KRONIEK van den DAG. BINNENLAND. ZEELAND. De S. D. A. P. en het Kabinet-De Geer. fWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN DINSDAG 15 AUGUSTUS 1939. No. 191. EEN ZOON VAN Z'H VADER. MIDDELBURG. De beide soc. dem. minis ters spreken hun Amster- damsche partijgenooten toe. Men spanne zijn verwach tingen niet te hoog. WALCHEREN. Een denkbeeld van Mussolini! Als men aan zekere geruchten geloof mag slaan, is de Italiaansche minister van bui- tenlandsche zaken, graaf Ciano, door zijn schoonvader Mussolini naar Duitschland ge stuurd, om een „matigenden invloed" op de Duitsche staatslieden uit te oefenen. Thans, achteraf, verneemt men dit. De besprekin gen te Salzburg tusschen Ciano en Von Rib- bentrop zouden op instigatie van den Duce zijn tot stand gekomen. Dat Ciano ook nog met Hitier contact zou hebben, was niet voorzien. Vrijdag al dadelijk namen de be sprekingen een wending, welke echter raad pleging van den Führer noodzakelijk maak te. Zoo kwam dan het bezoek der beide ministers aan Berchtesgaden tot stand. En Ciano zou vervolgens nog een langdurig te lefoongesprek met den Duce hebben ge had. Al dit nieuws komt uit Engelsche bron. De befaamde „welingelichte zijde" heeft het den scribenten van John Bull in het oor ge fluisterd. De tijd, dat de berichtgeving der Engel- schen zeer, zeer betrouwbaar was, ligt in middels achter ons. De laatste jaren is ver scheidene malen gebleken, dat de Engelsche pers er niet meer voor terugschrikt om „nieuws" op te disschen, waarvan het va derschap aan zekere wenschen moest wor den toegeschreven. Wij willen hiermede uiteraard niet beweren, dat de merkwaar dige informaties inzake de besprekingen te Salzburg en Berchtesgaden dus uit den duim gezogen zullen zijn; maar wel, dat men ze met eenlge reserve moet bekijken. Immers ze komen in de kraam der Engel- schen te pas. Alle garanties aan Polen, Roe menië enz ten spijt, hebben de Engelschen een broertje dood aan de gedachte, dat ze wellicht binnen afzienbaren tijd de wape nen zullen moeten opnemen, omdat in dat vermaledijde Oosten en Zuidoosten van ons werelddeel de poppen aan het dansen zijn geraakt. En het lijdt geen twijfel, dat ze elke gelegenheid zullen aangrijpen, om „minnelijke schikkingen" te bewerkstelli gen. Het kan daarom niet toevallig zijn, dat juist de Engelsche pers wist te vertellen van den „matigenden invloed" van Musso lini en zelfs zekere denkbeelden heeft ge lanceerd, welke een compromis ten aan zien van de kwestie-Dantzig behelzen. Deze denkbeelden schijnen ook uit het brein van den Duce te zijn ontsproten, en een deel der Engelsche pers, de deftige „Times" (blad, dat nauwe relaties met de Engelsche regeering onderhoudt) voorop, maakt daar nu op min of meer slinksche wijze een beetje propaganda voor. Volgens de „Ti mes" komt deze zaak in het kort op het volgende neer: De functie van volkenbondscommissaris van Dantzig zou 31 December a.s. worden afgeschaft. Polen zou zijn commissaris-ge neraal vervangen door een speciale „diplo matieke vertegenwoordiging" tot bescher ming van de Poolsche oeconomische rech ten in de Vrije stad. Het statuut van de Vrije stad zou „op 'n speciale basis" uitge breid worden. In de komende vijf jaar zou de douanegrens tusschen Dantzig en het Duitsche Rijk geleidelijk worden opgeheven. Het Duitsche Rijk zou bij een internationale overeenkomst de demilitarisatie van Dant zig garandeeren, indien Polen zijn munitie depot op de Westerplatte opheft. Het toe zicht op de haven zou worden opgedragen aan een „autonomen" raad, waarin Dantzig, het Duitsche Rijk en Polen zouden zijn ver tegenwoordigd. Geheel anders dan de „Times" oordeelt de Poolsche pers over dit denkbeeld. Ze heeft het bereids rondweg van de hand ge wezen, omdat het op de keper beschouwd Duitschland het middel in handen