VEMWIKT ocm>m zèltJ Dorus Rijkers geëerd. KERK EN SCHOOL SPORT. BUITENLAND. .'Zijn borstbeeld onthuld op het EL,Helden der Zee-plein te Den Helder. De onthullingsplechtigheid. Engeland heeft in|Augustus een millioen man onder de wapenen. TREINONGEVAL IN POLEN EISCHT ZEVEN DOODEN EN 200 GEWONDEN. Felle anti-Britsche in Japan. actie Zeven vooraanstaande Duitschers uit Londen verdwenen. Hebben ze aan spionnage gedaan? (Ingez. Med.) DTJTTSCHLAND. FRANKRIJK, ENGELAND. PALESTINA. Het was Zaterdag voor Den Helder en voor het Nederlandsch reddingwezen een bijzondere dag. Op het Helden der Zeeplein, temidden waarvan het monument voor het Nederlandsch reddingwezen trotsch en stoer staat als een hulde aan de „blauwe ridders van de zee", is het borstbeeld ont huld van hem, die de koning der „blauwe ridders" genoemd werd en wiens naam ver leend werd aan het fonds, dat aan talloos vele oude zeeridders, redders van drenke lingen, een zonnigen levensavond tracht te gleven: van Dorus Rijkers. O.m. waren aanwezig de hoofdbestuurs leden van het Dorus Rijkersfonds met hun ne dames. Zij werden vooraf met verte genwoordigers van de marine en de land macht en tal van gemeentelijke autoritei ten op het stadhuis door het gemeente bestuur ontvangen. Na deze ontvangst bood het gemeentebe stuur de gasten in badpaviljoen zeebad „Huisduinen" een luch aan, waar burge meester Ritmeester de gasten welkom heet te namens het gemeentebestuur. Spr. wees op de behoeftige omstandighe den, waarin vele oud-redders nog leven, en op de vele eereteekenen van oud-redders, •welke thans een eereplaats hebben gekre gen in het stadhuis. Een onderscheiding voor Janus Kuiper. Voorts deelde spr. mede, dat het H. M. de koningin heeft behaagd om Janus Kui per een der nog levende „blauwe ridders" te benoemen tot broeder in de orde van de Nederlandschen Leeuw. Een applaus weer klonk na deze onverwachte mededeeling en het was Janus Kuiper zelf, die er terstond op reageerde door in eenvoudige woorden den burgemeester dank te brengen en in hem H. M. de Koningin voor deze onder scheiding. Doortje Rijkers, de dochter van Dorus Rijkers en de stiefbroer van Janus Kuiper feliciteerden Janus met een fermen zoen. Om den levensavond van Piet Oostenbrug een anderen ridder en redder wat te ver aangenamen, aldus spr., heeft het hoofdbe stuur van het Dorus Rijkersfonds besloten hem op dezen dag een bedrag aan geld te schenken, hetwelk spr den ouden man bij deze gelegenheid overhandigde, den wensch uitsprekende, dat hij het in goede gezond heid mocht gebruiken. Op het Helden der Zeeplein had zich te gen drieën een groote menigte belangstel lenden verzameld. Niet alleen de burgerij van Den Helder was daar vertegenwoordigd door deputaties van tal van vereenigingen, met haar vaandels en banieren, ook de ko ninklijke marine en de landmacht gaf hier acte de présence. Leerlingen van de zee vaartschool en adelborsten, vormden een eerehaag, waardoor de genoodigden naar het voor hen gereserveerde gedeelte gin gen. Nadat de stafmuziek der kon. marine on der directie van kapelmeester L. Leistikow het „Wilt heden nu treden" van Valerius ten gehoore had gebracht en Helders man nenkoor „Hollands glorie" van Richard Hol had gezongen, sprak de heer G. Whitlau, voorzitter van het Dorus Rijkersfonds een welkomstwoord. Spr. wees er op, dat het monument, maar een bescheiden borstbeeld is. Doch het is de taak niet van het Hel- den-der-Zeefonds standbeelden op te rich ten, het wil slechts zorgen, dat het groote monument, het Helden der Zeefonds zelf op zijn voetstuk blijft staan, opdat het nog velec jaren de zoo noodige hulp kan geven aan de oud-redders, aan wien het in 1938 nog 40.000 kon uitkeeren. Spr. verzocht voorts den president-commissaris, luit.