BINNENLAND. ontheffing der winkel sluitingswet bij de blijde gebeurtenis in het prenselik gezin. prins bernhard op de wereld conferentie der christen jeugd. de wetsontwerpen van minister romme. 13-jarige jongen verdronken te utrecht. bescherming van postduiven, BURGERLIJKE STAND. MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. gUID-BEVELAND. BEURS VAN AMSTERDAM, BEURSTHERMQMETER VRIJDAG Rubber wisselkoersen. N00I ZEE! oosl W-1- 5 Naar wij vernemen heeft de minister van economische zaken in verband met de vie ring van de te verwachten geboorte van een koninkljjkën Prins of van een konink lijke Prinses burgemeester en wethouders van alle gemeenten gemachtigd, een al dan niet voorwaardelijke ontheffing van de winkelsluitingswet te verleenen ten aan zien van den dag der geboorte, mits deze niet op Zondag valt, en van den daarop vol genden werkdag. Gistermiddag heeft Prins Bernhard een bezoek gebracht aan het gebouw van de A.M.V.J. aan de Stadhouderskade te Am sterdam, waar het hart klopt van de orga nisatie der wereldconferentie van christen- jeugd, die zooals bekend op het oogen- blik in Amsterdam wordt gehouden. De Prins onderhield zich geruimen tijd met de leden van het organisatiecomité, zoo o.m. met de leiders der conferentie, dr. W. A. Visser 't Hooft, dr. J. Eykman en den heer Edwin Espy, terwijl een aantal leiders van delegaties uit verschillende deelen der we reld aan Z.K.H. werd voorgesteld. Ook met hen heeft de Prins zich geruimen tijd on derhouden. Overdreven? Volgens het voorloopig verslag der Twee de Kamer over het wetsontwerp tot wijzi ging en verhooging van de rijksbegrooting 1939 der werkloosheidsbestrijding en het staat van dienstboekje voor jeugdige man nelijke personen achten verschillende Ka merleden het onbegrijpelijk, dat de minister eenerzijds maatregelen voorstelt om de ge volgen van de werkloosheid onder de jeugd op te vangen en anderzijds plannen beraamt om een groot aantal jeugdige per sonen het verrichten van arbeid in onderne mingen onmogelijk te maken. Voorshands hadden zij tegen deze plannen overwegend bezwaar. Weer andere leden wilden de aan gekondigde ontwerpen afwachten. Zij be perkten zich thans tot de verklaring, dat het denkbeeld om jonge jongens en meisjes uit ondernemingen te weren, hun sympa thiek toescheen. Van verschillende zijden gaf men uiting aan zijn verwondering, dat de minister zeer groote bedragen aanvraagt voor het treffen van ver strekkende en diep ingrijpende maatregelen ter bestrijding van de jeugd werkloosheid zonder nochtans eenige me- dedeeling te doen omtrent den omvang daarvan. Aangedrongen werd op nauwkeu rige gègevens. Zeer vele leden meenden, dat de plannen van den minister met betrekking tot kamp werk, cursussen, centrale werkplaatsen, jeugdregistratie en werkobjecten buitenspo rig hooge uitgaven vorderen. In de laatste jaren zijn de uitgaven voor cultureele doel einden ontzaglijk gestegen. Thans wil de minister deze uitgaven waarvoor reeds 3 millioen is Uitgetrokken, andermaal ver hoogen en wel met 5.275.000,voor de resteerende maanden van het jaar 1939. Voor 1940 mag dus gerekend worden op een verhooging, welke ongeveer tweemaal zooveel bedraagt, dus rond 10 millioen. Andere leden zouden het hierbedoelde bedrag willen aanwenden ter bestrijding van de werkloosheid onder de jonge arbei ders van 27 tot 32 jaar. In deze groep heerscht de werkloosheid in veel ernstiger mate dan onder de jongere arbeiders, waar op 's ministers voorstellen en plannen be trekking hebben. Vele leden uiten de vrees, dat de drang tot het gaan naar werkkampen voor kin deren van gesteunden in dwang zal ontaar den. Verscheidene leden