IjenSdorp BINNENLAND. ZEELAND. RECHTSZAKEN. BEURS VAN AMSTERDAM. BROS ALS BESCHUIT HJf 1^ De grenstroepen huldigen de beide Nassausche prinsen in den slag op de |Mookerhei gevallen SoitoS?%VrmöSi8r ssr* laiasLsiSf ssz^srsssjsji De „Karimata" naar Indië vertrokken. Zonder goud. De Ned. Herv. Radio Omroep. Waarom op aanvraag om zend tijd afwijzend is beschikt. BEURSTHERMOMETER VRIJDAG MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. DOMBURG volle melk chocolade 8IJ UWEN WINKELIER OF IN ONZE VERKOOPFILIALEN EN DÉPOTS H. M. DE KONINGIN TERUG OP DEN RUIGENHOEK. Vanochtend is H. M. de Koningin per auto van Soestdijk op den Ruigenhoek te ruggekeerd. DE RIJWIELBELASTING. Geen boete in de eerste week van Augustus. Bij beschikking van den minister van fi nanciën a.i. is bepaald, dat gedurende het tpdvak van 1 tot en met 8 Augustus 1939 geen boete zal zijn verbeurd wegens het op den openbaren weg berijden van een rij wiel, zonder voorzien te zijn van het ver- eischte, volgens de bij artikel 2 der rijwiel belastingwet bedoelde voorschriften beves tigde belastingmerk. Men meldt ons uit Mook: De omstandig heid, dat in het vak van een bataljon, be- hoorende tot de grenstroepen, de bekende slag op de Mookerheide in 1574 werd ge leverd, heeft dit bataljon geïnspieerd een grootsche huldiging van de nagedachtenis der Prinsen Lodewijk en Hendrik van Nassau, in die slag gesneuveld, tot stand te brengen. Een gereede aanleiding daartoe vond dit bataljon in het feit, dat deze broers van Pins Willem van Oranje trouw aan diens zijde stonden, om de onafhankelijk heid van de Nederlanden met den Inzet van hun leven te bevechten en de grens troepen thans alle voorbereidingen tref fen om die onafhankelijkheid te bestendi gen en bereid zijn daarvoor evenzeer hun bloed te offeren. Vrijwillige bijdragen van allen tot het bataljon behoorende hebben het mogelijk gemaakt een 2 m hoog monumentaal re- lief van gekleurde majolica te doen ver vaardigen, dat door de eeuwen heen een blijvend sieraad van de streek zal zijn. De beide Nassauers zijn er op afgebeeld naast een paard zinnebeeld van strijdvaardig heid uitziende over het schoone land, waarvoor zij wilden strijden en op de Mookerheide het leven lieten. Rechts on deraan is het wapenschild van Nassau aan gebracht met 4 velden: de Nassausche gou den leeuw op blauw lazuur met gouden blokjes, de roode leeuw van Katzelerbo- gen, het wapen van Vianden in rood met een zilveren dwarsbalk en de twee gou den luipaarden van Dietz op een rood veld. Boven het wapen zijn van liiTks naar rechts de helmen van Dietz, Katzelenbo- gen en Nassau te zien. Op den achtergrond is het devies van de Nassaurs gegraveerd: „Plutot mort que vaincu, genereux sang de Nassau" De steen, waar het geheel op rust, ver toont met forsche letters het nummer van het bataljon met de toevoeging: 11-4-1939 mobilisatie grenstroepen7 waardoor het verband van het verleden en het heden wordt vastgelegd. De beeldhouwer en teekenaar Jacques Maris kleinzoon van den bekenden schil der Jacob Maris vervaardigde het re- lief. Het monument zal worden aangebracht aan de voorzijde van het hervormde kerkje te Heumen, zijnde een uit de 13e eeuw dateerende kapel. Het inwendige van het kerkje, waaronder ook Mook ressorteert is reeds in de vorige eeuw met een herin nering aan de gesneuvelde Nassausche Prinsen