KRONIEK van den DAG. BINNENLAND. ZEELAND. fWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1939. No. 182, EEN ZOON VAN Z'N VADER. MIDDELBURG. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND. NOG SLECHTS ENKELE DAGEN KAN U MEEDOEN AAN DE J2uxlToitet Sleep *Jry$uraag Beteugeling van de buitenlandsche propaganda 'in België. Alvorens met verlof te gaan hebben de Belgische wetgevende vergaderingen een wet goedgekeurd tot beteugeling van de buitenlandsche politieke propaganda in het land. Na de maatregelen die in Nederland zijn genomen, in Zwitserland en in Frank rijk was de Belgische openbare meening rijp voor deze wet en tegen het beginsel is dan ook niet veel bezwaar gemaakt. Ter gelegenheid van een socialistische in terpellatie in de Kamer over de drijverijen van de nationaal-socialisten in België had minister-president Pierlot aangekondigd dat het gerecht zou worden gewapend en heeft hij erkend dat verscheidene feiten die waren aangeklaagd juist waren. Deze in terpellatie vond haar eerste aanleiding in de bedrijvigheid van een Duitschen journa list te Brussel die sedert dien over de grens werd gezet en naar verluidt thans pers attaché is bij de Duitsche ambassade te Madrid. Feiten van druk en propaganda werden gemeld, alsmede de omstandigheid dat kleine organen verschijnen, overigens van zeer geringe beteekenis, die nationaal- socialistische beginselen voorstaan, zooals „Vaderland en Arbeid", waaraan dan in de Duitsche pers belang wordt gehecht. Ook de Duitsche propaganda in Eupen-Malmédy werd genoemd, alsmede een bepaalde vorm van propaganda zooals de organisatie van reizen naar Duitschland tegen een prijs die opvallend onder het normale peil is. Bij de bespreking van deze buitenlandsche propa ganda kon worden opgemerkt dat niet zoo zeer wordt geducht dat de openbare mee ning ernstig onder den invloed zou komen, maar wel dat langs omwegen de politieke instellingen van het land zouden worden ondermijnd, en dat de rust zou worden ver stoord op critieke oogenblikken. Als be langrijk feit werd tenslotte geconstateerd, zulks aan de hand van allerlei verklarin gen, dat de rexïstisehe propaganda verschei dene millioenen heeft ontvangen uit Italië. De nieuwe wet die werd goedgekeurd telt slechts één enkel artikel. Met gevangenis straf van zes maanden tot vijf jaar en met een geldboete van 1.000 fr. tot 20.000 fr. wordt gestraft hij die, in België of in het buitenland, rechtstreeks of onrechtstreeks, van een vreemden persoon of van een vreemde organisatie, giften, geschenken, leeningen of andere voordeelen onder wel ken vorm ook ontvangt om geheel of ten deele te worden besteed of gebruikt tot het voeren of bekostigen, in België van een bedrijvigheid of een propaganda van zulken aard, dat zij inbreuk maakt op de integri teit, de souvereiniteit of de onafhankelijk heid van het Rijk, of de getrouwheid onder mijnt die de burgers zijn verschuldigd aan den Staat en aan de instellingen van het Belgische volk. Verbeurdverklaringen en ontzettingen uit burgerlijke en politieke rechten kunnen ook het deel van overtre ders worden. Sommigen hebben gemeend er op te moe ten wijzen, dat het gevaar bestaat op deze manier een meeningsdelict te scheppen, wat echter als denkbeeldig wordt afgewezen. De vrijheid van meening ligt in de grondwet verankerd en het delict eischt als hoofd element dat gehandeld wordt met vreemden steun. De grootste moeilijkheid zal steeds zijn