ÜP tytrotriticïule &eetftir0cfye 0 MIDDELBURGSCHE COURANT (&GOESCHE COURANT) Een rumoerige verpachting te Borselej De toestand van|de Prinsessen uitstekend! Haar een oplossing van de kwestie-Dantzig EXPOSITIE Voorloopige surséance aan Mendelssohn en Co. verleend Perceel weide, waarvoor 104 was geboden, aan den ouden pachter gegund voor80. Hoe men in Italië de situatie beschouwt. Voorzichtig optimisme te Berlijn. Burckhardt heelt met Hitier gesproken. Besprekingen te Warschau. Prinses Juliana mocht gis teren het bed verlaten. De toestand is niet verergerd, zegt president Roosevelt. De militaire besprekingen. Met een brandende cigaret gaan slapen. De nieuwe schouwburg te Arnhem kost 850.000. Twee Poolsche douane-inspec teurs te Dantzig gearresteerd. Te Parijs wordt de volledige ineenstorting van Mannheimer's gebouw verwacht. Het tekort schijnt betrek kelijk gering, maar «JU Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES: Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor.Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 191. TWEE BLADEN. DINSDAG 1 15 AUG. 1939. EERSTE BLAD. 182e JAAKG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonder mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 cft led.. lam. |(gr. rtin Irie. |Om lu ier-- pia- 5n- \>or- 5,40 fau- Pia-> F5 pge. 3,30 1,00 po's kek fc,35 Ica- 150, B,35 km. p,35 |lio~ km. list. 1,20 f,2° en br's en ple- ■ar- lrk. 105, 1,20 1,50 35, BORSELE. Maandag verpachtte notaris Van Werkum te Heinkenszand voor de kerkvoogdij der Ned. Hery. Gemeente al hier 39 perceelen bouw- en weiland, het overgroote deel voor 100 per ha. En kele perceelen brachten meer op, tot 130, andere, minder goede grond 50 per ha. Vermeldenswaard is, dat het 'bij deze verpachting niet altijd even rustig is toegegaan. Het was een publieke verpach ting, zooals was aangekondigd. Enkele vorige pachters moesten dan ook hun grond laten aan andere bieders, die hoo- ger bod deden, dan zij. Eén van de oude pachters protesteerde er heftig tegen, dat zijn perceel weide, waarvoor hij tot 102 de ha bood, in den roep werd toegewezen aan een ander, die 104 bood. Hij be weerde, dat de ander de pacht had op gejaagd en dat htf, daar hij steeds het ge pachte naar genoegen van verpachters had onderhouden, recht had op weder-in- pachten. De ander echter, meennde te moeten opmerken, dat men hem 't per ceel diende te gunnen, waar 't 'n publieke verpachting gold en hij als solide bekend stond. Het werd erg rumoerig, toen de notaris hekend maakte, dat het bestuur over deze kwestie zou beraadslagen en dan de beslissing zou meedeelen. Na dit overleg gepleegd te hebben, deel de de notaris mee, dat het bestuur beslo ten had, de weide aan den ouden pachter te gunnen voor een bedrag van 80 per ha. Dit wekte nu de verontwaardiging van den hoogsten bieder en van talrijke aanwezigen op. Men was het niet eens met den notaris, waar deze beweerde, dat het bestuur zijn beslissing nam, omdat de pachtkamer een pacht van 104 te hoog zou vinden en dus zich genoodzaakt ge voelde den ouden pachter, die op één na het hoogste bod deed, dat ook te hoog zou gevonden worden door de pachtka mer, de weide toe te wijzen voor den billijken prijs van 80 per ha. Toen ga ven verschillende aanwezigen aan hun verontwaardiging uiting, daar zij ook te veel hadden moeten bieden, om het thans bij hen in pacht zijnde te houden, door dat anderen opgeboden hadden. Daarin bracht het bestuur echter geen verande ring, omdat, zoo zei de notaris, deze pach ten door de pachtkamer niet te hoog zou den worden geacht. Het bleek echter, dat verschillenden, die zich nu ook gedupeerd achtten, bij de pachtkamer zouden pro testeeren. Eén der pachters beweerde, dat de no taris, noch het bestuur met