Jï Pij li Instantine BINNENLAND. ZEELAND. Aeïfit/ Deze Courant DE TELEX t van •&ape*n t (Ingez. Med.J MIDDELBURG. VLISSINGEH. BEURS VAN AMSTERDAM. WALCHEREN. BEURS THERMOMETER WOENSDAG. ZUIDBEVELAND. Het moderne pijrotillende middel M:- -*■** DE WERKLOOSHEID. De vermindering houdt aan. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling deelt de volgende resultaten mede van de verzameling door het centraal bu reau voor de statistiek van de voorloopige gegevens over de week 3 t/m 8 Juli 1939: Arbeidsbemiddeling. Op 8 Juli 1939 waren bij de organen der openbare arbeidsbemiddeling ingeschreven 272,386 werkzoekenden (258,581 mannen en 13,805 vrouwen). Hiervan waren 196,532 (187,502 man nen en 9,030 vrouwen) werkloos en wa ren 59,470 personen door overheidshulp te werkgesteld bij cultuur-technische en ad ministratief daarmede gelijkgestelde wer ken. Blijkbaar waren er dus 16,384 per sonen als werkzoekende ingeschreven, die in het vrije bedrijf werkten, doch ander werk zochten. Werkloosheidsverzekering. In de week 3 t/m 8 Juli 1939 waren bij gesubsidieerde vereenigingen met werk- loozenkas aangesloten 587,643 personen, waaronder 76,911 landarbeiders. Van de 510,732 verzekerden buiten de landarbeiders was het werkloosheidsper centage 17,8 (in de vorige verslagweek, 19 t/m 24 Juni 1939, was dit percentage eveneens 17,8). In de overeenkomstige verslagweek van Juni was het werkloosheidspercentage in de laatste jaren als volgt (in het tijd vak Mei tot en met November worden bij de berekening van de percentages de landarbeiders buiten beschouwing gelaten) 1932: 26,2; 1933: 24,2; 1934 25,9; 1935: 29,3; 1936: 30,8; 1937: 24,3; 1938: 23,2. KNOEIERIJEN MET ITTVOERPREMIES Het Kamerlid Dieters vraagt den minister of geuite beschuldigingen juist zijn geweest. Het Tweede Kamerlid Dieters heeft aan dén minister van justitie de volgen de vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van het feit, dat tegen den schrijver van de op 25 Maart en 1 April 1938 in het week blad „Volk en Vaderland" verschenen ar tikelen, inzake beweerde knoeierijen met uitvoerpremies, een klacht wegens belee- diging is ingediend, waarop in Juni 1938 een gerechtelijk vooronderzoek tegen dien schrijver is ingesteld, waarbij deze, alsme de een getuige, door den rechter-commis- saris, belast met de behandeling van straf zaken bij de arrondissements-rechtbank te 's-Gravenhage, zijn verhoogd, en dat be doelde schrijver thans, na een vooronder zoek van ruim een jaar, buiten vervolging is gesteld? Is de minister, indien hij van het bo venstaande kennis heeft genomen, niet tfan meening, dat uit de buïten-vervolging- stelling van den bedoelden redacteur moet worden geconcludeerd, dat de door hem geuite beschuldigingen gegrond zijn ge bleken en dat inderdaad aan 's rijks schat kist gelden zijn onttrokken door de in bo venbedoelde publicaties omschreven hande lingen Is de minister niet van oordeel, dat het geboden is een justitieel onderzoek naar de gestie van de klagers te doen instellen? Indien de minister deze laatste vraag bevestigend mocht beantwoorden, is hij dan bereid mede te deelen, of door hem het instellen van een justitieel onderzoek reeds is gelast, dan wel of binnen afzien- baren tijd door hem een daartoe strek kende opdracht zal worden gegeven? TWEE JONGETJES LUISTERDEN NIET EN KWAMEN ONDER EEN AUTO. Eén omgekomen en één zwaar gewond. In de Eerste Jan Steenstraat te Am sterdam speelden gisteravond te ruim