Het land der onbeperkte mogelijkheden. D Zeeu BUITENLAND. N00RDBEVELAND. BURGERLIJKEN STAND, Een beleedigende Duitsche beschouwing over Polen. FRANKRIJK. DUITSCHLAND ENGELAND. BALKAN. SLOVAKIJE. Brieven uit Amerika. Yan een teleurgesteld kind tot een speelgoed- uitleen-vereeniging. Gelaatstrekken op bestel ling. Colleges in weervoorspelling en zelfkennis. - Over weldoeners en excentrieken. Hebben wij niets van Amerika te leeren? Amerikaansigheden. POLEN, ITALIË. PALESTINA RADIO-PROGRAMMA. HANDEL EN NIJVERHEID. AIKRD1. W. Goedbloed 6 r.; 13e pr. A. de Nood 6 r.; 14e pr. C. Langebeeke 6 r.; 15e pr. J. Aar- noutse 4 r. en 16e pr. L. van der Sluijs 2 r. Vervolgens had de prijsuitreiking plaats yoor de gehouden kinderspelen, waarna tot 7 uür werd gepauzeerd. Om 7 uur had de prijsuitreiking voor de ringrijders te paard plaats. Om half 8 werden de feesten voort gezet met stoeltje rijden te paard, hiervoor hadden zich 19 ruiters aangemeld. Hiervoor bestond van de zijde van het publiek zeer veel belangstelling. De uitslag was als volgt le pr. A. Goedbloed, 2e pr. P. Vos, 3e pr. L. Wondergem, 4e pr. T. Volmer, 5e pr. C. Jobse, 6e pr. C. Vos. 7e pr. C. Coppoolse, 8e pr. A. Versluijs, 9e pr. A. van Tatenhove, 10e pr. B. Wattel, lie pr. J. Aarnoutse, 12e pr. L. van der Sluijs, 13e pr. P. Langebee ke, 14e pr. Joh. Louwerse, 15e pr. P. Dek ker, 16e pr. Jac. Louwerse, 17e pr. W. Goed bloed, 18e pr. A. de Nood, 19e pr. H. Spruijt. Na afloop van het stoeltje rijden werd de verzamelde menigte toegesproken door burgemeester Maas. Spr. bracht o.m. dank voor de spontane en eensgezinde wijze waar op het feest was gevierd. In het bijzonder complimenteerde hij het bestuur der Oran- jevereeniging en de feestcommissie, voor het verrichte voorbereidende werk, dat tot het welslagen, ook in deze afdeeling der ge meente, van het feest had geleid en ver zocht de aanwezigen een driewerf hoera uit te brengen op de leden van het Koninklijk Huis, aan welk verzoek vol gaarne werd voldaan. De voorzitter der Oranjevereeni- ging, de heer Jac. Suurmond, dankte den burgemeester voor het feit, dat hij het feest heeft willen bijwonen en voor de gesproken woorden. De feestelijkheden, die allen goed geslaagd mogen heeten, werden met het ontsteken en branden van een vreugdevuur besloten, waarna men in de op het feestter rein aanwezige tent nog een tijdlang gezel lig bijeen bleef. Ook de ingezetenen van Gapinge hebben op waardige en geestdrifti ge wijze de geboorte van het prinsesje ge vierd. MELISKERKE. De Commissaris der Ko ningin in deze provincie bracht gistermid dag het gebruikelijke vierjaarlijksche be zoek aan deze gemeente. Om 2 uur arriveerde de Commissaris, die vergezeld was van mr. J. de Vries, per auto aan het gemeentehuis, alwaar hij werd ont vangen door den burgemeester, den heer A. Huysman. Mede waren tegenwoordig de beide wethouders, de heeren Dekker en Wisse en de gemeentesecretaris, de heer J. Jakobsen. Na een bespreking ten gemeentehuize aangaande den toestand der gemeente en een onderzoek naar de administratie ter secretarie, waarbij alles in orde werd be vonden, werd een rondgang door de ge meente gemaakt, waarbij o.m. de kerkge bouwen werden bezocht. Te ongeveer half vier verliet