Spaansche regeering. Oneenigheid in de Een voorloopig Britsch- Japansche overeenkomst. SPORT. Het ontslag van generaal Queipo de Llano. Gene raal Yague gearresteerd. Moeilijkheden bij de^keuze van een minister-president Om den Spaanschen troon. Duitsche politie naar het protectoraat. België wenscht baas in eigen huis te blijven. Koning Leopold over den in ternationalen toestand. Nieuwe gevechten aan de Russisch-Mantsjoerijsche grens. Russische mededeelingen over de gevechten. DUITSCHLAND. Dag van den moord op Dollfuss een feestdag Z.V.B. CONTRIBUTIEFONDS- WEDSTRIJDEN IN WEST ZEEUWSCH VLAANDEREN. De Ronde van Frankrijk. OORDEEL ZÉLF/ (Ingez. Med.) Er doen allerlei geruchten de ronde dat in regeeringskringen in Spanje oneenigheid zou bestaan. Welke de oorzaken van deze meeningsverschillen zijn en welke groepen er bij betrokken zijn is vooralsnog niet met zekerheid te zeggen. Wel kan er uit de be richten welke van de SpaanschFransche grens komen opgemaakt worden, dat de monarchisten en de phalangisten bij de troebelen betrokken zijn. De „Times" schrijft uit Hendaye vernomen te hebben dat in Sevilla zelfs onlusten zouden zijn voorgevallen. Zaterdag hebben we reeds het plotse linge ontslag van den „radio-generaal" Quiepo de Llano gemeld. Dit ontslag schijnt als een duidelijke illustratie van de interne crisis te moeten worden beschouwd. Deze crisis zou reeds verscheidene weken de ge moederen in de hoogste leiding bezig hou den. Generaal Quiepo de Llano heeft op 18 Juli, den verjaardag van het uitbreken van den oorlog een rede gehouden, welke als een uiting van rebellie beschouwd werd. Volgens de „A.B.C." te Sevilla zeide hij onder meer: „De militairen moeten de macht in handen hebben en de nieuwe poli tieke hofkliek moet van het bewind ver jaagd worden. Zij, die gestreden hebben, moeten de macht in handen hebben, en niet zij, die anderen hebben zien strijden". En verder had de generaal gezegd, dat hij het kruis van San Fernando, dat hij niet ge kregen heeft, wel verdiend had. Spanje be vond zich thans onder een regime van on rechtvaardigheid. Als Spanje nu brood had, was dat te danken aan de maatregelen voor den verbouw van. graan, die hij in Andalu- sië had genomen, terwijl and'eren deze be langrijke aangelegenheid volkomen ver waarloosd hadden. Het antwoord op deze rede bleef niet uit. Het staatsblad van 21 Juli publiceerde een •decreet, geteekend door generaal Franco, waarbij de Llano van zijn militair comman do ontheven werd en „ter beschikking van een ander ministerie gesteld". Dezte be slissing werd niet in den ministerraad, maar door Franco alleen genomen. Het is een publiek geheim in Spanje, dat 'Queipo de Llano aan het hoofd stond van een militaire coalitie, die de laatste maan den hevig gekant bleek tegen de samen stelling der civiele regeering en in het bij zonder tegen den minister van binnenland- sche zaken Serano Suner. Men weet, dat verscheidene generaals het met de Llano eens waren, doch het is niet bekend, of de beweging reeds het karakter van een sa menzwering had aangenomen. Generaal Quiepo de Llana heeft gister middag Burgos verlaten in de richting van de Fransche grens. In officieele Fransche kringen verklaart men echter, dat hij noch te Hendaye noch te Roncevau over de grens gekomen is. Verder verneemt men, dat generaal Yague Donderdagavond te Madrid is ge arresteerd. Talrijke officieren en onder-of- ficierèn, die reeds met verlof waren ge