MIDDELBURGSCHE COURANT D.K.W. geeft U C. DE LEEUW 51 fövptrtttctule (&GOESCHE COURANT) De Kabinetscrisis VERLOVINGS RINGEN N. TH. DE JONG De opening van den Middelburgschen Schouwburg. De onderhandelingen te Moskou. Een Nederlandsch ingenieur vertelt vanfChina. 245 GULDEN Speculaties in parlemen taire kringen. De gulden flauw. Prins Bcrnhard onthult den 4000sten wegwijzer van den A. N. W. B. Moeilijkheden bij de Britsch- Japansche besprekingen. Uitstel der verkiezingen in Frankrijk. Ondanks den oorlog werkt China aan zijn opbouw. D.K.W. kèn niet kapot. D.K.W. is mooier en beter! Japan als concurrent van Duitschland. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux te MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES: Turf kade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 177. DRIE BLADEN. ZATERDAG 29 JULI 1939. EERSTE BLAD. 182e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonder mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lagen Tarief op aanvraag. Familieberichten er dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 et. De Koningin heeft gisteravond te acht uur op den Ruigenhoek ontvangen den voorzitter van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal. H. M. de Koningin heeft hedenochtend te tien uur op den Ruigenhoek ontvangen den voorzitter van de Eerste Kamer der Staten Generaal. De Avondpost (chr. lib.) meldt, dat in parlementaire kringen te Den Haag alge meen wordt tegemoet gezien, dat de ka binetsopdracht zal worden verleend aan mr. dr. L. N. Deckers, den leider der parlemen taire oppositie. De kans bestaat, dat de Ko ningin eerst nog verschillende staatslieden zal hooren. Mocht een katholiek formateur probee- ren een nationaal kabinet te vormen, dan verwacht men in parlementaire kringen een positieve mislukking, aangezien ver schillende fracties daaraan niet zullen mee werken, zoodat met stelligheid het optre den binnenkort wordt tegemoet gezien van een kabinet, bestaande uit R.K., Soc.-Dem. en V.D. Reeds nu interesseert men zich echter voor de vraag hoe in zulk een kabinet de getalsverhouding zal zijn. Zijn er in het nieuwe kabinet ook 11 portefeuilles en wor den deze verdeeld over 5 katholieken, 4 so cialisten en 2 vrijz.-democraten, dan hebben de niet-katholieken daarin de meerderheid, maar ook aan de verhouding 6, 3, 2 of 6, 4, 1 zijn verschillende bezwaren verbonden. Gistermorgen hebben verschillende frac ties vergaderd. Hoewel daaromtrent na tuurlijk nog niets besloten is, worden er toch reeds namen genoemd van sociaal-de mocraten, die eventueel voor een porte feuille in aanmerking zouden komen. De Avondpost hoorde als zoodanig noe men: ir. J. W. Albarda; dr. J. v. d. Tempel, W. Drees en prof. dr. G. v. d. Bergh. Roomseh-katholieke propaganda voor een nationaal kabinet. Zooals uit de persstemmen op de le pag. van het 2e blad blijkt, heeft de „Maasbo de" een pleidooi opgezet voor de formatie van een nationaal kabinet, blijkbaar, omdat men nog steeds huiverig is voor een roomsch-roode combinatie. Ook de meeste andere r. k. bladen schrijven in dezen zin. Zoo ook „De T ij k „Voor een serene samenwerking van zoo breed mogelijke politieke kringen, aldus dit r.k. blad, tot een program, dat de voort zetting van een krachtige werkloosheidsbe strijding waarbij ook rekening gehouden kan worden met allerlei factoren, die in de crisis bijzonder in het licht zijn gesteld vereenigt met de groote defensietaak, die ligt te wachten, en met een breed-geziene saneering van 's rijks financiën, voor zulk een toekomstige samenwerking is de on weersdag van Donderdag niet schadelijk, maar veeleer bevorderlijk geweest. Hij heeft nu reeds opheldering gebracht. Hij heeft vraagstukken van zakelijke poli tiek op den voorgrond gebracht en de con sequenties in het licht gesteld, die de poli tieke groepen bereid zijn daaraan