zekerheid konden zeggen, dat de overige pachtsom men niet te hoog waren en met hem wa ren sommigen van meening, dat dit wel het geval was. Aan één pachter, die 136 geboden had voor zijn perceel, werd mee gedeeld, dat het hem gegund werd voor 130 per ha. Na afloop der verpachting bleek, dat het algemeen gelaakt werd, dat de ver pachters niet hadden doen bekend maken vóór de verpachting, dat op grond van de nieuwe pachtwet een bieder zijn gepachte niet toegewezen kon zien, omdat de pacht som te hoog was en dat het kerkbestuur hier een beslissing nam, welke volgens opposanten niet door dit bestuur, maar door de pachtkamer moest gedaan worden. Uit Rome wordt gemeld: De diplomatieke redacteur van Stefanl schrijft, dat het vraagstuk-Dantzig in een critiek stadium is gekomen, doch dat men op weg is naar een oplossing. Inderdaad is de vrije stad nationaal-sociallstisch en de inwendige organisatie is vrijwel geheel aangepast aan de Duitsche organisatie. Het zou dus niet moeilijk zijn geweest tot een modus vivendi te komen, doch de Westelijke mogendheden, welke invloed op Polen hebben, hebben Polen genoopt tot een ontoegeeflijke houding, inplaats van een overeenkomst te vergemakkelij ken. Vermoedelijk moet ook de reden hiertoe gezocht worden in de illusie van een Russische interventie. Men meende te Parijs en Londen, dat indien Moskou zijn aarzelende houding op zou geven de ring om Duitschland gesloten zou zijn. Men zou dan op Poolsch gebied de zaak uit kunnen vechten. In werkelijkheid zou, indien de Sovjet-Unie tot deze gevaarlijke stap zou overgaan, dit een actie van Ja pan uitlokken en bovendien wenschen juist de Polen het minst Russische inter ventie. Indien men op het oogenblik de moge lijkheid van een Russische interventie niet kan sluiten, men kan evenmin de mogelijkheid uitsluiten, dat Rusland neu traal zal blijven en hierbij wordt gewe zen op de economische onderhandelingen welke worden gevoerd tusschen Berlijn en Moskou. Polen, tot een conflict gedre ven, zou zich dan geïsoleerd zien in het Oosten, terwijl de befaamde garanten geen mogelijkheid zouden hebben onmiddellijk op Poolsch gebied in te grijpen. De diplomatieke redacteur vraagt ver der welke belangen Frankrijk te Dant- zig heeft, om zijn laatste reserve ten of fer te brengen en waarom Engeland Dantzig zijn wil wil opleggen. Wat er ook van zij, men moet herhalen, dat de soli dariteit van de as van belang is voor het politieke vraagstuk en actief zou kunnen worden. Reuter meldt uit Berlijn: Het spreken over vrede en een vredelievende oplossing, hoewel schijnbaar zonder werkelijken grond, heeft een tamelijk optimistisehen noot gebracht in de internationale situa tie zooals men die vandaag van hier uit beziet. De Duitsche pers is niet zoo dreigend als gisteravond, hoewel zij nog steeds aan matigend wijst op de solidariteit, kracht en vastberadenheid der asmogendheden, de haar betreffende problemen te rege len. De technische mogelijkheid van een vreedzame oplossing wordt toegegeven. Officieele kringen blijven meer dan ge woonlijk gesloten. Er zijn nog geen bij zonderheden onthuld over de te Berchtes- gaden genomen beslissingen. De meeste bladen doen uitkomen, dat Dantzig het eerste probleem is, dat onder oogen moet worden gezien, doch het is slechts een gedeelte .van het algemeen proces der herziening. De „Boersenzeitung" geeft een opsom ming van den toestand na de bijeenkomst te Salzburg en zegt, dat Duitschland geen geschillen heeft met Frankrijk en Groot- Brittannië, welke niet op vreedzame wijze zouden kunnen worden geregeld. De kwestie-Dantzig heeft niets te ma ken met de onafhankelijkheid van Polen Duitschland is besloten de kwestie-Dantzig op te lossen, wanneer het oogenblik daar toe komt. Het heeft