fflrvtrïttct&le MIDDELBURGSCHE COURANT UGOESCHE COURANT) Een „spookhistorie" onder Biggekerke Ciano en Von Ribbentrop confereerden met Hitier. Licht in het drama van den koffer met het vrouwenlijk. Groep kampeerders, die een bejaarde boerin bang wilde maken, door de politie verrast. Gemeente veldwachter met een knuppel neergeslagen. Jongen uit Vlissingen in den schouder geschoten. Het D.N.B. spreekt van 100 overeenstemming, maar volgens andere berichten zou Mussolini van geen hachelijke avonturen willen weten. Volgens een Duitsche be schouwing: 100 over eenstemming. Mussolini zou geen oorlog om Dantzig willen. Drie dagen en nachten in een kabelgat. De Southern Pacific Express ontspoord. Vredesconferentie op de Zweedsch-Noorsche grens. Hofmeester, wiens vrouw in Juni op geheimzinnige wijze verdween, te Semarang op Java gearresteerd. Nog meer plannen voor een regeling van de kwes tie Dantzig. Hoe het spoor van den vermoedelijken dader ge vonden werd. Bloedsporen in de woning gevonden. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; feGOiS: Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 190. TWEE BLADEN. MAANDAG 14 AUG. 1999. EERSTE BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonder mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewiisnummers 5 el uiio- aan al „Ik euk nes ier er In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Biggekerke een eigenaardige, doch brutale kwajongensstreek geleid tot een kloppartij, waar ook de vuurwapens aan te pas zijn gekomen. Op een afgele gen en bouwvallige boerderij in de omge ving van de duinen woont de bejaarde boerin P. K. geheel alleen. Deze boerderij is al meermalen met een bezoek van per sonen, die minder goede bedoelingen had den, vereerd. In vorige jaren zijn bijvoor beeld pogingen tot inbraak gedaap, al thans bij het toen ingestelde onderzoek kwam aan het licht, dat ongewenschte gasten getracht hadden de woning bin nen te dringen. De aangifte bij de politie leidde wel tot een onderzoek, doch zij had geen resultaat. Een tweetal weken geleden werden bij deze bejaarde boerin weer pogingen gedaan de vensterluiken te openen, maar wederom lukte dit niet, omdat de luiken stevig waren gesloten. De bewoonster riep bij deze inbraakpo gingen luide om hulp, waarop de onver laten de vlucht namen. Andermaal volg de aangifte bij de politie. Ook nu zonder dat men er in slaagde de daders op te sporen. Eenige dagen geleden werden door eenige personen wederom pogingen gedaan de woning van de boerin binnen te komen, waarop men in gelijken geest te werk ging. De politie, die vermoedde, dat men in de komende dagen wellicht nog eens te rug zou komen, besloot op de boerderij de wacht te houden. De gemeenteveld wachter en een rijksveldwachter stelden zich eenige nachten verdekt op het erf op. Men hield deze bewaking vol en met succes. Toen de politieambtenaren ook in den nacht van Zaterdag óp Zondag zich weer opgesteld hadden, kwam omstreeks half twee in den nacht een groep personen, waaronder zich enkele vrouwen bevonden, het erf op. De personen begonnen op de vensterluiken te kloppen en op de deuren te slaan, waarbij men zelfs gebruik maakte van stokken. Toen dit slaan en geklop in vollen omvang werd uitgevoerd, achtte de politie den tijd gekomen om in te grijpen. Het gelukte aan den rijks veldwachter en aan den gemeenteveld wachter ieder een persoon vast te hou den. De anderen evenwel trachtten, toen de politie uit het duister te voorschijn kwam, te vluchten. De dienaren der wet zagen wel in, dat het niet zou gelukken meer personen jdan de genoemde twee vast te ihouden. Zij losten daarom uit hun revolvers waarschuwingsschoten. Dit •bracht de noodige schrik onder de vluch tenden. Zij bléven staan, waarop de po litie hen kon naderen. Onverwachts gaf een der belhamels even wel den gemeenteveldwachter met een knuppel twee zware slagen op het hoofd. Deze slagen kwamen zoo hard aan, dat de veldwachter bewusteloos ineenzakte, en daarbij zijn arrestant moest