gaan, zijn sedert eenigen tijd teruggeroe pen. De regeering heeft dezen maatregel blijkbaar genomen ter voorkoming van onrust. De minister van binnenlandsche zaken heeft een decreet geteekend, waar bij het houden van openbare bijeenkom sten zonder voorafgaande vergunning ver boden wordt. Een medewerker van de „Times"' schrijft, dat de voornaamste kwestie, waaraan ge neraal Franco thans zijn aandacht moet wijden, is die van de keuze van een minis ter-president. Er zijn, naar men gelooft, twee candidaten: Serrano Suner, thans minister van binnenlandsche zaken en generaal Jordana, vice-voorzitter van het oorlogskabinet. De moeilijkheid voor Fran co is, dat deze twee trouwe medewerkers tegengestelde tendenties hebben. In zijn streven, de algemeene eenheid te bewaren, kan Franco moeilijk een van beiden kie zen zonder tegelijkertijd pro- of anti- phalangistisch te zijn. Men meent eveneens te weten, dat An dres Amado, de minister van financiën, en graaf Rodezno, de minister van justi tie, hun ontslag willen indienen, Het Fransche agentschap Havas weet voorts te melden dat onlangs te Lausan ne in Zwitserland een bijeenkomst van gedelegeerden der Spaansche monarchisten is gehouden, die werd [bijgewoond door ex-koning Alfons. Een der gedelegeerden betoogde, dat het voor alles van belang was een definitieven troonpretendent aan te wijzen, waarna een ander den naam van Xaverius van Bourbon-Parma noem de. De vergadering wees deze eandidatuur met groote meerderheid af, evenals die van Prins Carlos van Habsburg, den kleinzoon van den pretendent, die in 1871 den carlistischen oorlog leidde. Toen ver scheidene gedelegeerden pleitten voor een eandidatuur van don juan, Prins van As- turie, verzette de ex-koning zich daarte gen krachtig. Hij verklaarde nooit van zijn rechten op den troon afstand te zullen doen en zeide dat de Prins van Asturie de eerste is om te erkennen, dat de eenige koning van Spanje Alfons XIII is. In welk opzicht deze bijeenkomst ver band zou kunnen houden met de huidige crisis in de Spaansche regeering valt moeilijk te zeggen. Ex-koning Alfons heeft zich reeds gehaast dit Havas-bericht tegen te spreken. 'Zaterdagavond is te Tokio door den Ja- panschen minister van buitenlandsche za ken, Arita, en door den Britschen ambas sadeur, Craigie, het memorandum inzake de overeenstemming over de algemeene kwesties, welke den achtergrond vormen voor de geschillen over Tientsin, ondertee kend. Heden ochtend is de Engelsch-Japansche ronde tafelconferentie begonnen, waar de afzonderlijke vraagstukken besproken zul len worden. Japan zal op deze conferentie concrete eischen voorleggen met betrekking tot de afwikkeling van het geschil te Tientsin. Een verklaring over de overeenkomst ten aanzien van de algemeene vraagstukken, welke den achtergrond vormen van het ge schil over Tientsin zal gelijktijdig worden afgelegd te Tokio en te Londen. Volgens het Japansche blad „Asahi Sjim- boen" is reeds overeengekomen: 1. De Britsche regeering erkent de feite lijke in China bestaande toestanden. 2. Groot-Brittannië erkent, dat zoolang deze toestanden blijven bestaan, de Japan sche strijdkrachten in China specifieke aan spraken hebben voor haar veiligheid en de handhaving van vrede en rust. 3. Groot-Brittannië erkent de noodzake lijkheid voor Japan nadeelige en voor de Chineezen gunstige daden onmogelijk te maken. 