de macht en wil deze gebruiken, indien het gedwongen wordt, dat te doen. Havas meldt uit Dantzig: De Volken bondscommissaris van Dantzig, de Zwitser Burckhardt, is gisteravond uit Berchtes- gaden, waar hij een onderhóud heeft ge had met Hitier, té Dantzig teruggekeerd. Reeds kort na aankomst ontving hij achtereenvolgens Greiser, den president van den Dantzigschen Senaat en Chodacki, den Poolschen commissaris-generaal in de vrije stad, die hij op de hoogte stelde van zijn besprekingen te Berchtesgaden. Er is geen enkele aanwijzing over den aard van het gesprokene. Men hecht er echter veel beteekenis aan. Burckhardt moet reeds geruimen tijd aan het bemiddelen zijn, en daar hij nogal in aan zien schijnt te staan te Berlijn, wordt van zijn bemiddeling nog ai eenige verwach ting gekoesterd. Duitsche proefballonnetjes? Reuter meldt uit Londën: De berichten over voorstellen tot regeling van het vraagstuk-Dantzig worden in Poolsche kringen hier beschouwd als Duitsche proefballonnetjes ter bestudeering van de Poolsche reactie. In deze kringen betoogt men, dat geen enkel voorstel van dien aard door de Poolsche regeering als ern stig beschouwd kan worden: de regeering staat op het standpunt, dat uiteengezet is in de .bekende rede van Beek. Reuter meldt uit Warschau: Kennard, de Britsche ambasadeur alhier, heeft gis teren een onderhoud met den Poolschen minister van buitenlandsche zaken, Beek gehad, die ook een bespreking heeft ge voerd met den Franschen ambassadeur. De ze beraadslagingen volgden op een gesprek dat Beek heeft gehad met Biddle, den am bassadeur der Vereenigde Staten. Hoewel geen in Lichtingen beschikbaar zijn, wordt ver moed, dat de laatste fase in het geschil om, Dantzig wordt onderzodht. Veelvuldige besprekingen van denzelf den aard kunnen worden verwacht in de periode van spanning die men thans al- gemex tegemoet ziet. Beek heeft mgr. Cortesi, den pauselijken nuntius, ontvangen. Men meldt ons van officieele zijde, dat het met den gezondheidstoestand van H.K.H. Prinses Juliana en de jonge prinses Irene steeds goed blijft gaan. H. K. H. Prinses Juliana heeft gisteren reeds gedurende korten tijd het bed mogen verlaten. Havas meldt uit Campobello (Nieuw- Brunswijk): President Roosevelt, die zich aan boord bevindt van den kruiser „Tus- culano", waarmede hij een tocht onder neemt, heeft aan de pers verklaard, dat hij regelmatig van den internationalen toe stand op de hoogte wordt gehouden. Naar mijn meening, aldus de president, heeft de toestand zich de laatste twee we ken niet verergerd. Het oude liedje; de Russen willen verder gaan dan de Engelschen. De diplomatieke correspondent van de „Daily Telegraph and Morningpost" ver- nleemt, dat gisteren in Whitehall een rap port is ontvangen uit Moskou betreffende het stadium, dat thans is bereikt in de stafbesprekingen tusschen Engeland, Frank rijk en Rusland. Het schijnt, dat de be sprekingen tot dusverre in een gunstige sfeer gevoerd zijn langs wezenlijk construc tieve lijnen. De genoemde correspondent heeft echter de indruk, dat de Sovjet-delegatie voor gesteld heeft, dat de basis der overeen- komts gezocht zou moeten worden o p ietwat breeder en verder reikenden grondslag dan onder oogen was gezien door de EngelscheenFran- sche regeeringen, toen zij haar missies naar Moskou zonden. Hoewiel dit rapport met een zekere re serve moet worden beschouwd, zegt men dat de Sovjet-Unie behalve de Europee sche oorlogsproblemen de houding wil be spreken, die aangenomen zou worden door Engeland en Frankrijk in geval van het uitbreken van een oorlog in het Verre Oosten tusschen de Sovjet-Unie en Japan. Volgens de ter beschikking van den cor respondent staande inlichting heeft de Sovjet-missie een duidelijk omlijnde agenda