PRESTO EBBI PRESTO een koker Hartjes mee Gemeenteraad van Middelburg. KRONIEK van den DAG. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN WOENSDAG 26 JULI 1939. No. 174. EEN ZOON VAN Z'N VADER. tegen hoofdpijn en vermoeidheid door verandering van lucht en leefwijze. De luchtbescherming der bedrijven zal minstens f 25,000 moeten kosten, Uitvoerige bespreking van deze zaak. Luchtbescherming Jbedrij ven HET BETERE ZEEPPOEDER VOOR SLECHTS 5 CENT p5 ct. lorten Ro- bloei ?eg D Srtstr. iheeft made :hten gro- t. De arde. ~e int 1 n nu cata- egel- burg. ders, dub- p de terk, dele lelig'. Van het goede teveel De Duitschers van het Derde Rijk gaan prat op hun organisatie-vermogen. Men dinge daarop niet af. Geen enkel land heeft de laatste jaren ten deze ook maar in de verte kunnen wedijveren met het nationaal- socialistische Duitschland. Een man als dr. Goebbels, men kan overigens van hem den ken wat men wil, is een organisatorisch genie. Als hij en zijn helpers een groote betooging, een reusachtige propaganda-bij- eenkomst, en soortgelijke dingen in elkaar hebben gezet, is het alsof men te doen heeft met een feilloos draaiende machine. Toch dreigt alle genialiteit( ten spijt het organisatorisch vermogen den heden- daagsche Duitschers parten te spelen. Bij alles wat de menseh doet, moet maat ge houden worden. Aan al zijn werken zijn geheimzinnige natuurlijke grenzen gesteld, welke hij niet straffeloos kan overtreden. Wat men op het oogenblik in het Derde Rijk kan waarnemen, is een teveel aan or ganisatie, een overorganisatie. Zij uit zich in een ontzaglijk bureaucratie, waarvan de staat en het maatschappelijk leven voort durend dieper gebukt moeten gaan. De na- tionaal-socialistisehe regeering zag zich al dadelijk, bij haar bestrijding der werkloos heid, in 1933 genoodzaakt, in de eerste plaats de „alfe Kampfer", de honderddui zend oudste en nog eenige honderdduizen den op hen gevolgde ingeschreven partpge nooten aan een baantje te helpen, voorloo- pig nog onafhankelijk van haar bruikbaar heid (in de latere jaren heeft men heel wat „hoogen tot „lageren" moeten de- gradeeren en nog altijd staan talentlooze menschen, alleen om hun lage partijnum mer, op veel te verantwoordelijke posten). De uiterst overdreven staatsbemoeiing, de nationaal-geïsoleerde deviezen-organisa tie, de gevolgen der rassen-politiek, het ont staan der vele semi-militaire corpsen, de enorme sociale hervormingen, enz. enz. de den een bureaucratie ontstaan, die tegen woordig waarlijk wanstaltige vormen heeft aangenomen en den Staat, die toch al zucht onder weermachtszorgen, op den duur aan den rand van den financieelen afgrond moet brengen. De pogingen, om dit gevaar te keeren hebben bitter weinig succes gehad. Slechts een zeer brutaal ingrijpen van den Staat (met als gevolg weer opkomende werkloosheid met de noodzakelijkheid van steunuitkeering) kan hier verandering brengen. Men kan zonder overdrijving zeggen, dat de helft van de Duitsche bevolking uit sol daten en ambtenaren bestaat. En het gaat daarbij niet alleen om de eenvoudig fantasti sche kosten. Ook de reputatie der Duit schers, dat ze zulke uitnemende organisa toren zijn, komt daarbij danig in het gedrang. De Duitsche bureaucratie is het tegendeel van een goede organisatie. Ze is een toe nemend gevaar voor de samenleving en een byna ondraaglijke last voor den staatsbur ger. Al deze honderdduizend en meer bu reaux in Groot-Duitschland werken niet naast en met, maar