BINNENLAND. ZEELAND. SPORT. MIDDELBURG. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER VRIJDAG VLISSINGEN. N00RDBEVELAND. ZEEUWSCH-VLAAKDEREN O.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND. H. M. DB KONINGIN OP SOESTDIJK. Gistermiddag even voor drie uur is H. M. de Koningin per auto uit Den Haag opjj Soestdijk aangekomen. Even tevoren was Prins Bernhard in zijn' gele Ford in de richting Amersfoort uitge reden. Ofschoon het druilerig was, was er toch I een kleine menigte voor het hek van het] paleis samengestroomd, die de beide vor stelijke personen bij het langskomen toe juichte. EEN EIGEN HUIS VOOR PRINSES BEATRIX. Prinses Beatrix krijgt een eigen huis. Een „speelhuis" uit echte steen opgetrok ken, met een echt leien dak, een schoor steen, een keuken en een haard. Het komt, aldus de „Telegr.", midden tusschen de groene boomen te staan achter het sportpark en de zweminrichting, te midden dus van den weidschen tuin van het Pqleis Soestdijk. Het is een geschenk van de Prinses en den Prins aan de kleine Beatrix. Het is een echte woning, want er ko men miniatuurmeubelen en miniatuur tafel gerei in en er is ook alle ruimte om er een aantal poppen neer te zetten. Als de blijde gebeurtenis die te wachten staat, achter den rug is, wordt onmiddellijk met den bouw begonnen en over anderhalve maand zal het huis ongeveer voltooid zijn. Het be staat uit een vroolijke groote kamer, die 6 meter lang is en 4.71 breed, een kamer, waarin allerlei gezellige dingen komen te staan, in de hoeken opklapbare banken, waar het speelgoed kan worden geborgen en waar de poppen kunnen gaan slapen. Een haard staat in een hoek. Naast de ka mer is de keuken met een echt fornuis en met een miniatuur-keukeninrichting. Aan de andere zijde geven groote open slaande deuren toegang tot een overdekt terras, waar in den zomerdag kan worden gespeeld. Het terras komt bijna geheel te liggeh onder de hooge boomen van het oude paleis. Het is een huis in den vollen zin van het woord. HET POLITIEKE RELLETJE TE AMSTERDAM. Vijf arrestanten. De Amsterdamsche politie heeft thans in het geheel vijf personen, vier mannen en een vrouw, opgesloten in verband met het relletje. Vrijdagavond op de Rozen gracht, waarbij een colporteur van Volk en Vaderland door tegenstanders werd mishandeld. Deze vijf personen zullen terzake van openlijke geweldpleging voor den officier van justitie worden geleid. Door streng optreden hoopt de politie thans een einde te kunnen maken aan de relletjes, welke zich iederen Vrijdagavond plegen voor te doen op plaatsen waar zich de colporteurs der bladen van ver schillende politieke richtingen bevinden. ERNSTIG VERKEERSONGELUK DOOR ONVOORZICHTIG OVERSTEKEN. Twee personen ernstig gewond). Op den rijksweg te Laren (N.H.) wilden gisteravond een vijftiental fietsende jon gedames uit Utrecht den rijksweg overste ken. Op dat oogenblik naderde een re chercheur van de Amsterdamsche politie, de heer T. van Zwam met zijn motorrij wiel, uit de richting Baarn. Een 13-jarig meisje, dat #>oraan het groepje wielrijd- sters reed, had het rijwielpad reeds ver laten om den weg over te steken, terwijl de overige jongedams op het rijwielpad van hun fietsen waren gestapt. De meis jes riepen hun vriendinnetje toe, hard door te rijden, doch inplaats hiervan reed het meisje terug, met het noodlottig ge volg, dat de motorrijder, die op het laat ste oogenblik het meisje trachtte te ont wijken, de macht over het stuur verloor en met zijn 20-jarige op de duo gezeten dochter tegen den weg sloeg. Hevig bloe dend bleven zij liggen. In zorgwekkenden toestand moesten de beide gewonden naar het Sint Jans