het hoog bezoek weder de ge meente. Van verschillende gebouwen en particu liere woningen was voor deze gelegenheid de vlag uitgestoken. WISSENKERKE. Maandagavond verga derde de Oranjevereeniging in het gymna stieklokaal der o.l. school alhier, onder lei ding van haar voorzitter, den heer Van der Heijde, ter bespreking van eventueele fees telijkheden in verband met de geboorte van prinses Irene. In een vorige vergadering was besloten ongeveer 14 dagen na de ge boorte van een Prins of Prinses een feest te houden. De opkomst op de vergadering was zeer slecht, waaruit de voorzitter con cludeerde dat de belangstelling voor een te houden feest niet groot was. Besproken werd een meer uitgebreid feest te organi- seeren of dit te beperken tot een kinder feestje met daarna muziekeoncert, zang enz. Naar voren gebracht werd de feeste lijkheden tegelijk met het festival van het muziekgezelschap „Apollo" op 26 Augustus a.s. te houden, waarbij deze vereeniging haar 50-jarig bestaan herdenkt, doch dit bleek niet mogelijk te zijn in verband met den reeds druk bezetten tijd daarvoor. De vergadering bleek niet te willen overgaan een uitgebreid feest te organiseeren, zoodat besloten werd op Zaterdag 9 September a.s. een kinderfeest te hóuden, beginnende om 2 uur met optocht door „Apollo", kinder zang, kinderspelen, kindertractatie, 6 uur zangvereenigingen en volkszang, concert door „Apollo" en tot besluit fakkeloptocht. De kosten van dit feestje zullen vermoede lijk uit de gewone middelen kunnen worden gekweten. Westkapelle. Van 714 Augs. Ondertrouwd: J. L. de Witte jm. 24 j. en D. de Witte jd. 25 j. MARKTBERICHTEN. K a p e 11 e, 14 Aug. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Groote veiling. Zure Kroetappelen 0,65, Dubb. Pr. z. draad 6,20, alles per 100 kg. Kleine veiling. Washington 1017, Dubb. Boere Witte 816, Czarpruimen 512, Belle de Louvain 615, Reine Victoria 5 17, Jefferson 15, Heronpruimen 416, On tario 611, Tonneboers 510, Purple Pers- hore 58, Witte Wijnpruimen 1016, Abri- koospruimen 412, Kirkespruimen 15, Roo- de Eierpruimen 1013, Dietrich Ulhorn 6- 11, Occulanen 34, Princepruimen 25, Kouwelijnen 24, Frambozen 2962, Bra men 2025, Moerbeien 48, Roode bessen 5- 7, Zure Morellen 814, Blauwe druiven 34, Madeleinen 316, Perzikappels 312, Duch. d'Oldenburg 211, Keswick 14, Early Victoria 15, The Queen 25, Zi geunerinnen 622, Lady Seedling 27, Tarweappels 26, Astrakan 25; Clapps Favorite 415, Precose de Trevoux 210, Bruine Heerenpeer 26, André d'Espargn 36, Dr. Jules Guyot 3, Goudballen 2—2,5, N.H. Suikerijpeer 24, Roode Suikerij 13, Petite Marguerite 35, Witte Broodspeer 1—3, Dubb. Boonen 78, Snijboonen 912, Rentegevers 1113, Perfectboonen 14, Augurken 319, Tomaten 46, Sav. kool 12,30, Roode kool 2,20, Aardappelen 13, Komkommers 12, Bloemkool 69, Bos- peen 2,50, Perziken 15, Meloenen 819, Kas Reine Vict. 0,801.80 per 100 kg. f' Havas meldt uit Berlijn: De „National Zeitung" uit Essen, het orgaan van Goe- ring, publiceert over de geschiedenis van Polen beschouwingen, welker algemeene toon goed gekarakteriseerd wordt door de beide volgende zinsneden: „Polen werd aan het einde van de acht tiende eeuw door zijn buren geliquideerd. De liberaal-romantische geschiedenis