loslaten. Het geyolg van een en ander was tevens, dat "zpn revolver afging. Ongelukkigerwijs trof de -kogel een der kwajongens, een zekeren B. uit Vlissingen, in het rechterschouder blad. De schrik zat er nu terdege in en niemand stelde meer pogingen in het werk te vluchten. De beide gewonden hadden geneeskun dige hulp van noode en zoowel de getrof fen B. als de gemeenteveldwachter werden door een arts behandeld. B. moest naar het ziekenhuis Bethesda te Vlissingen worden overgebracht. t De daders zijn allen aangehouden kunnen worden. Zij hebben een volledige bekentenis afgelegd. Tegen hen is proces-verbaal op gemaakt. Het bleken personen te zijn die in de omgeving van Biggekerke in de dui nen kampeeren. Uit het onderzoek kwam naar voren, dat men hier met een kwajon gensstreek te doen had. Onder de kampeer ders bevonden zich zoowel Walchersche kampeerders als personen uit Holland, o.a. Dordrecht. Verschillende hunner kenden el kaar zelfs niet eens goed, want er behoor den tot dit groepje personen, die pas met elkander hadden kennis gemaakt. Het bleek voorts dat onder hen ook de personen waren die vorige malen de nacht rust van de boerin op brutale wijze hadden verstoord. Inbraak lag niet direct in de be doeling, want de kwajongens beweerden dat zy de boerin bang wilden maken en o.a. voor spook wilden spelen. Voor deze man nen en vrouwen zal de „spookhistorie" ech ter wel een bijzonder wrange nasmaak heb ben. Graaf Ciano, de Italiaansehe minister van buitenlandsche zaken, heeft drie da gen, Vrijdag, Zaterdag en Zondag, in Duitschland vertoefd. Vrijdag confereerde hfj langdurig met Von Ribbentrop, den Duitschen minister van buitenlandsche za ken, op diens landgoed nabij Salzburg. Za terdag en Zondag hebben de beide minis ters bezoeken aan Berchtesgaden gebracht, waar ze met Hitier besprekingen hielden. In het buitenland is over deze pourpar lers nogal eenige consternatie ontstaan (men zie in dit verband de: Kroniek v. d. Dag). Het schijnt echter, dat er geen sen- sationeele besluiten zijn genomen, althans niet met betrekking tot de eerstvolgende weken. Havas meldt ten deze het volgende uit Rome: In Romeinsche kringen neemt men ten aanzien van de besprekingen een zeer gereserveerde houding aan. Men zegt, dat de besprekingen vooral betrekking hebben gehad op zeer algemeene onderwerpen en dat men zich zou vergissen door te den ken, dat het resultaat „een onheilspellende beslissing of een vreeselijke intrigue" zou zijn. Deze Romeinsche kringen wenschen in de conferenties te Salzburg en Berchtes gaden niets anders te zien dan een bijeen komst der ministers van buitenlandsche za ken op een onweersachtig oogenblik in den internationalen toestand. Intusschen ont kent men niet, dat het vraagstuk-Dantzig uitvoerig besproken is. Hét schijnt echter, dat geen practische besluiten genomen zijn. Het vraagstuk is, zoo zegt men, „in vreed zame sfeer" bestudeerd en men is voorne mens „de natuurlijke oplossing" te bevor deren. Verder meent men in dezelfde kringen te weten, dat gesproken is over een eventu- eele samenwerking met Japan. Het is dui delijk, dat de „omsingeling" door de demo cratische mogendheden besproken is en dat de spil-mogendheden zich voorstellen, een „anti-omsingelingspolitiek" daartegenover te stellen. Het zou dan de vraag blijven, welke landen bereid zullen zijn aan een der gelijke actie actief mede te werken. Naar Italiaansehe meening zouden Zuid-Slavië en Hongarije en eventueel Bulgarije geacht kunnen worden „met de spil te sympathi- seeren. Het D.N.B. meldt uit Salzburg: De bijeenkomsten zijn geschied in den geest van den zoowel in de vriendschaps als in de formeele verdragen neergelegden plicht tot consultatie en het recht tot con suli«*»e. De beide ministers van buiten landsche zaken hebben alle hangende poli tieke kwesties besproken en de Duitsche en Italiaansehe buitenlandsche politiek in vol ledige overeenstemming bevonden. Zij zijn van de volkomen overeenstemmende over tuiging, dat deze kwesties tot