naar voren gebracht, aangevende, dat er een oprecht verlangen bestaat om de hui dige politieke en militaire besprekingen tot een succesvol einde te brengen op wer kelijk realistischen grondslag en zoo spoe dig mogelijk. Om het mogelijk te maken de besprekingen te Moskou vhort te zetten zullen Londen en Parijs een eenigszins grootere ruimte moeten laten aan hun thans in Moskou zijnde stafofficieren. In gewoonlijk welingelichte kringen ver wacht men, dat nieuwe instructies naar Moskou zullen worden gezonden. Cambon, de Fransche zaakgelastigde in Londen tij dens de afwezigheid van ambassadeur Cor- bin, werd uitgenoodigd gisteravond laat nog een bezoek te brengen aan het Foreign Office, waar hij ongeveer een uur confe reerde met den permanenten ondersecreta ris, sir Alexander Cadogan. Huisknecht om het leven gekomen, In den nacht van Zondag op Maandag is de negentienjarige J. Schmit, huisknecht in een der hotels te Valkenburg, door het roo- ken van een sigaret in bed in brand ge raakt. Tegen half twee ging S. slapen, de eigenaar van het tegenover gelegen hotel ontdekte tegen half drie brand op een der bovenkamers van het hotel. Hij alarmeerde direct zijn collega, die toesnelde en den huisknecht in een brandend bed vond. De jongen was reeds zeer ernstig met brand wonden overdekt. De ijlings ontboden geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodza kelijk. Vanochtend is Schmit aan zijn ver wondingen bezweken. Het slachtoffer woonde te Maastricht en was het oudste kind uit een groot gezin. Aanvullend crediet gevraagd. In een prae-advies aan den Gemeenteraad deelen B. en W. van Arnhem mede, dat zij thans beschikken over de gegevens, welke noodig waren voor de vaststelling van de eindrekening van den bouw van den stads schouwburg te Arnhem. De totale kosten van het werk blijken 854.541 te hebben bedragen. Voor den bouw was een bedrag van 765.000 beschikbaar zoodat het cre diet met 89.541 is overschreden. Deze overschrijding is o.m. een gevolg van het feit, dat het aanbestedingscijfer van het tweede bouwbestek 11.500,70 hoo- ger was dan de raming. Het verdere ver schil is veroorzaakt door meer werk. Deze rekening beloopt pl.m. 6 pet. van de raming. Zoo was voor meubilair en ornamenten 95.522 uitgetrokken. Hoewel op de in terieurplannen van den architect aanmer kelijk is bezuinigd, werd deze post met van SCHILDERIJEN en TEEKENINGEN door WIM HELDER Gedurende enkele weken te houden in 'tpand Korte Delft 2 Middelburg Geopend van 107 uur. Toegang vrij. (Ingez. Med.) WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: droog, koude nacht, plaatselijk ochtendmist, overdag helder tot licht be wolkt, vrij warm, meest zwakke verander lijke wind. UKKEL: lichte wind uit N.O. richtingen, bewolkt en vrij warm weer, overdag, hel der en frisch 's nachts. Dl 15 Aug. Zon op: 5 h 42; onder. 20 h 26. Licht op: 20 h 56. Maan op: 6 h 13; onder: 20 h 06. L.K. 15 Augs. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Augustus. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 15 1.51 14.10 8.27 20.59 Woensdag 16 2.38 14.53 9.11 21.46 Donderdag 17 S 3.27 15.38 9.53 22.32 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Augustus. Hoogwater. Laagwater. Dinsdag 15 3.46 16.13 9.30 21.52 Woensdag 16 4.37 17.01 10.14 22.38 Donderdag 17 5.29 17.47 10.57 23.25 13.941 overschreden. De kosten van voor bereiding en de honoraria en verschotten van den architect en de adviseurs hebben 117.642.46 bedragen tegenover een raming van 80.000. De raming voor bureaukosten, teekenloonen en reis- en verblijfkosten van architect en .adviseurs zijn met 21.127,15 overschreden. B. en W. stellen den Raad tenslotte voor een aanvullend crediet van 89.541.57 be schikbaar te stellen. „DAT ZWEREN