ziekenhuis te Laren wor den overgebracht. Het 13-jarig meisje, dat slechts even door de motorfiets was geraakt, liep lich te ontvellingen op. Zij werd naar de ou derlijke woning gebracht. GEVAARLIJKE BALDADIGHEID BIJ VIADUCTEN. De A.N.W.B. vestigt de aandacht van I automobilisten op het gevaar, dat hen bij de viaducten bedreigt. Er zijn namelijk klachten binnengekomen I over het werpen van steenen, al of niet met boozen opzet, naar onder een viaduct passeerende auto's, waarbij voorruiten wor den beschadigd. Daar dit tot zeer ernstige ongelukken aanleiding kan geven, acht de A.N.W.B. het dringend gewenscht, dat de politie tegen deze nieuwe soort baldadigheid met gestrengheid optreedt. De A.N.W.B. doet een beroep op allen om dit euvel te helpen bestrijden. Lyk van vermisten zwemmer opgehaald. Vanochtend ontdekten visschers op 150 m uit de kust nabij Den Helder dat een lichaam op het water dreef. Het bleek te zijn het stoffelijk overschot van den Za terdag jl. bij het baden te Den Helder ver dronken 16-jarigen G. Burger uit Den Haag EEN LASTIGE GAST. Maar hij bleek niet een grillige millionair te zijn. CHRISTELIJK LYCEUM VOOR ZEELAND. De zaak in een nieuw stadium. Men meldt aan De Zeeuw: In de plannen voor de stichting van een Chr. Lyceum in Zeeland is weer nieuw le ven gekomen. De uitvoering hiervan werd ten zeerste belemmerd omdat men het niet eens was over de plaats van vestiging. De één wilde Goes en de ander Mid delburg. De besturen der beide vereenigingen van Middelburg en Goes hebben verleden jaar met elkaar overleg gepleegd en hebben be sloten advies over de plaats van vestiging te vragen aan een commissie van arbitrage bestaande uit de heeren mr. J. Terpstra, oud-minister van onderwijs en H. W. Tila- nus, secretaris van den Onderwijsraad, bei de lid van de Tweede Kamer en wonende te Den Haag, en dr. J. F. Reitsma, directeur R.H.B.S. te Rotterdam. In Mei j.l. bracht deze commissie, waar in intussehen in de plaats van mr. Terp stra om reden van ziekte de heer J. van Andel, inspecteur M.O. getreden was, haar advies uit, waarvan de eindconclusie, kort samengevat luidde, dat er in Zeeland plaats is voor een Chr. school voor voorbereidend hooger- en middelbaar onderwijs, èn te Middelburg èn te Goes, maar dat het is aan te bevelen gezien alle omstandigheden een aanvang te maken met het stichten van een school te Goes. De beide Vereenigingen fusionneeren thans; dit geschiedt in dezen vorm, dat de te Goes gevestigde Vereeniging in een Woensdag j.l. te Goes gehouden vergade ring besloot tot ontbinding en tot het en bloc overgaan tot het lidmaatschap der Middelburgsche Vereeniging. Er is dus thans één Provinciale Vereeni ging in Zeeland, gevestigd te Middelburg, die beoogt d «^bevordering van het Chr. voorbereidend hooger en middelbaar onder wijs in Zeeland en wel in dezen vorm, dat allereerst zal geageerd worden voor de stichting van een Chr. Lyceum te Goes. Men stelt zich voor in September of be gin October a.s. een algemeene ledenverga dering te houden, en voorts in de winter maanden in de verschillende deelen van Zeeland propagandavergaderingen ter be vordering van het doel. ZEEUWSCH MOTORSCHIP IN BELGIë GEZONKEN. Te Bocholt in de Belgische Kempen is het motorschip „Jannetje Suzanna", schip per B. Verwey uit Sint-Annaland, nabij sluis 17 lek geraakt en in den tijd van een kwartier gezonken. In allerijl konden nog de voornaamste voorwerpen van waarde in veiligheid gebracht worden. De schipper en zijn gezin konden bijtijds het vaartuig ver laten en hebben een tijdelijk onderkomen gevonden in een woning langs de Zuid-Wil lemsvaart. Het schip zit met de roef