te verbin den. Hij heeft de katholieke groep uit een dwangpositie bevrijd, die langzamerhand tot een juk geworden was, dat men maar willekeurig meende te kunnen opleggen". De dissonant in het koor. Alleen het r. k. orgaan voor Den Haag, „De Residentiebode" vormt een dissonant in het koor voor 't nationale ka binet, waaraan natuurlijk ook de soc. de mocraten zouden moeten deelnemen. „Er zijn er nu, aldus dit blad, die pleiten voor een nationaal kabinet. En wel met de S.D.A.P. erin. W jj zouden zulks niet slechts betreuren, maar een r^amp achten voor Nederland. Om dezelfde redenen waarom dit een ramp is gebleken in tal van andere landen. Het is te hopen, dat de toekomstige kabinetsfor- mateur ons land daarvoor zal weten te behoede n". Wat het r.-k. blad dan precies wèl wenscht, wordt er niet bij verteld. Onder invloed van den val het Kabinet- Colijn is de gulden de laatste dagen flauw gestemd niet alleen op de Amsterdamsche, maar ook, en vooral, op de Londensche beurs. Gister liep het pond te Londen op (ten opzichte van den gulden) van f 8,77% tot f 8,81%. De slotkoers was f 8,1 EEN ENGELSCHE BESCHOUWING OVER HET AFTREDEN VAN DR COLIJN. Het Engelsche blad de „Times" noemt het in een redactioneel artikel een ongeluk voor Nederland, dat Colijn, terwijl hij voor het volk onmisbaar schijnt, onvoldoende ge. steund is door het parlement. Toen h|j zijn nederlaag incasseerde, aldus het blad sprak de ministerpresident als een man, die bereid en bijna verlangend was, zich terug te trekken; doch hij voelde, dat het niet het oogenblik was om zijn land in den steek te laten. Na betoogd te hebben, dat dr. Colijn inderdaad de meest ervarene van de Nederlandsche staatslieden is, ver volgt de „Times": „de moeilijkheid, waar voor hjj zich, als zoovele andere staatslie den tegenwoordig geplaatst ziet, is dat het gevaar van een aanval door agressieve na ties het land dwingt, voor de landsverdedi ging meer uit te geven, dan het zich in werkelijkheid kan veroorloven. In het bui tenland wordt dr. Colijn beschouwd als het voorbeeld van financieele orthodoxie, en hij weigert dan ook, zjjn geloof in vrijen handel, een gezonde valuta en in evenwicht zijnde begrootingen prijs te geven. Niette De heer B. A. van Verre schrijft ons: Het staat thans vast, dat de voorstel lingen waarmede onze nieuwe Middel burgsche Schouwburg zal geopend woflden, zullen worden gegeven op 20, 21, 26 en 28 September a.s. Op den officieelen openingsavond Woensdag 20 September en op Don derdag 21 September zal het Residentie- tooneel vertoonen Sheridan's beroemde klassieke blijspel „Lessen in Laster" (School for Scandal). Dinsdag, 26 Sep tember, zal gewflid zijn aan het cabaret: de V.A.C.E.T. (Vereenigde Amsterdam sche Cabaret- en Tooneelgroep), onder leiding va.n Paul Ostra, bespeelt 'dan on zen nieuwen schouwburg, terwijl de ope ningsserie zal worden besloten met een opvoering door het volledige Ballet Yvon ne Georgi. Het ligt voorts in de bedoeling den schouwburg op Zaterdagmiddag, 23 Sep tember a.s., voor aandeelhouders en ver dere genoodigden ter bezichtiging te stel len onder zakelijke leiding van den ar chitect. Vanzelfsprekend zullen alle verdere in lichtingen en bijzonderheden betreffende deze, op tooneelgebied, voor Zeeland zoo belangwekkende gebeurtenis, tijdig ter kennis van het publiek worden gebracht. Het kiezen der vaste plaatsen zal nog vóór de opening zijn beslag krijgen. Het is vandaag juist een jaar geleden dat het oude gebouw voor afbraak ver kocht werd en gelijktijdig de, gelukkig met succes bekroonde, reddingspoging werd aangevangen. Een korte plechtigheid te Bilthoven. Gistermiddag werd de 4000ste wegwij zer van den Koninklijken Nederlandschen Toeristenbond A.N.W.B. geplaatst te Bilthoven aan den provincialen betonweg van Soestdijk naar Utrecht, waar deze weg zich splitst in de richtingen