een oplos sing moeten en kunnen worden gebracht. Natuurlijk heeft het vraagstuk-Dantzig een belangrijke rol gespeeld, daar dit zich thans ter wereld heeft ontwikkeld tot het meest brandend probleem. De coalitieverdragen der democratieën leiden van dag tot dag tot een steeds ver dere verstijving in de houding van Polen, waardoor Duitschland niet alleen in zijn eer, dóch. ook in de behandeling van zijn volksgenooten op de meest gevoeligste wij de wordt getroffen. De besprekingen heb ben op alle vraagstukken een overeenstem ming opgeleverd en er bleef geen enkele vraag over. Tegenover de in buitenland sche kringen opgedoken berichten, dat op het bezoek van den Italiaansehe minister van buitenlandsche zaken nog verdere be sprekingen zouden volgen (tusschen Hitier en Mussolini, Red.) wordt er in weling'e- lichte kringen op gewezen, dat bij de be sprekingen voorloopig alle acute kwesties volledig zijn afgehandeld, zoodat verdere besprekingen niet noodig zullen zijn. In Duitsche officieuze kringen wordt in het bijzonder gewezen op de buitengewone vriendschap en hartelijkheid, waarmede de beide ministers van buitenlandsche zaken elkander bejegend hebben. Dit beteekent volgens de Duitsche opvatting niet alleen een vriendschap van 100 doch ook een bereidheid van 100 der beide asmogend- heden. Het Fransche blad „Excelsior" verneemt intusschen uit Londen: Een laat in den Zondagavond uit Berlijn ontvangen tele gram brengt bijzonderheden over de bespre kingen te Berchtesgaden. Ciano zou er niet in hebben toegestemd Italië over Dantzig in een gewapend con flict te betrekken. Mussolini is er n.l. van overtuigd, dat Engeland, Frankrijk en Po len klaar staan zich te verdedigen indien Duitschland Dantzig zou annexeeren. Ciano zou Hitier hebben aangeraden een confe rentie van vijf te beleggen tusschen Duitsch land, Italië, Polen, Frankrijk 'en Eng.e- land om de kwestie Dantzig vreedzaam te regelen. Hitler van zijn kant zou Italië verzocht hebben druk uit te oefenen op Hongarije en Bulgarije, opdat deze landen zich bij de as aansluiten. Ciano zou dit verzoek van de hand hebben gewezen. Verstekeling, die een beetje raar doet, aan de Vlissingscne politie overgeleverd. Zaterdag kwam te Vlissingen op de haven het Nederlandsche motorschip „Mascotte!geladen met krijt en komende van Dantzig met bestemming naar Enge land. Drie dagen na het vertrek uit Dantzig kwam uit hét kabelgat te voorschijn een verstekeling, die in een erbarmelijken toestand verkeerde, daar hij'in drie dagen niet had gegeten en al dien tijd in het nauwe kabelgat had gelegen, waar hij aan alle slingeringen van het schip was overgeleverd. Te Vlissingen aangekomen weigerde de Commissaris van politie aan vankelijk dezen verstekeling, die van on bekende nationaliteit bleek te zijn, over te nemen. Aan boord van de „Mascotte" had men den man na de ontdekking onmiddellijk opgesloten om ontvluchting te voorko men. Hij steldé zich waanzinnig aan en maakte veel lawaai om' de aandacht te trekken. Voor de kapitéin van de „Mas- cotter was het een heel moeilijk geval, daar het onverantwoordelijk zou zijn den man naar Engeland mede te nemen, ge zien het risico van ontvluchting en de straf die de kapitein dan zou krijgen, het geen de kapitein van het Ned. motor schip „Insulinde"1, zooals algemeen be kend, kort geleden nog heeft ondervon den. Ook kon niet gevergd worden dat het geladen schip weer naar Dantzig zou terugkeeren om den verstekeling aldaar weer aan den wal te zetten. De Commissaris van politie heeft ten slotte overleg gepleegd met het hoofd van het gezag te Den Haag, waarbij toestem ming werd verleend, dat de verstekeling door de politie alhier van het schip werd gehaald en opgesloten. Zoo hij aan boord van een schip van andere nationaliteit was geweest, zou zulks uiteraard niet zijn toegestaan. Zoodra nu de verstekeling, een 27-jarige man, bemerkte dat hij in handen van de politie kwam, werd hij veel rustiger. Hij spreekt Duitsch, zeide zonder nationali teit te