verrijkt. De plechtige onthulling van het monument door het bataljon zal plaats vinden op Dinsdag 1 Augustus ten 10,30 uur door den bataljonscommandant waarna de veldprediker van het bataljon de herdenkingsrede zal uitspreken. De ba- taljonsmuziek en de Heumensche fanfare zoomede een dames- en kinderkoor zullen de plechtigheid opluisteren. De feestelijke onthulling zal geheel in het teeken van Nassau staan. De Nassau sche kleuren zulleh in Heumen de over hand hebben en ook op andere wijze zal blijken dat Nassau dien dag in het mid delpunt der belangstelling staat. AUTO IN BELGIë GESTOLEN EN IN DE BETUWE ACHTERGELATEN. Op 16 Juli jl. arriveerden twee vreemde lingen in het dorpje Deil nabij Tiel in een Renault-automobiel, die voorzien was van een Belgische nummerplaat. De heeren stopten en het bleek, dat de wagen geen benzine meer had en dientengevolge niet verder kon rijden. Zij vroegen aan de dor pelingen waar benzine te krijgen was, maar dat viel niet mee. Er was in den naasten omtrek geen benzinepomp. Zij bleven in de nabijheid van hun auto en hun gedragin gen vielen den dorpelingen op zoodat men de politie van het vreemde geval in ken nis stelde. Maar of de heeren er de lucht van gekregen hadden wellicht zal het onderzoek het later uitwijzen toen de politie arriveerde, waren de vogels gevlo gen en hadden hun auto laten staan. De bugemeester van Deil heeft het onderzoek in handen genomen en stelde zich o a. met de auto-centrale van de Rotterdam- sche politie in verbinding. Ook in Brussel werd een onderzoek ingesteld en al spoe dig bleek, dat op 15 Juli op een plein in Brussel een gesloten Renault met zwarte carrosserie voor vier personen ten nadeeie van een zakenman was gestolen. Het sig nalement klopte met dat van den auto. die in Deil opgevangen was. (Ingez. Meded.) Verschillende inwoners van hef Betuw- sche dorpje konden een vrij nauwkeurig signalement van de beide heeren opgeven en zoo bleek, dat het jonge mannen waren van naar schatting 20 a 25 jaar oud. De eerste had gekruld haar, droeg een wit- bonte sportblouse en een beige sportpet en was ongeveer 1,75 m lang. De tweede was iets kleiner en iets dikker en droeg een donkerbruin costuum. Het onderzoek wees overigens nog uit, dat zij aan verschillende automobilisten langs den weg hadden gevraagd of zij mee mochten rijden en wonderlijk genoeg in Zuidelijke richting. Zij spraken goed WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond DE BILT: droog warm weer behoudens I Amsterdam 1936-3% 96%96% plaatselijk onweer, overdag gedeeltelijk be- I Zeeuws. Hyp. B-3% 94 wolkt, zwakke wind uit Zuidelijke tot Oos- I Cities Service Cy P. 1958 5 56% telijke richtingen. I A Amsterd. Bank 112113 UKKEL: matige wind uit Z.W. richtingen, I A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 404 bewolkte hemel, tijdelijk onweerachtig, I A De Schelde N.B 39%39% regenbuien, vrij warm. I C Am. Smelt en Ref. 34%33% ZA 22 Jul. Zon op: 5 h 06; onder 21 h 06. I A Houth. Alberts 80%80% Licht op: 21 h 36. Maan op: 12 h 43; onder C Chesapeake en Ohio 26%26% C Pref. Kansas City South. 13%13% C Union Pac. Rr. 75%—75% Ned. 38 1000-3 96—96 O. Indië 37 1000-3 93%—94% Hoogwater. Laagwater.1 Vrijdag 21 5.23 17.41 11.40 24.29 Zaterdag 22 6.14 18.34 12.34 Zondag 23 7.08 19.28 1.20 13.32 WestkapeUe is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Hoog- en Laagwater te Wemeldlnge: Juli. Hoogwater. 