Instantine AjdLfrf! Pijn n BINNENLAND. BU ZEELAND. Het juiste adres 'i is van »ftaye*« (Ingez. Med.) Moordaanslag te Leiden. In een vlaag van verstandsver bijstering gepleegd. de postcheque- en girodienst en de a.s. blijde gebeurtenis. heibaas door heiblok doodelijk getroffen. ernstige verkeersongevallen. poging tot brandstichting door geesteszieke. BEURS VAN AMSTERDAM» BEURSTHERMOMETER DONDERDA# MIDDELBURG. ZUIDBEVELAND. de blijde gebeurtenis. een schilderij van h. m. de koningin voor de s.d.o.a. de kermis. de vreemdelingen. GOES. GR0EDE de nationale gebeurtenis. de heer vermaire wethouder. een oplichter. opgravingen op verdronken land. )antzig en „mie HET ENC 3 O Het moderne pijnitHlende middel Gisteravond laat is op de Langegracht te Leiden een moordaanslag gepleegd, waarbij de 30-jarige textielarbeider j. f. T., wonende aan de Uiterstegracht, zoo danig met een mes is toegetakeld, dat aanvankelijk voor zijn leven werd ge vreesd. Omstreeks twaalf uur wandelde T. al daar met een juffrouw die hij naar huis zou geleiden. Toen zij ter hoogte van de Vincentiuspoort waren gekomen, hoorden zij iemand hard achter hen aanloopen en het volgende oogenblik had een man den niets vermoedenden T. met een zakmes twee diepe steken in den rug tusschen de schouderbladen en het hoofd toegebracht. Het slachtoffer dat hevig bloedde, wist zich naar de portiersloge van de stedelij ke lichtfabrieken te sleepen, waar hij voorloopig werd verbonden, in afwachting van de komst van den eersten hulpdienst, die hem naar het academische ziekenhuis overbracht. De man had zoo veel bloed verloren, dat aanvankelijk voor zijn leven werd gevreesd. Vanochtend was de toe stand iets beter, al blijft deze zorgelijk. De dader, de 36-jarige werkloozë M. van Z. werd even later in zijn woning gearres teerd, hetgeen met eenig verzet gepaard ging. Over de motieven tast men volkomen in het duister. De verslagene noch diens metgezellin herinneren zich den dader ooit eerder te hebben gezien, terwijl de laat ste vertelde ook het slachtoffer en de hem vergezellende juffrouw niet te ken nen. Vermoed wordt dan ook, dat hij in een vlaag van waanzin heeft gehandeld. De man blijft voorloopig in verzekerde bewaring. N. R. A. DREESMANN OVERLEDEN. Te Nijmegen is op 72-jarigen leeftijd overleden de heer N. R. A. Dreesmann, stichter van de groote magazijnen van de firma Vroom en Dreesmann in Nijmegen. HET WERELD-CONGRES VOOR MOREELE HERBEWAPENING. Het wereldcongres voor moreele herbe wapening, dat op 19 Juli j.l. in Californië is begonnen, werd de vorige week ver- plaattst van „Hollywood-bow" waar da gelijks 30.000 bezoekers, vertegenwoordi gers van 30. landen, aanwezig waren naar Del Monte eveneens in Californië. Daar kwamen nog vele boodschappen en telegrammen binnen, o.a. uit Frank rijk, van leidende figuren op allerlei ge bied, van de BSB Stevens, minister-presi dent van New South Wales, Australië, Van oud-president Hoover. Onder de vele 'sprekers in een der bijeenkomsten was de George Muff, lid van het Britsche Lager huis. De laatste dag kwam een telegram van Lord Halifax, de Britsche minister van buitenlandsche zaken. De apotheose van dit congres lag in den „moreele herbewapenings-dag" op de Golden Gate fair (wereldtentoonstelling) in San Francisco op 1 Augustus. Daar kwamen ten slotte nog telegrammen on der andere van den Chineeschen genera lissimo en Madame Tsjang Kai Shek en ba ron Hiranuma, minister president van Ja pan. HET GENERAAL APPéL VAN DE NED. CHRIST. RADIO VEREENIGING. Een grootsche manifestatie van Prot. Chr. eenheid. Ter gelegenheid van haar derde