ze ven uur een jongetje van vier jaar en zijn vriendje, een zesjarige knaap in de buurt van hun woning. Een vrachtauto stopte in de straat. De jongens klommen achter op de auto, doch de chauffeur, die dit merkte, waarschuwde hen van zijn wagen te gaan. Even later hij dachf, dat zij aan zijn bevel gehoor hadden ge geven zette hij zijn auto achteruit. De jongens vielen door den schok op straat en kwamen onder de achterwielen van het zware voertuig terecht. De jongste knaap was onmiddellijk dood. Zijn ernstig ge wond vriendje werd in het Wilhelmina Gasthuis opgenomen. De chauffeur, die zeer onder den indruk van het ongeluk was, is door de politie, die spoedig ter plaatse was, gehoord. Hem zou geen schuld treffen. JONGEN BIJ ZWEMMEN IN ZEE VERDRONKEN. Hedenmiddag is aan het strand te Sche- veningen, ter hoogte van den vuurtoren, de 14-jarige knaap J. V. woonachtig in Putten (Geld.), bij zwemmen in zee ver dronken. 481STE STAATSLOTERIJ. Ie Klasse, 2e Lijst. Hooge Prijzen. 20.000: 16460. 5.000: 9696. 2.000: 1545. 1.000 6590 9936 10817 17498. Prijzen van 20: 4688 4696 4702 4723 10288 19838 19841. (Trekking van heden.) ƒ200: 19755. ƒ100: 13149. Vacantie bij de PZEM. Van bevoegde zijde verneemt de Vliss. Crt., dat de raad van bestuur der N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maat schappij op verzoek der vakbonden gerui- men tijd geleden een herziening van de verlofregeling in overweging heeft geno men. Thans is bekend geworden dat de raad van bestuur der N.V. PZEM beslo-, ten heeft 12 werkdagen verlof toe te kennen aan hen, wier salaris minder dan 2070 bedraagt; 15 werkdagen tot 2700; 18 werkdagen tot 4320 en 24 werkdagen voor hoogere salarissen. De leden van het personeel, die in vasten en tijdelijken dienst zijn aangesteld en die continu-ar- beid verrichten, genieten twee extra ver lofdagen per jaar. Vrijwillige voldoening van belasting. De Minister van Staat, Minister van Fi nanciën a.i., maakt bekend, dat ten be hoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen wegens over vorige jaren te weinig be taalde belasting naar inkomen en/of ver mogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Goes 10,80; wegens te weinig betaalde invoerrechten bij den ontvanger der invoerrechten te Ter- neuzen 300, onder de letters V. T. Bij Kon. besluit is benoemd tot dijk graaf van den Oostpolder (Krabbendijke), D. P. Woutersen, te Krabbend ij ke. Faillissementen. Gister is failliet verklaard Th. F. J. Som- mers te B r u i n i s s e, Dorpsweg 365; rech- ter-commissaris mr. J. H. F. Bloemers; curator mr. C. J. B. du Croo. DE NIEUWE GEMEENTE- EN SCHOOLARTS. Dr. J. Eerelman uit Glimmen (Gron.) die gisteren door den Raad is benoemd tot schoolarts, gemeente-geneesheer en controleerend geneeskundige, als opvol ger van den heer J. Broekhuysen, werd den 7en Juli 1905 te Stadskanaal gebo ren. Hij is dus 34 jaar oud. De heer Eerelman begon na de lagere school -te hebben doorloopen zijn studies op de HBS; drie jaar. Toen ging hij naar de rijkskweekschool te Groningen, waar van hij spoedig het einddiploma verwierf, om vervolgens opnieuw de HBS binnen te gaan. Na ook van deze inrichting met goed gevolg het eindexamen 5-jarigen cur sus te hebben afgelegd, is de heer Eerel man medicijnen gaan studeer en, aan de universiteit te Groningen. In 1933 promoveerde hij cum laude; verscheidene jaren was hij assistent; in 1935 studeerde hij af. Na een reis als scheepsarts naar Indië te hebben