Bilthoven en Maartensdijk. Dit gedenkwaardig feit werd door Prins Brenhard, eere-voorzitter van den A. N. W. B„ aangegrepen om persoonlijk sym pathie te betuigen met het streven van den bond, door niet alleen bij deze korte en unieke plechtigheid zelf tegenwoordig te zijn, doch tevens de onthulling te ver richten. Omstreeks half vier arriveerde Prins Bernhard met zijn auto op de plaats, waar de plechtigheid zou geschieden. Na een korte begroeting nam de heer H. P. J. Bloemers, voorzitter van den A.N.W.B., het woord en sprak een rede uit, waarin hij memoreerde, dat het be stuur van den algemeenen Nederlandschen Wielrijdersbond reeds kort na de oprich ting besloot zijn werkzaamheid niet te be perken tot de behartiging uitsluitend van de belangen van zijn leden, doch het die nen van het algemeen belang als richt, snoer voor zijn werk te nemen. Spr. wees uitvoerig op de ontwikkeling van den dienst der wegwijzers. Zich tot Prins Bernhard richtend zeide de heer Bloemers, dat zijn belangstelling het bestuur van den bond mede een spoor- slag zal zijn om dit belangrijk onderdeel van de bondstaak te doen blijven beant woorden aan de eischen van het zich steeds ontwikkelend verkeer. Hij verzocht den Prins vervolgens door het wegnemen van de beletselen den 4000sten wegwijzer in dienst te stellen van de weggebruikers. Prins Bernhard trok dan aan een oran je koord waarna de A.N.W.B.-vlag van den wegwijzer omlaag viei De plechtigheid werd bijgewoond door verschillende autoriteiten, leden van het dagelijksch bestuur van den bond en velé belangstellenden uit de omgeving. INVOERPRIJSVERSCHIL ROGGE EN ROGGEMEEL. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat het invoerprijsverschil op rogge en rogge meel, voor het tijdvak van 30 Juli tot en met 5 Augustus 1939, behoudens tusschên- tijdsche wijziging, is vastgesteld op 4,35 per 100 kg. Faillissementen. Het faillissement van Adriaan van den Berge, koopman in oliën en vetten te Ak sel, is geëindigd wegens het verbindend worden der uitdeelingslijst. Curator mr G. Tichelman, advocaat te Aksel. min is hij er zich duidelijker dan eenigen van zijn landslieden van bewust, dat de we reld buiten Nederland nooit terug zal kee ren tot het „normale" economische leven van een kwart eeuw geleden en dat de noodmaatregelen van thans waarschijnlijk enkele blijvende wijzigingen met zich mee zullen brengen. Het is te hopen, zoo besluit het Britsche blad, dat de parlementaire tegenstellingen niet de gelegenheid krijgen, een bolwerk van stabiliteit, dat in deze onzekere tijden van bijzondere waarde is, te verzwakken. In diplomatieke kringen in de Engelsche hoofdstad verwacht men dat begin der vol gende week, door de Britsche en Fransche regeering verklaringen zullen worden af gelegd over den stand van de onderhande lingen met de Sovjet Unie. Verwacht wordt dat in deze verklaringen opnieuw de wensch der drie regeeringen tot uiting ge bracht wordt, een defensief pact te sluiten, dat alle drie, en nog bepaalde andere sta ten, tegen agressie dekt. Nadat in het kort gesproken is over de politieke zijde van het pact, zullen de verklaringen waarschijnlijk formeel het besluit van Engeland en Fran krijk aankondigen, hooge stafofficieren naar Moskou te zenden voor het voeren van besprekingen op militair-, vloot- lucht vaartgebied. Ook uit Parijs wordt gemeld, dat de Engelsche en Franschë regeeringen besloten hebben over te gaan tot bespre kingen der generale staven van Frankrijk, Engeland en de Sovjet Unie. Volgens de Japansche bladen. De Japansche bladen melden, dat de Britsch-Japansche besprekingen, niettegen staande het optimisme, dat in officieele kringen te Tokio aan den dag wordt ge legd, gestrand zij op de kwestie van de overgave van het zilver in specie. Niette min zijn gisteren wederom drukke bespre kingen gevoerd tusschen de Britsche en