boven water en belemmert de scheepvaart. DE SNIP EN SNAP MIDZA-REVUE. De Middelburgsche Midzacombinatie heeft den inzenders van haar bonnen een aardige attractie bereid. Zij zal een groot deel hun ner in de gelegenheid stellen de Snip en Snap revue bij te wonen, op 21 en 22 Sep tember a.s., welk revuegezelschap door de Midzacombinatie is geëngageerd. Te be ginnen met deze week zullen voor de inge zonden Midza-bonnen toegangsbewijzen voor deze Snip en Snap revue verstrekt worden. Deze verstrekking van toegangs bewijzen zal evenwel niet elke week, doch om de andere week plaats hebben. Men heeft deze regeling getroffen om degenen die principieele bezwaren hebben om een revue bij te wonen toch in de gelegenheid te stellen de Midza-bonnen in te zenden. Zij kunnen dus hun bonnen in de daarvoor be stemde bussen deponeeren in die weken, waarin geen kaarten voor de revue gege ven worden, d.w.z.: dus ook om de andere week. Voor de weken, waarop de inzenders van Midza-bonnen toegangsbewijzen voor de Snip en Snap-revue krijgen is nu de volgen de regeling getroffen: De 10 hoogste inzenders van guldens bonnen krijgen elk vier plaatsbewijzen, totaal dus 40; de 10 daarop volgende hoog ste inzenders 3 plaatsbewijzen, totaal 30; de 30 daarop volgende hoogste ieder 2 kaar ten voor de revue, totaal dus 60 en aan de 35 hierop volgende inzenders wordt één toegangsbewijs verstrekt, totaal 35. Voor 85 inzenders van guldensbonnen zijn dus om de andere week in totaal 165 plaatsen be schikbaar. Voor de 50 cents bonnen is de verdeeling als volgt: De 5 hoogste inzenders krijgen ieder 3 plaatsbewijzen, de daarop volgende 10 inzenders 2 kaarten en de hierop volgen de 15 inzenders 1 toegangsbewijs. Totaal zijn van de 50 centsbonnen dus beschikbaar voor 30 inzenders 50 plaatsen. Tenslotte zijn voor de inzenders van kwartjesbonnen verkrijgbaar gesteld: voor de 10 hoogste inzenders voor ieder 2 kaar ten en voor de 30 daarop volgende 1 kaart. Totaal is dit voor 40 inzenders van kwart jesbonnen 50 plaatsen. Per week zullen derhalve 265 toegangsbe wijzen aan de onderscheidene inzenders ver strekt worden. Daar zulks, als gezegd, om de ander week zal geschieden, betëekent dit, dat vier maal deze regeling voor de Midzabónnenverzamelaars zal gelden. De Snip en Snap-revue trekt in vele plaatsen van ons land groote belangstelling. Het gezelschap dat deze revue brengt be staat uit 35 personen. Daartoe behooren in de eerste plaats Willy Walden en Piet i Muyselaer in hun creaties juffrouw Snip en] juffrouw Snap, en professor Boudewijn met zijn sprekende pop Bartje. Ook de overige medewerkenden zjjn geen onbekenden: Cisca Harms, Gerard Walden, Jean Dubela, Lammy v. d. Hout en voorts een uitgebreid orkest onder leiding van Pim de la Fuente, acht Engelsche „stars", de variété-attractie J The Four Union Jocks etc. Deze revue is van den bekenden auteur Jacques van Tol en bestaat uit de proloog en 24 tafereelen. Amsterdam 1936-3 96%- Zeeuws. Hyp. B-3% 34%—94% Cities Service Cy. P. 1958 5 57%— 57% A Amsterd. Bank 135 A Ned. Gits- en Spiritusf. 413410 A De Schelde N.B. 41-^1 C Am. Smelt Ref. 35—35% A Houth. Alberts 81—81 C Chesapeake Ohio 26%27 C Pref. Kansas City South. 13%13%, C Union Pac. Rr. 7677% Ned. 38 1000-3 94%—94% O. Indi.