4. De Britsche regeering zal zich onthou den van alle daden en maatregelen, welke de volbrenging van bovengenoemde Japan sche plannen zouden in den weg staan. Zij zal duidelijk mededeeling doen van deze po litiek aan de Britsche autoriteiten en on derdanen in China en er voor zorgen, dat deze insgelijks den toestand erkennen. De Praagsche correspondent van de Daily Telegraph and Morning Post meldt aan zijn blad, dat in het weekeinde een aan tal geüniformeerde Duitsche politieman schappen Praag, de hoofdstad van het pro tectoraat Bohemen en Moravië zijn binnen gerukt om, naar verwacht wordt, binnen kort het werk over te nemen van de Tsje chische politie. Het departement van poli tie van het protectoraat heeft reeds acht weken aangedrongen op het nemen van een dergelijken stap in verband met de herhaal de botsingen met doodelijken gevolgen tus- schen de verschillende politietroepen te Na- chad en Pilsen en de tallooze incidenten van minder grooten omvang. Gemeld wordt echter, dat de Tsjechen in dienst gehouden zullen worden voor ver keerscontrole en dergelijke taken, aange zien ongeveer 40 procent van de Tsjechi sche bevolking geen Duitsch spreekt. Er zijn pogingen in het werk gesteld om Tsjechen te doen toetreden tot het Duitsche leger en er zijn opdrachten tot het maken van verscheidene duizenden nieuwe unifor men, die gelijk zijn aan de Duitsche, met welke de Tsjechische nationaliteit aangeeft De Duitsche agitatie tegen de nationale uitzondering van een smallen polsband, eenheidspartij neemt toe. Men vreest, dat zij in de naaste toekomst ontbonden zou kunnen worden, zoodat het land dan zelfs niet meer de eenvoudigste partijregeering zou hebben. Er wordt op gewezen, dat al leen deze partij, van alle Tsjechische instel lingen, geen actieve Duitsche vertegen woordiging heeft en op grond daarvan waarschijnlijk een „opstandige invloed" zal wekken, of zelfs tot een splitsing in op zich zelf staande partijen zou kunnen komen. het land. De practijk heeft uitgewezen, dat de studenten slecht werken, maar zeer veeleischend zijn. De boeren weigeren nu de studenten in dienst te nemen en eischen, dat de landbouwcommissarissen arbeiders uit Litauen of uit Polen laten komen. De Gestapo is tusschenbeide geko men ëti heelt een reeks arrestaties ver richt. DE PAUS NAAR GASTEL GANDOLFO. Naar uit Vaticaanstad wordt gemeld, is de Paus heden naar zijn zomerverblijf Cas- tel Gandolfo vertrokken. Hij keert begin September terug, teneinde een audiëntie te kunnen verleenen aan Franco bij diens be zoek aan Italië. De strijd in het Verre Oosten. Ter gelegenheid van het honderdjarig be staan der fabrieken van Ougre-Marihaye heeft de koning een toespraak gehouden waarin hij onder meer zeide: „Ongetwijfeld heeft de internationale horizon niet de helderheid, die wij wel zou den wenschen. Doch laten wij onze koel bloedigheid bewaren en vastbesloten zijn ons buiten ieder conflict te houden, dat aanslag op onze rechten beteekent. Met het geweer aan den voet wenschen wij baas in eigen huis te blijven. Meer dan ooit moeten alle Belgen begrijpen, dat het slechts door yereeniging van krachten, den wil tot sa menwerking en den geest van broederschap mogelijk zal zijn de toekomst met vertrou-, wen tegemoet te zien en de betere dagen af te wachten, die ons volk zal verdienen door het geloof in zichzelf". NIEUW INCIDENT TUSSCHEN POOLSCHE EN DANTZIGER GRENSPOSTEN. In den nacht van Zondag op Maandag heeft zich een nieuw incident voorgedaan aan de Dantzigsch-Poolsche grens. Volgens