Ja pansche gedelegeerden. Voorts heeft de se cretaris van de Amerikaansche ambassade een onderhoud van een uur gehad met zijn collega van de Britsche ambassade. De bladen melden, dat de Britsche dele gatie aarzelt om het zilver in specie over te geven, onder het motief, dat het hier een economische kwestie betreft, welke geheel los staat van de kwestie van handhaving van orde en rust te Tientsin. De Japannee- zen voeren aan, dat de kwestie van hand having van orde en rust niet geregeld kan worden zonder oplossing van de economi sche kwestie, die er een essentieele factor van vormt. Vernomen wordt, dat bij de Chineesche banken in de Britsche conces sie te Tientsin 14% millioen yoean aan zil verspecie ligt en in de Fransche concessie 33% millioen. Verlenging van de zittings periode met 2 jaar. Na afloop van den gisteravond te Parijs gehouden kabinetsraad werd vernomen, dat de Raad op voorstel van minister-president Daladier tot overeenstemming is gekomen over een belangrijken maatregel van poli- tieken aard, t.w. een uitstel der verkiezin gen en een verlenging van deze zittings periode van het parlement van 31 Mei 1940 tot 31 Mei 1942. Deze maatregel wordt inge geven door denernstvanden internationalen toestand. De Raad heeft zich ook bezig gehouden met decreten inzake de „code voor de Fran sche familie" en den strijd tegen de ge boortebeperking. Voorts zijn maatregelen tegen bestuurshervorming bestudeerd en financieele en militaire maatregelen. Voor al de financieele zijden dezer maatregelen werden onder de oogen gezien. De financiering van de maatregelen, voortvloeiende uit de „code voor de Fran sche familie" zal geschieden door heffing van een belasting van vrijgezellen en kin derlooze echtparen en een verhooging der rechten op alcoholhoudende dranken. Op al deze punten is overeenstemming verkre gen. Minister Reynaud zal hedenavond een ra dioredevoering houden, waarin hij over de ze maatregelen zal spreken. Deze redevoe ring zal hij om acht uur 's avonds (Parij- schen tijd) beginnen. De strijd in het Verre Oosten. JAPANSCHE MARINIERS IN KWANTOENG GELAND. Onder dekking van een escadrille vlieg tuigen is Woensdag een detachement Ja pansche mariniers aan land gézet ten Oos ten van Kishan aan de Paarl-rivier in de provincie Kwantoeng. Japansche troepen naar Kanton. Terwijl de japansche vlootautoriteiten de scheepvaart op de Paarlrivier voor alle koopvaarders hebben verboden, brengen talrijke transportschepen troepen van For mosa, naar schatting twee divisies, naar Kanton. In Chineesche kringen schrijft men deze troepenverSchepingen toe aan een drei genden Chineeschen aanval op Kanton. Ver der gelooft men dat de Japanneezen een nieuw offensief in Zuid-China, misschien in de richting van Pakhoi en het achterland van deze haven, voorbereiden. Russisch crediet aan China. Welingelichte kringen te Sjanghai beves tigen, dat de Chineesche regeering van de regeering der Sovjet-Unie een goederen- crediet heeft verkregen ten bedrage van 750 millioen goud-roebels, d.i. 150 millioen goud-dollars. De onderhandelingen over de verleening der credieten zouden prac- tisch reeds in Maart beëindigd zijn. „Ik heb met de Chineesche regeering op de meest prettige en vriendschappelij ke wijze samengewerkt en ik ben dan ook vast besloten, om na dit half jaar verlof, naar China terug te gaan", zoo deelde ir. M. A. van den Heuvel, die vijf jaar in dienst van de Chineesche. regeering heeft gewerkt en leiding heeft gegeven bij. het uitvoeren van waterbouwkundige werken. Thans brengt hij een half jaarlijKsch ver lof in ons land door. De eerste drie jaar van zijn verblijf in China heeft ir. v. d. Heuvel in Nanking doorgebracht, doch toen de dreiging der Japanners daar te groot werd, is hij via Hangkau naar Tsjoeng-King vertrokken. Hoewel als voornaamste opdrachtde bouw van een waterbouwkundig