-generaal H. N. A. Swart het monument te willen ont hullen. Nadat generaal Swart deze plechtige handeling verricht had en een krans na mens het Dorus Rijkersfonds aan den voet van het borstbeeld gelegd had, bood hij het monument aan het gemeentebestuur aan. Vervolgens legde de vertegenwoordiger van H. M. de Koningin de eerste luitenant Egter van Wissekerke 'n fraaie krans met lelies voor het borstbeeld neer, waarna de stafmuziek het Wilhelmus speelde. Vele kransen werden hierna nog neergelegd. Het woord was hierna weer aan den heer G. Ritmeester, burgemeester van Den Helder, die een beeld gaf van den grooten redder, Dorus Rijkers, den man, wiens naam voor zooveler verbeelding spreekt. Als schipper van de reddingboot van de Noord- en Zuid-Hollandsche reddingmaat schappij verrichtte hij 38 reddingen in totaal van 511 schipbreukelingen. Hij was een man, die zich steeds onderscheidde door' menschlievendheid, moed en zeemanschap. Spr. herinnerde aan de ontzettende ramp van de,Renown" in 1887, bij de redding waarvan Dorus Rijkers tot broeder in de deel had. Voor dit feit benoemde Koning Willem III Dorus Rijkers tot broeder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, een eereteeken, dat slechts uitzonderlijk wordt verleend en alleen aan hen, die het zich door machtige daden, door zelfopoffering of door andere blijken van menschenliefde, m6 °"dersi;heidmg waardig maken. Tot die Renown-ridders behoorden ook Kuiper, na Dorus schipper van de reddingboot, thans 83 jaren, zijn borst ver- sierd met tal van eereteekenen voor de red ding van meer dan 400 schipbreukelingen Het was spr. een voorrecht hem te mogen mededeelen, dat het H. M. had behaagd hem te benoemen tot broeder in de orde van den Nederlandschen Leeuw (applaus). Spr. herinnerde er voorts aan, hoe Do rus Rijkers tot zijn 74ste levensjaar in de weer was geweest, om zijn brood te ver- lenen; hoe hij bij de onthulling van het ™e;monument in 1923 weer ontdekt Het v°f Rademaker, redacteur van RiikerX 3nd" en eere"M van het Dorus Riikerf ervoor ijverde, om Dorus Rjkers een onbezorgden levensavond te ge- Wone1LHeJde£ der Zeefonds, door Henri ter het leven o- ren Egner en Grünwald in het leven geroepen, iS zijn zegenrijke taak EINDEXAMEN R.H.B.S. TE MIDDELBURG. Voor het eindexamen afdeeling B slaag den: Joke de Buisonjé, J. van Dalsum, W. A. Feenstra, Tina Keller, J. Klaver, A. La- main, A. O. van Niel en J. L. Strooband al ien te Middelburg; A. A. Geuze en S. T. Heij te Koudekerke. U.L.O.-examens Goes. Zaterdag slaagden voor het aanvullings diploma: A. de Jonge te Zaamslag, P. J. Marchaud te Vlissingen. Voor het B-diploma: S. v. d. Ende te Middelburg, M. Kwekkeboom en G. M. Kwekkeboom, beiden te Sint-Laurens, P. A. Lagendijk en F. Naerebout, beiden te Vlis singen. Voor het A-diploma: J. L. den Hollan der, M. A. van Heijl en C. H. J. Kok, allen te Middelburg, B. M. Koolwijk te Goes, A. Meijer te Koudekerke, M. J. J. van Niel te Middelburg, G. v. Damme te Wisseker ke, D. Brouwer te Vere, P. C. Gabriëlse, B. P. E. Groosman, J. G. van Hemert en R. I. Lindenberg, allen te Middelburg, G. C. Begijn te Sas van Gent, A. J. v. d. Bom te Clinge, H. Bos