BINNENLAND. ZEELAND. Het verdwenen schilderij uit het Louvre terecht. De lagere landbouwschool op Walcheren. Het onderwijs zal op „positief christelijken" grondslag rusten. BEURS KAN AMSTERDAM. LEGER EN VLOOT. BEURSTHERMOMETER DONDERDAG MIDDELBURG. VLISSINGEN. WALCHEREN. BARON VAN LYNDEN HEEFT ZIJN WERKZAAMHEDEN HERVAT. Uit Den Haag: Het hoofd van den rijks gebouwendienst, J. C. E. baron van Lyn- komsten zijn gebruikt. Een fotografisch la-1 boratorium zal te Paramaribo voor deze verkenning worden ingericht, terwijl als basis voor de „Snip" het landingsterrein) ..Landerij" is aangewezen, waar de „Snip" ook in 1934 op Surinaamschen bodem land- I den, die eenige maanden geleden tezamen de na de geslaagde oceaanvlucht van Hon- met oud-minister De Wilde bij een auto-1 dong c. s. ongeluk ernstig werd gewond, heeft heden morgen zijn werkzaamheden op het depar tement hervat. Intusschen worden thans in Suriname I verdere onderhandelingen gevoerd, o.a. met gouvernementsdiensten, teneinde de Bij den ingang van de afdeeling rijksge-1 a's' fotografische werkzaamheden van de bouwendienst aan de Parkstraat te Den I "SniP" zo° mogelijk verder uit te breiden. Haag hadden de dames der afdeeling een I HierbÜ is o.a. gedaacht aan de belangen eerehaag gevormd. Mejuffrouw N. E. Ami- van den irrigatiedienst, die bij locale foto abel bood baron Van Lynden namens het I grafische verkenning vaak zeer gebaat zou geheele personeel een groote bouquet bloe- zÖn' aan verkenningen ten behoeve van men aan. Begeleid door zijn secretaris, den I traceering e.d. heer Van der Linden, begaf het hoofd van I De volledige uitrusting is reeds zeilende, den rijksgebouwendienst zich naar zijn I en de werkzaamheden zullen half Septem- werkkamer, waar hij werd ontvangen door ber a-s- worden aangevangen, den heer C. H. Verbeek, die hem geduren de zijn afwezigheid als waarnemend hoofd had vervangen. In tegenwoordigheid van het geheele personeel uitte de heer Ver beek zijn dankbaarheid over het feit, dat baron Van Lynden geheel hersteld zijn werkzaamheden kon hervatten. Het mede leven van het personeel tijdens diens ziek te was zeer groot geweest. Baron van Lynden dankte allen voor hun belangstelling, betoond in de periode van herstel na het ongeval en thans bij de her vatting van zijn werkzaamheden. Spr. zei- de diep getroffen te zijn door de deelne ming van alle zijden ondervonden. Als uiter lijk teeken van deze dankbaarheid zal baron Van Lynden in de eerstvolgende jaren ver schillende jongere leden van het personeel van den rijksgebouwendienst in de gelegen heid stellen naar Frankrijk te gaan om zich daar op de hoogte te stellen van de prachtige voortbrengselen van Fransche bouwkunst in de kasteelen aan de Loire. In den loop van den dag kwamen vele hooge ambtenaren baron Van Lynden ge luk wenschen met zijn herstel, terwijl zoo wel ten departemente als te zijnen huize vele schriftelijke felicitaties en bloem stukken werden bezorgd. WONDERLIJK OPTREDEN VAN DS. NIEUWPOORT. Toen ds. Nieuwpoort, predikant te Djok jakarta, Java, vroeger predikant bij de Geref. Kerk in H.V. te Middelburg, dezer dagen een dienst moest leiden, die werd gehouden in verband met de geboorte van Prinses Irene, heeft hij zich op minder oirbare wijze uitgelaten tegenover den gou verneur-generaal, die met nog enkele andere autoriteiten in de kerk aanwezig was, ter- GESTROOMLUNDE POSTRIJTUIGEN De Nederlandsche Spoorwegen hebben I het maken van 15 gestroomlijnde postrij- tuigen voor de P.T.T. gegund als volgt: zes aan N.V. Werkspoor, Amsterdam, vjjf| aan