IflTICeL ZADELKUWENS ZEELAND. Maakt een fauteuil van Uw fiets! Vraagt Uw Winkelier! Vi^r" MIDDELBURG. GOES. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER MAANDAG. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND. N00RDBEVELAND. Afscheid van den heer C. Brakman. GENERAAL, REYNDERS GEHULDIGD. Zaterdagmorgen heeft in het gebouw van den generalen staf aan het Lange Voorhout" te Den Haag een intieme hul diging plaats gehad van den chef van dien Staf, luitenant-generaal I. H. Reynders, die den dag herdacht, dat hij veertig jaar geleden als officier werd beëedigd. De sous-chef van den generalen staf, gene- raal-majoor N. T. Carstens, heeft den ju bileerenden generaal in een toespraak, waarin hij zijn verdienstelijke militaire loopbaan naging, gehuldigd. Aan generaal Reynders werd namens de officieren van den generalen staf en de officieren, werkzaam ten bureele van den chef van den staf een aandenken aangeboden. Majoor H. J. Phaff, adjudant van H. M. de Koningin, is de gelukwenschen van Hare Majesteit komen aanbieden. „DE PRINCEVLAG" BIEDT HET M.S. „ORANJE" EEN NATIEVLAG AAN. Op het eerste klasse sportdek van het nieuwe m.s. „Oranje'' van de maatschap pij Nederland, liggende aan de Javakade te Amsterdam, heeft de vereeniging „De Princevlag" Zaterdag de rood-wit-blauwe natievlag voor het schip aan de directie van de maatschappij aangeboden. Het dun doek werd geheschen door den burgemees ter van de hoofdstad, dr. W. de V1 ugt. Tegen vijf uur marcheerden honderden leden van „de Princevlag" uit alle deelen des lands, voorafgegaan door tamboers en pijpers en vaandeldragers, naar het trot- sche vlaggeschip van de Nederland: Ieder princevlaglid droeg het vaderlandsche dun doek en de groote vlag, die aan de scheep vaart maatschappij zou worden aangebo den, werd gedragen door princevlagdeel- nemers aan de vierdaagsche. Op het schip waren vele ciciele en mili taire autoriteiten tegenwoordig. Toen de leden van de „Princevlag" zich op het sportdek hadden opgesteld, hield de voorzitter, de heer Joh. G. Berlot een rede, waarin hij de natievlag aanbood. Spr. verzocht vervolgens den burgemeester van Amsterdam de vlag te hijschen. Eere signaal en vaandelmarsch weerklonken en enkele oogenblikken later wapperde het rood-wit-blauw van de vlaggemast. Het publiek zette spontaan het Wilhel mus in, gevolgd door een „leve de Konin gin" en een driewerf hoera. De directeur van de Mjj. „Nederland", de heer J. F. van Hengel, dankte in de eerste plaats den burgemeester voor het hijschen van de aangeboden vlag. Daarnaast dankte hij bestuursleden van „de Princevlag1' voor het zoo bij uitstek sympathieke en gewaardeerde geschenk, waarönder gezagvoerder P o t j e r zoo gaarne dewereldzeeën bevaart. Nadat het bestuur der vereeniging aan gezagvoerder Potjer was voorgesteld, werd het „oh schitterende kleuren" ge zongen waarna men het schip bezichtigde en ververschingen werden aangeboden. HET TIENDUIZENDSTE SCHIP DEN NIEUWEN WATERWEG BINNENGELOOPEN. Het gistermiddag binnengekomen Duit- sche motorschip „Coburg" van den Noord- Duitschen Lloyd, bestemming Rotterdam, is het tienduizendste schip, dat dit jaar den Nieuwen Waterweg is binnengeloo- pen. Het vorige jaar kwam het tienduizend ste schip op 9 Augustus binnen. BOSCH- EN HEIDEBRAND. Zondagmiddag heeft te Heumensoord, na bij Nijmegen een felle bosch- en heide brand gewoed, waarbij anderhalve hectare heide en dennebosch aan het vuur ten offer is gevallen. De Nijmeegsche bosch brandweer rukte onmiddellijk uit