gemaakt, vestigde dr. Eerel man zich in Maart 1936 te Glimmen. Ruim 3 jaar is hij daar dus werkzaam geweest. Dr. Eerelman is gehuwd en heeft 1 kind. EEN AANRIJDING. Gistermiddag stak op de Markt ter hoog te van De Nieuwe Landbouw de echtge- noote van den heer C. J. Goeman, wonen de Noordweg met een harer kinderen den rijweg over. De aannemer J. Louws eveneens wonen de aan den Noordweg kwam kalm met zijn personenauto aanrijden en reed goed rechts. Toen eerstgenoemde den auto ach ter zich hoorde, schrok zij en liep achter uit. De automobilist kon een aanrijding niet meer voorkomen en geraakt door het linker spatbord, viel de voetgangster op den grond. Met een verwonding aan het been en een buil op het hoofd werd zij in ,,De Nieuwe Landbouw" binnenge dragen. Hier werd naar verschillende adressen om medische hulp getelefoneerd, totdat men in het Gasthuis dokter Weijl kon waar schuwen, die een onerzoek kwam instellen en op wiens advies de getroffene, bij wie hij geen ernstige gevolgen kon waarnemen, per ziekenauto naar haar woning werd overgebracht. Een en ander trok op het drukke mid daguur veel nieuwsgierigen. Het Molenwater-concert. De belangstelling voor het Molenwater concert was gisteravond aanvankelijk niet groot, doch na de pauze nam zij steeds toe en het Middeiburgsch muziekkorps heeft weer velen aan zich verplicht, o.a. met de „Caprice op een Duitsch Liedje" en met belangstelling is ook geluisterd naar den Marsch der West-Zeeuwen, door den hr. P. F. van Overbeeke opgedragen aan de bevolking van Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen. Geschenk voor de kinderen. Het heeft zin, er nog eens afzonderlijk op te wijzen, dat de Middelburgsche win keliers in de gelegenheid worden gesteld aan het gemeentebestuur aanbiedingen te doen voor een geschenk uit te reiken aan de schoolkinderen bij de a.s. blijde gebeur tenis op Soestdijk. UITREIKING GETUIGSCHRIFTEN AAN DE JEUGDIGE WERKLOOZEN. Gisteravond had in een der lokalen van de commissie voor ontwikkeling en ont spanning van jeugdige werkloozen aan den Zuidsingel de uitreiking plaats van diploma's en verklaringen aan deelneem sters en deelnemers aan de cursussen voor jeugdige werkloozen. De voorzitter der Commissie, ir. B. C Roeters van Lennep, zeide dat het een bijzonderheid was dat hij ditmaal ook da mes-cursisten kon verwelkomen, en heet te met haar en de mannelijke ook wel kom de leeraren en de leden van het be stuur. Spr. wees er op, dat de belangstel ling voor de cursussen minder was dan vorige jaren, tendeele ook door het ver minderen der jeugdwerkloosheid, maar ook nog door onbekendheid met deze cur sussen. Toch hebben er in totaal 1Ö9 per sonen aan de verschillende cursussen deel genomen. Dit wordt des te meer moge lijk omdat men werkt volgens het systeem van de taken van het I.V.I.O. te Amster dam, terwijl daar naast ook de cursussen staan van het P.B.N.A. instituut te Arn hem. Dit maakt dat de cursussen meer succes hebben dan bij klassikaal onderwjjs, dat door de vele mutaties niet wel mogelijk is. Er zijn nu 34 personen, die diploma's of verklaringen krijgen, van wie er 20 thans een plaats hebben, wat het geval is met 55 van de 109, die in totaal deel na men aan de cursussen. Dat er geen diplo ma's smeltlasschen worden uitgereikt is een gevolg van het feit, dat alle cursisten voor dat vak een plaats hebben, dank zij de groote medewerking van de Schelde. Ook van de Arbeidsbeurs ondervindt de commissie alle