het bewijs te leveren van dezen steun. Uit de besprekingen in de Kamer is geble ken, dat het parket steeds met groote om zichtigheid zal moeten optreden en het be zwaar dat hierbij eventueel zou kunnen rij zen is dat de rechtbanken of het gerecht in het algemeen per slot van rekening zul len gebracht worden tot politiek onderzoek, daar in bepaalde gevallen het aanvaarden van buitenlandsch geld als duldbaar kan worden beschouwd. De socialisten stonden in den beginne vrij koel tegenover het wetsontwerp en het is slechts nadat uit de verklaringen van den minister van justitie duidelijk was gebleken dat de bedrijvigheid van de socialistische internationale, waarvan de zetel te Brussel is gevestigd niet zou kunnen worden ge hinderd en dat ook steun uit het buiten land bij een groote staking b.v. niet zou worden beschouwd als een delict dat zij me de het ontwerp hebben goedgekeurd. Een r.k. Kamerlid, de heer Van Glabbeke, heeft er op gewezen dat ook de communistische propaganda ongetwijfeld met buitenlandsch geld wordt gevoerd, terwijl bovendien de communistische partij en dus ook haar pro- paganda onder het toezicht staat van een Naar het Engeisch door T. TEN HAVE— v. d. MADE. 25). De ander bewoog zich niet en bleef voor zich uit staren naar de heuvels, waar zijn geliefkoosde boerderij lag. Toen vervolgde hij: „Dat denk je misschien, maar er is wel degelijk verschil. Je koopt een organisatie om, als je iets van hen hebben- moet, dat ze anders waarschijnlijk niet uit zich zelf doen. Dat is koopen en verkoopen en alles ïn i- :g wJh Mfa^ als 3Ü dat gedaan hebt en zij hebben, wat hun toekomt, dan is het chanteeren als hun knechtjes komen en weigeren hun werk uit te voeren als ie hen niet ook nog eens wat extra toestopt. Deze Slosson is een knechtje van de spoor wegen en ik wil ze betalen, zooveel als hen toekomt. Maar hij is op chantge uit. Hij wil betaald worden zonder er iets voori te doen. Hij doet niets voor ons. Hij moet het werk doen, waarvoor ik den spoorweg betaal. Zie je? Gordon, jongen, er kan gebeuren wat wil, maar dat doe ik niet. Die vent krijgt geen cent van me." Mallinsbee had zich onder het spreken omgedraaid en toen Gordon de ernstige, wl 8l"Uitdrukking °P zi-in gezicht zag, lets van de Psychologie, die schuilt 6611 gr00te finan«eele transactie Als hei Slosson alleen te doen was ge weest om te trachten op een redelijke wijs de zaak om te koopen, of als hij een pret tige, vriendelijke persoonlijkheid zou zijn, als ie tenminste een kerel was, of als waar- DE BLOEIENDE N.R.V. Men schrijft ons: Eigenlijk speelt het getal tienduizend wel een heel gewichtige rol in het leven van elke vereeniging. Want voor den in gewijde is het de grondslag, waarop hij haar bestaansrecht baseert en voor den leek de maatstaf, waarmede hij de belang rijkheid van de vereeniging afmeet. Zoo is het bereiken van het eerste tiendui zendtal leden het bewijs, dat de vereeni ging levensvatbaarheid heeft, het tweede tienduizendtal wijst erop, dat zij sympa thie begint te krijgen, terwijl het derde tienduizendtal laat zien, dat de vereeni ging een lang bestaan beschoren is. Maar wat dan te zeggen van een ver eeniging als de Nederlandsche Reisver- eeniging, die boven haar constante aantal thans het tienduizendste nieuwe lid van dit jaar heeft ingeschreven? Dat is meer dan een blijk van groeiende sympathie, dat is het bewijs, dat het Nederlandsche volk het doel en streven van de