zou ge ven, Dantzig in een tijdsverloop van vijf jaar kalmpjes binnen te halen. Hoewel aan deze voorstelling van zaken eenige over drijving niet vreemd is, zit er een kern van nuchtere waarheid in: Polen zou het gevaar loopen, zijn invloed in de vrije stad teloor te zien gaan. Intusschen zijn beschouwingen als deze praematuur, nademaal geenszins vaststaat, dat de Duce werkelijk het denkbeeld heeft gelanceerd. Men dient rekening te houden met de mogelijkheid, dat het een proef ballonnetje is, dat de Engelschen maar eens oplaten, omdat, nu ja omdat ze het toch Naar het Engelsch door T. TEN HAVEv. d. MADE. 341. Hoe heette hij! Van Henslaer? O ja. Een stijfkop. Het wemelde in het land van zulke lui- Hij moest plotseling lachen. Voor de eerste maal schoot het hem te binnen, dat deze kerel misschien zelf verliefd was op Hazel. Hij had het tot nu toe zoo druk met zijn eigen attenties voor haar gehad, dat die gedachte nog nooit bij hem was op gekomen, en gaf hem een nog aangenamer sensatie. Het wierp een geheel nieuw licht op y?.'1 Hens]aer's houding. Het was niet moeilijk te raden, wie van hen beiden Hazel had verloren. Uit Van Henslaer's houding bleek, dat die was afgewezen. Slosson vond, dat het er goed voor hem uitzag. Hij zou Mallinsbee's ondergang be werken en zijn maatschappij tevreden stel len, zij het dan ook met eenig persoonlijk verlies. Hij zou volledig triomfeeren tegen over dat wezen in Mallinsbee's kantoor: ten eerste door al Mallinsbee's plannen te ver nietigen en ten tweede door hem alle kan sen bij het meisje te ontnemen. Dat was nog zoo kwaad niet. Hij had er graag nog een schepje opgedaan, maar voorloopig was het genoeg. Later, als zijn invloed in Snake's Fall was gegroeid, zou hij wel weer zien. Hazel moest hem toebehooren geheel en al. Dat had hij zich voorgenomen. Ze was veel te aardig om zoo maar „los te loopen", vond hij. Trouwen was uitgesloten, tenzij hij bigamie pleegde. Trouwens, daar zou hij toch niet aan gedacht hebben. Nee, trouwen ging niet. Tot zijn eeuwige spijt BRAND IN BENZINE- EN OLIE OPSLAGPLAATS TE HOORN. Gistermiddag ontstond door onbekende oorzaak brand in de benzine- en olie-op- slagplaats van de N.V. Sinfina vereenigde petroleummaatschappijen, aan het stati onsemplacement te Hoorn. Voorbijgangers zagen hoe plotseling een geweldige vlam uit het dak schoot, waar na de opslagplaats direct in lichter laaie stond. Een zware rookkolom leverde een angstwekkend schouwspel op. Dadelijk werden politie en brandweer gealarmeerd. De politie hield het publiek op een afstand met het oog op het gevaar van een ont ploffing. Naast de opslagplaats is ril. een groote benzinetank gelegen. Het werk van de brandweer werd be moeilijkt doordat de autospuit aanvanke lijk weigerde water te geven. Men be paalde zich tot het nathouden der aan grenzende opslagplaatsen, waarvan die van den machinehandel Fremeyer en Wijna het meeste gevaar liep. In het brandende pand sprongen af en toe met een hevigen knal benzinevaten uiteen, doch ongelukken bleven hierbij ge lukkig achterwege. De opslagplaats, welke van zink was op getrokken, brandde geheel uit, terwijl de belangrijke voorraad olie en benzine ver loren ging. De machine-opslagplaats van de firma Fremeyer en Wijna brandde voor een ge deelte uit. De waterschade is hier groot. In beide gevallen wordt de schade door verzekering gedekt. MEISJE IN ZWEMBAD VERDRONKEN. Gistermiddag is het veertienjarige meis je M. Sijstermans in het zwembad de Hit jesvijver te Heerlerheide verdronken. Het meisje, dat niet zwemmen kon, wilde een bal, die langs den kant van het bad dreef, uit het water halen. Zij ging op de gladde cementen glooiing staan, gleed uit en kwam in het diepe water terecht. On middellijk sprong haar tante, mejuffrouw H. de drenkelinge na en het gelukte haar het