te Terneuzen, J. C. Ha melink te Aksel, L. P. van Oppen te Ter- neuzen en L. J. de Zwart te Vlissingen. Afgewezen: drie. Geslaagd te Dordrecht voor het voor bereidend examen Gemeenteadministratie de heer A. J. Blok, volontair ter secretarie te K1 o e t i n g e. Geslaagd voor het diploma boekhou den afgenomen vanwege de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen de heer H. J. Flierman, en voor het diplo ma Nederlandsche Handelscorrespondentie de heer P. Petiet, beiden te Middelburg. Aan de M.T.S. te Dordrecht slaag de voor het einddiploma als weg- en Water bouwkundige de heer P. Nieuwenhuyze te B o r s e 1 e. Te Rotterdam slaagde voor het prak tijd diploma bevolkingsboekhouding de hr. J. Wagenvoort te Middelburg, volon tair ter secretarie te Oostkapelle. Geslaagd bij de P.B.N.A. te Arnhem voor wegentechnicus de heer F. C. Dekker, vroeger te Middelburg, thans wonende te Zwolle. Te Utrecht slaagden voor het diploma machineschrijven (10 vingersysteem) de dames C. Kraaijmes te Aordenburg, M. van Proojje te Oostburg (met lof) en B. Wael- put te Groede en de heer D. Luteijn te Zuidzande (met lof). Intrede en bevestiging ds. J. H. Kluiver. KOLIJNSPLAAT. Zondagmorgen werd in de Ned. Herv. Kerk door ds. Ossewaarde uit Lochem als nieuwe herder en leeraar der gemeente bevestigd ds. J. H. Kluiver, overgekomen uit Gelselaar (Geld. Achter hoek). Nadat bij den aanvang Psalm 33 11 en daarna Gezang 51 1 gezongen was, werd voorgelezen Galaten 1 1 tot 12a Na het gebed noemde ds. Ossewaarde als tekst voor dezen morgen 1 Samuel 3 17. Na de prediking werd gezongen Gezang 36 1 en 2, waarna ds. Ossewaarde voorlas het formulier om den nieuwen predikant in het ambt te bevestigen, waarna ds. Kluiver op stond en plechtig sprak: „Ja, ik, van gan- scher harte". Dadelijk daarop zong de ge meente staande de tweede helft van Ge zang 96 (eenigszins gewijzigd). Na het dank gebed werd nog gezongen Gezang 156 4. In den namiddagdienst verbond ds. Klui ver zich aan zijn nieuwe gemeente door een predikatie met als tekst: Romeinen 1 16. Hierna richtte ds. Kluiver zich achter eenvolgens met een dankwoord tot den be vestiger ds. Ossewaarde, tot den consulent ds. Van der Most van Spijk, tot de ring predikanten, tot den kerkeraad, tot de kerk voogden en notabelen, tot het kiescollege, tot de onderwijzers der scholen, tot koster en organist, tot verschillende vereenigingen en ten slotte tot de gemeente. Ouderling Schippers voerde het woord namens kerkeraad en gemeente. Hij sprak er daarbij zijn blijdschap over uit, dat na een vacature van 8 maanden de gemeente zich weer mag verheugen in het bezit van een eigen predikant. Ook tot den consulent richtte hij woorden van dank voor zijn ar beid tijdens de vacature. De consulent ds. Van der Most van Spijk sprak daarna nog den nieuwen predikant toe, waarop verzocht werd hem toe te zin gen Gezang 216 3. Vooral des middags bij de intrede was de opkomst zeer groot. Ook uit de andere ge meenten van het eiland waren velen aan wezig. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Arnemuiden ds. H. K. van Wingerden te Melissant. Doopsgez. Broederschap. Op het viertal te Bussum (eerste predi kantsplaats) komt voor ds. Abr. Mulder te Aardenburg. begonnen en het Nederlandsche volk, een maal ontwaakt, steunde en steunt door schenkingen en gaven, opdat velen, die het behoeven, hun weduwen, een minder zorge- lijken ouden dag krijgen. Zich richtend tot Doortje Rijkers, die zoo vele jaren haar vader uitgeleide deed, wan neer hij zijn zware taak moest gaan aan vaarden, zeide spr., dat dit voor haar wel een schoone dag moest zijn. In allen een voud aldus spr. kunt gij en de uwen met trots wijzen op het feit, dat hij hier bij de zee, die hij zoo liefhad, die zijn groot- sten vriend, soms ook zijn grootsten vijand was, zijn beeld staat hem tot eere en ons tot trots, en tot voorbeeld. In dezen tijd moet het Nederlandsche volk zich meer dan ooit een gevoelen een in hulp, een in steun. Aan Dorus Rijkers komt den dank der natie toe, men brenge dit over op hen, die hem steeds ter zijde heb ben gestaan, onze stoere redders van de zee. Nadat Helders mannenkoor en de staf muziek zich nogmaals hadden doen hooren, was de treffende plechtigheid, die behalve door duizenden toeschouwers ook door de naaste familieleden van Dorus Rijkers werd bijgewoond, ten einde. KORFBAL. SERIEWEDSTRIJDEN VAN S.S.S. TE KOLIJNSPLAAT. S.S.S. en Swift-comb. eerste prijs winnaars. Zaterdagmiddag werden te Kolijnsplaat seriewedstrijden gespeeld georganiseerd door de korfbalvereeniging S.S.S. aldaar. Hieraan namen de volgende acht vereeni gingen deel. Afd. A.: K.V.W. Wemeldinge; Die Gouwe, Noordgouwe; Volharding I, Ierseke en S. S.S., Kolijnsplaat. Afd. B: Madjoe combinatie, Vlissingen; Volharding II, Ierseke; Swiftcombinatie, Middelburg en Togo, Goes. Voor elke afdeeling waren drie prijzen beschikbaar gesteld. De uitslagen der wedstrijden waren als volgt: Afd. A.: S.S.S.Die Gouwe 21; Volhar- dingl—K.V.W,. 0—0; S.S.S.—Volharding I 00; K.V.W.Die Gouwe 11; Volharding 1—Die Gouwe 0—0; S.S.S.—KV.W. 0—0. S.S.S. wist zoodoende met 4 punten den eersten prijs te behalen. K.V.W. en Volharding I hadden elk 3 punten, zoodat deze vereenigingen moesten kampen. Tweemaal achter elkaar behaal den zij elk 3 punten met doelworpen. Bij de derde keer behaalde Volharding I weer met 3 doelworpen, den tweeden prijs en K.V.W. met 2 doelworpen de derde prijs. Afd. B.: Madjoe comb.Swiftcomb. 02; Volharding II-Togo 10; Madjoe comb. Togo 10; Swiftcomb.Vilharding II 00; TogoSwiftcomb. 23; Volharding II Madjoecomb. 03. De Swiftcomb. behaalde in deze afdeeling den eersten prijs met 5 punten. Madjoe comb. behaalde den tweeden prijs met 4 punten. En Volharding II den derden prijs met 3 punten. Er heerschte tijdens den wedstrijd een prettige stemming en S.S.S. kan met genoe gen op een welgeslaagden korfbalmiddag terugzien. ATHLETIEK. DE NATIONALE DAMESKAMPIOENSCHAPPEN. De Rotterdamsche Athletiekver. „Miner va" heeft Zondag de jaarlijksche nationale dameskampioenschappen georganiseerd, terwijl tevens nationale heeren invitatie- wedstrijden gehouden zjjn. De resultaten waren aan den matigen kant. Alleen mej. Koen heeft op de 100 m het Nederlandsch record, dat met 11,9 sèc. sinds 1932 op naam van Tine Schuurman staat, weten te even aren, zij het dan met een sterken wind in den rug. De voornaamste uitslagen luiden: Discuswerpen dames: 1. A. Niessink (Sa gittal) 37.93 m. Hoogspringen dames: 1. F. Koen (Sagit tal 1.53 m. Vèrspringen dames: 1. F. Koen (Sag) 5.42 m Kogelstooten dames: 1. E. Krythe (Brun- hilde, Groningen) 11.63 m. Speerwerpen dames: 1. P. Dieben (Brunh. Leiden) 35.80 m. 100 meter hardloopen dames: 1. F. Koen 11.9 sec. 200 meter dames: 1. F. Koen 25.8 sec. 80 meter horden: 1. A. Doorgeest (Ada) 12 sec. 4 x 100 meter dames estafette: 1. Sagitta, Amsterdam, 50.7 sec. EEN NIEUW ZEEUWSCH RECORD. Bij de 800 meter heeren invitatie liep mede de Zeeuw J. Dobbelaere van Mara thon, Vlissingen. Hij werd tweede in 2 min. 1.2 sec. achter C. Nauta (Trekvogels), die 2 min. 0.4 sec. liep. Dit beteekent een nieuw Zeeuwsch record. Het oude record stond op naam van Dobbelaere met 2 min. 3 sec. VOETBAL HET Z.V.B.