lustrum heeft de Ned. Chr. Radio Vereeniging van daag in het reusachtige stadion te Feyen- oord-Rotterdam een grootsche bijeenkomst gehouden die weken tevoren was aangekon digd als het generaal-appél en die duizen den bezoekers uit alle deelen des lands ge trokken heeft voor het vervoer waarvan een groot aantal extra treinen liepen. Men heeft van dit generaal-appél door velerlei medewerking iets geheel bijzonders gemaakt dat niet naliet diepen indruk te maken op de massa. Zoo werkten niet minder dan 48 muziek corpsen mede, w.o. er waren zoowel uit Siddeburen als uit Bergen op Zoom, totaal vormend een gezelschap van 1500 muzikan ten. Voorts werkten mede een 800 tal gym nasten van de Chr. Gymnastiekvereenigin gen Kracht en Vlugheid en Rotterdam- Zuid, het versterkt N.C.R.V.-orkest onder leiding van Piet v. d. Hurk, het korps tam boers en pijpers „Jubal" uit Dordrecht; het Stafmuziekcorps der Kon. Ned. Marine te Den Helder onder leiding van Kapelmeester L. H. F. Leistikow; de beiaardier van den Cuneratoren te Rhenen, de kapelmeester Willem Weyland, en ruim 600 personen aan een historischen optocht. Eenige klok' ken van het carillon van den beroemden Cuneratoren waren naar het Stadion ver voerd en deden over het enorme terrein hun machtige klanken hooren. Reeds om 9 uur werd het Stadion heden morgen opengesteld en kwamen de eerste bezoekers zich melden. Naarmate aan het Feyenoord-station al meer extra treinen binnen liepen vulde het Stadion zich gelei delijk. Het wachten viel niet lang, want het versterkt N.C.R.V. orkest onder leiding van Piet v. d. Hurk concerteerde er lustig op los en voerde een zestal nummers uit, waar bij het publiek het niet aan bijvalsbetuigin gen deed ontbreken. Om 11 uur ving het generaal appél aan door saluutschoten, gevolgd door het N.C. R.V. tijdsein gegeven door de luidklokken opgesteld in het Stadion. De algemeene leider van het Generaal appél, de heer D. Pereboom van Ede, deed enkele landdagmededeelingen, waarna de voorzitter der N.C.R.V. mr. A. v. Deure van Bennekom, ter opening zingen deed Ps. 32 6, welke zang werd begeleid door de groote luidklokken, het Carillon en 1500 muzikanten, welk geheel onder leiding stond van den heer Willem Weyland. Mr. v. Deure ging vervolgens voor in ge bed, waarna hjj de openingsrede hield waar in hij het welkom toeriep aan de tienduizen den die opgekomen waren naar het feest van hun eigen omroepvereeniging, maar ook een speciaal woord richtte tot de afge vaardigden van bevriende corporaties, zus- tervereenigingen en officieele instanties. Na dit welkomstwoord werd het bekende N.C. R.V. lied staande door de duizenden gezon gen, gevolgd door een spreekkoor, een zes regelig lied van de hand van wijlen ds. L. J, v. Leeuwen, in leven vice-voorzitter van de N.C.R.V. Voor de morgenbijeenkomst stonden kor te toespraken op het programma van de heeren H. v. Boeyen, minister van Binnen- landsche zaken en oud voorzitter van den Radioraad en dr. J. J. C. v. Dijk, minister van Defensie, afgewisseld door gemeen schappelijk gezang. Na de toespraken mar cheerden de gymnasten, voorafgegaan door tamboers en pijpers het Stadion binnen, waarna zij onder leiding van de heeren J. C. v. Asch en Joh. Zuidmeer, een kleurige demonstratie gaven waarbij zij ook de N. C.R.V. vlag vormden. Nadat zij waren afgemarcheerd speelden de muzikanten „Wilt heden nu treden" en trad om kwart na één uur de pauze in, zoowel het N.C.R.V. orkest als de Stafka pel van de Marine concerteerden. Om' kwart vóór 3 uur werd het generaal- appél geblazen, waarna een vaandel-defi- lé plaats vond onder