fransch gebied bij de Fransch-Duitsche grens. ANTISEMtETISCHE BETOOGINGEN TE BRNO. Reuter meldt uit Praag: In de afgeloo- pen 24 uur zijn te Brno in Moravië ernstige antisemietiscne betoogingen gehouden. Tsjechische studenten en anderen, behoo- rende tot de extreem-nationalistische bewe ging, trokken onder het uiten van anti- Joodsche leuzen door de straten en verdre ven Joden uit restaurants en koffiehuizen. Verscheidene Joden werden mishandeld. De betoogingen culmineerden in een bestorming van het voornaamste koffiehuis te Brno. „Esplanade". Hier werd de inventaris vernield; de Jood- sche bezoekers werden verwijderd. Een der verdrevenen overleed tengevolge van een hartaandoening. DUITSCHERS WEGENS SPIONNAGE GEARRESTEERD. De leider der jong-Duitsche partij in Oppersilezie en ongeveer zestig leden dezer partij zijn evenals een aantal Duitsche bur gers gearresteerd. Zij worden beschuldigd van spionnage, ALLE FRANSCHE GEVANGENEN ZULLEN IN VRIJHEID GESTELD WORDEN. Havas meldt uit Madrid: De regeering heeft den Franschen ambassadeur medege deeld, dat binnenkort alle Fransche krijgs gevangenen, die in Spanje worden vastge houden, alsmede de gevangen genomen burgers, tegen wie geen overtreding van gemeen recht werd ten laste gelegd, in vrij heid zullen worden gesteld. BALDWIN OVER DE DEMOCRATIE. Reuter meldt uit New-York: Tijdens een diner van het congres inzake opvoeding tot democratie heeft graaf Baldwin, de vroe gere Engelsche minister-president, een rede gehouden, waarin hjj o.a. heeft gezegd, dat indien een oorlog zou komen, deze het Brit- sche volk meer eensgezind dan ooit zou vinden. Engeland is krachtig in materieele bronnen en het volk is er van overtuigd, dat van den uitslag van den strijd de vrij heid van de menschheid afhangt. In een dergelijk conflict moet Engeland zijn rol tot het einde spelen. Sprekende over zijn ervaring in het lei den van een groote democratie in den tijd na den grooten oorlog, zeide Baldwin, dat de democratie de meest moeilijke regee- ringsvorm is, welke bestaat. In een totali- tairen staat heeft de burger slechts te doen wat hem wordt bevolen, hij behoeft niet te denken of een keus te maken of verant woordelijkheid te dragen. Het succes van de democratie berust hierop, dat iedereen zijn verantwoordelijkheid begrijpt. De demo craat moet werken en moet bereid zijn voor zijn democratische idealen te sterven, zoo als de nationaal-socialisten en communis ten bereid zijn voor hun ideaal te sterven. Baldwin verklaarde, dat fascisme en com munisme gevaren zijn voor de democratie. De democratie is op het oogenblik niet vei lig, doch men heeft getoond, dat de demo craten geen mindere idealen hebben dan de leiders van de totalitaire staten, deze ide alen zijn moeilijk te verwezenlijken, omdat zij van hooger orde zijn: zij sluiten in de samenwerking der menschen uit eigen vrij en wil om te pogen met God mee te wer ken aan de opheffing van de menschheid. JAARVERGADERING Z. V. B. De jaarvergadering van den Zeeuwschen Voetbalbond zal worden gehouden op Za terdag 2 September a.s. te Middelburg. SCHAKEN. HET TORNOOI TE BOURNEMOUTH. Dr. Euwe wint, Landau verliest. De derde ronde van het internationaal schaaktornooi te Bournemouth had het vol gende resultaat: L a n d a uKlein 01; KondeThomas afgebroken; WallisMieses 01; AbrahamsFlohr 01; KittoKoenig 01; Dr. M. E u w eAitken 10. Afgebroken partijen uit de tweede ronde: EuweConde VitVit KoenigAitken Vz De stand na de derde ronde luidt: 1. en 2. Klein en Flohr 3 p.; 3., 4. en 5. dr. Euwe, Koenig en Mieses, IV2 pnt. plus een afgebroken partij; 