7.19 19.40 23 h 27. E.K. 23 Juli. Hoog en Laagwater te Vliiaingen: Juli. Engeland 1960-90 4 75%—75% A Koloniale Bnk. 167167 A N.I. Hbk. 600 116—116 C Ned. H. M. 1000 129%—129 A v. Berkels Pat. 4646 C Calvé-Delft 78—78% A Lever-Bros en Unilever 129%- Vrijdag Zaterdag Zondag 21 22 23 8.05 8.53 Laagwater. 12.51 20.57 21.11 op ontkennend geantwoord. De aan te A Philips Gem. B. afg. 201200-201 C Am. Car en Foundry 18%17% C Anaconda Cop. 20%19%-20 C Bethlehem St. 45%44%-% C Int. Nickel Cy. 35%—35-% 1.26 13.441 C Kennec Copper 26%—26%-% 2.18 14.421 C Rep. Steel 13-12%-% C U. States St. C. 38%—37%-% C North Am. Cy. 17%—17% A Kon. Petr. Mpij. 301%—302%-300% C Contin. Oil Cy. 16%—16% C Phillips Petr. Comp. 2727 129-27% den gestolen auto op weg naar Utrecht'of ,kostelo°s> ter beschikking te I C Shell Union O.C. 8%-8%-% Amsterdam om deze daar te verkoopen. De Rotterdamsche politie en de burge meester van Deil verzoeken inlichtingen. De tinbaggermolen „Karimata" is van morgen in alle vroegte uit Rotterdam naar Nederl. Oost-Indië vertrokken, slechts door weinigen uitgeleide gedaan. Het lange verblijf van den molen in Ne derland is geëindigd en nog eenmaal komen I in de herinnering de grootsche pogingen van dezen „goudbaggermolen", die met zqn machtige installatie heeft getracht het Ter- schellinger „Lutine'Vgoud boven de zee oppervlakte te brengen. Langen tijd heeft de „Karimata" Neder land in spanning gehouden maar het mocht niet lukken. De geweldenaar vermocht de zee haar schatten niet te ontrukken en keerde gedesillusioneerd weer naar den Kinderdijk, waar hij gebouwd is, terug. En vanmorgen vroeg, omstreeks half vijf, is de groote reis naar Indië begonnen. Vier sterke sleepbooten hebben het gevaarte naar Hoek van Holland gesleept. Omstreeks tien uur was de molen Hoek van Holland genaderd en toen wendden de twee havensleepers den steven. Alleen de „Roode Zee"* van L. Smits Co.'s sleep dienst bleef bij den molen en onder zijn veilig hoede zette de tinbaggermolen koers naar Nederlandsch Oost-Indië. De heer Van Boeyen, minister van bin- nenlandsche zaken heeft ten vervolge op de beantwoording van vragen van den stellen, alsmede voor het nemen van die- I c Tide Water Ass. Oil 9%—9%-% per ingrijpende maatregelen ter plaatse, I Ned. Scheepv. U. 106%107% waar de aanwezigheid van den Colorado-1 A H.V. Amsterdam 400% 401-02 kever is vastgesteld, en die met veel groo-| Java Cult. Mi). 196% 194 ter zekerheid dan de algemeehe bespuiting I N.I. Suiker U. 216 215 tot vernietiging van dien kever voeren. I Batavia 129% 130 Het ligt niet in de bedoeling in de overi-| C Deli Mij. 1000 187% 187%-88% ge kosten, die uit de verplichting tot spuiten voortvloeien, bij te dragen. Philips - Konlnkl. HVA - Amerika - Unilever Obl.Markt - Rubber - (Wettig, Tabak - Suiker - Schepen mme gedeponeerd A Senembah 149% C Baltimore Ohio 4%4. C Southern Pae. Cy. 11%—11-% A Southern Rlw. 13 A Amst. Rubber C. 189189-88% A Deli-Bat. Rubber 132%—132% A Hessa Rubber 88%88% A Serbadjadi S.R. 88%86% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.74% 8.74% Berlijn 75.00 7500 Parijs 4.95% 4.95 Brussel 31.76 31.75 New-York 1.86% 1.86% AARDAPPELZIEKTE. De aardappelziekte waarschuwingsdienst' HET PRINSES BEATRIX-FILMPJE IN DE NEDERLANDSCHE BIOSCOPEN Het bestuur