leiding van den heer G. v. Ravenzwaay. Nadat het Landdaglied gemeenschappelijk gezongen was, bracht Prof. dr. P. Stegenga Azn. van Amsterdam een groet aan de thuisgeblevenen (zieken, ouden van dagen, zeevarenden enz.) waar na 1500 muzikanten Klokke Roeland uit voerden. Hierna vond de historische optocht plaats, die aanving met den intocht van de verte genwoordigers van de 7 gewesten en voor naamste» steden. Vervolgens deed Prins Wil lem I zijn intocht om de hulde in ontvangst te nemen van de provinciën en steden en te worden toegesproken door Marnix van St. Aldegonde. De stoet hergroepeerde zich hierna en maakte een rondgang door het Stadion, waarbij de Marinekapel voor de muzikale illustratie zorgde. Nadat gemeen schappelijk het Wilhelmus gezongen was sprak ds. D. A. v. d. Bosch, Ned. Herv. pre dikant te Den Haag, vice-voorzitter der ver eeniging een slotwoord. De schare zong hierna Dankt, dankt nu allen God, waarna ds. v. d. Bosch in dankgebed voorging. Het N.C.R.V. orkest gaf ten besluite nog een concert. AAN GEVOLGEN VAN AANRIJDING OVERLEDEN. Dinsdagavond werd het tienjarfg jonge-1 tje K. M. B. op den Loosduinscheweg te Den Haag, doordat hij onvoorzichtig den rijweg overstak, door een personenauto uit Rijswijk aangereden. Door den G. G. D. is het knaapje, dat een hersenschud ding had gekregen, naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd, waar hij gis teren is overleden. POLITIEK RELLETJE TE AMSTERDAM Twee mannen aangehouden. deze verhooging van den minimumprijs on der 't oog te zien. Bij deze bespreking is in het bijzonder gewezen op het groote ver schil tusschen den in verband met deze verhooging noodzakelijken detailprijs en den prijs van 3 cent per kg, waarvoor al deze boonensoorten aanstonds in de diver se distributielokalen in de verschillende steden -zullen worden verkocht. Bovendien zijn er groote groepen van de bevolking waarvoor de prijs een be letsel zal zijn, om deze bij uitstek gewilde groenten te betrekken, wat zeker niet in het belang van tuinder en handel is, om dat de verkoop daardoor niet wordt ge stimuleerd. Medegedeeld werd, dat ook in veiling en tuinderskringen niet eensluidend over deze minimumprijs-verhooging wordt ge dacht. Op al deze gronden besloten de bestu ren, bij de bevoegde autoriteiten een be spreking aan te vragen opdat aan de be zwaren van velen kan worden tegemoet gekomen. De directeur van den postchèque- en gi rodienst verzoekt ons te willen mededeelen, dat op den dag, waarop de a.s. geboorte van een koninklijken Prins of koninklijken Prinses zal worden gevierd, het centrale postgirokantoor te 's-Gravenhage overeen komstig het algemeene regeeringsbesluit omtrent de viering van dien dag na 12 uur is gesloten. Dit brengt mede, dat opdrachten met spoedbehandeling of telegrafische spoedbe- handeling op dien dag slechts kunnen wor den afgedaan voor zoover deze vóór 11 uur op het centraal girokantoor aanwezig zijn. De gewone opdrachten worden eerst den volgenden werkdag volledig afgewerkt, zoo dat op den feestdag geen afrekeningen aan de rekeninghouders worden verzonden en dat voorts de adviezen betreffende de uitbe taling van chèques ook eerst op den daarop volgenden dag aan de betaalkantoren kun nen worden toegezonden. Te Laag Nieuwkoop is bij werkzaamhe den aan den spoorwegovergang de 50-jarige heibaas De V. uit Amsterdam, door een val lend heiblok getroffen. De man overleed na enkele oogenblikken. Het slachtoffer laat een vrouw en vijf kinderen na. Gisteravond kwam te 't Zand (!n.H.) op den rijksweg Alkmaar—Den Helder de 59- jarige oud-postbode J. Schouten