medewerking. De diploma's geven geen bepaalde rechten doch zijn een bewijs, dat men voort is gegaan met zijn vakbekwaamheid te verrijken en juist aan goed geschoolde werklieden is thans be hoefte. Spr. wekte de cursisten op propa ganda te maken voor de cursussen en be sloot met dank aan de leerkrachten en bestuursleden en speciaal aan den secreta ris, den heer Lorier. Hierna ging spr. over tot de uitreiking van diploma's en verklaringen. Geslaagd bleken voor: Fransche taal: de dames A. Best, Mid delburg en J. de Kam, Grijpskerke. Duitsche taal: de dames A. Best en J. de Kam. Engelsche taal: A. D. Vreke en de dames F. de Plaa, Middelburg, A. Best en J. de Kam. Machineschrijven: dames J. Biondina, A. Best en F. de Plaa, Middelburg; en mej. J. de Kam en verder J. H. Ie Due, J. Geers, Th. Lodewijk, allen Middelburg. Stenografie: J. H. Ie Due, P. Jacobson, A. D. Vreke, allen Middelburg en de da mes A. Best en J. de Kam. Verklaring P.B.N.A.: A. Bouwens, J. Denies, mej. J. Hubregtse, Tj. Lodewijk, J. Lefevre, J. Sohier, Th. Snijders, M. C. Reijnhout, C. Meliefste, J. Francois, J. Kraak, E. de Smit, A. Villee en J. Won- dergem, Middelburg; A. Bosschaart, J. de Wolf en A. van Sorge, Soeburg; M. Hengst, Westkapelle; Iz. Meulmeester en P. Hameling, Arnemuiden; J. Bimmel, Domburg; P. Polderman en C. Meliefste Serooskerke; C. Westveer, Ierseke. Aan mejuffrouw De Kam, die het hoogst aantal diploma's nml. 7 haalde, werd door de commissie een doos bonbons aangebo den. Na de uitreiking hee.ft de heer C. Doets nog het woord gevoerd en ook zijner zijds de cursisten geluk gewenscht met hun suc ces en hen het beste voor de toekomst toegewenscht. Amsterdam 1936-3% 9797 Zeeuws, Hyp. B-3% 94—94% Cities Service Cy. P. 1958 5 56%—56% A Amsterd. Bank 138135% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 404419 A De Schelde N.B. 39%—40% C Am. Smelt en Ref. 35%—34% A Houth. Alberts 8181 C Chesapeake en Ohio 26%—27% C Pref. Kansas City South 13%—13% C Union Pac. Rr. 75%—75% Ned. 38 1000-3 96%—97% O. Indië 37 1000-3 95%—95% Engeland 1960-90 4 75%—75% A Koloniale Bnk. 167%166% A N.I. Hbk. 600 117—117 C Ned. H. M. 1000 128—128% A v. Berkels Pat. 45%45 C Calvé-Delft 80—80 A Lever-Bros en Unilever 130%130-29 A Philips Gem. B. afg. 202%203-% C Am. Car en Foundry 18%18%-% C Anaconda Cop. 2120 - C Bethlehem St. 48%—47%-% C Int. Nickel Cy. 36%—35% C Kennec Copper 27%27%-% C Rep. Steel 14%—14-13% C U. States St. C 40%-40%-% C North Am. Cy. 18%—18% A Kon. Petr. Mpij. 305305-06 C Contin. Oil Cy. 16%—16% C Phillips Petr. Comp. 8%—27 C Shell Union O.C. 9%— 8%-8% C Tide Water Ass. Oil 9%9%-9% A Ned. Scheepv. U. 108%—108-07% A H.V. Amsterdam 404%404-03 A Java Cult. Mij. 198—196 A N.I. Suiker U. 218—218 A Deli Batavit 132—132%-33 C Deli Mij. 10000 1192%—192%-93% DIEFSTAL BEKEND. De door de politie gearresteerde werkloo- ze B„ verdacht van diefstal met braak in de zweminrichting van de V.Z.C. in het ka naal, heeft bekend zich aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt. De man is naar Middelburg overgebracht en ter be schikking van de justitie aldaar gesteld. Nog 6 maanden tegoed. Gisteravond heeft de politie in een loge ment alhier aangehouden een 22-jarigen man, die daar onder een valschen naam vertoefde. Hij bleek in het Algemeen Poli tieblad gesignaleerd te staan, daar hij we gens verduistering nog 6 maanden gevan genisstraf tegoed had. Deze straf zal hij nu eerst moeten opknappen. De werkloosheid. De