achtten centrale werkplaatsen als regel meer geschikt dan de kampen, omdat de werkloozen dan thuis kunnen blijven en de kosten veel lager zijn. Ook kan men zich hier veel beter aanpas sen aan het gewone bedrijfsleven. Staat-van-dienst-boekje voor jeugdige mannelijke personen. Tegen het voorstel tot invoering van een staat-van-dienst-boekje opperden vele leden dezelfde bezwaren, nl. dat de werkloosheid onder de jongens niet een zoodanigen om vang heeft, dat de voorgestelde ingrijpen de en kostbare maatregelen noodzakelijk zijn, dat de kosten van deze maatregelen onevenredig hoog zullen zijn. Ook afgezien van deze bezwaren vond het onderhavige voorstel bij vele leden een ongunstig onthaal. Hun voornaamste be zwaar gold het dwingende karakter van het onderhavige voorstel. Dit systeem van „drang" brengt Nederland zeer dicht bij den gedwongen arbeidsdienst, zooals onze Oosterburen dien kennen. Een dergelijk stelsel moge in een autoritair bewind pas sen, voor het Nederlandsche volk deugt het niet. Op enkele tientallen meters afstand van het drukste verkeerspunt te Utrecht, de Catharijnebrug is gistermiddag het dertien jarig zoontje van de familie Koch te Utrecht, dat op de kade met een schepnetje zat te visschen, te water geraakt en ver dronken. De minister van justitie brengt in het alg. politieblad ter kennis van rijks- en ge meentepolitie, dat de federatie van Neder landsche postduivenbonden zich schriftelijk tot hem heeft gericht met een klacht over veelvuldig aanschieten en dooden van post duiven en een verzoek om ter bescherming dezer ook voor de landsverdediging nuttige dieren maatregelen te willen treffen. Een ingesteld onderzoek heeft uitgewe zen, dat in sommige landsstreken het bo venbedoelde euvel inderdaad veelvuldig voorkomt. De minister richt mitsdien tot de rijks- en gemeentepolitie het verzoek de noodige aandacht ter zake te willen beste den en er speciaal op toe te zien, dat. door de houders geen misbruik wordt gemaakt van de machtigingen tot het voorhanden ry 1 1li-'-" -a- hebben van eep vuurwapen ter verdediging van huis of erf van vergunningen tot het dooden van schade toebrengende bescher mende vogels. ALS DE WIJN IS IN DEN MAN De gearresteerde, die den nacht heeft doorgebracht op het bureau Marnixstraat te Amsterdam, was gisteren jarig. Twee en vflftig jaar was hij geworden en hij had dit feit gisteravond herdacht met ettelijke bezoeken aan café's. Toen hij op sluitingstijd, zoo tegen één uur, niet meer zoo heel vast ter been op weg naar huis toog, bótste hij tegen een fiets op, welke op slot tegen een muur was gezet. Hij kwam niet op het idee het ob stakel te omzeilen, doch pakte het rijwiel op en sleepte het mee tot hij op de Bloem gracht een handkar aantrof. Hij deponeer de de fiets op de kar en ging er naast lig gen. Een burger had gezien, dat een en ander teruggebracht tot zakelijke feiten iemand een fiets had weggenomen. Hij haastte zich van het geval bij de politie aangifte te doen. Deze vond man en fiets op de kar. Zjj stelde den jarige op het bu reau in de gelegenheid zijn roes verder uit te slapen en zal tegen den man „als fietsen dief" niet te streng optreden. KANO OMGESLAGEN. Opvarenden door reddingboot van Lemmer gered. Gisteren is de „Hilda" de reddingboot der Noord- en Zuidhollandsche Redding maatschappij te Lemmer, uitgevaren ter assistentie van de opvarenden van een om geslagen kano. De jongen en de beide meis jes werden net op tijd gered. Ware de „Hil da" vijf minuten later ter plaatse aange komen, dan zou de hulp hoogstwaarschijn lijk te laat zijn geweest. De toestand van de drie geredden is bevredigend. AUTO-ONGELUK VAN DEN NEDER- LANDSCHEN