én een handige propaganda hebben deze daad van wijsheid en politieke noodzakelijkheid ge kwalificeerd als een historische onrecht vaardigheid jegens het Poolsche volk". De conclusie luidt: „Het Polen van 1939 is hetzelfde als dat van 1782: een schande voor de beschaving, een gevaar voor den Europeeschen vrede en een ongeluk voor zijn bewoners". Voorts doet het blad aan vallen op de bekwaamheden en de zedelijk heid van de Poolsche leiders: „De periode van 1918 tot 1926 is niet anders dan een orgie van de verworden en teugellooze lei dende laag. Een ideologisch onteerde staat moet naar binnen ontwricht raken zoodra waarlijk politieke denkbeelden op zijn mu ren stooten". Het blad beweert tenslotte, dat de Polen en de minderheden „beroofd van hun rechten door een militaire dicta tuur den Pruisischen welstand, de Oosten- rijksche burgerlijke orde en de Russische rust „betreuren". HET GESTOLEN DOEK VAN WATTEAU TERECHT. Een verontwaardigde schilder had het meegenomen, om het in zijn oorspronkelijken staat te herstel len! Gistermiddag meldde zich op het paleis van justitie te Parijs de jonge schilder Ser ge Bogoesslawski, wonende te Parijs. Onder zijn arm droeg hij een doek, dat, naar hij zeide, het op 11 Juni uit het Louvre ge stolen schilderij van Wat'teau was. Hij zeide: „Ik was verontwaardigd over de restaura tie en de reparaties, die men het doek had doen ondergaan. Ik heb het daarom mede genomen en thuis in zijn oorspronkelijken staat hersteld". Hij vertelde nog een boek over het onderwerp te hebben geschreven en verklaarde zich als den gevangene van het parket te beschouwen. Hij zou zonder medeplichtigen gehandeld hebben. Het doek is inderdaad herkend als de „Indifferent" van Watteau, die op 11 Juni uit het louvre gestolen werd en waarvan de waarde op zeven millioen franken ge schat wordt. ANTI-JOODSCHE MAATREGELEN TE PRAAG. Het D.N.B. meldt uit Praag: De president van politie heeft gister een bekendmaking uitgegeven betreffende het optreden der Joodsche bevolking in het openbare leven. Daarin wordt gezegd, dat het personen van Joodsche afkomst verboden is een aantal met name genoemde café's te bezoeken. Café's wier eigenaars of bedrijfsleiders van Joodsche afkomst zijn of die voor het mee- rendeel door Joden worden bezocht, moeten een uithangbord: „Joodsche onderneming" hebben. Openbare badgelegenheden moeten speciale afdeelingen reserveeren voor per sonen van Joodsche afkomst. De eigenaars of bedrijfsleiders van Joodsche afkomst moeten hun bedrijven voorzien van een bord met „Joodsche onderneming". Ziekenhui zen, armenhuizen en sanatoria moeten ge lijktijdig gebruik van dezelfde ruimten en inrichtingen door personen van niet-Jood- sche en van Joodsche afkomst vermijden. NIEUWE KRUISER IN DIENST GESTELD Havas meldt uit Londen: Gister is te Portsmouth de nieuwe kruiser „Belfast" in dienst gesteld om de „Glasgow" in het tweede eskader kruisers van de thuisvloot te vervangen. Het aantal Engelsche krui sers bedraagt thans 60. ONGELUK BIJ GRIEKSCHE MANOEUVRES. Vijf dooden. Gedurende oefeningen van een gemotori seerd cavalerieregiment bij Cavaclis is een auto tengevolge van een verkeerde manoeu vre omgeslagen. Vijf soldaten kwamen om het leven en vier werden