en wist bijgestaan door burgers, de schade te be perken. Naar wij vernemen wordt hier kwaadwilligheid vermoed. TOCHT MET ONBEKENDE BESTEMMING VAN DEN A. N. W. B. De Kon. Ned. Toeristenbond „ANWB" heeft gisteren weder een zeer geslaag den dag toegevoegd aan de groote reeks, welke reeds in den loop der jaren voor zijn leden is georganiseerd. Thans was het weder een toch met on bekende bestemming voor wielrijders, wel ke zoo zeer in den smaak is gevallen, dat nagenoeg alle deelnemers na afloop opgetogen verklaarden, reeds nu het vaste voornemen te hebben bij volgende toch ten niet op het appèl te zullen ontbreken En dat was een groote voldoening voor den hoofdleider en organisator van dezen dag, den heer W. A. M. Westerouen van Meeteren, een der directeuren van den bond. Bedroeg het aantal deelnemers het vo rig jaar in Twenthe 281, gisteren was het aantal vertrekkende fietsers 587. Niet al leen dat het weer op bijzondere wijze heeft meegewerkt maar ook het fraaie land schap, dat moest worden doorkruist, heeft in hooge mate tot 't enthousiasme van de deelnemers bijgedragen. He parcours was dit jaar uitgestippeld in den mooien Gelderschen achterhoek met Zijn wisselende natuur-aspecten Want de opzet van den ANWB is niet van deze tochten te maken snelheidsritten, doch om de leden zooveel mogelijk te doen genieten van de fraaie natuur. Er waren drie afzonderlijke routes met vier vertrekplaatsen, ri.l. Warnsveld, van waar 283 deelnemers startten, Lochem met 158 vertrekkenden fietsers, Vorden met 49 en Ruurlo met 47. Onder de deel nemers zagen we menschen van jong tot oud, soms heele gezinnen, pa'avinderspa- trouilles, die allen die vriendschappelijke en rustige sportieve evenement met vreug de en opgewektheid hebben meegemaakt. Want om 8 uur kon men reeds vertrek ken voor het traject van 55 km, terwijl eerst om 8 uur des avonds de controlepos ten werden gesloten. Niemand behoefde zich dus te haasten, al waren er natuur lijk ook deelnemers, die zeer vroeg reeds den tocht hadden beëindigd en die zich dan excuseerden met de opmerking, dat ze niet langzamer hadden kunnen rijden. Bij terugkeer op het punt van uitgang want elke route was in den eigenlijken zin een rondrit werd aan iederen deel nemer die zijn kaart inleverde met de juiste stempels der controleposten een fraaie plaquette uitgereikt. Al lijkt het gemakkelijk den tocht te volbrengen door bijv. acher een ervaren wegzoeker te blij ven rijden en dan dezen tot het eind te volgen, ditmaal was de organisatie er ge heel op ingericht, dat iedere deelnemer individueel zijn parcours moest uitkienen, immers de routes waren op bepaalde tra jecten voor allen dezelfde, doch dan kwam er weer een punt en dat geschiedde herhaaldelijk, dat de routes weer uit el kaar liepen en wanneer een deelnemer dan al te veel vertrouwde op zijn voor ganger, moest hij hij een volgend teeken (wegwijzer of paddestoel) soms ervaren, dat hij op verkeerd kompas had gereden en dan was hij wel gedwongen terug te keeren om weer in het goede spoor te komen. TRAGISCH ONGELUK BIJ HET ZWEMMEN. Zondagmiddag waren eenige jongelui in I de Vliet te Voorschoten aan het zwemmen. Zij gebruikten daarbij een stapel hout als afzetplaats voor een duiksprong. De 19-jarige H. van M. uit Voorschoten I nam op deze wijze een sprong, doch is daarbij waarschijnlijk met het hoofd tegen de basaltglooiing gebotst, waardoor hij be wusteloos geraakte. In bewusteloozen toestand en met een I grooten wond aan den schedel werd hij uit het water