6. Thomas 1 p. plus 1 afgebr. partij; 7. Wallis 1 punt; 8. Conde pnt. plus twee afgebr. partijen; 9. en 10. Kitto en Aitken pnt. 11. en 12 Landau en Abrahams 0 pnt. plus een afgebr. partij. De partij tusschen Landau en Klein was oud-Indisch. Landau, die met wit speelde, gaf na 52 zetten op. In de partij CondeThomas werd de Bo- goljubow-variant van dame Indisch toege past. Bij de afbreking na 34 zetten had geen der spelers eenig voordeel. Wallis werd na een onregelmatige opening in 40 zetten mat gezet door Mieses. Ook nu weer had Flohr de minste zetten noodig. Met een Gruenfeld verdediging won hij in 30 zetten van Abrahams, waardoor hij met Klein de leiding behoudt met de prachtige score van 3 uit 3. Koenig had in zijn partij tegen Kitto suc ces met de Fransche verdediging. Hij be haald een winstpunt na 38 zetten. Dr. Euwe won na 36 zetten in een gewei gerd koningsgambietpartij van Aitken. De partij EuweConde uit de tweede ronde eindigde in remise hoewel de afge broken stelling winstkansen voor dr. Euwe inhield. Ook Koenig wist niet meer dan remise te maken uit de afgebroken partij tegen Ait ken. DE NEDERLANDSCHE UITVOER VAN ZUIVEL-, LAND- EN TUINBOUW PRODUCTEN. .De uitvoer van boter was in Juli heel wat kleiner dan in de voorafgaande maand. Volgens de maanstatistiek van den in-, uit- en doorvoer, bewerkt door het Cen traal bureau voor de statistiek is de uit voer van boter uit ons land in Juli heel wat kleiner geweest dan in de voorafgaan de maand, maar hij is iets grooter dan in Juli van het vorige jaar. De uitvoer van boter heeft in Juli bedragen 6404 ton ter waarde van 5,114,000, tegen 7994 ton ter waarde van 6,167,000 in Juni jl. en 6318 ton ter waarde van 5,249,000 in Juli 1938. De uitvoer van kaas heeft in Juli 4495 ton ter waarde van 1,988,000 bedra gen, tegen 4447 ton ter waarde van 1,998,000 in Juli van het vorige jaar. De uitvoer van versche eieren heeft in Juli 9504 ton ter waarde van 3,366,000 bedragen, tegen 7132 ton ter waarde van 3,156,000 in Juli van het vorige jaar. Ons land heeft in de vorige maand 14,994 ton kleiaardap. pelen ter waarde van 630,000 uitgevoerd, te gen 14,439 ton ter waarde van 1,065,000 in Juli 1938. Opmerkelijk is hier het ver schil in de bedragen! Voor vruchten en groenten waren in Juli de cijfers van den uitvoer als volgt: Druiven: 497 ton ter waarde van 242,000 tegen 690 ton ter waarde van 322,000 in Juli 1938. Aardbeien 182 ton ter waarde van 63,000 tegen 685 ton ter waarde van 156,000. Aardbeienpulp 1569 ton ter waarde van 376,000, tegen 3593 ton ter waarde van 607,000. Kruisbessen pulp 644 ton ter waarde van 53,000, tegen 309 ton ter waarde van 44,000. Zwarte bessenpulp: 1012 ton ter waarde van 297,000, tegen 164 ton ter waarde van 107,000. Roode kool: 365 ton ter waar de van 12,000, tegen 414 ton ter waar de van 14,000. Bloemkool: 1471 ton ter waar de van 152,000, tegen 2188 ton ter waar de van 174,000. •Tomaten: 11,599 ton ter waarde van 1,303„000 tegen 12,206 ton ter waar de van 1,505,000. Uien en Sjalotten: 394 ton ter waarde van 32,000, tegen 205 ton ter waarde van 20,000. Peen: 2292 ton ter waarde van 114,000, tegen 2945 ton ter waarde van 227,000. Komkommers 11,002 ton ter waarde van 678,000, tegen 9318 ton ter waarde van 651,000. Augurken 1995 ton ter waarde van 121,000, tegen 522 ton ter waarde van 42,000. Doperwten 306 ton ter waar de van 18,000, tegen 1645 ton ter waar de van 96,000. S n ij- en Prinsesseboonen: 809 ton ter waarde van 92,000, tegen 712 ton ter waarde van 127,000. Ingemaakte Komkommers en Augurken: 641 ton ter waa,r- de van 45,000, tegen 825 ton ter waar de van 56,000. Ingemaakte Uien: 387 ton ter waarde van 47,000, tegen 316 ton ter waarde van 47,000, tegenwawoww ter waarde van 46,000. Ingemaakte Bloemkool: 506 ton ter waarde van 28,000, tegen 481 ton ter waarde van 28,000 in Juli van het vorige jaar. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 16 Augs. Groentenvei- ling. Spinazie 16 c., Postelein 18 c., Augurken 118 c„ Suikerboonen 616 c„ Snijboonen 613 c., Doppers 915 c., An dijvie 25 c., Sav. Kool 13 c„ Roode kool 12 e., alles per kg. Peën 13 c„ Kroten 12 c., Uien 14 c., Selderie 0,52 c., Ra barber 12 c., alles per bos, Bloemkool 2- 17 c„ Andijvie 13,5 c„ Kropsla 0,52,5 c„ Komkommers 12 c., alles per stuk. G o e s, 16 Aug. Augurken 2.5020, Stok- snijboonen 612, Pronkboonen 3.504.50; Stokprincesseboonen 611; Rentegevers 7 8.50; Dubb. Princesseboonen 69.50 Per- fectboonen 6.508; Roode Kool 11.50; Savoye Kool 13; Postelein 12, Sjalotten 34; Tomaten 47.50, Aardappels 23, idem (drielingen) 12, alles per 100 kg. Andyvie (breedblad) 0.953.70; Bloem kool 1.50—16; kropsla 0.70—3.10; Komkom mers 12 alles per 100 stuks. Kroten 13,50; Peterselie 0.50, Rabar ber 1, Rammenas 2.50, Radijs 11.50, Selde rij 1; Uien 33,50; Wortelen 2,503,50, al les per 100 bos. Pruimen: Belle de Louvain 612; Czar- pruimen 2.504; Dubb. Boere Witte 514, Jeffersonpruimen 14, Kirkespruimen 12, Reine Victoria 513, Reine Cl. Violette 5 14; Tonneboers 34; Wash, pruimen 5.50 13, Witte Wijnpruimen 410 alles per 100 kg- Diversen: Black Berry 8.5018 per 100 kg; Meloenen 5.5021, Perziken 4.5017 beiden per 100 stuks. jj. K a p e 1 1 e, 16 Aug. Groote veiling: zu re Kroetappelen 0,650,80; Dubbele prin- cessen zonder draad 99.20 alles per 100 kg. Kleine veiling: Washington 1218; Boere Witte 1016; Czarpruimen 410; Belle de Louvain 512; Reine Victoria 414; Rei ne Claude 1932; Jefferson 1123; Ton neboers 38; Purple Pershore 4—7; Witte wijnpruimen 817; Kirkuspruimen 8—19; Burbanckpruimen 424; Golden Japan 12 17; Ditriech Ulhorn 48; Abricoosprui- men 511; Occulanen 24; Princepruimen 25; Kouweljjnen 24; Frambozen 38 94; Bramen 2227; Japansche Wijnbessen 60; Roode Bessen 5; Blauwe Druiven 32 38; Madeleinen 415; Perzikappel 216; Zigeunerinnen 526; Duchesse d'Olden- burg 214; Early Victoria 26; Keswick 14; The Queen 25; Lady Seedling 6 17; Astraken 16; Zomeraagd 26; Tar- weappel 14; Nelsons Glorie 25; Trans- en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uvr lever een liter lever- gal In uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende Is, ver-?' teert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrü te" doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. (Ingez. Med.) VRIJDAG 18 AUGUSTUS. HILVERSUM I 1875 en 414,4 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.). 10.00 Morgen wijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Altviool en piano. 11,10 Declamatie. 11,30 Gram. 12,00 Palladians. (Om 12,15 Ber.) 12,50 Gram. (1.00-1,05 Interv.) 1,15 AVRO-Amusements- ork. 2.00 Declamatie. 2.30 Gram. 3.30 AVRO Dance Band (opn.). 4.00 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5,30 Gram. 6,00 Orgelspel. 6.28 Ber. 6,30 Boekbespr. 6.506.55 Gram. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Causerie. 7.23 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Causerie. 8.00 Piano. 8.30 Cyclus. 9.00 Gram. 9.30 Radio- tooneel. 9.45 VARA-ork. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 Orgelspel. 11.30 Jazzmuz. (gr. pl.). 11.5512.00 Gram. HILVERSUM H 301,5 m. Alg. progr., verzorgd door de KRO. 8.00—9.15 Gram. (Ca. 8.15 Ber.). 