ZEELAND. BINNENLAND. MIDDELBURG. rrr- GOES. WALCHEREN. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DINSDAG» (Wettig ZUIDBEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Ketelontploffing op Duitsch stoomschip. DUITSCHLAND. nationaal-socialistische propaganda in het protectoraat GIFT VAN H. M. DE KONINGIN. H. M. de Koningin heeft een belangrijke gift geschonken voor den arbeid van de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging tot steun aan miliciens. GEDENKTEEKEN VOOR GENERAAL SNIJDERS. Ingevolge een oproep van het bestuur der Kon. Ned. Ver. „Ons Leger" heeft zich uit vertegenwoordigers van meer dan 30 ver- eenigingen en openbare diensten een „comi té gedenkteeken generaal Snijders" ge vormd. Dit comité heeft een uitvoerend co mité benoemd, waarvan Z. Exc. mr. D. Fock, oud-gouverneur-generaal van Ned. Oost-Indië het voorzitterschap heeft aan vaard. Het secretariaat is gevestigd te 's-Gravenhage, Anna-Paulownaplein 3. Ver- eenigingen of andere organisaties, welke zich alsnog bij het comité wenschen aan te sluiten, kunnen zich hiertoe met het secre tariaat in verbinding stellen. Het comité wil bereiken, dat ter nage dachtenis van generaal Snijders een waar dig gedenkteeken op een waardige plaats zal worden opgericht. Het zal daartoe een beroep doen op alle Nederlanders, en daar toe onder meer stappen doen voor de op richting van zusterscomité's in de overzee- sche gebieden. Bijdragen kunnen nu reeds worden ge zonden aan de Nederlandsche Handelmaat schappij te Amsterdam (postrekening no. 7897 Amsterdam). Men vermelde daarbij: „gedenkteeken generaal Snijders" en in dui delijke letters naam en adres van den schenker. HET EERSTE INFORMATIEBUREAU DER NED. SPOORWEGEN GEOPEND. Nog niet zoo heel lang geleden heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen me degedeeld, dat het in haar voornemen lag om in een aantal der voornaamste stations informatiebureaux in te richten ten dien ste van het reizend publiek. Gisteren reeds is het eerste bureau officieel in gebruik gesteld. Het is gevestigd in de hal van het Centraal Station te Amsterdam. De offici- eele ingebruikstelling van dit eerste infor matiebureau werd gistermiddag door een groot aantal belangstellenden, voor het meerendeel leidende figuren op het gebied van toerisme en verkeer, bijgewoond. Zij werden namens de directie der Nederland sche Spoorwegen welkom geheeten door den heer J. W. C. Wolterbeek, inspecteur eerste klasse van het vervoer, die vervol gens een uiteenzetting gaf van het doel van dit nieuwe instituut, zooals men zich dat heeft voorgesteld. Letterlijk alle vragen, voorzoover die althans betrekking hebben op het reizen in binnen- en buitenland, zal men in deze bureaux kunnen beantwoor den. Namens het gemeentebestuur van Am sterdam heeft wethouder mr. G. C. J. D. Kropman, het bureau hierna officieel ge opend. TWEE OPSLAGPLAATSEN UITGEBRAND. Gisteravond brak brand uit in een op slagplaats van de coöperatieve land- en tuinbouw aankoopvereeniging aan de Zand- vaart te Breezand. De schuur, die gevuld was met balen turfmolm, teer en carboli- neum brandde zeer fel. De vlammen deel den zich al spoedig mede aan een tweede opslagplaats, waarin kunstmest en granen lagen. Toen het vuur ook vat op deze schuur had gekregen arriveerde de brandspuit van Anna Paulowna, die nu kon verhinderen, dat de vlammen ook oversloegen op de be lendende perceelen, een woning en een bol lenschuur. Ook de Heldersche brandweer werd te hulp geroepen en gezamenlijk slaagde men erin, den brand meester te worden. Beide opslagplaatsen brandden