4 WEK UW LEVER-GAL OP SPORT. BUITENLAND. Jan Dwarskieker op z'n praotstoel. In ÜUID-5EVELASSD. N00RDBEVELAND. Engeland protesteert tegen anti- Britsche campagne in China. Aanzienlijke uitbreiding van de Engelsche vloot. ENGELAND SPANJL VER. STATEN VAN DE BELGISCHE KUST. Zeewijding. Zeebrugge Oorlogshaven. (Ingez. Med.) RADIO-PROGRAMMA. BURGERLIJKEN STAND. AIEHD1. Mei ne dienst, ontvangsten 41651 en uitgaven 40792, batig slot 859; kapitaaldienst, ont vangsten en uitgaven 6134. Tot commissie van onderzoek werden benoemd de heeren Van Eenennaam en Eikenhout. Besloten werd bp de aanstaande blijde ge beurtenis in het prinselijk gezin een bedrag van 0.25 per schoolkind beschikbaar te stellen voor tractatie enz. Aangezien deze vergadering waarschijn lijk de laatste in deze zittingsperiode zal zijn, bracht de v o o r z. den leden afzon derlijk dank voor de prettige wijze, waarop in de afgeloopen 4 jaren werd samenge werkt tot heil van de gemeente. Bij de rondvraag vroeg de heer Eiken- h o u t, of ingeval van groote werkloosheid vóór de oogstwerkzaamheden, de steunver- leening of de werkverschaffing geopend zal worden gedurende enkele weken. Vooral met het oog op de landarbeiders, die niet uit hun werkloozenkas kunnen trekken voor 1 December, achtte hij dit zeer noo- dig. De v o o r z. deelde mede dat de steun- verleening en de werkverschaffing door hoogere autoriteiten tot 1 December a.s. ge sloten zijn. De heer Van Eenen naam merkte op, dat niet alle landar beiders in deze gemeente in het landbouw bedrijf geplaatst kunnen worden, we blij ven met doorloopende werkloosheid zitten, als dus spr. Hij ondersteunde krachtig het verzoek van den heer Eikenhout en zou bij voorkomende werkloosheid desnoods aan den minister willen vragen de werkver schaffing te openen, waarvan hij een gun stige beslissing verwachte. Besloten werd dat B. en W. zich bij voorkomende werk loosheid met den inspecteur voor de werk verruiming in verbinding zullen stellen, om te trachten alsnog opening der werkver schaffing voor enkele weken te verkrijgen. KLOETINGE. B. en W. dezer gemeente hebben opgemaakt de navolgende voor dracht voor onderwijzer aan de O. L. school alhier: 1. J. van Kasteel te Middelburg, 2. P. D. Blomaard te Stellendam, 3. C. J. Ze- gers te Kapelle, 4. Chr. Weststrate te Ter- neuzen. Goed afgeloopen. KOLIJNSPLAAT. Dinsdag besloten eeni- ge jonge meisjes een eindje door de haven alhier te gaan roeien. Ze werden door den havenmeester gewaarschuwd, om dit maar niet te doen. Een meisje van den heer K. alhier en een logeetje uit Opperdoes bij Me- demblik hebben de waarschuwing in den wind geslagen. Zij stapten in de roeiboot, welke eigendom is van den heer K., den vader van één der meisjes. De jonge meisjes raakten buiten de ha ven en kwamen in de woelige Ooster Schel de terecht. De boot dreef door den vloed steeds verder weg. Er was maar één roei riem aan boord. Het was voor de meisjes niet mogelijk om terug te keeren. Op de haven werden ze gelukkig opge merkt. Ze waren toen ongeveer 1000 m van Kolijnsplaat verwijderd en 300 m uit den wal. De havenmeester Van Gilst en de kan tonnier J. Janse, alsmede de heer Dig de Touw hebben de jonge avontuurlijke jonge dames, die plm. 15 a 16 jaar oud waren, be houden aan wal gebracht. Botsing tusschen auto en motorfiets. WISSEKERKE. Woensdagavond heeft alhier op het eind van den provincialen weg en op den hoek van den Boschdijk een aan