fa. J. J. Bëijnes, Haarlem en vier aan fa. Allan, Rotterdam. (Het Volk). OUDE MAN OP ONBEWAAKTEN OVERWEG DOOR TREIN GEGREPEN EN OMGEKOMEN, Vanochtend omstreeks kwart over ne-1 gen is op den onbewaakten overweg te Terschuur de 73-jarige W. van Maanen j door den sneltrein Apeldoorn-Amersfoort gegrepen. De man was op slag dood. (Ingez. MedJ Het bericht in ons nummer van gisteren betreffende de lagere landbouwschool op Walcheren behoeft eenige aanvulling en wijziging. Het is n.l. niet zoo, dat deze school een „neutrale" zal worden, zooals het openbaar onderwijs neutraal wordt ge- Amsterdam 1936-3 95%95% Zeeuws. Hyp. B-3% 93%93% Cities Service Cy. P. 1958 5 56—55% A Amsterd. Bank 132132% A Ned. Gist- en Spiritusf. 408%405 A De Schelde N.B 40%—40% C Am. Smelt en Ref. 33%33% A Houth. Alberts 81 C Chesapeake en Ohio 2626 C Pref. Kansas City South 13%12% C Union Pac. Rr. 75—75 Ned. 38 1000-3 94%—94% O. Indië 37 1000-3 93—92% Engeland 1960-90 4 75 A Koloniale Bank 163%—162% A N.l. Hbk. 600 112—110 C Ned. H. M. 1000 110%—106%-04% A v. Berkels Pat. 46%46% C Calvé-Delft 78—78 A Lever-Bros en Unilever 128%128%-% A Philips Gem. B. afg. 197%199-96 C Am. Car en Foundry 16%15%-16 C Anaconda Cop. 19%19%-% C Bethlehem St. 45%43%-44% C Int. Nickel Cy. 37%—36% C Kennec Copper 26%25%-% Rep. Steel 12%—12%-% C U. States St. C. 36%—35-% C North Am. Cy. 18—17% A Kon. Petr. Mpq. 296%291%-93 C Contin. Oil Cy. 16—15% C Phillips Petr. Comp. 24%25% C Shell Union O.C. 8-8-7% C Tide Water Ass. Oil 7%7%-8 A Ned. Scheepv. U. 108%108% A H.V. Amsterdam 392%387-85% A Java Cult. M\j. 194191 Het slachtoffer, dat doof was, kwam van! heeten. Het leerplan zal in overeenstem-! A N.l. Suiker U. 215%213 een landweg gewandeld en werd vermoe delijk verblind door de zon, waardoor hij f den naderenden trein niet heeft opge-1 merkt. JONGEN DOOR VRACHTAUTO GEGREPEN EN OMGEKOMEN. Gisteravond omstreeks zeven uur is de twaalfjarige P. H. van der L. te Wagen borgen, gemeente Termunten (Groningen) bij het oversteken van den weg door een vrachtauto gegrepen. De jongen werd naar zijn woning overgebracht, waar hij vannacht is overleden. - Bij Kon. besluit zqn met ingang van| 13 Augustus 1939, bevorderd: tot luitenant ter zee 2e kl. de luitenants I ming worden gebracht met de godsdienstige overtuiging van de meerderheid der leer lingen. Gezien de situatie op Walcheren zal dit er dus in de praktijk op neerkomen, dat het onderwijs op „positief christelijken" grondslag komt te rusten. De principieele kwestie, welke de vraag, of de Z.L.M. dan wel de C.B.T.B. zich met de inrichting der school zou belasten, be paalde (in het bericht van gister), had dus feitelijk buiten beschouwing moeten blijven. De toestand is eenvoudig zoo, dat de Z.L.M. een lagere landbouwschool gaat stichten, waarop de leerlingen dat onderwijs zullen krijgen, dat ze begeeren. En dat is geheel in den trant der Z.L.M.: onderscheid van gezindte wil ze immers overbruggen! GROEP ZEELAND TE NICE ONDERSCHEIDEN. De groep Zeeland heeft volgens ons I gezonden telegrafisch bericht op de Folk- A Deli Batavia 119%129 C Deli Mij. 1000 187%—188 Obl.Markt - Tabak - HVA - Ameriks - KoninkI, Unilever XWetKii Philips Markt Rubber Schepen Suiker gedepone«r&$ A Senembah 141%141% C Baltimore Ohio 3%3% C Southern Pac. Cy. 13%—13%-% A Southern Rlw. 10%10%-% A Amst. Rubb. C. 188%—185-87 A Deli-Bat. Rubb. 141%138-% A Hessa Rubber 92 92 A Serbadjadi S.R. 89%88% WISSELKOERSEN. heden Londen 8.73% Berlijn 74.90 Parijs 4,94% Brussel 31.70 New-York 1.86% gister 8.71% 