gehaald. Leden van de EHBO hebben geruimen tijd getracht door kunst matige ademhaling met behulp van een I zuurstofapparaat de levensgeesten op te wekken, doch zij mochten daarin niet sla- gen. Tragisch was dat de ouders van den I jongenman op een vaeantiereis waren en I men hen niet kon bereiken zoodat het stoffelijk overschot naar de woning vi een familielid is vervoerd. VIJFJARIG MEISJE DOODGEREDEN. Zondagmiddag stak te Wintraken (ge-1 meente Munstergeleen) het vijfjarig dochtertje van den heer Daemen onver wacht den rijksstraatweg Sittard-Heerlen over om zich naar de ouderlijke woning te begeven welke aan de overzijde van den rijksweg is gelegen. De kleine kwam on der een auto terecht en was op slag dood. De vader die aan de deur van zijn wo ning stond had het kind nog beduid te blijven staan maar het meisje had dit LATICEL SCHUIMRUBBER rijwiel- en motor- ZADELKUSSENS zijn luchtig en zitten buiten gewoon aangenaam. Zij sluiten zadelpijn l geheel uit. Waar niet verkrijgbaar wende men zich tot Imp. N.V. „Interrub" R'dam, Ged. Glashaven 12b, Tel. 15377 5 (Ingez. Med.) Uitlevering. Zaterdag jl. is door de Belgische regee ring aan de Nederlandsche uitgeleverd ze kere B. C. J. monteur, te Breskens, die onlangs te Gent werd aangehouden als ver dacht van verduistering. De man is ter be schikking van de justitie te Middelburg ge steld. DE S.D.O.A. EN DE VIERDAAGSCHE. Zaterdagmorgen heeft de Commandant der S.D.O.A., tijdens de oefening op het Molenwater de afdeeling der school, die onder leiding van luitenant P. M. P. van de Burgt deelnam aan de vierdaagsche toe gesproken en hun, die zoo goed den naam der school hadden hooggehouden, een krans aangeboden. Behalve genoemde officier na men deel de adjudant onderofficier P. Feen- stra, die reeds herhaaldelijk medeliep, en een tiental leerlingen. Zij brachten de groepsmedaille mede, uit gereikt aan de ploegen, waarvan niemand het onder weg op heeft gegeven. HET FEEST DER S.D.O.A. Zooals wij enkele dagen geleden meldden komt morgen het muziekgezelschap van het 6e regiment Infanterie uit Bergen op Zoom naar Middelburg om de feesten ter eere van het 15-jarig bestaan der S.D.O.A. alhier mede te maken. Te 10 uur komt het muziekgezelschap per trein hier aan en staat de school aan getreden op den Kanaalweg. Met de muziek voorop marcheeren de mi litairen dan langs Stationsbrug, Stations straat, Koningsbrug, alle kaden, Beatrix brug, Dam Noordzijde; Molstraat en Koe poortstraat naar het Molenwater. Na de parade, inspectie en aanbieding van de trommels en klaroenen, gaat het langs de Bree, Wagenaarstraat en Balans, naar de Abdij. Hier wordt gemarcheerd langs hotel de Abdij en dan gedefileerd langs de woning van den Commissaris der Koningin De troep trekt dan door de poort naar de Korte Burg en langs de Balans weer naar de Abdij, die thans verlaten wordt door de poort aan de zijde van het Koor kerkhof. Daar langs en verder over Wal en' Kapoenstraat gaat de troep naar de Groen markt waar de muziek zich weer aan het hoofd stelt. Het gaat dan verder langs Kor te Burg, Balans, St. Pieterstraat; Lange- delft naar de Markt, waar voor de autori teiten, die zich op het Stadhuis bevinden wordt gedéfileerd. De troep vervolgt dan langs Vlasmarkt, Beddewijkstraat, Langeviele, Pottenmarkt, rond de Markt en door de Lange- en Korte Noordstraat terug naar de kazerne. Het slot van de openbare feesten is het concert dat het muziekgezelschap van 2 tot 3 in de Abdij zal geven. Het comité voor het behoud van het Gar nizoen zal het zeer op prijs stellen als de burgerij bewijs van medeleven met het gar nizoen geeft door het uitsteken van de rijder tegen de auto. Het motorrijwiel werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. De oorzaak moet vermoedelijk gezocht worden in het feit dat op de duo een man zat die onder den invloed van sterken drank ver keerde. Deze persoon liep lichte schaaf wonden aan het hoofd op. De motorrijder bleef ongedeerd. Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer. Gisteravond reed op den hoek St. Pie terstraatBalans een fietser, komende van de Balans en rijdende in de richting Span jaardstraat, tegen een juist uit de Sint Pie terstraat komende auto op. De fietser had niet gelet op de knippersignalen van den automobilist, en hp had bovendien voor rang moeten verleenen. De botsing liep af met materieele schade. De politie stelt een onderzoek in. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen een jongen, die zich met een anderen jongen op het Noordbolwerk op hield en onzedelijke handelingen pleegde. M. V. S. Morgen vroeg zal de eerste uittocht van de kinderen, die zich bij de M. V. S. opga ven en die hedenavond hun groepspenningen op het terrein van de Rijksleerschool af moeten halen, plaats hebben. Amsterdam 1936-3 9796% Zeeuws. Hyp. B-3% 93%94 Cities Service Cy. P. 1958 5 57%—57 A Amsterd. Bank 137%136 A Ned. Gist- en Spiritusf. 419420 A De Schelde N.B. 40%—10% C Am. Smelt en Ref. 35%34% A Houth. Alberts 79—80 C Chesapeake en Ohio 27%26% C Pref. Kansas City South 13% C Union Pac. Rr. 76%76 Ned. 38 1000-3 94%—94% O. Indië 37 1000-3 92%—92% Engeland 1960-90 4 75%—75% A Koloniale Bnk. 167—166% A N.I. Hbk. 600 117%—117 C Ned. H. M. 1000 129%—129.% A v. Berkels Pat. 45%—46% C Calv-Delft 79%—79% A Lever-Bros en Unilever 132%132-31 A Philips Gem. B. afg. 204%—204-05 C Am. Car en Foundry 18%18-17% C Anaconda Cop. 20%20%-% C Bethlehem St. 48%—47%-% C Int. Nickel Cy. 37%—37% C Kennec. Copper 27%27%-% C Rep. Steel 14-13%-% C U. States St. C. 40%—39%-% C North Am. Cy. 18%—18% A Kon. Petr. Mpij. 308%—307%-09 C Contin. Oil Cy. 16%—16%-% C Phillips Petr. Comp. 26%—26% C Shell Union O.C. 8%—8%-% C Tide Water Ass. Oil 9%—9%-% A Ned. Scheepv. U. 109%—109 A H.V. Amsterdam 406%404-% A Java Cult. Mij. 195%195 A N.I. Suiker U. 216—215% A Deli Batavia 132%—131%-32% C Deli Mij. 1000 187%—189-90 Unilever Obl.Markt Philips - KoninkL (Wettig -■ - Tabak Rubber Markt Amerika HVA Suiker Schepen gedeponeerd A Senembah 151150%51% C Baltimore Ohio 4%4% C Southern Pac. Cy. 11%11%-%. A Southern Rlw. 13%13% A Amst. Rubb. C. 195,%194-91 A Deli-Bat. Rubb. 140%—142% f A Hessa Rubber 95%94 A Serbadjadi S.R. 90—89 WISSELKOERSEN. heden Zaterdag: Londen 8.81% 8.80%. Berlijn 75.50 Parijs 4.99 Brussel 32.00 New-York 1.88% 75.45 4.98%. 31.97 1.88%. G. Geijsen f Na een ziekte van een paar maanden overleed Zaterdag alhier, op 66-jarigen leeftijd, de heer G. Geijsen, directeur van wasscherij „De Zon". De heer Geijsen was in onze stad een bekende persoonlijkheid en nam een werk zaam aandeel aan het vereenigintgsleven. Hij was penningmeester van Vreemdelingen Verkeer, bestuurslid van de Oranjevereeni- ging, van het Roode Kruis en van Toon kunst en maakte vroeger nog deel uit van het bestuur van St. Joanna en diverse an dere vereenigingen en instellingen. De overledene was daarbij niet alleen een bekende, maar ook een graag geziene per soonlijkheid om zijn breede opvattingen, zpn bereidwilligheid om waar hij kon steun te verleenen en vooral ook om