rijding plaats gehad tusschen een auto en een motorfiets. De auto, bestuurd door B. van D. te Kortgene kwam van den Bosch- dijk af, terwijl op hetzelfde moment de mo torrijder J. S. te Kamperland uit de rich ting Kamperland op den hoek aankwam. De motorrijder werd door de auto gegre pen en van zijn motor geworpen, terwijl de auto den dijk afreed. Beneden aan den dijk wist de bestuurder hem tot stilstand te brengen. De motorrijder kwam er nog be trekkelijk goed af; zijn been was echter zwaar gekneusd, terwijl hij een diepe wond aan het gezicht had. Zoowel auto als motor fiets waren zwaar beschadigd. Het uitzicht op dit gedeelte van den weg is bijzonder slecht voor verkeer uit de richting Kam perland. De politie heeft de zaak in onder zoek. ATHLETIEK. MARATHON 10 JAAR. Op 1 Juli jl. was het 10 jaar geleden dat de Vlissingsche Athletiekvereeniging „Ma rathon" werd opgericht. Ter gelegenheid hiervan heeft het bestuur besloten een in ternationalen wedstrijd te organiseeren en wel op 27 Augustus a.s. Op den dag daar voor, dus op 26 Augustus, zal voor de tien de maal de Vlissingsche Boulevardloop worden gehouden. Er wordt ook dit jaar weer een groote inschrijving verwacht en wel voornamelijk van de Belgische athleten. Door het feit, dat de Belgen bijna steeds den toon aangeven bij dezen loop, zoowel wat aantal als snelhedi betreft, zijn mo menteel persoonlijke wisselbeker, vereeni- gingswisselbeker en recordbeker allen in hun bezit. De Nederlandsche athleten dienen dus dit jaar eveneens in grooten getale naar de Scheldestad te komen om de Belgen te bestrijden en te trachten de bekers dit jaar eens naar boven de Moerdijk of Noord-Bra bant te doen verhuizen, ofdat ze in Zeeland blijven. Aan de ontvangst te Vlis- singen zal niets mankeeren, loopers als Slegt, van IJperen, van Rijn, Kalkman en nog vele anderen kunnen hiervan getuigen. Tevens is het een mooie, gelegenheid om het weekend eens met de Vlissingsche ver- eeniging op Walcheren door te brengen. WATERPOLO. HET TOURNOOI OM DEN HORTHYBEKER. Gisteren zijn de wedstrijden voor het internationaal waterpolotournooi om den Horthybeker te Doetinchem voortgezet De uitslagen waren: NederlandDuitsch- land 34; BelgiëHongarije 42; Italië Frankrjjk 30. Reuter meldt uit Londen: Minister-pre sident Chamberlain heeft gister in het La gerhuis medegedeeld, dat de Britsche am bassadeur te Tokio opdracht heeft gekregen opnieuw krachtig te protesteeren tegen de anti-Britsche agitatie in Noord-China (dat door Japan wordt bezet). Op de vraag of de Britsche regeering in zoo nauw mogelijk contact met de regee- ringen van Frankrijk en de Vereenigde Sta ten blijft, antwoordde Chamberlain beves tigend. Hij zeide dat het niet juist is, dat de regeering zou hebben toegestemd in uitle vering der vier Chineezen te Tientsin, die van moord beschuldigd worden. In deze aangelegenheid is nog geen besluit geno men. De minister antwoordde eveneens be vestigend op de vraag, of hij zich er van bewust was dat ieder optreden, dat den schijn zou hebben China te dupeeren, een anti-Britsche agitatie in China tot werke lijkheid zou maken. Chamberlain zeide geen officieele bevestiging te hebben van het be richt volgens hetwelk twee Britsche vrou wen door de Japanneezen gedwongen zou den zijn zich van haar kleeding te ontdoen. Reuter meldt uit Londen: In het Lager huis heeft Shakespeare, de Engelsche par lementaire secretaris van marine, medege