Neder landsche Reisvereeniging waardeert en steeds meer gaat beseffen dat reizen met de N. R. V. aangenaam èn veilig is. En dat de N.R,V. dan ook haar tienduizend ste nieuwe lid met vreugde heeft inge haald moge blijken uit het feit dat zij hem onmiddellijk een reis naar Parijs heeft aangeboden. OUDE VROUW DOOR WIELRIJDER AANGEREDEN. Ernstig gewond opgenomen. Gistermiddag heeft een 81-jarige vrouw in de Weesperstraat te Amsterdam een ern stig ongeluk gehad. Zij was op ziekenbezoek geweest en op weg naar huis. Bij het over steken van den rijweg keek zij niet vol doende uit, zoodat een wielrijder om haar niet omver te rijden krachtig moest rem men. Daarbij slipte hij en viel tegen de vrouw aan. Het oudje sloeg tegen de straat en bleef ernstig gewond liggen. Zij had een hersenschudding en verschillende ver wondingen opgeloopen. De G.G. en G.D. vervoerde het slachtoffer naar het Ned. Isr. ziekenhuis. MEISJE DOOR MILITAIRE VRACHT AUTO AANGEREDEN EN OMGEKOMEN Gistermiddag te ruim half een is onder de gemeente Mierlo, nabij de brug over het Eindhovensch kanaal een 15-jarig meisje dat aan den kant van den provincialen weg Helmond- Eindhoven met nog enkele andere meisjes liep, door een militaire vrachtauto uit Eindhoven aangerden. Het meisje was op slag dood. vreemde.ling, .ingevolge zekere beschuldi gingen van een oud-communist, Bourguig- non. Bijgevolg zouden ook tegen deze propa- anda maatregelen kunnen of moeten worden genomen zoowel als tegen de propaganda in het Vlaamsche land met Hitleriaanschen inslag. Daartegen stelde de communist La- haut de opvatting dat de wet slechts tegen de nationaal-socialisten mocht worden ge bruikt. De Vlaamsche nationalist Romsée, uit Limburg, heeft zijnerzijds betoogd dat het ontwerp beantwoordt aan de onafhan kelijkheidspositie van België maar dat het niet voldoende radicaal is. De Vlaamsch- nationalistische volksvertegenwoordiger wees er op dat er ook Fransehe propagan da wordt gevoerd door middel van de pers, o.m. door het te koop stellen van de Parij- sche dagbladen tegen dumpingsprijzen. Hü stelde voorts vast dat een Waalsch avond blad opgekocht werd door het Fransehe agentschap Havas. Ook door middel van de film wordt propaganda gemaakt. Hij meen de dat de nieuwe wet eigenlijk vreemde in menging duldde voor zoover zij niet tegen de Staatsinstellingen is gericht. Het Kamer lid stelde ook voor dat het verleenen van decoraties eveneens als een gift of als steun zou worden beschouwd! Dit amen dement werd echter niet aanvaard. Waar het tenslotte in hoofdzaak om gaat is dat men zich in België wenscht te ver dedigen tegen de geniepige invloeden wel ke overal werkzaam zijn om het vertrou wen te ondermijnen, om de levenskracht aan te tasten, om het moreel te verzwak ken, vertwijfeling en onrust te versprei den, moderne wapenen van strijd die tot dusver slechts in tijd van oorlog werden gebezigd. Geschiedenis ontstaat pas, wanneer menschen, groepen en volkeren voort gestuwd worden door den geest om ken. mee zijn vader te doen had, gewend was, danMaar wat hielp het; het was een maal niet anders en daar had hij zich bij neer te leggen. „We moeten hem probeeren over te ha len", veronderstelde hij. „Dat doen we nooit. Wij doen een eerlijke poging om te winnen. Hij kan echter nooit eerlijk zijn." „Nee." Er klonk groote hartelijkheid uit Gordon's ontkenning. „We moeten hem op de een of andere manier overtroeven." „Dat zal niet