zijn, in Rusland geboren, doch de laatste tijd in Dantzig te hebben gewoond. Waar hij van de politie aanzegging had gekregen het territoir van deze vrije stad te verlaten. Hij had gedacht dit niet be ter te kunnen doen, zooals hij voorgaf, dan door zich op een schip te verstoppen. De man was in zijn mededeelingen ver ward. Hij schijnt geestelijk eenigszins ab- norbaal te zijn, of hij simuleert dit te zijn. Rekening houdende met dit laatste, kan hij eventueel worden verdacht elders één of ander misdrijf te hebben gepleegd en gevlucht te zijn, zoodat hij dan wel re den heeft, zijn identiteit verborgen te houden. Hij bezit geen enkel identiteit papier en geeft steeds ten antwoord zich niets te kunnen herinneren. Hij is naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht, in afwachting van een na dere beslissing hoe ten opzichte van den ongewenschten vreemdeling zal moeten worden gehandeld. Negentien dooden. De oor zaak aan moedwil toe te schrijven. Uit Nevada (Ver. Staten) wordt gemeld: De Southern Pacific Express is Zaterdag nacht ongeveer 17 mijl ten Westen van Car lin, terwijl de meeste reizigers sliepen, ont spoord. De verongelukte trein was de „City of Francisco", de luxe-sneltrein, welke in min der dan 38 uur van Chicago naar de West kust rijdt. De machinist van den verongelukten trein heeft verklaard, dat op het oogenblik dat hij de brug over de Humbolt-rivier op reed, de rails, welke vermoedelijk waren losgemaakt, onder het gewicht van den lo comotief weken. De machinist kon den trein niet meer tot staan brengen, aange zien hij reed met een snelheid van 80 km per uur. Dertien van de zeventien wagons ontspoorden en de restauratie-wagen werd in de rivier geworpen. Het ongeluk geschiedde midden in den nacht op een verlaten plaats in een rosach tig gebied, waar moeilijk hulp te verleenen was. Bij onderzoek is gebleken dat een rail van 36 voet 10 cm naar binnen was gelegd, doch aangezien het electrisch contact niet verbroken was, merkte de machinist niets. Vier uur tevoren was nog een trein onge hinderd over hetzelfde spoor gereden. Vol gens de laatste berichten zijn negentien personen om het leven gekomen en 61 ge wond. Zondag heeft aan de Zweedsch-Noor sche grens te Eda, waar 25 jaren gele den een monument werd opgericht ter herdenking van het feit, dat Zweden en Noorwegen een eeuw lang in vrede en vriendschap naast elkander leefden, een vredesbetooging plaats gehad. Redevoe ringen werden gehouden door den Zweedschen minister van buitenlandsche zaken Sandler, den Noorschen minister van buitenlandsche zaken Koht en den Deenschen minister van binnenlandsche zaken Dahlgaard. Minister Sandler heeft in zijn rede voering met name gezegd ,dat de Noor- sche volken zich met dankbaarheid en vreugde er rekenschap van kunnen ge ven, dat de gunstige ontwikkeling in het binnenland evenals die van hun buiten landsche betrekkingen dezen volken ver gemakkelijkt heeft meer dan andere na ties de voordeelen te erkennen van een vreedzame samenwerking boven onveilig heid. Terwijl de rest van de wereld een strijd op leven en dood voerde om tot een vrede te komen, hebben wij, Noord- sehe volken, den weg der samenwerking genomen als beste voor het oogenblik en voor de toekomst, aldus minister Sand ler. Het is zeer duidelijk, dat deze vreed zame oplossing de oorzaak is geWeest van het wederzijdsche vertrouwen, dat thans binnen onze grenzen heerscht. Met de wapenen lost men de problemen van een oorlog op, niet die van een vrede. De thans in Europa heerschende stand, van WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT; Licht tot half bewolkt, droog weer behoudens in het Oosten eenige kans op onweer, aanvankelijk zelfde tempera tuur als gisteren, later iets warmer, zwak ke veranderlijke wind, aanvankelijk uit Noordelijke richtingen. UHKEL: Lichte wind uit N.O. richtin gen, schoon en warm weer, ochtendmist. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Augustus. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 12 11.41 24.14 5.41 18.18 Zondag 13 12.34 6.46 19.17 Maandag 14 1.04 13.25 7.38 20.09 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Augustus. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 12 13.26 6.44 19.18 Zondag 13 1.57 14.25 7.51 20.18 Maandag 14 2.52 15.21 8.43 21.07 zaken, vergeleken bij de gunstige situa tie op ons schiereiland, is een duidelijk bewijs dezer waarheid, dat een duurzame vrede niet wordt verkregen door den oorlog. De oorlog heeft steeds weer oorlog op geroepen, nimmer vrede. Parijs, 14 Augustus (Havas-A.N.P.) Volgens inlichtingen welke het „Journal" in Londen heeft opgedaan, zou men zoowel in Warschau als in Dantzig bezig zijn een regeling der kwestie Dantzig in groote lij nen op te stellen. Twee plannen zouden in studie zijn, welke beide beoogen een com promis af te bakenen, dat een regeling zou kunnen beteekenen. Het eerste plan behelst de beëindiging van het Volkenbondsgezag over de Vrije Stad en de vervanging hiervan door een gemeenschappelijk PoolschDuitsch be stuur. Het tweede plan bepleit een ver deeling van het grondgebied van Dantzig, waarbij de Vrije Stad een PoolschDuitsch condominium (gemeenschappelijk bestuurd gebied) zou worden. De Amsterdamsche justitie is er in ge slaagd op zeer snelle wijze opheldering te brengen in de zaak van den nabij Barneveld gevonden hutkoffer, waarin zich een ge deelte bevond van een vrouwenlijk. Op ver zoek van de Amsterdamsche justitie is n.l. te Semarang (Java) gearresteerd de Am sterdammer P. L. K„ oud 36 jaar, die er van verdacht wordt zijn vrouw, oud 44 jaar, waarmede hij sedert vier jaar getrouwd was, te hebben vermoord en daarna haar lijk op de reeds bekende wijze, getracht heeft te verbergen. De man was in dienst van de Stoomvaart Mij. „Nederland" en voer als hofmeester op de „Johan de Witt". Op 4 Augustus was hij met dit schip te Batavia aangekomen, op 16 Augustus had hij weer naar Neder land moeten vertrekken, met hetzelfde schip. De zuster van de vermoorde vrouw, die te Amsterdam woont, had Vrijdag door de radio een oproep gehoord, waarin melding gemaakt werd van het waschnummer 273, dat gevonden was op de kleeren die om het lijk in den koffer waren gevonden. Dit nummer kwam haar bekend voor en toeval lig had zij in huis een schort, die aan haar vermiste zuster had toebehoord. Haar zus ter immers was sedert 24 Juni spoorloos verdwenen. Aan haar zwager, den hofmees ter, had zij reeds kort na dien datum ge vraagd, waar haar zuster toch was. De man had toen geantwoord, dat het hem niet meer aanging, omdat zijn vrouw er met een anderen man vandoor was. De zuster nam dit voor haar vreemde verhaal maar niet voetstoots aan, en einde Juni vervoeg de zij zich op het^ politiebureau Pieter Aertz- straat, waar zij de opsporing van haar zus ter verzocht. Dit was echter niet mogelijk zonder haar zwager, den hofmeester hierin te kennen, en deze gaf van het verdwijnen van de vrouw op het politiebureau weer dezelfde verklaring, zoodat geen onderzoek naar de „weggeloopen vrouw" werd inge steld. Toen nu echter de zuster het wasch nummer door de radio hoorde omroepen, stelde zij zich onmiddellijk met de politie in verbinding. Nadat de officier van justitie te Utrecht was gewaarschuwd, werd het on derzoek verder in handen gesteld van den officier van justitie te Amsterdam. Het bleek, dat de woning, die tot 24 Juni door het echtpaar K. was bewoond geweest, thans leeg stond. Een buurman, die wel met de familie bekend was, kon inlichtingen geven. De hofmeester had ook aan hem verteld, dat zijn vrouw hem verlaten had en daar om wilde hij de woning zoo spoedig mo gelijk ontruimen. Hij had een opkooper ont boden en zijn inboedel van de hand gedaan. Een buurman had den koffer naar beneden helpen dragen. Op den avond van den 24en Juni had hij aan zijn buurman gevraagd, om hem even te willen helpen met het naar beneden brengen van een zwaren hutkoffer, die naar zijn zeggen zijn kleeren en particuliere be zittingen bevatte. De buurman had graag een