Mv&vtttcf&le HP sc Hl MlbDELBURGSCHE COURANT D. K. W. GOESCHE COURANT) De eerste foto van Prinses Irene. C. DE LEEUW. Vrachtwagen door trein gegrepen en vermorzeld. De gelukkige grootmoeders bij de vorstelijke wieg. d.k.w. is mooier en beter. mr prijs 245.—. Vier dooden en twee gewonden. Vrachtauto tegen tram opgereden en in brand gevlogen. Botsing te Hillegom eischt twee dooden. Een kist met antiek aardewerk opgevischt? Kostbare vondst van een Arnemuidschen visscher. Twee Amerikaansche bommen werpers verongelukt. Eli dooden. Als 60.000 K.M. achter den rug zijn, dan ligt een andere kleine motor BIJ DEN SLOOPER. doet dan echter nog dagelijks dienst VERTEGENW. VOOR ZEELAND! Telef. 669. Vlïss. straat 39-41. Nog een botsing tusschen tram en auto. Ditmaal geen dooden. ONVOORZICHTIG DEN WEG OVERGESTOKEN. Oude heer omgekomen. Duizenden meloenen doorgedraaid. Op de veilingen in het Westland, DE DEELNEMERS AAN DE ACADEMIE VOOR INTERNATIONAAL RECHT KOMEN NAAR WALCHEREN. Roosevelt ziet geen direct oorlogsgevaar. Aanvaring op de reede van Ylissïngen. Twee schepen beschadigd- Inbraak bij den secretaris van Prins Bernhard. Ruim 800 gestolen. iDagblad. Uitg. N-V. De Middelburgsche Crt. "-Bureaux: te MIDDELBURGSt. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie '39; jeGOES: Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30/ elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 189. DBDS BLADEN. ZATERDAG 12 AUG. 1939. EERSTE BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezondens mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, btjj vooruitbetaling. ^Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewüsnummers 5 Het jongste Prinsesje van Oranje, dat heden een week is geworden, in haar vorstelijke wieg. De mooie foto is genomen door Z.K.H. Prins Bernhard. Gistermiddag tegen halt vier heeft op de spoorlijn UtrechtDen Bosch op de grens van de gemeenten Schalkwijk en Houten een ernstig ongeval pla'ats gehad, waarbij vier personen om het leven kwamen en nog twee anderen ernstige wonden hebben op- geloopen. Op den tijdelijken overweg, die ter plaat se in verband met de verbreeding van het AmsterdamRijnkanaal is aangelegd, is 'n vrachtauto, op weg naar IJsselstein, door een electrische Dieseltrein uit Utrecht, ge grepen. De slag was ontzettend en kon tot ver in den omtrek worden gehoord. De vrachtauto werd totaal versplinterd en de overblijfselen werden later op korten af stand in de sloot langs den spoordijk terug gevonden. De vrachtauto behoorde aan gebrs. Boer, vier in het Zuidelijk deel van de provincie Utrecht zeer bekende en geachte handels lieden, fruit- en teenverkoopers uit de ge meenten IJsselstein en Benschop. Deze broers zpn het slachtoffer geworden van •dit ongeluk, terwijl twee personen, die zich in hun gezelschap bevonden met ernstige verwondingen zijn opgenomen in het Stads en academisch ziekenhuis te Utrecht. De slachtoffers zijn de gebroeders Boer uit IJsselstein, Wijnand, Leendert en Teu- nis, terwijl de vierde doode een neef van ihen is. De vier slachtoffers, alsmede de twee ernstig gewonden keerden omstreeks 3 uur met een vrachtauto, waarop zich eenige fietsen en leege fruitkisten bevonden, te rug van de veiling te Werkhoven. Zij na men hierbij den kortsten weg langs de Noordzijde van het nieuw gegraven Am sterdam—Rijnkanaal, waar zich tijdelijk 'n hulpweg bevindt welke in de gemeente Houten uitkomt, op een onbewaakten over weg in de lijn UtrechtDen Bosch en aan sluiting geeft op een weg uitkomende op den rijksweg SchalkwijkUtrecht in de ge meente Schalkwijk. Vermoedelijk heeft de bestuurder van den vrachtwagen niet voldoende acht geslagen op de niet groote snelheid naderende elec trische trein, welke om 3.10 uur uit Utrecht was vertrokken in de richting Den Bosch en omstreeks 3.15 uur, daar de onbewaakte overweg passeert met een senlheid van on geveer 120 km per uur. Mogelijk heeft de bestuurder een foutieve berekening ge maakt