meevallen", zei Gordon. „Nee." Mallinsbee lachte kort. „Misschien zal ik hem in Hazel's handen geven. Mis schien zal hij wel gauw belangstelling voor de boerderij krijgen ook." Gordon begreep den ander dadelijk en hü zei bijna scherp: „Dat zou ik niet doen." Mallinsbee keek hem aan. „Waarom niet? Hazel is verstandig ge noeg. Ze is soms wijzer dan twee mannen. En met een oplichter laat ze zich niet in." „Nee, dat is allemaal waar. Maar ze is tenslotte een meisje en ik vind het niet heelemaal fair tegenover haar." Mallinsbee zweeg even. Gordon keek naar den breeden rug van den man in de deur en op zijn gezicht was een angst te lezen, die hij niet zou hebben laten blijken, als Waterschappen. Bij K.B. zijn met ingang van 1 Augustus 1939 benoemd tot gezworene van den Pros- perpolder-Nederlandsch-gedeelte, D. Burm, te Klinge; tot gezworene van den Koningin Emmapolder, A. Borm, te Grauw en Lan- gendam; tot gezworene van den Dijckmees- terpolder, C. A. Barbe te Filippine; tot ge zworene van het waterschap de-vrije-pol- ders-onder-Tolen, C. B. Kodde te Tolen. Betaling abonnementen omzetbelasting. De ontvangers der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Middelburg en Goes deelen mede, dat timmerlieden, smeden, meubelmakers, bakkers, hotelhouders, land bouwers, enz., voor wier bedrijven omzet belasting volgens een abonnement ver schuldigd is, betaling van dev eerste helft Omzetbelasting 1939 moeten voldoen vóór 10 Augustus 1939, zulks ter voorkoming van moeilijkheden. DE KERMISDONDERDAG. Het is gisteren den geheelen dag druk geweest in de stad, want al kwamen er heel wat minder menschen van de Belgi sche badplaatsen, van andere zijden kwa men er zeker niet minder dan verleden jaar en zoo was het een groot deel van den dag op de Markt, de Burg enz. zeer levendig en dit niettegenstaande de af en toe vrij har de regenbuien. Deze waren, als wij het goed zagen, dan echter weer niet slecht voor de caféhouders e.d. De kermisinrichtingen maakten vrij goe de zaken en ook des avonds bleef het druk ker dan de vorige avonden, doch om een uur of tien heeft een regenbui verschillen de personen tot huiswaarts gaan genoopt; of men vluchtte weer in de inrichtingen op of om de Markt. Het bleef ook nu rustig op het kermister rein, de politie had daarentegen op de drukste uren haar handen vol aan het ver keer. Het Roode Kruis heeft hulp verleend aan een juffrouw, die was komen te vallen en aan een reeds bejaarden stadgenoot, die mede door zijn doofheid met een auto in aanraking kwam en zijn been nog al bles seerde. Beide personen zijn per taxi naar hun woning gebracht. In het Schuttershof. Met een vrij groot aantal personen, die helaas de Schuttershofzaal niet konden vul len, hebben wij gisteren met groote vol doening de opvoering van de Revue „Lach iederen dag" bijgewoond. Wat Bop Peters en zijn gezelschap, samen vormende de Nationale Revue, in dit stuk brengen is in alle opzichten af. In langen tijd zagen wij niet zulk een goed verzorg de en in alle opzichten behoorlijke revue. Om nu eens niet met de spelers te begin nen zjj eerst vermeld, dat de medegebrachte décors het mogelijk maakten de revue als in eigen omgeving op te yoeren en tot haar recht te doen komen, waarbij de belichting en de costuums, van hoóidpersonen en van de girls in haar verschillende créaties, ook van groote beteekenis waren. De heer Bob Peters heeft zijn belofte om de aanwezigen eens 3 uur te laten