-BEKERTOURNOOI. De inschrijvingen voor het Z.V.B.-beker- tournooi zijn nog niet gesloten. Tot Vrijdag a.s. is er nog gelegenheid in te schrijven. Alleen wanneer zich dan geen nieuwe deel nemers hebben aangemeld, zal dit tournooi geen doorgang kunnen vinden. Dit zou ze ker jammer zijn, vooral voor de vereenigin gen der Zaterdagcompetitie Z.V.B. BreskensMilitair Elftal 21. Zaterdag speelde Breskens een vriend schappelijken wedstrijd tegen een elftal, samengesteld uit daar ter plaatse geleger de militairen. De militairen boden goeden tegenstand. De Baare scoorde voor de rust (10) en in de tweede helft J. de Visser (20); v. d. Ameele bracht den eindstand op 21. D.V.O. IMiddelburgsche Boys I 03. Zondag werd te Kortgene de vierde ne derlaagwedstrijd gespeeld, georganiseerd door D.V.O. aldaar. Deze ontmoeting tus- schen D.V.O. I en Middelburgsche Boys werd door de bezoekers met 30 gewonnen. TENNIS. DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. Te Den Haag zijn de wedstrijden ge speeld om de nationale tenniskampioen schappen. De uitslagen van de eindstrijden zijn: Dames-enkelspel: Mej. M. Rollin Cou- querque sl. mej. A. Kerckhoff 61, 62. Heeren-enkelspel: T. Hughan sl. D. Teschmacher 63, 75, 64. Heeren-dubbelspel: Hughan en Van Swol sl. Teschmacher en Karsten 62, 62,'64. DE N.L.T.B. VERKRIJGT HET PRAEDICAAT „KONINKLIJKE". Op den feestavond ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den Nederland schen Lawntennisbond, te Scheveningen ge houden, heeft de voorzitter, de heer D. Croll, medegedeeld, dat de Koningin aan den bond het recht heeft gegeven om het praedicaat „koninklijke" te voeren. POSTDUIVEN. Wedvlucht P. V. de Telegraaf te Middel burg van Limoges (Fr.) 653 km. Los 5.30 uur. Eerste duif 12-48-20 en laatste 13-45-47. Uitslag S. Kodde, Vere 1; J. P. Stekestee 2; R. Dirven 3, 4, 10 en 11; J. Lamain 5, 13 en 14 beiden te Middelburg; A. J. Kuijpers. Vlissingen 6, 7, 8 en 12 en H. Castel, Vere 9de prijs. Reuter meldt uit Londen: Generaal majoor Reith, directeur voor openbare betrekkingen in het departement van oorlog, heeft Zaterdag in een toespraak tijdens een revue over den nationalen dienst te Birmingham verklaard, dat in Engeland tegen Augustus bijna een millioen man on der de wapenen zal zijn. Dit is een volstrekt historische dag in de annalen van ons land, zoo voegde de spr. hieraan toe, omdat op dit oogenblik omstreeks 30.000 jonge dienst plichtigen, die zich voor den dienst aanmel den in de verschillende kampen en depots, de eersten van dien aard zijn, die ooit zijn opgeroepen in vredestijd. In de afgeloopen maand, zoo verklaarde Reith verder, heeft de recruteering voor het geregelde leger alle records sedert den wereldoorlog gebroken, waardoor het ver bazingwekkende feit werkelijkheid werd, dat het territoriale leger binnen drie maan den verdubbeld is tot een troepensterkte, die de 400.000 man te boven gaat, welke nog gesteund worden door vele honderddui zenden mannen en vrouwen der vrijwilli gers in den nationalen dienst. Nooit in de geschiedenis van Engeland, aldus spr. is er een spontaner ontwaken geweest van na tionaal vuur. Niemand weet, wat de toe komst