van den Ned. Bioscoopbond schrijft ons: Het filmpje, dat Prins Bernhard van zijn van het K.N.M.I. te De Bilt meldt: kleine Prinses Beatrix heeft vervaardigd, I In het etmaal van 's avonds 19 Juli tot is bij zijn vertooning in de Nederlandsche I 's avonds 20 Juli is in Zeeland de weersge- bioscopen als een blijde verrassing door het I steldheid kritiek geweest voor het optreden publiek begroet. van aardappelziekte. Met deze film is het ons veroorloofd een blik te slaan in het intieme huiselijk geluk van het Prinselijk paar en de kleine Prin ses te volgen op haar eerste wankele schre den en in al de lieftallige gestes, die nu Besmettelijke ziekten. In de week van 9 tot en met 15 Juli kwa men in onze provincie vier gevallen van besmettelijke ziekten voor, nl. één geval eenmaal de bekoorlijkheid van den kleuter I van diphtherie te Poortvliet, twee gevallen uitmaken. I van roodvonk te Sint Jansteen en één te Het is de pretentielooze weergave van 'n Neuzen, eenvoudig stukje huiselijk geluk, dat dit filmpje als het ware iets geeft van Victor Hugo's: „als het kindje binnenkomt" en waarin ieder de zonnige tafereeltjes terug vindt, welke in den eigen kring soms zoo veel liefs en genoegen kunnen schenken. RECTIFICATIE. In het bericht van gisteren betreffende het 15-jarig jubileum van de S.D.O.A., stond, dat met medewerking van de too- Daardoor is ook het succes van deze ca. I neelvereeniging „Ons Genoegen", een tien minuten lange rolprent verklaarbaar. Het bedrijf stelt er een hooge eer in, dat I het Prinselijk paar zijn dochtertje via de film, vervaardigd door den Prinselijken cineast zelf, in de Nederlandsche bioscopen aan het volk heeft willen presenteeren. Dank zij de bemoeiingen van het hoofd- I bestuur, heeft Z.K.H. immers goed gevon den, dat het filmpje, dat reeds populairweg gezellig samenzijn voor de militairen was georganiseerd. Dit is echter in zooverre fou tief, dat niet de vereeniging „Ons Ge noegen" zijn medewerking hieraaan ver leent, maar de tooneelvereeniging „Onder O n s". VISSCHEN OP VERBODEN PLAATS. De politie verbaliseerde gisteren zekeren P. Prinses Beatrix-film genoemd wordt, in de I J. M„ die vischte in vischwater van'n ander, hêer~ Krijger *7cïh.) in verband met "*h*et i Nederlandsche bioscopen wordt vertoond op I zonder schriftelijke toestemming van dien I rrrtrtVtTTTr, n /J r, 4" /In +ntr,l n n viViYl r, V, r.r,F ttrftl lm I vragen van zendtijd door den Neder- landsch-Hervormden radio-omroep het vol gende geantwoord: Van den Nederlandsch Hervormden Ra dio-omroep (N.H.R.O.) is inderdaad een verzoek ingekomen om machtiging tot het doen van radio-omroep-uitzendingen, als mede tot toewijzing van zendtijd overeen komstig artikel 2 van het radioreglement 1930, met de bedoeling dezen zendtijd te gebruiken voor de doeleinden, als in deze vraag aangegeven. voorwaarde, dat de totale opbrengst, welke door het hoofdbestuur gefixeerd is op een bepaald bedrag, ten goede komt aan ont- spannings- en ontwikkelingsdoeleinden ten behoeve van militairen. Er is een zoodanige regeling getroffen, I dat ieder lid-exploitant in de gelegenheid is gesteld om het filmpje te vertoonen, het- j zij voor de eerste, tweede of volgende week, terwijl het bedrag dat voor de vertooning zal moeten worden betaald, is vastgesteld I naar verhouding van de interesse, welke er Na ontvangst van