en nog gedacht den overweg veilig te kunnen passeeren, nog voordat de nade rende trein den overweg zou hebben bereikt. Ooggetuigen verklaarden, dat de vracht auto den overweg vrijwel geheel was ge passeerd met een kalmen gang, toen deze aan de achterzijde van de laadbak door den electrischen trein werd gegrepen en totaal versplinterd. De gevolgen waren ontzettend. Tot ver in den omtrek lagen de brokstukken van de vrachtauto, zoodat men zich moeilijk meer een voorstelling kon geven van den wer- kelijken toestand van den wagen voor de noodlottige botsing. Temidden van deze brokstukken lagen op verschillende afstan den de zwaar verminkte lichamen van de drie gebroeders Boer, die op slag dood zijn geweest, alsmede de lichamen van de drie overige inzittenden van den vrachtwagen, die nog teekenen van leven gaven, toen hulp kwam opdagen. Zij werden met den uit de tegenovergestelde richting komen den trein zoo spoedig mogelijk naar Utrecht overgebracht, nadat eerste hulp was ver leend. Een der gewonden, eveneens een lid van de familie Boer, die met de andere gewon den naar het stads- en academisch zieken huis te Utrecht was overgebracht, is daar in den loop van den avond aan zijn kwets uren bezweken. De beide andere gewonden zijn de gebroeders C. en A. Roodenburg uit Benschop. Deze hebben ernstige hoofdwon den opgeloopen. Hun toestand is gelukkig evenwel niet levensgevaarlijk. Nader ver nemen wij, dat nog een derde lid van de familie Roodenburg, met zijn fiets achter de vrachtauto reed. Hij kwam evenwel met den schrik vrij, doch werd ter observatie eveneens meegenomen naar het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht, waar zijn beide broers ter verpleging moesten worden opgenomen. Even voor zeven uur gisteravond is in de Weeresteijnstraat te Hillegom, een on derdeel van den grooten weg Haarlem 's-Gravenhage, een auto»van de Zwitser- sche wasscherij te Rijswijk (Z.H.) tegen een tram van de NZHTM opgere'deri De auto vloog in brand en de beide in de cabine zittende personen kwamen om het leven. De botsing geschiedde bij de Oostein- derbrug op de plaats, waar de tram van de wissel weer naar het midden van den weg gaat. De vrachtauto van de Zwitser- sche wasscherij, komende uit de richting Leiden, kwam hier met een tramtrein uit de richting Haarlem in botsing. De gevol gen waren verschrkkelijk. De auto werd aan de voorzijde geheel ingedrukt, de benzinetank barstte en de wegvloeiende benzine vloog onmiddellijk in brand. De wagen was geladen met wollen dekens, waarin liet vuur uiterst fel woedde. De vrachtwagen werd bestuurd door den 50- jarigen van T. uit Den Haag. Door den schok van de botsing kreeg hij de lading op het lichaam, waardoor hij aan inwen dige kneuzingen overleed. Toegeschoten hulp wist hem nog uit den brandenden wagen te halen. Een vijftienjarig jong- mensch, van wien de naam nog niet. be kend is, kwam in de cabine in de vlammen om. De trambestuurder kreeg een kleine wonde aan de hand. Het tramrijtuig werd door het vuur geblakerd. Op eigen kracht is hef ïater naar de remise te Haarlem teruggekeerd. De brandweer van Hillegom, die op het alarm terstond uitrukte), bluschte den brand. ARNEMUIDEN.Toen Vrijdag het motor- visschersvaartuig de A.R.M. 35, schipper L. Schroevers, in de. nabijheid van de haven van Burgsluis ter vischvangst was en daar bij zijn vischnet op haalde om de vangst aan boord te hijschen, bleek dat er een houten kist in het net zat. De kist werd aan boord geopend, waarbij de inhoud bleek te bestaan uit een 32-tal verschillende voorwerpen, zooals borden, bekers, vaas jes en twee aschbakjes alles vervaar digd van aardewerk. Een en ander zag er nog bijzonder gaaf uit. Daar nog geen des kundigen deze vondst gezien hebben, kan niet met zekerheid gezegd worden uit welk tijdperk dit alles is. Het hout van de kist was al zoodanig verwaterd dat het niet meer drijvend kon blijven en direct zonk toen een stuk in zee geworpen werd. Het