tegen elkaar in. Het zooeven verschenen nummer van het weekblad „Der Deutsche Volkswirt" doet er in een hoofdartikel een boekje van open. Het blad moet dat natuurlijk in voorzich tige termen doen, omdat critiek op den Staat in het Derde Rijk hoogst impopulair is. Maar het artikel is toch duidelijk ge noeg. Het bevestigt, dat in Duitschland te genwoordig de bureaucratie tot een onding is geworden. Een enkel voorbeeld: Wie in Duitschland een huis wil bouwen ('t slech te of geheel ontbrekende materiaal zal ove rigens tegenwoordig niet meer al te veel Duitschers daartoe aanloken!) heeft met niet minder dan 27 verschillende bureau cratische instanties te doen terwijl toch juist op dit gebied den laatsten tijd „ver eenvoudigingen" zijn doorgezet. Het gevolg daarvan is, dat het huis wel iswaar in 4 êi 5 maanden staat, de voorbe reiding op papier, dus nadat de architect alle details gereed heeft, van te voren ech ter 8 tot 12 maanden eischen! Architect en opdrachtgever hebben n.l. zooveel tijd noo- dig om al deze 27 bureaux at te loopen, ge duldig te wachten, en ten slotte weer alle plannen te wijzigen, telkens wanneer een bureau de eischen der andere weer omver werpt. De controle op de boekhouding van staat, gemeente en particulier is zoo veel omvattend en gecompliceerd (in Duitsch land pleegt men te spotten: „Waarom iets Naar het Engelsch door T. TEN HAVE— v. d. MADE. 17). Hazel Mallinsbee aarzelde nu niet langer. Ze sprong in het wagentje en Gordon ach ter haar aan. Het volgende oogenblik waren ze in een sukkeldrafje op weg. „Het is bp Buffalo Point", legde het meisje uit. „Het is maar vier mijl. Daarna kunt u van uw pathetische voorstelling van de kolenmijnen gaan genieten, hoewel daar niet veel tijd voor over zal zijn, als we in dit gangetje verder gaan", voegde ze er wat bedeesd aan toe. Gordon schudde het hoofd en zei: „Dat doe ik om Sunset. We moeten om zijn bezeerden poot denken." Hazel zuchtte lachend. „Arme Sunset. U zult wel gelijk hebben." „Zonder twijfel", lachte Gordon, „hij kan wel bloedvergiftiging of kanker of zooiets krijgen, als we haar overhaasten." Hazel wees naar het Noorden en zei: „Daar is het pad. Vader is thuis. Hij zal blij zijn, u te zien. Weet u, vader moest wijzer zijn op zijn leeftijd, maar hij is nu eenmaal verzot op vechtpartijtjes. Hij vertelde, hoe u er op „beukte", zoo drukte bij het uit, en dien „bandiet" inmaakte en hij vond het zoo jammer, dat het trein personeel roet in 't eten kwam gooien voor dat het was afgeloopen. Vader is eigenlijk een groote kwajongen en ik geloof, dat hij denkt dat hij nog twintig is. Dat is wat, hoor met een volwassen dochter. Hij is een groot kind, ondanks zijn grijze haren. U moest hem soms bezig zien; hij slaat alle jongens met een neus lengte. Het moet eenvoudig doen, als het ook gecompliceerd gaat?") dat men hier van een tot volkomen onzin geworden bureaucratische inmenging moet spreken. Men maakt tallooze verorde ningen en niemand kan er meer den weg in vinden. Dan is weer een bureaucratie noo- dig, die niets anders te doen heeft dan die honderdduizend verordeningen napluizen. Geen zakenman is in staat, zijn belasting biljetten in te vullen. Daarom is er een le ger van door den Staat gecontroleerde men schen, die dit werk op zich moeten nemen. Maar onder hen is er niet één, die werkelijk alle bepalingen kent. De organisatie der „vier jaren-plannen" heeft een bureaucratische organisatie noo- dig gemaakt, die het wereldrecord slaat. Partij en staat hebben alle hun eigen bu reaucratie en werken elkaar tegen, dat het Bij apoth. en drogisten, koker 12 st. 50 ct. - doosje 6 st. 30 ct. (Ingez. Med.) een lust is. Daarbij wordt letterlijk met geld gesmeten. Waarmee we maar willen zeggen, dat ook Hitier geen idealen staat heeft weten te stichten! Vergadering van Dinsdagavond. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig 13 leden. Afwezig de heeren Onderdljk, De Bruin, Paul en Heemskerk. Opening. De voorzitter opende de laatste vergade ring van den Raad in zijn huidige samen stelling en sprak er zijn voldoening over uit, dat de leden, voor zoover zij zich nog her kiesbaar stelden wederom gekozen zijn. Men komt bijeen onder twee goede omstan digheden. Spr. wijst op een schrijven uit Ca- lifornië over 't daar gehouden congres, in zake geestelijke en moreele herbewapening, waarbij nog 10.000 menschen geen plaats konden krijgen en hoopte, dat de Neder landsche pers eens wat meer over dat com gres zal schrijven. Het tweede, waarop spr. doelde is de regeeringsverklaring van het nieuwe ministerie en dit wel in het bijzon der, wat daarin staat over de gemeentefi- nanciën en de vrijheid van de gemeenten. Spr. deelde mede, dat hij den heer Onder- dijk te Doorn ontmoette en dat deze het naar omstandigheden goed maakt. Spr. deelde naar aanleiding van vragen bij de rondvraag in de vorige vergadering o.a. mede, dat inzake de lantaarns op den Noordsingel maatregelen zullen worden ge nomen en dat stukken over de andere vra> gen ter visie zullen worden gelegd. Het verslag van het Burgerlijk Armbe stuur werd voor kennisgeving aangenomen, tegen het opheffen van de Veemarkt te 's- Heerenhoek had de raad geen bezwaar, en het rapport van den Commissaris van poli tie inzake den verkeerstoestand op den hoek NoordsingelLeliestraat werd voor kennisgeving aangenomen. Meer aanleiding tot discussie gaf het adres van de Midzacombinatie waarin wordt opgekomen tegen het besluit van B. en W. om aan de hand van de bouwveror dening het hebben van de borden aan de gevels zooals zjj nu zijn aangebracht te ver bieden. De moeilijkheid was, dat men nu niet kon beslissen daarover, dat de beslissing slechts een keer een maand mag worden verdaagd en dat men dan verplicht zou zijn in Augustus nog eens te vergaderen. Na eenige bespreking heeft de heer Je- ronimus zich telefonisch met den rechts kundigen adviseur van de Midzacombinatie in verbinding gesteld en zal deze nu een op 30 Juli gedateerd adres inzenden, waardoor de zaak is opgelost. Nog deelde de voorzitter mede, dat de gemeenterekening 1938 aanwijzende een te kort van 24.411.22 aan de Commissie van financiën zal worden toegezonden. Onderzoek geloofsbrieven. De voorzitter benoemde twee commissies tot onderzoek der geloofsbrieven van de herkozen en gekozen raadsleden, die resp. bij monde van mevrouw Weijl en den heer Portheine tot toelating adviseerden van al le betrokkenen, waarmede de raad zich ver- eenigde. Benoeming schoolarts, gemeente arts enz. Aan de orde was de benoeming van een schoolarts voor de gemeenten Vlissingen en Middelburg tevens gemeente-geneesheer en controleerend geneeskundige te Middel burg. toch wel mooi zijn, op die manier oud te worden." Gordon luisterde naar haar prettige stem en naar het enthousiasme, dat uit haar woorden klonk en hij kon zich plotseling haast niet indenken, dat dit alles werkelijk heid was. Hier reed hij nu met een van de mooiste meisjes, die hij