met zijn fiets den rijksweg, die voorrangsweg is, oprijden op hetzelfde oogenblik, dat egn auto uit de richting Den Helder aansnef- de. Een botsing was niet te vermijden. Sch. werd gegrepen en zeer ernstig ge wond opgenomen. Hij werd naar het zie kenhuis te Den Helder overgebracht. Men vreest ernstig voor zijn leven. Gistermiddag is te Den Haag de 18-jari- ge mej. A. J. M. van der Ml, toen zij per rijwiel van de Thorbeckelaan, de Laan van Meerdervoort opreed, aangereden door een vrachtauto. Het meisje kreeg een schedelbasisfractuur en is in zeer ernsti- gen toestand naar het Roode Kruis-zieken- huis overgebracht. Gistermiddag heeft een vrouw, die vij andige gevoelens tegen de bewoners van 'n eerste verdieping van een woning in de Okeghemstraat te Amsterdam koesterde, gepoogd brand te stichten. Zij goot petroleum in de brievenbus en wierp er een paar brandende lucifers ach teraan. Nog voordat de brand een ernstigen omvang kon aannemen, hadden de bewo ners het brandje in de brievenbus opge merkt en werden de vlammen gedoofd, zoodat erger werd voorkomen, Aangifte volgde Mj de politie, die de vrouw aanhield. Men bleek met een gees teszieke te doen te hebben, die in den waan leefde, dat de bewoners van het bewuste huis haar kwaad wilden doen. De vrouw is In verband met een relletje van Vrijdag- I naar het Wilhelminagasthuis overgebracht, avond op de Rozengracht te Amsterdam, waarbij politieke tegenstanders een col porteur van „Volk en Vaderland!' hebben mishandeld, heeft de Amsterdamsche po litie een 34-jarigen en een 18-jarigen man I aangehouden, Zij zullen voor den officier van justitie worden geleid. Verdere arrestaties in deze zaak zijn nog te wachten. NEDERLANDSCHE KLIPPERAAK AAN DE ZWEEDSCHE KUST GEZONKEN. Opvarenden gered. Tijdens een hevigen storm is de Neder- landsche motorklipperaak, Baltic, welk schip te Groningen thuisbehoort, bij No- tholmen (Zweden) aan den grond geraakt en bijna onmiddellijk gezonken. De schipper-eigenaar, de heer J. Pekel- der., wist de scheepspapieren te redden. De geheele bemanning werd opgepikt door een Zweedsch zeilschip. De schipper en zijn vrouw, die vrijwel het geheele jaar aan boord van hun schip verblijven, heb ben al hun bezittingen verloren, terwijl ook de ander opvarenden vrijwel alles kwijt zijn. De Baltic begaf zich van Goeganaes naar Oerebo met een lading steenen. BEZWAREN VAN GROENTENHANDE- LAREN TEGEN VERHOOGDE MINIMUMPRIJZEN VOOR BOONEN. Bij beschikking van 25 Juli jl„ heeft de I minister van economische zaken, op grond van het crisis-tuinbouwbesluit 1939 I, van de Iandbouw-crisiswet 1933 den minimum prijs van stokboonen, stamboonen/ en spekboonen verhoogd. Deze minimumprijs, welke tot dusver I was gesteld op 5 per 100 kg, is thans nader vastgesteld op 6 per 100 kg. Deze prijs zal gelden voor alle soorten boonen met inbegrip van de goedgekeurde alsme de voor de afwijkende, terwijl deze prijs I gelden zal voor het tijdvak 24 Juli tot X October. Den handel heeft deze t-usschentijdsche I verhooging van den minimumprijs echter dermate verontrust, dat de besturen van de desbetreffende groot- en kleinhande laars-organisaties dezer dagen zijn bijeen gekomen, om de eventueele gevolgen van Amsterdam 1936-3 96%—96% Zeeuws. Hyp. B-3% 94%94% Cities Service Cy. P. 1958 57%57% A Amsterd. Bank 135%135 A Ned. Gist- en Spiritusf. 