deeld, dat de regeering heeft besloten tot een aanzienlijke uitbreiding van het vloot- bouwprogramma van 1939. Er zullen 107 treilers worden aangeschaft voor mijnvegen en anti-duikbootactie. Hier van zullen 20 treilers speciaal gebouwd worden en 87 opgekocht en verbouwd. De admiraliteit stelt zich verder voor 56 sche pen van het walvischvaardertype te bou wen. De meeste zullen dienst doen als pa trouillevaartuigen, terwijl eenige bij de anti-duikbootactie gebruikt zullen worden. Er zullen ook tien mijnvegers, zes vaartui gen voor de verdediging van versperringen en een kabelschip komen. In totaal dus 180 vaartuigen. Men heeft verder een drijvend dok aangekocht voor schepen tot 5000 ton. De extrakosten van deze uitbreiding worden geschat op ongeveer 11 millioen pond ster ling. Shakespeare ze de, dat een verdere uit breiding overwogen wordt, doch kon daar over geen bijzonderheden mededeelen. De uitgaven zullen worden opgenomen in een aanvullende begrooting. DE ROEMEENSCH—HONGAARSCHE ONDERHANDELINGEN HERVAT. Havas meldt uit Boekarest: De Roe- meenschHongaarsche onderhandelingen over de economische betrekkingen en de verbindingswegen zijn gisterochtend her vat. De -spanning schijnt te verminderen, nu beide regeeringen zijn overgegaan tot be studeering der uit de streek der incidenten ontvangen rapporten. GROOTE OEFENINGEN VAN DE LUCHTMACHT. Reuter meldt uit Londen: Ongeveer 1300 vliegtuigen zullen deelne men aan de oefeningen van de Britsche luchtmacht tot verdediging van het land, welke Dinsdag a.s. des avonds zullen begin nen en Vrijdagavond daaraanvolgend zullen eindigen. Het voornaamste doel is de verde diging in de lucht en op den grond te be proeven. In den nacht van 19 Augustus zul len tevens in een groot gebied de maatrege len tegen aanvallen uit de lucht worden be proefd. Dien nacht zal Londen en 26 graaf schappen in Zuidoost Engeland verduisterd worden. MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Drie dooden. Boven het Junq-uera-gebergte (prov. Malaga) is een militair vliegtuig neerge stort, waarbij de drie inzittenden den dood vonden. AUTOBUS IN RAVIJN GESTORT. Acht dooden. Nabij .Quesda op den weg van Peal naar Becerro is een autobus geslipt en in een ravijn gestort. Acht personen kwa men om het leven en zes werden gewond. De bus vervoerde jongens en meisjes van de Phalanx, die zich naar Jean had den begeeven om jüweelen en gouden en zilveren munten te overhandigen, die ten behoeve van de staatsfondsen waren inge zameld. REGEERINGSAMBTENAREN MOGEN NIET AAN POLITIEK DOEN. Havas meldt uit Washington: President Roosevelt heeft een wetsontwerp ondertee kend, waarbij aan regeeringsambtenaren wordt verboden deel te nemen aan politieke campagnes van welke politieke partij ook. De president heeft dienaangaande een boodschap gezonden aan het Congres, waar in hij uiteenzet, dat de politieke activiteit van federale functionarissen niet onder de ze wet valt, zoolang zij geen aanspraak ma ken op partijfondsen, of aanhangers pogen te winnen. PRIJSDALING VAN LANDBOUW PRODUCTEN VERWACHT. Havas meldt uit Washington: Wallace, de minister van landbouw heeft de houding gelaakt van de begrootingscom- missie uit het Huis van Afgevaardigden, die de credieten ten bedrage van 119 millioen dollar voor het federaal agentschap voor de landbouwcredieten heeft afgestemd. Het is het agentschap thans onmogelijk, door te gaan met het verstrekken van voorschottep aan de boeren en Wallace voorspelde dan ook een aanzienlijke daling van den prijs der landbouwproducten. De stand luidt: Duitschland 4 3 1 0 15—10 7 Hongarije 4 3 - 1 13—8 6 Italië 4 1 2 1 14—12 4 België 4 1 2 1 13—13 4 Nederland 4 1 - 3 IS"—15 2 Frankrijk 4 - 1 3 6—15 1 (Van onzen eigen correspondent.) 