een bericht van het betrokken douanesta tion heeft een Poolsche verkenningstroep om half drie des nachts bij Renneberg de grens overschreden en is een kilometer ver op Dantzigsch gebied gedrongen. Daarbij stieten de verkenners op een Dantzigsche grenspatrouille. De Polen zouden zich reeds in den rug van de Dantzigsche grens patrouille hebben bevonden. Op haar som matie openden de Polen onmiddellijk het vuur, dat beantwoord werd. Daarop trok ken de Polen ijlings op Poolsch gebied te rug. De Dantzigsche regeering heeft, naar verluidt, bij de Poolsche diplomatieke ver tegenwoordiging in verband met dit ïnci- dent energieke stappen gedaan en met ver wijzing naar de nota van den senaat be treffende het geval van Postelau geeischt, dat de reeks vergrijpen van Poolsche amb tenaren jegens de Dantzigsche grens door effectieve maatregelen van de Poolsche re geering wordt gesloten. BOTSINGEN TUSSCHEN LAND BOUWERS EN STUDENTEN IN HET MEMELGEBIED. De Poolsche dagbladen melden uit het Memelgebied, dat zich talrijke botsingen hebben voorgedaan tusschen landbouwers en nationaal socialistische studenten uit Duitschland, die te werk gesteld zijn op GEVECHTEN TUSSCHEN CHINEESCHE EN JAPANSCHE TROEPEN NABIJ SJANGHAI. Buitenlandsche bewoners van de Weste lijke voorsteden van Sjanghai deelen me de, dat tusschen Chineesche en Japansche troepen gevochten is. Hieraan werd toege voegd, dat het de hevigste gevechten .wa ren sedert de bezetting van de stad door de Japansche troepen in 1937. Volgens Chineesche berichten zijn 3000 man van het geregelde Chineesche leger in het geheim doorgedrongen in de stad. De Japanneezen gebruiken handgranaten, mitrailleurs en loopgraafmortieren in de bestrijding van de Chineezen. Vuurgevecht in Sjanghai. Wilson, een Amerikaansche barhouder, is in het ziekenhuis te Sjanghai overleden aan de verwondingen, die hij heeft opge- loopen tijdens een schietpartij welke Zater dag in het hartje van de internationale nederzetting plaats vond. Daarbij werden voorts drie Chineezen gedood en een Russi sche chauffeur benevens twintig Chinee zen gewond. Het schieten begon, toen een bende terroristen een aanval ondernam op de bureaux van een in het Chineesch ge drukt dagblad, dat Tsjang Kai Sjek steunt. De politie kwam tusschenbeide en ruim vijftig schoten werden afgevuurd, terwijl ook handgranaten geworpen werden. In de streek van Nomonhan is een nieuwe strijd tusschen Japansche en Rus- siseh-Mongools che strijdkrachten ont brand. Verschillende berichten uit Hsin- king melden, dat een duizendtal Mongool- sche en Russische infanteristen Zondag ochtend tot den aanval zijn overgegaan bij de samenvloeiing van Khalka en Hol- sten. Gesteund door een honderdtal tanks en zware artillerie trokken zij over de ri vier en vielen de Japansche stellingen bij Balsjanger aan. Er ontwikkeldezich toen een hevig artilleriegevecht. De Russische luchtmacht bombardeerde ook de Japan sche artilleriestellingen. Het Sovjet Mongoolsche hoofdkwartier heeft gisteren een legerbericht gepubli ceerd, waarin wordt gezegd, dat een batal jon Japansche infanterie door de Sovjet Mongoolsche troepen bij het Buir Nor op 12 Juli is vernietigd. De Japanneezen lieten meer dan honderd dooden op het slagveld liggen, terwijl de troepen van de Sovjet en Buiten Mongolië slechts gerin ge verliezen leden. Verder wordt gemeld, dat Vrijdag een gevecht in de lucht is geleverd, waaraan werd deelgenomen door 120 japansche