ooit had ont moet, naar haar huis, binnen vier en twin tig uur na zijn zonderlinge aankomst in dat nog zonderlinger plaatsje. Ze was ook niet een gewoon boerenmeisje: haar heele manier van doen bewees, dat ze een op voeding had genoten op een der groote kostscholen in het Oosten van het land. Haar rijcostuum kon wel aangemeten zijn bij een van de kleermakers in de Fifth Avenue in New-York. En toch leidde ze nu haar leven hier in de zonnige prairie, als de dochter van den een of anderen vee fokker in de heuvels van de Rockies. „Ja, uw vader is een prachtkerel", gaf hij dadelijk toe, „hij kende me heelemaal niet en toch bewees hij me een grooten dienst. Wat, dat doet er nu niet toe, maar het was iets, waar mannen groote waarde aan hechten." Het enthousiasme van het meisje werd nog grooter „En vader is niet alleen goed maar hij is ook geweldig knap. Maar", voegde ze er verteederd aan toe, „hij is een kwajon gen. O, hij wordt nooit een groot mensch." Eenige minuten later wees ze vooruit met haar gehandschoende hand en zei: „Daar is Buffalo Point, daar, waar dat huis staat. Dat is het onze, en daarachter, een halve mijl verder, kun je de telegraaf palen langs den spoorweg zien." Gordon keek voor zich uit. Ze hadden nog ruim een mijl te rijden. Het alleen staande huis trok zeer zijn aandacht. De aanbeveling luidde: dr. J. Eerelman, gemeentegeneesheer te Glimmen (Gr.>, arts R. de Jong, hulp geneesheer bij de gemeen teziekenhuizen te 's-Gravenhage en arts A. Stok, sous-chef van het Militair Hospitaal te Amersfoort. De VOORZITTER zeide, dat er een 20-tal sollicitanten waren. De eerste aanbevolene is een zeer bekwaam man, die verschillende examens cum laude heeft afgelegd. Alle drie zijn zeker geschikt. De heer v. d. FELTZ wilde spreken over de instructie, doch de VOORZITTER meen de, dat eerst de benoeming moest plaats hebben. Benoemd werd dr. Eerelman met alge- meene stemmen. Thans maakte de heer v. d. FELTZ de opmerking, dat in de huidige instructie staat, dat de arts ook gewone praktijk kan uitoefenen. Spr. meent, dat er een nieuwe instructie in den maak is en dan dient de benoemde dit te weten. De VOORZITTER zeide, dat dit juist is en dat er geen reden is om dit den benoem de niet mede te deelen. Overplaatsing onderwijzer 7e klasse school. Voorgesteld werd de overplaatsing van den heer H. Th. de Meijer onderwijzer aan de Centrale 7e klasse school naar de O. L. .school J. en het doen van een oproep voor een onderwijzeres met bevoegdheid voor het geven van onderwijs in de handwerken. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen na dat de heer BOASSON op een vraag van den heer WONDERGEM gezegd had, dat het niet geheel zeker is, dat hiermede de 7e klasseschool voor later verzekerd is. Wijziging begrooting 1939. De raad vereenigde zich met het voorstel tot het aanbrengen van een 6e wijziging in de gemeentebegrooting voor 1939. Gelden voor kachel en school banken. Besloten werd aan het bestuur der Ver. tot het verstrekken van I.o. op Geref. grondslag voor een kachel in de school aan de Verwerijstraat 36.85 en voor 7 school banken 120 toe te staan. Verhuring gebouw voormalige hulpkazerne. Het volgende besluit was dat totweder verhuring van het gebouw der zgn. voor malige hulpkazerne aan de groepscommis- sie van groep I der afd. Walcheren van de Ver. „Nederlandsche Padvinders" voor 3 jaar tegen 200 per jaar. Aangenomen. Verhuur grond. Besloten werd aan J. de Kuijper 160 m2 grond aan den