voor ons in petto houdt, maar hoe meer wij gereed zijn en hoe standvastiger wij zijn, des te krachtiger moet de hoop zijn, dat wij nog in staat zijn om den vrede van deze verbijsterende wereld te handha ven en te behoeden. Door een fout van den stationschef van Powsin zijn twee elkander met een snel heid van 50 km tegemoetrijdende treinen op de voorstadslijn Warschau-Liaseczno, welke geëxploiteerd wordt door een Belgi sche maatschappij, op elkaar ingereden. Drie houten wagons van den eenen trein en twee wagons van den andere werden vernield. De overige rijtuigen werden ern stig beschadigd. De benzolreservoirs der motorwagens ontploften, waarna een brand ontstond. Er vielen zeven dooden en onge veer tweehonderd gewonden. De anti-Britsche campagne, welke in ge heel Japan aan den dag treedt, maakt den indruk, aldus schrijft het Japansche pers bureau Domei, dat het Japansche volk thans stellig gelooft, de expeditie in China niet tot een succesvol einde te kunnen bren gen, zonder in botsing te geraken met En geland, dat sedert het begin van het Chi- neesche incident eiken mogelijken hulp aan het bewind Tsjang Kai-sjek heeft verleend. Gelijk met de dagbladen in Tokio hebben 19 vooraanstaande organen in Osaka een gemeenschappelijk manifest gepubliceerd, waarin Engeland wordt gelaakt wegens wegens zijn anti-Japansche steun verleening aan Tsjang Kai-sjek op politiek, economisch en financieel gebied, onder voorwendsel der bescherming van zijn belangen in China, waarmede de opbouw van de nieuwe orde in het Verre Oosten werd belemmerd. Het manifest zegt, dat het Japansche volk vast besloten is, zich tegen de vijandige houding van Engeland te keeren. Uit bijna alle be langrijke plaatsen komen berichten over anti-Britsche betoogingen en vergaderin gen, waarin o.a. de teruggave geëischt wordt van Britsche concessies en van alle onwettig genoemde Britsche belangen in China. Het A.N.P. meldt uit Londen: Zeven vooraanstaande Duitschers zijn in de laatste paar dagen onverwachts uit Gr.- Brittannië vertrokken. Het waren allen be kende figuren te Londen, waar zij in socie- ty-kringen bekende gasten waren. Hun vertrek valt volgens de „Daily He rald" samen met de ontvangst, door Scot land Yard, van een mededeeling van den Franschen gehei men dienst. De Fransche politie heeft den Britschen autoriteiten om inlich tingen verzocht over de recente activiteit van eenige dezer lieden in Groot-Brittan- Wedvlucht zelfde vereeniging met jonge duiven van Waver België 78 km. Los 13 uur lste 14, 24, 20 en laatste 15, 27, 16 uur. Uit slag R. Dirven 1, 2, 3 en 21 J. Annot, Oost kapelle 4, 5, 8 en 12; W. Hendriks 6 en 17; H. A. Polvliet, Middelburg 7 en 19. P. Krij- eer, Middelburg 9, 11, 15, 16, 22 en 25; J. Lamain 10 en 18; A. J. Kuijpers 13, 14 en 23; Gebr. Walraven, Middelburg 20 en A. Stekestee, Soeburg 25ste prijs. Zelfde vlucht met oude duiven. Eerste 14, 11 en laatste 14-27 uur. Uitslag R. Dirven 1 en 7; H. A. Polvliet 2 en 8; M. Wattel, Mid delburg 3 en 5; Gebr. Walraven 4 en 6; J. Lamain 9 en G. Annot 10de. Zelfde vlucht met jonge duiven voor Ju nioren C. Hendriks 1, 3 en 4 en J. Verhagen 2de prijs te Middelburg. Wedvlucht P.V. „De Noordster" te Ier seke. van Limoges, 661 km. Ie en 2e pr. M. Minnaard, 3. W. E. van Kogelenberg, 4. Joh. van Es, 5. C. de Koeijer, 6, 8 en 10. M. Lamper, 7. L. Slotboom, 9. P. C. van Oosten, 11. A. Pols, 12. J. J. van Oeveren. Eerste 12.54.54, laatste 15.15.20 uur. Voorts