geheel uit. KINDERVERLAMMING. In de gemeente Beilen is een geval van kinderverlamming geconstateerd bij' een jongetje van tien maanden van den arbei der Joh. Kats te Tiendeveen. De kleine is op medisch advies opgenomen in de barak van het ziekenhuis „Bethesda" 'te Hooge- veen. DR. J. G. REMIJNSE. Benoemd tot bijzonder hoogleer aar aan de Utr. Universiteit Het hoofdbestuur der Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der genees kunst heeft, naar het U.D. meldt, be noemd tot bijzonder 'hoogleeraar in de Sociale Geneeskunde aan de Utrechtsche universiteit, dr. J. G. Remijnse te Rotter dam, als opvolger van prof. dr. -T. M. Baart de la Faille, die met ingang van 15 October a.s. zal aftreden. J. G. Remijnse is geboren te Goes in 1878. Hij bezocht het gymnasium te Middelburg en studeerde van 1897 tot 1904 te Utrecht waar hij tot arts werd bevorderd Reeds den len Januari 1905 werd hij benoemd tot assistent der heel kundige kliniek onder prof. Narath, waar in hij werkzaam bleef tot 1919, terwijl hij in 1914 onder prof. Laméris den titel van professor had verkregen. In 1910 vestigde hij zich tevens als practizeerend chirurg te Utrecht doch was gedurende de mobilisatiejaren ook als re- serve-officier van gezondheid werkzaam Hij werd in 1934 ontslagen in den rang yan luitenant-kolonel. Den len November 1920 trad hij in dienst als heelmeester bij het gemeentelijk ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotter dam, welke functie hij aan het eind van dit jaar zal neerleggen. Bij het derde eeuwfeest der Rijksuniver siteit te Utrecht in 1936 werd dr. Remjjn se wegens zijn wetenschappelijke verdien sten tot medicinae doctor honoris causa bevorderd. In 1934 ontving hij de ministerieele op dracht voor het opleiden van coassistenten in de heelkundige afdeeling van het zie kenhuis te Rotterdam en werd hij be noemd tot deskundige der arts-commissie van de Faculteid der geneeskunde te Utrecht, waardoor hij weder aan het on derwijs werd verbonden. In het Nederlandsch Tijdschrift voor ge neeskunde en in buitenlandsche tijdschrif ten zijn talrijke artikelen van zijn hand verschenen. In 1925 en 1926 was hij voor zitter der Nederlandsche vereeniging voor heelkunde sedert 1930 is hij voorzitter van het Klinisch Genootschap te Rotter dam. In de afdeeling Rotterdam van de Nederlandsche maatschappij tot bevorde ring der geneeskunde geniet hij zeer het vertrouwen zijner medeleden, die hem in 1933 tot voorzitter van den afdeelings- raad benoemden, in welke functie hij zich cok aan maatschappelijke vraagstukken wijdde. LIJK GEVONDEN. Gistermiddag is te Joure het lijk opge haald van den 79-jarigen Leendert Bruins- ma, die sedert 14 dagen vermist werd. Het stoffelijk overschot, dat reeds in staat van ontbinding verkeerde, werd ge vonden in een ondiepe sloot achter een boschje. KOLENTREMMER BIJ DEN ARBEID OM HET LEVEN GEKOMEN. Gistermiddag is in de gasfabriek te Haar lem een ongeluk gebeurd, dat aan den 38- arigen kolentremmer J. de R„ het leven heeft gekost. De man werkte geheel alleen in een af deeling, waar hij o.a. kolen op een transportband moest scheppen. Op zeker oogenblik bemerkte een stoker in een an dere afdeeling, dat de transportband geen kolen meer aanvoerde en toen hij een on derzoek instelde naar de oorzaak hiervan, vond hij De R. vrijwel geheel bedolven on der kolengruis. De kolentremmer bleek door verstikking te zijn overleden. IN EEN WRAKKE BOOT DE MAAS OVER. Resultaat: 1 doode. Twee buurtbewoners uit Keent bij Bal gooi (Limburg), die gisteravond te laat aan het veer kwamen om overgezet te worden, maakten