het advies van den I van de zijde der leden bestaat. Radioraad omtrent deze aanvraag is door I In de week, aanvangende op 21 Juli e.k. den minister met de betrokken organisa-1 zullen ca. 45 bioscoop-theaters het Prinses ties overleg gepleegd ten einde te onder zoeken of een regeling zou zijn tot stand te brengen, waarbij, met behoud van het in Nederland historisch gegroeide omroep bestel, aan de protestantsche kerkgenoot schappen de juiste invloed wordt toege kend op de uitoefening door de N.C.R.V. van dat gedeelte omroeptaak, waarbij die kerken meer in het bijzonder bblang heb ben. Aangezien dit overleg heeft "geleid tot een regeling, die naar de meening van den minister aan de bovenomschreven eischen voldoet, heeft hij op de aanvraag om zendtijd van den N.H R.O. afwijzend beschikt. Op de vraag van den heer Krijger, of de minister bereid is andere kerken, in dien zij den wensch daartoe te kennen ge ven, voor de uitzending van kerkdiensten, onder de noodige waarborgen, dezelfde rechten te verleenen als zijn toegekend aan de tot het verband der „gereformeer de lierken" behoorende plaatselijke kerk van Bloemendaal, heeft de minister ont kennend geantwoord. De minister heeft nl. afgezien van de technische bezwa ren in verband met het golflengtevraag- stuk overwegende bedenkingen tegen uitbreiding van een sedert 1924 bestaanden toestand, waarbij de oprichting en exploi tatie van den zender te Bloemendaal als „draadlooze kerktelefoon" werd toegestaan. DE KOSTEN VOOR DE BESTRIJDING VAN DEN COLORADOKEVER. Minister Steenberghe antwoordt op vragen van het Kamerlid Mar- chant et d'Ansembourg. Het Tweede Kamerlid, de heer Marchant et d'Ansembourg heeft den minister van economische zaken gevraagd of deze bef- reid is, nu het aangekondigde wetsont werp tot het beschikbaar stellen van f 350,000 voor uitgaven ter bestrijding van den coloradokever de Staten-Generaal nog niet heeft bereikt en dat ontwerp der halve vermoedelijk niet vóór het najaar tot wet zal kunnen zijn verheven, in af wachting daarvan de landbouwers in de provinciën Noord-Brabant en Limburg, die, mede in het belang van geheel Nederland, voor het genoemde doel steeds grootere uitgaven moeten doen, onmiddellijk geheel of gedeeltelijk voor de onkosten, door hen ter bestrijding van den coloradokever ge maakt, schadeloos te stellen. Minister Steenberghe heeft thans daar- Beatrix-filmpje in hun programma opne- I men en in de daarop volgende weken zul- j len ongetwijfeld nog vele bioscopen volgen, die het publiek deze bijzondere attractie zullen bieden. DE 4000STE WEGWIJZER VAN DEN A.N.W.B. Onthulling door Prins Bernhard. Op Vrijdag 28 Juli a.s. zal de 4000ste wegwijzer van den Kon. Ned. Toeristen bond A.N.W.B. geplaatst worden te Bilt- hoven, aan den provincialen betonweg van Soestdijk naar Utrecht, waar deze weg zich splitst in de richtingen Maartensdijk en Bilthoven. Dit gedenkwaardige feit heeft Prins Bernhard, eervoorzitter van den A.N.W.B. aanleiding gegeven, zich bereid te verkla ren dezen wegwijzer te onthullen. AANHOUDING WEGENS BRANDSTICHTING. De gemeentepolitie te Grijpskerk (Gr.) heeft aangehoudén den eigenaar en bewo ner van een perceel te Visvliet, verdacht van brandstichting in zjjn boerenbehuizing, op Zondagmorgen j.l. De man is op trans port gesteld naar Groningen en ter beschik king gesteld van den officier