Sehoorsteenvegerssingel te verhuren voor den tijd van 3 jaar voor 37,50 per jaar en eenzelfde oppervlakte aan de N.V. Metaalhandel J. L. Agelink van Rentergem. Verhuring duingronden. Aan defensie werden twee perceeltjes grond onder Vrouwenpolder verhuurd voor 10 per jaar. Bouwrijpmaken .erfpachtsterrein Het voorstel, inzake het bouwrijp maken van het erfpachtsterrein aan de Punt, was een wijziging van het terzake reeds geno men besluit. Er zullen nu 9 perceelen ko men van 1500 en 2 van 1050 of totaal 15600, waardoor dit totaal onveranderd De innerlijke krachten der ziel kun nen slechts bestaan op voorwaarde, dat zij zich niet terugtrekken in het binnenste, maar naar buiten werken door daden. „Is dat een dorpje Buffalo Point?" vroeg hij. Het meisje schudde ontkennend het hoofd en zei: „Nee, alleen ons huis. Vader heeft het laten bouwen als een soort kantoor. Ziet u, we zijn druk bezig alle plannen voor zjjn land uit te werken. Dat is nou onze hobbie, zooals de uwe is, om overal elders te belanden, dan oorspronkelijk uw plan was. Gordon lachte. „Nou gooit u weer roet in het eten. Ik was juist die heele landgeschiedenis ver geten en nu krijg ik ineens weer een koude douche. Ik vermoed, dat er altijd wel land zal zijn en dat we altijd wel kolen noodig zullen hebben, 't is wel jammer, hè? Ik heb in die vier en twintig uur nog geen sterveling ontmoet, of hij had het over de terreinen om het dorp. Vier paaltjes en vier denkbeeldige lijnen om een lapje gras en daar wordt om gevochten, bedrogen, ge stolen en omgekocht, 't Is wonderbaarlijk!" Hazel Mallinsbee onderdrukte haar op komenden lach. Ze keek recht voor zich uit naar het huis en haar oogen keken peinzend ernstig. ,,'t Gaat niet om het land", zei ze een voudig. „Wat het vechten, bedriegen, stelén en omkoopen betreft, hebt u gelijk. Maar de strijd gaat om de fortuinen." Ze lachte blijft. De heer JERONIMUS voelde weinig voor deze wijziging. De Raad heeft hét oorspron kelijk besluit na rijp beraad genomen en nu moet op advies van jhr. De Ranitz, overge nomen door Ged. Staten, daar weer veran dering in worden gebracht. Spr. betwijfelt of de verhoogde prijs er werkelijk uit zal komen. De heer BOASSON zeide, dat de percee len grootere tuinen krijgen, wat toch ook van van beteekenis is. Als men nu niet met dit voorstel mede gaat, zal het weer lang duren voor men een beslissing heeft. Het voorstel werd aangenomen zonder stemming, doch met aanteekening, dat de heer Jeronimus wenscht "geacht te worden te hebben tegengestemd. Gasthuisverpleging. Na overleg met het bestuur der Godshui zen stelden B. en W. voor de overeenkomst nopens gasthuisverpleging c.a. te verlengen. De VOORZITTER zeide, dat het eenige verschil is, dat de overeenkomst wordt aan gegaan voor onbepaalden tijd en dat er een regeling komt van betaling van de kos ten van het laboratorium-onderzoek. De heer KöGELER meende, dat het ver keerd is om tot 10.000 verpleegdagen 3,75 te laten betalen en dan pas 1,75 omdat met name het B. A. thans niet hooger komt dan ruim 5000 verpleegdagen, en dan is de bepaling illusoir. De heer v. d. FELTZ zeide dat het be stuur der Godshuizen rekening moet hou den met de algemeene kosten bij verminde ring van het getal 10.000 zullen die kosten niet gedekt zijn en men streeft thans naar het opheffen van tekorten. De heer SULKERS meende, dat men er toch rekening mede moet houden, dat thans zeer velen komen op kosten van het parti culiere fonds, de Ver. voor