420413 A De Schelde N.B. 40%—41 C Am. Smelt en Ref. 34%35 A Houth. Alberts 81—81 C Chesapeake en Ohio 26%26% C Pref. Kansas City South 13—13% C Union Pac. Rr. 76 Ned. 38 1000-3 94%—94% O. Indië 37 1000-3 92%—92% Engeland 1960-90 4 75%—75% A Koloniale Bnk. 166—167% A N.I. Hbk. 600 116%—115% C Ned. H. M. 1000 128%—128%' A v. Berkels Pat. 46%46% Calvé-Delft 79—78% A Lever-Bros Unilever 130%—131%-32% A Philips Gem. B. afg. 202%—202-01% C Am. Car Foundry 17%—17%-% C Anaconda Cop. 20%20%-% Bethlehem St. 46%—47%-48% C Int. Nickel Cy. 37%—37% C Kennec Copper 2727%-% C Rep. Steel l3%—13%-% C U. States St. C. 38%—39%-% North Am. Cy. 18%—19% A Kon. Petr. Mpq. 304—303%-04% Contin. Oil Cy. 16—16% C Phillips Petr. Comp. 26%27 Shell Union O.C. 8%—8%-8% C Tide Water Ass. Oil 8%—8%-8% A Ned. Scheepv. U. 109—109% H.V. Amsterdam 400%399-% A Java Cult. Mij. 195—193 N.I. Suiker U. 214%—215 A Deli Batavia 132 C Deli Mü. 1000 184%—186%-84% MOTORRIJDER TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Vanochtend omstreeks zes uur is de mo torrijder Wieringa uit Groningen te Leu venheim, onder Brummen, tegen een boom gereden. Hij liep een schedelbasisfractuur op en een zware hersenschudding. Hij is naar het R.K. ziekenhuis te Zutfen overge bracht. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan oververmoeidheid. W„ die musicus is, had tot half twee vannacht in Eindhoven ge werkt en bevond zich op deg naar huis. Het motorrijwiel werd geheel vernield. TARIEF VOOR POSTCHèQUES. Bij Kon. besluit is onlangs een kleine vereenvoudiging gebracht in de wijze van berekening van het evenredig recht voor postchèques. Het tarief van 15/100 pro mille van het bedrag wordt niet meer be rekend over het juiste bedrag van de chèques, maar over een bedrag, dat ver kregen wordt door eenige afronding naar boven of naar beneden. Het bedraagt thans: bij bedragen tot en met 100 nihil; 100 tot en met 500 5 ct 500,— 1500,— 5 1500,— 2500,— 30, 2500,— 3500,— 45 3500,— i„ 4500,— 60. 4500-,— 5500,— 75, f 5500,— i„ 6500,— 90, 6500,- JJ 7500,— 105, 7500, 8500,— 120 8500,— 9500,— 135 enz. De overeenkomstig het bovenstaande be rekende rechten worden steeds, evenals tot nu toe, verhoogd met het vaste recht van 0,05 voor elke chèque. Unilever Koninki. Tabak Philips Obl.Markt Markt - Industrie - (Wettig Suiker Rubber 1 Schepen gedeponeer&g A Senembah 150—151%-50% C Baltimore en Ohio 4%4% C Southern Pac. Cy. 10%—11%-% A Southern Rlw. 12%—13% A Amst. Rubb. C. 193%—192%-94 A Deli-Bat. Rubb. 145%—145-43% A Hessa Rubber 93%93 A Serbadjadi S.R. 91%91-% WISSELKOERSEN. Heden. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York 8.80% 75.45 4.98% 31.95 1.88 Gister. 8.80% 75.45 4.98%,. 31.97% 1.88 Evenals op 31 Januari 1938, den geboor tedag van Prinses Beatrix, zal de directie van de Wasscherij Zeeland op den hoek van den Singel en 't Zand, zoo spoedig mo gelijk na het bekend worden van de ge-- boorte van een tweede Oranjetelg, na een waarschuwingsstoot op de siréne der fabriek, bij de geboorte van een Prinses 5 en als het een Kroonprins mocht zijn 10 stooten laten hooren. Men kan op 't Zand en in die omgeving zich dus weer prepareeren op die waar schuwing. Naar wij vernemen heeft de heer Hoegen van Hoogelande den commandant der S.D.O.A. alhier meegedeeld, dat hij van plan is de school in verband met haar 15-jarig bestaan een oorspronkelijk schilderij van H. M. de Koningin aan te bieden. Gisterenmiddag heerschte er een vrij groote drukte op de kermis en is er door de eugd veel gedraaid en zoo. Er komen dan altijd enkele heel stille uren, maar in den loop van den avond werd het steeds druk ker op de Markt, en deden sommige in richtingen, gelooven wij, voor een Woens dag vrij goede zaken. De drukke dagen zijn nu eenmaal Donderdag en Zaterdag. In het Schuttershof trok „De Voddenra per van Parijs" heel wat meer