verpakkingmateriaal was geheel verteerd. Wel een bewijs dat deze kist geruimen tijd op den zeebodem gelegen heeft. Onze correspondent uit Vere meldt ons nog: Het spreekt vanzelf, dat de netten danig geleden hebben, doch een dergelijke schade zal de schipper wel voor de vondst hebben over gehad. Te oordeelen naar de versie ring, zal het aardewerk van Spaanschen of mogelijk wel Marokkaanschen oorsprong zijn, en ze bestaat uit enkele prachtige schalen, een sierlijk twee-oorig kannetje, kleine kannen en ampullen, drielingampul len en dergelijke, alle versierd en gekleurd. Daar, naar aanleiding van het vreemdelin- genbezoek ter plaatse, bij aankomst en be kend wording te Vere al dadelijk veel be langstelling getoond werd in de vondst, werden van verschillende zijden verschei dene aanbiedingen gedaan, doch de schipper is doorgevaren naar Arnemuiden, waar hij in de Noordstraat 109 woont. Hij heeft de heele lading meegenomen in afwachting van taxatie. Reuter meldt uit Washington: Twee of ficieren van het leger en zeven recruten zijn gisteren om het leven gekomen, toen een bommenwerper te Langleyfield (Vir ginia) verongelukte. Het ministerie van oorlog meldt, dat het ongeval bij het vertrek plaats vond. Alle negen inzittenden zijn levend verbrand. Voorts is gisteren een bommenwerper van het vliegkampschip „Saratoga" tijdens schietoefeningen bij San Diego (Californië) brandend omlaag gestort. De beide inzit tenden zijn om het leven gekomen. (Ingez. Med.) Gistermiddag is een vrachtauto van de wasscherij der Fa. Top te Meppel op den spoorwegovergang te Roden op het oogen- blik, dat de chauffeur den wagen wilde draaien, aangereden door een extra tram, welke met een paar honderd kinderen die van vacantie terugkeerden, uit Drach ten kwam. De auto werd totaal vernield. De chauf feur, de 21-jarige J H uit Groningen werd licht aan het gelaat gewond, doch geraakte door het gebeurde zoo over spannen, dat hij de velden in vluchtte. Zijn metgezel had kort te voren de cabine verlaten. Beiden konden later naar Mep pel terugkeeren. De resten van de auto kwamen in de sloot terecht. De tram werd aan de voor zijde licht beschadigd. Gisteravond keerde de 73-jarige Th. Kamphuis uit Haarlem, die met zijn dochter en zijn schoonzoon per auto een tochtje had gemaakt naar huis terug over den Muiderstraatweg. Nabij het spoorvvegviaduct verliet de oude heer even den wagen en stak daarbij den weg over. Op hetzelfde oogenblik naderde met groote snelheid een andere auto, waar van de bestuurder in de veronderstelling verkeerde, dat de heer K. zijn wagen in het oog had. Dit was helaas niet het ge val. De heer K. werd gegrepen. Hij was op slag dood. H.M. Koningin Wilhelmina, laat, innig glimlachend, aan Prinses Beatrix het kleine zusje zien, terwijl Prinses Armgard, al even gelukkig met haar jongste kleindochter, toekijkt. Ook deze prachtige foto werd door Prins Bernhard gemaakt. De aanvoer van meloenen aan de West- landsche veilingen is thans nog tamelijk groot. Voor export is de handel in de afge- loopen weken lusteloos, zoodat de afzet aangewezen blijft op de binnenlandsche markt, die evenwel dit aanbod niet kan ver werken, hetgeen duidelijk in de prijzen tot uitdrukking komt. Netmeloenen, die het meest in het Westland worden geteeld, werden Vrijdag verkocht tegen 5 tot 8 ct. per stuk. Extra soorten brachten hoogstens 11 ct. per stuk op. Toch waren er nog duizenden meloenen, die den minimumprijs van 5 ct. niet konden opbrengen en derhalve door gedraaid werden. Ook de prijzen voor ana nas- en suikermeloenen waren laag. Door gaans leverden deze soorten van 10 tot 18 ct. per stuk op. De prijzen der druiven zijn in de laatste dagen mede aanmerkelijk ge daald. Men besteedde Donderdag voor Ail- cante 34 ct. per kg. Daarentegen bleek Golden Champion prijshoudend. Deze soort bracht tot 60 ct. per kg op. Over het geheel genomen is Augustus voor de tuinders een slechte maand ge weest. Volgende week Zaterdag