VICE-CONSUL TE NICE. Gisteren reed de vice-consul der Ne derlanden te Nice, mr. L. E. M. van Ry- ckervorsel met zijn echtgenoote van Cail- le naar Seranon. Toen een wesp den wa gen binnenvloog en rond het hoofd van den bestuurder cirkelde, wilde deze het dier wegslaan. Daarbiji 'raakte de heer Van Ryckevorsel de macht over het stuur kwijt en reed tegen een boom. De heer en mevr. Van Ryckevorsel liepen bij de bot sing zoodanige verwondingen op, dat zij naar het ziekenhuis te Cannes overge bracht moesten worden. IN EEN ZEIS GEVALLEN EN DOODELIJK GEWOND. Gistermorgen was te Waardenburg bij Zaltbommel de 32-jarige landbouwer O. Pellegrom met een zeis gras aan 't maai en. Door onbekende oorzaak is hij in de zeis gevalen, waarbij hij ernstig aan de borst^ werd gewond. Het slachtoffer, dat hevig bloedde, is aan de verwondingen ter plaatse overleden. P. was gehuwd en vader van twee kin deren. LIJK VAN VERDRONKEN SCHILDER OPGEHAALD. Gistermorgen is in de Waal onder Haaften bij Zaltbommel drijvende gevon den het lijk van den schilder W. de Jong, die de vorige week van de Waalbrug is gevallen en daarbij is verdronken. MET EEN OVERBELASTE KANO OP HET IJSSELMEER. Reddingboot kwam juist op tijd. Gistermiddag gingen twee meisjes en een jongen in een tweepersoons kano op het IJsselmeer varen. Waarschijnlijk door overbelasting sloeg de kano om. De jeug dige eigenaar van de kano, die aan den havenkant staande, zijn vaartuigje had nageoogd, zag het ongeval gebeuren en waarschuwde onmiddellijk den schipper van de reddingmaatschappij. Deze voer onverwijld ter redding uit en kwam nog juist bijtijds om het drietal, dat zich aan de kano had vastgeklampt, aan boord te nemen en behouden aan wal te brengen. JAN P. STRIJBOS VERMIST EN WEER TERECHT. De bekende ornitholoog, Jan P. Strijbos, die een expeditie naar Spitsbergen maakt, is eenige dagen vermist geweest. Giste ren bereikte mevrouw Strijbos, een tele gram van haar echtgenoot, luidende: „Ben gelukkig thuis". De heffing op boter. Het bedrag van de heffing en steun uitkeering op boter, is behoudens tusschen tijdsche wijziging, voor de week van 27 J*uli tot 3 Augs. wederom vastgesteld op 55 cent per kg. Middelburg. Ondertrouwd: A. J. Schoe, 26 j. jm. en M. P. Willemse, 22 j. jd.; S. C. Jansen, 31 j. jm. en P. Ingelse, 24 j. jd.; M. Vuijk, 26 j. jm. en J. C. Becks, 24 j. jd. Bevallen: Y. M. Boutens, geb. Fonteij ne, d. Vlissingen. Van 24—27 Juli. Ondertrouwd: R. L. A. Desitter 25 j. jm en C. van Kruijssen 19 j. jd. Getrouwd: G. P. Feij 30 j. jm. en J. H, de Bruijne 27 j. jd., G. C. Hagedoorn 24 jm. en A. P. Maaskant 26 j. jd. Bevallen: E. Dingemanse, geb. De Nooijer z., D. van Oijen, geb. Beekman d., E. de Jongh, geb. Braun d., J. J. de Meulder, geb Lenaerts d., E. J. Leidekkers, geb. Keerse maker z., S. J. Zwigtman, geb. Back z., C J. van Reek, geb. Boidin d., M. M. Imanse, geb.De Croo d., M. E. Simon, geb. Smjts z. M. Claassen, geb. Verijzer d. Overleden: I. J. Hutchison 66 j. vrouw van M. Izeboud, P. Paauw 71 j. wed. van J, Sinke. (V.C.) Soeburg. Van 1925 Juli. Ondertrouwd: F. J. de Bruijne 26 j. jm en M. Blok 28 j. jd. (Nwsbld.) Goes. Getrouwd: A. J. Mijnsbergen 29 j. jm. en P. L. K. de Buck 28 j. jd., G. Feleus 23 j jm. te Kattendijke en J. P. de Witte 23 j. jd Bevallen: T. Mijnsbergen, geb. Gelok d. (D.Z.) Besmettelijke ziekten. Over de week van 16 tot en met 22 Juli kwamen in onze provincie 7 gevallen van roodvonk voor, n.l. 1 te Vlissingen, 3 te Soeburg, 1 te Koudekerke en 2 te Sint- Jansteen. ZORG VOOR UW RIJWIELEN. Het is verbazingwekkend hoe veel rijwie len men vaak tot in den nacht onbeheerd op straat ziet staan. De politie schijnt