verwond. HtREDENTISTISCHE BETOOGINGEN IN SLOVAKIJE. Reuter meldt uit Bratislava: In de steden van Oost-Slovakije is een reeks betoogingen gehouden, waarin werd aangedrongen op de wederaanhechting van het gebied, dat verleden jaar aan Hongarije en Polen is afgestaan, en van de steden, die in Maart door de Hongaren bezet zijn. Mi nisters en andere hooge ambtenaren spra ken de menigte toe. De minister van pro paganda, Sano Mach, verklaarde onder meer: „Wij voeren geen anti-Poolsche of anti-Hongaarsche politiek, doch wij zullen onze broeders aan gene zijde van de grens nooit vergeten: wij eischen hun terugkeer tot het vaderland en zijn bereid om zoonoo- dig te vechten". Tuka, de plaatsvervanger van- den minister-president, kondigde maat regelen tegen de Joden en tegen de elemen ten, die het regime vijandig gezind zijn, aaA. Hij deed ook heftige aanvallen op de Tsje chen, wien hij verweet Slovakjje twintig jaar lang geëxploiteerd te hebben. ANTI-DUITSCHE BETOOGING TE BRATISLAVA. Tijdens een voetbalwedstrijd tusschen een Duitsch en een Slovaaksch elftal te Bratis lava heeft zich gister een anti-Duitsche be tooging voorgedaan. Toen de Duitschers het publiek met uitgestrekten arm groetten, be gon het publiek te fluiten en te schreeu wen. De (Duitsche) „Grenzbote" schrijft, dat Joden deze betooging hebben georgani- seerd! (Van onzen correspondent te New Y o r k). Een paar jaar geleden kwam een kleine jcngeii opgewonden bij den opzichter van een openbare kinderspeelplaats in Los Angelos. Hij zei dat hij voor het eerst in z'n leven naar het strand ging en of me neer hem een bal wilde leende. De opzich ter meest het jongetje teleurstellen: dat was tegen de reglementen en de jongen vertrok diep teleurgesteld en in tranen. De opzichter vertelde het voorvalletje aan den directeur der gemeentelijke kinderspeel plaatsen en die dacht er eens diep over na. Het resultaat van dit diepe nadenken was een inzameling van kapot speelgoed. De radio en de onderwijzers werkten mee, bioscopen en theaters hielden collectes van gebroken poppen, soldaatjes en spoortrein- tjes. Werkloozen gingen aan het reparee- ren. Binnen de twee maanden had de direc teur een verzameling van 20.000 stuks (ge repareerd) speelgoed. En er werd een spe ciale speelgoed-uitleenvereeniging gesticht. Wanneer een meisje gehecht raakt aan een geleende pop en die graag zou willen hou den, dan mag dat, wanneer ze bewijst een „goede moeder" te zijn: ze moet gedurende twaalf weken de pop ter inspectie komen laten zien. Wanneer een kind een stuk speelgoed kapot terugbrengt, krijgt het een minder mooi stuk mee, net zoo lang tot het bewezen is dat het de verantwoordelijk heid weet te dragen. Alle speelgoed wordt voor en na het uitleenen ontsmet. In New York kunt U gelaatstrekken koo- pen. Het „Grafting Donors Bureau" onder leiding van dr. James Stotter, een van de bekendste New Yorksche artsen, handelt in menschenvleesch. Er zijn hier vele artsen die menschen mooier moeten maken. Ze doen voor een zeer groot deel neus-veran- dering-operaties. Zoo'n dokter heeft voor namelijk kraakbeen noodig. Hij belt het bu reau op en zegt: „Ik zou graag een stukje kraakbeen hebben van een centimeter, bloedsoort 4". Het bureau belt dan