komen de deel nemers aan de Academie voor internatio naal recht, die telken jare in het Vredes paleis te 's-Gravenhage bijeenkomt, naar Walcheren. De burgemeester van Middelburg heeft het advies gegeven reeds Vrijdagavond aan te komen, om kennis te kunnen maken van de belichting van het Stadhuis. Dit is gelukt, de gasten komen Vrijdag avond. Het is nu ook mogelijk gebleken dien avond een concert van het Middel- burgsch Muziekkorps te doen plaats heb ben. Dit dóet niets af aan het concert en de belichting op Woensdagavond, welke ge woon doorgaan. Men kan dus volgende week twee maal van een en ander profi teer en. Reuter meldt uit Hydepark: President Roosevelt heeft gister in een persconferen tie gezegd, dat voor zoover op het oogen blik bekend is, er geen rede is het Con gres bijeen te roepen voor een speciale zitting in het najaar. Hij voegde hieraan toe, dat, indien zich een feitelijke oorlogs crisis in Europa of het Verre Oosten zou voordoen, met andere woorden, indien het redelijk zeker zou zijn, dat het tot een oorlog zou kunnen komen, hij het Congres waarschijnlijk direct in een spe ciale zitting zou bijeenroepen. In den vroegen ochtend is het Nederland - sche stoomschip „Heemskerck", komende van Amsterdam, met bestemming Antwer pen op de Westerschelde op de reede van Vlissingen in aanvaring gekomen met het van Antwerpen komende Zweedsche stoom schip „Gerania". De „Heemskerck" heeft schade aan den boeg bekomen en wacht op verdere instructies. Vermoedelijk zal het naar Amsterdam terugkeeren. Het Zweed sche stoomschip „Gerania", dat, evenals de „Heemskerck" water maakt, heeft het an ker uitgeworpen. Voor zoover kan worden nagegaan zit de „Gerania" nabij Breskens op een zandbank. Bij deze aanvaring zijn geen persoonlijke ongelukken voorgeko- Gisternacht is ingebroken in Huize „Schaepenburgh" te 's-Graveland, bewoond door jhr. mr. C. Dedel, secretaris van Prins Bernhard, meldt de „Tel." Twee dienst meisjes, die gisterochtend te zeven uur de eetkamer betraden om haar ochtendwerk zaamheden aan te vangen vonden een buf fet en een kast openstaan, terwijl in twee aangrenzende woonkamers de meubels van hun plaatsen waren gehaald en kasten en schrijf bureaux overhoop lagen. Uit het on derzoek bleek, dat de inbreker(s) een ruit van de tuindeur aan de achterzijde alsmede een psanjolet heeft (hebben) verbroken. De nasporingen naar de dader(s) levert groote moeilijkheden op, daar de regen, welke den geheelen nacht was gevallen, de voetsporen in den tuin heeft uitgewischt. Uit de schrijftafel van jhr. Dedel was 300 uit een portefeuille verdwenen, ter wijl uit de schrijftafel van mevrouw Dedel 300 uit een geldkistje werd vermist. In het kasboek van mevrouw Dedel, dat zich in haar kabinet bevond, had een biljet van honderd gulden gelegen; ook dit was verdwenen. In een der kasten had nog een geldkistje voor de kleine kas gestaan met ongeveer 137 gulden aan bankpapier en kleingeld. De totale buit bedroeg dus ca. 837 gulden. Het is alleen om g'eld te doen geweets. Tafelzilver, dat op de tafel in de eetka mer lag en andere kostbare voorwerpen die gemakkelijk hadden kunnen worden meegenomen, lagen nog op dezelfde plaats. De twee geldkistjes en de portefeuille lagen op den grond, dicht bij de plaatsen, waar zij geborgen waren geweest. Daar de kamers niet op slot waren en er op „Schaepenburgh" geen waakhond is, hebben de dieven gemakkelijk werk gehad. Niemand der huisgenooten heeft iets ge hoord. Ook niet de tuinbaas, die verder op de plaats woont. In den loop van den namiddag waren eenige der instanties, die zich met het on derzoek belast zagen, door vergelijking met de methoden, die den laatsten tijd in deze streek bij inbraken zijn gevolgd, tot de meening gekomen, dat men hier waarschij- lijk te doen heeft met de plegers der in braken te Loenen aan de Vecht, in de pas- tories van Ankeveen en te Tienhoven en Achttienhoven.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1