Ziekenhuisver- pleging. De heer KöGELER zeide, dat als men 30.000 verpleegdagen moet hebben om uit de algemeene kosten te komen, men toch maar niet zonder meer 10.000 dagen op het B. A. moet zetten. Mevrouw WEIJL vond het heel goed, dat de heeren Kögeler en v. d. Feltz voor hun besturen opkomen, maar men zou de zaak nu toch niet kunnen wijzigen buiten het bestuur der Godshuizen om en daarom wil spr. maar eens enkele jaren de werking van de overeenkomst nagaan. De VOORZITTER zeide, dat het tenslot te toch allemaal uit hetzelfde potje komt, over eenige jaren kan men toch altijd weer tot verandering komen. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Huistelefoon-installatie Stadhuis. Het voorstel om de Kuur van de Huistele fooninstallatie te verlengen bij de Nederl. Huistelefoon Mij. te Den Haag deed de heer KöGELER vragen of B. en W. er ook wel eens over gedacht hebben een huistele foon in eigendonl te nemen. De VOORZITTER zeide, dat men wil wachten daarover meer na te denken tot de invoering van de automatiseering. Het voorstel werd aangenomen. Afwijzend beschikt. Afwijzend werd beschikt op twee be zwaarschriften tegen aanslagen schoolgeld 1938—1939. De VOORZITTER deelde mede, dat hij nog een 5-tal voorstellen, die niet op de agenda hebben gestaan, wil behandelen en stelde den heer Boasson in de gelegenheid het eerste in te leiden, dat inzake de lucht bescherming voor de bedrijven. De heer BOASSON zeide dat dit voorstel in de eerste plaats omvat de aanschaffing van een Dieselmotor voor het pompstation aan de Oranjezon. De adviezen daarover hebben lang op zich laten wachten. Het is de bedoeling om dezen motor te doen plaat sen in een bom- en scherf vrije beschutting. Geheel juist heeft men nog geen raming kunnen maken, doch het is zeer gewenscht dat spoedig beslist wordt, want als men nu bestelt zal de levertijd 5 tot 6 maanden zijn, wacht men dan wordt hij wellicht 10 tot 12 maanden, want de betrokken fabrieken hebben het zeer druk met orders. De kosten worden thans geraamd op ten hoogste 20.000, waarin dan begrepen zijn de kos ten van de pompinstallatie, de dieselmotor en het seherfvrije opstellen, waarbij ook ge zorgd wordt gasvrij-zijn van de bergruimte. Het tweede deel van het voorstel omvat het aanleggen van een koppelleiding tus- schen de leiding van de ZEGAM. en die van de gemeente, waarvan de kosten voor ieder der betrokken partijen f 2500 zal zijn. Het derde deel is het opstellen van een electrisch nood aggregaat van f 2500 op de gasfabriek opdat dit kan gebruikt worden bij het uitvallen van den stroom. Men heeft kans op een Rijkssubsidie omdat het valt onder de luchtbescherming van belangrijke objecten. Het zou hier moeten zijn een to taal bedrag van f 25.000 uit den kapitaal- dienst der bedrijven. De VOORZITTER onderstreepte dat het hier voornamelijk gaat om het nemen van een principe besluit, de zaak komt nader in bijzonderheden weer in den raad terug. De heer LAMBERMONT meende, dat de stoominstallatie toch goed is en vroeg of die dan niet behoorlijk afgeschermd kan worden tegen gevaar. De heer BOASSON zeide, dat de stoom installatie niet bedrijfzeker is, en zeker niet als er een langdurige storing is in de cen trale. De heer JERONIMUS meende, dat de ketels reeds lang te oud zijn, en groote kans op afkeuring zou bestaan en daarom is het waarschijnlijk het beste een Diesel-motor aan te schaffen. Juist in tijden van oorlog of oorlogsgevaar zal men vaak water noo dig hebben