ë 37 1000-3 92%—92% Engeland 1960-90 4 75%—75% A Koloniale Bnk. 167%166 A N.I. Hbk. 600 115%—116 C Ned. H. M. 1000 128%—128 A v. Berkels Pat. 46%45% C Calvé-Delft 78%—78 A Lever-Bros Unilever 132%131%-32% A Philips Gem. B. afg. 201%—203-02 C Am. Car Foundry 17%17%-% C Anaconda Cop. 20%20%-% C Bethlehem St. 48—46%-47 C Int. Nickel Cy. 37%—37% C Kennec Copper 27%27%-28 C Rep. Steel 13%—13%-% C U. States St. C. 39%38%-% C North Am. Cy. 19 y8—18% A Kon. Petr. Mpij. 303%—303%-03 C Contin. Oil. Cy. 16%—16%-% C Phillips Petr. Comp. 2726 C Shell Union O.C. 8%— 8%-8% C Tide Water Ass. Oil 8%—8% A Ned. Scheepv. U. 109%—109% A H.V. Amsterdam 399%—399-400 A Java Cult. Mij. 193—194% A N.I. Suiker U. 215—214% A Deli Batavia 132—130% C Deli Mij. 1000 185%—188%-89% Philips Obl.Markê Tabak - Unilever Amerika Koninkl. Markt Industrie (Wettig; Robber Markt - Suiker Schepen gcdepontMrif A Senembeh 150150 j C Baltimore Ohio 4%4% C Southern Pac. Cy. 11%11%-% A Southern Rlw. 13%13% A Amst. Rubb. C 193%—194-95 A Deli-Bat. Rubb. 144%—144%-42% A Hessa Rubber 9393% A Serbadjadi S.R. 91%89% WISSELKOERSEN. heden gister Londen 8.78% 8.80% Berlijn 75.37%—75.45 Parijs 4.97% 4.98% Brussel 31.90 31.95 New-York 1.87% 1.8 chef de réception uit. Wanneer de wijn niet naar mijnheers wensch gechambreerd was, werd de keldermeester ter verantwoording geroepen. Bestelde hij postzegels bij den pic colo dan kreeg het jochie heel wat te hoo- ren, als de zegels hem niet vlug genoeg ge bracht werden. A contant betaalde deze las tige gast niets: zijn dondertoon maakte op alle gasten indruk. Men hield hem voor een grilligen millionair. Na 14 dagen verdween mijnheer echter met de Noorderzon, zonder de rekening be taald te hebben. Hij liet zijn koffertje ach ter. In een hotel aan den Zoom van het Mastbosch te Breda rtam hij een kamer. Hij bleef er 8 dagen. De hotelgasten maak ten aanmerking op zijn gedrag en de di rectie stelde zich in verbinding met de politie, die eens met den man ging pra ten. In zijn bagage vond men een chequè- boek, dat op naam stond van een Hage naar, wonende aan den Pompstationsweg. De Haagsche politie, van deze vondst in kennis gesteld, zond een rechercheur naar Breda, en toen bleek, dat dit chèqueboek bij een inbraak op 25 Juli, dus een dag na 's mans vertrek uit Scheveningen, was gestolen. Op 25 Juli was er in een villa Aan het einde van de vorige maand deed aan den Pompstationsweg ingebroken^ De de directie van een van de grootste Sche- REEDS VROEG ONDER DEN INVLOED. De 66-jarige L. een vaste klant van het] Burgerlijk Armbestuur kwam hedenmor gen om zijn steun. Vooraf scheen L. zich bij wijze van ontbijt te goed te hebben gedaan aan drank, want reeds op weg naar het kantoor in de St. Pieterstraat was hij verre van stevig op zijn beenen. Op het kantoor zelf, waar men hem in dezen toestand zijn steun niet uitkeerde, heeft L. zich vrij woest gedragen, waarop de concierge hem buiten de deur zette. Toen hij op straat bleef liggen, heeft de concierge hem in de poort gelegd, waarop de politie gewaarschuwd werd. Intuschen was de congierge maar met L. in de richting van de Giststraat ge gaan en heeft hij de ter hulp gekomen agent, tot op het politiebureau assistentie verleend, waarna L. ter ontnuchtering in arrest werd gesteld. ZEELAND NAAR DE RIVIèRA. Ieder jaar wordt te Nice in Zuid-Frank rijk en omgeving een folklorische feest ge organiseerd. Daarbij zjjn onze studenten meermalen vertegenwoordigers van Neder land geweest. Het schijnt nu, dat men daar verandering in wenscht te brengen en zoo ontving de heer Chr. J. Mazure een uitvoe rig schrijven, waarin hem werd verzocht met een echt Zeeuwsch gezelschap naar het Zuiden te komen en wel van 13 tot 20 Au gustus. Het is dus kort dag en daarom wil de heer Mazure hen, die de kosten van een reis heen en weer tot Parijs er voor over hebben, om voor rekening van de uitnoo- digers verder te reizen naar het Zuiden en daar ook zonder verdere kosten een week te vertoeven en mede te werken aan de folklo-1 rische feesten, morgenmiddag