belangstel lenden dan „Blonde Marie" en ook nu weer oogstten de uitvoerenden wel ver diend applaus. De kermis had een rustig verloop en het Roode Kruis had ditmaal geen hulp te ver- leenen. Een man, die zonder toestemming op straat voorstellingen gaf in „vuur vreten" zag zich daarvoor een proces-verbaal toe gekend. De belichting van het Stadhuis heeft wel hinder van de volgebouwde markt, maar bijv. van den hoek van de Burg is zij toch goed te bewonderen. Niettegenstaande het heden ondanks de regen, druk was in de stad, is het vervoer met de booten van de lijn BreskensVlis- singen heel wat minder dan verleden jaar op kermis-Donderdag, was het aantal 4500 pasasgiers en 212 auto's. Heden bedroeg de cijfers resp. slechts 2200 en 212. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent I/. VERDUIJNDE BEER, Voor enkele weken konden we in ons blad eenige medeelingen plaatsen omtrent de door de Oranjevereeniging te organiseeren feestelijkheden in verband met de te ver wachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin. In het programma zijn thans enkele be langrijke wijzigingen aangebracht. Zoo zijn de medegedeelde regelingen thans getroffen voor het geval de geboorte plaats vindt vóór half negen uur des avonds en voor het geval de geboorte plaats vindt na half negen uur des avonds (dus niet 7 uur!) Tevens kunnen we mededeelen, dat de Midza welwillende medewerking verleent door aan de kinderen, die deelnemen aan door de Midza te organiseeren tuinfeest; ballonnetjes te verstrekken, die worden op gelaten op de Markt na afloop van het con cert. Hieraan worden prijzen verbonden. Met het oog op de vacanties zal uitrei king aan de schoolkinderen van een herin nering aan den geboortedag, worden uït.ge steld tot 31 Augustus a.s. In een korte raadszitting, die nauwelijks een kwartier duurde en geen stof leverde voor een „overzicht", werd de hr. A. Ver maire, in de plaats van den hr. A. L. van Melle, die ongesteld is, tot tijdelijk wethou der benoemd. Opmerkelijk was wel de groo te eenstemmigheid bij dit punt, daar de hr Vermaire met algemeene stemmen als zoo danig benoemd werd. Een feit, dat bij een wethoudersverkiezing, zelfs al is het voor tijdelijk, een unicum mag heeten. Men schrijft ons uit Ovezande: Reeds eenigen tijd loopt er in deze ge meente een persoon rond die de menschen onder valsche voorwendselen geld probeert af te troggelen. Hij doet dit met de mede- deeling dat dit geld bestemd is voor arme gestichten. Dit blijkt echter gelogen te zijn» zoodat de bewoners hiertegen gewaar schuwd worden. Men schrijft ons uit Ierseke: Gedurig worden pogingen in het werk gesteld om uit de verdronken landen van Zuid-Beveland waardevolle voorwerpen uit te graven. Deze strook grond, welke tot de niet verpachte gronden behoort, komt met laag water geheel droog. Nog duidelijk zijn de fundamenten der kerk van Oud-Krab- bendijke zichtbaar, alhoewel reeds in 1530 ondergeloopen en na een wederindijking in 1595 voor goed in de golven verdwenen. En kele personen gaan nu geregeld met de spade er op uit om dicht bij de fundamen ten der groote gebouwen opgravingen te doen. Deze week zag een der gravers zijn werk beloond door het vinden van een mooie geheel gave ouderwetsche kruik. De kruik is van grijze kleur en duidelijk handwerk. De letters van de fabriek zijn goed te lezen wellicht ook de naam van den ouden eige naar. Voor oudheidskenners om te water tanden. KAPELLE. Het bericht aangaande den- tocht door de ouden van dagen van Kapelle Biezelinge eischt eenige verbetering, daar niet alle ouden van dagen van 70 jaar en daar boven