werkloosheid in onze gemeente on dergaat de laatste weken heel weinig ver andering. Zoo ook deze week, nu er 356 werkzoekenden staan ingeschreven tegen de vorige week 358. In de werkverschaffing werden geplaatst 141 personen, waarvan 30 in de plantsoenen DOMBURG. Het fanfarenkorps „Apollo" zal Dinsdag 1 Augustus een concert geven op de Markt. DOMBURG. Practisch is onze gemeente thans zonder werkloozenzorg. Behoudens een hoogst enkele hebben alle werkloozen werk gevonden. Dit is dan ook de reden dat de commissie uit den Raad, die eiken WoenS' dag bijeenkwam teneinde aanvragen te be handelen en adviezen uit te brengen beslo ten heeft haar vaste zittingsuren op te schorten om alleen bijeen te komen bij voorkomende gevallen. Zulks is voor het eerst sedert de zeven jaar van haar be staan. DOMBURG. A.s. Donderdag om 8 uur zal de Raad vergaderen ter behandeling van o.a. de navolgende agendapunten: voorstel verzekering tegen wettelijke aansprakelijk heid. Voorstel tot afsluiting van het ver lengde van de Duinstraat voor auto's, mo toren en rijwielen. Voorstel tot het uittrek ken van gelden voor feestgave aan de kin deren. RAAD VAN SEROOSKERKE. SEROOSKERKE. Maandagmiddag werd onder voorzitterschap van burgemeester P. Dregmans, voltallig raadsvergadering ge houden. Na afhandelen van verschillende ingeko men stukken, welke alle voor kennisgeving werden aangenomen, werd op voorstel van B. en W. z. h. st.aangenomen, K. Meijers Sz. voor het tweede halfjaar 1939 onthef fing gegeven van hondenbelasting. Nadat de geloofsbrieven der nieuw-gekozen Raads leden door een commissie uit den Raad wa ren nagezien en in orde bevonden, werd tot hun toelating besloten. B. en W. stelden voor, naar aanleiding van een ontvangen schrijven van den in specteur van de volksgezondheid, om het maken van bedsteden in woningen te ver bieden. De heer Goedbloed was tegen algeheele wering van bedsteden en achtte het gewenscht, dat in bijzondere gevallen het maken daarvan kan worden toegestaan De v o o r z. zeide, dat in de laatste jaren geen bedsteden in de gemeente meer wor den geprefereerd. De heer J o b s e ontken- Obl.Markt Oüe - Philips - Rubber Industrie - (Wettig Amerika HVA - Schepen Markt Suiker Tabak gedeponeerd A Senembah 150%148 C Baltimore Ohio 4%4%-4% C Southern Pac. Cy. 12%11%-% A Southern Riw. 13%13% A Amst. Rubb. C. 193%—191-90 A Deli-Bat. Rubb. 137%—121%-22% A Hessa Rubber 94%138% A Serbadjadi S.R. 8988 WISSELKOERSEN. Heden gister. Londen 8.75 8.75 Berlijn 75.75. Parijs 4.95% 4.95%' Brussel 31.77 31.76 New-York 1.86% 1.86% de dit, en meende, dat nog 2 woningen sinds de nieuwe bouwverordening daarvan zijn voorzien. Nader bleek van slechts één woning. De heer Goedbloed motiveer de nogmaals zijn standpunt, waarbij de heer Jobse zich aansloot. Met 5 tegen 2 stemmen (Goedbloed en Jobse) werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Hierna werd een voorstel van B. en W. in behandeling genomen tot het vaststellen van het uitbreidingsplan voor deze gemeen te, waarbij te behandelen 'n bezwaarschrift van A. Filius e.a. tegen dit plan met e- trekking tot de gronden, gelegen aan den Noordweg ten Zuiden van het café van dep heer Westdorp. B. en W. stelden voor, dit adres voor kennisgeving aan te nemen, omdat deze een essentieel bestanddeel vormt van het geheele plan. De heer Goed bloed bracht naar voren, dat, afgezien van de personen, die het adres inzonden, naar zijn gevoelen het streekplan aan die