gebruik van een oude boot om de Maas over te steken. Onderweg bleek de boot water te scheppen. Een van beiden, J. D., is over boord gevallen en verdronken. Zijn vriend, B. dreef met het bootje rond. Hij is behouden aan den wal gekomen. Het lijk van D. is nog niet gevonden. AUTOBUS MET 34 INZITTENDEN TE WATER. Allen gered. De hervormde knapenvereeniging te Eri ca (Dr.) heeft gisteren per autobu van de eerste Drentsche stoomtrammaatschappij een uitstapje gemaakt naar Amsterdam. Het gezelschap, bestaande uit 34 jongelui, onder leiding van ds. Steenbakker uit Eri ca, keerde laat in den avond terug. Om streeks twee uur is de bus, vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting, te De Krim in het kanaal gereden. De bus kantelde niet, zoodat het reddingswerk, dat de chauffeur met bewonderenswaardige zelfbeheersching leidde, ten zeerste verge makkelijkt werd en allen op het droge ge bracht werden. Het bleek dat slechts drie personen lichte snijwonden hadden opge- loopen. De overigen waren met den schrik vrijgekomen. Nadat allen bij omwonenden op verwarmende dranken waren onthaald, zijn zij met andere bussen huiswaarts ge gaan. UITSTEL INVOERING RIJTIJDENBESLUIT GEVRAAGD. In verband met de aangekondigde invoe ring van het rijtijdenbesluit op 13 Augustus a.s., hebben de voorzitters van de drie lan delijke bonden, B.B.N., A.N.B.B. en B.E. T.O., zich telegrafisch tot de betrokken mi nisters gewend met het verzoek, hoewel erkennend de sociale beteekenis van dit be sluit, de invoering hiervan uit te stellen totdat op eenigerlei wijze de spoorwegen gebonden zullen zijn aan vaste tarieven. Zij wijzen er op, dat bij de reeds zware lasten op de vrachtauto; de spoorwegconcurrentie, door middel van onderbiedingstarieven, hard werkende particuliere vervoerders op den rand van een afgrond hebben gebracht en toevoeging van een nieuwen bedrijfslast door invoering van het rijtijdenbesluit bij handhaving van deze spoorweg-eoncurren- tie, toename van de werkloosheid beteekent. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Bennekom: 1 doode. Gisteravond liep op den rijksstraatweg tusschen Ede en Bennekom de ongeveer 60 jarige mevr. B. aan de linkerzijde van den weg. Op dat moment kwam een perso nenauto uit Veenendaal haar tegemoet. De bestuurder trachtte de vrouw te ontwijken, doch doordat de auto slipte, slaagde hij hierin niet. De aanrijding was zoo hevig, dat het linkerbeen van mevrouw B. van het lichaam werd gerukt. Bovendien werd zij ernstig door een der koplampen der auto geraakt. Zij was vrijwel op slag dood. Rotterdam: 1 doode Gisteravond stak de driejarige J. Koor neef, wonende in de Benthuizerstraat te Rotterdam, vlak voor de ouderlijke woning plotseling den rijweg over. Het ventje werd gegrepen door een autobus uit Waddinx veen. Hij was op slag dood. Slootdorp: 1 doode Gistermiddag was nabij Slootdorp de 66 jarige heer Venema, die bij zijn zoon te Middenmeer logeerde, per fiets onderweg. Een auto die hem in snelle vaart achterop kwam, reed hem aan. De heer V. werd zoo ernstig gewond, dat hij op slag dood was. Er was gisteravond veel belangstelling voor het concert dat „Euphonia", ter gele genheid van „Hosanna's" gouden feest, op de Groote Markt gaf. Het met zorg samen gestelde programma, werd daarbij uitste kend uitgevoerd zoodat het voor de muziek liefhebbers ook een paar mooie uurtjes wa ren. Midza-tractatie. Naar men ons bericht hebben ook de patiënten van de beide ziekenhuizen hier ter plaatse medegeleefd met de kersen reclame die de Midza vorige week heeft ge organiseerd. Ofschoon uit den