daar aan een einde te willen maken, want giste ren zijn verschillende personen deswege be keurd. Denk ook aan het roode achterlicht, want ook in verband daarmee zijn weer bekeurin gen gemaakt. Muziekuitvoering. Gisteravond gaf de muziekvereeniging Crescendo" onder leiding van haar direc teur, den heer P. C. J. de Graaf, op het Mo lenwater een concert, dat slechts matige belangstelling had. Dit was jammer, gezien hetgeen ten gehoore werd gebracht, waarbij wij vooral denken aan „Doornroosjes Bruidsvaart" en „Molen in 't zwarte woud". Openbare dronkenschap. Het aantal personen dat zich aan open bare dronkenschap schuldig maakt, is aan merkelijk minder dan in vroeger jaren en het feit, dat zooals gisteren drie personen wegens openbare dronkenschap in arrest werden gesteld, is zeldzaam. DE KERMIS. Nauwelijks waren gisteren de marktkra men van de Markt verdwenen of de eerste kermiswagens reden het plein op dat wat het verhoogde gedeelte betrof door de po litie de eerste uren is vrij gehouden van pu bliek, opdat de groote wagens zonder ge vaar vooral voor de jeugd konden manoeu vreeren. Wij hebben een kijkje genomen op den plattegrond van de kermis en zagen daar op o.a. een autoskooter, een golfbaan, een schommel, twee kijktenten, een variététent, een vogelpiek, een glijbaan, een draaimolen, een schiettent, een tent met de mechanische mensch, een miniatuurtent, een dierentent, een glasblazerijen daarnaast de poffertjes kraam en verschillende kramen, waarin iets lekkers kan worden gekocht. Dit jaar komt geen schouwburgtent op de Dam; wel vinden hier enkele gebakkra men een plaats. In het Schuttershof worden Maandag, Dinsdag en Woensdag tooneelstukken ge geven en de overige drie dagen is er re vue. De vacantieschool. Op verzoek van het bestuur der M.V.S. herinneren wij er aan, dat de kinderen, die zijn opgegeven voor deelnamen aan de tochten naar strand en duin Maandag avond hun groepsnummer moeten afhalen in den tuin van het Schuttershof. Hoofdassistent grondbelasting. Bevorderd met ingang van 1 September a.s. tot hoofdassistent der grondbelasting de candidaat-hoofdassistent T. Bakker alhier. Verkiezing Polder Walcheren. Gisteren zijn bij enkele candidaatstelling tot commissarissen van den Polder Wal cheren voor den gebouwden eigendom, her kozen de heeren A. Jeronimus en A. L. J Goethals. KOUDEKERKE. Woensdag 2 Augustus zal een ringrijderij te paard worden ge houden in de duinen waaraan door 30 rui ters zal worden deelgenomen. Er zal ge reden worden van 812 en van 1%:6 uur. Des avonds zal door het muziekgezel schap Voorwaarts, directeur de heer J. Kraak, een concert worden gegeven van 810 uur op het terrein bij Kaapduin. RAAD VAN 'S HEER-ARENDSKERKE. De hr. Lindenbergh benoemd tot wethouder De rekening 1938 sluit met een batig slot van 12.523 Dr. J. J. Gelderblom tijdelijk gemeentearts te Nieuw dorp. 's-HEER-ARENDSKERKE. De Raad dezer gemeente kwam Vrijdagmorgen in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Elenbaas. Ingekomen is o.a. bericht van den hr C. Philipse, dat hij wegens zijn benoeming tot lid van Gedeputeerde Staten, ophoudt raadslid en wethouder te zijn. De hr Philipse dankt voor de prettige samenwerking met den Raad en het col lege van B. en W. De V o o r z. spreekt zijn erkentelijk' heid uit voor de samenwerking met den hr. Philipse en zegt hem dank voor het geen hij voor de gemeente deed. Hierna werden de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid den heer M, Duynkerke onderzocht en in orde bevon den, waarna de hr Duynkerke toegelaten en beëedigd wordt. Vervolgens wordt tot verkiezing van een wethouder overgegaan. Bij de eerste stemming worden