zijde te ver naar de kom der gemeente is genomen en lanceerde het begin te nemen van de baan van ,,'t Huis Om". Hij zag dit als een gemeentebelang en zeide voorts, dat, was het streekplan geen sta in den weg geweest, daar al drie woningen gesticht zouden zijn, wat zijns inziens in het belang der gemeente was geweest. De heer Job se bracht de gedachte naar voren om de onbebouwde ruimte tusschen gebouwen al daar te stellen op 90 m en niet op 100 m, zoodat daardoor de kans gegeven wordt om op het eerste perceel van genoemde baan, een gebouw te kunnen plaatsen. De v o o r z. bracht naar voren, dat de streek plancommissie reeds zeer ver is tegemoet gekomen in den afstand tusschen de bouw- objecten, daar, zooals allen weten, deze van 200 m op 100 m is gebracht. Het kwam hem bedenkelijk voor, om nogmaals ver mindering voor te stellen en ook: waar blijft tenslotte de grens van afstandswijzi ging? Eveneens moest hij den heer Goed bloed opmerken, dat, waar deze zich steeds heeft gekant tegen een streekplan, hij ho mogeen blijft in zijn standpunt, zoodat hij in zijn gelanceerde gedachte daarvan een uitvloeisel ziet. Zonder omverwerping van het heele plan is deze gedachte niet uit voerbaar. Na verdere breedvoerige bespre king werd het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en met 5 tegen 2 stem men (Goedbloed en Jobse) aangenomen. Een voorstel van B. en W. om bij de ministers van defensie en financiën a.i. ad- haesie te betuigen aan een besluit van den Raad der gemeente Zuidwolde om genoem de ministers te verzoeken aan kleine zelf standigen, die geen kostwinnersvergoeding kunnen krijgen, een zoodanige vergoeding te verleenen tijdens het verblijf onder de wapenen, dat zij daarvan geen schade lijden, werd z. h. st. aangenomen. Hierna stelden B. en W. voor de nood zakelijkheid te verklaren, zulks naar aan leiding van een verzoek van de afd. Zee land van den C.B.T.B. en (ingevolge art. 25 2e lid der Nijverheidsonderwijswet) van de oprichting en instandhouding van een chris telijken landbouwhuishoudcursus in deze gemeente. Uit een bijgevoegde kostenbere kening, welke door den voorzitter werd voorgelezen, bleek, dat iedere deelneemster aan den cursus 10 verschuldigd zal zijn en dat ongeveer 20 deelneemsters dezen moeten volgen, wil hij voortgang kunnen hebben. De kosten voor de gemeente zou den ongeveer 240 bedragen, terwijl deze kosten, naar rato, zooveel lager voor de gemeente zullen zijn, indien uit andere ge meenten hieraan wordt deelgenomen. De heer Goed loed zeide van dit verzoek tot noodzakelijkheid geen voorstander te zijn. Naar zijn gevoel strekt het de ouders niet tot eer, dat zulk een cursus wordt in het leven geroepen, als zijnde noodzaak. Laten de ouders hun taak recht verstaan en zelf hun dochters het noodige onderwijs ge ven voor hun levenstaak. Spr. voegde hier aan toe, dat het financieel offer voor de gemeente hem te groot is. De heer A. M e lis kon zich wel eenigszins met het stand punt van den vorigen spreker vereenigen, doch meende dat het persoonlijk inzicht in dit geval moet wijken voor het algemeene, Het is reeds gebleken, dat bij uitgifte van pachtgronden niet alleen en uitsluitend werd gelet op het degelijk onderlegd zijn van den man, maar ook op die zijner eeht- genoote. Om dus eenige kans te hebben pachter te worden, zal in den landbouw, stand steeds meer en meer getracht moe ten worden voor degelijke ontwikkeling zoowel van man als vrouw. Uit hoofde van