kind boven water te halen. Maar om dat zij niet tegen de gladde helling op kon, moest zij het kind weer loslaten. In middels was de pachter van het bad met een plank toegesneld, maar heb gelukte hem niet, tante en nichtje uit het water te halen. S. heeft toen een paal genomen en mejuffrouw H. kon hiermede op het droge komen. Zij sprong onmiddellijk weer in het water, om haar nichtje boven te brengen. Zij heeft het meisje opgehaald en met behulp van de paal op den kant gebracht. De levensgeesten waren reeds geweken. Het zwembad, waar onvoldoen de toezicht was, is gesloten. VOOR 2000 AAN GOUDEN SIERADEN ONTVREEMD, Een oude dame, die in de Kinderdijk straat te Amsterdam een kamer op de vierde verdieping bewoont, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat haar gouden sieraden, welke een waarde van ongeveer tweeduizend gulden vertegenwoordigen, uit die kamer zijn ontvreemd. De politie staat tot heden voor een raadsel. WIELRIJDER OP ONBEWAAKTEN OVERWEG TE WOUW DOOR TREIN GEGREPEN. Slachtoffer was op slag doodi. Gistermiddag omstreeks 5 uur is de 60- jarige J. de Greef uit Wouw, toen hij per rijwiel den onbewaakten overweg alhier passeerde, door den trein uit Vlissingen welke op weg was naar Roosendaal, ge grepen. Het slachtoffer werd omstreeks hon derd meter meegesleurd en was op slag dood. Het uitzicht ter plaatse is slecht. Een wachthuisje, dat' niet meer als zoodanig dienst doet, doch hetwelk wel bewoond wordt, beperkt het zicht aanzienlijk. Na enkele oogenblikken vertraging heeft de trein de reis voortgezet. wel heel erg zouden vinden, in den oorlog te moeten gaan om Dantzig. En wie zal hen zonder meer ongelijk geven? was hij al getrouwd. Hazel was zeer aantrekkelijk. Hij kon zich best indenken, dat mannen dwaasheden voor haar begingen. Hem was zooiets ook eens overkomen, en dientengevolge vond hij trouwen iets onzinnigs. Vrouwen be schouwde hij als een prooi, waar hij recht op had. En behalve dat Hazel zeer aan trekkelijk was, zou het allerprettigst zijn, zich op die wijze op haar vader en dien ander te wreken. Hij lachte weer. Het was vreemd: hoe mooier een vrouw was, des te dommer was ze ook. Vervuld van zulke gedachten, reed hij naar de kolengroeven. Met zijn spleetoogen tuurde hij naar alle zijden den horizon af. Hij zocht naar het lichtbruine figuurtje op haar bruine mer rie. Hij dacht nu nergens meer aan; al het andere was op den achtergrond geschoven, en hij gaf zich in gedachten geheel over aan zijn verlangens. Plotseling schoot het hem te binnen, dat het nergens voor noodig was naar de kolen- groeven te gaan. Zijn verlangens naar het meisje overheerschte alles. Waarom zou hij niet dwars oversteken naar het Westen en haar opvangen, als ze van de boerderij kwam? Ze moest zoo komen en hij kon haar niet misloopen. Hij keek op zijn horloge. Ze hadden over een half uur afgesproken. In tien minuten zou hij bij de groeven zijn, zoodat hij dan twintig minuten zou moeten wachten. Dit scheen hem in zijn huidige stemming een onmogelijkheid. Dus keerde hij zijn paard Westwaarts en keek nog scherper naar het meisjesfiguurtje uit. Misschien was Hazel laat, of misschien reed Slossin sneller dan hij dacht. Hoe het ook zjj, de grootere heuvels waren al in het zicht, toen hij de bruine merrie met haar kostbaren last ontdekte. Hazel zag hem ook DE KANTOORHOUDER UIT IJZENDIJKE IN VRIJHEID GESTELD. Naar wij vernemen, is de kantoorhouder der posterijen te IJzendijke, G., die eenigen tijd geleden werd aangehouden als verdacht van valschheid in geschrifte, in vrijheid ge steld. JUBILEUM VAN DEN HEER POTS. Heden was er een feestelijke bijeenkomst in het filiaal van de firma Kreijmborg Co. in de Lange Delft alhier, ter gelegen heid van het 40-jarig jubileum van den heer U. J. Pots, chef van het filiaal. Reeds vroeg in den