een van zijn „leveranciers" op, die dat soort kraak been heeft en zendt dezen naar den dokter. Zulke leveranciers krijgen van 100 tot 500 dollar voor een stukje kraakbeen. Een paar universitaire Amerikaansighe den: aan de universiteit van New Hamp shire is 'n leergang in'weervoorspelling; in Illinois en New York hebben de litteraire faculteiten de filmkunst als leervak naast letterkunde en tooneel; Butler university (Indianapolis) heeft een cursus: „hoe be steed ik mijn vrijen tijd". U kunt er leeren spreken in het openbaar, musiceeren, culti- veeren van boomen en bloemen; Michigan university heeft een radio-faculteit; New York university geeft haar studenten onder anderen gelegenheid studie te maken van zichzelf. Zij bestudeeren filmopnemin gen van zich zelf en gramofoonplaten met hun eigen stem onder leiding van een psychiater; leeren zoo hun zwakheden en fouten kennen om die te veranderen en te verbeteren. De universiteiten van Iowa, Vassar en Syracuse geven colleges in kennis van het huwelijk en het huwelijksleven. En aan de universiteit van Oklahoma kunt ge een leergang volgen in het verrichten van kleine huishoudelijke reparaties. Vlak bij Broadway midden in het New Yorksche uitgaansleven staat een Metho disten-kerkje. De dominee, een groote athletische figuur, heet C. Everett Wag- nei. Die kerk 1s voornamelijk voor tooneel- spelers bestemd. Er is een groote recreatie zaal aan verbonden en een cafetaria waar koffie, brood en boter gratis verstrekt wor den en andere spijzen en dranken voor on geveer een derde van den gangbaren prijs. Een maaltijd kost er 35 cent en men mag twee maal van alles nemen. Er zijn in New York ongeveer 10,000 acteurs, waarvan er tegelijkertijd ongeveer 3000 werk hebben. Vaste gezelschappen, zooals u die kent, be staan hier niet. Men wordt geëngageerd voor een bepaalde rol in een bepaald stuk. De 7000 werklooze acteurs lijden dikwijls armoede. Die vinden een toeverlaat zoo wel in lichamelijken als geestelijken zin in dominee Wagner's kerkje. Rockefeller Jr., die nu al in de vijftig is en die het geweldige vermogen dat zijn vader hem heeft nagelaten, zeer zorgvul dig beheert, is als rijkste man van Ame rika natuurlijk ook het middelpunt van allerlei anecdotes. Deze stond onlangs in de bladen: Rockefeller leende een dub beltje van zijn secretaris om met de bus naar huis te gaan. Hij zei: „wees zoo goed me aan deze transactie te herinne ren." De secretaris antwoordde: „O, dat heeft niets te beteekenen, mr. Rockefel ler"'. „Niets te beteekenen?" vroeg Rocke feller verwonderd en geërgerd, „niets te beteekenen zegt u; maar meneer, dat is drie volle jaren interest van een dol lar." Dr. W. H. Lawrence, een chirurg uit Summit, een stadje in den staat New Jer sey, was zoo geïmponeerd door allerlei moderne industrieele onderzoekingsmetho den, dat hij een vertraagde film liet ma ken van een van zijn blindedarm-opera ties. Deze film liet duidelijk zien dat on geveer 30 procent van den tijd, dien hij tot nu toe voor zoo'n operatie noodig had, verknoeid werd door onnoodige bewegin gen en handelingen van hem en zijn as sistenten. Hij heeft verschillende maanden er op gestudeerd om deze onnoodige bewe gingen te voorkomen. Hij heeft daarvoor