74.75 4,93 31.63 1.86% Dwaze en tegelijk treurige ge schiedenis „Artist" nam het mede om het te „restaureeren". (Van onzen Par ij se hen correspondent). Parjjs heeft weer eens eèn sensatie. Het schilderij van Watteau, dat twee maanden geleden uit het Louvre werd ontvreemd, is terecht. Dat l'Indifférent will hii w-rrip-r ,Wri „itJL™ I ter zee 3e kL D' w* baron van Li-ind®tl' lorische feesten te Nice een eerevlag (dra- I waarvan de waarde op een zeven millioen tiensten met tegenzin te leiden. Ds. Nieuw- I tT' m.' Jr U 'ivn 7\;T o 11 v nr I 1 IIIi 1 tegenzin te leiden. Ds. Nieuw> poort is thans naar aanleiding van een en ander ter beschikking gesteld van het kerk bestuur en hiermede ontheven van zijn functie te Djokjakarta. In verband hiermede schrijft het Alg. In disch Dagblad: ds. Nieuwpoort, iemand van gereformeerden huize, die later tot het Hersteld Verband is overgegaan en toen naar Indië is gekomen, heeft vroeger ge staan in de Minahasa, waar hij eveneens eenige malen moeilijkheden heeft gehad. Ds. Nieuwpoort heeft zeer bepaalde ortho doxe opvattingen en een zijner, reeds eer der bekende, opvattingen is dat kerk en staat niets met elkaar te maken hebben. Betreurenswaard is het in diepste mate dat deze opvatting bij deze gelegenheid en op die plaats tot uiting is gebracht, maar ook moet de vraag worden gesteld of den kerkeraad die opvattingen van ds. Nieuw poort niet bekend waren, of de kerkeraad er geen kennis van heeft gedragen, dat ds. Nieuwpoort „contre coeur" dezen dienst zou leiden. In dit geval had de kerkeraad al staat er te Djokja dan maar één do minee er ds. Nieuwpoort voor moeten bewaren den kansel te betreden en der ge meente moeten besparen een incident als dit op een dag van vreugde en dankbaar heid. HOLLANDSCH VEE NAAR BRITSCH-INDIë,. H. Nieuwenhuisen, J. H. baron Mackay, R. J. Hordijk, W. L'. van Leeuwen, L. W. C. Gerlach, J. Suermondt, L. J. van Has selt, G. A. M. Saraber, H. G. Jurriaans, E. H. .Larive, I. J. van den Bosch, J. G. van Couten Piccardt Wieringa en A. G- van der Land; tot officier van den marine-stoomvaart dienst 2e kl. de officieren van den ma rine-stoomvaartdienst 3e kl. J. W- A. Langenberg, J. J. van Dodeweerd, D|. H. Pluim Mentz, A. M. Idema, L. C. Rietdijk, H. M. Karsen, J. R. Schenck de Jong, W. F. Blom en W. M. van Moppes; tot officier van administratie 2e kl. de officieren van administratie der 3e kl. E in de Zeeuwsche kleederdracht. De heer G. S. de Jong, vroeger werk zaam op het postkantoor te Middelburg, thans beheerder van het bijpost- en tele graafkantoor v. d. Heistraat te Amster dam, is met ingang van 16 Sept. aangewe zen als directeur van het Post- en Tele graafkantoor te Lochem. DE VREEMDELINGEN. Ditmaal meer dan verleden jaar. Er zijn heden met den provincialen stoom- bootdienst van Breskens naar Vlissingen W. H. van Renesse, B. J. Asbeek Brussel 3400 passagiers en 176 auto's overgezet, te en Pi Nooteboom; Bij Kon. besluit van 12 Augustus 1939 zijn met den datum van dit besluit) benoemd: tot luitenant ter zee 3e kl. de adelborst der le afd. voor den zeedienst bij het Kon. instituut voor de marne: A. van der Moer, A. D. H. .Heringa, W. N. van de Poll, A. van Noortwijk, A. W. Thomas, J. F. Haay- I gen verleden jaar 3100 en 190. TEMPERATUUR BADWATER. De temperatuur van het water in het kanaal door Walcheren was heden 70 gr. MEISJES VAN HUIS WEGGELOOPEN. Een 18-jarig meisje, wonende té Vlissin- en, J. Schippers, H. M. van der Ven, H. I gen, dat van huis was weggeloopen is door C. van der Nagel, R. van