morgen werden bloemstukken gezonden van hen, die het „met bloemen" wilden zeggen en later kwa men de jubilaris en zijn familie samen met het personeel. Namens de leden van het personeel en het oud-personeel van het filiaal te Mid delburg en van dat te Vlissingen voerde als oudste het woord de heer F. J. van Gie- zen, die den heer Pots hartelijk geluk- wenschte met zijn 40-jarig feest en er op wees hoe men steeds aangenaam met en on der hem heeft samengewerkt. Spr. hoopte, dat de heer Pots nog vele jaren zijn arbeid zal mogen voortzetten als chef van het fi liaal. De woorden gingen vergezeld van een blijvend souvenir. Ook van vele andere zijden mocht de ju bilaris telegrafische, schriftelijke en mon delinge gelukwenschen in ontvangst nemen. DE ZEEUWEN NAAR HET ZUIDEN. Het gezelschap van 18 dames en heeren, dat Zaterdagmorgen naar de Rivièra vertrok om op de folklorische feesten te Nice Zee land te vertegenwoordigen, kwam des mid dags na een reis in een gereserveerde coupé van een stampvollen trein, te Parijs aan. Men had gelegenheid een autotocht door een deel van de Fransche hoofdstad te ma ken. Meermalen werd het vroolijke gezel schap vanwege de costuums door groepjes nieuwsgierigen omringd. Van Parijs af waren de Zeeuwen de gas ten van het Comité voor de folklore en met een der Nederlandsche dames van dat Comité werd te ongeveer 9 uur Zaterdag avond de reis naar Nice voortgezet, waar men ongeveer 14 uur later aankwam. DE STATIONSBRUG HAPERDE. Toen de trein van 17.21 gisteren met eenige minuten vertraging in de richting Vlissingen was vertrokken, wilden de brug wachters de Stationsbrug openen om en kele vaartuigen door te laten. De boomen gingen gewoon naar beneden, doch het wilde niet lukken electrisch de brug los te krijgen. Men moest na eenig sukkelen de handkracht toepassen en daarbij bleek, hoe mede door het schilderen de daartoe noo- dige onderdeelen wat stroef waren gewor den. Het duurde etfnige minuten voor de brug kon gaan draaien. Dat ging verder normaal, maar bij het dichtdraaien trad weer een hapering op en het vastzetten moest weer met de hand geschieden. Intus schen verliep de tijd snel en naderde de stationsklok steeds meer het uur van ver trek van den sneltrein naar de richting Goes. Zeer velen stonden daarop te wach ten en werden zeer ongeduldig, toen ook de boomen electrisch niet op te krijgen wa ren. Er volgde, eerst door militairen, daar na door burgers en tenslotte ook door ver schillende leden van het zwakke geslacht een klimpartij over de boomen. Eindelijk lukte het de boomen te doen rijzen, nog vóór de trein aankwam. Het was niet pre cies verheffend, dat verschillende ongedul- digen zich met minder vriendelijke woorden tot de brugwachters wendden, die alles de den om het oponthoud zoo kort mogelijk te doen zijn. Intusschen waren aan beide zijden van de brug heele lange rijen auto's en andere voertuigen en tallooze rijwielen samen gekomen, waarvan de bestuurders wedijverden met de voetgangers in onge duld. De politie had haar handen vol om alles weer in goede banen te leiden. Eenigen tijd later was de electrische be weging van de brug weer in orde. CONCERT OP DE MARKT. Voor het concert dat het Middelburgsch Muziekkorps morgenavond voor de buurt- commissie-Markt geeft, tijdens de stadhuis belichting, en beginnende te 9 uur, bevat De slagen van het lot, waaraan wij niets veranderen kunnen, laten zich gemakkelifk dragen; maar wee den mensch, die geheel door eigen schuld zijn levensgeluk verstoort. Wi en hield het paard in om hem op te wach ten. En even later hoorde ze zijn ruwen, familiairen groet. „Hallo! Er is nog nooit een vrouw ge weest, die zich aan tijd kon houden. Ik dacht, ik zal maar eens gaan kijken, mis schien is ze wel verdwaald." Hij was naderbij gekomen en met steel- sche blikken