nieuwe instrumenten en operatietafels moeten laten maken. Verschillende hospi talen hebben die nu aangeschaft'. De Riverside Church is een van de groot ste kerken van New-York en de grootste protestantsche kerk. Behalve het kerkge bouw zelf zijn er tachtig kamers en za len waaronder: leslokalen, ateliers, kegel banen, handbal- en basketball-zalen, bad kamers, douche-kamers, een gymnastiek zaal en een theater. Er is daarvoor een personeel van 200 menschen noodig. De gezaghebbende New-York Times ver telt dat drie milliard dollar aan legaten in de Ver. Staten „bevroren" liggen; er is geen emplooi voor. Er ligt een groote som, die door rente op rente maar geste gen is, als legaat voor „Amerikaansche zeelieden, die door zeeroovers m Noord- Afrika gevangen worden gehouden", aan een van de Universiteiten ligt een legaat aangeroeid tot ruim een millioen dol lar „voor de bestudeering van het ge bruik van koolgas als geneesmiddel voor malaria." En dan heeft een kerk 288,000 dollar liggen „voor de ondersteuning van 7 oude protestanten in een bepaald dorpje in Ierland." Het legaat is in 1683 gemaakt maar de laatste zestig jaar woont er geen enkele protestant meer in dat plaatsje in Ierland. Een eenigszins eigenaardig uitziend heer stapte in New York in den trein. De coupé was vol. De reizigers keken ver baasd toen de meneer een bord voor den dag haalde, dat hij om zijn hals hing, om vervolgens behagelijk achterover te leunen en de oogen te sluiten. Op het bord stond: „Ik geloof dat Hitler en Mussolini onge lijk hebben; dat het Witte Huis vol com munisten zit; dat de zaken in het voor jaar beter zullen gaan; dat de Vereenigde Staten zich niet met Europa moeten be moeien en ik geloof dat Roosevelt geen derde president-termijn begeert. Wek mij in Chicago s.v,p.;" Uw correspondent heeft aan al deze din getjes, die „typisch-Amerikaansch" zijn, maar enkele eigen woorden toe te voe gen. U gelieve dit niet alleen te lezen met een glimlach en met „die rare Amerika nen1' op de lippen. Er zijn enkele dingen hierbij die heelemaal niet zoo raar zijn. Bestaat er in Nederland al zoo'n speel goed-uitleen-inrichting? En kunnen onze universiteiten niet iets leeren van die Amerikaansche? Die Amerikaansche zijn misschien te voortvarend. Maar de Euro- peesche zijn misschien te conservatief. En zegt u nu eens, wat van die twee het ver- kieselijkst is, professor Mr. E. Elias. POOLSCH BLAD BEPLEIT „COMPENSATIE-GERECHTSHOVEN". Om schade, welke Poolsche inwo ners van Duitschland lijden, op Duitschers in Polen te kunnen ver halen. Havas meldt uit Warschau: De „Kurjer Poranny", een der spreekbuizen der Pool sche regeering, bepleit de instelling van compensatiegerechtshcven ter bescherming van de goederen en bezittingen van Polen in Duitschland. Het blad schrijft, dat in ge val Polen schade mochten lijden ten aan zien van hun bezittingen in Duitschland, de bezittingen en eigendommen van Duitschers in Polen de consequenties daarvan zouden moeten dragen. Voor de practische uitwer king van dit beginsel bepleit het blad een registratie van de bezittingen in Pólen en de instelling van compensatiegerechtshoven die bevoegd zouden zijn tot regeling van ieder bepaald geval, waarin Poolsche belan gen in