een bespre king hebben, want hij moet uiterlijk morgen telegrafisch berichten of er een Zeeuwsche vertegenwoordiging kan worden samenge-j steld. DE SLUITING DER CAFé'S BIJ DE GEBOORTE VAN EEN ORANJETELG. Wanneer de geboortedag van een Oranje- I telg, niet op Zaterdag of Zondag valt, mo gen de café's open blijven tot een uur, I doch moet de muziek ophouden te half één. Voor den Nationalen feestdag gelden de-1 zelfde uren, mits het niet op een Zaterdag is, dan blijft het sluitingsuur te midder nacht. Zeebaden. Gedurende de week van Vrijdag 28 Juli tot en met Donderdag 3 Augs. werden 4152 zeebaden genomen, waarvan 2672 in het ge wone en 1480 in het volksbad. De gemiddel de temperatuur van de lucht was 76 en die van het water 66 graden. veningsche hotels bij de Haagsche politie aangifte van flesschentrekkerij voor 300 In het hotel was op 10 Juli een gast aange komen, die sjofel in de kleeren zat en wiens bagage bestond uit een handtasch ter waarde van 1.50. Hij bleef hier 14 dagen en maakte het iedereen lastig. Wan neer hij cigaretten bij den portier bestelde en het doosje kwam niet vlug genoeg naar zijn zin, kreeg de portier een standje. De ober, die hem na den eten koffie inschonk, kreeg een uitbrander wanneer er op het hoekje van de kan een vlekje zat. Twee maal dineerde hij met een dame en toen hij haar op zijn kamer had genoodigd en daar op aanmerking was gemaakt, schold hij den vigne; Nimphes de Jouvence, E. Marsal; Koning Voetbal W. Schootemeyer; Feest- marsch, J. R. Vv d. Glas; La Grotte, G. Gadenne (concertsolo voor tuba, solist H. de Rijke); Onze Weermacht (marseh) M. J. Cerfontaine; Twee geestelijke liederen: a. Scheiden Mendelssohn; b. Nader mijn God tot U. SCHORE. Gedurende de eerste zeven maanden in dit jaar kwam in deze ge meente slechts één sterfgeval voor. De ten behoeve van den gewapenden dienst gehouden collecte heeft alhier opgebracht een som van ruim 3. KOLIJNSPLAAT. Dinsdagavond gaf het harmoniegezelschap „Wilhelmina" een con cert op de tent. RAAD VAN TERNEUZEN. TERNEUZEN. In den gisteren gehouden gemeenteraad van Terneuzen werd mede- deeling gedaan van een van Ged. Staten in gekomen schrijven, waarbij het besluit van den Raad tot het verleenen van een garan tie ten behoeve van den bouw van een neu traal ziekenhuis niet werd goedgekeurd; hoofdzakelijk omdat het risico dat de ge meente loopt bij verleening der garantie in geval van niet voldoende rentabiliteit, te groot is. Met 8 tegen 5 stemmen werd be sloten tegen de beslissing van Ged. Staten in beroep te gaan. De Inspecteur der Volksgezondheid had er op aangedrongen, dat de verordening voor den keuringsdienst van vee en vleesch zoodanig zou worden gewijzigd, dat cada vers van gestorven dieren op de bedrijven of ter plaatse waar de dieren zijn gestorven, niet van de huid ontdaan mogen zijn. Dit voorstel had een langdurige discussie ten gevolge. De inlassching van deze bepa ling in de verordening was veroorzaakt, doordat de cadavers, die naar de „Gekro" destructiebedrijf te Overschie, per auto ver voerd worden, vooral in de zomermaanden een ondragelijken stank verspreiden, en dit geelimineerd zou kunnen worden door de cadavers niet van de huid te ontdoen. Bij de besprekingen kwam uit, dat de huid van een gestorven dier, indien deze niet zeer kort na het overlijden van het be treffende dier wordt afgestroopt, waarde loos is, en ten slotte de schuld van den stank die verspreid wordt, is te zoeken in het niet volkomen hermetisch afsluiten van destructorauto. In dien deze auto volkomen hermetisch gesloten is, kan vanzelfsprekend ook geen geur afgegeven worden, waarom werd besloten het