van justitie. VOETJE DOOR GRASMACHINE AFGESNEDEN. Terwijl de landbouwer G. W. ten Have te Vaassen, met een grasmachine nabij zijn woning aan het maaien was, is het twee jarig zoontje in een onbewaakt oogenblik voor het mes van de machine geloopen, met het gevolg, dat een der voetjes van het kind werd afgesneden. Jongen verdronken. eigenaar. CONCERT UITGESTELD. Het concert dat de 1 Chr. Muziekvereeni- ging „O.N.D.A." hedenavond op het Mo lenwater zou geven is tot later uitgesteld in verband met de komst van de Marine Ka pel naar Middelburg voor het concert in de Abdij. OVERTREDING ARBEIDSWET. De politie verbaliseerde een banketbak ker, die drie knechts op verboden uren werk deed verrichten. Met ingang van 14 Augs. a.s. is belast met de waarneming van het ontvangkan toor der directe belastingen enz. te Hein- kenszand de adj. commies dier midde len J. J. van Antwerpen werkzaam ter in spectie d.b„ alhier. Een afscheid. De heer P. F. Hoogesteger, die 38 jaar concierge van de HBS en de laatste 6 jaar tevens amanuensis is geweest, heeft Woensdagavond afscheid genomen. Directeur en leeraren ontvingen hem en zijn echtgenoote in de directeurskamer, waar de directeur, de heer C. A. de Loo- ze, hem toesprak en hem prees om zijn ijver, accuratesse en plichtsbetrachting. Spr. dankte hem voor alles wat hij deed in dienst van de HBS, den directeur en de leeraren en bood hem als souvenir een ets aan. Vervolgens nam de heer Hooge steger in het gymnastieklokaal afscheid van de leerlingen, en werd hem in harte lijke bewoordingen dank gebracht door den leerling Van Maris, die hem een fraai ge schenk en mevrouw Hoogesteger bloemen aanbood. Naar wij vernemen voert het Bur gerlijk Armbestuur onderhandelingen met de Ned. Heide Mij. over de egaliseering en verbetering van enkele van hare perceelen, ofschoon het hier kleine objecten betreft, is het de bedoeling het werk door Goes- sche werkloozen te doen uitvoeren. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. Onder leiding van den burgemeester en andere comitéleden hebben Woensdagmiddag ook de Ouden van dagen uit deze gemeente een het genotene. De auto's waren bereidwillig: voor dat doel afgestaan door verschillende ingezetenen. Mede door giften in natura- van enkele winkeliers en bakkers was het Comité in staat de oudjes gul te tracteeren. Voorts was een collecte bjj de ingezetenen gehouden, welke een flinke opbrengst op leverde. RAAD VAN KRABBENDWKE. Door de manipulaties De K. en v. H. zal het Ger. Schoolbestuur 1800 teveel ontvangen hebben. De hr. Van Velzen tot wethou der benoemd. KRABBENDIJKE. De Raad dezer ge meente kwam Donderdagavond in vergade ring bjjeen onder voorzitterschap van bur gemeester jhr. mr. Sandberg van Essen- burg. De V o o r z. deelde o.a. mede, dat het on derzoek uitgewezen had, dat de Gerefor meerde school over 1934'37 een bedrag van 911 teveel ontvangen heeft. De be scheiden, die nog onderzocht moeten wor den, zullen tot 1939 vermoedelijk een der gelijk bedrag aan teveel betaalde gelden opleveren. Het Ger. Schoolbestuur deelde mede het teveel ontvangen bedrag geheel terug te zullen storten. Een en ander werd zonder verdere dis cussie voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de brandweer om nieu we slangen, kostende plm. 100, werd in gewilligd. Besloten werd, bij de te ver wachten blijde gebeurtenis in het vorstelijk gezin, wederom 25 ct. per schoolgaand kind beschikbaar te stellen voor een tractatie. Bij het voorstel van B. en W., om voor het ophalen der huur van de gemeente-wo ningen e.d., den gemeentebode een beloo ning van 50.