WIJ" Tsjechische betooging Domazlice. te Zondag hebben 100.000 Tsjechen een be devaart ondernomen naar Domazlice, een I stad aan de grens tusschen Sudeten Duitschland en het protectoraat, welker an nexatie in het vorige jaar de Tsjechen zeer getroffen heeft. Voor de reusachtige menig te, die uit alle hoeken van Bohemen en Mo- ravië samengestroomd was hield de kanun nik Stasek, vroeger leider van de Tsjechi-| sche volkspartij, een rede, waarin hij den nadruk legde op het nationalistische karak ter van de betooging. Hij zeide „wij zullen elkander nooit verlaten. Wij zullen ons ge liefd Tsjechische land nooit verraden en tot onzen laatsten ademtocht liefhebben". De menigte antwoordde met de woorden: „dat zweren wij". Havas meldt uit Warschau Uit Dantzig wordt vernomen, dat de politie gister avond twee inspecteurs der Poolsche dou ane,! G-oeliakowski en Slowiskowski, die zich per motorboot van het douane-bureau Lotsenberg naar het chiereiland Holm in de haven van Dantzig begaven, gearres teerd heeft, evenals den bestuurder van de boot, den Poolschen burger Gornik. Nadat de Poolsche autoriteiten herhaal delijk om inlichtingen hadden gevraagd, heeft de politie thans bevestigd, dat drie personen zijn gearresteerd onder verden king van smokkelarij van anti-Hit- leriaansche pamfletten. Verder verneemt men, dat op een grenspaal te Zbaszyn aan den spoorweg BerlijnWarschau gisternacht voor Po len beleedigende opschriften zijn aange bracht, Men heeft vastgesteld dat Duit- schers, die de grens hadden overschreden, de daders zijn. POOLSCHE POLITIEMAN DOOR DUITSCHER DOODGESCHOTEN. Havas meldt uit Warschau: Te Szarlej bij Kattowitz is een Poolsch politieman doodgeschoten door een lid van de Duitsche minderheid in Polen, toen hij een ander lid van deze minderheid op bracht. De arrestant is erin geslaagd naar Duitschland te vluchten, doch de moor denaar werd gearresteerd. Beiden waren lid van de „Jungdeutsche Partei". Poolsch protest. Havas melt uit Warschau: De Poolsche commissaris-generaal te Dantzig, Cho dacki, heeft stappen gedaan bij den Se naat van Dantzig inzake de arrestatie van twee douane-inspecteurs en een Pool schen burger, die in een motorboot in de haven van Dantzig voeren. De Senaat heeft hierop geantwoord, dat een onderzoek is ingesteld en dat het re sultaat hiervan aan de Poolsche regee ring bekend zal worden gemaakt. De rechtbank te Amsterdam """verleende gisteren voorloopige surséance van beta ling aan Mendelssohn en Co., Amsterdam. De rechtbank benoemde tot bewind voerders de heeren mr. M. van Regteren Altena, advocaat en procureur te Amster dam, A. Pierson te Baarn, firmant van de firma Pierson .en Co., bankiers te Amsterdam, en A. W. A. Meyer, procura tiehouder der firma Hope en Co., Am sterdam. De schuldeischers zullen 30 November te twaalf uur in de raadkamer van de derde kamer der rechtbank worden ge hóórd, teneinde nader te heslissen over de definitieve verleening van de surscéan- ce van betaling. Naar uit Parijs aan de N. R. C. wordt gemeld, baarde de staking der betalingen door Mendelssohn en Co., in bankiers kringen te Parijs geen verrassing. Men wist aldaar, dat de .firma zich overgaf aan talrijke speculaties, zoowel op de ef fecten- als op de wisselmarkten en de goederenbeurzen. Men veronderstelde, dat de financieele middelen van de firma Mendelssohn, hoe groot die ook zouden zijn, niet voldoende konden zijn voor ope raties van een dergelijken omvang enk bijgevolg was het duidelijk, dat dr. Mann- heimer zijn toevlucht moest nemen tot credieten. Bovendien was het een publiek geheim, dat de fa. Mendelssohn geen kans had gezien, het totale bedrag van de Fransche spoorwegleeningen, die zij krachtens over eenkomst verplicht was te nemen, te plaatsen. Dr. Mannheimer