qard der zaak de patiënten niet mede konden doen aan deze reclame, heeft de Midza hen niet ver geten en werden Zaterdagmiddag aan bei de Ziekenhuizen eenige manden kersen af geleverd. Begrijpelijk werd deze attentie van de Midza buitengewoon op prijs gesteld en hadden de kersen spoedig hun weg gevonden. DE ANTI BRITSCHE PROPAGANDA IN CHINA. In de door de Japanneezen bezette deelen van Sjanghai zijn gisteren anti-Britsche aanplakbiljetten verschenen, terwijl ook gepoogd werd de Chineesche arbeiders de Britsche fabrieken te doen staken. In minstens een geval is men hierin geslaagd. Te Kanton wordt een felle anti-Britsche campagne gevoerd door de Japansche pers aldaar, hoewel geen betoogingen op straat worden gehouden. De Britsche ambassade te Sjanghai heeft tegengesproken, dat de Japansche beschuldigingen, volgens welke Britsche officieele personen in contact zou den staan met de Chineesche guerilla ben den, waar zouden zijn. Uit Tsi Nan foe wordt van Japansche zij de gemeld, dat een Chineesche menigte de kantoren van drie Britsche firma's is bin nengedrongen en het huisraad heeft ver nield. TIJDIG ONTDEKT. Gisterenmiddag kreeg de politie kennis, dat vermoedelijk 'n begin van brand woed de in den kelder van een gesloten pakhuis bij. het Oostkerkplein. De gebruiker van den kelder woont buiten de stad en daarom heeft een hoofdagent door openbreking zich toegang tot den kelder verschaft, waar een gat in den vloer was gebrand, ver moedelijk veroorzaakt door een achteloos weggeworpen sigaar of sigaret. Met em mers water werd het vuur gebluscht. Concert „Euphonia". RAAD VAN ARNEMUIDEN. ARNEMUIDEN. Maandagmiddag verga derde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester H. G. Horninge, voltallig. Ingekomen was o. m. een beschikking van H. M. de Koningin waarbij ten aan zien van de eventueele benoeming van een gemeentearbeider, ontheffing is verleend van de verplichting, om een capitulant aan te stellen. Idem een dankbetuiging van het bestuur der' Christelijke bewaar- naai- en brei- school voor de toegekende extra-subsidie over 1938. Een verzoek van den heer P. de Haas, om ontslag als geneeskundige belast met de doodschouw en vaccinatie werd zonder hoofdelijke stemming ingewilligd. In zijn plaats werd met algemeene stemmen be noemd dokter J. J. Gelderbfom te Nieuwdorp. De vergoeding hiervoor tot een bedrag van f 25.die thans dokter De Haas geniet zal voortaan aan Dokter Gel derblom worden betaald. Tot onderzoek der geloofsbrieven van de gekozen en herkozen raadsleden, be noemde de Voorzitter de heeren L. P u ij p e en J. J a n s e, die na onderzoek adviseerden genoemde heeren tot toela ting, waartoe de Raad besloot. Een verzoek van de vereeniging tot stichting van een vereenigingsgebouw „de Arne" om de helft der kosten van den verplichten stratenaanleg en riooleering voor rekening der gemeente te nemen vond de R a a d goed. Van de hand gewezen werd het verzoek van den heer Iz. Boone inzake vergoeding van de door hem aangelegde riooleering in den Lantsheerweg eenige jaren geleden, omdat de Raad vindt, dat bij den aanleg van deze riooleering geen algemeen be lang betrokken is, maar dat dit meer een particulier belang geldt, en dat tevens deze riooleering buiten de bebouwde kom ligt. Het verzoek van de bewoners van den Lantsheerweg tot aanleg van een tegelpad werd voorloopig niet ingewilligd, later zal hier zoo mogelijk aan worden tegemoet gekomen. Op een verzoek van den heer A. Wisse tot het huren van den nieuwen kanaal dijk tegen het Arne-kanaal. werden B. en W. gemachtigd, dit met verzoeker te re