uitgebracht 5 st. op den hr Vermeulen, 3 op den hr Linden bergh en 2 op den hr Janssen, zoodat her stemming noodig is. Vervolgens krijgen de hr Vermeulen 5 st., de hr Lindenbergh 4 st. en de heer Janssen 1 st. Stemming volgt nu tusschen de hrn. Vermeulen en Lindenbergh, waarbij de stemmen staken Hierna wordt bij loting de hr Lindenbergh benoemd. Voorz. en leden wenschen den benoemde geluk. Ingekomen is o.a. het verzoek van Zuid wolde, om bij de regeering aan te drin gen op hoogere vergoeding aan kleine zelfstandigen die militairen dienst moeten doen. B. en W. willen dit verzoek voor kennisgeving aan nemen. De V o r z. merkt op, dat in deze een behoorlijke regeling bestaat en de minister dit onderwerp ook reeds behan delde. Volgens voorstel'wordt besloten. Na eenige wijziging in de gemeente-be- grooting 1939 volgt aanbieding van de Amsterdam 1936-3% 9797 Zeeuws. Hyp. B-3% 9493% Cities Service Cy. P, J9§8 5 56%57% A Amsterd. Bank 135%137% A Ned. Gist- en Spiritusf. 419 A De Schelde N.B. 40%—40% C Am. Smelt Ref. 34%—35% A Houth. Alberts 79 C Chesapeake Ohio 272%27% C Pref. Kansas City South 13%—13% C Union Pac. Rr. 75%—76% Ned. 38 1000-3 97%—94% O. Indië 37 1000-3 95%—92% Engeland 1960-90 4 75%—75% A Koloniale Bnk. 166%167 A N.I. Hbk. 600 116%—117% C Ned. Ht M. 1000 128%—129% A v. Berkels Pat. 45%45% C Calvé-Delft 79—79% A Lever-Bros Unilever 129131% -33 A Philips Gem. B. afg. 201%—203% -04% C Am. Car Foundry 18%18% C Anavonda Cop 20%20%-% C Bethlehem St. 47%-h18%-% C Int. Nickel Cy. 37%—37% C Kennec Copper 27%27%-% C Rep. Steel 14—13%-14% C U. States St. C. 40%-^40%-% C North Am. Cy. 18%—18% A Kon. Petr. Mpij. 305%—309-07% C Contin. Oil Cy. 16%—16% C Phillips Petr. Comp. 27%26% C Shell Union O.C. 8%—8%-8% C Tide Water Ass. Oil 9%9% A Ned. Scheepv. U. 107%109%-% A H.V. Amsterdam 403%407%-05% A Java Cult. Mij. 194%197-94% A N.l. Suiker U. 216-218-14 A Deli Batavia 131%—134-31% Deli Mij. 1000 190-187-88 k— Unilever Markt - Philip» - (Wetti* HVA Amerika Koninkl. Tabak Obl.Markt Schepen Suiker gedeponeerd A Senembah 148%—150-52 C Baltimore en Ohio 4%4% C Southern Pac. Cy. 11%11%-% A Southern Rlw. 13%13% A Amst. Rubb. C. 191%—194%-95% A Deli-Bat. Rubb. 139%—139-42% A Hessa Rubber 9295-% A Serbadjadi S.R. 88%—89-91 Heden. Gister. Londen 8,80% 8,75% Berlijn 75,42% 75,07% Parijs 4,98% 4,95% Brussel 31,96 31,80 New-York 1,88% 1,87% gemeenterekening 1938 die sluit met 114.887 en een batig slot van 12.523. De Voorz. merkt er bij op, dat deze uitkomst nog medevalt. Verder kwa men in de rek. 1938 van het Burg. Arm bestuur te 's-Heer-Arendskerke sluitende met een batig slot van 883 en die van het Groot Armbestuur van 's-Heer Hen drikskinderen, sluitende met een batig slot van 1158. Vervolgens wordt in het reglement op de instellingen van weldadigheid een wij ziging gebracht betreffende de borgstel lingen en wordt een verordening vastge steld op de geneeskundige armenverzor ging benevens een instructie voor den ge meentegeneesheer belast met de armen praktijk. De Voorz. wees er op, dat, wan neer de huidige geneesheer weg gaat, de vergoeding wordt 600 per jaar zonder vrije woning. Wanneer bijzonder dure ge neesmiddelen enz. moeten worden ge bruikt komen die bijzondere kosten voor het betreffende B. A. De hr v. d. Dries wees er op, dat zulks te Nieuwdorp reeds gebeurt. De Voorz, beaamt, dat de prak tijk reeds zoo is. De Herv. Chr. school verzocht gelden voor eenige kleine nieu we leermiddelen waartoe wordt besloten. De bijzondere lagere school te Nieuwdorp verzocht gelden voor het doen aanbrengen van waterclosets en septictanks, kosten 460. Aldus wordt besloten. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten tot onbewoonbaar-verklaring der wo ningen bewoond door J. v. d. Maale, wijk F no. 1 en door J. Buteijn, wijk F no. 156. Na behandeling van eenige reclames hondenbelasting worden de geloofsbrieven der nieuw-benoemde raadsleden onder zocht en in orde bevonden zoodat tot hun toelating wordt besloten. Tenslotte moet overgegaan worden tot tijdelijke benoeming van een gemeentege neesheer te Nieuwdorp. Nadat eerst met gesloten deuren vergaderd is, stellen B. en W. voor den hr. J. J. Gelderblom als tijdelijk gemeentegeneesheer te benoemen waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Voorloopig voor 11 maanden met ingang van 16 Augustus a.s. s-HEER-ARENDSKERKE. Gisteravond had alhier een algemeene vergadering der Oranjevereeniging plaats onder voorzit' terschap van den heer Z. de Ruiter. Uit de rekening van den, penningmees ter bleek, dat uitgegeven was 431,02 en ontvangen 498.96 alzoo een goed slot van 67.94. Tot bestuursleden werden gekozen P. Carels. (aftr.) J. Brouwer en J. Pik en J. Nagelkerke. De vergadering ging accoord met de voorstellen van het bestuur om op den nationalen feestdag feest te vieren. Door dat den heer G. M. Nijsse een terrein be schikbaar heeft gesteld zal het mogelijk zijn verschillende volks- en kinderspelen te houden. De opkomst was gering; van de ruim 300 leden waren er slechts 44 aan wezig. Door het bestuur werd tot secretaris be noemd de heer A. L. van Antwerpen. ELLEWOUTSDIJK. Woensdag had voor Ambachtsvrouwe, Mevr. van Hattum- ur.e 45 werd de tocht naar het Burgers- De Ambachtsvrouwe waakte met een 5-tal dor het Muziekgezelschap ^SCeldegalm" ELLEWOUDSDIJK. Woensdag had voor de 9e maal de jaarlijksche autotocht voor de ouden van dagen plaats, hun door de Ambachtsvrouwe, Mevrouw van Hattum- Dekker te Beverwijk aangeboden. Te 10 ure 45 werd de tocht naar het Burgers- dierenpark nabij1 Tilburg aanvaard. Er namen 40 ouden van dagen aan deel De Ambachtsvrouwe maakte met een 5-tal gasten den tocht onder gunstige weers omstandigheden mede. Op de heen- en te rugreis werd te Bergen op Zoom in hotel „De Kroon" even gepauseerd, waarop de laatste reis een der ouden, Mevr. van Hattum een warm woord van dank bracht evenals hun, die van jaar tot jaar met volle toewijding en vollen tevredenheid deze autotocht weten te organiseeren en voorbereiden. Er heerschte gedurende de geheele reis een gezellige en vreugdevolle stemming. Toen men 's avonds in het dorp arri veerde, werd de stoet van bus en auto's, door het Muziekgezelschap „Scheldegalm opgewacht en maakte men onder vroo lijke muziek een rondje door het dorp gevolgd door de hossende jeugd en oude ren, die allen in feestelijke stemming ble ken te zijn, waarna bij Zorgvliet directeur en leden van „Scheldegalm", namens de ouden van dagen onder hartelijke bewoor dingen dank werd gebracht. Uit de spontane feestelijke ontvangst, die de oudjes en hun weldoenster bij hun thuiskomst mochten ontvangen, blijkt maar al te duidelijk, dat het goede menschlievende werk van Mevr. van Hat tum op dit en ander gebied door de Elle- woudsdijkers ten hoogste wordt gewaar deerd. HEINKENSZAND. De heer Jan Alme- kinders alhier is toegelaten tot de Middel baar Technische school, afd. werktuigbouw kunde te Heerlen. IERSEKE. Donderdagavond vergaderde de vereeniging Groene Kruis. De opkomst der leden was niet schitterend. De voorz. riep evenwel de aanwezigen een hartelijk welkom toe, we zullen het vanavond, merkte hij op, niet in de kwantiteit, maar in de kwaliteit moeten zoeken. De toe stand van de kas is hoewel niet ongunstig, roepend om verbetering. We zullen moe ten zoeken op de een of andere wijze