en moet men nu maatregelen treffen. Spr. zal gaarne voor stemmen. De heer DEN HOLLANDER kan de ur gentie van dit voorstel niet zoo inzien, dat hij het niet jammer zou moeten vinden, dat de Commissie van bijstand niet is gehoord. Spr. is niet tegen het voorstel maar wil het eerst in de commissie behandelen en hij meende, dat destijds gezegd werd dat de stoominstallatie te duur is. Is de koppeling ok iets van de laatste dagen? (Ingez. Med.) even. „Fortuin beteekent alles voor de te genwoordige mannen. Voor sommige vrou wen ook wel maar toch niet in die mate als voor een man. Vroeger was de strijd om het bestaan heel anders. En ondanks de ruwheden van vroegere tijden, denk ik wel eens, dat de menschen toen toch eerlijker en minder bedorven waren dan nu. Maar de natuur moet nu eenmaal strijden en de mensehelijke natuur wil altijd een ander den loef afsteken. Het leven is een voort durende strijd. Vroeger uitte men zich in bloed vergieten en oorlogen en men telde trots zijn overwinningen. Tegenwoordig zijn we trotsch op onze beschaving en kijken medelijdend neer op den tijd van onze voor ouders in plaats van bloed vergieren, moor den, vechten, massaslachting en al derge lijke slechte gewoonten van vroeger, beliegt en bedriegt, besteelt men elkaar en koopt men elkaar om in onze tegenwoordige be schaving." Gordon lachte en zei: „Op die manier lijkt het, alsof die kerels van vroeger een soort heiligen waren bij ons vergeleken." Hazel schudde haar hoofd. Ze glimlachte even, maar haar oogen stonden ernstig en Gordon deed zijn uiterste best om ook ern stig te blijven. Hazel zei: „Ik geloof, dat onze zoo geprezen cultuur en beschaving de oorzaken zijn van het raf finement, waarmee die strijd om het be staan gevoerd wordt. Ik vind de heele be schaving een aanfluiting. En het is meestal maar een vuil zaakje. Maar", vervolgde ze en haar oogen dansten van enthousi asme, „ik ben dol op de modernen strijd om het fortuin. Het lijkt een beetje op de champagne van het leven. Er bestaat maar één ding, dat nog pittiger is." Gordon dacht niet meer aan zijn span paarden en liet ze stapvoets toeloopen op het huis, dat nu vlak bij was. „Wat is dan de ware champagne?" vroeg hij. „Het leven zelf natuurlijk", riep ze uit. „Wat anders?" „Zeker, miss Mallinsbee" antwoordde Gordon „ik heb geen bezwaren tegen het leven in 't algemeen, maar soms is het net zoo dwars als een verwend kind en moet je het vertroetelen en vleien, om iets te bereiken" „Kijk, daar staat vader op de veranda!" riep Hazel Mallinsbee uit. Gordon keek en zag den ouden man, die zijn dochter toewuifde. HOOFDSTUK VIII. Op Buffalo Point. Gordon vond, dat miss Hazel veel te veel notitie nam van haar vader op de veranda. Mallinsbee had daar heelemaal niet be hoeven te staan, volgens hem, en eerlijk gezegd, vond hij het vervelend. Hij had Silas graag mogen lijden, toen hij hem voor 't eerst onder die ietwat eigenaardige om standigheden had ontmoet. Maar nu kon hij hem niet al te best zetten en hij voelde niet de minste sympathie voor diens sterke welwillende, maar vastberaden gezicht Trouwens, het was niet goed te praten, dat iemand, die de vader was van zoo'n prachtige dochter als het meisje naast hem, rondliep in een oude broek met een riem en rijlaarzen en het was bepaald onfatsoenlijk, dat hij niets anders op zijn bovenlijf droeg dan een katoenen hemd, dat verre van schoon was. (Wordt vervolgd),

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 5