nam hij haar van het hoofd tot de voeten op. „Maar u bent heelemaal niet bij de groe ven geweest", protesteerde Hazel, zijn blik ontwijkend. „U bent dwars door het land gekomen. Het is nog niet zoo laat." Ze trok haar handschoen uit en hield hem haar horloge voor om het te bewijzen. Hij greep haar hand en deed alsof hij op haar horloge wou kijken. Zijn oogen flikkerden gevaarlijk. Hazel bemerkte het niet dadelijk. Toen trok ze haar hand met een ruk terug en ze lachte niet meer. Slosson keek op. „Uw horloge gaat niet gelijk", verklaarde hij grijnzend met een poging om grappig te zijn; maar hij slaagde er niet in zijn ge voelens te verbergen. Hazel lachte weer en schudde haar hoofd. „Het gaat wel goed", zei ze. „Maar kom nu mee, anders is het te laat. Ik heb daar ginds een jong paard, dat nog nooit ge zadeld is geweest en dat tot nu toe nog steeds heeft los geloopen. Als de jongens met de andere klaar zijn, zal ik het berij Naar aanleiding van het feit, dat voor het eerst in de parlementaire geschiedenis van ons land sociaal-democraten zitting hebben in het kabinet, heeft gisteravond de federa tie Amsterdam van de S.D.A.P. twee verga deringen gehouden, waarin als sprekers zijn opgetreden eerst de partij-voorzitter, de heer K. Vorrink, en na hem de beide soci aal-democratische ministers, ir. J. W. Al- barda en dr. J. v. d. Tempel. De heer K. Vorrink over: Nieuwe perspectieven voor de Nederlandsche politiek. De heer Vorrink begroette in zijn rede met vreugde en voldoening dit keerpunt in de geschiedenis van ons land. De S.D.A.P. zoo zeide hij, ontveinst zich niet dat zij hiermede een zware verantwoordelijkheid heeft aanvaard. Het politieke leven onder leiding van dr. Colijn was hopeloos vastge- loopen, nadat zijn opeenvolgende kabinetten zich door telkens minder kracht geken merkt hadden; het is, aldus spr., onze hartstochtelijke wensch, dat de coalitie nu voorgoed in ons land begraven zal zijn door de scherpe tegenstellingen tusschen en in de deelnemende partijen. De coalitie-poli tiek vormde een beletsel voor het lenigen van de nationale nooden van ons volk en werkte het extremisme in de hand. Het vijfde kabinet-Colijn vertegenwoordigde een maatschappelijk systeem en een maatschap pelijke denkwijze, waaraan alle perspectief vreemd is. Dat het voeren van den strijd voor een nieuwe wereldorde in dezen tijd al buiten gewoon moeilijk is, is allerminst reden om hem op te geven of met minder kracht te voeren. Deze strijd tusschen het conserva tisme en het streven naar vooruitgang tee kent zich in alle partijgroepeeringen af, bij de r.k. staatspartij zoowel als in de Chr. historische unie, bij de anti-revolutionnai- ren en zelfs bij de liberalen. Dit groeiend besef, dat in aanpassing en bezuiniging niet de hoogste wijsheid gelegen is, moest aldus spr. tot een breuk leiden. Het vierde kabi net-Colijn heeft van den aanvang af ge kraakt en is tenslotte aan zijn eigen tegen stellingen bezweken. Toen de breuk zich openbaarde, was de S.D.A.P. gereed, zoowel wat betreft haar oeconomisch program als politiek. Zij heeft geleerd de verantwoordelijkheid voor de toekomst te dragen, niet alleen voor haar klasse maar voor het geheele Nederland sche volk. Dat zij in het verleden loyale op positie gevoerd heeft, berouwt haar thans niet. Op de vraag, of thans, nu de S.D.A.P. in de regeering treedt, het groote wonder gebeuren zal, antwoordt spr.: Men heeft geen wonder noodig om vast te staan in zijn beginsel. Nederland is in de afgeloopen we ken ontsnapt aan het gevaar van vernieti ging van de politieke belangstelling van ons volk en aan ltet gevaar van het zich breed maken van een bijgeloof aan de on misbaarheid van Colijn. Honderdduizenden stemt ons deelnemen aan de regeering hoopvol; gesteund door het groeiend ver trouwen van ons volk zullen