en honderd Sovjet Mongoolsche vliegtui gen. Veertien Japansche toestellen wer den omlaag geschoten en drie Sovjet Mon goolsche. Het gevecht werd geleverd boven Mongoolsch gebied. Reuter meldt uit Weenen: De vijfde ver jaardag van den moord op Dollfuss zal Dinsdag in Oostenrijk gevierd worden als een feestdag. Een desbetreffende aankon diging is Zaterdag uitgegeven. SA-LEIDER WEGENS FRAUDE GEARRESTEERD. De Poolsche bladen melden uit Memel dat de Gestapo een der plaatselijke SA lei ders, Helmut Knurre, heeft gearresteerd die speciaal uit Oost-Pruisen was gezonden, om de nationaal-socialistische partij in het Memelgebied te reorganiseeren. Knurre wordt beschuldigd van verduistering van een bedrag van 200.009 mark. KERK EN SCHOOL. U.L.O.-examens Goes. Geslaagd voor diploma A: H. C. A. Poley, Waarde; J. F. v. d. Sluis, A. M. Nobels, J. J. v. d. Stel, W. F. Quakkelaar en H. P Joosse, allen te Goes; M. E. Mangold, M. W. de Ridder, C. M. Pot, E. P. Velleman en M. J. Vermaires allen te Aksel; C. M. Hamelink, Hoek; S. J. Wiskerke, M. P. Pattist en A. M. P. van Riet, allen te Ter- neuzen; J. de Mul en J. Dagevos te We- meldinge; P. Sulsters, Kapelle; A. Geense 's-Gravenpolder; H. Koevoets, M. van As, W. Timmerman en A. Bil, allen te Zierik- see. Geslaagd voor diploma B: T. J. Hove- stadt, Middelburg; J. I. Hage, Aksel en C. P. B. Polderman, Vlissingen. Afgewezen voor A 2. Te Rotterdam slaagde voor het exa men hoofdakte de heeren M. Polderman te Middelburg, Th. W. Spelier te Hein- kenszand en A. Boore te Borsele. Voor het examen machineschrijven van het Instituut Riënts Balt te Den Haag, di ploma C (hoogste snelheidsdiploma), slaag den de heeren F. Meij te Sluiskil en M J. Heijnsdijk te K a d z a n d. Bij Kon. besluit is aan dr. E. F. Ja- cobi, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als leeraar aan de R.H.B.S. te Goes G. L. Hansen f In den ouderdom van 88 jaar is te Voor burg overleden de heer G. L. Hansen, rus tend hoofd der Chr. school te Loosduinen en daarvóór van de Chr. school te W i s s e kerke. Geref. Gem. Ds. J. van den Berg te Krabbendijke is beroepen te Paterson (N. Amerika). VOETBAL. Zaterdagavond heeft te Schoondijke een vergadering plaats gehad van vereenigings- bestuurderen van West ZeeUwsch Vlaam- sche vereenigingen ter bespreking van te houden wedstrijden ten bate van het con tributiefonds van den Z.V.B. Groeden Aar denburg waren niet vertegenwoordigd. Het volgende voorloopige wedstrijdplan werd vastgesteld. Op 27 Aug. zal te IJzendijke gespeeld worden SchoondijkeHoofdplaat en Oostburg Biervliet. Voorts zullen op 3 Sept. te Schoondijke de wedstrijden IJzendijkeAardenburg en GroedeOostburg plaats hebben. Op de vergadering werd besloten de ver- eeniging Breskens te verzoeken eveneens aan deze contributiefondswedstrijden mede te werken. Mocht Breskens daarin toe stemmen, dan zal wellicht een nieuw plan worden ontworpen. EMVVVV.O.C.-VETERANEN 2—1. Zaterdagavond speelde de Middelburgsche veteranenvoetbalver. EMVW. een vriend- schappelijken wedstrijd tegen de VOC.