handje geholpen, doch de koffer, die op een portaaltje op de tweede verdieping van het huis stond, bleek heel zwaar te zijn. Toch gelukte het hem met behulp van den hofmeester het zware voorwerp naar beneden te krijgen, en te laden in een huur auto, die voor de deur stond. De hofmees ter had hem gezegd, dat hij naar Deventer ging en dat hij een auto zonder chauffeur had gehuurd. Voorts vroeg hij nog aan zijn buurman, om voor hem een telegram naar zijn familie te Deventer te sturen, dat hij op weg was naar hen toe. De buurman gaf dit telegram telefonisch op en dit blijkt thans bij het onderzoek een geluk te zijn, want uit het girostrookje bleek nauwkeurig aan wien het telegram was verzonden. De buurman, die geholpen had met het transport van den koffer, verklaarde te genover den officier van justitie, dat de kof fer waarin het stoffelijk overschot van een vrouw is gevonden, precies zoo'n koffer was als hij op den 24en Juni naar beneden had helpen dragen. Het parket, de commissaris van politie, eenige rechercheurs en de politiedeskundige dr. Van Ledden Hulsebosch, hebben uiter aard in de woning, die nog niet weder ver huurd was, een nauwkeurig onderzoek in gesteld. Bij de gootsteen vond men op den grond bloedsporen, die echter niet bijzon der duidelijk waren. Duidelijker waren spo ren in een zijkamer, waar, toen de familie hier nog woonde, een divan stond. In die kamer heeft dr. Van Ledden Husebosch met zekerheid bloedsporen herkend. Het huis bleek overal goed te zijn schoongemaakt. De vloeren waren danig met bleekpoeder bewerkt en blijkbaar was alles in het werk gesteld om geen enkel spoor achter te laten. Er zijn echter nog andere aanwijzingen, waaruit de justitie mag concludeeren, dat het lijk dat in den koffer is gevonden, het stoffelijk overschot is van de vrouw van hofmeester K. De lichaamsbeschrijving, die men thans van familieleden heeft gekregen, past n.l. op het gevonden gedeelte van het lijk. Bovendien had men in den koffer be halve wat kleeren en lappen, een paar kou sen gevonden, die gestopt waren op de wij ze, zooals de vermoorde vrouw dit pleegde te doen. Deze verklaring werd afgelegd door de zuster van de vermoorde. Vanzelf sprekend zijn ook de buren van K. aan een verhoor onderworpen. Zij hebben echter niets verdachts gehoord, noch hebben zij iets gemerkt van een vechtpartij of van ge schreeuw. Het is naar het oordeel van de justitie, niet waarschijnlijk, dat de vrouw op 24 Juni is gedood. Waarschijnlijk gebeurde dit reeds een paar dagen eerder, en is de romp in den hutkoffer gelegd, eenige dagen nadat het afschuwelijk misdrijf is gepleegd. Dit is uit de sectie gebleken. De arrestatie van K. Toen de justitie voldoende aanwijzingen tegen Pieter L. K. had, werden onmiddel lijk maatregelen getroffen om tot arrestatie te kunnen overgaan. Het bleek, dat de man als hofmeester derde klasse in dienst was van de Stoomvaart Maatschappij „Neder land", en dat hij werkzaam was aan boord van de „Johan de Witt". Hiermede was hij op 5 Juli van Amsterdam vertrokken en op 4 Augustus te Batavia aangekomen. Op 16 Augustus a.s. zou hij weer met het schip vertrekken. Het was dus nu zaak hem in Indië te arresteeren, vóór hij er de lucht van zou krijgen, dat de justitie hem van dit vreeselijk misdrijf verdenkt. Onmiddellijk seinde de officier van justi tie te Amsterdam naar zijn ambtgenoot te Batavia. Tevens vroeg hij aan den rechter commissaris een bevel tot in bewaringstel- ling, dat Zaterdagmorgen werd afgegeven. Nadat ook dit bevel naar Batavia was door gegeven, was het wachten op de berichten- uit Indië. Verdachte heeft in Indië nog eenige familieleden, zoodat men niet wist waar hij zijn kort verlof op Java zou door brengen. Zaterdagmiddag te ongeveer half twee kwam bij den officier van justitie te Amsterdam echter het bericht reeds binnen, dat verdachte te Semarang was aangehou den. Hij zal zoo spoedig mogelijk op trans port worden gesteld naar Amsterdam.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1