zijn prettig, opgewekt karakter. De velen die den heer Geijsen gekend hebben zullen met waar deering en genegenheid aan hem blijven denken. DE KERMIS. Gedurende de a.s. kermis van 15 tot en met 22 Augustus, zullen op de Groote Markt de volgende staanplaatsen worden ingenomen: 1 rakketten-baan van Janvier; lwafelkraam van Bezooyen; 1 kinderdraai- molën van Dupont; 1 luehtschommel van Brantenaar; 1 zweefmolen van Roelsv. d. Boom; 3 oliebollenkramen van C. J. Jan vier; Bumper spelen van De Jong; 1 schiet tent van Klein; 1 nougatkraam van v. d. Leeuw en - auto-scoter van Vermolen. DOMBURG. Juist iemand die zich er voor interesseerde vond verleden week op het strand een doode duif, met aan de poot een ring. Deze ring werd opgezonden naar het Ringenbureau Annastraat 22 's-Graven- hage en Zaterdag ontving de vinder bericht dat aldaar de kenteekenen stonden inge schreven op het adres van een inwoner van Aarhuus in Denemarken. Deze krijgt nu ook van het Ringenbureau bericht en is op zijn beurt verplicht een schrijven te sturen aan den vinder van de duif. OOSTKAPELLE. Gevonden voorwerpen: zilveren broche G. Schoonenboom, Duinweg B 43a; koord van badmantel, lederen mutsje, hoofddoekje, Gemeenteveldwach ter; grijze heerenregenjas. W. Mesu, Dorp straat A 36. WESTKAPELLE. Gevonden twee bank biljetten. Inlichtingen bij den gemeenteveld wachter. BIEZELINGE. Zaterdagavond gaf de zangvereeniging „Zanglust" te Kapelle voorzitter de hr. C. A. Blok een uitvoering te Biezelinge op de muziektent op het vlaggen, en dat vooral in de straten, waar I Marktplein. Een en ander trok veel belang de militairen zullen doortrekken. VERKEERSONGEVALLEN. Zaterdag heeft in de Stationsstraat werden beluisterd, een botsing tusschen twee auto's plaats ge had. Een dezer auto's stond aan den kant geparkeerd. Toen de besauurder wegreed gaf hij niet de richting aan. Daardoor kwam hij in botsing met een andere auto. Beide wagens werden beschadigd. Tegen den bestuurder die geen richting aangaf is proces verbaal opgemaakt. stelling. Verschillende nummers werden ten ge- hoore gebracht, welke met waardeering vredenheid uit over de spontane medewer king en welwillendheid door 't vrijwillig af staan van auto's en de bijdragen in de kos ten hiervoor noodig. In Kapelle-Biezelinge zijn 138 personen (inwoners) boven de 70 jjjren. Alleen de ouden van dagen boven de 70 waren uitge- noodigd. Aan dokter Pfeiffer en de Roode Kruis- verpleegsters, die den tocht meemaakten werd dank gebracht. KAPELLE. Bjj het plukken van bessen had de dochter van den heer P. v. d. K. al hier het ongeluk om in een stuk glas te gaan zitten het welk een eind in de knie doordrong. Het meisje moest direct ver voerd worden, omdat loopen niet meer mo- ge.'jjk was, en is onder medische behande ling gesteld. KRABBENDIJKE. De burgemeester de zer gemeente zal van heden af tot 15 Aug. met verlof afwezig zijn. IERSEKE. Als meldenswaard mag bericht worden, dat een onzer meest bekende oesterkweekers zijn vast personeel een week vacantie heeft gegeven met behoud van weekloon. Op de alfab. voordracht voor onderwij zeres (vac. mej. De Koster) openbare school nr. 1 zijn geplaatst de dames: C. Francke van Wilhelminadorp; M. H. Minderhoud van Aksel; A. J. v. d. Velde te Dreischor. Dinsdagavond te 7 uur zal de Raad vergaderen. De agenda bevat niet minder dan 20 punten. O.a. begrooting 1940 Vleeschkeuringsdienst kring Kruiningen, welke B. en W. zullen adviseeren niet goed te keuren; tot toelating der nieuwbenoem de raadsleden zal