wij deze plaats handhaven. Minister Van den Tempel aan het woord. Na de pauze spraken in het Concertge bouw de beide sociaal-democratische minis ters, die, vergezeld van hunne echtgenoo- ten, met opgeheven vuist de zaal betraden, terwijl de vergadering hun de Internatio nale toezong. Dr. J. van den Tempel, de nieuwe minis ter van sociale zaken, wijdde een kort woord aan het aanvaarden van de minis ter-zetels door de sociaal-democraten. In een brandend Europa met het fascisme voor de poort, aldus spr., mochten wij het dragen van regeeringsverantwoordelijkheid niet af wijzen. Onder den druk van den tijd staan wij voor ontzettende problemen. De positie van Nederland en zijn overzeesch gebied is daarbij in het geding. Als voortrekkers naar een betere toekomst konden de sociaal democraten niet terzijde blijven. Over de hoofden van deze vergadering heen deed spr. een beroep op allen, die in den lande van goeden wil zijn, om met de hulp van staat en gemeente de werkloosheid, een der groote problemen van onzen tijd, te bestrij den. Als de basis van dit kabinet niet bree der is, dan is dit niet onze schuld, aldus spr. Immers zoo groot mogelijke samenwerking van allen, die vooruitstrevende beginselen zijn toegedaan. Evenmin als zijn ambtgenoot, dr. Van den Tempel, wilde minister Albarda, de nieuwe bewindsman van waterstaat, een re- geeringsprogram ontvouwen. Zijn bedoeling was slechts afscheid te nemen als gekozen vertegenwoordiger van Amsterdam in het parlement. Spr. dankte voor het vertrou wen en wenscht te deelen in aller blijdschap nu de slagboom verdwenen is, welke de arbeidersbeweging den weg versperde. Nieuwe politieke toestanden zijn geschapen, die schoone perspectieven openen. De laat ste jaren waren voor de S.D.A.P. zeer zwaar, doch de partij heeft zich gehandhaafd en vernieuwd. Thans neemt zij een betere plaats dan ooit in het politieke leven van ons volk in. Spr. bracht hulde aan de breede opvat ting van de Koningin (teekenen van in stemming) en aan de vasthoudendheid van den formateur jhr. De Geer, die ondanks 'n storm van critiek, de waarde der soc. dem. arbeidersbeweging in deze moeilijke tijden heeft erkend. Minister Albarda waarschuwde tenslotte voor te hoog gespannen verwachtingen, wel ke op te grooter teleurstellingen zouden uitloopen, maar gaf de verzekering, dat de nieuwe regeerders hun uiterste best zullen doen, daarbij niet allereerst een politiek, maar vooral een psychologisch doel nastre vend. Moedeloosheid en wanhoop dienen uit ons volk te worden verbannen om weer plaats te maken voor levensblijheid en ver trouwen in de toekomst. het programma weder verschillende gaarne gehoorde nummers, o.a. Heinzelmannchen's Wachtparade van K. Noack. DOMBURG. Zaterdagavond is op het Badpaviljoen gecollecteerd voor de Noord en Zuid-Hollandsehe Reddingmaatschappij, het z.g. Dorus Rijkersfonds. De zee, die de badgasten zooveel genot schenkt vraagt ook offers op haar tijd en de aanwezigen offerden nu 84 ten behoe ve van de sympathieke instelling die in dit verband zoo dikwerf wordt genoemd. GAPINGE. Zaterdagmiddag werd alhier onder leiding van „de Oranjevereeniging" en begunstigd door schitterend weer, in blij de en opgewekte stemming de geboorte van Prinses Irene gevierd. De feesten, welke gehouden werden op een daartoe welwil lend, door den heer M. Goedbloed, beschik baar gestelde weide, gelegen in de kom van het dorp, werden met een feestrede, uitgesproken door den voorzitter der Oran jevereeniging, den heer Jac. Suurmond, ge opend. Direct daarna ving op een gedeelte van het feestterrein de ringrijderij te paard aan. Hiervoor hadden zich 16 ruiters opge geven, terwijl op een ander gedeelte van het terrein, diverse kinderspelen voor jon gens en meisjes van 6 tot 14 jaar, werden gehouden, o.m. bestaande uit blokjes