labora torium op het program stond, heeft ir. Van den Heuvel op waterbouwkundig ge bied de regeering op allerlei wijzen ge steund, adviezen gegeven, toezicht uitge oefend enz. enz. Hij werkte in dit ver band samen met den onlangs om het le ven gekomen ir. Bourdrez, die door de Volkenbondscommissie aangewezen was, om de Chineesche regeering van advies te dienen. Ir. Bourdrez is op een inspec tietocht op het bovendeel van de Yang-tse omgekomen, toen hp onderzocht in hoever re dit gedeelte bevaarbaar was te maken. Zijn boot is toen in een stroomversnel ling geraakt en omgeslagen, waarbij ir. Bourdrez den dood vond. In de drie jaar in Nanking, aldus vertel de ir. Van den Heuvel verder, hebben wij enorm veel werk kunnen verrichten, dank zij de prettige samenwerking met de Chi neesche regeering. Men heeft er hier haast geen idee van, hoe snel China zich moderniseert. De regeering is thans ster ker dan ooit en zeker sterker dan welke andere Chineesche regeering ooit geweest is. En dan komt het gesprek op den oorlog met Japan. In Nanking was men daarover te opti mistisch en dacht men, dat het wel zou lukken de Japanners te verdrijven. Tsjang- Kai-sjek had echter een beter oog voor de situatie en wist heel goed, dat het Chineesche leger daartoe niet in staat zou zijn. Zijn taktiek was er veel meer op gericht om in de noodzakelijke geval len terug te trekken, doch daarbij den militairen en economischen weerstand van het volk te handhaven. De Chinees is van nature vreedzaam en vecht niet graag. Wat de oorlog in China echter wel bereikt heeft, is de een heid van het Chineesche volk. Vroeger sprak men over „een man uit Nanking' of een „man uit Hangkau", tegenwoor dig spreekt men over „een man uit Chi na." Om nu tot de werkzaamheden van ir. Van den Heuvel terug te keeren, toen hij Nanking verlaten had, vertrok hij met de Chineesche regeering via Hangkau naar Tsjoeng-King. De regeering heeft Tsjoeng-King tot haar residentie uitgekozen, omdat deze stad een goede verbinding met het ach terland heeft en bovendien het klimaat ongunstig is voor luchtaanvallen. Het is er nl. dikwijls zeer mistig en bewolkt. Toen de regeering haar zetel naar Tsoeng-King verplaatste was het een ou- derwetsch-Chineesche stad, eigenlijk zon der één behoorlijke straat, alleen steegjes sloppen en trappen. Sedert 1938 is hier een geweldige verandering in gekomen De stad is gemoderniseerd en voor de be volking is een groot aantal schuilkelders ingericht. Die bevolking is, sinds de re geering haar zetel in Tsjoeng-King heeft genomen, geweldig uitgebreid. Van 300,000 zielen tot 7 a 800,000. Dat ging niet zon der moeilijkheden^ daar de stad weinig uitbreidingsmogelijkheid heeft, omdat zij. op de delta van de Yang-tse en de Kia ling is gebouwd. De werkzaamheden van ir. Van den Heuvel in deze stad waren gericht op het bevaarbaar maken van beide genoemde rivieren, irrigatieplannen werden ontwor pen en uitgevoerd om den rijstoogst te vergrooten en hiermee zijn we bij de kern van de Chineesche kwestie beland. On danks den oorlog met Japan blijft China aan zijn opbouw werken, wel niet in het tempos waarin het gaartne z|ou wi'llAn, doch men werkt gestadig door. De Chi- neezen zelf spreken niet van opbouw, zij beschouwen het als een reconstructie. De Japanners bereiken met hun aan vallen, aldus ir. Van den Heuvel, dus niet de beoogde demoralisatie van het Chi neesche volk. Integendeel een groot deel van het volk trekt zich van, den oorlog weinig aan, nl. dat deel, dat nog weinig of geen last van de bombardementen heeft gehad. Maar ook de geteisterde bevolking gaat na de bombardementen gewoon met het dage lijksch leven door. De Chinees heeft een bewonderenswaardig aanpassingsvermo gen. Zelf heeft ir. Van den Heuvel meerma len bombardementen meegemaakt en, eenmaal is hij ternauwernood aan den dood ontsnapt. Een