's Zondags volgend op het naamfeest van St. Petrus en Paulus, heeft te Oostende haar jaarlijksche gewoonte de wijding plaats gehad van de zee. Dit jaar werd deze plechtigheid bijge woond door Prins Boudewijn. De oorsprong van deze zeewijding en van de processie, die er aan voorafgaat, moet in het grijze verleden van de Middeleeuwen worden gezocht. De bewoners van Oosten- de-ter-Streep hadden reeds in de elfde eeuw de heiligen Petrus en Paulus als schutspatroons genomen. Hoewel er in de archieven of stadsrekeningen geen enkele aanwijzing voor bestaat, mag men toch ver onderstellen, dat de visschers op den feest dag van hun schutspatroons de zee lieten wijden door de geestelijkheid, van op den top van een of ander duin. Van 1448 af evenwel vindt men in de stadsrekeningen vermelding van uitgaven, gedaan met het oog op de viering van den heiligen Petrus en Paulus. De processie is later tot stand gekomen, die weldra een zekeren luister gekregen moet hebben, want in 1536 was het de bisschop van Cuba, die de wijding voltrok. Nog later, namelijk in 1768, kreeg de pro cessie, bij gelegenheid van den 500sten ver jaardag van het toekennen van de eerste keur aan de stad door Gravin .Margaretha van Konstantinopel, een historisch gedeelte en werd dus zooiets als een „Ommeganck". Het is slechts sinds den oorlog, dat deze processie telken jare plaats vindt. Zij is verdeeld in drie gedeelten. Het eer ste is gewijd aan de geschiedenis van Oos tende en beeldde dit jaar de blijde intrede uit van Albrecht en Isabella te Oostende, ten jare 1604. Rijke kleederdracht, glanzen de kleuren, die herinneren aan een bloeitijd perk). Dan volgt het tweede deel: het leven en lijden van Petrus en Paulus, deze laatste als patroon van de visschers. Na deze groep komt het folkloristische deel: het leven van de visschers. Nadat de processie is voorbij getrokken, volgt de „zeewijding", die dit jaar werd gegeven door den Aartsbisschop van Brug ge. In zee liggen in lange rij de scheepjes te wachten, en als tenslotte Monseigneur La- miroy in breed gebaar de zee en de scheepjes zegent, gaan de vlaggen op en neer en is de plechtigheid ten einde. In 1936 heeft Luitenant-Generaal Cattoir, hoofd van 's lands mobilisatie, Zeebrugge betiteld als: „Haven van nationaal belang en bevoorradingshaven van België in oor logstijd." Een zoo gewichtige basis moest dan ook op volmaakte wijze toegerust zijn. Een volmaakte inrichting veronderstelt toegangswegen langs zee, die aan alle eischen der scheepvaartbeantwoorden, daar onder begrepen het aanloopen van schepen met een diepgang tot 30 voet of 9 meter, machtige havenwerktuigen, een spoor- en wegennet, dat de haven op voortreffelijke wijze met het binnenland verbindt. Dit alles laat veel te wenschen over. De huidige diepten worden onderhouden door middel van baggerwerken, die jaarlijks acht millioen fr. kosten; ze verzekeren den toegang tot den havendam en het zeeka naal, waarvan het verkeer van verleden jaar, zijnde 1574 schepen* met 1.950.000 ton, de belangrijkheid onderlijnt. Doch deze diepten zijn ontoereikend voor het in oorlogstijd voorziene verkeer. Der