lachen en genieten tenvolle ingelost. Hij ondervond, wat de heeren betrof, daarbij in de eerste plaats grooten steun van Kees Pruis, die enkele goede schlagers bracht, rake zetten gaf en o.a. met zijn „Ode op den wil van de Nederlanders om hun eigen te blijven", ondanks alle onder linge verdeeldheid, een groot succes oogst te. Maar ook o.a. Oscar van Aerschot en het drietal BroxBrechtsKrijn, zijn een grooten steun voor den directeur. Van de dames zijn Stella Steemer. Clai rette Mammé en Nalda Muriloff, alle uit stekende revuekrachten. Deze verleenden o.a. in de aardige parlando's tusschen dans en zang in goede diensten. De reeds genoemde girls hebben o.a. als acrobaten op den rollenden bal, doch ook in de andere genres veel goeds gegeven, hun optreden stond op hoog peil. Een revue op den voet te volgen en te be' schrijven is niet noodig, doch wel mogen wij eens speciaal de aandacht vestigen op de demi-finale: de IJspret in Volendam waarbij Agatha Kennedy goed zong en de girls eerste klasse rijdsters bleken te zijn. Hiervoor had o.a. Guus Brox zich als een eerste klasse muzikant doen kennen. Het schitterend slot van het eerst, waarin naast de personen veeren en kaarsen domi Mallinsbee hem had aangekeken. Toen werd de stilte verbroken door hoefgetrap pel. De oude man keerde zich om en riep vroolijk: „Daar is ze. Ze kan zelf haar woordje doen." Gordon vervloekte inwendig het toeval, dat haar op dit oogenblik hierheen had gevoerd. Hü wist, hoe groot de vereering Voor haar vader was en hoe ze zijn onder neming bewonderde. Niets had hem onge- iegener kunnen komen. Maar bü het hooren van haar vroolijken groet vergat hy even later zün ergernis. „Hallo vader" hoorde hü haar roepen. Gordon bleef op zijn stoel zitten en wachtte tot hij de frissche schoonheid zou zien van het meisje, dat zoo'n groot gedeel te van zün gedachten in beslag nam. Haar vader liet haar passeeren en Gor don's geduld werd beloond met een stralen- den lach. „Hoe is 't met onzen jongsten medewer ker?" vroeg ze vroolük. „Die is in een stemming om van het kantoor een boxring te maken en iemand eens af te drogen", gaf de jongste mede werker ten antwoord. Hazel trok een lang gezicht. „Zoo", zei ze en keerde zich tot haar va der en vroeg speelsch: „Wat is dat voor een opstandige stemming in onze duiven til?" De oude man begon te lachen en zei: „Duiventil? Het lijkt me, dat een gewa pend fort dichter bü de waarheid komt, althans wat het humeur van de aanwezigen betreft", zei hü, met een vroolük lachje naar het vastberaden gezicht van zijn be schermelinge kijkend. „Ik ga maar eens neerden en ook het tafereel aan het slot van het geheele stuk, waren bijzonder goe de scheppingen van Bob Peters en zijn hel pers. Hedenavond wordt de laatste voorstelling van de revue gegeven. DE ARMENRAAD IN 1938. In het jaarverslag van den Armenraad over 1938 wordt herinnerd aan de herden king van het 25-jarig bestaan op 25 April. In den loop van het jaar werden aan in stellingen en particulieren 662 rapporten uitgebracht, tegen 711 in 1937 en 732 in 1936. Het aantal per telefoon gevraagde inlich tingen neemt toe, hiervan wordt geen aan- teekening gehouden. De aandacht wordt er wederom op geves tigd, dat steun verleenen aan personen, wier omstandigheden men niet kent, zeer af te keuren is. Men vrage eerst inlichtingen aan het bureau van den Armenraad. Deze worden zoo spoedig mogelijk kosteloos ver strekt. Op 31 December