-ve teranen uit Rotterdam. Het was een aardige wedstrijd, welke door de Middelburgers met 21 gewonnen werd; rust 10. BIERVLIET—MIDDELBURG COMB. 0—4. Een combinatie van Middelburg I en II speelde gisteren een vriendschappelijken wedstrijd tegen Biervliet. De Middelburgers waren sterk in de meerderheid. Bij de rust was de stand reeds 02 en bij het einde 04 in het voordeel van Middelburg. De elfde rit. Zaterdag is de elfde étappe van de Ronde van Frankrijk verreden van Montpellier naar Marseille, een afstand van 212 km. Het grootste deel der étappe werd door het groote peleton in kalm tempo afgelegd. Eerst 30 km voor het einde sprongen de Luxemburger Clemens en de Franschman Galateau weg. Het peleton aarzelde er ach ter aan te gaan. Wel deed de Korver nog een mooie poging, doch tenslotte werd hij door de groote groep weer ingehaald. Galateau won de sprint van P. Clemens. Op 1 minuut volgde het groote peleton waarbij zich ook de Nederlanders bevonden, uitgezonderd Anton van Schendel. Deze was door het springen van een band even voor Marseille gevallen. Dit kostte hem ongeveer 10 min. De uitslag van den elfden rit luidt: 1. Galateau (Fr.) 6 uur 30 min. 35 sec., 2. Clemens (Luxemb.) zelfden tijd, 3. Le Greves (Fr.) 6 uur 31 min. 55 sec. Op de negende plaats kwam een groot peleton, onder wie zich Albert van Schendel, Lambrichts, Domini- cus, De Korver en Hellemons bevonden. Zij werden alle ex aequo geklas seerd in denzelfden tijd dus als Le Greves. Toon van Schendel kwam als een der laatsten binnen in den tijd van 6 uur 41 min. 19 sec. De twaalfde rit. Zondagwerd de twaalfde rit van Marseille naar Monaco verreden, een afstand van 278% km. Deze rit vond plaats in twee gedeelten. Het eerste deel liep van Marseille naar Saint Rahpael, 157 km. Hierin wist Toon van Schendel een mooie vijfde plaats te veroveren. De uitslag was: MarseilleSaint Raphael 157 km.: 1 Neuens (Luxemb.) 5 uur 11 min 15 sec. 2. Jaminet (Fr.) zelfden tijd, 3. Archambaud (Fr.) 5 uur 11 min. 28 sec., 5 Toon van Schendel 5 uur 11 min. 56 sec., Albert van Schendel en Lambrichts wer den op de zesde plaats met een groep ex aequo geklasseerd met 5 uur 12 min. 16 sec., 37. Hellemons 5 uur 12 min. 50 sec., 42. De Korver zelfde tijd, 45. D o - m i n i c u s 5 uur 13 min. 35 sec. Het tweede deel liep van Saint Raphael naar Monaco, 121% km. Ook hier maakten de Nederlanders weer een uitstekenden in druk. De uitslag was: 1. Archambaud (Fr.) 3 uur 34 min. 20 sec., 2. Sylver Maes (B.) zelfden tijd, Gallien (Fr.) 3 uur 35 min. 50 sec., 7. Al- bert van Schendel en 10 De Kor ver zelfden tijd, 27. L am br i c h t s 3 uur 38 min. 14 sec., 43. D o m in i c u s 3 uur 40 min. 23 sec., 45. Hellemons 3 uur 43 min. 03 sec., 49. Toon van Schendel 3 uur 45 min. 45 sec. Het algemeen klassement. In het algemeen klassement is Lam brichts een plaats gezakt. Archambaud heeft n.I. de vijfde plaats op hem veroverd Een uitstekende verrichting is het voorts, dat Alb. van Schendel gestegen is naar de 13e plaats. De overige posities der Neder landers veranderen weinig. Het algemen klassement luidt: 1. Vietto (Fr.) 82 uur 45 min. 03 sec., 2. Sylver Maes (B.) 82 uur 46 min. 52 sec. 3. Vlaeminck (B.) 82 uur 52 min. 02 sec 4. Visser (B.) 82 uur 54 min. 18 sec, 5 Archambaud (Fr.) 82 uur 55 min. 38 sec. 6. Lambrichts 82 uur 52 min. 02 sec. 13. Albert van Schendel 83 uur 14 min. 21 sec., 25. D o m i n i c u s 83 uur 40 min. 51 sec., 32. De Korver 83 uur 53 min. 47 sec., 40. Toon van Schendel 84 uur 3 min. 50 sec., 46. Hellemons 84 uur 30 min. 48 sec. Landenklassement. Het landenklassement luidt: 1. België B. 248 uur 57 min. 53 sec., 2 Frankrijk 249 uur 34 min. 27 sec., 3. België A. 249 uur 39 min. 24 sec., 4. Z.O. Frankrijk 249 uur 43 min. 27 sec., 5. N O. Frankrijk 249 uur 44 min. 19 sec., 6. Nederland 249 uur 52 min. 19 sec. Hedenmorgen