halve werden in April jongstleden, met het oog op het toen dreigende oorlogsgevaar, de baggerbooten dag en nacht, verschillen de weken achtereen, te werk gesteld. Van deze werken blijft slechts weinig over, be halve dan de aan den ondernemer te beta len rekenningHet is te betreuren, dat de Commissie voor de studie van de verbe tering der reede (samengesteld in 1932), nog niets tot stand heeft gebracht; er be staat een verslag, uitgebracht in April 1936, door de ingenieurs van het laboratorium voor waterwerken te Delft, naar aanleiding van een op aanvraag der Belgische regee ring ondernomen studie. Bewust verslag beveelt het bouwen aan van een dijk aan de Oostzijde van de reede en stelt een vermindering der aanslibbing met minstens 40 in 't vooruitzicht. Aan dit verslag werd geen enkel gevolg gege ven. Men had nochtans vertrouwen mogen stellen in de gespecialiseerde ingenieurs van Delft, wier faam mag bogen op de droogmakingswerken van de Zuiderzee en op het bouwen van het Julianakanaal, waar men noch dijkbreuk, noch bruginstorting te betreuren heeft gehad. Het spoorwegnet, waardoor de havendam van Zeebrugge met het hoofdnet verbonden is, heeft sedert den oorlog aan waarde inge boet. Vroeger verbond een dubbel spoor den havendam met het rangeerstation; thans bestaat er nog slechts één enkel spoor. Een blik over de kaden van den haven dam volstaat, om zich te vergewissen van den ellendigen toestand van de aldaar lig gende spoorlijnen en van de ongemakken van het verouderde wisselstelsel. De wegen tusschen Zeebrugge en Brugge zijn nog steeds gelijk aan die van 1907. Ten Westen van 't zeekanaal wacht 't wegge deelte ZeebruggeLissewege nog immer op zijn rechtstreeksche verlenging naar Brug ge en ten Oosten van het kanaal loopt een baan van Zeebrugge naar Brugge, die over de helft van haar lengte, nl. 7 km, slechts 3.50 m breed en volkomen onbruikbaar is. Wellicht zou het vervoer kunnen geschie den over Maldegem-Eekloo-Gent, via de Ko ninklijke baan langs Knokke, doch deze baan is te bereiken over de enkele brug van de zeesluis te Zeebrugge, en wie kan zeggen, wat er in oorlogstijd met deze sluis en deze herstelde brug, die 35 jaar oud zijn, ge beurt. De werkelijkheid is, dat Zeebrugge ver klaard werd te zijn „de bevoorradingshaven van het land", maar dat niets gedaan is om de haven dienovereenkomstig uit te rusten. Moesten de oorlogsbedreigingen tot uit barsting komen, dan zou het gemis aan voorzorgsmaatregelen veel millioenen en talrijke menschenlevens van het land kun nen vergen. Custwaghter. En zóo me dan noe de kerremesse in Middelburg ook wi. Mè voo da 'k daevan iet zeie, wi 'k eest nog is 'n stuitje klesse over vroeger. In den ouwen tied zeide de menschen: Sinte Kerremesse. Mè da Sinte is t'er noe al lank af, oór en dat is werentig mè goed ook, wan dae zit noe al ienkelde eeuwen vö gin cent eiligeid mir an de kerremesse. 't Zal ielekendeen daedeur ook wè dudelijk weze, dat de kerremessen in 't eêste Röomsch waere. Domenie Teelinck uut Middelburg zei vö ruum 300 jaer vlak uut: „Kermissen zijn een schadelijke wortel der Paepsche af- goderie". Mer oe fel de Griffermeerde toen ook waere tegen aole „Roómsche afgode- rie", ze wouwe „die schaedelijke wortel" toch niet uuttrekken, oór. 't Is wè te be grepen, dat de domenies in den ouwen tied as de kerremessen wir in antocht waere, vreêd te keer gienge tegen dat „afgodisch werk der duisternisse". De preekstoelen daeverde d'er van. 