rapen, vlaggetje steken, zakloopen, roosje pluk ken, koekhappen, hindernis loopen enz., ter wijl daarna door ouderen deelgenomen werd aan ring- en hindernisrijden per fiets. Voor alle spelen bestond groote deelname, terwijl ook de publieke belangstelling groot was. De uitslag van ringrijden te paard was als volgt: le prijs P. Langebeekè met 12 r., 2e pr. A. Goedbloed 12 r.; 3e pr. J. Vos 10 r., 4e pr. C. Vos 8 r.; 5e pr. A. van Tatenhove 8 r„ 6e pr. P. Vos, 8 r.; 7e pr. B. Arendse 7 r.; 8e pr. L. Wondergem 7 r.; 9e pr. A. Wondergem 7 r.; 10e pr. A. Ver- sluijs 7 r.; lie pr. P. Dekker 7 r.; 12e pr. den om u een genoegen te doen. Gelieve dit bewijs van mijn gunst wel te willen waardeeren." En in stevigen draf sloeg ze de richting naar de heuvels in. „U durft!" riep Slossen bewonderend. „Is het nog nooit eerder gezadeld?" „Nee en het heeft steeds los geloopen", antwoordde Hazel, opdat haar avontuur tot zijn volle recht zou komen. „Hij is van morgen op mijn orders uitgezocht uit en kele driejarige prairiepaardjes. U zult hem eens zien springen niet steigeren", voeg de ze er ondeugend aan toe. „Dat kunt u maar niet vergeten, hè?" vroeg de man met eenigen trots. „Ik had het op dat paard kunnen uithouden, al had het 'k weet niet hoe lang doorgestei- gerd. Ik laat me niet door een meisje op mijn kop zitten." „Meisjes tellen voor u zeker niet? U be schouwt hen zeker als onnoozele ganzen zonder hersens? Zoo zijn sommige man nen." „Het hangt van het meisje af." „U denkt misschien dat ik geen hersens heb." Slosson keek haar met een veelbeteeke- nend lachje aan en zei speelsch: „Soms heb ik er wel iets van gemerkt." „Dank u. U ziet blijkbaar scherp. Zwarte oogen zijn meestal scherp. Ik vraag me af, hoeveel hersens ze mij toedenken." „Ik zou zeggen, dat ik heb opgemerkt, dat u David Slosson als gezelschap om u heen duldt, als u uit rijden gaat. Dat ge tuigt op zichzelf van hersens." Hazel keek hem strak aan. Iemand, die minder ijdel geweest was zou zich mis schien hebben afgevraagd, wat haar eerste blik beduidde. Doch Slosson lette alleen op den lach, die daarop volgde. „Duldt, inderdaad", riep ze op een toon, die geen beleediging inhield. Daarop ver anderde ze plotseling van onderwerp en vroeg terloops: „Zijn de zaken op het kan toor afgehandeld?" Slosson's oogen wérden hard. Bij de her innering aan Gordon joeg er weer een golf van drift door hem heen. „Dat is afgeloopen", zei hij schor. Hazel keek verschrikt op, er was angst in haar oogen. De man zag het en hij ver gat alle voorzichtigheid. Hij maakte zich weer kwaad en riep: „Hazel, ik zal je eens wat vertellen. Je vader is niet goed wijs. Nou ja, zoo erg bedoel ik het niet. Ik bedoel, dat hij niet wijs is, dien jongen zijn zaken te laten beheeren. Hij heeft de kip met de gouden eieren geslacht. We hebben de onderhan delingen afgebroken. Dat is alles. De spoor weg heeft Buffalo/ Point niet noodig." Hazel was even niet op haar hoede. „Maar wat heeft Gordon dan gedaan", riep ze uit. „Vader had hem instructies gegeven. U moest een voorstel doen en dat zou in over weging worden genomen!" „Wat Gordon gedaan heeft?" De oogen van den man vonkten van woede. „Dus hij heet Gordon. Hij is Gordon, hè?" Al zijn gal kwam weer naar boven. Zijn ongezonde gelaatstrekken waren vertrokken van drift. „Hij heeft me uit het kantoor gestuurd en gezegd, dat ik naar den bliksem kon loopen. Die snotneus heeft alles voor je vader bedorven. Zoo, dus 't is Gordon, hè. Voor ieder ander heet hij Van Henslaer, maar voor jou heet hij „Gordon". Daarom was hij zoo tegen mij; dat dacht ik al. Hij heeft de boel netjes verknoeid. Ik heb er genoeg van en ik zweer je, dat de spoor weg heusch geen verdere moeite voor Buf falo Point zal doen." (Wordt vervolgd)-

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 5