we der een beroep te doen op de beurzen, van onze medeburgers. Het consultatiebureau dat goed werkt (413 consultaties) vraagt ook heel wat van de kas. De zuster is 2 maal eenige weken ziek geweest. De secretaris, de heer W. Honders, deed daarna zijn jaarverslag. Het aantal leden is gunstig en bedraagt 780. De vereeni ging heeft over het afgeloopen Jaar veel geld noodig gehad voor tbc-bestrijding. Verschillende personen werden naar sa natoria of ziekenhuizen uitgezonden. De ontvangsten bedroegen 4000, de uit gaven 4290,42. Het batig slot (met in begrip van gunstig saldo 1937) 468,78. Gaan de uitgaven door als verleden jaar dan is de kas Juli 1940 geheel leeg, daar in de 4290,42 ontvangsten, een groot deel der reserve was begrepen. De begrooting tbc-bestrijding sluit in ontvang en uitgaaf op 2095,31. De aftredende bestuursleden J. Vette, C. Hirdes en L. de Rijke werden herkozen. Een langdurige bespreking werd ge voerd over de middelen die kunnen lei den tot versterking der kas. Verschillen de ideeën werden aan de hand gedaan, o.a. het houden van een bazaar als in 1937. Er is geen enkel middel dat meer geld oplevert. De verschillende fouten, die ee® vorig maal aan den dag kwamen, kun nen nu worden vermeden. Het iböstuur dat de vele werkzaamheden verbonden aan het organiseeren van een bazaar wel vreest, werd de idee aan de hand gedaan om een commissie in het leven te roepen. Getracht zal worden om die commissie bijeen te roepen en plannen te maken en aan 't bestuur voor te leggen, waarna dokter Polderman de vergadering sloot- Op de darievelden in de Wester- schelde is een aanzienlijke hoeveelheid mooi mosselzaad gevallen. Dit Is voor de kleine mosselkweekers, die gebrek hebben aan mosselzaad een groot geluk, daar dit zaad kosteloos mag worden weggehaald. KAPELLE. Door bemiddeling van ver schillende vooraanstaande personen uit de gemeente is het gelukt om ook voor de ouden van dagen van Kapelle en Bie- zelinge een uitstapje te organiseeren. De reis zal per auto's gaan door Wal cheren naar Domburg enz. KLOETINGE Woensdagavond had de 83- jarige wed. J. v. d. Plasse Smallegange het ongeluk zoodanig te vallen dat zij haar pols brak. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. KRUININGEN. Woensdagmiddag maak ten de ouden van dagen van Kruiningen Hansweerd en Oostdijk een uitstapje naar Antwerpen. Met een aantal personen auto's en 2 autobussen reed men om 1 uur weg. In Antwerpen heeft men o.a. een bezoek gebracht aan den dierentuin, 's Avonds stond het muziekgezelschap E.M.M. de oudjes op te wachten aan den Grintweg, waarna spelende het dorp werd ingereden. De belangstelling bij de thuiskomst was zeer groot. Jammer dat men één der oudjes in Antwerpen heeft achtergelaten. Deze was door een familielid afgehaald en niet op tijd op dé plaats van vertrek aanwezig. KRt tje va koffie hand wordeii KR/ de kij onder reisje bijzond| monun terstan hartelu strand, kunner SCI behoev zenzor| 14 RILlj streeks bjj de hier, vracht^ gische De G. L. den Rij Door der peij Niclae niet zie andereil gen de stuurin kerspas stig w<| worder ken h^ werd WEli bond de beti| om eer door h| voor af te van pj zulks van dd Aan dinge zocht KAB van hJ hier or gen be had hi zijn lir genees! roepen: „Ons gen in| tent. was, Aangel van c| werd veel sloten afgeslq verbeti ten d; hebber heugir aangeZ concer met d< terdag nemen gepaar van al sehappï van h ningsal Dobbel) In geheeld collegq Oranje manda De gramr conferd hart werd verdied Theune Oosterl von de: werdeif Toeil tein C.| woord j Dobbell op zij| jonger combia geklap als va ling wj Na Shag schapp daan

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2