bedroeg het aantal in schrijvingen in het register 11415 (10813) het aantal aanwezige dossiers 1520 (1426). Het aantal uitgaande en inkomende stuk ken was resp. 455 (391) en 510 (498). De Armenraad verleende wederom zijne medewerking aan eenige steunacties, waar onder de organisatie van voorlichtingscur sussen (gratis) in koken en naaien en den verkoop der weldadigheidszegels „Voor het kind". De opbrengst dezer laatste actie be droeg 1905.56 2110.66). Aan B. en W. werden 35 adviezen uitge bracht betreffende verzoeken tot het hou den van openbare geldinzamelingen; 29 werden gunstig en 6 ongunstig beoordeeld. De rekening sloot met een eindcijfer van 1568.03, w.o. 1470.18 als bijdrage der provincie. Volgens de steunregeling van rük en ge meente werd ongeveer 9500 minder uit gekeerd, terwijl de kosten der armenzorg voor het eerst vrijwel gelijk gebleven zijn aan die over het vorige jaar. Van een merkbare verbetering van den maatschap- pelijken en economischen toestand is, al thans in deze gemeente, echter nog geen sprake. Hoogstens zou een en ander er op kunnen wijzen, dat het hoogtepunt bereikt is, wa re het niet, dat de vooruitzichten voor 1939 door de betrokken instellingen helaas nog ongunstig moeten worden beoordeeld. DOMBURG. De commissie tot regeling van zomervermaken alhier heeft het voor nemen tegen den 17den Augustus a.s. een lampion-optocht te organiseeren. Het mu ziekgezelschap „Apollo" heeft hiertoe haar medewerking toegezegd. Alle hier vertoe vende badgasten zullen hieraan deel kun nen nemen. Zij stelt prüzen beschikbaar voor: groepen, voertuigen, eenlingen en fietsen, terwül als jury zullen optreden de dames: H. A. E. baronesse van Tuyll van SerooskerkenPrisse, M. EloutDrabbe en R. Vaandragerv. d. Griendt. DOMBURG. De Kantklosvereeniging: „Het Molenwiekje" te Westkapelle zal al hier een tentoonstelling houden op Woens dag 9 Augustus ten huize van den burge meester. DOMBURG. De opbrengst van den ver koopdag ten bate van „Arbeid Adelt" den 2den Augs. in Rehoboth gehouden bracht op netto f 370. VROUWENPOLDER. De Chr. Oranje- vereeniging hield onder voorzitterschap van ds. Van Duyne een goed bezochte algemeene vergadering. In de twee in het bestuur ontstane vacatures werden ds. De Vries en G. Vlieger gekozen, die hun be noeming aannamen. M.a.st. werd besloten burgemeester Maas tot eere-voorzitter te benoemen. Overgegaan werd tot het be spreken der te houden feestelijkheden ter viering van de as. blijde gebeurtenis in het prinselijk gezin, waarna besloten werd de regeling der feestelijkheden over te laten aan het bestuur. Naast het bestuur werd een feestcommissie benoemd, be staande uit de heeren W. van den Broeke, H. Polderman en L. Schoe en werd be sloten deze commissie aan te vullen met enkele der aanwezige pensiongasten. Be sloten werd ter versterking der geldmid delen," een inteekenlijst te doen circulee- ELLEWOUDSDIJK. Bij het vee van den heer J. Sandee alhier is mond- en klauw zeer geconstateerd. Dit is sinds geruimen tijd het eerste geval op Zuid-Beveland. fr\ Als U nog niet heelt Ingezonden, moet U zich haasten I Lux Toilet Zeep, het doeltreffende middel ter voorkoming van een „vermoeide huid", geeft; op 12 Augustus definitief de laatste 30 pracht? •horloges uit. Al wat U te doen heeft is het volgende: Beschrijf in hoogstens 30 woorden Uw ervarlngi over Lux Toilet Zeep voor de verzorging van het gelaat. Frankeer Uw inzending als brief en