Wely, F. (je Rotterdamsche politie aangehouden. Meyer, J. S. Snellen van Vollenhove, V. I Het meisje was in een café te Rotterdam weer terug is, dankt men aan den dief. Hij heeft 't doek, 't welk noodig eens een goeden beurt moest hebben, ge restaureerd, er een beter passend lijstje omgezet en het toen netjes en in een papier gewikkeld naar het paleis van jus titie gebracht. En daarom prjjken thans de portretten van Serge Bogouslavsky op de voorpagina's der Parijsche bladen en staat zijn naam in kapitaal boven sen- sationeele artikelen, welke zelfs Dantzig een dag van haar plaats verdrongen. Door een erg geheimzinnig telefoon tje werden we gewaarschuwd. Slechts een deel van de aanwezige journalisten gaf aan die roepstem gehoor. De thuis- blijjvers hebben ongelijk gehad ditmaal want er viel inderdaad wat te beleven in dat akelig leege gerechtsgebouw. We hebben Serge Bogouslavsky gezien van aangezicht tot aangezicht en ook de ver miste schilderij van Watteau. Het is au fond een dwaze geschiedenis. Soms als men in den dierentuin voor de apenkooi staat, denkt men: wat doen ze toch menschelijk. Aan welken kant enfin. Een dergelijk gevoel bekroop ons toen we daar in den hall van het ge rechtsgebouw om Serge Bogouslavsky Eeghen, J. W. van de Graaf, E. Huygens, I <}oor de Rotterdamsche politie ter beschik- jhr. J. N. C. van Heurn, J. G. Colijn, W- j king van den commissaris van politie alhier De Palestijnsche correspondent van het I F- Feber, D. C. Bauduin, L. C. le Poo I gesteld, die haar aan de ouders heeft te A.N.P. meldt uit Haifa: Naar wij Vernemen, zullen vijftig koei en van Hollandsche afstamming van Pa lestina naar Mysore (Britsch-Indië) ge zonden worden, nadat men de ervaring opgedaan heeft, dat rechtstreeksche over brenging van Hollandsch vee naar Britsch- Indië groote moeilijkheden oplevert. Het ligt in de bedoeling, dat dit vee ook over andere cleelen van Britsch-Indië verspreid zal worden. Aangezien hierbij ervaringen verkregen zullen worden op het gebied van de aan passing van vee van Hollandsche afstam ming aan de tropische omstandigheden kan dit niet alleen van belang worden voor den Hollandschen vee-export, maar is dit een vraagstuk, ook van belang voor den opbouw van de Europeesche koloni satie in Indië. Het beginsel, waarop het berust, is dat het vee door bijmenging van Damascener bloed wordt „afgehard" voor de tropische omstandigheden. LUCHTKAARTEERING DOOR DE K.L.M. IN SURINAME. Een mooie opdracht. Tusschen de Billiton maatschappij en de K.L.M. worden op het oogenblik onderhan- R. IJ. Winkelman, J. Flohil, W. F. Maas, I werkzaam, hetgeen de politie voor haarl sbmden geschaard. Hij niet zn drie ad H. S. de Jong, F. L. Schuyl, C. H. van j allerminst geschikt achtte. Het meisje is I v0^a waaronder natuurlijk een vrou- ----- 1 1 welqke meester in de rechten was, z'n schillerkraag, het filmheldensnorretje en z'n pose, alsof hij een standbeeld ging onthullen. En wij, journalisten, in span ning en afwachting als eens op het avond je van Sinterklaas. Of de Indifférent pok uit den zak zou komen. Er worden thans pagina's gewijd aan Serge Bogouslavsky, want hij stal een schilderij. Wie zjjn de dwazen Zijn vrienden noemen hem Serge Bog, want Bogouslavsky is te lang, te moeilijk en te Russisch. Hij heeft niets wat hem van de andere artisten en would-be-artis- ten van Montparnasse onderscheidt, kijkt wat hongerig de wereld in, en niet zon der reden blijkbaar, en is nogal nerveus. Vijf-en-twintig jaar, twaalf ambachten enzoovoort. Staat niet bepaald gunstig