gelen. Aan mej. P. A. Verhage werd op haar verzoek vergunning verleend tot het bou wen van een autogarage alsmede tot het verharden van den toegangsweg, loopen- de langs de Noordzijde der Openbare school. Verder vroeg zij vergunning tot den bouw van een serre aan haar woning en tot huur van een gedeelte tuin. De Raad stond al deze verzoeken toe met inachtneming der bepalingen door B. en W. er aan verbonden. De kosten tot aanleg van waterleiding in de bijzondere school zullen uit een lee ning worden betaald. De R a a d besloot hiertoe 600.bij de Coöperatieve Boe renleenbank op te nemen rentende 4 pro cent met een jaarlijksche aflossing van 100.—. Het raadsbesluit tot inrichting van een gasvrije kelder onder het Gemeentehuis als centrale voor den luchtbeschermingsdienst is niet goedgekeurd geworden door Ged, St., omdat hier geen voldoende veiligheid is te verkrijgen. De rekening dienst 1938 werd aan den Raad overgelegd. Gewone dienst in ontvangsten 122.861; uitgaven 118.243 goed slot 4.618. Kapitaaldienst: ontvangsten f 15,419, uit gaven f 15,035, goed slot f 384. Bij de rondvraag vroeg de heer L P u ij p e herstel van het wegeling bij de Bruiningsbaan, wat toegezegd werd. De heer J. J a n s e vroeg naar de verharding van den Kraaienholschen weg. Medegedeeld werd, dat vermoedelijk dit jaar niet meer aan de verharding gewerkt zal kunnen worden. De heer J. v an Belzen wilde het voetpad op den Zuidwal verharden, waar op de V o o r z. antwoordde: als daar nog geld voor is. Ook wilde hij de Kade ver grooten wat ook nog wel eenigen tijd zal moeten wachten daar het spaarfonds thans nog niet groot genoeg is voor een afdoende verbetering. Inzake ontslag werkeloozen gaf de V o o r z. bevredigende inlichtingen. De heer J. Polderdijk informeer de naar de verharding van het wegeling welke tot voldoening verstrekt werden. DOMBURG. Maandag is het laatste stuk gelegd van de nieuwe telefoonkabels van het traject MiddelburgDomburg. Speciaal het laatste gedeelte OostkapelleDomburg leverde uit verkeersoogpunt veel moeilijk heden op. Per dag toch werd 5 a 600 m sleuf gegraven op dit smalle gedeelte met z'n vele bochten, terwijl de sleuf op ver schillende plaatsen een meter in het weg dek kwam. Hierdoor was telkens het één richtingsverkeer geboden onder toezicht van meestentijds drie politiemannen, die elkander met signaal fluitjes lieten weten wanneer een auto aankwam. Vooral op Donderdag was veel regeling noodig. DOMBURG. Naar we vernamen zal ook dit jaar op Zaterdag der Middelburgsche kermis de ring gereden worden, meer spe ciaal bedoeld als attractie voor de badgas ten. In tegenstelling tot de ringrvjderij op Domburgsche kermis is dit keer het spel toegangkelijk voor gehuwde ringrijders. SOEBURG. De uren, waarop het post kantoor alhier voor den postdienst is open gesteld, zijn van 17 Juli af opnieuw vast gesteld als volgt: van 8.3012.30, van 2 3.30 en van 17.3019 uur. Amsterdam 1936-3% 96% Zeeuws. Hyp. B-3% 9494 Cities Service. Cy. P. 1958 5 55%56% A Amsterd. Bank 112%—113% A Ned. Gist- en Spiritusf. 390%399 A De Schelde N.B. 39% ^40 C Am. Smelt Ref. 32%—35 A Houth. Alberts 80 C Chesapeake Ohio 25%27% C Pref. Kansas City South. 