waren uitgenoodigd;maar alleen zij, die in verband met hun finan- cieele omstandigheden daarvoor naar het oordeel van het comité in aanmerking kwamen. KRUININGEN. Dinsdag 1 Aug. was het 25 jaar, dat de heer D. de Jonge bij de P.T.T. in dienst was. Al vroeg woei de drie kleur van het kantoor der P.T.T. en van de huizen der omwonenden. Het is een dag ge worden voor den heer De Jonge, welke niet licht vergeten zal worden. In het Zondags schoolgebouw, waar heel den dag receptie werd gehouden, kwamen ontelbare bloem stukken en schriftelijke gelukwenschen. Directeur Rosé van Ierseke, de heer Freen, 2e voorzitter der C.B.P.T.T., huldig den den heer De Jonge als een ijverig en welwillend ambtenaar. Collega Beaufort van- jHeinkenszand 'memoreerde den heer De Jonge als voorzitter van verschillende af- deelingen der landelijke vakbesturen in de C.B.P.T.T. Des avonds overhandigde burgemeester De Mul hem namens een commissie een gouden horlogeketting, terwijl E.M.M. een serenade bracht. Omringd door vele fami lieleden, collega's en vrienden heeft de heer De Jonge alle sprekers en gevers har telijk dank gebracht voor de goede wen- schen, blijken van waardeering en geschen ken. (De Z.) Een verkeerd adres brengt vertraging in de afdoening van correspondentie. Men adresseere brieven en stukken aan ons blad daarom als volgt: Brieven betreffende het algemeen beheer, klachten, ingezonden stukken en ter plaat sing aangeboden bijdragen: Aan de Directie of hoofdredactie van de Middelburgsen© Courant. (Tel. 269, na kantoortijd 609.) Correspondentenberichten en alle verdere redactioneele inzendingen van onze vaste medewerkers: Aan de redactie van de Mid- delburgsche Courant. (Tel. 269, na kantoor tijd 609 of 554.) Alle aangelegenheden betreffende ad vertenties, aanvragen van tarieven, adres- veranderingen van, en opgave van nieuwe abonnees, alles wat met de expeditie van ons blad verband houdt, rekeningen en qui- tanties: Aan de Administratie van de Middelburgsche Courant, (Tel. 139, na kantoortijd 575). Het vermelden van den eigen naam van den directeur, leden onzer redactie of ad ministratie kan aanzienlijke vertraging in de afdoening veroorzaken; het word© daarom volstrekt vermeden. Het d.N.B. lier een groo ie werd gelel Juitsche Prest missaris voor scher verklaai vooraanstaand Duitsche zeev? Vervolgens jie zeide dat ztsè ook het zee is en het prestige van Tal nooit verb fHierna sprs verklaarde, di dat s p o marine e en star 1, en. Eeuw Duitschers de jieeds eeuwei jjaven ten N jaar. De Du: zij kunnen nog bewijzen zeeën voor d den en een v hetzelfde ree millioen Ens ster, dat nie jeesche rijk fiebben dit neenste mi Wanneer lioen werke op de zee, c doen met c Iedereen dat Dantzig [tegen 'het 'ührer jantzi men en z ij n toe goede I Van hela; doel kent, f h r e zelf kan do eventueele - gedaan. De is ook ini mede ervo- prestige op heeft en v leden en ti In het E een motie steld om verdagen. nen, dat zi; ge vacanti Idan ook e tot 21 Auj iten zijn o waarbij v geering st van de op komen da den goede ter presic stellen er druk van De opp< dat de r verdaging maken oi toegeefllj ment on bijeen te dan een j werd ecl stemmen het park vervolge: genomen ALGE» Volger sche be: taire mi meen ol jaar of taire po consolid kringen berichte Tsjang-: optimist de nat evenwij maatre: eenigde De I stappei de te eidento wordei welke steund dat de Japans der hal ernstif Volg tebest anti-B wanne China ger st verlee te pol De in S offen te Pe Op troep wan Chin- maal aanv fron' Midc geril hebb (No< si)

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2