escadrille van 54 vliegtuigen kwam boven Tsjoeng-King en liet stelselmatig bommen vallen. Ir. Van den Heuvel bevond zich op de vierde ver dieping van z\jn flat. De escadrille kwam vlak boven het huis, enkele tientallen meters voor hem hoorde hij een bom val len, een seconde later precies hetzelfde achter zich: de escadrille was voorbij en ir. Van den Heuvel was juist tusschen twee bommen doorgeglipt. Het huis naast Graveur-Juwelier - Horloger St. Pieterstraat 13 Middelburg (Ingez. Med.) WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Tijdelijk toenemende bewol king, met plaatselijk eenige regen, iets poe ier, meest matige Z.W. wind. Zo. 30 Juli. Zon op: 5 h 19; onder: 20 h UKKEL: Schoon en warm weer, later toenemende bewolking en waarschijnlijk onweer. 53. Licht op: 21 h 23. Maan op: 20 h 31; onder: 5 h 40. Ma. 31 JuU. Zon op: 5 h 17; onder 20 h 55. Licht op: 21 h 25. Maan op: 20 h 03; onder 4 h 38. V.M.: 31 Juli. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Juli. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 29 1.04 13.28 7.28 19.59 Zondag 30 1.48 14.06 8.09 20.37 Maandag 31 2.22 14.39 8.46 21.15 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Juli. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 29 2.45 15.15 8.32 21.03 Zondag 30 3.32 15.57 9.16 21.39 Maandag 31 4.11 16.35 9.50 22.15 een schitterende (aan de eischen voldoende) verlichting een ongekende zuinigheid groote snelheid èn MIDDELBURG Vliss. slraat 39-41 Telefoon No. 669. (Ingez. Meded.) Volgens een bericht uit Boekarest, begint Duitschland in Roemenië een ernstige con current op handelsgebied te verkrijgen in Japan. Het aantal Japansche goederen, van geheel uiteenloopenden aard die van Japan sche schepen uit in de haven van Constanza gelost worden is sterk groeiende. Het zijn allerlei kleinere gebruiksvoorwer pen op huishoudelijk gebied, eetgerij, potten en pannen en echter ook kleine landbouw werktuigen als spaden, schoppen, houwee- len, en eggen, en zelfs ploegijzers die Japan den laatsten tijd in Roemenië invoert. Het was vooral Duitschland die voor deze producten steeds een goed afzetgebied op de Roemeensche markt vond, maar de Ja pansche producten zijn in de meeste geval len slechts de helft van den prijs der Duit- sche artikelen, zoodat de voorwerpen door de Roemenen maar al te graag worden ge kocht. Het opvallende is echter dat er thans ver schillende booten die uit Japan de hierbo ven beschreven producten brachten, graan en mais met bestemming voor Japansche havens laadden. Hoewel er tusschen Roe menië en Japan officieel geen handelsver drag bestaat, wordt in Boekarester handels kringen aangenomen, dat de Japansch-Roe- meensche handel die op het oogenblik meer opleeft een gevolg van het bezoek van de Japansche handelsmissie aan Roemenië, eenige maanden geleden, zou zijn. Met dit al belooft Japan een zeer ernsti ge concurrent voor Duitschland op den Balkan te worden, daar verschillende van de Japansche goederen uit Roemenië in grooten getale over de verschillende Bal- kan-landen werden verdeeld. De betalingsvoorwaarden zijn zeer ge makkelijk. Het schijnt dat Japan een vrij langen betalingstermijn gesteld heeft en be taling in ley aanvaardt. Het door Japan aangekochte graan wordt, naar men mede deelde, in dollars betaald, zoodat er hoe wel er niet van ruilverkeer sprake is, toch zeer gunstige voorwaarden voor Roemenië aanwezig zijn. (N.R.C.) het zijne stond in brand, het huis, waar hij woonde werd gedeeltelijk verwoest. Evenals ir. Van den Heuvel werken er nog vele buitenlandsche technici:, dokto ren e.d. als adviseurs van de Chineesche regeering. Doktoren vooral om hulp te bieden bij en ter voorkoming van epide mieën. Al deze adviseurs werken op de meest prettige wijze met de Chineesche regeering samen.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 1