voorstel van den Inspec teur der Volksgezondheid niet te aanvaar den, doch dezen te berichten, dat de auto's waarmede de cadavers afgehaald worden, hermetisch gesloten behooren te zijn, waar door dit euvel niet kan plaats vinden. SLUIS. Donderdagavond kwam een Bel gische wielrijder uit de richting Nieuwe Weg de kade oprijden. Daar hij den ver keersweg bleef volgen en volgens oogge tuigen niet genoegzaam op het drukke ver keer, dat vooral Donderdags te Sluis kan heerschen, lette, reed hij op een gegeven oogenblik tegen een drietal Engelschen, die aan het wandelen waren op, en tengevolge van de kracht der botsing sloegen ze alle drie tegen den grond, waardoor ze dusda nige verwondingen opliepen, dat ze met de electische tram naar hun tijdelijke ver blijfplaats moesten worden vervoerd. Te gen den wielrijder, die, naar we vernemen op de fabriek Flandria werkzaam is, werd proces-verbaal opgemaakt. bewoners waren op reis en de inbreker was binnengekomen door een raam van de benedenkamers aan den achterkant De buit bestond uit chèqueboek, 2 koffers waarin de dader 2 pakken, dassen, schoe nen en boorden had geborgen, twee gou den horloges en ongeveer 100 De man bekende deze inbraak en verder bleek, dat hij op 8 Juli uit de gevangenis was ontslagen. Hij had anderhalf jaai „gezeten" wegens eenige inbraken, dief stallen en «-oplichting in verschillende plaatsen van ons land. Hij is op transport naar Den Haag ge steld. Het is de 28-jarige kellner F. K. van W. Hij zal voor den officier van jus titie worden geleid. ARNEMUIDEN. De Oranjevereen*gin! besloot in verband met de naderende ge beurtenis in het koninklijk gezin, deze ge beurtenis te herdenken op één der eerst volgende Zaterdagen. Op dien dag zal de Kanaalkant verlicht worden, terwijl Ook de visschersvaartuigen verlicht zullen worden. Getracht zal wor den vanaf een der schepen een concert te geven van het fanfarekorps en zang- vereenigingen. Ook zal wederom getracht worden des avonds een vuurwerk af te steken. Of er des middags volksspelen zul len plaats vinden, kon nog niet definitief vastgesteld worden. IERSEKE. Geslaagd voor het examen vakbekwaamheid (slager) de heer Jan Poelman alhier. KRABBENDIJKE. Donderdag had alhier op Gawege een aanrijding plaats welke goed afliep. Het zesjarig dochtertje van D. Boone uit Kruiningen, werd doordat het kind aan den verkeerden kant van den weg liep, aan gereden door een auto, bestuurd door M. Kloet uit Waarde. Met enkele schrammen en lichte kneuzingen werd het meisje naar huis gebracht. Den chauffeur treft geen schuld. KRABBENDIJKE. De muziekvereeni- ging OKK uit Wemeldinge zal a.s. Zater dagavond onder leiding van Adr. Kouse maker een concert geven op de muziek tent alhier. Het programma is als volgt Pan Europa (marsch) A. Dreisen; Le Vase Sarcré (ouverture) G. Gadenne; Les VOETBAL. Wedstrijdprogramma 2e klasse Aid. IV. Het wedstrijdprogramma voor het eerste deel van de nieuwe seizoen is voor de Zui delijke 2e klasse A als volgt vastgesteld: 10 September: De BaronieMiddelburg; TSCBreskens; VlissingenDe Zeeuwen; ZeelandiaAlliance; RB.CGoes. 17 September: MiddelburgRBC; Bres kensDe Baronie; De ZeeuwenRCS; Al lianceTSC; GoesZeelandia. 24 September: RCSVlissingen; TSC Goes; De BaronieAlliance; Zeelandia De Zeeuwen; RBCBreskes. 1 October: VlissingenTSC; Middelburg RCS; AllianceRBC; BreskensZeelan dia; GoesDe Baronie. 8 October: De ZeeuwenBreskens; RCS Alliance; De BaronieTSC; Zeelandia Middelburg; RBCVlissingen. 15 October: MiddelburgDe Zeeuwen; VlissingenZeelandia; RBCDe Baronie; GoesRCS; BreskensAlliance. 22 October: AllianceMiddelburg; Zee landiaDe Baronie; RCSTSC; De Zeeu wenGoes; BreskensVlissingen. 