'k Moe zeie, dat die do menies daerin eigentlijk gin ong'liek aode, wan 't was op de kerremessen toen vee janneverlol en nog al erreger en meesten- ties wier d'er ook ieselijk gevochte. Meneer Winkelman, 'n burgemeester uut Vlissien- ge, ei vö ruum 150 jaer dat ook is eêl du delijk op 'n vergaederienge gezeid. Ie ao 't vanself in 't biezonder op de Vlissiengsche kerremesse gemunt, mè 't was ook van toe- passienge op d' andere, oór. Mè 't errege- weêren van de domenies ielp nie vee: de menschen waere „vernickert op de kermis- vreughden". 't Kwam uut, g'liek as 't vaesje zeit: „Bezwaarlijk is een oud gebruik te ont wennen, Dat honderden van jaeren ging in zwang". Mè 't was werentig toch wel eêl sterk, dat de kerrekeraed van Wemelienge mit den domenie vorop in 1648 't vö mekaore krege, dat er op da durp gin kerremesse g'ouwe wier. Mè 't vollegende jaer was de kerre keraed toch bange, dat de gemeênte wi t'rug zou valle in 't ouwe kwaed. Mè wa dienk je. Den domenie vermaende z'n oör- ders veêrtien daegen vö de gewone kermis- tied om toch nie zö dwaes te wezen om as: „De gewasschene zeuge tot de wentelinge in het slijck" t'rug te keêren. En 't was geen kerremesse, oör. En noe bin d'er al 'n eêleboel gemeênten, waer a jaeren gelee de kerremesse vö goed afgeschaft is. Nae mien meênienge bin de menschen dae niks op achteruutgegae, oör. Mè noe is 't daer- om toch wè jammer, dat mit de kerremes sen op de durrepen ook verschillende volks- vermaeken verdwene bin en 'k dienke dae- bie voraol an 't rienkrien. 'k Ouwe 't in dezen mi Betje Wolf, die mi vee plezier nae 't rienkrien op Wessouburg gekeken ao en daerover schreef: „Om niet, o Norsaart, smaalt g'op deez' onnooz'le vreugd. Uw lastig heeklen spruit uit giemlijkheid, geen deugd. 't Verstand verbiedt ons niet in zulk vermaak te deelen". Je begriept, da 'k 't daerom eêl goed vinde, dat ier en daer in Walcheren zon der de kerremesse rienk gereen oört, zoöas bievoobeeld ook flee weke wir in den Abdie gebeurd is. Over de kerremesse noe nie vee meêr, oör. Kiek, 't stae bie mien vast, dat er geên tuinman is, die deze „plant" veredele kan, mè nae mien meênienge moete de kwaeje takken d'er toch uugesnoeid oöre. Om dudelijker te spreken: dae moet toch werentig is beter gevrogen oöre, wat er op de mart za komme te staen, wan kiek, 'k vinde 't werentig schandelijk, dat er twêe mismaekt dikke vrouweliengen in 'n spil te kiek stoe. 'k Za die vrouweliengen zelf en degene, die mit ulder reize nie oördeele: 'n mensch moet a wat doe om an de kost te kommen, ee, mè z'aode kort en goed ge weerd moeten oöre. En da tentje mi mis- maekte beesten ao ook a nie toegelaete meugen oöre. Mer affijn, ze staen d'er noe eênmel. As noe ielekendeen, die kerremesse oudt, dat doet van z'n eige centen (zodat de wienkeliers vö groöte erregernissen bespaerd bluve) en dat er nie over polletiek gepraot oört g'liek as op de Vlissiengsche kerremes se, dan zü me verder mè dienke: 'n volle gende keêr wir 'n bitje beter, oör. Onze dankbaereid tegenover onze voör- vaoders vor aol 't mooie, da z'ons naegelae- ten kun m' a nie beter uut laete komme as den daevo goed te zurregen. 