is de 13e rit van de ronde van Frankrijk verreden van Monte Carlo naar Sospel en terug naar Monte Carlo, een afstand van 101 km. Het was een zware rit, waarin eenige bergen moesten genomen worden. De uitslag werd: 1. Gallien (Fr.) in 3 uur 17 min. 56 sec. 2. Pagès (Fr.) 3 u. 19 m. 11 s.; Hendriks (B.) 3 u. 19 m. 17 s.; 4. Tassin (Fr.); 5, P. Clemens (Luxemb.); 6. Gianello (Fr.) Op elke origineele verpakking vindt U deze garantie. Deze met deskundige zorg samengestelde American Ciga rette heeft de bijzondere eigenschap iedere keelprikkeling te ver mijden zij verkwikt door haar zachten aangenamen smaak. 20 stuks 25 ct. TOASTED AMERICAN "CIGARETTES allen zelfden tijd als Hendriks; 7. Passat (Fr.); 8. Cosson (Fr.) beiden 3 u. 19 m. 40 s.; 9. Jaminet (Fr.); 10. Ritselvelde (B.>; 11. Arihambaud (Fr.); 12. Toon van Schendel (Ned.); 14. Vietto (Fr.); 15. Vissers (B.); 18. Lambrichts (Ned.) allen in 3 u. 19 m. 48 c. D e K o r v e r zat in het groote peleton. Dominicus kwam ruim een kwartier na den winnaar als 31e binnen. Anton van Sche nd el was 39e, Hellemans 49e met ruim een half uur achterstand op den winnaar der étappe. WATERPOLO. PROVINCIAAL TOURNOOI TE TERNEUZEN. Te Terneuzen is een provinciaal polo- tournooi gehouden. De uitslagen waren: le. Vriendschappelijke wedstrijden: Terneuzensche zwem- en poloclubDe Bruinvisch (Sas van Gent 21; De Schelde (Terneuzen)De Bruinvisch (Sas van Gent) 2—1. Competitiewedstrijden De Schelde (Terneuzen)De Schelde- stroom (Breskens) 41; Tern. Zwem- en poloclubDe Zeehond (Vlissingen) 15; De Zeehond (Vlissingen)Scheldestroom (Breskens) 61. Finale: om den lsten en 2en prijs van het tournooi: De Schelde (Terneuzen)De Zeehond (Vlissingen) 15. POSTDUIVEN Wedvlucht van Orleans^ 418 km van de postd. ver. „Zeelandiaï te Middel burg: le en 10e pr. J. J. Snoep; 2e, 5e, 7e en 15e pr. D. M. Klaassen; 3e pr. J. R. P. Bakker; 4e en 13e pr. W. J. Adri- aansens; 6e pr. W. Witte; 8e en 14e pr. P. F. Streefkerk; 9e pr. J. de Bree; 11e en 12e pr. J. Dingemanse; 16e pr. H. Hooftman. Wedvlucht postd. ver. „De Telegraaf" te Middelburg van Vilvoorde 86 km. Los 12-45 uur. Eerste 14,35 en laatste 14,47 uur. R. Dirven, Middelburg 1., 2, 8, 16 en 17; S. Kodde, Vere 2 en 13; P. Krijger 3, 10, 11, 12 en 14 Middelburg; G. Annot, Oostkapelle 5; J. Lamain 6; H. A. Pol- vliet 7, 18 en 19 beide te Middelburg; A. J. Kuypers te Vlissingen 9 en 21; Gebr. Walraven 15 en M. Wattel 20ste prijs bei de te Middelburg. Zelfde vlucht met oude duiven. Eerste 14,21 en laatste pr.sduif 14,41 uur. H. A. Polvliet (v.n.) 1, 5, 9 en 10; P. Krijger, (v.n.) 2 en 7; R. Dirven (vn.) 3; G. An not (v.n.) 4; Gebr. Walraven (v.n.) 6 en 8ste prijs. Zelfde vlucht jonge duiven voor junio ren: A. Joosse 1 en 2; J. Verhagen 3 en C, Hendriks 4de prijs. Met oude duiven: C. Hendriks 1; A. Joosse 2 'beiden voornoemd en A. Mabilot Middelburg 3e prijs. Wedvlucht P. V. „De Roode Doffer" te Goes van Vilvoorde, 74 km. Los 12.45 u. Eerste duif 2 uur 4 min. 46 sec. le, 3e en 20e prijs A. J. Walhout, Wol- faartsdijk; 2e, 5e, 12e, 14e, 17e en 19e pr. R. Verhoeven, Goes; 4e en 8e pr. D. Kloos terman, Goes; 6e pr. Duinkerke—Twist, Borsele; 7e, 9e, 11e, 13e, 16e en 22e pr. J. den Herder, Goes; 10e pr. Koppejan, Schrijver, Goes; 15e pr. GoedbloedSchrij ver, Goes; 18e pr. M. Verplakke, Goes; 21e Gebrs. Hundersmarck, Kattendijke; 23e pr. U. van Bemden, Goes.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3