Duitschland zouden zijn geschonden, tot raming van de schade en tot vaststel ling van de compensatie, die geheven zou moeten worden van de Duitsche bezittingen in Polen. Het blad voegt hieraan toe, dat dit denk beeld natuurlijk krachtig verzet van Duitschland uitlokt, hoewel de gedachte van „clearing" overal aanvaard is voor zoo vei* het handelskwesties betreft. Het or gaan is van oordeel, dat de clearingmethode 1 eveneens toegepast kan worden ter verde diging van de bezittingen van de burgers van een land, die in het buitenland wonen, te meer, daar deze compensatie-rechtbanken niet zouden kunnen worden beschuldigd van inmenging in de binnenlandsche zaken van Duitschland. De Kurjer Poranny besluit: „Deze recht banken zullen snel ingesteld moeten wor den, aangezien wij niet zullen toestaan, dat Poolsche burgers het slachtoffer worden van een legalen diefstal". ONTPLOFFING VAN SPRINGBUS VEROORZAAKT DOOD VAN VIJF PERSONEN. Te Lucerna bij Foggia zijn bij de ontplof fing van een groote springbus vijf personen om het leven gekomen. Het was bij de vie ring van het feest van den heiligen Hypoli- tus, den beschermheilige der stad. BOM ONTPLOFT TE JERUZALEM. Arabische politie-officier vermoord Zondagochtend is een bom geworpen te Jeruzalem temidden van een groep Joden. Twaalf personen werden gewond, waarvan zes ernstig. Verder hebben twee Arabieren een Ara bisch officier van de politie ter bestrijding van de terreur vermoord. De politie heeft de moordenaars gearresteerd. WOENSDAG 16 AUGUSTUS. HILVERSUM I 1875 EN 414,4 M. VARA-Uitz. 10,0010,20 vm. en 7,30 8,00 nm. VPRO. 8,00 Gram. (Om 8,16 Ber.) 9,30 Cause rie. 10,00 Morgenwijding. 10,20 Voor ar beiders in continubedr. 12,00 Gram. 12,15 Ber. 12,17 Gram. 12,30 VARA-ork. l'.Qp Gram. 1,151,45 VARA-ork. en solist. 2,00 Esmeralda (opn.) 2,20 Gram. 3,00 Orgel spel. 3,30 Viool en piano. 4,00 Voor de kinderen. 4,30 Gram. 6,006,55 VARA- ork. en soliste. (Om 6,28 Ber.) 7,00 VARA Kalender. 7,05 Felicitaties. 7,10 Zang met piano. 7,30 Cursus. 8,00 Ber. ANP. 8,17 VARA-Zomerprijsvraag. 8,20 VARA-ork. 9,10 Causerie. 9,20 Uit Luzern: Sympho- nie-ork. o.l.v. Toscanini, m.m.v. de Ver, Luzerner Koren en solisten. 11,00 Ber. ANP. 11,10 Orgelspel. 11,45—12,00 Gram. HILVERSUM II 301,5 M. NCRV-Uitz. 6,30Tj,00 Onderwijsfonds voor de scheepvaart. 8,00 Schriftlezing en meditatie. 8,15 Ber. gram. (9,309,45 Gelukwenschen). 10,30 Morgendienst. 11,00 Gram. 11,15 Kleuter en kinderkoor met piano en gram. 12,00 Ber. 12,15 Gram. 12,30 Ensemble van der Horct en gram. 2,00 Gram. 2,30 Klarinet met piano. 3,00 Chr. lectuur. 3,30 Gram. 3,40 Zang met piano en gram. 4,40 Gram. 4,45 Felicitaties. 5,00 Voor jongens] en meisjes. 5,45 Gram., ber. 6,30 Taalles en causerie. 7,00 Ber. 7,15 Causerie. 7,30 7,55 Gram. 8,00 Ber. ANP. §,15 Gram. 8,45 Causerie, 9,15 Gramj. 9,20 Zie Hil versum I. 11,00 Ber. ANP. 11,05 Gram. ca 11,5012,00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11,25 Gram. 11,50 Viool en piano. 12,20 New Hippodrome- ork. 1,20 Sweet Rhythm-trio. 1,35 Uit Ber lijn: Anderl Hornfs Schrammelork., „The White Ravens" en solist. 2,20 Gram. 2,50 Orgelspel. 3,20 Cabaret. 3,40 Dansmuziek (gr. pi.) 4,20 Vesper. 5,20 'Gram. 5,40 Jackson's ork. 6,20 Ber. 6,50 Causerie. 