10.00 Gram. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.00 Ber. 12.15 KRO-ork. 1.00 Gram. 1.20 KRO-ork. 2.05 Orgelconc. en zang. 3.05 „La mascotte" operette (gr. pi.). 5.15 KRO-Meloditsen en solist. (6.006.20 Land- en tuinbouwcause- rie en ca. 6.30 Ber.). 7.00 Ber. 7.15 Cause rie. 7.35 Gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO- ork. 9.00 Declamatie. 9.20 Gram. 9.55 Rep. 10.30 Ber. ANP. 10.40 KRO-Boys en solist. (11.0011.10 Gram.). 11.30 Erika Hellen's orkest. 11.5012.00 Gram. DROITWICH 1500 m. 11.05 Gram. 11.35 Evans „Sextette intime". 12.05 Orgel conc. 12.35 Jack White's Collegians. 1.20 Causerie. 1.35 Northern Ireland-ork. 2.20 Gram. 2.35 Fryer's ork. 3.20 Luisterwed strijd. 3.50 Causerie. 4.10 Militair ork. 4.50 Gram. met toel. 5.20 Gram. 5.50 Westmin ster Players. 6.20 Ber. 6.50 Causerie. 7.15 Orgelconc. 7.50 Cello en piano. 8.20 Revue. 9.20 Ber. 9.50 Radio-tooneel. 10.40 Cabaret. 11.20 Watts ork. m.m.v. soliste. 11.50 Gram. 12.15—12.20 Ber. RADIO-PARIS 1648 m. 9.00 Gram. 12.30 Zang. 1.10 Gram. 3.35 Zang. 3.50 Gram. 5.25 Solistenconc. 6.05 Gram. 6.35 Viool. 6.50 Gram. 8.30 Viool. 8.50 Radiotooneel. 11.05 Gram. 11.2012.50 Rhené Baton-ork. en solist. KEULEN 456 1x1. 6.50 Gram. 7.35 en 8.50 9.50 Hagestedt's orkest. 12.20 Fabrieksor- kest. 1.35 Klein ork. 2.303.20 Pop. conc. 4.20 Klein ork. (5.20—5.30 Gram.). 7.20 Gram. 8.35 Leo Eysoldt's dansork. en vroo- lijk instrumentaal kwintet. 9.35 Ork. en ka merkoor, solist en spr. 11.00 Dansork. 12.20 3.20 Gevar. nachtcone. BRUSSEL 332 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Orkest. 1.50—2.00, 5.20 en 7.20 Gram. 8.23 Benoit-herdenking. 9.20 Symphonie-ork. en pianoduo „Wiener-Dou- eet". 11.0011.20 Gram. 484 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Radio- ork. 1.502.20, 5.20 en 6.35 Gram. 8.20 Ra- dio-ork. m.m.v. solisten en gram. 10.30 11.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 8.35 Orkest. 9.10 Radio-tooneel met muz. 10.20 Ber. 10.40 Viool en piano. 11.2012.20 Ork, en solisten. parant de Cronsel 25; Manks Codlin 26; Jac. Label 14; Signe Tilles 25; Zoete Herfstappel 49; Clapps Favorite 416; Precose de Trevou 313; Bruine Heeren peer 27; dr. Jules Guyot 27; Dubbele Jutten 2455; Goudballen 23; Petite Marguerite 36; N. H. Suikerij 14; Roo de Suikerij 1—2; Witte Broodpeer 1—3; Beurre d'Arenberg 5; Dubbele Boonen 6 8; Snijboonen 81-11; Rijnsche Spekboonen 6 7; Perfectboonen 912; Rentegevers 9 11; Augurken 320; Sjalotten 5; Tomaten 47; Sav. Kool 1.402.20; Roode Kool 1.802.40 per 100 kg; Aardappels 13; Komkommers 13; Bloemkool 48; Kro ten 1; Bospeen 2.50; Perziken 15; Me loenen 1118; Kas Reine Victoria 0.60 1.50. Oostburg, 16 Augs. Boterveiling; aan voer 39% kg boter; prijs f 1,09 tot f 1,54, per kg. MIDDELBURG. DO 17ZA 26 Aug. Tent. Zeeuwsche Klee derdrachten uitgaande Vereen, tot behoud der Zeeuwsche Kleeder drachten; Abdij (Koffiekamer, Sta tenzaal) Groenmarkt 1012,00; 13,00 —17,00 h. le Do 11,00—17,00 h. 2e Do 10.00—17,00 h. DO 17 Aug. Verloting Middelb. Vacantie- school; De Gouden Poorte, 20,30 h. VR 18 Aug GOES Tot Dl 22 Aug. Kermis. BIOSCOPEN, CITY, Middelburg VR 18—DO 24 Aug.: „In veilige haven" (Eight Bells) en „Op het goede spoor" (The Man trailer), 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. ELECTRO, Middelburg VR 18-DO 24 Aug.: „De dans des doods" en „De bruide gom in angst", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. ALGEMEEN. DO 17 Aug. Muzikale Wandeling Muz. Ge zelschap „Voorwaarts" te Koude- kerke; Vertrek 20,00 h 't Zand.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6