13%13% C Union Pac. Rr. 74%—76% Ned. 38 1000-3 95%—95% O. Indie 37 1000-3 93%—93% Engeland 1960-90 4 76%—76% A Koloniale Bnk. 168%—168% A N.I. Hbk. 600 114—115% C Ned. H. M. 1000 129%—129% A v. Berkels Pat. 454614 C Calvé-Delft 76% ^78 A Lever-Bros Unilever 12814129-30 A Philips Gem. B. afg. 19814—201-03% C Am. Car Foundry 16%1814-% C Anaconda Cop. 19%20%-21% C Bethlehem St. 4214—44%-4514 C Int. Nickel Cy. 33%—35% Kennec Copper 25%27%-% C Rep. Steel 11%—13%-% C U. States St. C. 35%—38%-% C North Am. Cy. 17%—18% A Kon. Petr. Mpij. 302%—306-7% C Contin Oil Cy. 13%—16%-17 C Phillips Petr. Comp. 261427% C Shell Union O.C. 814—8% C Tide Water Ass. Oil 9%—9% A Ned. Scheepv. U. 107%—10814-09 A H.V. Amsterdam 401404%-0514 A Java Cult. Mij. 193195 A N.I. Suiker U. 211—214 A Deli Batavia 130%.130 C Deli Mij. 1000 190-190-92 Markt - HVA Obl.Markt Rubber Amerika Koninkl. Schepen gedeponeerd. A Senembah 143%149-50 C Baltimore en Ohio 3%414-4% C Southern Pac. Cy. 10%—11%-% A Southern Rlw. 11%12% A Amst. Rubb. C. 187%193%-91% A Deli-Bat. Rubb. 131%—131%-3414 A Hessa Rubber 8488 A Serbadjadi S.R. 8485-87 WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden. Gister- 8.76% 8,78% 75,10 75,32% 4,95% 4,97% 31,81 31,89 1,87% 1,87% BORSELE. Maandag maakten de ouden van dagen uit deze gemeente, ruim 50 met twee autobussen een reis naar Tilburg. Daar werd een bezoek gebracht aan het bekende dierenpark. Des morgens te 11 h vertrokken, kwamen de oudjes 's avonds te half tien, allen in opgewekte stemming en opgetogen over al het genotene weer op het dorp aan. Voor de muziektent, waarop het fanfarecorps stond, werd halt gehou den. Men speelde vroolijke muziek en vele oudjes toonden zich niet in het minst ver moeid door de lange reis, daar ze samen een rondedans maakten. Eén van hen, de heer J. van de Velde, dankte allen, die had den meegewerkt, om de reis mogelijk te maken en in 't bijzonder den heer J. Paau- we, den leider, die zich zooveel moeite had getroost, zoowel vóór als tijdens de reis. ELLEWOUDSDIJK. Maandagmiddag ge raakte een zeiljachtje, genaamd Schuimkop, uit Woubrugge, op de Westerschelde, ter hoogte van Ellewoudsdijk, in groot gevaar, doordat het roer brak. De gebrs. Huijzen slaagden er in het scheepje behouden in de haven binnen te brengen. KLOETINGE. Zaterdag maakte de ver eeniging van oud-leerlingen van land- en tuinbouwwintercursussen alhier onder lei ding van den hr. W. P. Beije een middag excursie naar Krabbendijke. Bezocht werden de fruitteeltbedrijven van de heeren Th. Vogelaar en C. P. Vogelaar, In deze boomgaarden was, dank zij een goed uitgevoerde ziektenbestrijding en be mesting, het juist toepassen van het dunnen en verdere cultuurzorgen, een flinke hoe veelheid fruit te zien van goede kwaliteit. Het was voor de deelnemers een leerzame middag. RAAD VAN KRUININGEN. KRUININGEN. Maandagavond vergader de de Raad onder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden waren aanwezig. Besloten werd tot het aangaan van een kasgeldleening bij de Bank van Nederl gemeenten groot 7000 a 2 De begrooting voor den gemeensehap- pelijken keu ringsdienst van vee en vleesch in den keuringskring Kruiningen voor 1940 werd zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Besloten werd een gedeelte van den Zandweg aan het Rijk te verkoopen, d.i de kruising van den nieuw aan te leggen weg van de inloophaven naar den rijksweg. Een voorstel tot het doen van enkele herstellingen aan de muziektent werd door de heeren Dek, Burkunk en Kosten- se bestreden. De heer Dek meende dat verlaging van de stijlen zal misstaan, De heeren Burkunk en K o s- tense meenden dat reparatie de zaak niet !zal verbeteren. Binnenkort is het andere gedeelte ook rot. Het repareeren kost 185 en wat zal het vernieuwen kosten? Dit zal nog nader worden onder zocht. De heer v. d. Straaten zou ijzeren stijlen willen plaatsen wanneer men gaat vernieuwen. Hierna feliciteerde de V o o r z. de herbenoemde raadsleden. Spr. dankte hen voor den