aangeschreven bij de medebewoners der zesde étage van het pand rue Saint Ho- noré 203, en eenvoudig slecht bij zijn ouders, die hun vacantie niet om deze fu tiliteit wenschen te onderbreken. De va der, een genaturaliseerde Rus, is her trouwd met een Fransche, onder wier naam, Pommier, zij' aan de avenue de Tourville een zaak in damesconfectie drij le; tot tweede, luitenant der mariniers de adelborsten le afd. voor het korps mari niers bij het Kon. instituut voor de ma rine: P. Nanninga, G. G. Lems, S. Schar- roo; tot officier van den marinestoomvaart dienst 3e kl. de adelborsten der le afd. voor den stoomvaartdienst bij het Kon. instituut voor de marine: W. Vinke, A. Jansen, C. van Andel, A. W. R. Willemse, M. H. Shram, J. Grolle, H. G. Bosnia, A J. M. Tol, C. A. Planten, J. M. R. H. Adreoli, A. C. Vermeulen; tot officier van administratie 3e kl., de adelborsten le afd. voor de administratie bij het Kon. instituut voor de marine: J. A. R. C Capt.n, G Feith, G. Jansen, M C. van Veen. Bij beschikking van den minister van Defensie zijn de volgende plaatsingen ge last: met 19 September 1939: de luitenant ter zee der le klasse T. K. baron van Asbeck, ruggegeven. Voorts heeft de politie te Rotterdam een I 14-jarig meisje aangehouden, dat op straat werd aangetroffen. Zij was uit haar be trekking weggeloopen. Haar ouders zijn! varende, doch hun Rijnschip bevond zich juist in een der havens te Vlissingen. Ook dit meisje is via den commissaris van poli-] tie alhier aan de ouders teruggeven. Tenslotte kwam gisteravond een moeder j bij de politie aangifte doen dat haar 16- jarige dochter van huis was weggeloopen. Rond het middernachtelijk uur trof een po-1 litie-ambtenaar het meisje aan in gezel schap van een militair in de omgeving van j het station. Het meisje werd aangehouden en weer onder het gezag van de moeder ge steld. GASTEN VOOR HET VREEMDELEVGEN- VERBLIJF. In den afgeloopen nacht is het politiebu reau weer goed bezet geweest met vreem delingen. Gisteren kwamen alhier vijf Duitsche belast met de betrekking van onderhoofd Joodsche meisjes aan, resp. 32, 30, 27, 26 en I ven. De zoon, die nooit kon opschieten der 10e afdeeling bij het departement van j 18 jaar oud, die komende uit Duitschland, J met zijn stiefmoeder, dérailleerde reeds - I J M L y^4. TTAV>lr AAnJ A HO I iaa n 1 «M ïn TTWAAnr rv 1 Defensie met een door den commandant der Ma rine te Willemsoord te bepalen datum: de door het nemen van verkeerde treinen, de mailboot naar Engeland waren verloopen. De meisjes bezaten behoorlijke papieren en delingen gevoerd, welke reeds vrijwel be- luitenant ter zee le kl. J. K. Muller bij hetzij hadden tevens een werkvergunning voor Engeland. Zij waren echter zonder middelen van bestaan. De politie heeft zich over de eindigd zijn, in verband met de uitvoering van kaarteeringsvluchten boven enkele ge- bieden in Suriname. Men zal zich herinneren, dat aanvang 1938 de Fokker F 8 „Duif", naar West- Indië werd gedirigeerd ter uitvoering van I luchtkaarteeringswerk aldaar. Met dit Kon. Instituut voor de Marine; met 16 Augustus 1939: de officier van j den marinestoomvaartdienst le kl. J. N. Gons bij den onderzeedienst te Willems-.