den eisch des tijds meende spr. voor het verzoek te moeten zijn. De heer P. Melis zeide, dat, indien wij een open oog hebben voor het verleden en heden en nagaan welke ontwikkeling is en wordt bijgebracht aan onze zonen in den landbouw, dan kan het niet anders, of wij zullen de tegenwoordige noodzaak beseffen en erkennen, dat ook onze dochters in die mate tot ontwikkeling komen, zooals b.v. ook deze cursus bedoelt. De heer Jobse zeide over de noodzaak niet te kunnen oor- deelen, doch hij was huiverig voor de kos ten voor de gemeente. Hij meende dat van buiten de gemeente niet zoo grif zal worden deelgenomen. De 10 cursusgeld zal, waar dit bedrag tegenwoordig van beteekenis is, naar zijn oordeel deelname stagneeren. De v o o r z. was van oordeel, dat de deel name van buiten nog wel kan meevallen en meende, dat, indien wij niet medewerken en een andere gemeente daarvoor aange zocht, wel, wij uit handen geven wat voor sommigen onzer neringdoenden nog finan cieel voordeel kan opleveren. Tenslotte werd met algemeene stemmen, hoewel door den heer Goedbloed en Jobse aarzelend, het voorstel van B. en W. aangenomen. Hierna bood de v o o r z. namens B. en W. de gemeenterekening voor 1938 aan, waar uit bleek, dat deze voor den gewonen dienst als inkomen aangeeft 38.437.99 en aan uit gaven 35.395.07, goed slot 3042.92. De kapitaaldienst geeft in ontvangsten en uit gaven aan 23.891.37. Aan de beurt om deze rekening na te zien waren de heeren Kluijfhout en P. Melis. De rondvraag le verde niets op. WESTKAPELLE. Alhier is een postduif opgevangen met aan den linkerpoot een aluminium ringetje, gemerkt: Belg' 39, no. 3291866. IERSEKE. De Oranjevereeniging heeft in haar laatste bestuursvergadering besloten de belangrijke gebeurtenissen die in Augustus in ons Vorstenhuis zullen plaats hebben, niet ongemerkt te doen passee- ren. Als data voor de feestviering zijn ge kozen 30 en 31 Augustus. Er zal gecollec teerd worden. KRABBENDIJKE. Dinsdag maakten de kinderen der Christelijke school onder lei ding van den heer De Wilde een reisje door Walcheren, en een boottocht van Vlissingen naar Breskens en terug met de „Prinses Juliana". Hoogst voldaan, (vooral de boot tocht was wat bijzonders voor de kinderen) waren ze allen om 9 uur weer thuis. WEMELDINGE. Met ingang van 1 Augs. a.s. is de heer S. de Pagter, kantoorhouder P.T.T. alhier, benoemd tot assistent op het postkantoor te 's Gravenhage. Op het te Rozenburg gehouden con cours van mondaccordeonvereenigingen be haalde „Concordia" van hier een tweeden prijs. MUNITIE OPGESLAGEN IN BOMVRIJE EGYPTISCHE GROTTEN. Reuter meldt uit Cairo: De Egyptische regeering heeft besloten grotten welke den krachtigsten bommen kunnen weerstaan, in gebruik te nemen voor het opslaan van wapenen en munitie in oorlogstijd. Tusschen Maasara nabij Cairo en een plek waar de grotten gele gen zijn is een spoorlijn aangelegd, welke uitsluitend voor het vervoer van munitie gebruikt wordt en deze week formeel aan het ministerie van defensie zal worden overgedragen. De spoorlijn is slechts 6,5 km lang, maar de grotten strekken zich uit tot Suez, een afstand van bijna 100 km. Som migen van deze grotten zijn luchtgekoeld en electrisch verlicht. krjjgt dag en nacht alt alk oorden der wereld het nieuws toegezonden per fol-automatische verrssehryfmachine Abonneert U op de courant, dk U het wereldnieuws snel en aeearaat in uw huis brengt.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2