29 October: De BaronieRCS; TSCDe Zeeuwen; RBCZeelandia; GoesAlliance; VlissingenMiddelburg. 5 November: MiddelburgGoes; Allian ceDe Zeeuwen; RCSBreskens; De Ba ronieVlissingen; TSCRBC. 12 November: De ZeeuwenRBC; Alli anceVlissingen; GoesBreskens; Zeelan dia—RCS; TSC—Middelburg. 19 November: RCSRBC; Breskens— Middelburg; VlissingenGoes; Zeelandia TSC; De BaronieDe Zeeuwen; 26 November: MiddelburgDe Baronie; De ZeeuwenVlissingen; AllianceZeelan dia; GoesRBC; BreskensTSC. JAARVERSLAG K.N.V.B. Stijging van het ledental en van het aantal aangesloten vereeni gingen, maar een nadeelig saldo. In het zoo juist verschenen jaarverslag van den K.N.V.B. over het seizoen 1938-'39, wordt op uitvoerige wijze het wel en wee van den leidende voetbalbond over het ge heele seizoen geschetst. In het door den secretaris-penningmees ter van den K.N.V.B., samengestelde ge deelte van het verslag, vinden we de me dedeeling, dat het aantal vereenigingen van de erkende bonden aa nhet minderen is en dat wel in erger mate dan in het vooraf gaande seizoen. Hij zoekt de oorzaak daar van in het afstaan van vereenigingen aan ne clubs, die de hooge lasten van het lid maatschap niet kunnen betalen. Bij den K. N.V.B. zelf is er echter nog steeds vooruit gang op dit gebied. Het aantal leden van den bond is van 77469 van verleden jaar, thans gestegen tot 79107, het aantal toegetreden vereenigingen steeg van 602 tot 621, het aantal elftallen in de competitie steeg van 949 tot 980. Wat de erkende bonden betreft, vermin derde het aantal toegetreden vereenigingen van 1797 tot 1709, waardoor men op het peil van 1936 is teruggekomen. Het aantal elftallen der erkende bonden verminderde eveneens en wel van 5868 op 5515. Het neutrale voetbal onder leiding van den K.N.V.B. en de erkende if indirect er kende bonden, bevat thans 1714 vereenigin gen met 6495 elftallen, 785 competitie-af- deelingen en 129950 leden. Verleden jaar waren die cijfers resp. 1803, 6757, 811 en 127989, zoodat er over het geheel genomen, toch weer een vrij belangrijke ivooruitgang valt vast te stellen. Werd verleden jaar voor liefdadigheid n bedrag va.nruim 14.000 bijeen gebracht, dit jaar was het een som van 22.59b. Het aantal straffen, dat dit seizoen moest worden opgelegd, is zóó hoog, dat het als een record, maar dan als een zeer onaan- genaam record, in de geschiedenis van den K. N. V. B. moet worden beschouwd. Er werden niet minder dan 1019 straffen op gelegd tegen 696 in het vorige seizoen. In totaal werden er 2196 maanden schorsing opgelegd en schorsing voor 1156 wedstrij den. Uit de gegevens blijkt, dat er op elke 198 spelers (vorig jaar 277) één werd g - straft en dat, evenals in het vorig seizoen, elke 12 wedstrijden één strafzaak met zien brachten. Van de 621 vereenigingen, die samen aen bond vormen, werden er 423 gestrft Het afgeloopen seizoen is, wat ae gera- middelen betreft, zeer nadeelig geweest. Men sluit met een nadeelig saldo van ruim 7000, waarbij ook het voordeehg saldo van het vorig seizoen van bijna 11.000 is inbe grepen. Het is echter een bijzonder abnor maal jaar voor den K. N. V. B. geweest. Het niet doorgaan van den wedstrijd tegen Duitschland zal den K N V. B. zeker wel f 50 000 hebben gekost. Er werden boven dien 3 uitwedstrijden gespeeld, die groote kosten met zich brachten. De internationale wedstrijden hebben dan ook slechts 40.517 opgeleverd tegen 92.769 in het vorig sei zoen. De totale ontvangsten beliepen ruim 143.000. (Ongecorrigeerd) Caprices de Claudinette (fantasie) F. Del-den K.N.V.B. en in het ontbinden van klei-

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2