| oord; met 23 Augustus 1939: de hoofdofficier I van den marinestoomvaartdienst der 2e kl. I eenige malen in zijn jeugd, is vroeg ge huwd en spoedig weer gescheiden, kort om, sympathiek is het geval niet, alleen maar treurig misschien, en sympathiek is evenmin de persoon. Is hij de bezeten kunstenaar, die het niet langer lijdelijk meisjes ontfermd en zij hebben den nacht I i<on aanzien, dat Watteau's meesterwerk- vliegtuig werd o.a. een kaarteering uitge-1 h. van der Brugge, toegevoegd aan den voerd van Trinidad en van een gedeelte van| commandant der marine te Willemsoord; Curaqao, waarbij in totaal ca. 500.000 ha West-Indisch gebied werden opgenomen, zoowel ten behoeve van geologische als van andere doeleinden. De chef van den fo- totechnischen dienst der K.L.M. de heer Corsten, die destijds met de uitvoering van I dit werk belast was, voerde bij die gelegen- heid tevens inleidende besprekingen met ge- interesseerde instanties elders, o.a. in Su riname en op Barbados. Voor de uitvoering van het a.s werk in I Suriname zal thans het Fokker F 18 vlieg- I tuig „Snip" worden gebruikt, terwijl de op namen zullen worden vervaardigd met een I der Zeiss-cdmera's, welke reeds eerder door de K.L.M. in de West met zulke goede uit- met 1 September 1939: de hoofdofficier van den marinestoomvaartdienst der le kl. C. B. Eenhoorn, eervol ontheven van de functie van toegevoegd hoofd-officier van den marihestoomvaartdienst te Willems oord; de officier van administratie der 2e klasse S. Groot' te Amsterdam; met 19 September 1939: de officier van administratie der le klasse J. M. Tinga, aan boord van de Sumatra; met 20 September 1939: de officier van administratie der le klasse T. Schaper, ter beschikking gesteld; in het vreemdelingenverblijf op het politie bureau doorgebracht. Vanmorgen zijn zij naar de boot voor Engeland geleid. Gisteravond meldde zich voorts bij de po-1 litie een 50-jarige zeeman, die van een) Noorsch schip te Duinkerken was afgemon sterd, zijn geld was kwijtgeraakt en nu door België hierheen was gekomen. Ook hem is op het politiebureau nachtverblijf ver-1 leend. DE SCHIETPARTIJ TE BIGGEKERKE. Een aanklacht tegen de rijks- veldwacht. je daar in een verkeerde lijst in het Lou vre hing? „Wel, Wel", zeiden de buren, „is hij artist? We dachten, dat hij bij de bioscoop was. Maar 't is waar, hij' was als artist vermomd en deed excentriek." Men kan op zoo'n burenoordeel niet af gaan, doch het valt ons al even moeilijk om Serge Bogouslavsky au serieux te ne men, ondanks de verklaringen van den zelfden in hoogst eigen persoon ontvangen. Hij bewijst al te veel en daardoor niets. Het eenig steekhoudend argument in zijn betoog, dat met veel verve werd voorge dragen, is, dat de figuur van Watteau geen diabolo-speler kan voorstellen. Per soonlijk hebBen wij ons vaak verwonderd over dien daar boven de voorstelling zwe- venden tol, doch als zoo vaak is dit geen nieuw gezichtspunt; onder kunstkenners wordt vrij algemeen aangenomen, dat öf die diabolo een heel andere beteekenis heeft, öf nooit door Watteau is geschil derd. Met het restaureeren van schilderij en en het veranderen is men echter uiter mate voorzichtig en met recht. Serge Bog ontdekte dus geen nieuwe waarheid, hij wist alleen maar minder en durfde meer, schrapte eenvoudig de diabolo, maakte den achtergrond van het doek naar zijn smaak wat lichter, en vindt nu, dat hij al genoeg heeft gedaan om de onsterfelijkheid te verdienen. Als leek kunnen wij dien restauratie-ar beid niet beoorodeelen, doch in ieder geval heeft Serge Bog in die twee maanden nog tijd gevonden om een boek te schrijven, dat een vlammend protest moet zijn tegen het werk van de restaurateurs van het Louvre* die meer jaren vakkennis bezitten dan Ser ge wel oud is. Neen, ons lijkt dit geval wei nig meer dan een kwajongensstreek, een laag en ontoelaatbaar middel om tot be kendheid, althans publiciteit