ver* meld duidelijk Uw naam en adres. Adresseer aast LuxTollet Zeep prijsvraag, postbus no. 7,Rotterdam en voeg bij Uw inzending drie buitenomslagen va* Lux Toilet Zeep. U kan zo vaak inzenden als LI. wil, indien U bij elke inzending 3 omslagen voegt Op de uitslag is geen beroep mogelijk en brieMi Op de uitslag is geen beroep mogelijk wisseling hierover kan niet worden gevoerd. Alle inzendingen worden ons eigendom en kunnen door ons naar goeddunken worden gebrtfikL LUX TOILET ZEEP y. «qiO \yoTGen v c rubis pr««a Polshorloges °^chlkkin6 gestel TEGEN VERMOEIDE HUID US.1SI-O2S0A (Ingez. Med.) naar de boerderü, terwijl jullie het samen uitvechten, 't Wordt hoog tüd dat ik eens uitwaai en niet aan David Slosson denk." Hij ging zonder zich te haasten weg, maar het was duidelük, dat luj verdere dis cussie over David Slosson voorloopig wilde vermijden. En Gordon was blij, dat hij weg ging. Hü voelde, dat er geen sprake mocht zijn van Mallinsbee's voorstel om Hazel met dien Slosson te laten afrekenen. Maar hij had buiten Hazel zelf gerekend en met de verzekerdheid van een jong broekje had hij gedacht, dat dit meisje zün opinie vanzelfsprekend zou deelen. Hazel zat op een hoek van de schrüf- tafel en sloeg met haar rijzweep tegen haar laars. Haar prairiehoed was naar achter geschoven en met een vragend lachje keek ze naar Gordon op. „Wat is er?" vroeg ze. Hij lachte terug en zei: „Ik begrijp niet, waarom twee menschen, die voor hetzelfde doel werken, de dingen niet in hetzelfde licht zien." „Wat dus beteekent, dat u en nujn va der nu al oneenigheid hebben, die ik moet oplossen Gordon lachte. „Ja, oplossen zult u het wel ofschoon dat niet noodig is." „Waarom niet, als jullie zelf niet tot overeenstemming kunt komen?" „Die is er niet." Hazel begon te lachen. „Waarom zei u het dan?" „Dat heb ik ook niet gezegd. U zei het." Hazel werd ernstig en zei: ,,'t Is natuurlek over Slosson." Gordon begon te wenschen, dat ze minder vlug van begrip was en niet zoo direct in haar uit dagingen. „O, aan dien vent erger ik me altijd, zei hfj ontwükend. „Is hü vandaag hier geweest?" Gordon knikte. „En wat is het resultaat?" „Uw vader laat zich niet lümen en ook niet chanteeren". „Heeft Slosson zijn eischen verminderd?"" „Dat geloof ik niet." Hazel stond op en liep langzaam naar de deur, waar ze in dezelfde houding bleef leunen, als haar vader even te voren. Gor don hield zün oogen niet van haar af. Hij wist, dat ze de zaak overwoog en zün intu ïtie waarschuwde hem, dat haar besluit licht in botsing kon komen met zün meening. Maar hü was niet voorbereid op hetgeen ze een oogenblik later aankondigde. Ze kwam snel naar de schrüftafel terug en ging weer op haar oude plaatsje zitten. Haar lippen waren vastberaden gesloten, ze keek, met vasten blik in Cordon's blau we oogen en zei rustig: „Ik zal David Slosson voor mün rekening moeten nemen". En met een lichte huive ring: „Het zal allerminst prettig zijn. Maar het moet en liefst zoo vlug mogelijk. Vader wil niet opzü gaan, dus dan moet hij'. Nu kon Gordon zijn impulsieve natuur niet langer bedwingen en hij protesteerde heftig. De gedachte, dat dit mooie kind zou trachten bij Slosson in het gevlei te ko men, vervulde hem met afkeer. Hij kende de beteekenis van bepaalde gelaatsuitdruk kingen, als mannen naar vrouwen kijken. En hij had den eersten morgen in Snake's Fall nog niet vergeten. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 5