'k Dienke daebie noe in 't biezonder an aol dagene, da m' edendaegs monnementen noeme. En noe is 't wè waer, oör, dat die voörvaoders ze liete maeke om d'er zelf van te genie ten en toet ulder eigen eêre, mè daedeur kwam toch ook de liefde vor ulder naege- slacht toet 'n eêrelijke openbaerienge. En daerom moet 't vor ons 'n reden van groöte blieschap weze, dat noe lest de staeten be sloten om ielk jaer tien duzend gulden te geen om goed vö de monnementen te zur regen, eêstens omda m daemee onze dank baereid kunnen bewieze an 't voorgeslacht, tweedens omda me zelf daedeur wl meêr kunne geniete en ook nog omda me dae deur onze eêre kunne verzekere bie onze naekomeliengschap. Joen, joen, wat is 't toch gelukkig, dat er noe al 'n eêleboel menschen bie 't rippe- reêren van monnementen ulder besten doe om ze zövee meugelijk 't ouwen in ulder eêsten staet en om d'alf verknoeide daerin wé t'rug te briengen. En noe moe 'k er an dienke, dat de menschen vroeger bienae misdaedig te werreke gienge bie 't rippe- reêren van monnementen. 'k Zè d'er mer één bewies van gee. In den ouwen tied waere d'er op de Groenmart tegen de Nieuwe kerreke klein uusjes gebouwd, 't Stieng wannut en 't was daerom goed, da z' opgeruumd wiere. Mer impersant wier ml „kunstzin en goeden smaak" de kerreke an dien kant mooi gemaekt. Mè laeter vonde de menschen de kerreke lillijk van mooiigeid en dat die ge vel om zö te zeien misandeld was en toen maekte ze de gevel wl net eender as 'n in den ouwen tied, 'k E moed, dat zoö iet ml kerreken zeker wè nooit ml gebeure zè. Over de kermis in ouden tijd leze men verder: „Kermissen',' door dr. G. A. Wum- kes en de artikels „Kermis" in „de Oude Tijd" 1871, 1872 en 1873. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moe* uw lever een liter lever- gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, ver teert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam IS vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER-PIL LETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. Dagbl Burea Telefc Je G( Abonij f 2.3C abonH VRIJDAG 4 AUGUSTUS. HILVERSUM I 1875 en 414,4 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10,20 VARA. 12,00 AVRO. 4,00 VARA. 7,30 VPRO. 9,00 VARA. 10,40 VPRO. 11,00—12,00 VARA. S,00 Gram. (ca. 8,16 Ber.). 10.00 Morgen- -vijding. 10,20 Declamatie. 10,40 Viool en piano. 11,10 Declamatie. 11,30 Gram. (ca. 22.15 Ber.). 12,30 AVRO-Amusementsork. >1,001,05 Interview). 1,15 Bram Kwist's „South Sea-Serenaders" en „The Hollandia Three". 2,00 Disco-causerie. 2,45 Disco variété. 3,30. AVRO-Dance-Band. 4,00 Gram. 5,00 Voor de kinderen. 5,30 Esmeralda, en gram. 6,28 Ber. 6,30 Causerie. 6,506,55 Gram. 7,00 VARA-Kaleïider. 7,05 Cyclus. 7,23 Ber. ANP. 7,30 Ber. 7,35 Een woord van Luther. 8,00 Carillon. 8,30 Cyclus. 9,00 Gram. 9,30 Radiotooneel. 9,45 Orgelspel en Zang. 10,15 Gram. 10,30 Ber. ANP. 10,40 Avondwijding. 11,00 Fantasia. 11,30 Jazz muziek (gr. pi 11,5512,00 Gram. HILVERSUM H 301,5 M. Alg. progr., verzorgd door de KRO. 8,00—9,15 Gram. (ca. 8,15 Ber.). 10.00 Gram. 11,30 Godsdienstig halfuur. 12,00 Ber. 12,15 KRO-ork. (opn.). 1,00 Gram. 1,20 KRO-ork. (opn.). 2,00 Orgelconc. en gram. 3,00 Gram. 3,15 KRO-Melodisten en solist (opn.). 4,00 Gram. 5.15 John Kristel's Trou badours. 6,00 Land- en tuinbouwcauserie. 6,20 KRO-ork. (opn.). (ca. 6.30 Ber.). 7,00 Ber. 7,15 Causerie. 7,35 Gram. 8,00 Ber. ANP. 8,15 John Kristel's Troubadours. 8,50 Zwitsersch Jodeltrio Schwestern Wildhaber. 9,00 John Kristel's Troubadours). 9,20 Zwitsersch Jodeltrio Schwestern Wildhaber. 9,30 Haarlemsche orkestver. 10,30 Ber. ANP. 10.40 Lajos Veres' Hongaarsch ork. 11,00—12,00 Gram. DROITWICH 1500 M. 11,05 Gram. 11,35 Bern. Goldstein trio. 12,05 Orgelconc. 