hield dezelfde vereeniging een wedvlucht met jonge duiven van St. Kath. Waver, 56 km. Los 13 uur. Eerste 13.51.09, laatste 14.56.40. Ie Joh. Bom, 2, 17 en 38 L. Slot boom, 3, 9, 10, 12, 13, 15 en 31 C. de Koeijer, 4, 11 en 35 J. J. van Oeveren; 5, 23, 28 en 33 W. E. van Kogelenberg; 6. C. Pekaar; 7 en 34 Joh. van Es; 8 en 20 A. Pols; 14, 19, 21 en 22 C. J. de Waal; 16, 24, 27 en 30 M. Lamper; 18 en 32 M. de Visser; 25. A. Zoeteweij; 26. M. Minnaard; 29 en 36 E. Everse; 37 P. C. van Oosten, Op elke origineele Verpakking vindt U deze garantie. Deze met deskundige zorg samengestelds American Cigarette heeft de bijzondere eigenschap iedere keelprikkeljng te ver mijden; zij verkwik! door haar zachtep aangenamen smaak 20 stuks 25 ct. TOASTED AMERICAN CIGARETTES Alle zeven zijn Duitsche adellijke families of Hongaren van Duitsche afkomst. Hun namen komen volgens het blad voor in de Almanach de Gotha. Nazi-agenten ontmaskerd. Volgens de „Daily Express" zijn te Lon den agenten van den Franschen contra- spionnagedienst aangekomen om met den Britschen contra-spionnagedienst samen te werken en hun collega's documenten voor te leggen, waaruit plannen blijken voor een uitgebreide nationaal-socialistische propa- ganda-campagne door het geheele Britsche rijk. Het blad meldt in sensationeelen vorm dat in Engeland verscheidene nazi-agenten ontmaskerd zouden zijn. BEPERKINGEN OP HET GEBRUIK VAN SLAGROOM IN OOSTENRIJK. Havas meldt uit Weenen: Gouwleider Bürckel heeft een nieuwe verordening uit gegeven tot regeling van het verbruik en gebruik van slagroom in Oostenrijk. Zooals bekend is, is de slagroom volkomen verdwe nen uit het Duitsche gebied en kunnen al leen de Oostenrijkers deze lekkernij genie ten. Bürckel verklaart thans, dat het ver bruik van slagroom in Oostenrijk met 25 pet. is gestegen sedert 1937 op grond waar van hij talrijke beperkingen op het ge bruik legt. ZEVEN DOODEN BIJ AUTO-ONGELUK. Te Villers sur le Roule bij Aubevoy is gister een auto in de Seine gereden. De zeven inzittenden kwamen om het leven. AUTOBUS IN RAVIJN GEVALLEN. Bij St. Pierre de Charteuse is een auto bus, waarin kinderen een uitstapje maak ten, in een ravijn gevallen. Zes-en-twintig kinderen werden gewond, één kwam om het leven. De toestand van negen gewon den is ernstig. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN PASSAGIERSSCHIP. Vier dooden. Volgens een. te Londen bij de reederij ontvangen telegram heeft gisterochtend te Colombo een boord van het stoomschip „Nardunda" een brand gewoed, welke door een ontploffing werd gevolgd. Vier leden der bemanning zijn omgekomen, 26 werden gewond. De „Nardunda" begaf zich naar Australië. Aan boord bevinden zich 150 passagiers, die ongedeerd zijn. Men gelooft, dat de explosie het gevolg is geweest van een ontbranding van gas, dat was ontstaan tengevolge van gisting in de lading. De mogelijkheid, dat de ontplof fing door een helsche machine zou zijn ver oorzaakt, wordt thans geheel buiten be schouwing gelaten, aangezien anderhalf uur voor de ontploffing reeds rook was ge zien. TWEE JOODSCHE KOLONISTEN VERMOORD. Havas meldt uit Jeruzalem: Bij Tibe rias zijn twee Joodsche kolonisten door Arabische terroristen vermoord. De mili taire autoriteiten organiseeren een zuive ringscampagne in Noord-Palestina, waar de laatste volgelingen van Sjeik Kassam, die de bevolking tot een „heiligen oorlog" wilde opzetten, verzameld zijn.

Middelburgsche Courant | 1939 | | pagina 3