eerlijken verkiezingsstrijd, <jie gevoerd is. De geloofsbrieven werden on derzocht door de heeren v. d. Straaten, v. Hootegem en Burkunk en werden alle goedgekeurd. Na veel bespreking werd een bijzonder rooilijnvoorschrift vastgesteld voor den Meidam. De meest hierbij geïnteresseerde, de heer A. Dek Sr., kwam op tegen het dempen van den watergang. Hierna deelde de V o o r z. mee, dat van Ged. St. bericht over de begrooting was ontvangen. Tegen een drietal posten werd bezwaar gemaak, o.m. tegen de sa larissen van het personeel van het Burg. Armb. Deze post zou verlaagd moeten worden met 365. De V o o r z. stelde voor aan Ged. St. te schrijven dat deze salarissen door den Raad worden vastge steld en het niet op den weg van Ged. St. ligt, daarop aanmerkingen te maken. Al dus besloten. Bij de rondvraag wees de heer Burkunk op de mislukte oe fening met de brandspuit op Hansweerd. Dit was meer dan ergerlijk. Wat zou er gebeuren wanneer men dit toestel op Hansweerd mocht noodig hebben. De V o o r z. deelde mee, dat de man, die het toestel moest nazien er niet ge noeg verstand van had. Nu zijn de ver sleten onderdeelen opgezonden naar een fabriek in Rotterdam. De heer Witte wees op de papieren die van de vuilnisbelt wegwaaien. De om wonenden hebben daar groot ongemak van. De V o o r z. zeide, dat daar reeds aandacht aanbesteed wordt'. Verder vroeg de heer Witte nog naar het prae-advies van B. én W. over de begraafplaats op Hansweerd. B. en W. komen in de eerstvolgende vergadering met een voorstel dienaangaan de. De heer Kostense wees op den ergerlijken toestand waarin de begraaf plaats op Kruiningen verkeert. De V o o r z. deelde mee, dat deze week nog begonnen wordt met afmaaien. De heer D e B a t vroeg hoe het gesteld is met den luchbeschermingsdienst voor den Oostdijk. De V o o r z. zeide dat er een regeling voor alle gemeenten in deze buurt in voorbereiding is. KRABBENDIJKE. Zij die in aanmerking komen voor een kosteloos rijwielbelasting- merk kunnen zich hiervoor aanmelden op 31 Juli en 1 Aug. e.k., des avonds van 7—9 uur in het gewone lokaal. De heeren G. van Iwaarden en A. C. van Houdt hebben beiden hun benoeming als raadslid aangenomen. BRESKENS. Maandagavond kwamen in het gemeentehuis diverse ingezetenen bijeen teneinde te overleggen, op welke wijze b\j gelegenheid van het a.s. 40-jarig bestaan der muziekvereeniging „Uit het Volk—Voor het Volk" uiting zal worden gegeven aan de sympathie der burgerij voor bovenge noemd muziekcorps. Besloten werd, dat on der leiding van een huldigingscomité, be staande uit de heeren: A. J. Cambier, voor zitter, J. A. Eekhout, secretaris, H. J. Swen- ne, penningmeester, S. Philipse en H. de Jonge, leden, getracht zal worden gelden in te zamelen voor den aankoop van een vaandel, hetwelk aan de jubileerende ver eeniging zal worden aangeboden. 15 dooden, 18 gewonden. Aan boord van het stoomschip „Bernn metende 17.000 ton heeft zich gisteravond op ongeveer 15 mijl uit de kust van Swi- nemünde een ketelontploffing voorgedaan. Er bevonden zich geen passagiers aan boord. Bij het ongeluk zijn 15 personen om het leven gekomen en 18 gewond. Havas meldt uit Praag: De Duitsche stu denten, die in het kader van de civiele mo bilisatie moeten werken in de Duitsche be volkingseilanden in het protectoraat Bohe- men en Moravië, moeten de Duitsche boeren in deze gebieden de nationaal-socialistische ideologie bijbrengen. Verder moeten zij een stamboom opstellen van de Duitsche fami lies en hun economischen politieken toe stand vaststellen.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 2