— per jaar te geven, zei de hr. N a g e 1 k e r k e, dat hij die werk liever aan een ander gegund had. Die kon er weer medegeholpen zijn. De V o o r z. merkte op, dat zulks in den regel door den gemeentebode gebeurt. Men kan dit niet iedereen toevertrouwen. Het moet iemand zijn waar eenig gezag van uit- gël&t. Hierna werd volgens voorstel besloten. Vervolgens werd de hr. G. van Velzen met 4 st. (1 op den hr. Nagelkerke en 1 blanco) tot wethouder benoemd in de vaca ture De Kok. De Voorz. wenschte den hr. Van Vel zen geluk met zijn benoeming en sprak de hoop uit, dat hij in het belang der gemeen te ook als wethouder werkzaam zou mogen zijn. De hr. J. de Kam werd vervolgens be noemd tot onbezoldigd ambtenaar burger lijken stand. Daar de geloofsbrieven der nieuw geko zen raadsleden in orde waren werd tot hun toetreding besloten. Een tekort over 1938. De gemeenterekening over 1938 werd ter vaststelling aangeboden, sluitende met 76.375 w.o. een tekort van 486. De Voorz. merkte er bij op, dat dit tekort betrekkelijk nog meevalt, daar van de hou ders der plaatsjes ingevolge de landarbei- derswet (Eigen Erf) 1800 te weinig ont vangen werd. Tenslotte werd de gemeente-secretaris, de hr. Vader, benoemd en beëedigd als w.n. ontvanger, zulks wegens ziekte van den hr. Tollenaar. De Voorzitter uitte daarbij de hoop op een spoedig herstel van den hr. Tolle naar. Gisteravond is het zevenjarig zoontje van I tocht gemaakt met auto's. De tocht ging de familie Verwey te Den Bosch bij het I over de mooie Singels van Middelburg naar spelen in het water van de breede haven gevallen en verdronken. LIJK OPGEHAALD. Sedert Maandagmorgen werd te Har- dinxveld vermist de heer J. Lagendijk, die werkzaam was bij de machinefabriek Hol land. Hij was 's morgens vroeg van huis gegaan, doch niet op de fabriek aangeko men. Vanochtend is het lijk van den heer L. door een visscher in de Merwede gevon den, nabij de schutsluis in de peulen. Vere, Vrouwenpolder en verder over de buitenplaats Zeeduin en Oostkapelle, naar het Kasteel Westhove waar werd gepau- seerd. Daarna werd de reis voortgezet naar Domburg waar de inwendige mensch werd versterkt en genoten werd van strand en zee. Vervolgens werd over Westkapelle naar Vlissingen gereden waar de oudjes een verversching werd aangeboden. Onder een flinke regenbui werd een tochtje gemaakt over het kermisterrein, Daarop ging het weer huiswaarts. Alle deel nemers waren vol lof en dankbaarheid voor In hooger beroep. F. C. C„ 26 jaar, schildersknecht te Hoe- dekenskerke, heeft hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis der arrondiss*men s- Rechtbank te Middelburg van 7 Juli BfcW, waarbij hij wegens „valschheid in Seschiift is veroordeeld tot 50 of 20 dagen heen e- nis. J W. K„ 28 jaar, landbouwer te Renesse, heeft eveneens hooger beroep aangeteei- kend tegen 't vonnis der arr. Rechtbank te Middelburg van 7 Juli 1939, waarbij hij we gens „meineed" is veroordeeld tot 6 maan den gevangenisstraf. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent W. TREELLER. ■;'s

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2