is genoodzaakt ge weest ongeveer vijftig millioen gulden te leenen, d.i. de tegenwaarde van één mil liard frank ter financiering van dat deel der leeningen, dat niet kon worden on dergebracht. Over het algemeen hadden de eerste klas Fransche banken niet veel vertrou wen in de operaties van dr. Mannheimer, evenmin als in de solvabiliteit van de bank. Slechts onthield men zich ervan* vooral in het openbaar, critiek te uiten of pessimistische opmerkingen te maken over de transacties van het bankiershuis Mendelssohn, o.a. omdat de firma den laatsten tijd zoo'n belangrijk aandeel had in de financieele operaties, welke direct den Franschen staat betroffen, met name wat betreft de emissie en consolidatie van de Fransche spoorwegleeningen. Door zich gereserveerd te toonen of critiek te oefenen ten aanzien van de fa, Mendelssohn, liep men gevaar schade toe te brengen aan het crediet van den Fran schen staat. Daaraan is het dan ook toe te schrijven, dat dr. Mannheimer, gedu rende eenige jaren een prestige en één autoriteit heeft kunnen genieten, die vol strekt niet gerechtvaardigd werden door de kwaliteit van de bank en van hare operaties. Inzonderheid bij de Bank van Frankrijk heeft men zich altijd buitengewoon gere serveerd betoond omtrent den persoon van den heer Mannheimer en omtrent zijn initiatief op financieel terrein. Daarente gen scheen de Fransche mnister van fi- naneën een zeer groot vertrouwen te hebben in den heer Mannheimer, in zijn bekwaamheid en in den omvang en de soliditeit van zijn middelen en het crediet, waarover hij zeide te beschikken. Men had de operaties, die hij had ondernomen in verhand met den buiterffandschen schuldendienst voor de Fransche Spoor wegleeningen, ten zeerste gewaardeerd en deze beteekenen inderdaad een belangrijke verlichting voor de schatkist, hetgeen ook met het oog op de internationale si tuatie van bijzondere waarde was. Men veronderstelt te Par ij s over het algemeen, dat de inéén storting van de bankiersfirma Men delssohn ongeveer volko men moet zijn en dat er na de liquidatie nauwe- lijks eenig actief zal overblijven. De liquidatie zal alle illusies, die de machtige persoonlijkheid van dr. Mannheimer en zijn onverschrok kenheid als speculant heeft gëwekt en gevormd, in eens wegvagen. Bij de surseance is overgelegd een staat van activa en passiva. Deze bevat de volgende posten: Baten Kassa, goud en coup. Deb. in Guldens Deb. in vr. valuta Buit. schatkistbiljv Fondsen Nog te ontvangen fondsen Deelnemingen Syndicaatsrekeningen Onroerende goederen 216,749,96 26,860,151,97 30,051,120,91 20,050,983,— 98,829,800,— 13,359,191,— 7,033,322,25 14,611,520,74 1,160,966,90 Lasten Crediteuren in guldens Crediteuren in vreemde valuta Consortiale cred Nog niet betaalde chèques 212,173,806,73 64,577,955,65 57,515,811,10 95,742,538,71 17,083,88 217,853,389,34 Het „Handelsblad'' teekent hierbij o.m. aan: Volgens de opgave der firma overtref fen de verplichtingen de bezittingen dus met circa 5% millioen, een bedrag, dat gering lijkt in verhouding tot het totale bedrag, waarvan het immers slechts rui pi 2% uitmaakt. Het komt echter aan op de waarde der activa, waarbij in de eerste plaats de aandacht valt op de „Buitenlandsche schatkistbiljetten" ad 20 millioen en „Fondsen" ad 98,8 mil lioen. Zeer waarschijnlijk bestaat dit ac tief voornamelijk uit Fransche schatkist biljetten en Fransche leeningen, door de firma zelf hier ter beurze geïntroduceerd resp. geëmitteerd. Men zal formeel deze leeningen „ge dekt" kunnen noemen. Op zijn minst ge nomen zijn zij bij de huidige situatie van de markt echter volkomen il liquide of een afwikke ling zou tot ernstigever- liezen moeten lieideni

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1