te geraken. Bij een huiszoeking is geen enkel schilderij gevonden, slechts ontdekte men een paar potloodkrabbels en dat waren allerminst meesterwerken. Eigenlijk gelooven we, dat heel dezte zaak eer thuis hoort bij den psy chiater dan bij den kunstkenner. Rest slechts de juridische kant van de kwestie. Voorloopig is Serge opgesloten in de Parijsche gevangenis en schijnt zich daar best bij te bevinden. Hem wordt diefstal ten laste gelegd, en hoewel hij al drie al even jonge en op bekendheid beluste verde digers heeft gevonden, riskeert hij een ge vangenisstraf van maximum vijf jaren. Maar het minimum is eenige franken boe te, en reeds thans worden pogingen aange wend om Serge uit de preventieve hech tenis te doen ontslaan. De pogingen van Serge Bogouslavsky om de wereld te verbazen zijn bij voorbaat tot mislukking gedoemd, doch zijn naam en portret staan op de voorpagina's der kran ten en zijn boek zal wellicht een uitgtever vinden. Als dat het doel was, en het heeft er allen schijn van, kon hij niet beter wen schen. In zooverre is Serge wel een typisch vertegenwoordiger van zijn tijd, die maar al te vaak geneigd is het filmbeeld voor de werkelijkheid te nemen en den schijn voor het wezlen. We moeten ons al verbazend vergissen als heel dit zaakje niet vooraf in scène is gezet; het mysterieuze telefoontje en de onthullingen in het verlaten paleis van justitie waren het stellig. Er is een goede kant aan deze kwestie. De waardevolle Watteau is tenimnste weer terecht en naar het schijnt niet eens al te zeer beschadigd. En de directeur van het Louvre, Henri Verne, vertelde ons, dat hij een kleine tweehonderd bewakers aan zijn personeel kreeg toegevoegd. Het is nu maar te hopen, dat zulks toereikend is om voort aan de daden van even onbekende mees ters als ongewenschte restaurateurs gelijk Serge Bogouslavsky te voorkomen. En de pers zou zonder bezwaar straks kunnen vol staan met vermelding van het vonnis tout court. Zou de menschheid er zonder sensa tie zooveel slechter aan toe zijn? Parijs, 17 Augustus. rechtelijk Onderzoek te doen instellen naar het z.i. ontactisch en roekeloos optreden Naar de Vliss. Crt. verneemt, heeft de J van de hierbij betrokken veldwachters. De vader van den 19-jarigen C. Bos uit Vlis- I zaak is thans in onderzoek bij den majojor singen, die in den ïjacht van Zaterdag op J van de Rijksveldwacht. Gistermorgen heeft Zondag, zooals gemeld, door een veldwach-1 op de bewuste boerderij de reconstructie met 16 October 1939: de officier van ad- ter te Biggekerke in de borst werd gescho- j van het gebeurde plaats gehad ministratie der le klasse J. H. Siegers, ter ten, zich tot den officier van justitie te Mid- beschikking gesteld. delburg gewend met het verzoek een ge- De toestand van B. is naar omstandig heden wel. VLUCHT VAN FRANSCHE BOMBARDEMENTSEENHEDEN NAAR ENGELAND. Havas meldt uit Parijs: Het Fransche mj- nisterie van luchtvaart deelt mede, dat in den nacht van 16 Augustus Franschezware bombardementseenheden een vlucht over Engeland hebben ondernomen. Na de gestelde doelen te hebben bereikt* keerden zij vanmorgen naar hun bases te- De bommenwerpers hebben een bezoek gebracht aan de voornaamste steden in Zuid- en Midden-Engeland, Liverpool, Bris tol, Birmingham, Manchester. De Fransche toestellen werden bestreden door zeven bombardementseskaders. Bij de oefening werd geruik gemaakt van formaties lichte bommenwerpers, zware bommenwerpers en jagers, in totaal ongeveer 200 vliegtuigen»

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2