12,35 Leader's Band en solisten. 1,20 Causerieën. 1,35 Northern-Ireland-ork. en soliste. 2,35 Uit Stockholm: Sune Waldimir's ork. 3,20 Gram. 3,35 Reportage (opn.). 4,10 Nort hern-Ireland-ork. en J. Moody's dansork. 4,50 Gram. 5,20 Uit Bayreuth: Gedeelte opera „Der fliegende Hollander". 6,20 Ber. 6,50 Weekend-praatje. 7,00 Parlementair overz. 7,15 Zang. 7,40 Orgelspel. 8,10 Her denking uitbreken Wereldoorlog. 9,20 Ber. 9,50 Piano. 10,20 Carroll's ork. „The Radio Revellers" en solisten. 11,00 Jack Harri's Band en solisten. 11,50 Gram. 12,1512,20 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 9,00 en 9,30 Gram. 12,30 Zang. 1,10, 1,45, 2,30 en 3,30 Gram. 3,35 Zang. 3,50 Piano. 4,05 en 4,45 Gram. 5,25 Piano, zang en viool. 6,35 Zang. 6,50, 7,20 en 8,25 Gram. 8,35 Piano. 8,50 Radio- tooineel. 11,05 Gram. 11,2012,50 Nacht concert en soliste. KEULEN 456 M. 6,50 Gram. 7,35 en 8,50- 9,50 Hagestedt's ork. 12,20 Kleinork. 2,30- 3,20 Pop. conc. 4,20 Ork. en koor, en solist. 6,20 Vliegeniersork. Joost's ork. Berlijnsch accordeon-ork. en rep. 8,35 Eysoldt's ork. 9,30 Bund's ork. 11,0012,20 Fricke's ork. en soliste. BRUSSEL 322 en 484 m 322 m: 12,20 en 1,302,00 Gram. 5,20 Piano. 5.50 en 6,20 Gram. 6,40 Zang. 7,20 en 7,45 Gram. 8,20 en 9,20 Felleman's ork. 10,3011,20 Sym- phonieork. (opn.). 484 m: 12,20 Alexys' ork. 12,50 Gram. 1,30 Verv. orkestconc. 1,502,20, 5,20 en 6,35 Gram. 7,05 Cello. 7,35 Gram. 8,20 Her denking oorlogsverklaring. 8,50 Symphonie- conc. en solist. 10,3011,20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8,35 Dobrindt's ork. 9,20 Radiotooneel. 10,20 Ber. 10,35 Rep. 10,50 Piano. 11,05 Ber. 11,20— 12,20 Ork. Nieuw- en Sint-Joosland. Over de maand Juli. Overleden: Levenloos geb. kind van J. Douriein en T. Schot, Pa. van de Guchte 66 j. wed. van C. Poppe, D. M. Broodman d. 4 dagen, Ca. Rooze 68 j. vrouw van K. Hou terman, R. Goedhart 71 j. man van M. Francke. Bevallen: Ja. van Boven, geb. Hoebeke z., A. J. Broodman, geb. Van Leerdam d. Serooskerke (W.) Over Juli. Bevallen: E. Kodde geb. Maljaars d.; C. Vreke, geb. Schoe d„ M. J. Vermeulen, geb. Riemens z. Ondertrouwd: C. Geerse 31 j. jm. en J. Flipse 27 j. j.d. Overleden: E. Dobbelaar 84 j. weduwe van P. Christiaanse; P. Vermeulen z. 8 d.; A. Peper 69 j. echtgenoote van W. Sinke. MIDDELBURG. DO 3, VR 4, ZA 5 Augs. Bob Peters' Na tionale Revue; Schuttersh. 20.15 h. DO 3 Aug. Prop. Av. N.C.G.O.V., Bogardz. 20.00 h. DO 3 en ZA 5 Aug. Dansen Sociëteit „De Vergenoeging". GOES BIOSCOPEN- ELECTRO, Middelburg VR 4—DO 10 Aug.; „Alarm in de Middellandsche zee" (Alertie en méditerrannée), 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Middelburg VR 4—DO 10 Aug.: „De glazen kogel" (Die Glaserne kugel) en „One-man Justice", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. algemeen. lederen avond Caroline Dassi met haar show-ork. ZA 5 Aug. Attractie avond; Paviljoen Wandelpier te Vliss. I De naar neem H.K.I beurt de w Zu verp Soesi uit IJ trokll Oo paleil Ev het de dat Prinj den dien: de zijn klaa] Bi rich) den. In| foni: na: P. i: „tel Zc beh< omg| gelij a Am: b lexi gee: defi c mei dan nee sen: d hot e gen Bas voo| tele de aar dar leg nie kle lan wo i br ll kei die| gr; tef tei ge m ko fo: va« ovl kal zal dal drl tel Uil A ml nsl dil ké» vil In dal tol hel gel g<| S| 01 bi

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 6