worden overgegaan; aan geboden wordt rekening 1938 Burgerlijk Armbestuur en gemeenterekening 1938, welke sluiten met een batig slot van resp. 1135.03 en 8992,87. Het gasbedrijf 1938 heeft evenwel een nadeelig slot van 1273,65. Punt 18 geeft wellicht nog eenige discussie, n.l. exploitatie gemeentewoningen Emmastraat. Met de mosselverzending gaat het in steeds vlugger tempo, vooral nu dé verzen ding per schip, door de groote vraag, weer meer loonend wordt. Zoo gingen riaar Brus- 'sel, Antwerpen en Mechelen een 3200 ton, naar verschillende andere plaatsen in Bel gië en Noord-Frankrijk een 500, tesamen 3700 ton, meest mosselen van 2.30 per 100 kg. WEMELDINGE. Zaterdagavond gaf de mondaccordéonvereeniging „Concordia" al hier een concert op de tent aan het kanaal. Dank zij het mooie zomer weer, bestond er voor dit concert een flinke belangstelling. WOLFAARTSDIJK Vrijdag jl. maakten de leerlingen van de 4 hoogste klassen van de openbare school te Oostkerke alhier, met hun onderwijzers een uitstapje per autobus naar Breda en Tilburg, waar o.m. werden bezocht Burgers dierenpark en de verschillende bosschen in de omgeving van Breda en Tilburg. Zaterdagavond gaf de gymnastiekver- eeniging Udi met medewerking van de mu ziekvereeniging Udi een openlucht uitvoe ring in de openlucht op de hofstede Mon- plaisir van den heer A. Koert. Na een op tocht door de gemeente werden o.m. uitge voerd eenige rhythmische dansen. BRESKENS. Zaterdagavond gaf de turn- vereeniging V.M.S.V. opgeluisterd door de muziekvereeniging Uit het Volk—Voor het Volk een welgeslaagde uitvoering op het strand, welke veel belangstelling trok. Palestina. Gisteravond reed een auto uit Nieuw- land over den Vlissingschen singel in de richting van den Nieuwen Vlissingschen weg. Van de andere zijde, naderde een mo torrijwiel. Bij het passeeren reed de motor- KAPELLE. Zaterdagmiddag werd door de ouden van dagen een autorit gemaakt door Walcheren. In Middelburg en Domburg werd uitgestapt en wat genuttigd. De oud jes waren vol lof over deze schitterende autorit welke zonder een enkele stoornis afliep; door 40 oudjes in 19 auto's werd hieraan deelgenomen. De belangstelling bij de thuiskomst was bijzonder groot. De opwachting geschiedde door het fanfarekorps „Ons Genoegen" dat hare vroolijke tonen liet weergalmen. Burgemeester Bierens sprak zjjn hooge te- KORTGENE. Het muziekgezelschap „Een dracht Maakt Macht" gaf Zaterdagavond o.l. van den heer Adr. B. Holster een con cert in de tent op de Voorstraat. In de pau ze heeft het „Kortgeensch Jeugdkoor" zich laten hooren. KORTGENE. Doordat Zaterdagavond de treinen uit Holland te laat in Goes aankwa men kon de bus Goes—Wölfaartsdijksche veer de veerboot niet meer halen, zoodat de passagiers -van de bus op het veer van Wolfaartsdijk moesten wachten, totdat de boot hen kwam halen. De boot heeft dien avond dan ook een extra reis gemaakt om: de wachtende personen 200 zoo gauw moge lijk over te zetten. Voor menschen, die hun familie en kennissen op het Kortgeensche Veer kwamen afhalen, was een en ander' niet erg aangenaam, daar hun geduld wèl> op de proef gesteld werd. Het bekende hoofd der school van Nieuw- en Sint-Joosland gaat met pensioen. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. Vrijdag j.l. was het de laatste dag, dat de heer C. Brakman, als hoofd der O. L. school alhier dienst deed. Een comité had zich gevormd om dezen dag niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Des namiddags te half drie kwam het comité in de mooi versierde school bijeen, waar de kinderen reeds netjes uitgedost, aanwezig weren. Toen de heer Brakman met zijn familie binnenkwam* werd hem onder leiding van den onderwij zer Polderdijk een afscheidsgroet toegezon gen. Daarna nam de burgemeester, het woord en richtte zich tot den heer Brakman met woorden van dankbaarheid voor de diensten die hij ruim 34 jaar aan de ge meente heeft bewezen in de openbare school. Spr. bracht hem tevens hulde voor de liefde en den trouw welke hij altijd be toond had voor het openbaar onderwijs; roemde zijn rechtschapenheid, en wees op zijn bescheidenheid. Spreker constateerde met genoegen dat het comité, zoowel van. de voorstanders van het openbaar als van. het bijzonder onderwijs zooveel medewer king heeft ontvangen om dezen dag tot een: „mooien afscheidsdag" te maken. De bur gemeester hoopte dat de heer Brakman nu1 hij met pensioen gaat, nog vele jaren daar van met zijn familie zal mogen genieten, hoewel het genoeg bekend is, dat hij niet zal rusten doch werkzaam blijven op ander gebied, en dat daarbij ook nog door hem ge studeerd zal worden. Spr. deelde mede dat, de inspecteur van: het L. O. zeer tot zijn spijt, verhinderd was tegenwoordig te zijn. Dit was ook het ge val met ds. Burger, en het hoofd der Bijz. school den heer Sluimer. De heer L. Wattel sprak vervolgens na mens de pl. afdeeling van „Volksonderwijs", betuigde zijn dank aan den hr. Brakman, voor hetgeen hij voor die afdeeling heeft gedaan, voor de prettige samenwerking. Het spijt de vereeniging dat de hr. Brak man heengaat, doch men is daarbij gedach tig aan het spreekwoord „Er is een tijd van komen en van gaan". Namens de afdeeling uitte spr. de hoop, dat de hr. Brakman nog lang van zijn pensioen zal mogen genieten. De heer P. Meliefste sprekende namens de oudercommissie, zeide dat het voor hem een aangename taak was, als voorzitter dier commissie den hr. Brakman hulde en dank te kunnen brengen voor alles wat het hoofd der school voor die commissie heeft gedaan. De verhouding was steeds uitste kend. Ook spr. uitte zijn beste wenschen voor het verdere leven van den heer Brak man. Daarna voelde de heer Polderdijk, als on derwijzer .namens het personeel het woord. Hij wees er op, dat er oogenblikken in het leven zijn, die men niet licht vergeet, en hij meende, dat deze dag, zulk een oogenblik voor den hr. Brakman zou zijn. Hij wees er verder op, dat er veel veranderd en ook veel verbeterd is in de 40 jaren, welke de heer Brakman aan deze school heeft ge diend. Ook in de „oude school" hebt U nog gewerkt, en veel van Uw leerlingen zijn reeds gehuwd sommige zelfs grootouders. Spreker bracht het scheidende hoofd har telijk dank, namens personeel en leerlingen voor al het goede dat hij voor de O. L. school en voor hun allen heeft gedaan, bpr. hoopte dat een lang genot van het pensioen zal volgen. Achtereenvolgens spraken tenslotte nog wethouder Klompe en dokter De Weerd woorden van persoonlijken dank vooi het genoten onderwijs door hun kinderen. De heer Brakman dankte zichtbaar be wogen, allen hartelijk voor de gesproken woorden en de gebrachte hulde. Hij was door alles zeer getroffen en hoewel hij de hem toegezwaaide lof te hoog achtte, deed dit hem het afscheid toch lichter vallen dan het anders zou geweest zijn. Ook richtte hij nog eenige woorden tot de leerlingen om' hun nog een laatste wijze les te geven voor hun verdere schoolleven. Nadat een „afscheidslied" was gezongen,

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2