7,10 Ork). 8,05 Causerie. 8,20 Variété. 9,20 Ber. 9,50 Rep. 10,50 Sim Grossman's ork. m.m.v. solist. 11,20 Joe Loss' dansork. 11,50 Gram. 12,15—12,20 Ber. RADIO PARIS 1648 M. 9,00 Gram. 12,30 Zang 1,10 Gram. 3,35 Zang. 3.50 Gram. 5,05 Cello. 5,25 Roger-Ellisork. 6,05 Gram. 6,35 Viola d'amore. 6,50 Gram. 7,35 Viool. 7,50 Gram. 8,50 Solistenconc. 10,2012,20 Noyon-koor, ork. en solisten. KEULEN 456 M. 6,50 Hagestedt's ork. 8,50—9,50 Gram 12,20 Pop. conc. 1,35 Kleinork en solisten. 2,30 Pop. conc. 3,40 Gram. 4,20 Ork, (5,20—5,30 Gram.) 6,55 Mannenzanver. 7,35 Gram 8,35 Ork. en solist. 11,00 Llossas' ork. 12,20—3,20 Amu- sementsork. en solisten BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 m: 12,20 Gram. 12,50 en 1,30 Orgel spel 1,50—2,20 Gram. 5,20 Zang en piano. 6,20, 7,20, 7,45 en 8,20 Gram. 8,35 Radio- tooneel. 9,20 Zie Hilversum I. 10,5511,20 Jazzmuz. 484 m: 12,20 Gram. 12,50 Het Radio- ork. 1,50—2,20, 5-20 en 5,55 Gram. 6,35 Zang. 7,05 en 7,35 Gram 8,20 Luiksch progr. 8,50 Radio-ork. en gram. 10,30— 11,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M 8,35 Vliegeniersork. 9,35 SA-progr, 10,20 Ber. 10,40 Piano. 11,05 Ber. 11,20—12,10 Dres- densch ork. en solist Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijksche Openbaarmakingen i. z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ont- leenen wij het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche eilanden (Middelburg): Wijzigingen Sigarenmagazijn Bosdijk, Middelburg, Langeviele 1113. Sigarenmagazijn. Uitge- tr. E.: W. J. Bosdijk. Nieuwe E.: A. Wal raven. Rotterdamsche Bankvereeniging, N.V., Vlissingen, Nieuwstraat 69. Bankiersbedrijf. Nieuwe bijz. proc.: G. van Weele. Technisch Installatie Bureau Bickel- mayer. (F.) Goes, Oostwal 55. Aanleg van centrale verwarming en warmwatervoor ziening. Ontslag verleend aan beh.: K. J. W. Bickelmayer, filiaal Goes opgeheven. De zaak wordt door K. J. W. Bickelmayer voor eigen rekening voortgezet. N.V. Landbouw Mij. „De Bathpolders", Rilland-Bath, C 2. Landbouw. Overl. Comm.: J. M. van der Schalk, Schiedam. Nieuwe Comm.: W. Koning, Wassenaar. MIDDELBURG. Dl 15 tot ZO 20 Aug. Tentcampagne Leger des Heils, Molenwater. Dl 15 Aug. Openingsavond der Tentcam pagne door maj. J. Smael, medewerk, ds. P. Fagel; Molenw. 20.00 h. WO 16 Aug. Conc. Middelb. Muz. korps uitg. buurtcommissie-Markt, 21.00 h. DO 17ZA 26 Aug. Tent. Zeeuwsche Klee derdrachten uitgaande Vereen, tot behoud der Zeeuwsche Kleeder drachten; Abdij (Koffiekamer, Sta tenzaal) Groenmarkt 1012,00; 13,00 —17,00 h. le Do 11,00—17,00 h. 2e Do 10.00—17,00 h. GOES Dl 15—Dl 22 Aug. Kermis. WO 16 Aug BIOSCOPEN. CITY, Middelburg VR 11DO 17 Aug.: „Vier dochters" en „Het mysterie van de blauwe vaas", 20.00 h. ELECTRO, Middelburg VR 11DO 17 Aug. „De schrik van Brimstone" en „IJs co Touristen", 20.00 h. GRAND THEATER, Goes VR 11-DI 15 Aug. „Als ik Koning was" en „Hollywood zoekt een prinses", 20.00 h. ZO en Dl matinée 14.00 h. algemeen. WO 16 Aug. Concert „Ons Genoegen" te Vliss. Boulev. Evertsen. Dagblad. Bureaux Telefoon te GOES: Abonneme f 2.30, elc abonneme Het li Juliana plechtig! in de ml te Amsf Electr. Drukkerij G. W. den P°es, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6